Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 20.01.2017 14:34
  Předseda MS Praha je teflonový - jako byl ten před ním.

  Číst dále...

   
 • 20.01.2017 09:39
  Souhlasim s tim ze by takove dokumenty mely byt v TV vysilany ...

  Číst dále...

   
 • 20.01.2017 08:30
  A nemlčel k žádným podlostem. Nekonečné soudy mu možná zkrátily ...

  Číst dále...

   
 • 19.01.2017 20:13
  Znal jsem ho,byl to dobrý člověk. Neměl to v životě nějak ...

  Číst dále...

   
 • 18.01.2017 20:44
  Jaké navrhujete řešení, aby rozkrádání od roku 1989 přestalo?

  Číst dále...

   
 • 18.01.2017 20:14
  Mohl by mi pan Spurný odpovědět, jestli si myslí, že se ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Osel měsíce ledna je z Prahy - Trpaslík - Prokletí

A vítězem se stává… soudce Obvodního soudu pro Prahu 1Alexandr Malý, jemuž prestižní ocenění tohoto bloguOsel měsíceza leden 2017 po právu náleží zausnesení, jímž se zevrubně vypořádal s námitkamiAdama B. Bartošeprotizajištěníautorských práv k jeho vlastním knihám i zjevně šikanosnímu zajištění věcí typu mobilní telefon s rozbitým displayem. - Díky,Česká advokátní komoro,za vše, co jsi pro tuto zemi vykonala, tento seriál si můžeš pouštět jako názornou ukázku svých výsledků! - Vyloučíme-li možnost, že kárný žalobce je obyčejný idiot, zbývá vysvětlení, že tento vědomě porušuje zákon, věda, že u soudu sice nebude mít na takové kárné žalobě postavené odsuzující rozhodnutí šanci, ale Kláře Samkové tím aspoň na několik let znepříjemní život, tak jako ho Komora dokázala znepříjemnit Petru Kočímu.

Proč asi známí politici a miliardáři nemohli odmítnout pozvání na „50“ Ivana Langera, bývalého ministra vnitra?

LN Langer 50 130117Na fotografii vlevo (LN13.1.2017) vidíte ty nejznámější. Žádný z nich mne nepřekvapil, vyjma Karla Schwarzenberga a novináře Jefima Fištejna?! Fotografie všech co přijali pozvání naleznete ve fotogalerii LN, přišel i bývalý komunistický ministr Grégr a starosta Prahy 2 Lomský. Skandální aféry „Íčka“ Langera nemusím připomínat, snad jen volbu presidenta a nechtěné zaznamenaný rozhovor, který pomohl podvodně zvolit Václava Klause, kdy by jinak vyhrál prof. Jan Švejnar. Proč asi si nemohl kníže Schwarzenberg dovolit nepřijít?

 

Vítejte v realitě

V těchto dnech si připomínáme 48 let od „vzplanutí první pochodně“. 16. ledna 1969 se na Václavském náměstí v Praze polil hořlavinou a zapálil student Jan Palach, tři dny poté zemřel. Jeho čin byl protestem proti cenzuře. Výzvou ke vzdoru. Pokusem probudit pasivní společnost. Nikdy po roce 1989 k nám Palach nemluvil naléhavěji než dnes. Nikdy v průběhu letošního roku nebudeme mít silnější příležitost odpovědět než na podzim u volebních uren.

Ukrajině chybí stateční politici – a nám ne?!

Safcenkova„Kde domov můj? Správná otázka. Je vůbec náš domov náš? Když jsme ho nikdy nedokázali uhájit? Jako jinde malé národy. Patřil jiným a vládli v něm vždy jiní! Nacisti, bolševici. Abychom byli relativně svobodní, vstoupili jsme do EU. A už zase remcáme díky své jednotě v nejednotnosti.“ - „Safčenková je protějšek ministra obrany Stropnického. Ten je ukázka české malosti.“ - „Nežli hodnotit působení ambasadora Schapira, kdy se čeští kritici uvolněně vyjadřovali, měli by také hodnotit při odchodu působení ruského ambasadora.“

LN Opravdu není nikdo, kdo by sdílel vaše ideály?

Ale ano, v parlamentu sedí sluš­ní lidé, i chytří. Chytrých je ale víc než slušných. Absolutní nedo­statek je politiků statečných. Ta­koví, kteří jsou ochotni zásadně změnit systém a bojovat za to i za cenu ohrožení života, prostě nejsou. Většinou doufají, že za ně někdo všechno vyřeší. Nakonec by jim bylo jedno, zda bych zvoli­la cestu Indiry Gándhíové, nebo Augusta Pinocheta. Hlavně aby jim bylo dobře.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama