Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 18.02.2018 13:56
  Lidé, kteří určují kam do programu TV zařadit, tu a tam ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 13:25
  Povídat si umíme. Psát také. Jako vždy stěžovat si a kritizovat.

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 10:11
  elita Charty77 na snídani u Mitterranda 9.prosince 1988: Husák ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 09:39
  Německo se takto brání v Chotěbuzi masové migrací! Toto si ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 08:05
  Pane Kadeřábku, doba jednoho názoru už snad skončila. V ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 07:17
  Kdo žije celý život v nenormálním prostředí, nezná svět, řeči ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Osobní zápisník spolupracovníka StB

StB 1 osobni planObdržel jsem jako „dárek“ sešit, resp. knihu, zřejmě určenou pro spolupracovníky-důvěrníky StB. Je tmavě zelená se zlatým nápisem a šesti rubrikami pro „práci“ na celý rok... Společnosti by hodně pomohlo zveřejnění seznamů a životopisů vedení StB a jejích důstojníků, stejně jako seznam všech dobrovolných důvěrníků a spolupracovníků, tedy těch, co systém vytvořili a aktivně podporovali. Kde jsou jejich podepsané „závazky“ s StB? Zlikvidovány, nebo stále tajeny před veřejností? Budou snad reaktivovány?

StB 2 osobni plan

Kolik jich asi bylo celkem vytištěno a kolik vyplněno? Co to bylo za lidi, kteří pozorovali své okolí, sousedy, spolupracovníky a vše si pilně zapisovali? Kde skončily? V archivech, spáleny, nebo jako rodinná „památka“? To asi těžko… Kolik takových „důvěrníků“ žije asi i dnes mezi námi, kteří by byli ochotni za peníze v této „práci“ pokračovat? Nedělám si žádné iluze. I dnes mám osobní zkušenosti, jak jsem svými spoluobčany sledován, pravda už moderními metodami, ale stejnými principy. Jsme stále národem anonymních donašečů a udavačů. Potom chtějme s lidmi takových „charakterů“ budovat demokracii…

Volební zákon je třeba změnit, má-li se změnit kvalita politiků a tím i politiky

Volebni mistnostPo letech teoretických diskusí, které nikam nevedly, se konečně začíná mluvit vážně o změně volebního zákona. Je jí zapotřebí doslova jako soli země.

Skutečných elit jsme měli ve vedení země vždy nedostatek. Té, která si na ni jen hrála, vždy více než dost. K té první Klaus, Kalousek, Okamura a jim podobní jistě nepatří. Uzurpovali si moc zneužitím demokracie partami politických stran, hájící především své osobní zájmy, kdy sloužili slouží sobě, ne zemi. Nepochybuji, že občané by přivítali jednu, celostátní kandidátku s přímou volbou kandidátů, která by přinutila politické strany, aby dávaly na kandidátky skutečné odborníky a mravně nezpochybnitelné osobnosti. Volit neustále jen kandidátky, na které se „samokandiduje“ vedení politických stran a jejich známí už občany unavuje. Je to i jedním z důvodů nízké účasti ve volbách, kdy občan de facto nevolí, ale jeho hlas je zneužíván. Myslí si snad někdo, že by byli v přímé, celostátní volbě zvoleni všichni současní poslanci za ČSSD či TOP 09? Občan nebude omezen volbou volit jen kandidáta ze svého kraje, často zná lépe kandidáty z jiných díky jejich práci. Kandidáty z vlastního kraje vidí často poprvé jen na kandidátce a nepozná je mnohdy ani za čtyři roky volebního období jejich „práce“ v parlamentu.

Průmyslová zóna Žebrák

PZ Zebrak 050218Kdyby se naši předci probudili, asi by se nestačili divit, jak se změnilo naše město, jeho okolí, prostředí a jeho atmosféra.KK BL 1 020218

Tyto fotografie jsem pořídil 5.2.2018. Nepotkal jsem občana Žebráku, který by byl masivním rozvojem průmyslové zóny nadšen. Ze Stroupinského potoka, kdysi plného života, se stalo odpudivé betonové koryto. Flora a fauna takřka vymizely. „Kočičáky“ na náměstí nahradil asfalt a dvě staré lípy před kostelem, kterým jsme nedostatečnou péčí zkrátili život, nahradily nové. Odhalili tak nehezký vzhled kostela, který snad bude letos napraven. Průmyslová zóna spolu s fotofoltaikami má mít už větší plochu, než samotné město?!

ZOH v Pchjongchangu jsou ovládány ziskem a politikou

Kimova sestra a bodygardiNabízet vstřícnost zločinnému systému se nikdy a nikomu nevyplatilo. Je alarmující, že jí podléhá i MOV, který umožnil návštěvu sestry severokorejskéhoLN ZP Vec rodiny 100218 diktátora na ZOH. Nečinně přihlíží nedůstojné izolaci hokejistek KLDR se kterými je zacházeno jako s poslušnými „ovcemi“. To už není snaha o mírumilovnou vstřícnost, ale podléhání diktátorovi. Ten, který starého, jednoho z nejvyšších generálů armády, nechal popravit výstřelem z protiletadlového kanónu a čemuž musela přihlížet celá jeho rodina – mnoho z něj nezbylo…

Kolika OH se v jejich historii na pozvání organizátorů zúčastnili zástupci zločinných režimů či rodinní příslušníci zločinců?! Zlo ze své přirozenosti nikdy neocení dobro, považuje ho za slabinu, kterou vždy využije. Rozumí jen síle. Toho jsou si vědomy jak USA tak i Polsko, Izrael a další země. Také bychom na to neměli zapomínat, neopakovat stále stejné chyby a konečně přestat jen kritizovat, naříkat a divit se. Takový postoj nevede ke svobodě, ale jen k dalšímu otroctví.

BOUŘE a LETY: Tomio Okamura popírá své proklamované zásady jen pokud se jedná o něho samého

Lety aversAktualizováno 13.2.2018: Reportéři ČT: 46 milionů z hnutí Úsvit měl podle smlouvy dostat Okamura - Den obětí holocaustu je Významný den od roku 2003, Okamura lichvarOkamura ho chce navrhnout?! Škoda, že ČT nevyčkala jeho reakce a rozhovor ukončila – také gesto! Tak to dopadá, když se moc mluví, nemyslí a málo ví, resp. neví. Okamura veřejně přiznává, že od roku 2003 Den obětí holocaustu nikdy neuctíval…

 Václav Moravec v rozhovoru s Renatou Kalenskou: „Když člověk vypadne z této země na deset patnáct dnů, tak si uvědomí, že to není normální co se tady děje a že v Rakousku, Německu, ve Velké Británii by se toto nedělo.“

Tomio Okamura propaguje odvolatelnost politiků. Nyní se sám chytil do vlastní pasti. Samozřejmě, že neodstoupí jak by učinil každý západní politik a že jich už bylo! Nebylo třeba Lety planekje odvolávat – odstoupili sami, dobrovolně a okamžitě. Např. švédská ministryně, která zaplatila vládní kartou protože neměla drobné (v příších volbách byla opět zvolena).

U nás se odměňuje zpronevěra peněz pod vedením poslance Okamury znovuzvolením! Jistí lidé pocit odpovědnosti, studu a hanby nepociťují, resp. neznají. Jedinou „normou“ jejich „hodnot“ jsou peníze. Čím více jich mají, tím se cití „hodnotnější“. Proto se jejich výrokům nedivme. Otázkou je, jak dlouho jim to budou Obcan zvraciobčané dovolovat, pokud pod vedením takových zlotřilců nechtějí skončit v bídě a bezpráví?!

Tábor lety začal svůj provoz se 640 českými vězni, poté začal přijímat slovenské židy (jejich majetek pomáhal zabavovat otec Livie Klausové), kteří poté končili v Osvětimi jako Romové, kteří přišli do tábora Lety po nich. Před 7 lety jsem zveřejnil článek Případ nepovšimnuté knihy Bouře, přinese další bouři…?! jehož obsah stojí za to stále připomínat. Knihu Bouře už neseženete... Těžko se dočkáme druhého vydání... Níže si můžete přečíst ukázky:


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama