Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 27.05.2015 23:55
  Paní Šabatová jste češka nebo né??? Že se zastáváte nemakačenko ...

  Číst dále...

   
 • 26.05.2015 20:31
  Podle vyprávění mého otce (já si válku nepamatuji) byly v ...

  Číst dále...

   
 • 26.05.2015 18:27
  Vážená Marie. Nenechte se nikdy mýlit milým chováním a vybranou ...

  Číst dále...

   
 • 26.05.2015 10:09
  I já (47 let) jsem pana Kalouska v Plzni při Slavnostech ...

  Číst dále...

   
 • 25.05.2015 16:26
  Ad (ne)logičnost úlohy: jde o obvyklou mediální dezinterpretaci ...

  Číst dále...

   
 • 25.05.2015 09:23
  Zdravím, protože ani si v jednapadesáti nepamatuji vzorec ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Vždyť se ten Kalousek sám usvědčuje ze lži

Vrbik 2Aneb proč jsme tak nechápaví?! - … kvůli této volovině zasedal celý den parlament, kde stovky vystoupení opozice bylo jenom pompézním omíláním tohoto průhledného drbu.

„Podpora odbytu je podporou produkce. Jestliže tedy devět miliard korun chce vynaložit ministerstvo financí na podporu odbytu, podporuje produkci, protože bez této podpory by producent neprodal.“ Tak pravil Kalousek.

Tento výrok je obdivuhodně pravdivý. Sám autor tu konstatuje, že ty miliardy vynakládá ministerstvo na podporu odbytu. Že bez podpory by producenti neprodali. Tím říká jednoznačně a srozumitelně, že miliardy jsou použity na snížení ceny bionafty.

„Každej má právo bejt průměrně společensky blbej“

Vrbik 2Říkala průpovídka v době Pražského jara. Budiž, jenom by „každej takovej“ neměl řídit stát. V době soustředěného útoku všech řiditelů státu na Babiše se zdá, že takoví „průměrní“ jsou všichni, co otevírají ústa. Bez dlouhých úvodů (a mohly by sršet vtipem!): Co jsou státní dotace obecně.

Stát má zájem na prodeji – například ekologicky příznivého výrobku. Jenomže ten výrobek je dražší než podobný neekologický a občan hospodář je šetřílek. Stát se tedy rozhodne, že výrobci bude dotovat nějakou částku, kterou mu dá na úhradu části vynaložených nákladů, a tak sníží jeho kalkulovanou cenu. Tedy mu vrátí část peněz, které on musel už na výrobu kýženého výrobku zaplatit. A toto zaplacení části již vynaložených nákladů se jmenuje dotace.

KVH 21.5.2015: Máme se bát státního zastupitelství?

Emancipovali se žalobci a začali vyšetřovat korupci v nejvyšších mocenských patrech, nebo bezdůvodně kriminalizují politiky?

Včera byla KVH opět zaplněná do posledního místa. Vtipně moderoval Ondřej Kundra z týdeníku RESPEKT. Pozvání přijali Lenka Bradáčová, Josef Baxa, Ivo Ištván a Jindřich Šídlo. Debatu v přímém přenosu přenášela Nová média České televize. S odstupem neslabším panelistou byl státní zástupce Ivo Ištván, který neřekl v podstatě nic. Vystoupil jsem dvakrát v diskusi, vždy s upozorněním, abych byl stručný. Zvláštní, že jsem stručný vždy, na rozdíl od jiných, kteří upozorňováni nikdy nejsou. Uvítal bych, kdyby se v KVH konala i debata na téma bezdůvodně kriminalizovaných občanů, kterých je nepochybně mnohem více, kdy o jejich nevinně nelze pochybovat, na rozdíl od mnohých „kriminalizovaných“ politiků.

Čepice

Maturity jsou letos velkým thematem. O tom, že by člověk na prahu dospělosti (maturitatis) měl vědět o existenci postavy Jidáše Iškariotského, nehodlám polemisovat, leč zaujala mne jiná úloha, jíž examinantům uloženo vypočítat spotřebu papíru na čepici, jež má tvar rotačního kužele a středový řez tvaru rovnostranného trojúhelníka o straně zvící 16 cm. Nemíním teď řešit otázku, že takto zadaná úloha dosti nelogicky předpokládá, že papírová čepice měla dno, ale to, že od studenta se očekává, že si pamatuje vzoreček pro výpočet plochy rotačního kužele, kterýž aplikuje a vyjde mu správný výsledek.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama