Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 26.08.2015 16:08
  Excellent blog post. I absolutely love this site. Thanks!

  Číst dále...

   
 • 25.08.2015 18:23
  https://www.youtube.com/watch?v=gaXE0v0bJoE Guiseppe ...

  Číst dále...

   
 • 25.08.2015 18:21
  To jsme zjistili už dávno, že za Parlamentními listy je vliv ...

  Číst dále...

   
 • 25.08.2015 18:05
  Smutné. Navrhuji, aby ta Karla Zejdy továrna Ka-ze-to vytvořila ...

  Číst dále...

   
 • 25.08.2015 13:40
  Li Kuang-jao ukázal nemocným systémům včetně erodující ...

  Číst dále...

   
 • 25.08.2015 13:37
  Čemu se divíme, sami sobě se divíme. Soudružce magistře ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Slanina, vepřové, korektnost a Islámský stát v Sudetech

LN O slanine a korektnosti 260815Jiří Peňás (redaktor LN): „Existuje vražda biologická a existuje i vražda kul­turní. Ta první likviduje lidské ži­voty, ta druhá paměť. Jde vlastně o druhou smrt, neboť se jí ničí dílo, které má člověka přežít.“ – „Fanatici a ničitelé jsou multirasoví a nadnáboženští. Islámský stát se podobá ruským bolševi­kům v prvních letech revoluce, kdy imámové Lenin a Trockij vy­hlásili válku ve jménu svaté revo­luce (džihádu) a se vším patosem a zápalem šli bořit starý, hříšný a reakční svět. Byli odhodlaní ho třeba i přivést do pekel, jen když se v jeho plamenech zrodí nový. Čím více se jich tzv. kulturní svět děsil a štítil, tím byli spokojeněj­ší. Hrůza byla jejich spojencem a děs a hnus nejlepší propagací. Kolik jen vzdělaných a slušných lidí v tom vidělo naději a příslib budoucnosti...“

V LN vycházejí vynikající postřehy, které by neměli uniknout pozornosti široké veřejnosti. Nedivím se, že čtennost a náklad LN stále stoupá. Bohužel ne vždy jsou dostupné zdarma (měly by být všechny přístupné v archivu LN). Vzhledem jejich závažnosti si některé z nich občas dovoluji zveřejnit. Jistě díky tomu neklesne náklad LN, ba naopak. Dnes připomínám dva z nich k aktuálnímu tématu uprchlíků, kde je pojednáno o praktickém dopadu jiné kultury na naši kulturu a zvyky a vyšším principu mravním. Ani my jsme se v minulosti nechovali tak, jak se sluší na vyspělý a kulturní národ. Dějiny se stále opakují, či „rýmují“, jak nedávno výstižně řekl jeden Američan. Proto neškodí si ponaučení z dějin neustále připomínat, abychom nebezpečí zabránili, či zamezili nejhoršímu.

Je oddělení Krymu od Ukrajiny srovnatelné s oddělením Kosova od Srbska jak tvrdí Rusové?

Ruští představitelé citují západní politiky, kteří označují oddělení Kosova za legitimní, které nepotřebuje souhlas úřadů původní země. To samé se podle Rusů prý událo na Krymu.

Proč to nelze srovnávat.

V oblasti Srbska začaly probíhat ostré ozbrojené střety mezi oblastí obývanou Albánci a ostatní částí Srbska. Mezinárodně zdokumentované zločiny hovoří o srbských jednotkách, které masakrují a vyvražďují v oblasti Kosova civilní albánské obyvatelstvo. Skoro čtvrt milionů občanů z oblasti uteklo. Dokument Mezinárodního tribunálu  pro bývalou Jugoslávii to dokládá. Proto srbská vláda v roce 1998 byla vyzvána Radou bezpečnosti, za souhlasu Ruska, aby násilí zastavila. Srbská vláda násilnický postup svých jednotek vůči Albáncům  odmítla zastavit. Následovaly nálety NATO, které další nejhorší zabíjení ze strany Srbska zastavily.

Projev prof. Petra Piťhy, probošta Kolegiální kapituly Všech svatých na Pražském hradě

… Nemohu mluvit za druhé, ale odpovím za sebe, byť se chvěji. Vyznávám, že jsem běloch, uznávám odlišnost lidských ras a tudíž lidskou důstojnost všech, ale odmítám zčernat či zežloutnout a změnit proporci a barvu svých očí. … Trvám na spořádané a trvající rodině, neboť je to základ společnosti a záruka výchovy. … Odmítám fňukání slabochů, kteří se na nemoci jen vymlouvají. Jsem zároveň bohatý i chudý. Svůj chléb si dosud vydělávám a mám ho dost, abych se podělil, ale odmítám živit lenochy. Mám mnohem méně než skutečně majetný. Nezávidím jim a radoval bych se, kdyby svůj majetek užívali rozumně. Jsem Evropan, protože jsem Čech. Narodil jsem se českým rodičům, vyrostl v české zemi a beru vážně bídu, strašlivou bídu i slávu svého národa. Proto se odmítám rozplynout v bezduché uniformitě konzumní multikultury. Jsem křesťan, uctivý k lidem jiného náboženství či názoru a vím s určitostí, že se jimi budou řídit v celém svém jednání, ale hlásím se pevně ke svému křesťanskému Bohu a řádu, který stanovil, protože je moudrý, spravedlivý a k lidem soucitný. Jsem člověk, vděčný za své lidství a hrdý na svou tvář. Jsem člověk. Jmenuji se Petr Piha a nejsem 380326/038 rodné číslo, ani 370-2/015 identifikační číslo oprávnění, ani PIN, ani VIPN, ani jakékoliv jiné číslo. Jsem člověk, protože mám svědomí a nesu zodpovědnost. Jsem člověk a jako člověk chci také zemřít.

Rovina názorů

Řeší úředníci nepříjemná fakta tak, že je převedou do roviny názorů? Bude orgán ochrany přírody tvrdit, že lípa pokácená při asanaci Stroupinského potoka městu Žebrák nepatřila? Rozhodnutí KÚ Středočeského kraje, které zveřejňujeme v příloze, takovou situaci může potvrdit.

https://sites.google.com/site/stroupinskalipa/aktuality/rovina-nazorua

Kalendář událostí

st zář 02 @15:00 - 06:00PM
Olšany: Připomenutí konce II.světové války
čt zář 10 @09:00 - 05:40PM
Památník na Vítkově: Konference "Ve stínu šibenice"
so zář 19 @10:00 -
Zhůří: Kříž smíření

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama