Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 28.11.2014 02:54
  Pokud máte nová okna a zapnete digestoř, začne podtlak nenápadně ...

  Číst dále...

   
 • 27.11.2014 22:58
  Ze se te ruske pakazi v nasi zemi dari.Arogantni rusak se ...

  Číst dále...

   
 • 27.11.2014 22:56
  Pane Barabanove, raději se omluvte za Vaše veřejně šířené lži ...

  Číst dále...

   
 • 27.11.2014 22:41
  Host jako Barabanov v zemi,sukovici do ruky a hnad ho svinskym ...

  Číst dále...

   
 • 27.11.2014 22:35
  NEMATE dobře informace. V redakci Lidových novin jsem ...

  Číst dále...

   
 • 27.11.2014 22:25
  Pane Barabanove, To ponechte na jiných, kdo mne bere vážně ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Otázka soužití s islámem rozlítila hosty a vyprovokovala k odchodu ze studia Dvojky

Islam NO Freedom„Milí posluchači, za více než 20 let co jsem v médiích, se mi nestalo, abych uprostřed rozhovoru zůstala ve studiu sama. Až teď. Jak jste slyšeli, nebo si poslechnete, debata na toto téma, není jednoduchá ani mezi odborníky. O to důležitější je o islámu více vědět a mluvit otevřeně,“ říká moderátorka. 

J. Čuřík: Já jsem si o víkendu procházel citace československého tisku z roku 1938, které jsou k dispozici na stránkách věnovaných holokaustu a mě úplně fascinuje jaká podobná slova pronáší pan Kuras a která slyšíme každodenně kolem sebe. Jsou… 

B. Kuras: Toto je neuvěřitelná debata. Já mluvím o obraně demokracie a vy mluvíte o nacismu. 

Rychlý konec 

Je více než zřejmé, co se stalo finální rozbuškou. Poslechněte si tedy sami, jak debata po kontroverzním přirovnání pana Čuříka pokračovala a také předčasně skončila. 

Není poklonkování jako poklonkování

Zeman a KlausNěkteří komentátoři, politici i část veřejnosti kritizují českou zahraniční politiku jako servilní. Václav Moravec ji dokonce přirovnal ve svém pravidelném diskusním pořadu v České televizi k jukeboxu, do kterého různé mocnosti vhazují mince a čeští politici jim za to obratem zahrají píseň, kterou chtějí slyšet - Jinými slovy, k členství v Unii, stejně jako k členství v NATO, nás nikdo nenutil. Ani z Bruselu ani z Washingtonu k nám nikdo neposílal invazní armádu, která by nás nutila být členem západních organizací - Když tedy organizace, jejichž jsme členem a na jejichž podporu i ochranu spoléháme, dospějí k nějakému společnému stanovisku, bylo by slušné „držet basu“ - Skutečným poklonkováním naopak je, když český politik navštíví komunistickou velmoc a není přitom ochoten jasně deklarovat, že ač máme zájem na ekonomické spolupráci, stavíme se kriticky k porušování lidských práv.

Moravec zmínil v jedné řadě servilní chování prezidenta Miloše Zemana vůči Číně či jeho „porozumění“ Putinovu Rusku s proamerickými a obecně prozápadními vyjádřeními premiéra Bohuslava Sobotky během jeho nedávné návštěvy ve Washingtonu. Pokud jde o styl chování českých politiků, zejména jejich ochotu nekriticky podkuřovat představitelům mocnosti, kterou zrovna navštívili, je na této kritice leccos pravdivého. Zejména když srovnáme to, co říkají v zahraničí, s tím, co říkají doma.

Trpící představují laboratoř celé společnosti

Wonka Pavel Vezen svedomiPředtucha o filmu Libuše Rudinské - Zneužívání psychiatrie je neobvykle choulostivou kauzou. Dotýká se nejen zákonnosti, ale i lékařské etiky," řekl náměstek ředitele ÚDV Pavel Bret. Podle zdroje UDV prošlo mezi lety 1949 a 1989 tajným pavilonem celkem 11 301 osob. …

V roce 2013 jsem byl osloven režisérkou Libuší Rudinskou, že připravuje celovečerní film o Pavlu Wonkovi. Vzhledem k tomu, že jsem byl jednou z osob, která na pohřbu ve Vrchlabí nesla jeho rakev, požádala mne, zdali by se mnou mohla natočit rozhovor. Z obavy, aby režisérce neunikla důstojnost lidské oběti a rozměr transcendence společenské, existenciální a duchovní, rozhodl jsem se hodinové vyprávění situovat do kostela svatého Prokopa v Praze na Žižkově.

Fámy, pomluvy a Pavel Wonka

Aktualizováno: Aktualizováno: Nepřesná zmínka o Pavlu Wonkovi coby „neodsunutém sudetském Němci“.

Aneb drží se vás jako lejno košile - Mýtus Libuše Rudinské Respekt 45/2014

Dá se říci, že fáma má obvykle i charakter pomluvy, možná se mýlím, ale v poslední době jsem žádnou pozitivní fámu nezachytil. Svět je plný fám, nejvíce na nich vydělává bulvár. Fáma je jakási překroucená pravda, však se taky říká: „Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu“. V to m je její síla. Fáma posiluje vyzdvihuje především negativní rysy pomlouvaného, čímž se tomu, kdo tuto fámu vytváří a zároveň i jeho posluchači dostává zadostiučinění, že oni jsou těmi lepšími a čestnějšími lidmi než pomlouvaná osoba. Ostatně i v politice je lepší vést negativní kampaň než kampaň solidní, dobře propracovanou. Lidé si spíš zapamatují lumpárny, které druzí učinili, než to, co udělali dobrého. Lze říci, že dobře propracovaná fáma je daleko atraktivnější, než suchá profánní pravda.

 

Kalendář událostí

po pro 01 @18:00 -
Pochod na Hrad

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama