Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 29.11.2015 21:09
  Ten Martin Holkup s červenými výroky je jasnej zločinec.

  Číst dále...

   
 • 29.11.2015 15:49
  Slovo psychopat se píše s tvrdým y.

  Číst dále...

   
 • 29.11.2015 15:46
  Mne urazit nemůžeš,na to jsi příliš slabomyslný ubožák.

  Číst dále...

   
 • 29.11.2015 14:15
  Pane Šinágl, vy jste korunovaný psichopat, dopouštíte se ...

  Číst dále...

   
 • 29.11.2015 13:44
  Zloděj křičí,"chyťte zloděje".Nehorá zné bláboly a urážlivé výmysly ...

  Číst dále...

   
 • 29.11.2015 10:13
  K:Bergmann Být filiálkou Ruska a Číny,to je přesně to co ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Uprchlíci jsou pro nás více nadějí než katastrofou

Uprchlici detiJan Ámos Komenský: "Má-li se člověk státi člověkem, musí se změnit."

Jsme odkázáni jen na to, že Bůh sám se určitým způsobem projeví v dějinách a prostřednictvím stvořeného světa - Pravda je kniha, kterou ještě nikdo z nás nedočetl do konce – Ve světě je dost světla pro toho, kdo chce věřit, a dost tmy pro toho, kdo volí opak

Papež František o korupci: "Je to cesta, která nevede k životu, nýbrž k smrti. Je to jako cukr. Je sladký a máme ho rádi. Je to snadné, ale uvnitř vás to rozežírá. A nakonec... vy nebo vaše země můžete skončit s cukrovkou. Korupce je ve všech institucích, korupce je všude, korupce je i ve Vatikánu."

Tomáš Halík ke dnešku

Pravda je kniha, kterou ještě nikdo z nás nedočetl do konce.

* * *

V každém z velkých náboženství jsou jak světci, mudrci a mystici, tak cvoci, fanatici a podvodníci.

* * *

Einstein si byl vědom, že i největší výkony vědy dosud odhalily jen nepatrnou část skutečnosti, že skutečný vědec počítá s tím, že další vývoj vědeckého i filozofického poznání může dosavadní „vědecký obraz světa“ radikálně změnit.

Karel Hvížďala: Kde končí svoboda slova

… Ač jde evidentně o přímý útok na demokratické uspořádání našeho státu a rovněž o podněcování nenávisti vůči skupině obyvatelstva, v tomto případě vůči vládě a poslancům, zatím nebylo vzneseno ze strany státního zastupitelství žádné obvinění. Vzbuzuje to podezření, že soustava státních zastupitelství není schopna sama reagovat na výroky, které ohrožují naší státnost a jen laxně čeká na to, co dostane od policie. Pokud by tomu tak bylo, i ona by se podílela na ohrožení naší státnosti. Jak známo svoboda slova končí tam, kde je ohrožena svoboda druhého, kde začíná lhaní a vyhrožování. Na takové jednání je třeba reagovat rychle a rázně. 

Oslavy Dne boje za svobodu a demokracii ze 17. listopadu v Praze na Albertově mají dozvuky. Jak známo, severočeská státní zástupkyně podala obvinění na jednoho z účastníků Martina Konvičku hned druhý den za výroky, které v minulých letech učinil na svém facebookovém profilu.

Jak pomalu, ale jistě, zabít celkem zdravého člověka!

Jak je možné, že se stále chemoterapie používá jako lék, když je zcela neúčinná v léčbě rakoviny a na otravu po chemoterapii více pacientů zemře, nebo jsou nevratně poškozené některé jejich orgány?

„Přeji si lékaře, kteří lidské bytosti budou hluboce respektovat. Pokud s nimi nebude pacient souhlasit, aby spíše pociťovali lítost nad tím, že mu nemohou pomoci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a ne aby se chovali škodolibě a arogantně. Tím nechci říci, že nemám ráda lékaře. Ne. Ctím je respektuji. A totéž žádám od nich. Za své tělo si totiž zodpovídám především já“.

Otřesný článek. Na důvěryhodnosti by získal uvedením konkrétních jmen a míst, ale zřejmě se jedná o preventivní opatření. Problematika je to závažná, aktuální. Existují metody léčby rakoviny, které jsou mnohem účinnější než chemoterapie a především levnější. Mocná zdravotnická lobby a zdravotnický průmysl nemravně obchodují s lidským zdravím. Dobrovolně se nevzdají. Doporučuji si celý článek přečíst a šířit.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama