Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 01.08.2014 23:15
  I am sure this post has touched all the internet viewers, its ...

  Číst dále...

   
 • 01.08.2014 22:00
  Z ruských bloggerů jsou média, ti úspěšnější musí být ...

  Číst dále...

   
 • 01.08.2014 21:07
  Stoprocente s Vami pane Sinagle souhlasim. Poukazuji vsak na ...

  Číst dále...

   
 • 01.08.2014 17:37
  Jak dlouho bude vysílat ČT tyto odpornosti jak dlouho bude ...

  Číst dále...

   
 • 01.08.2014 09:25
  Že by ani redaktorka nevěřila lži Jevgenije Fjodoroviče ...

  Číst dále...

   
 • 01.08.2014 04:09
  Hi, i think that i saw you visited my website so i came to ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Ministr Jiří Dienstbier chce odškodnit oběti za zločiny komunistů, proč nežádá o odškodnění pachatele?!

CH prima demokracie a EUDopis Jiřímu Dienstbierovi dosud bez odpovědi - Provozní zisk automobilky Škoda Auto stoupl téměř o 75 procent - Tržby největší české automobilky meziročně stouply o 20,3 % na rekordních téměř 165 miliard Kč! – Revitalizace po polsku: zelené náměstí nahradila kamenná poušť - 1.8.2014 Státní svátek Švýcarska

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) a Český helsinský výbor připravují návrh zákona o odškodnění nuceně sterilizovaných lidí, oběti by mohly dostat zřejmě 100.000 až 150.000 korun. Zpráva ČTK ani pan ministr neuvádí, kolik lidí bylo postiženo, či kolik se dosud přihlásilo? Jde o zločin proti lidskosti. Dopustili se ho především komunisté a zčásti jejich pohrobci po roce 1989. Komunistická ideologie, dle Ústavy ČR, je zločinná a opovrženíhodná. Proč ministr Dienstbier nežádá náhradu škody na KSČM, pokračovatelky KSČ? Může navrhnout i odečtení odškodného ze stamilionové podpory KSČM v Parlamentu.

 

Oligarchové, kteří žijí jako feudálové

Jen málo lidí mimo Rusko zná blíže Arkadije a Borise Rotenbergovi. Jejich jména se dostala do popředí až tento týden, když byl Arkadij připsán na seznam sankcí EU. Bratři jsou Putinovými přáteli a své první peníze vydělali prodejem trubek Gazpromu. Ruský protikorupční aktivista Alexej Navalný si tento měsíc na svém blogu (zde) všiml, že ve srovnání s Warrenem Buffetem, Stevem Jobsem nebo Markem Zuckerbergem žijí v ohromujícím luxusu. Ruská novinářka Julija Latyninová tvrdí, že palác Rotenbergových je svědectvím o tom, že patří do společenského systému nemajícího s kapitalismem nic společného. Zjevně měla na mysli formu feudální kleptokracie. Petr Kellner, který je podle Forbesu dvakrát bohatší než ArkadijBoris Rotenbergové dohromady, žije v porovnání s nimi takřka v bídě. (Podívejte se tadytady.) Čeští oligarchové sice možná také nejsou kapitalisty dle definice Latyninové, alespoň to ale nedávají tak okázale najevo.

Překroucení západního způsobu myšlení

JustitiaVíce, než cokoli jiného, než nevyhratelné války, drtivé zadlužení, oficiálně podporovaná korupce, to, co skutečně táhne západní civilizaci ke dnu, je západní způsob myšlení. Byl už natolik překroucen, že je jen stěží rozpoznatelný jako základ naší společnosti. Ve skutečnosti je tím hlavním důvodem nevyhratelných válek, drtivého zadlužení, oficiálně podporované korupce a většiny našich dalších problémů. Posledním příkladem tohoto nového druhu uvažování je paragraf občanského zákoníku, který, jak dnes vysvětlují HN, požaduje po rodičích rozhodnutí soudu, pokud chtějí ukončit stavební spoření nezletilého. Toto podrývá autoritu rodičů rozhodnout, co je pro rodinu nejlepší, a tím i celý koncept rodiny. Třicetiletý soudce, který v životě nic jiného nedělal, je najednou vtlačen do pozice toho, kdo je k rozhodnutí povolanější než rodiče. Bez ohledu na věhlas právníků, kteří tuto klazuli do nového občanského zákoníku zařadili, bychom je měli, obrazně řečeno, vyvést ven a zastřelit.

SUDETY: Odpor k sudetským Němcům = legální obdoba antisemitismu?

Sudetsti Nemci vrazdy… Zároveň takoví lidé fanaticky nesnášejí ty, kteří poukazují na to, že i sudetští Němci jsou lidé, kteří žijí lidskéSudetsti Nemci životy a že se někdo těžko proviní jen tím, jakým jazykem mluví. Tohle jsou zvyky patřící na Balkán, ne do střední Evropy a ne do národa, který se s pýchou často označuje za civilizovaný (často tvrdí, že je civilizovaný ve srovnání s Američany). Jenže Američan dokáže podat ruku svému bývalému nepříteli a dokáže s ním být opravdu srdečně zadobře. Běžný Čech tohle nedokáže, bohužel. Místo toho, aby vzal svoje ruce a začal něco dělat pro to, aby byl dobrý, bude vymýšlet tisíc důvodů, proč to nejde a jak celý svět ovládá židovský kapitál, nebo celou Českou republiku německá konspirace. …

Antisemitismus je v historii lidstva jeden z nejhnusnějších sentimentů, které kdy existovaly. Jeho úplný základ totiž tkví v závisti vůči úspěšnějším, bohatším, vzdělanějším - zkrátka v jistém smyslu slova vůči elitám. Existovalo mnoho způsobů, jak se antisemitismus projevoval, nejprve jako antijudaismus ("vy židé jste zabili Ježíše"), posléze jako rasismus ("vy Židé jste nižší rasa") a nakonec jako socialistický odpor vůči bohatým ("Žid je kapitalista, kulak a jako takový musí být zničen"). Všechny tyto tři druhy antisemitismu mají společné dvě věci - pokaždé jde jen o to, jak okecat, že dotyčný antisemita závidí a chtěl by se mít tak, jako ten Žid a pak - všechny druhy tohoto sentimentu jsou pudové, iracionální a velmi, velmi živelné.

Kalendář událostí

pá srp 08
Česká královská koruna v Praskolesích
čt srp 21 @18:00 -
Praha: Zvěčněná paměť

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama