Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2017 11:24
  Ҡeep up the wonderful work, Iread few blog pⲟsts on this ...

  Číst dále...

   
 • 23.05.2017 08:09
  Doufam, že narůstající počet anonymních "komentátorů" alespoň ...

  Číst dále...

   
 • 23.05.2017 00:17
  Mně se jen líbí, jak tady p. Šinágl na jednu stranu vkládá ...

  Číst dále...

   
 • 22.05.2017 19:20
  Jistě jste si lustroval celou rodinu Babišů? Můžete napsat ...

  Číst dále...

   
 • 22.05.2017 19:18
  Pane Šinágl, době kde vládne STbácká rodina, kde měl otec ...

  Číst dále...

   
 • 21.05.2017 12:27
  Pane Šinágle, emoční to nebylo, ale aspoň se projevilo, že s ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

O ministru vnitra Chovancovi, aneb co jsou zač naši politici?!

Chovanec a SobotkaOstudná "kvalifikace" ministra vnitra ČR Milana Chovance - tak se nedivte tomu, jaká se na MV dějí svinstva !!! Pracoval do 19-ti let v Československé bance (do roku 1989) a poté v obchodě s ovocem a zeleninou na náměstí v Plzni…

Mohu potvrdit, že na ekonomické škole, kterou jsem absolvovala, se kromě povinné ruštiny (4 roky) jsme měli ještě jeden jazyk na výběr, ale  také povinně. Vybrala jsem si němčinu  a stále se s těmito získanými znalostmi docela slušně domluvím. I na vysoké škole jsme měli povinnou státnici z ruštiny a základní znalosti z dalšího jazyka, který byl rovněž volitelný. 

Milan CHOVANEC 31.1.1970 (Wikipedie):

Čínský disident Liao I-wu v ČT o Miloši Zemanovi: „Chová se hůř jako prostitutka.“

Připomínám PETICI odsuzující Miloše Zemana s požadavkem odstoupení z funkce ze dne 30.10.2014!

 „I dnes signál k obraně morálního zdraví společnosti a politického směřování země musí jasně a zřetelně zaznít.“ Prof. Tomáš Halík.

Spisovatele Liao I-wu strávil několik let  v tamním vězení. Od roku 2011 žije v exilu v Německu. Do Prahy přijel v rámci festivalu Svět knihy. V ČT vystoupil v pořadu Události komentáře 17.5.2017 (přepis rozhovoru od 39:29 min.): „Já tímto prezidentem hodně pohrdám. A i když teď dělám rozhovor zde v Česku, tak to prostě musím říci. To, jakým způsobem se prezident sklání před diktátorskými režimy, to je ostuda celé České republiky  a jejích občanů. Já si myslím, že takový člověk, který v rozhovoru v centrální čínské televizi je tak podlézavý a maže všem med kolem pusy, se chová hůř jako prostitutka, protože i prostitutka umí s lidmi obchodovat, ale on, i když to berete jako obchod, nepotřebujete se tak hrozně ponižovat. … Diktátorské země, jako je Čína, se svým amorálním kapitálem a prohnilými hodnotami by snadno mohly znečistit celý svět.“

Je to projev rozvážného člověka, který ukazuje vyrovnaným projevem na ostudu, kterou našemu státu český president v Číně svým poklonkováním dělá. Široká veřejnost by se tak dozvěděla jak komunisté v Číně mlží podobně jako jsme to zažívali my Češi od padesátých let přes normalizaci a dokonce dodnes je autocenzura v médiích tak samozřejmá a vlivná, že působivost a zveřejňování programů působí unyle, bez inspirace a člověk který má více kanálů loví jak rybář, aby chytil něco na co se lze dívat s pokojem a zaujetím.

 

Dámy a pánové, občané této země,

Babis a Bata 40 milionudovoluji si v souvislosti se současnou politickou situací, napsat několik faktických poznámek o občanovi Ing. Babišovi.Sobotka do vezeni
* * *

Zpráva ÚKK ČSSD ze dne 23.5.1996: …Jednání předsedy Sobotky je prokazatelně v rozporu nejen se stanovami, ale i s dobrými mravy…

* * *

1. Od roku 1918 je prvním politikem v historii naší země, který vykonává funkci pro stát – tedy i pro nás, zcela zdarma !!!!  Celý jeho ministerský plat je automaticky odesílán na charitu.

2. Od roku 1989 je prvním ministrem financí, který sestavil vyrovnaný rozpočet a ještě skončil s přebytkem.

3. Všechny jeho firmy působící na území ČR, mají sídlo v ČR. Tedy zde platí daně. Za cca 20 let působení jeho firem, odvedl do státní pokladny daně v řádu miliard.  

Causerie z pražských ulic

…Inu, Policie České republiky, profíci; jen vystřihnout a nalepit do učebnice s výkladem, jak zadržení pachatele prchajícího s lupem vypadat nemá.

* * *

Autobus MHD v neznámém českém velkoměstě, moderní, poloprázdný, přesný, jak v onom velkoměstě bývá – naštěstí – v posledních letech zvykem. Na zastávce před autobus vjede policejní auto s rozsvícenými majáky, vystoupí dva suverénní, namachrovaní policisté v uniformě a jdou ke středním dveřím. Mladík s potetovanýma rukama už ví, a tak se nebrání: vystoupí a předá policistům batoh, který tito začnou prohledávat. Autobus odjíždí.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama