Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 25.04.2014 00:23
  Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return ...

  Číst dále...

   
 • 24.04.2014 18:14
  Someone necessarily lend a hand to make critically articles I ...

  Číst dále...

   
 • 24.04.2014 15:57
  Podporuji Kellera. B. Hynek

  Číst dále...

   
 • 24.04.2014 13:45
  Appreciate this post. Let me try it out.

  Číst dále...

   
 • 24.04.2014 11:14
  Thanks for one's marvelous posting! I really enjoyed reading ...

  Číst dále...

   
 • 24.04.2014 07:45
  Zde: http://www.cufi.org/thetorch/2014-1/ a zde:http://www. raymondibrahim.

  Číst dále...

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Kmotr z Kavčích hor?

Dvorak a FridrichJeště včera (23.4.2014) byl článek na titulce webu NP, dnes se neobjeví ani po zadání názvu článku ani po zadání jména autora do hledáčku NP, přitom Ivan Březina publikuje často na NP?! J.Š.

… Dnešní generální ředitel ČT byl před příchodem na Kavčí hory sedm let ředitelem Novy. Možná má tedy prostě jen pocit, že na ČT se dívají "nováčtí" hlupáci, kteří si k tomu v Lidlu koupí zlevněné lahváče. Prostě lidé, kteří v dokumentu nedokážou najít skrytý "druhý plán" a udělat si z něj názor, že Janeček je "divný pavouk". Chce snad Dvořák hloupým divákům servírovat přehledně černobíle předžvýkanou realitu? To by bylo snad ještě horší, než kdyby ho opravdu úkoloval Rittig a spol...

V České televizi se nejspíš rýsuje další případ politicky motivované cenzury. Vedení ČT totiž za velmi zvláštních okolností zakázalo odvysílat dokument o podivínovi, který má v hlavě kalkulačku.

Probudí nás Putinovo drsné varování?

Putin VladimirVyšlo v MFD 23. 4. 2014 mírně kráceno pod titulkem „Kéž nás Putin probudí“ - Vstoupil PutinůvPutinuv otec otec dobrovolně do Vlasovovy armády? - Jedním slovem: „…normální zdravá mysl nemůže Rusko pochopit. Abychom ho pochopili, potřebujeme psychiatra.“

Prezidentu Putinovi bychom měli za postup v ukrajinské krizi srdečně poděkovat. Učinil tak s nevybíravou terapeutickou drsností a navíc ji podpořil nezastíranou podobností svých kroků s takovými historickými recepty na státní převraty a anexe, jako jsou páté kolony v zahraničí, vyvolávání zmatků a nepokojů, provokování násilí, obsazování citlivých bodů pomocí vycvičených specialistů, nestydaté obviňování oběti i přehazování odpovědnosti na její ochránce, a to vše s podporou masivní propagandy, jež podněcuje nacionální běsnění a obětem vyráží dech svou prolhaností. A protože tyto metody Rusko už v té či oné podobě dříve použilo, budí v nás, kdo trochu známe historii a kdo jsme prožili v roce 1968 přepad Československa, silné znepokojení.

Námět aneb Ze života společenské smetánky

Vyčítáno mi porůznu na sociálních sítích, že jsem poslední dobou ve svých postech cynický. Rád bych to napravil, a proto jsem se rozhodl napsat dnes něco opravdu positivního a prýštivě, nelomeně a hlubinně optimistického.
Bude to námět na seriál ze současnosti, dietlovského půdorysu. Jmenovat by se mohl Úřad.

Rekapitulace výroků Babiše, v současnosti nejpopulárnějšího politika země

Babis IIAndrej Babiš: „Pokud se v Česku na objednávku dá zastavit vyšetřování nějaké kauzy, tak se jistě dají na objednávku nějaké justiční kauzy i spouštět, nemyslíte?“ - „Jestli se dřív bralo ze státního po milionech, tak teď je to po stovkách milionů a po miliardách.“ - „Nedělá mi úplně dobře, když si elita v parlamentu stanoví pravidla tak, aby to vyhovovalo především jí, a když později potřebuje, tak je změní,“ - .“ – V Hyde Park v úterý večer sympatizovalo s Babišovými „hospodskými tlachy“ 84 procent diváků – „Biopaliva vymysleli v EU. A průkopníkem byl opět pan prezident (Václav) Klaus.“ - Nechci nikoho soudit. Možná mě zastřelí, za to co říkám, ale po politicích by mělo aspoň něco zůstat jako po mně. - Co je základ státu? Učitelé, policajti, hasiči, doktoři. To je základ státu, a teď říkáme, že je všechno špatně. Musíme šetřit. Co tu ekonomiku tedy napumpuje?“ – „Tunel Blanka, úžasná věc!“ - To je právě ta nenormální situace. Desetisíce lidí si myslí totéž. Jsme jako za komunismu, držíme hubu, mlčíme a zase se bojíme. Já se taky bojím.“

Posuďte sami slova a činy. Tak jako po válce všichni německy mluvící byli fašisté, nacisté a zločinci bez rozdílu, byli a jsou všichni komunisté dnes považováni za stejně opovrženíhodné. Stále stejný způsob „stádního“ myšlení a nezodpovědného kolektivního odsuzování. Vina je vždy konkrétní, jednotlivce. Členství v NSDAP či KSČ nemůže být automatickým označením za zločince a bezcharakterního člověka, stejně jako nemůže být nečlen těchto zločineckých organizací považován automaticky za slušného a charakterního člověka. Samozřejmě vyjma těch, kteří jsou i dnes členy KSČM či jejími sympatizanty, už nemohou nevědět, a různými sociálními inženýry, kteří jsou nepoučitelní – viz např. lídr kandidátky ČSSD do EPJan Keller. Ne každý má silný charakter aby odolal v každé situaci. To nemusí nutně znamenat, že nemůže být přesto slušným člověkem. Suďme a nezapomínejme na ty, kteří prokazatelně škodili a ubližovali druhým a činí tak i dnes bez ohledu v jaké partaji jsou či nejsou!

Kalendář událostí

út dub 29 @18:00 -
Hořovice: vernisáž obrazy, grafiky, plastika
čt kvě 01 @08:00 -
Praha: 1.Máj - antikomunistický mítink

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama