Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 18.04.2024 14:44
    Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 10:42
    Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 08:11
    Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

    Read more...

     
  • 17.04.2024 19:23
    Zdravím Vás pane Šinágle, něco se děje. Ministr Blažek podal ...

    Read more...

     
  • 16.04.2024 07:59
    Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

    Read more...

     
  • 13.04.2024 09:48
    Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SDL CZ StatiBělobrádkova fráze: „Vyhánění se nesmí opakovat.“ – „Jak by mohlo, když jsme je vyhnali!“ K.MrzílekSlezak Belobradkovi CZ SDT 2017 260517

Jenom slova, žádné činy, žádná pokora, žádná omluva, žádné usmíření… Ani na Den vyhnaných jsme se nezmohli, na rozdíl od Rumunska, Maďarska a SRN, včetně Bavorska. Byli to občané Československa. Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády České republiky a předseda křesťanské strany: „Nepřijel jsem se ani omlouvat, ani usmiřovat. Prostě jsem se stavil na návštěvu, na kterou jsem byl pozván.“ I tlumočnice byla v šoku, kdy se musela místopředsedy vlády zeptat zda to skutečně řekl…

Co měl místopředseda vlády říci mu připomněl níže na druhém videu pan Johann Slezák. Na levé ruce má pásku „N“, jako Němec. Byli tak označeni bývalí spoluobčané jejich bývalými spoluobčany, jako nějaká škodná… Stejně tak nacisté označili židy písmenem „J“. Brňané pod písmenem „N“ rozuměli N-ekradli! Čím to asi bude, že se dnes kdysi kvetoucí a prosperující krajinou mnoho chlubit nemůžeme… Každá země, kterou nedobrovolně opustí její staleté obyvatelstvo odpoví tak, že to každý slušný a normální člověk vidí a cítí všemi smysly. Stejně jako lidské tělo, tak i krajina nemůže nikdy přijmout cizorodý prvek, který není jeho součástí a přirozeně se brání …

Mimochodem Bernd Posselt prohlásil, že přijeli desítky novinářů a stovky návštěvníků z České republiky a že největší noviny jsou PRÁVO. První dvě tvrzení mohu odpovědně vyvrátit, protože jsem si mohl přečíst presenční listiny v tiskovém středisku, vyplňované po oba dva dny. V prostorách Výstaviště jsem se pohyboval po dva dny. Třetí lež vyvracet netřeba, ale možná si to pan Posselt spletl s deníkem KSČ RUDÉ PRÁVO… 

Za zaznamenání stojí dva citáty z projevu bavorského předsedy vlády Horsta Seehofera: „Ve stáří není člověk rychlejší, ale zato zná zkratky.“ - „Politické rozhodnutí je správné, pokud s ním souhlasí občané.“

 

 

Jan Šinágl, 5.6.2017

* * *

Postřehy a střípky z 68. Krajanského dne českých Němců a z Augsburgu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+1 #1 Václav 2017-06-06 11:53
Když byl otec přeložen v roce 1946 do Chebu, čekali nás před provizorním nádražím místní Němci s malými žebřiňáčky a nabízeli pomoc, nedostávali potravinové lístky a tak se museli do odsunu nějak uživit-označeni žlutými páskami na rukávech. V Chebu bylo dost bytů, kde všechno zůstalo zařízené tak, jak by právě majitelé odešli než je noví příchozí vyrabovali, nejenom Češi, přibýval Východ, postupně ale později cikáni ze Slovenska, Bulhaři aj.
V novém domově s malými byty o dvou pokojích, jednoduchou úzkou koupelnou s plechovým kotlem na uhlí, místo vany jakýsi čtverhraný bazének /doufám, že už to mají v Riegrově aj.ulicích dnes modernější/post aveným pro německé uprchlíky před Rudou armádou z východního Pruska, ale pořád luxus proti naší ratejně bez vody a WC v Plzni. V domě bydlel s bílou páskou,prý pro "antifašisty" velmi starý pan Krause se ženou, zatím neodsunutý,děla l v plynárně a po svítiplynu zapáchal celý barák, nikdo z nových příchozích po takové práci netoužil.
.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)