Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 29.06.2016 10:47
  Bývalo už dávno zvykem, že po změnách režimu poděkovala nová ...

  Číst dále...

   
 • 27.06.2016 08:31
  Bezúhonný je pouze Bůh. Chcete snad pane "Horale", aby za nás ...

  Číst dále...

   
 • 27.06.2016 07:11
  Odpouštět ano. Odpouštět se má. Pakliže si to člověk nebo ...

  Číst dále...

   
 • 26.06.2016 22:25
  Je pan Babiš skutečně bezúhonný?

  Číst dále...

   
 • 26.06.2016 09:30
  Hmm - idealní zájmová osoba pro KGB. Taková kariéra s takovým ...

  Číst dále...

   
 • 24.06.2016 12:35
  Všichni víme, jak po jednání s Hitlerem zachránil Chamberlain ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Jak Helena Vondráčková a Martin Michal na ČRo 2 v pořadu NEZATLOUKAT nezatloukali…

Michal Antonin MM HVNevím, zda je redaktorka Hana Švejnohová tak neinformovaná, či něco jiného, ale dávat ve veřejnoprávním rozhlase tak velký prostor takovým „informacím“ je docela „silná káva“. Poslechněte si těchto 50 minut pořadu NEZATLOUKEJ ze soboty 18.6.2016. Zeptejte se sami, proč nebyly určité otázky položeny a zda všechny vyslovené informace se zakládají na pravdě. Doporučuji odkazy na články níže.

Zvracet povoleno!

Zeman a VodickaReportéři ČT: Bojovníci bez střechy, aneb prezident vyznamenává darebáka a darebák prezidenta!

President Zeman dostal řád: „Dostal jsem řád, od Českého svazu bojovníků za svobodu, protože bráním svobodu názorů. Dialog musí být rovnoprávný a rovnost názorů třeba dodržovat. Ale u nás existuje pseudoelita, která své názory považuje za nadřazené ostatním.“

Elitu jejíž názory byly nadřazené ostatním jsme zde měli čtyřicet dva let. Komunistická elita si vytvořila na dodržování nadřazenosti prostředky, na které mnozí umírali nebo šli do lágrů a rodiny s dětmi vystěhovali. Podobné internacionální komunistické elity s nadřazeností ostatním s dostatečnými donucovacími prostředky fungují na této planetě dodnes. My se o nich ale nedokážeme zmiňovat. Naše média se zabývají pouze nadřazeným chováním nacionálního socialismu.

Co je spravedlnost?

Benedikt Papez

… Spustit uzdravující lavinu odpuštění. To patří k Roku Milosrdenství. Ano ten nás zve, abychom ukončili staré spory, odpustili staré křivdy, smířili se a dali příležitost začít znovu. Odpouštět druhým je podmínkou pro získávání odpuštění pro sebe. …

Papež Benedikt říká: „Spravedlnost je nejvyšší mírou lásky, zatímco láska je plnou mírou spravedlnosti.“ Požadavek spravedlnosti musíme prakticky překračovat milující a milosrdnou náklonností k druhému. Kvůli přežití našich vztahů i v celé společnosti může být nutné odpustit i těžká obvinění proti spravedlnosti a opět se smířit. Odpuštění, smíření a milosrdenství i v bezvýchodné situaci nabízí východisko a novou budoucnost, protože způsobuje něco, samo o sobě nemožného, když promíjí, co je z hlediska spravedlnosti neprominutelné.

I soudci umí plakat a spravedlivě rozhodnout

Minulý týden jsem náhodně navštívil jednání jednoho soudu v Praze. Otec rodiny se už tři roky neúspěšně soudil s jednou velkou cestovní kanceláří za neuvěřitelně zpackanou dovolenou s manželkou a čtyřmi dětmi. Jeho advokát se nedostavil. Soudce vyzval žalobce, zda se chce písemné vyjádření doplnit. Zažil jsem něco, co ještě nikdy během stovek soudních jednání. Žalobce hovořil cca 15 minut, selhal mu hlas, rozplakal se, kdy se mu trauma z dovolené vracelo. Měl jsem také „nakrajíčku“. Podíval jsem se na tři soudce, všem se leskly oči. Porada před vynesením rozsudku trvala nezvykle dlouho. Soud dal žalobci za pravdu.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama