Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 28.08.2016 20:01
  Jakým hrdinstvím oplývají jedinci z našeho národa! U Vyškova ...

  Číst dále...

   
 • 28.08.2016 19:36
  Nejstupidnější goebbelsovsko-r uskou argumentací pro "bratrskou ...

  Číst dále...

   
 • 26.08.2016 11:06
  Nepřijde brzy doba v této milé republice, že už nebudou mzdy ...

  Číst dále...

   
 • 25.08.2016 12:09
  Ptejme se, proč se u nás komunistům a jejich pohrobkům stále ...

  Číst dále...

   
 • 25.08.2016 08:42
  Komunismus je skvěle vymyšlená věc.Nejde však aplikovat na ...

  Číst dále...

   
 • 24.08.2016 20:14
  Jeste k tomu: "Ale kdo má dnes jednoduchá řešení?" Nudna ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Tati co to byl ten 21. srpen 1968?

Okupace tankove boty 1968Dary se zpět neberou, natož násilím - Není seriál jako seriál - Historik Imhof vrací medaili za zásluhy, na protest, že ji dostal i Zeman - TEN ROZDÍL

„To byla vojenská okupace našeho území.  Už druhá. Tentokrát tajná. V noci, jako chodí zloději, nás přepadly armády východní Evropy a naše armáda byla schovaná v kasárnách. Tahle okupace trvala dvacet jedna let.“ „A ta první okupace?“ „Ta byla v roce 1939. To nás okupovala armáda z Německa. Stalo se to veřejně za bílého dne. Naši vojáci na hranicích vůbec nebyli. Ta trvala šest roků.“ „Naši vojáci na hranicích nebyli?  A proč jsme se ani jednou nebránili?“ „ Protože některé malé státy mají občany poddajné jiné statečnější a odvážnější.  I když při té obraně někteří padnou. To jsou hrdinové,  jejich vzory. Lidé si svých padlých váží, jsou na ně hrdi a pyšní. Oslavují je. Jiné státy se naopak k okupantům přidají a jiné se prostě okupantům podají. Takže za jejich osvobození musí bojovat ti stateční.“

Mládkovo ministerstvo prohrálo spor s Janem Šináglem

Ministerstvo průmyslu a obchodu musí do patnácti dnů sdělit Janu Šináglovi informace o odměnách vyplacených svým vedoucím zaměstnancům; o případu jsme referovali zde. Osmý senát Městského soudu v Praze ve složení Slavomír Novák, Hana Pipková a Marcela Rousková zcela vyhověl podané žalobě, rozhodnutí zrušil a ministerstvu nařídil informace žadateli poskytnout.

Chválíme rychlost rozhodnutí – žalobcova replika byla podána v polovině července – i to, že včera vydaný rozsudek byl již dnes doručen; chybné je pouze stanovení nákladů řízení, neboť i sepsání repliky, v rozsahu čtyř stran, reagující na argumentaci žalovaného v jeho vyjádření je hlavním úkonem právní služby. Ale jinak jsme spokojeni, tak nějak by mělo správní soudnictví vypadat: jen tak dál!

Prezident Miloš Zeman: „Udělat si nepřátele dokáže každý idiot.“

Putin a Zeman

Jan A.Baťa: Je třeba stavět na nové demokracii. Na demokracii, jež bude vybírat lidi, a ne politické strany.“

Oceňuji presidentovo upřímné přiznání, vyslovené na schůzce českých velvyslanců na Hradě dne 23.8.2016 a zveřejněné ČT: „Udělat si nepřátele dokáže každý idiot.“ - Brífink kabinetu české vlády se konal bez ministra obbrany a zahraničí. Jsou po škole. - Bývalému velvyslanci v Rusku Baštovi, dovolují v TV mluvit, ale tomu předešlému Dobrovskému, který měl Rusů plné zuby, ne. - Podle Bašty na Krymu nebojovali vojáci, ale „prapory“. Dle mne zde Rusové shromažďují zbraně ne kvůli přepadení, ale pozvolné infiltraci, aby došlo ke zmenšené sympatii k Západu a teprve potom k „sehraným“ volbám (ani jednou se Bašta nepodíval moderátorce do očí). - Po dnešním Putinově nařízení prověrek jižního okruhu to vypadá na přípravu obsazení západní Ukrajiny z jižní části ruského vojenského okruhu a zároveň zespoda z Krymu. Tak by se obě složky spojily a oddělily západní část Ukrajiny od oblasti, která mohla mít spojení se Západem. Rusko se připravuje a čeká na vhodnou příležitost.

Poslouchej ty tlustý prase…

Čtenáři nám píší - Apolitická prokuratura, verse Slovensko 2016 - OpenCard - Pátek

 

Jak milé, dostávat pochvalné dopisy čtenářů. Jako např. tento e-mail:

From: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
To: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Subject: Upozornění
Date: Sat, 20 Aug 2016 20:05:48 +0200 (CEST)

Poslouchej, ty tlustý prase, přestaň se ve svých článcích otírat o předsedu Vandase. Jestli máš nějaké frustrace, žes v životě dokázal hovno, tak si je vybíjej někde jinde. Radím ti dobře.

J.M.

Za nezištnou radu samozřejmě milému příznivci děkujeme, dělá své straně dobré jméno!

Kalendář událostí

po zář 05 @17:00 -
Úmyslně zapomenutý velitel gen. Jan Kratochvíl
čt zář 08 @17:00 -
Praha: Debata o financování zdravotnictví
so zář 10 @10:00 -
Zhůří: Kříž Smíření
pá zář 16 @08:00 -
OS Praha 2: Halbich versus Altner

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama