Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2016 23:34
  Vskutku zajímavé myšlenky...

  Číst dále...

   
 • 26.09.2016 20:28
  Mimořádně podařená kopie signální pohraniční stěny na našich ...

  Číst dále...

   
 • 22.09.2016 00:03
  Do politiky vstoupil po roce 1989 a tudiz nebyl poslancem NS ...

  Číst dále...

   
 • 21.09.2016 14:45
  Nezapomeňme, že zloduch z Hradu opět odjíždí do USA, aby tam ...

  Číst dále...

   
 • 21.09.2016 13:02
  "Připustí-li země, aby na odpovědných místech sloužili cynikové ...

  Číst dále...

   
 • 21.09.2016 12:40
  Zrovna vysílají na německém TV kanále Phoenix /od ARD plus ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Aktuální, výstižné postřehy Karla Mrzílka a Al Džazíry!

HernyČesko je příběh sociálního rozkladu, Praha je jedna velká herna - Je Česká republika pěstírnou trojských koní nebo jejich ochrannou reservací?

Fico se ukázal jako komunista, když jedna země demokraticky projeví názor už se chce mstít - Volbou donášeče Fica si Slováci řežou svoji slabou větev svobody – Volbou 75% pro udavače Filipa se ukázala prohnilost českých parlamentních stran, které slouží k potřebám KSČ? - Spojovat, byť pragmaticky Hnutí ANO s komunisty považuji za další postup trojského koně naší vlastní hlouposti – Pragmatický přístup využívá škodlivé, např. (totalitní ideologie) jsou-li, nebo mohou-li se hodit. Tak se chovají Schroederové, Klausové, Zemanové až jsou z nich Quislingové – Svoboda je v tom mít možnost využívat své schopnosti ke svému fyzickému a duchovnímu obohacení a ve prospěch celku a to jak sám uznám za vhodné a ne jak mi dovolí ústřední výbor. Stát má být pouze jako zprostředkovatel a podporovatel.

Islamistka podporovaná neomarxisty žaluje Česko, ale zároveň pobírá naše sociální dávky

Právnička Radka Korbelová Dohnálová je příkladem dnešních „zkorumpovaných“ elitářů, kteří pomáhají muslimům ve snaze prosadit islámské zvyky v českém školství.

http://www.petice24.com/petice_na_podporu_reditelky_szs_v_praze_dr_ivanky_kohoutove

… Jenže cela kauza má ještě jeden rozměr. Milá islamistka Ayan Jamaal Ahmednuur sice žaluje školu a dožaduje se peněžní kompenzace za urážku jejich islámských zvyků, ale zároveň ji nebylo proti myslí požadovat od českého státu sociální dávky a vybrala si z kapes nás nevěřících daňových poplatníku cirka kolem čtvrt milionu korun! Dávky ji vyplácela městská část Praha 9 a magistrát hlavního města Prahy. Jenže zároveň se ukazuje, že se milá islamistka mohla dopustit podvodu, protože jedná z podmínek pro získání sociálních dávek je, že nevedete s obecními úřady soudní spor. Jenže milá islamistka vlastně spor s úřady vede, protože žaluje školu, která pod úřady spadá! Došlo tedy k podvodu nebo je muslimská imigrantka ze Somálska zvýhodněná vůči českým občanům a může pobírat sociální dávky od úřadu, který vlastně žaluje? A není to pak diskriminace českých občanů a zvýhodnění muslimské imigrantky ze Somálska? …

Pro KČP se zastavil čas v 50-tých letech

RSDr. Milan Richter, CSc. - předseda Klubu Českého pohraničí v Plzni 9.9.2016

Co je to za lidi, kteří bez nenávisti nemohou žít. Celý život budou varovat před nacismem a jeho zločiny, který už není. O komunistických zločinech, stejně zločinné ideologii a režimu ani slovo a ten stále hrozí. Není divu, bývalí soudruzi se nezapřou. O Švédských šancích samozřejmě pomlčí, místo aby na znamení pokání nevinným mužům, ženám, dětem a batolatům postavili také pomník. Komunismus je nevyléčitelná nemoc – poslechněte si a podívejte se na odstrašující příklad.

Utajená hymna veřejnoprávní Českou televizí v Národním divadle, jako poslední hold Věře Čáslavské

LN Vera ND JS Rejzek 150916Aktualizováno:  Dopis gen. řed. ČT Petru Dvořákovi ze dne 20.září 2016

… jeden z nejsilněj­ších emocionálních zážitků, který mě v životě potkal od pohřbu Vác­lava Havla. Na závěr programu a po posled­ních promítnutých záběrech doku­mentu Olgy Sommerové přítomní povstali a nejméně deset minut tles­kali. Pomalu padala opona, když tu se náhle na druhé galerii, kde jsem seděl, vztyčil známý úporný aktivista Jan Šinágl a strhnul účastníky ke zpěvu české hymny. Rychle se přidalo se slzami v očích veškeré obecenstvo. A k tomu ještě pak Nad Tatrou sa blýská! Veřejno­právní Česká televize si toho neráčila povšimnout ve zpravodajství ani vteřinou, a její ředitel Dvořák přitom dřepěl v parteru. … Je­diná režisérka Sommerová ovšem vyslovila nejdůležitější věc: „V době, kdy je demokracie ukra­jována kus za kusem, je Věra Čáslavská inspirující. Svobodu si musíme při vzpomínce na ni nebo na Václava Havla uhájit.“ 

LN, Poslední slovo, Jan Rejžek, 15.9.2016

P.S. Po dozpívání hymny jsem řekl: "Věra Čáslavská žila, sportovala a bojovala za Českolsovensko. Děkuji vám!". Věra Čáslavská usilovala o svobodné Československo - následujme ji! 

* * *

Toto video natočila Libuše Maděrová z Liberce, dlouholetá kamarádka Věry Čáslavské. Divácké centrum ČT mi na telefonický odpovědělo dne 14.září, že to "nebylo ve smlouvě a už nebyl čas"?! Až se jednou zpozdí pohřeb prezidenta, také bude přerušen přímý přenos, protože to "nebylo ve smlouvě"?! To není o hlouposti, či neschopnosti, ale o vědomém záměru. Všude dnes porušují pietu podporovatelé marx-leninismu. Dělají to instinktivně, pudově. Jsou tam připouštěni těmi, co mají ohnuté hřbety. Máme stále na co navazovat v odkazu Věry Čáslavské!

 

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama