Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 27.03.2017 03:01
  With every aspect of our media tradition now truthful game ...

  Číst dále...

   
 • 26.03.2017 22:44
  I read with interest the article about Karel Aster and his ...

  Číst dále...

   
 • 26.03.2017 16:36
  Vážím si české zpěvačky Emy Destinové. Representovala národ stala ...

  Číst dále...

   
 • 26.03.2017 16:11
  Je málo Čechů, kteří se dovedou veřejně postavit. Kardinál ...

  Číst dále...

   
 • 25.03.2017 19:59
  Sobotka je snad nejodporněší týpek od listopadu. Předčil i ...

  Číst dále...

   
 • 24.03.2017 17:16
  Zrušte veškeré dálniční poplatky a udělejte jednotný pro celou ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Má setkávání s kardinálem Vlkem

„Komunisté nejsou schopni samostatného myšlení. Musí k tomu mít Ústřední výbor. Proto nemohou být ani patřit mezi demokraty.“

Miloslavu kardinálu Vlkovi, v letech 1991 až 2010 35. arcibiskupu pražskému, který zesnul v 84 letech 18. března, v roce 1978 komunistická moc odebrala státní souhlas s výkonem kněžského povolání. Na dobu, kdy spolu pracovali v podniku Úklid a přátelství s ním vzpomíná bývalý ministr zahraničních věcí a velvyslanec Jaroslav Šedivý.

Sobotka: Němci u nás musí platit za dálnice, Češi v Německu nemusí. Podáme na Německo žalobu, protože by bylo diskriminační nutit Čechy k placení?!

CSSD pucisteTo je prosím stanovisko předsedy vlády ČR – a to ještě porovnejte délku a kvalitu německých dálnic s českými !!! Alespoň čeští řidiči z úst předsedy vlády LN PK Ach zi zli Nemci 250317nyní vědí, že jsou také diskriminováni placením poplatků za české dálnice!!! (vpravo LN 25.3.2017)

ČSSD tak stále více přispívá ústy svého předsedy ke svému zaslouženému konci. Nejenom že se Sobotka chová neslušně, ale i neskutečně skandálně! Stěžoval si snad někdy německý Bundestag na rozhodnutí českého parlamentu?! Co ale chcete očekávat od člověka, který se nestydí veřejně přiznat, že si na byt našetřil z poslaneckých náhrad, když nemohl doložit legálními příjmy „kde na to vzal“ a od strany, která nerespektuje pravomocné rozsudky (dr. Altner, Jan Mládek). ČSSD je v jasné insolvenci – 327 milionů + 1.8 miliardy korun – pokud se justice zachová nezávisle a dle platného práva.

Vstanou staří trafikanti

CT logoČeská politika je schizoidní. Jedním dechem hodlá uzákonit konec politic­kým trafikám a současně vytvá­ří místa pro své oblíbené trafi­kanty v mediálních radách. Jest­li někdo stále nechápe, jaký smy­sl má navrhovaná změna způso­bu volby do Rady ČT a ČRo v intencích západní politické kul­tury, nemá pádnějšího důkazu než tuto jarní frašku.

Narychlo a takřka utajeně vy­hlášené dovolby, aby veřejnost, zástupci a představitelé význam­ných regionálních, politických, sociálních a kulturních názoro­vých proudů nemohli včas a od­povědně nominovat, svědčí o známém postupu. Lobbisté a politici se dopředu domluví, koho vyberou, a ten si najde or­ganizaci, která ho pokryje. Typu TJ ZD Radětice, Pochodnický spolek. Myslivecký spo­lek Opařany.

Politický vliv na rady veřejno­právních médií posiluje a k tomu se hodí známí lokajo­vé, kteří by se měli na míle dale­ko držet od televize či rozhlasu. Počínaje bývalými neblaze pro­slulými řediteli. Tedy nepravomocně odsouzeným Jiřím Balvínem či policistou Vladimírem Karmazínem, posměšně nazýva­ným v ČT ředitelem pro toaletní papíry a parkoviště. A dlouhole­tými radními konče. Skoro osm­desátiletý důchodce Jiří Florian zatajil své neblahé působení v roli předsedy Rady Českého rozhlasu, během něhož zvolili radní politicky prosazovaného ředitele, který se vzápětí zbláz­nil, leč dostal odstupné 10 platů. Byl to Jiří Florian, kvůli které­mu se konaly demonstrace mla­dých lidí, protože nekvalifikova­ně likvidoval Rádio Wave. Onu nekomerční stanici pro mladé posluchače, o které další kandi­dát, soudně usvědčený organizá­tor schůzek politiků s lidmi z Toflova gangu Karel Burian, tvrdí, že je „velký konkurent hi­tových rádií, komerčních hudeb­ních rádií".

U Moskvy byl nalezen těžce zraněn právník rodiny zavražděného auditora Sergeje Magnitského…?!

Rudy zakon avers 2015Musel jsem změnit zavádějící titulek ČTK: U Moskvy se nejasně zranil právník mrtvého auditora Magnitského – Správně má být „právník byl nalezen těžce zraněn aRudy zakon 212 213 2015 Sergej Magnitskij byl zavražděn“.

Připomínám, že u Putinova přítele se měly najít peníze uloupené státu, zaplacené americkým podnikatelem na daních? Je snadnější uvěřit než neuvěřit. Stačí si přečíst knihu Rudý zákon - RUDÝ ZÁKON – jak jsem se stal Putinovým nepřitelem č.1 a ukázku z článku - Rusko, 16.listopadu 2009: † Sergej Magnitskij :  … V noci, ve čtvrt na jednu, zavibroval můj BlackBerry. Přišlo sdělení, že mám hlasovou zprávu. Na BlackBerry mi nikdy nikdo nevolal. Nikdo neznal číslo. Podíval jsem se na Jelenu a vytočil hlasovou schránku. Byla tam jedna zpráva.Uslyšel jsem surové bití člověka. Křičel a prosil. Nahrávka trvala dvě minuty a uprostřed jednoho výkřiku náhle skončila.Přehrál jsem to Jeleně. Potom jsme seděli v posteli, nedokázali usnout a přemýšleli o všelijakých ohavných věcech.Jakmile se rozednilo, obvolal jsem všechny, které jsem znal. Byli v pořádku. Jediný, komu jsem zavolat nemohl, byl Sergej. …

Kalendář událostí

po dub 10 @14:00 -
VS Praha: Martin Michal a TEREX

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama