Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 25.10.2014 12:47
  Pavel Wonka nebyl registrován jako spolupracovník StB, a proto ...

  Číst dále...

   
 • 25.10.2014 02:35
  V posledních letech jsou země EU zaplavovány nikoli ...

  Číst dále...

   
 • 25.10.2014 00:36
  Povšiml jsem si na webu Přerovského deníku, že pan Hučín ...

  Číst dále...

   
 • 24.10.2014 20:38
  Hučín je podle mne nemocný člověk patologickým lhaním (bájná ...

  Číst dále...

   
 • 24.10.2014 20:07
  Odkdy je Hučín povinnen odpovídat na otázky estébáckého úchyla ...

  Číst dále...

   
 • 24.10.2014 18:26
  I used to be able to find good advice from your articles.

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Libuše Rudinská nemůže natočit objektivní dokument o charakterním člověku a hodnotách, o kterých nemá vůbec žádné tušení!

VIDEO: Rozhovor Daniely Drtinové s Libuší Rudinskou 23.10.2014 - Komentář mé známé: „Rudinská působí jako nesympatická krávaWonka Pavel marnice hlava a horni trup Wonka Pavel Vezen svedomibez ohledu na to, na jaké straně člověk stojí. Daniela Drtinová působí, jako že jí nic nevěří. Je to humus.“ – TAK VLASTNĚ HO NECHALI UMŘÍT ŽE VLASTNĚ BYLI RÁDI, ŽE MAJÍ KLID, OD NĚHO. Drtinová se zmohla jen na komentář: „To vypadá, jako byste říkala, dobře, že umřel?“ - Rudinská Drtinové: „Té Vaší teorii nevěřím“ a cynicky se přitom opakovaně směje. Ta osoba není viditelně normální! - Rudinská: „Ten Šinágl mi to vnuknul. Šinágl je provokátér, vytváří provokující situace – to se mu povedlo.“ - Pokud žena nosí kulaté náušnice, má uprostřed sebe prázdnotu, kterou chce nezřídka zaplnit penězi a udělá pro to vše.

Točíme za peníze daňových poplatníků „dokumenty“, které z hrdinů dělají bezcharakterní osoby. Bude dalším krokem „rudinských“ natáčení dokumentů o estébácích, ze kterých budeme dělat příkladné hrdiny, jako tomu už bylo nejednou v našich dějinách? Paní Rudinská nám to právě příkladně ukazuje. Hloupá, koupená, nebo vychytralá, která tuší jaká doba může přijít, využívá ji chová se podle toho? Rozhodni se sami. Flagrantně porušuje základní zásady dokumentaristiky. Její práce i projev má silné prvky laciného bulváru. Na místě pana Jiřího Wonky bych podal co nejdříve trestní oznámení pro pomluvu. Závažná obvinění rodiny Wonků jsou neprokazatelná, na rozdíl od jejich skvělé pověsti a charakteru. Doba poslušných a ustrašených ovčanů nám opět klepe nebezpečně na dveře? To už není jenom o Rudinské, ta je jen poslušným kolečkem nahromaděného, totalitního zla se kterým jsme se stále nedokázali vypořádat.

JEN JEDINÝ PŘEKLEP MOŽNÁ ZABRÁNIL UZAVŘENÍ KAUZY HIDŽÁB

MuslimkyOmbudsmanka chtěla po škole, aby požadavek na změnu školního řádu akceptovala do písmene

Kauze zákazu nošení muslimských šátků na pražské Střední zdravotnické škole v ulici Ruská se v krátké době věnujeme již potřetí. Je tomu jednak proto, že jsme zjistili ještě nezveřejněné závažné skutečnosti, jednak se tento spor nepřímo dotýká každé školy v naší zemi, potažmo celé společnosti.

Chyba, nebo záměr? - Na co má úřad VOP právo? - ČŠI: školní řád nemá být výčtem výjimek - Byla Somálka vůbec žákyní školy?

Ředitelka I. Kohoutová přijala mladou Somálku ke studiu jen pod tou podmínkou, že jí nejpozději v první den školního roku předloží doklad o oprávněnosti pobytu na území České republiky. Tato povinnost jednoznačně vyplývá ze školského zákona. Z něho je také patrné, že se žáky nebo studenty příslušné školy stávají až ve chvíli, jestliže řediteli školy prokážou nejpozději při zahájení vzdělávání oprávněnost svého pobytu na území České republiky. Navíc v daném případě měla mít Somálka takzvaný průkaz azylanta neustále při sobě. Bylo tedy jen dobrou vůlí ředitelky SZŠ, když této zahraniční zájemkyni o studium umožnila, aby se příslušným dokumentem prokázala až v den započetí studia. (Zvláštní je, že ombudsmanka ve své zprávě tvrdí, že Somálka průkaz nosí neustále při sobě. Jí ho asi ukázala…) Na základě těchto faktů se proto I. Kohoutová domnívá, že Somálka se nikdy nestala studentkou jejich školy, takže ani nemohla vzniknout situace, že by ji snad vůbec nějak mohla diskriminovat…

Radu pro vzdělávání povede Václav Klaus, aneb amorálnost nadále vzkvétá!

Klaus Vaclav srp a kladivoVýzva ministru Chládkovi kvůli jmenování Václava Klause do čela Národní rady pro vzdělávání

Ministr školství Marcel Chládek uvedl, že chtěl, aby v radě zasedli špičkoví odborníci – Dvakrát Senátem odmítnutý soudce Jan Sváček zkouší nyní Vrchní soud! - Jan Sváček dokazuje svoji další aktivitou svoji amorálnost a bezcharakternost. Ctihodnost soudce se projevuje zcela jinak, ale chtějte ctihodné chování od těch, kteří o něčem takovém nemají ani ponětí.

Václav Klaus se „podepsal“ na zničení české ekonomiky, podvodníky v řádech miliard amnestoval a nyní nám bude pomáhat budovat základy vzdělávání?! Pokud budou takové, jaké vybudoval v ekonomice, tak se naše země bude ve vzdělání a výchově propadat stále více a tím i ekonomicky. Vzdělání a výchova je základem všeho. Václav Klaus je odstrašujícím příkladem a produktem totality.

Byl BLESK koupen za vysáté peníze z ČEZu?!

Zrzavecky Martin primator Plzne 221014Kdo vlastní BLESK? – Rektoři opět bojkotují 28.říjen na Hradě – Jakou roli hlavně hraje ministr obrany Martin Stropnický? Ministra obrany, herce Divadla na Vinohradech, nebo seriálového komisaře TV NOVA?! - Nezkušený, 33-letý Karel Kučera, šéfem CZECHINVESTu?! – Andrej Babiš: „Jeho volbě nerozumím?“ – Primátor Plzně Martin Zrzavecký neúspěšný soustružník, úspěšný politik?!

… Teď ta hlavní informace: Firma Czech Media Invest je vlastněna dvěma offshorovými společnostmi, holandskou Gruenberg Investment B.V. a Interscope Limited sídlící ve Velké Británii. Před týdnem jsme požádali Daniela Častvaje z Křetínského Energetického a průmyslového holdingu, aby nám sdělil, kdo tyto offshorové společnosti vlastní, ale odmítl. Co je zde třeba skrývat? Byl antimonopolní úřad ošálen? Od té doby, co vydal své rozhodnutí, se vlastnictví Blesku změnilo. Dokud neuvidíme důkaz o opaku, budeme předpokládat, že jedním ze skutečných vlastníků je Martin Roman a že nejprodávanější české noviny byly koupeny za peníze vysáté z ČEZu.

Kalendář událostí

so říj 25 @20:05 - 09:00PM
HYDE PARK: prof. Andrej Zubov
út říj 28 @19:00 -
LUCERNA: Ceny Příběhy bezpráví 2014

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama