Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 13.12.2017 01:15
  Někdo z té chaotické směsice emailů několika neznámých lidí tam ...

  Číst dále...

   
 • 12.12.2017 13:48
  Pana Wildbretta jsem oslovil s prosbou, aby mi zaslal pozvánku ...

  Číst dále...

   
 • 11.12.2017 17:38
  Dekuji za tento clanek. Uz me povazovali v okoli za mirne ...

  Číst dále...

   
 • 10.12.2017 18:17
  Ach jo, pane Šinágle, co s Vámi budeme dělat? Myslím, že vaše ...

  Číst dále...

   
 • 10.12.2017 10:46
  Pan Řehák zřejmě patří k lidem, kteří nejsou schopni přiznat ...

  Číst dále...

   
 • 09.12.2017 13:25
  Jsem celý život perzekvován jen pro mé jméno a pro chybu mého ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Vánoční Pastorále KČT 2017, aneb jak jsem se stal „narozeninovým důchodcem“

KCT Pastorale spolecna 091217V sobotu, dne 9.prosince jsem se stal „důchodcem“. Klub českých turistů pořádal tradiční Vánoční Pastorále. Pán Bůh to tak holt zařídil, že zrovna tentoKCT Anicka a Maruska 091217 den vybral. Oslavil jsem narozeniny společně s desítkami kamarády turisty, kdy jsme slavili celé tři dny. Tentokrát Děd Vševěd, alias mistr sportu v turistice pan Míla Šrédl, vybral (poté co mu došly všechny barvy jako téma Pastorále), zvolil kombinaci černé a bílé.

Začali jsme slavit v pátek večer s přijíždějícími kamarády z Čech, v sobotu tancem a zpěvem a v neděli dopoledním loučením. Bylo to skvělé a nezapomenutelné. Díky kamarádi!

Stal jsem se dokonce znalcem přírodních a historických památek České republiky a dokonce i Čarodějem, takže jsem v den svých narozenin slavil současně „důchod bez důchodu“, členství v KČR a „čarodějnictví“. Byla pořízena spousta fotografií – ZDE máte první ukázku s heslem pro vstup, jak jinak – „čarodějové“. Postupně doplním další. Děkuji touto cestou všem gratulantům, kdy jsem nemohl všem osobně poděkovat...

Jak Kalousek studoval angličtinu na MO a jiné utajené příběhy…?!

Kalousek MiroslavPřikládám DOKUMENT ze dne 10.1.1997 jako důkaz, kdy Kalousek požaduje prohloubení jazykových znalostí za 57.600,-Kč, kdy přitom za stejnou cenu ukončil kurs v prosinci?! Na doplnění: MUDr. Eva Müllerová (manželka Jiřího Müllera z ODS, bývalá blízká spolupracovnice Pavla Béma, dělali spolu drogovou prevenci, také ODS), ředitelka kanceláře náměstkyně ministra obrany ing. Hany Demlové, zase měla jezdit na kursy angličtiny z Prahy do Vyškova u Brna jednou či dvakrát týdně na 2 hod., ve služebním voze náměstkyně Demlové s vojenským policistou?!

Paní Müllerová mohla samozřejmě studovat i v Praze, kde zřejmě angličtinu studovali i Kalousek a Demlová, ale proč si neudělat hezký „výlet“ za peníze daňových poplatníků, že?! Mimochodem angličtinu studovali stovky lidí z MO – i v zahraničí! Dokonce se povolovali i dlouhodobé návštěvy rodinných příslušníků, aby budoucí „generálové“ tolik v zahraničí netrpěli steskem po blízkých… Tak to vypadá, když se lůza dostane ke „korytu“ a není nad ní žádná kontrola. Taková malá mafie KDÚ-ČSL a ODS na MO ukázala, čeho je všehoschopna…

Čertovské nápady náměstka ministra obrany?

MS v gymnastice v roce 2022 se konat nebude, protože ČGF si odhlasovala nepodat kandidaturu…

Arnold Schoenberg: „Prostřední cesta je ta jediná, která nikam nevede“.

Přestože organizační tým, který řídil přípravu MS 2022 a již od začátku roku 2016 pečlivě připravil všechny potřebné a vyžadované podklady, tak čas a okolnosti byly proti. Již v dubnu 2017 bylo vše připraveno, ale od května 2017 se situace na MŠMT prudce změnila a tento stav pokračoval až do oficiálních voleb, resp. do dnešního dne. Vzhledem k výsledkům voleb nebylo reálné v čas zajistit finální písemnou garanci a riziko propadnutí kauce ve výši 50.000 CHF bylo pro VV ČGF neakceptovatelné a tudíž hlasoval pro nepodání kandidatury.

Generál končí. Kvůli zdraví, či soudu a státní zástupce dává ruce pryč?

Halenka VladimirÚdajně měl už státní zástupce vzít žalobu zpět?! To by byla rychlost v porovnání s Čapím hnízdem?! J.Š.

Býval to jeden z nejvyšších důstojníků české armády. Generál Halenka však ozbrojené síly opustil, oficiálně kvůli zdraví. Ministr má ale pochybnosti.

PRAHA Jen díky lékařskému vy­svědčení dosáhne generál Vladi­mír Halenka po svém odchodu z ar­mády na výsluhu. Za normálních okolností by rentu nezískal, proto­že ho čeká soud.

„Služební poměr brigádního ge­nerála Vladimíra Halenky zanikl dne 24. listopadu z důvodu ztráty zdravotní způsobilosti na základě rozhodnutí přezkumné komise,“ potvrdil serveru Lidovky.cz mluv­čí Generálního štábu Armády Čes­ké republiky Jan Šulc. Nedostačují­cí kondici generálovi potvrdila ko­mise při Ústřední vojenské nemoc­nici. Jaké potíže stojí za jeho od­chodem, nelze s ohledem na lékař­ské tajemství oficiálně ověřit. Po­dle informací LN lékaři u Halenky zjistili neurologické potíže.

Hromadnými médii zamlčená tisková konference Pirátů ve Sněmovně?!

Původně jsem měl v úmyslu pomoci známému při studiu archivních dokumentů ve Sněmovně. Neměl jsem povolení (krátkou cestou je nebylo možné získat). Právě začínala TK Pirátů od 14:30 hod. Využil jsem volného času. Stála za to, byť jsem její začátek nenatočil. V archivu ČT 24 jsem záznam nenalezl? Pokud někde je, zajímalo by mne, zda i s mými závěrečnými otázkami? Místnost byla takřka prázdná, až na mladé redaktorky ČT, ČRo, redaktora MFD a dalšího snad z ČTK?

Kalendář událostí

so pro 16 @14:00 -
EMAUZY: 30.výročí Desetiletí duchovní obnovy

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama