Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 15.09.2014 00:59
  Hey! Someone in my Myspace group shared this site with us so ...

  Číst dále...

   
 • 14.09.2014 14:04
  Dobrý den paní Šrailová, právě jsem dal na You tube ...

  Číst dále...

   
 • 14.09.2014 13:57
  Nic proti demonstraci na podporu Ukrajiny,ale broukat si na ní ...

  Číst dále...

   
 • 14.09.2014 13:51
  Dobrý den pane Šinágle, v německém textu jsem nenašla rozhovor ...

  Číst dále...

   
 • 13.09.2014 21:23
  Další z darebáků na ministerstvu pro místní rozvoj u Jourové ...

  Číst dále...

   
 • 13.09.2014 10:44
  Nelíbí se mi rčení "nenáviděný celým národem", stejně, jako že ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Kelin: Rusové v Česku rozjeli rafinovanou propagandu

Putin mladyRuskou propagandou šířenou v Česku se ‚dosud nikdo soustavně a na profesionální úrovni nezabýval a to by se mělo změnit. S touto výzvou se na ministra Jiřího Dienstbiera coby předsedu rady pro národnostní menšiny při české vládě obrátil Alexej Kelin, zástupce Rusů ve zmíněné radě.

„Pokud se mýlím a situaci monitoruje např. BIS, nikde nejsou dostupné výstupy této činnosti a návrhy na řešení kritické situace,“ pokračuje Kelin. Putina by za prezidenta chtěly tři čtvrtiny Čechů, hlásají na své titulní straně v Praze vycházející ruské noviny Inform Praga. Sankce jsou k smíchu: Putinova hrozba jaderným úderem zabrala, ujišťuje server Aeronet. Na masakru v Katyni nenese Moskva vinu, tvrdí web Institutu slovanských strategických studií. „Je to dobře organizovaná a financovaná propaganda, která zpochybňuje základní hodnoty, k nimž se hlásí náš stát,“ domnívá Alexej Kelin, syn ruského bělogvardějce, jenž do Československa přišel před druhou světovou válkou.

Vydavatelé Hitlerových projevů byli zproštěni obžaloby

JustitiaLucie Šlégrová a její komplicové byli znovu zproštěni obžaloby - Smuteční oznámení -  Nádr aneb Bumerang v Brně - Exmanželka miliardáře Tykače staví u Ptyče obří trezory pro boháče - Loupež století zůstává bez trestu, vrchní soud Saletu očistil i podruhé

Nejen v Mostě, ale i v Brně se dnes zprošťovalo: senát Městského soudu v Brně za předsednictví Martina Hrabala zprostil obžaloby všechny tři fysické a jednu právnickou osobu, viněné z vydání projevů Adolfa Hitlera, ztotožniv se do značné míry s procesní argumentací obhajoby. Rozsudek zatím není pravomocný, státní zástupce Jan Petrásek si ponechal lhůtu k odvolání. Obžalovaným a jejich obhájci blahopřejeme, státnímu zástupci vbrzku zašleme vkusně provedenou grafickou kondolenci.

Češi papouškující Putina neunesli těžké břemeno svobody

Putin mladyKomentář Martina Fendrycha: Kde se bere česká podpora ruské agrese na Ukrajině? Podpora Putina?

K Martinu Fendrychovi bych jen přidal trochu historie k občerstvení paměti. Často slyším, že za komunistů, takový bordel jaký je dnes neexistoval. Musím jim dát za pravdu. Jenže on ten řečený bordel zde nebyl ani za Protektorátu pod vládou Hitlerova fašismu a nakonec zde nebyl ani za Císaře Pána, dej mu Pane věčnou slávu.  Z toho ale vyplývá, že aby tady ten bordel nebyl, tak zde musí vládnout někdo jiný a snad nám Čechům ani ta vláda do rukou nepatří. Pochybuji, že to dokáže sjednocená Evropa.                                                                 

Základním zdrojem je lhostejnost ke svobodě, zklamání (ze sebe) a nespokojenost. Vypadá to, jako by bylo Česko natvrdo rozděleno na dva nesmiřitelné tábory. Jeden proruský, proputinovský, protizápadní, protiamerický, protinaťácký, ale také čím dál víc protiunijní. Druhý prostě západní, tedy logicky protiputinovský, logicky pronaťácký a proevropský ve smyslu: sem patříme, ne na Východ.

Erudovaný analytik Sobotka

Jeden profesor z Chicagské univerzity, který je v Česku prakticky neznámý, má nyní velký vliv na zdejší politiku vůči Rusku. Tento profesor, John J. Mearsheimer, píše v posledním vydání časopisu Foreign Affairs (zde je verze článku v angličtiněruštině, česká neexistuje), že Západ vyprovokoval Vladimira Putina rozšířením Evropské unie a NATO. Mearsheimer neřekl téměř nic nového, ale jeho článek měl skvělé načasování. Nejprve ho zaregistroval prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, což vedlo k další citaci Mearsheimera Janem Macháčkem z Respektu a také Českou tiskovou kanceláří. Premiér Bohuslav Sobotka pak části analýzy takřka slovo od slova zopakoval v rozhovoru pro Právo. Kdo Mearsheimerův článek neznal, mohl Sobotku považovat za erudovaného zahraničněpolitického analytika. Sobotka však ve skutečnosti opakuje, co mu řeknou ostatní, aniž by doopravdy chápal podstatu nebo důsledky svých slov. Sluší se například, aby premiér členské země NATO nebo Evropské unie říkal, že kdyby NATO vojensky podpořilo Ukrajinu, vedlo by to ke třetí světové válce? Je toto tvrzení vůbec analyticky správné?


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama