Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 31.01.2015 03:00
  Zvětšil jsem a vidím jen dvě obtloustlá, primitivní bolševická ...

  Číst dále...

   
 • 31.01.2015 02:55
  Thanks a lot for sharing this with all folks you actually ...

  Číst dále...

   
 • 31.01.2015 01:56
  Stejně ostudné jsou hry o zbytky uhlí dvou z více šachet pod ...

  Číst dále...

   
 • 31.01.2015 01:31
  Nemyslím si, že by Škromach měl odstupovat, vždyť jen ...

  Číst dále...

   
 • 30.01.2015 22:06
  Muzete se na nej zlobit? Zvetsete si ten snimek nahore a ...

  Číst dále...

   
 • 30.01.2015 19:07
  K:Názory presidenta Zemana nejsou jen jeho ostudou, ale ostudou ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Vzpomínáme Osvětimi a hrozí nám nové: Putin generuje Antimajdan!

Putin mladyVzpomínáte jak čeští komunisti zorganizovali Antichartu! Putin jen a jen provokuje. Trpí tím EU nabizi rukucivilisti. Nechce, aby východ Ukrajiny dostal autonomii, čímž by se vše zklidnilo. Raději se chová jako Hitler v Sudetech, aby posléze jako on obsadil Ukrajinu celou.

Před 70.lety skončilo největší vraždění, ke kterému již nesmí dojít. Bylo zabito na 6 milionů lidí. Nesmí se to prý opakovat. A hle. V Sovětském svazu, Číně a Severní Koreji bylo zabito na 40 milionů lidí. Opět se proti tomu nikdo nepostavil ani se o tom na shromáždění nemluví. Naopak Číně se dává souhlas s okupací Tibetu. O vyvražděných Tibeťanech se mlčí. Dalajláma se už neozve. Indie mu poskytla trvalý asyl. To jsou činy a ne slova na shromážděních.

Soudce NS ČR JUDr. František Ištvánek je synem zbabělého vraha!

Istvanek snNa tento otřesný případ mne upozornila jedna známá, jejíž rodinu soudce IštvánekIstvanek jn připravil o velký dům, patřící nyní MŠMT Rozhodoval ve střetu zájmů, protože jeho otec-vrah, byl ekonomickým náměstkem žalovaného ministerstva - Jest-li už toto není podjatost, potom co?!

Otec Ištvánka naprosto zákeřně a zbaběle zastřelil jako pohraničník v roce 1952, Daniela Linharta, mladého, nadějného, vzdělaného člověka, když se na kole pokusil ujet na Západ. Za vraždu byl povýšen na desátníka! Později pracoval na ministerstvu školství a kultury, a jako náměstek v CKM. Děti za své rodiče nemohou, nicméně kariéra soudce JUDr. Františka Ištvánka a jeho rozhodnutí nasvědčují tomu, že mnohé „schopnosti“ po otci zřejmě zdědil. Nepřekvapuje, že na webu není uveden jeho životopis a ani jedna publikace. Doplňuji, že u NS ČR pracoval v občanskoprávním kolegiu (2005–2006) a občanskoprávním a obchodním kolegiu (od roku 2007). O kauze natočili pořad RČT „Úprk přes hranice“ a odvysílali dne 15.11.2004. Kupodivu na webu ČT si ho prohlédnout nemůžete: „Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme.“ Že by veřejnoprávní ČT měla obavy, aby možností přehrát video na vlastním webu nebyla porušena její vlastní autorská práva? S takovým pojetím práva je jistě spokojen jak Ištván otec (pokud již nezemřel), tak jeho syn jako soudce NS ČR. Přečtěte si tento rozhovor s Markem Wollnerem – člověk se musí stydět, že v žije v zemi, schopné takového zvěrstva a stále neschopné potrestat pachatele těchto hrůz! Co vše mohl Daniel Linhart přinést naší zemi svým talentem a schopnostmi?! Po zavraždění svého milovaného syna jeho maminka přestala chodit a mluvit! Co jí přinesl jeho primitivní vrah, otec soudce NS ČR?! Máme stále volbu: zvracet a nekonat, nebo začít sám něco konat pro nápravu věcí veřejných!

ODSUN!!!

OdsunPremiéra 22.1.2015, 18:30 – Ostrava, Divadlo Antonína Dvořáka

Vysídlení sudetských Němců po 2. světové válce dodnes vzbuzuje v naší společnosti protichůdné reakce, my do této ožehavé debaty vstupujeme po svém. Hostující režisér Ivan Buraj nám k inscenaci řekl: „Ohniskem našeho zájmu není jenom odsun sudetských Němců, protože se nepokoušíme rekonstruovat minulost s pocitem vnitřního certifikátu na pravdu. Pokoušíme se spíše nahlédnout naši současnost perspektivou této historické události a na základě tohoto pohledu poukázat na to, že odsun nebyl jenom střetem dvou národů, ale jednalo se především o důsledek civilizační krize ‚moderní doby‘. A tyto krize: krize hodnot, krize pocitů, krize povídaní si, krize důvěry mezi sousedy, krize chápání skutečnosti, krize občanské společnosti, krize kultury a krize ekonomická, které provázely nejhorší tragédie 20. století, nejsou ani dnes zdaleka překonány.“

Svéráz národního podnikání v Korunovační kapli a česká justice opět „akčně v akci“!

JustitiaLid proti Hitlerovi bylo jen zahřívací kolo, příští týden se politické procesy rozjíždějí na ostro - Krajský soud v Brně zamítl odvolání ve věci Projevů - Tečka za případem prostořeké poslankyně Semelové - Bravo, Jene Petrásku, státní zástupče, tomu říkám pořádný zářez do státní kasy!

Street View. Užitečná služba Google, doplněná o možnost virtuálně se projít interierem obchodu, restaurace, kina nebo divadla apod. V této službě jsou i zvláštní místa, kupř. urychlovač v CERNu u Ženevy, Demänovská ľadová jaskyňa na Slovensku nebo vnitřní prostory Airbusu A-380. I Česká republika má v tomto směru svou zvláštnost, kterou jsem doposud nikde jinde nezaregistroval. Komora, kde jsou uloženy korunovační klenoty? Jeviště Národního divadla? Někdejší Gottwaldovo mausoleum? Kryt, kde byly uskladněny ruské jaderné zbraně? Ach nikoli: bordel. Nevěříte-li, přesvědčte se sami. Netypické, ale jaksi – authenticky národní a upřímné.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama