Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 16.08.2017 15:05
  To ja bych ty kvetiny s velikou radosti polozil vsem komunistum ...

  Číst dále...

   
 • 16.08.2017 14:19
  I see you don't monetize your page, don't waste your traffic ...

  Číst dále...

   
 • 15.08.2017 21:36
  A kde jsou ty vaše přesvědčivé argumenty? Nikde! Jaké vulgární ...

  Číst dále...

   
 • 15.08.2017 19:31
  Ten který se zajímá o toho,který vulgárně napadá komentáře proti ...

  Číst dále...

   
 • 15.08.2017 16:18
  Pěkné:)

  Číst dále...

   
 • 12.08.2017 15:12
  Podvodnik Sinagl manipuluje s rejtingem svych clanku. Dal ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Praha-Klárov 14.8.2017: Nedůstojná připomínka 72.výročí návratu pilotů RAF do vlasti

Klarov Janousek 140817Veřejnost byla zděšena neuvěřitelným chaosem a improvizací. Dokonce nebylo zajištěno ani ozvučení?! Poprvé se nedostavil nikdo z britské ambasády – dost možná ani nebyl nikdo pozván? Dostavil se dosud nejnižší počet návštěvníků. Většinu tvořili vojáci, média a hudebníci s praporečníky…

Čekala se vysoká účast veřejnosti a oficiálních hostů díky rozloučení s parašutistou Jaroslavem Klemešem ve Strašnicích. Zaregistroval jsem pouze gen. maj. Emila Bočka a plk. Pavla Vranského. O „kvalitě“ zpravodajství veřejnoprávní ČT se můžete přesvědčit a porovnat obě reportáže v Událostech ČT: Ze Strašnic vidíme pitní akt, z Klárova ČT jen o pietním aktu moderátorka povídá?! Že byla hrána i britská hymna redaktorka zamlčela. Sdělila jen světu, co jí řekl plk. Vranský, přímého vystoupení nebyl plk. Vranský hoden?! Není divu, ČT věnovala RAF jen 1 minutu, zato Strašnicím 3 minuty. Ubohost služky mocným ČT v plné nahotě…

Úvodní video je natočené švédskou hudební skupinou SABATON. Následné z vítání naši pilotů RAF v Praze v srpnu v roce 1945, poté co museli být nejprve 3 měsíce „odslaveni“ vojáci Rudé armády. Následné tři videa – I. Janoušek a Boček, II. Mikrofon, III. Slavností akt, dokumentují dostatečně co se na Klárově skutečně dělo, doplněno mými komentáři.   

Vrátný, ženská, co to sem leze, aneb co se za peníze nedá koupit ani naučit…

LN MP vratny a zenska 080817

Skvělé osvětové články (Putna LN 8.8.2017+Rychlík LN 10.8.2017), aneb význam výchovy, vzdělání, prostředí a osobního příkladu na naše chování aLN BR Co k nam sem leze 100817 způsoby.

Mohu doplnit i moji zkušeností. V roce 2011 jsem se zúčastnil pohřbu Ctirada Mašína v USA. Před odletem zpět do Evropy jsem zašel na oběd. Vedle mne obědval pár starších manželů. Pán měl na sobě tričko, které jsem kdysi obdržel od mých amerických přátel v Clevelandu – s vlajkou USA potřísněnou krví a s citáty z Ústavy USA. Požádal jsem je, zda by mi mohli poradit, kde bych si mohl koupit nové, stejné. Odpověděli, že v den státního svátku USA všude, ale nyní jen ve speciálním obchodě. To už bych nestihl, poděkoval jsem a dal jim svoji vizitku. Za 14 dní mi přišlo poštou toto tričko – bez zpáteční adresy, dodnes jsem jim nepoděkoval…

Vize pro Českou republiku, pro naše děti

babis O cem snim kdyz nespim aversSEN O NEZÁVISLOSTI

„Věřte sobě a věřte práci. Jděte za prací bezohledně.“

Víte, kdo to řekl? Jan Antonín Baťa. Párkrát už jsem ho v knížce vzpomínal. Napsal v roce 1937 vizi o Československu pro 40 milionů lidí. Proč zrovna taková vize? Měl plán, že 40 milionů lidí naše země klidně uživí. A bude z ní evropská velmoc. Koho kdy něco takového napadlo... No, jak vidíte, Baťu to napadlo. Kdo ví, co by se dalo u nás dokázat, kdyby nepřišla válka. Ale měli bychom o něm vědět ještě něco víc. Jeho příběh je skvělý námět na film.

 

Dnes před 60. roky byl komunisty zlikvidován major Josef Bryks, brigádní generál in memoriam

Bryks JosefMezi 26 „zprávami“ v Událostech ČT, se dnes nenašlo místo ani pro Josefa Brykse ani pro Jana Palacha. Služba veřejnosti a zemi je pro veřejnoprávní ČT až na posledním místě. Chudáci, neznající hanbu a stud, ochotni za peníze prodat svoji duši a čest za úslužné podpory stejných chudáků a mravních trosek v Radě ČT. Bývalí i dnešní soudruzi a soudružky těmto novodobým kolaborantům srdečně děkují. Po volbách bude třeba Kavčí hory zbavit tohoto neřádstva v zájmu země a všech jejích slušných obyvatel – je jich zde stále většina, jen se ještě neozvali! 

Dnes je 11. srpen - v ten den se v roce 1948 v Praze narodil Jan Palach...

Podle poslední zprávy zemřel na selhání srdce v noci z 11. na 12. srpna 1957 v pracovním táboře Jáchymov. Podle svědectví jeho spoluvězně však dozorci Bryks a TrudiBrykse 12. 8.1957 ráno oddělili od pracovní skupiny a zabili ho. Když se spoluvězni vrátili na ubikaci, našli bezvládné tělo Brykse, které neslo známky po udušení. Zemřel v 41 letech. Jeho tělo rodina nedostala, urnu komunisté tajně pohřbili. Nalezena byla až v roce 2009.

V příloze LN Pátek (4.8.2017) Život plný útěků - je popsán neuvěřitelný příběh mjr. Josefa Brykse a jeho pevný charakter. V roce 1949 byl Bryks degradován a ve vykonstruovaném procesu odsouzen za zradu a další vojenské zločiny k deseti letům vězení. Až symbolicky působí část výslechu, kde se ho vyšetřovatel ptá, co ho vedlo k plánu utéci ze země. „Touha žít mezi spravedlivými lidmi, kteří si váží hrdinství a obětí, jež jsem přinesl naší vlasti, a zvláště možnost žít šťastně se svojí rodinou,“ odpověděl tehdy válečný pilot. 

Bryks Jachymov 120857Před dvěma roky jsem se zúčastnil položení urny Trudie Bryks do společného hrobu manželů… ČT byla na místě, ale mlčela… Ptejme se, proč naše děti znají jména nacistických zločinců, neznají komunistické zločince a jména našich hrdinů. Země, která nezná své hrdiny riskuje, že nebude mít žádné, až je bude potřebovat. Něco je hodně špatně! Proto jděme k volbám, nechceme-li si naši minulost zopakovat. Za posledních 30 let k tomu korupční politická scéna hodně napomohla za pomoci stejně zkorumpovaných justičních, policejních, mediálních mafií, včetně neziskových organizací. Nejsou ničím jiným než logickým produktem devastace morálních hodnot a tradic naší země komunisty, počínaje už rokem 1945. 

Nikdo se neodvážil zažalovat stát a požadovat náhradu škody od komunistických zločinců – pouze Pavel Wonka - „agent“ StB, jak nám ho představila „dokumentární podvodnice“ Libuše Rudinská!

Krupauer JaroslavZveřejňuji dva otřesné dokumenty doby, důkazy o statečnosti, pevném charakteru a skvělých právnických schopnostech  Pavla Wonky, poslední obětí Wonkazločinného komunistického režimu. Zemřel dne 26.dubna 1988.

Návrh na zahájení řízení s vládou České a Československé republiky, ze dne 8.ledna 1986 a požadavek náhrady škody žalobou na generálního prokurátora ČSR Jaroslava Krupauera, ze dne 15.ledna 1986, síla! Naštěstí tyto dokumenty bratr Pavla Wonka Rudinské nevydal, jinak by jistě nadobro zmizely, jako jiné z rodinného archivu po její návštěvě u Jiřího Wonky. Pavel Wonka se na soud těšil. Byl nařízen na 8.dubna 1988 (18 dní před jeho mučednickou smrtí!). Soud navštívila jeho maminka a bratr. Doufali, že konečně uvidí Pavla. Nepředvedli ho (komunisté si nemohli dovolit představit veřejnosti a rodině člověka v tak zuboženém stavu). Soud konstatoval, že se žalobce nedostavil a „bylo vymalováno“. Přítomen byl i Václav Benda. K žalobě je připojeno i odvážné usnesení soudce MS Praha JUDr. Pavla Vondry ze dne 31.března 1988.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama