Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 18.12.2014 03:09
  No, tenkrát asi ještě stál. Dnes již za to nestojí, to je ...

  Číst dále...

   
 • 17.12.2014 21:03
  Nie som nič. žiadna viera ma neoslovila, len sa bavím na tom ...

  Číst dále...

   
 • 17.12.2014 21:01
  tak ale potom nešlo o islam, ale o moslimov, ktorí vyznávali ...

  Číst dále...

   
 • 17.12.2014 21:01
  ano já vím ale to je přece v pořádku když nás to bude ...

  Číst dále...

   
 • 17.12.2014 15:04
  Vaše radost je bohužel velmi naivní, neboť důsledky recese tvrdě ...

  Číst dále...

   
 • 17.12.2014 14:49
  Knih o okupování Sibiře je málo. Kdo přečetl nějakou o chování ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Demonstrace proti muslimským imigrantům na severu Německa! A co u nás? Zatím klid po pěšině...

Islam NO FreedomHospodářské noviny otiskly článek nebo možná spíše komentář k úterní demonstraci v Drážďanech pod názvem Recept jak zneužít strach. Německé hnutí PEGIDA (Vlastenečtí Evropané proti islamizaci západu) totiž pořádají protestní demonstrace proti přijímání muslimských imigrantů. Prohlašují, že tito migranti vysávají státní pokladnu. A mají obavy z aktuální statisícové utečenecké vlny. A nutno říci, že se jim demonstrace daří. Počátkem října se sešlo asi 200 protestantů. V úterý jich bylo již 15 tisíc!

Vedení ÚSTR majícího se zabývat zločiny komunismu, používá čistě komunistické praktiky!

Hazdra ZdenekHádka na jednání Rady ČT mezi vedením ústavu a předákem Miroslavem Vodrážkou. „Jste podvodníci. Řekli jsme kritéria a vy jste je ignorovali.“

Arogance moci, vůbec nám nebyla jako odborům předložena hlediska pro výběr propouštěných jak to při hromadné výpovědi vyžaduje Zákoník práce. Na dotaz při vyjednávání s vedením (tehdy jsem nedostali seznam osob navržených k propuštění atd.) zaznělo na výzvu zaměstnavatele z naší strany, že se má jednat o sociální případy (osoby krátce před důchodem, matky samoživitelky, živitelé početných rodin, osoby starající se o nemohoucí příbuzné atd.). Musím souhlasit s Miroslavem Vodrážkou, že tato kritéria byla doposud arogantně ignorována. V seznamu je bohužel značná část osob, která tyto kritéria splňují. Je to snadno prokazatelné, členové Rady ÚSTR se mohou snadnou sami přesvědčit, pokud ovšem mají vůbec zájem, kdo mluví pravdu. "Při výpovědích se podle vedení zohlednila i sociální situace zaměstnanců. To ale někteří odboráři zpochybňují. Dnes se kvůli tomu strhla na jednání rady hádka mezi vedením ústavu a předákem Miroslavem Vodrážkou. „Jste podvodníci. Řekli jsme kritéria a vy jste je ignorovali,“ řekl."

Muslimské šátky, diskuse na FSS MU Brno

Odporný masakr ve škole: Tálibové postříleli přes 80 dětí - Útočníci vstoupili do posluchárny školy, kde vojenský tým zrovna učil žáky poskytovat první pomoc.„Měli na sobě černé uniformy a v rukou pušky. Zahájili střelbu do žáků. Mnoho jich zemřelo nebo bylo zraněno.“

Diskuze byla fádní, až příliš jednotvárná, neboť všichni přednášející v podstatě více či méně podporují islamizaci země. Oni jsou absolutně mimo, nikdo z nich prostě nechce vědět pravdu, oni jí vytěsnili a melou připravené fráze, melou naprosté nesmysly. Kyby se místo slova šátky použilo slovo židovská hvězda a jestli jí zakázat a nebo naopak, a diskutovalo se o ní v roce 38, tak by to dopadlo stejně,... lidi jsou přežraní, sytí a nevěří těm, co i přes sytost mají schopnosti myslet jako když jsou hladoví... Lidstvo stojí před katastrofou, bohužel. Nezabráníme tomu, nevidím jak vysvětlit požíraným, že jsou na jídelním lístku, když si ho odmítají přečíst. Pan Uhl, manžel Anny Šabatové se při vycházení ze sálu k nám, co jsme kladli dotazy na islamizaci přitočil a řekl: „Víte o tom, že jste nacisti a rasisti... a spokojeně odkráčel.“ Genderová neomarxistická sluníčka sedí uprostřed lesa a pro stromy ho nevidí... a nebo nechce vidět, pokud je nezastavíme, zahyneme – „Demokratická debata“, pro jistotu bez odborníků a oponentů, připomínající komunistické agitky. Hrůza, co vše musí snést akademická půda.

Pane ministře Chovanče, rozhodněte místo sebe sám!

Justitia… Žádost o ochranu před nečinností - a navrhnout, aby si ministr vnitra v souladu s ustanovením § 80 odst. 4 písm. a) SprŘ přikázal ve lhůtě 3 dnů o rozkladu rozhodnout, anebo aby podle ustanovení § 80 odst. 4 písm. b) SprŘ věc převzal a rozhodl o ní místo sebe sám - Tak schválně, jestlipak si ministr vnitra přikáže anebo si rovnou věc odejme!

Causa Godunov

O ministrovi, který by si, jsa si sám nadřízeným orgánem, měl poručit, jsme psali v dávnověku našich blogů, v r. 2009. Letos v květnu se tímto problémem zabýval rozšířený senát Nejvyššího správního soudu, a absurditu takové eventuality neseznal. Jakkoli se vášnivě disentující Josef Baxa snažil naznačit, že má-li si ten samý správní orgán odpomoci od průtahů, které sám způsobil, cituje při tom (mně arci neznámého) klasika, že to je, jako si stěžovat na Godunova přímo u Godunova, jde o právní nesmysl non plus ultra, byl přehlasován s potupnou výtkou (§ 52), že tomu nerozumí a že na takové představě není vůbec nic divného.

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama