Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 25.04.2015 09:21
  Děkuji za tento otevřený dopis! Ano, Amnesty má pravdu ...

  Číst dále...

   
 • 24.04.2015 16:43
  Držím Vám palce pane Babiš. Jste jednička. Škoda, že máme ...

  Číst dále...

   
 • 24.04.2015 16:33
  A toto jsou jen začátky. Bojím se domyslit, co bude, až ...

  Číst dále...

   
 • 23.04.2015 21:48
  Otázka mravů a kvality vyspělé společnosti. Do Ruska k Putinovi ...

  Číst dále...

   
 • 23.04.2015 20:44
  Nemci napr. neudeli oficielne vstupni vizum, ilegalni utecence ...

  Číst dále...

   
 • 23.04.2015 13:19
  Kdybych byl v situaci doživotně odsouzeného, asi bych si ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

F.Peroutka „Dynamický život“ a K.H.Borovský „O nepolitické politice“

Peroutka FerdinandPŘÍTOMNOST, ročník XVI,, Praze 26.dubna 1939 - Skvělé články, které je třeba chápat v Borovsky Karelkontextu doby. Dobře, že bylo vnučkou Peroutky podáno TO - Ke stále aktuálním myšlenkám KHB není co dodat.

„Pravý vlastenec a přítel svobody ovšem směřuje vždy jen k jednomu cíli, stále a nezvratně setrvává při svém národě a při svobodě, ale poněvadž mu skutečně na svobodě a prospěchu všeobecném více záleží než na vlastní jalové slávě, vyhledává také vždy jen prospěch všeobecný bez ohledu na to, jestli jej snad mnohý krátkozraký časem potupí.“

ČRo plus – Svobodná Evropa naruby

Vrbik 2Svobodná Evropa, nejpopulárnější rozhlasová stanice komunistického období. Svobodný hlasAB Google totalitě vadil, a tak jej rušila. Jaký to poltický primitivizmus. Socialistická demokracie, socialistická lidovláda, (původně Lidová demokracie – lidová lidovláda) - omezovala svobodu lidu vybírat si informace a hodnotit je vlastním rozumem. Pryč jsou ty doby. Dnešní „demokratická“ moc (nikoli ta vládní koala) nemusí bránit výběru informací podle libovůle lidu. Tato skrytá moc se stala mzdovou účetní a platí novinářům podle neveřejných, ale snadno identifikovaných pravidel. Ty novináři, buď chápavý a domýšlej se, za co platíme dobře, a za co nás nezajímáš.

Rusko si zabralo Krym vojensky, my jsme Rusku Podkarpatskou Rus zbaběle darovali!

LN PR Zoufale vykriky bezmoci 150415Zoufalé výkřiky bezmoci – Přeregistrace – Propagace komunismu – Náš člověk LN PR Zoufale vykriky bezmoci Molotov 150415v Moskvě – Seznam proruských webů zmizel ?! – „Zloděj má sedět ve vězení“, tak se vyjádřil Putin!

Žádný český politik nenalezne odvahu to říci veřejně a požadovat na Rusku navrácení ukradeného území či finanční náhradu za ukradený státní majetek. Myslí si snad někdo, že by prezidenti Zeman a Klaus tuto krádež kdy připomenuli Putinovi ve smyslu: Beneš daroval Podkarpatskou Rus SSSR omylem, stejně jako Chruščov Krym Ukrajině?! Není divu, že nikdy nenasycený „ruský medvěd“ si nyní dělá zálusk na Arktidu. Cituji ze článku: Rusko se musí LN PR Zoufale vykriky bezmoci poplasne zpravy 150415navždy usadit v Arktidě a přisvojit si ji, přinejmenším tu část, která jí patří. Prohlásil to při otevírání nové ruské polární stanice Severní pól 2015 vicepremiér Dmitrij Rogozin, odpovědný v ruské vládě za zbrojní program. Cestou k pólu se ruský politik zastavil na norských Špicberkách a Oslo ruské diplomaty požádalo o vysvětlení, protože Rogozin figuruje na evropském sankčním seznamu. Rogozin veřejně oznamuje, že si Rusko má právo přivlastnit i to co mu nepatří! Rusko se chová stále více neomaleněji, drzeji v zabírání cizích území, než tomu bylo po II.světové válce. Politici opět nekonají, mlčí a Rusko se neschopnosti Západu jen vysmívá.

Konečně!

SDL CZ logo150Pokud jste dnes krátce před třetí hodinou slyšeli podivný hlahol zvonů a rajský zpěv, důvodem bylo, že naše Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, občanské sdružení, bylo konečně registrováno. Kuriosní je, že jsme byli zaregistrováni pod novým názvem a s novými spolkovými orgány, aniž bychom k tomu byli dali návrh. Jaký to komfort! Jestli se nyní ve sbírce listin objeví i naše nové stanovy místo těch starých, začnu věřit, že někdo v BIS nás má rád.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama