Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2016 17:19
  Je to všechno podělané. Půlka národa je přirudlá a přiblblá a ...

  Číst dále...

   
 • 30.05.2016 09:24
  Média měla být hlídacím psem demokracie a stala se hlásnou ...

  Číst dále...

   
 • 26.05.2016 13:03
  Dnes, na Boží tělo, kdy v Německu slaví katolící svátek běžela ...

  Číst dále...

   
 • 26.05.2016 05:32
  Patrik Altner toz skvela prace

  Číst dále...

   
 • 25.05.2016 21:22
  Ti co nás verbovali abychom donášeli: My se každému můžeme ...

  Číst dále...

   
 • 24.05.2016 19:11
  Včera v Reportéři ČT jsme se opět dozvěděli o "blahodárném" sovětském ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Singerovo rozlučkové rýpnutí do Zemana

Jen málokdy odmlouvá státní úředník svému veliteli během oficiální ceremonie, odcházející guvernér České národní banky Miroslav Singer to ale včera udělal. Prezident Miloš Zeman včera jmenoval Singerovým nástupcem Jiřího Rusnoka a následně promluvil o svém nesouhlasu s devalvací české koruny. Singer si dovolil Zemana komentářem opravit. Podle Singera se slovo „devalvace“ týká pouze oslabení měny, která má pevný kurz, nikoli měny, která plave tak, jako česká koruna. Zeman nechal Singerův komentář bez povšimnutí, místo toho, aby se proti němu ohradil s tím, že se neřídí manuálem ČNB. Singer se zjevně nechce zapsat do historie jako Velký devalvátor z roku 2013, čímž by se zařadil po bok Antonína Zápotockého (1953) a Václava Klause/Josefa Tošovského (1990). Pokud ale chce být Singer konzistentní, měl by opravit i vysokého představitele Evropské centrální banky Yvese Mersche, který minulý měsíc varoval před „konkurenčními devalvacemi“ a rozhodně při tom neměl na mysli Severní Koreu.

Podáno trestní oznámení na předsedu OS Praha 8 JUDr. Michala Vacka, předsedkyní OS Praha 1 JUDr. Janu Červinkovou a soudce ÚS ČR JUDr. Tomáše Lichovníka

Malá domů … Věc tedy nezbývá než uzavřít procesně. Myslím, že státní zástupkyni Zdeňce Galkové nad mým trestním oznámením samou radostí nadskočí poncho; o vyrozumění, proč popsané jednání nemůže být trestným činem, o barvě podkladu i o počtu vykřičníků budeme na tomto místě – nebudeme-li pro zpupnost mezitím vzati do vazby – neprodleně informovat. - Osel měsíce aneb A jestli neumřeli, odposlouchávají ho dodnes Byli dva. Novinář Jan, Yustitiařečený Janek, Kroupa, a lobbista Marek Dalík, řečený Bralík. První psal, druhý, jak plyne z jeho přezdívky, bral. Dalík nebral pro sebe, ale pro svého patrona, bývalého premiera Mirka Topolánka, proto se o jeho činnost začala zajímat policie (dodejme, že nikoli zcela sua sponte, ale to můžeme pominout), a po spletitostech přípravného řízení a hlavního líčení byl za svůj výkon v kause úplatku za Pandury oceněn v prvním stupni výrazným nepodmíněným trestem. Jak to celé dopadne, nelze prozatím odhadovat, spíše u vědomí toho, jaký mají Dalík s Topolánkem vliv, kloníme se k variantě zproštění. … Dnes vyhlášeným nálezem Ústavního soudu (soudce zpravodaj ten nejhorší možný, Jan Musil) mu bylo sděleno, že se mýlí: povinností každého občana je nechat se neomezeně odposlouchávat, příkaz k odposlechu je sice formálně přezkoumatelný Nejvyšším soudem, avšak pouze tehdy, když se o něm odposlouchávaný dozví přímo od OČTŘ (§ 88 odst. 8 TrŘ); to se arci v praxi nikdy neděje, exempční ustanovení § 88 odst. 9 TrŘ je natolik široké, že by ho bylo možno nahradit jednodušším: Pokud orgán informaci odposlouchávané osobě sdělit nechce, nemusí.

Vážený otče arcibiskupe…

Prerov Krvava noc aversPražský arcibiskup Dominik Duka ve východomoravských Osvětimanech, odkud pochází Prerov BEZ SANCEprezidentův kancléř Vratislav Mynář, v polovině června odslouží slavnostní mši. Signatář Charty 77 Jan Urban ho v této souvislosti veřejně požádal o modlitbu a rozhřešení pro 265 obětí masakru v nedalekých Horních Moštěnicích.   

… Je úctyhodné, že jste se stal členem Českého svazu bojovníků za svobodu právě v Lidicích, které jsou symbolem totalitního bezpráví a pomsty na nevinných. Je správné kdykoliv připomínat zločiny nekřesťanské zaslepenosti, ať už k nim došlo kdekoliv. Na Švédských šancích bylo rukama a z rozkazu našich krajanů zavražděno víc lidí, než v onen tragický první den v Lidicích. …

Náš spolek bude žalovat Kancelář Senátu

SDL CR logoDůvodem je nehorázný projev předsedy Senátu Milana Štěcha v Terezíně. Samozřejmě v případě, že se nám Česká republika neomluví na základě naší výzvy dobrovolně.

http://paragraphos.pecina.cz/2016/05/nas-spolek-bude-zalovat-kancelar-senatu.html

* * *

Omluva s podmínkou

Den hanby

Adam Drda: Uprchlíci, minulost, předseda Vodička a ruská cesta českého svazu bojovníků


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama