Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 02.09.2014 15:02
  Zase mýty a kecy. Jestli si dáma myslí, že z kohoutku je ...

  Číst dále...

   
 • 02.09.2014 14:10
  Přehled disidentských rodin, jejichž členové působili v ...

  Číst dále...

   
 • 02.09.2014 13:57
  Dobrý den, nevím, jak chápete pojem "podjatost", kterým ...

  Číst dále...

   
 • 02.09.2014 12:24
  Předpokládám tedy, že Vy jste dokonalá a bez chyb, paní ...

  Číst dále...

   
 • 02.09.2014 12:04
  tady vyzdvihujete Ba´tu- a v normálním životě podporujete ...

  Číst dále...

   
 • 02.09.2014 12:00
  Pane Šušlíku, zanechte prosím nedůstojných, trapných hrátek a ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Rusko vyhlásilo Evropě válku!

Putin mladyPOLSKÁ VÝZVA: Včera Gdaňsk, dnes Doněck, varují polští intelektuálové - Pokud jde o vývoj na východě Evropy, některé zásadní diplomatické kroky a jejich smysl si dovoluji připomenout – Jiří Wonka odlétá na pozvání pořadatelů do Gdaňska na filmový festival!

Polští intelektuálové sepsali výzvu, která apeluje na západní velmoci i celou Evropu, aby se sjednotily a bojovaly za svobodnou Ukrajinu. Nechtějí totiž, aby se znovu opakoval rok 1939. Výzvu, kterou zveřejnil EuroMaidan Press, podepsal například významný režisér Andrzej Wajda, mladá spisovatelka Dorota Masłowska nebo básník Tomasz Różycki. Dopis přinášíme v plném znění.

Dostala jsem nesmírnou zlost

PotravinyKalifornie zakazuje plastikové nákupní tašky

… To, co je jinde už dlouho v potravinářství zakázané, tak u nás se o tom ani nemluví. Přeskočím chleba – o hrůzo, naše základní potravina. A to jsem se ještě netrefovala do tekutin, které nám obchod nabízí. Hromady PET lahví. Podívali jste se někdy na obsah ovocného podílu? Že bifenily pronikají z obalu dovnitř do obsahu? Že oxid uhličitý v sycených vodách je znečištěn příměsemi? Že nejkvalitnější voda je z vodovodního kohoutku. Že dlouhodobé pití minerálních vod je nepřirozené. Člověk jako zvíře pil povrchovou vodu. Chcete pokračovat? …

Obchodníci a reklamy z nás dělají blbce. Promiňte ten výraz, ale jinak se to ani nazvat nedá. V hypersupermarketu prodávají zázračné „bio francouzské“ kuře už po slevě za 160 Kč kilo, protože prý je vychované na farmě, kde pobíhalo po dvoře a bylo dokrmené cereáliemi.

Chystá se MV prolomit kód šifrované datové komunikace?!

JustitiaVnitro opět dělá drahoty - Saisona se opět rozbíhá - Postrach brněnských ratlíků Petrásek není podjatý

Neuplynula dlouhá doba od rozsudku, na jehož základě mi ministerstvo vnitra muselo poskytnout informace k odběrům DNA, a rodí se další spor: zjistiv, že ministerstvo hodlá investovat peníze daňových poplatníků do pokusu prolomit šifrovanou komunikaci, požádal jsem o text příslušné zadávací dokumentace. Ministerstvo žádost sice zatím neodmítlo, ale prodloužilo si lhůtu: zřejmě v naději, že do té doby zemřu nebo mě konečně za něco zavřou.

 

Michal Mareš: Přicházím z periferie republiky I.

Mares AVERS 130814Komunista píše o roce 1946 a o propagandě KSČ - „Proč volil venkov komunisty? Inu, to máš tak. Jednou se lid zblázní s nacisty a podruhé ho chytne bláznovství zleva, a jsme tam, kde jsme. To se nic nedá dělat, to bylo, je a bude. Ale komunistický aparát, panečku, kam se my ostatní hrabeme!“

… Tato Světlá, agrární kdysi bašta, se silnou menšinou lidovců, volila takřka hromadně komunisty. Katolická Světlá je vzdálena necelých 15 kilometrů od vesnice Brandlín. Ves tradičně konzervativní, ale statečná. Po staletí si udržela stoprocentní evangelický ráz. Je to dnes rudá vesni­ce. Z bezmála 200 hlasů jen 14 je nekomunistických. Lidovci 4 hlasy. Tu poprvé slyším jmenovat velikou složku komunistického vítězství: ministra zemědělství Ďuriše. Ve všech krajích je jaksi všudypřítomný. Je to jednak důvěra v osobu tohoto ministra a jednak to již tkví v pova­ze lidské; osobní stránka majetková u venkovanů. Konkrétně velmi pro­zaicky i poeticky současně řekl v tomto směru bývalý lidovec, nyní komunistický volič: „Ďuriš dal, Ďuriš dává nyní a dá i v budoucnosti!“ Bylo to řečeno tónem náboženských průpovědí, kde chyběl jen dodatek: jeho jméno budiž pochváleno.

Kalendář událostí

po zář 08 @09:00 -
KS Brno Hitlerovy projevy
st zář 10 @09:00 -
OS Most: Lucie Šlégrová
so zář 13 @10:00 -
Kříž smíření – Zhůří u Javorné na Šumavě
čt zář 18 @12:30 -
KS Brno: prvomájový řečník
út zář 23 @11:00 -
Praha, Ovocný trh: Velký vlajkový proces
po zář 29
KS Brno: závadová hudba POWER

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama