Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 28.08.2014 16:58
  tak tomu nerozumím, nejprve čínská levná pracovní síla ...

  Číst dále...

   
 • 28.08.2014 04:50
  WOW just what I was searching for. Came here by searching for ...

  Číst dále...

   
 • 27.08.2014 08:53
  O tom jejím šíleném rozhodnutí bude brzy článek a petice! Je ...

  Číst dále...

   
 • 27.08.2014 08:09
  Je to bezvadný,zase se cítím jako za mlada.Máme soudruhy ...

  Číst dále...

   
 • 27.08.2014 07:55
  V. Klaus, může za hospodářský a právní chlív, který v republice ...

  Číst dále...

   
 • 26.08.2014 22:11
  Jestli teta a strýc filmařky Libuše Rudinské měli za totality ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Smír aneb Škrhola a jeho dvůr

Mlanar HasenkopfHrách na stěnu aneb Znovu ke zprávě židovské obce

… Jestliže jsme na celý spor, jakož i na Zemanovo presidentské působení jako takové, nazírali a limine s velkým nadhledem, nyní musíme v tomto smyslu dodat, že jsme se mýlili ve volbě kulis shakespearovského dramatu: Mynář se sice pohybuje v komnatách Pražského hradu, tedy v prostředí, který by mělo evokovat noblesu a aristokratickou velkorysost, leč chová se spíš jako pantáta, který zašel po jarmarku do hospody, přihnul si a přítomné teď častuje historkou, jak se mu podařilo prodat ukradeného čuníka.

Demokracie pod tlakem ruského válčení

Putin mladyNad demokracií jako způsobem vlády odvozené z vůle lidu a založeném na svobodě a lidských právech se stáhla mračna. Nevěstí ani tolik konec snu o globální demokracii, o němž Petr Robejšek psal v tomto listu ve své sobotní úvaze, jako spíše zásadní ohrožení západních demokracií. … Nic povzbudivého! Jen vzpomínky na srpnové dny 1968 by nám měly připomenout, že zavírat vrátka, když je pozdě, už nemá velký smysl. Kéž by nás ale osvítil svěží duch těch obyčejných, kteří tenkrát první nápor vojsk nenásilně paralyzovali a pozdější mírové rusifikaci dlouho vzdorovali!

 

Návštěva ČR: Šéf delegace čínských podnikatelů Zhang Gaoli je důvodně podezřelý z účasti na genocidě

Demonstrace Hradčanské náměstí 28.8.2014 v 8:30 hod.

Program soudruhů na Pražském Hradu 28.8.2014 od 9:00 hod.

FONTES RERUM: Quo vadis Čína? – 3.9.2014, 17:00 hod. za účasti soudruhů z Číny

* * *

Marta Kubišová a koncert „Svědomí nelze koupit“ na podporu lidských práv v Číně

* * *

Zhang GaoliNa konci tohoto týdne prijede do Prahy pět set čínských byznysmenů a politiků, kteří se budou účastnit na obřímKao Su-chua summitu "CHINA INVESTMENT FORUM 2014". V rámci ekonomické spolupráce je naplánováno jejich setkání s podnikateli a politiky z Česka i dalších zemí střední a východní Evropy. Akci vede někdejší ministr obrany, manažer kampaní ČSSD či šéf Českých aerolinií, Jaroslav Tvrdík. Akci zaštiťuje prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka.

Jen připomínám, (informace z velmi důvěryhodných zdrojů), že Jaroslav Tvrdík je dobrým kamarádem Martina Michala, manžela zpěvačky Heleny Vondráčkové. Oba se mají dobře znát už z basy.

Obří čínskou delegaci vede Čang Kao-li (Zhang Gaoli), vicepremiér státní rady ČLR, který bude na fóru pronášet úvodní slovo. Existuje však důvodné podezření, že tento muž je přímo zapojen do zločinů proti lidskosti, probíhajících na území Číny. Čeští aktivisté za lidská práva oznámili, že hledají zákonnou možnost, jak na něj po jeho příjezdu podat oficiální žalobu za zneužívání moci.

Zveřejnila ministryně Věra Jourová účetní uzávěrky firmy PRIMAVERA jak slíbila…?!

… je fakt vyplývající z výpisu z obchodního rejstříku firmy Primavera consulting, s. r. o. Její jedinou majitelkou a jednatelkou byla do Jourova 2dubna 2013 totiž právě Věra Jourová. A ve sbírce listin je zřejmé, že Jourová jako statutární zástupce firmy nezveřejnila účetní závěrky za roky 2009 - 2012. Tím po celé čtyři roky porušovala platný zákon, který tuto povinnost ukládá. „Ano, je to pravda, zjistila jsem to až při zpětné kontrole. Je mojí vinou, že jsem nesledovala více práci svého účetního, který to měl na starosti. Nechci se tím omlouvat a vymlouvat, dáváme to nyní do pořádku.“ …

 


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama