Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 10.02.2016 12:12
  Pokud jde o slova buď zdráva, mělo by být vše v pořádku, neboť ...

  Číst dále...

   
 • 09.02.2016 11:35
  Je to moc smutné, co se v naší společnosti děje. Není morálního ...

  Číst dále...

   
 • 08.02.2016 16:34
  Odborníci budou předčítat z nové knihy o Tomáši Baťovi ...

  Číst dále...

   
 • 08.02.2016 08:35
  Pane Šinágle,stačí jen malinko a anonymní škůdci budou ...

  Číst dále...

   
 • 06.02.2016 11:41
  Pješčak - jde o otce a syna, jinak otec byl sekerník ...

  Číst dále...

   
 • 05.02.2016 10:02
  Ze značky I (informátor) lze po sametu snadno udělat K, které ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Za naivitu či hloupost dvou českých dívek zaplaceno 6 milionů dolarů?!

Dve divkyTak informuje čtenáře dnešní vydání týdeníku RESPEKT. Můžeme se oprávněně ptát, kolik zbraní a střeliva bylo za tuto částku už zakoupeno a kolik nevinných lidí už zahynulo, resp. ještě zahyne? Na svědomí je mají jak tato dvě děvčata, tak ti, co rozhodli výkupné zaplatit. Česká republika vykoupila život dvou dívek za potenciální, ale velmi reálnou smrt stovek či tisíců! Nezaznamenal jsem, že by alespoň jedna z nich poděkovala českým občanům. Naopak, jedna se už pokusila opět o návrat.

Co si jinde nepřečtete, styl a kvalita komentářů jak má být!

Pecina Tomas revoltaProvokatéři aneb Jak to asi bylo na Klinice - Nevinen! – Zadeh - Pandury

Bezpečnostní informační služba zveřejnila na svém serveru Antifa.cz článek, ve kterém identifikovala několik maskovaných osob jako slávistické ultras. No, ještě že tak… SK Slavia blahopřejeme, pokud hoši fandí pod jednotným velením i při zápasech, musí být radost pro ně hrát! … Když příslušný orgán pojal před rokem úmysl komunistického výtečníka stíhat, hleděli jsme na záměr se značnou dávkou pesimismu. Skutečnost byla arci ještě o stupeň absurdnější. Stíhání se nekoná, skutek je prý promlčen, a expotentát mediím sdělil, že on za nic nemůže, ježto od začátku svého působení v úřadě naopak činil vše pro to, aby byl elektrický ohradník na lidi vypojen. … Zadeh byl propuštěn a dnešek je, myslím, milé děti, tím posledním dnem, kdy jsme o podnikavém Íránci v souvislosti s územím tohoto státu slyšeli. Ale nezoufejme: pokud to dobře půjde, třeba ho nakonec za něco odsoudí v Jižní Africe (jako Radovana Krejčíře) nebo na Bahamských ostrovech (jako Viktora Koženého)! … Ergo, odsouzením Dalíka stínáme než poslíčka, který svědomitě předal vzkaz.

Já na bráchu, brácha na mně

LN Patek Hoeschl strach 050216Měkký Havel, komunisté v parlamentu, udavač jeho prvním místopředsedou, proputinovský prezident, trestné činy týkající se vlivných lidí jdou do ztracena, komunistické divadlo s názvem „samet“ jsme odehráli všichni pod jejich taktovkou. Tak jako za protektorátu nacistického, bolševického a nyní potichu a stále hlasitěji putinovské propagandy. Tenhle stát respektive společnost mohou zachránit zase jenom jiní. Tak jako za II.světové války. Do ulic můžeme jít s transparenty. Do Parlamentu nemáme šanci.

My budeme tak dlouho nadávat a spílat nacistům a točit o nich filmy až zapomeneme, že tu byli sedmkrát déle internacionální bolševici, kteří pozabíjeli desetkrát více občanů a k tomu jejich rodiny. Od pazourku opočlověka jsme se dostali ke kosmonautovi. Od klacku ke kalašnikovi, od smířlivého Boha k uřezávání hlav. Atomové hlavice drží v šachu obě strany, dokud některá nepřeváží. Potom poletíme na Měsíc všichni najednou.

Vladimír Růžička obviněn ze zpronevěry

Ruzicka VladimirTrestní oznámení na hokejistu Vladimíra Růžičku, bývalého reprezentanta, kapitána a později trenéra národního družstva a dnes trenéra Chomutova, podané Jiřím Jehličkou, vedlo k jeho obvinění PČR. Nejde o náhodu, jen o špičku ledovce, kdy korupcí je stejně postižen i český fotbal. Vzpomínám si na svědectví jednoho mladého, nadějného hokejisty. Znám ho roky (musel pro zranění vzdát svoji kariéru). Vyprávěl mi, jak i do reprezentace mládežnického hokeje bylo možné dostat za peníze méně dobré hokejisty. Lepší museli zůstat doma a reprezentace prohrála např. v Kanadě. Jak to asi působí na mladé hokejisty a jaká to má dopad na náš hokej? I proto kdysi slavnou českou hokejovou školu dnes předběhli a jsou světovou špičkou Finové. Korupce zasáhla naší zemi jako rakovina a její metastázi najdete takřka všude a ve všem. Lékem a nadějí - nejenom pro hokej – je výchova, vzdělání, osobní příklad a obnova společenské funkce rodiny. Nebudeme-li toho schopni, bude tato rakovina řešit sebe sama a dost možná rychleji než tušíme – s patřičnými následky na naše životy. Stále ještě máme volbu, čas se krátí!


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama