Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 21.02.2018 22:42
  I have checked your website and i have found some duplicate content ...

  Číst dále...

   
 • 21.02.2018 19:28
  Společnost v červenci 1942 ovládal strach, popravovalo se ...

  Číst dále...

   
 • 21.02.2018 19:22
  Pan Zuna nám osvětlil obsah bestseleru jménem Komunistický ...

  Číst dále...

   
 • 21.02.2018 18:43
  "OBROVSKÝ PROBLÉM" se sirkami na Kubě připomíná "problém" ...

  Číst dále...

   
 • 21.02.2018 16:01
  Pane Šinágl 1+1=2 to je pravda, ale 2+3+4+5 = X je rovnice o ...

  Číst dále...

   
 • 21.02.2018 13:36
  Pane Wienere, rozumím, že se Vás to dotklo. Omlouvám se Vám.

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

21.únor 1848: 170. výročí počátku tragédie stamilionů lidí – Komunistického manifestu

JANUV ZAKONO Komunistickém manifestu jeden z našich nejvýznamnějších filosofů František Palacký, již jako zralý muž, deset let po jeho vydání napsal: „Zhovadilost všeobecná povstane byť by komunisté i jen jedné generaci panovati měli.“ Prozíravost tohoto českého velikána byla mimořádná. „Slavný“ třiadvacetistránkový pamflet zavinil smrt v konečném důsledku desítek milionů lidí na celém světě. Od českých zemí po Pacifik. Dodnes jeho vlivem v komunistických zemích lidé umírají. K.Mrzílek

Podívejte se na dokument bývalého televizního moderátora Pavla Zuny s z cyklu Slavné dny s názvem - Den, kdy byl vydán Manifest komunistické strany (21. únor 1848). Ani slovo o obětech komunismu v minulosti a pokračování jeho zločinnosti dnes. To je jakoby natočil pořad o Adolfu Hitlerovi, kdy bude vyprávět jen o jeho malířském talentu a ne o obětech nacistické, stejně zločinné ideologie. Takový dokument by byl nepochybně všemi „bojovníky proti nacismu“ okamžitě napaden. Zřejmě pro ně jsou jen oběti nacismu nevinné, zato oběti komunismu byly třídní nepřátelé a svoji smrt si zasloužili?! Konečný důsledek ještě nenastal! Komunistické násilí podložené ideologií Karla Marxe trvá a pokračuje dodnes!

Další důkaz v jaké společnosti žijeme – postkomunistické se vším všudy. Video shlédlo už téměř 50.000 lidí

Pokračování právnické osvěty Tomáše Peciny

Rozner -Dlouhý, Široký a policista - Oslem měsíce února advokát Jiří Machourek - Měli by být Okamura a Rozner stíháni? - Sám si vařím, sám si peru…

IUSTITIA slepa zenaTalentovaný lidový bavič a amaterský brusič Miloslav Rozner, t. č. poslanec za Pitomiovu SPD, má být, dle mínění mladých sociálních demokratů, trestně stíhán za výrok, že v Letech byl (nebo, chcete-li, nebyl) neexistující pseudokoncentrák. To mi připomíná dávného spolužáka z mathfysu, který na studijním oddělení do formuláře vyplnil, že má 0 dětí, a pak vypsal údaje o třech z nich, s vysvětlením, že pro prvky prázdné množiny je pravdivý každý výrok. … Otázka podjatosti je dodnes v České republice chápána zcela jinak než ve zbytku světa. Často v této souvislosti cituji ze staršího, ale dodnes aplikovaného rozsudku ESLP ve věci Wettstein v. Švýcarsko. V něm byl prohlášen za vyloučeného advokát jen proto, že jeho kolega ze stejné kanceláře působil jako právní zástupce protistrany ve zcela jiném řízení. Takovou námitku podjatosti uplatnit v České republice by si dovolil jen svého dalšího osudu nedbalý jedinec, natožpak pomyslit, že by jí mohlo být vyhověno! Prostě: jiná právní kultura. Může nás arci těšit, že zatímco se západní Evropa zmítá ve smrtelných křečích, naše země vzkvétá a čeká ji budoucnost tak světlá, že si to ještě ani neumíme představit.

Jak jsme demonstrovali v roce 1942, 1948 a 1989…

Podívejte se jak československý „národ“ jednotně demonstroval na Václavském náměstí na podporu nacistů v červenci 1942, na podporu komunistů v únoru 1948 a na podporu (dosaďte si sami) v říjnu 1989…

Kolik z těch, co demonstrovali v roce 1942, demonstrovalo v roce 1948? Kolik z těch z roku 1948 demonstrovalo v roce 1989, resp. by demonstrovalo, kdyby se dožilo? Co to vypovídá o nás, naší zemi, naší povaze a našem charakteru? Nejsou-li vlády schopni skuteční občané, o to snadněji jim vládnou jiní se všemi důsledky. Teprve až budeme schopni projevit jednotu nejen z nařízení diktátorů, ale i bez nich, můžeme doufat ve změnu poměrů. Prezidentské volby nám ukázaly, že česká jednota je stále fata morgana, která usnadňuje ovládání většiny proti jejím zájmům. Bez změny kvality občanské společnosti se budeme jen těžko posouvat dále. Každý musí začít sám u sebe. Nikdy nekončící práce na generace s nejistým koncem které není schopen ten, kdo myslí jen na sebe. Je to trvalou výzvou každému z nás v roce 100.výročí vzniku samostatného státu.

Porovnání kvality a úrovně vysílání ČT a německé veřejnoprávní ARD

CT logo pravdaPodívejte se pro srovnání na 60 minut Události ČT a 15 minut Tagesschau ARD ze dne 15.2.2018. Nemusíte umět německy a uvidíte ten nebetyčný rozdíl. Po ARD 1hodině zvláštní provinciální směsi informacemi přehlcenému divákovi toho v hlavě mnoho nezůstane. Po čtvrthodině ví divák vše podstatné ze světa, domova, sportu, počasí – a hlavně zapamatuje si to!

ARD nevysílá žádné reklamy během hlavních zpráv, žádné elektronické „pouťové hrátky“ na diváka. Jen klidný, ničím nerušený kultivovaný, přirozený projev moderátora. Kde nic neruší přenos informací divákovi. Zrovna tak je zajímavé porovnat Mediatéku ARD s informacemi o pořadech, uživatelsky nesrovnatelné. Zajímavé, kdy záběry na začátku zpráv ze ZOH nejsou ukázány (cca 2 min.) s upozorněním na krátké přerušení, kdy z právních důvodů nesmí být záběry ukázány. Živě vysíláno bylo, ale pro archiv platí už jiná pravidla. Věřme, že stejně se chová i ČT i když jsem to ještě při záběrech ze ZOH nezaznamenal. Svá práva si ČT hájí důsledně a to i tak, že si na mně stěžuje u společnosti Google, aniž by mne předem upozornila, resp. vyřešila "problém" se mnou.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama