Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 10.10.2015 01:19
  Leviatan-symbol všemocného státu je skvělý film. Bohužel je to ...

  Číst dále...

   
 • 09.10.2015 20:25
  Pane Sinagle, pokud nejste schopen objektivne posuzovat ...

  Číst dále...

   
 • 09.10.2015 10:31
  Pane "Jarní Kytko", stále ukazujete, že Vám nejde o věcnost ...

  Číst dále...

   
 • 09.10.2015 09:44
  Díky za přednášku o anonymitě a etickém kodexu - avšak především ...

  Číst dále...

   
 • 08.10.2015 19:49
  S tím Španělskem to přesně sedí. Jde o bývalou islámskou zemi ...

  Číst dále...

   
 • 08.10.2015 14:13
  Pane "Jarní Kytko", každý kdo se přímo nepodepíše svým občanským ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Cyril Höschl: Hra na city

Uz jedou 03Bezpodmínečnou podmínkou pro pomoc uprchlíkům musí být jejich přijetí našeho právního řádu, parlamentní demokracie a pojetí lidských práv. Lidských znamená i ženských. Ani o milimetr méně. Žádné dohozené sňatky, žádné kamenování, žádné „vraždy cti“, žádné polévání obličeje kyselinou! To se tady prostě nedělá a opravdu jsme si to neobjednali.

Pane doktore, Co říkáte zatvrzelosti evropských srdcí tváří v tvář drastickému snímku utonulého tříletého syrského chlapečka na turecké pláži? Není tohle už za hranicí možného?

Smrt dítěte je vždy strašlivá, nespravedlivá a srdcervoucí. Tím horší je jakkoli ji zneužívat k citovému vydírání. Tělo tříletého Ajlana vyplavilo moře na pláži v Turecku nedaleko města Bodrum. Nevím, co by s tím Evropa měla mít společného. To je fotografie, která má viset na všech syrských nárožích a lámat zatvrzelá syrská srdce. Ta fotografie je obžalobou zemí, vlád a lidí v zemích jako je Sýrie, Afgánistán, Lybie, Irák, Rwanda. V Sýrii spolu navzájem válčí „umírnění“ odpůrci prezidenta Asada, Islámský stát, vládní vojska, Taliban, Kurdové a další bojůvky utvořené na kmenovém či sektářském principu. Dohromady tvoří nepřehledný kotel zla a krutosti, který má prostřednictvím vlastního obyvatelstva, jež je dílem hubeno a dílem utíká ze země, vytvořit v Evropanech pocity viny za to, že žijí v míru a prosperitě a přimět je, aby vyklidili pole a nechali na své území přesunout celé populace ze zemí, jež se sotva dokážou udržet při životě. Milionové zástupy pojaly myšlenku, že „mají právo“ se přestěhovat do zemí, kde jiná, nota bene v jejich očích nepřátelská, civilizace během staletí vytvořila prosperitu, kterou si nyní prostě hodlají rázem bez boje přivlastnit.

Já na bráchu brácha na mě

Půl národa sportuje aneb Jak stát rozdává miliardy - Guatemala: Vzor v boji s korupcí – nejen pro Latinskou Ameriku - Švýcarsko: Mekka východoevropských oligarchů

„Včera dne 4. října 2015 připomněla Česká televize nenadálé přistání mladého Němce na Rudém náměstí. Tehdy za Gorbačeva za toto lajdáctví ruských vojenských složek bylo vyhozeno a penzionováno na desítky generálů a vysokých důstojníků. V Česku proniknutí skupiny Ztohoven bez problému na Hrad, vyšplhání na střechu, stažení standardy a vytažení rudých trenýrek na stožár stálo velitele pouhé přeřazení.“ K.Mrzílek, 5.10.2015

Obrázky z minula

Obrazky z minula Beran a MladezV Okresním muzeu Beroun na náměstí poblíž Horní brány, je ke koupi útlá knížečka „Obrázky Obrazky z minula A Rz minula“. Jistě stojí za pozornost a poučení nejen jak naší středověcí předci a jejich následovníci vykonávali spravedlnost, ale i nádhernou staročeštinou, která má svoji nepopíratelnou krásu a půvab. Dnes nám ji už jen vzdáleně občas připomíná kníže Karel Schwarzenberg. Mnozí ho za to kritizují, já děkuji. Doporučuji její koupi za pouhých 119,-Kč. Budu z ní číst dětem na Letním táboře příští rok. Už se těším na následné diskuze. Často mají mnohem vyšší přítomnost zdravého rozumu než jsme svědky v našem Parlamentu…

Neuhlídal trenýrky, bude hlídat ústavní činitele!

„Nevyhozen za vyvěšené trenýrky, jenom přeřazen. Tak se to u nás dělá, aby zeď z lajdáků dále držela.“ K.Mrzílek

Nemáme dostatečný kapitál morálky, studu a tedy ani žádný osobní odpovědnosti. Mít funkci, nic neumět, nepřebírat žádnou osobní odpovědnost a za nic pobírat vysoké platy, Jediné co většina z nich umí, je „vystavovat“ se v uniformách na tiskových konferencích a mluvit o ničem. Jsme stále národem neschopné, či všehoschopné ze svých řád, delegovat na odpovědná místa. Potom se nemůžeme divit i výsledkům jejich „práce“.

Nejnověji budou moci 10%-ní menšiny požadovat dvojjazyčné ulice. Chudáci poštovní doručovatelé. Není zde ta 90%-ní většina diskriminovaná? Ozvou se zastánci práv menšin i za práva většin? Co na to ministr pro lidská práva Dienstbier? Co když uplatní právo např. pět 10%-ních menšin? Rozuměl bych dvojjazyčnému pojmenování názvu obce, např. těch, která byla dříve po staletí obývána většinou českými Němci. Zase jednou chceme být „jedničkou“ na světě.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama