Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 24.07.2014 16:35
  Nauč se číst komáre,píšu jenom že je to svoloč rudá většina ...

  Číst dále...

   
 • 24.07.2014 16:27
  Rusko se svou politikou bude dělat vždycky problémy. Jediné šemu ...

  Číst dále...

   
 • 24.07.2014 16:19
  Klaus nebyl sociální demokrat, ale ODS, Ransdorf nrbxl ...

  Číst dále...

   
 • 24.07.2014 11:15
  Dobrý den, kde mohu knihu Na špatném místě sehnat? Děkuji za ...

  Číst dále...

   
 • 24.07.2014 10:20
  Ministerstvo financí by mělo konečně sesbírat doklady a důkazy ...

  Číst dále...

   
 • 24.07.2014 00:32
  Thank you for the auspicious writeup. It in truth was a ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Profesionální papaláš-žena Jourová

Jourová 1Perglova a Pokorného ministryně - Paní Jourová patří k lidem, kteří nemají stud, zato chorobnou touhu po moci zaRicar a Jourovakaždou cenu. Dostanou-li se tito mocí nemocní k moci, ohrožují nejenom společnost, ale dříve či později i sami sebe. Záleží jen na společnosti zda jim to dovolí a umožní či včas znemožní, než napáchají škody ještě daleko vyšší než dosud! – Politologové chválí výběr Jourové na kandidátku do komise EU

Věra Jourová je opravdu velmi zvláštní postavou české politické scény. Senátor za nejsilnější vládní stranu ji považuje za neschopnou ministryni, která byla za „odměnu“ vykopnuta na vyšší post, jeho koaliční partner v ní však objevil nejlepšího odborníka, který dokáže v Evropské komisi bojovat za práva a europeníze Čechů do posledního dechu. Asi proto, jak se vyjádřila sama budoucí eurokomisařka, že má EU v sobě. Nevím sice, co tím chtěla vlastně vyjádřit, ale nenapadá mne žádná politicky korektní asociace. Navíc mě docela děsí, jak si představuje svoje budoucí pracovní zařazení. Může to být regionální politika, administrace, ale třeba i doprava a průmysl. Všechno naše odbornice zvládá, ničeho se nebojí. Čest její budovatelské práci! Jen z toho mám malinko pocit, že její angažmá je jednou velkou genderovou záplatou na neschopnost našich vládních špiček se na čemkoliv racionálně dohodnout a pletení biče z lejna klientelismu.

Korunovace a jiné rarity z chlívku české justice

JustitiaKausa ratlík jde ke krajskému státnímu zastupitelství - Samolepkový proces bude restartován s novým znalcem - Další špinavé triky policie v případu Power - Stíhaní exposlanci mají nárok na odškodnění - Výslech znalce Uhlíře - Vystoupení Vlastimila Pechance v Praze - Restituci pozemků velkostatkáře Bečváře vyšetřuje policie, další „megatunel“?!

Stranou pozornosti českých i světových medií proběhla dnes na Pražském hradě korunovace: dosavadní president republiky Miloš Zeman se stal králem Milošem I. Jako první státnický akt na trůně Jeho Veličenstvo odmítlo jmenovat řádně vybraného a ministryní spravedlnosti navrženého kandidáta Jana Veselého předsedou Krajského soudu v Ústí nad Labem. … Vůbec největší legrace pak bude, jestliže Veselý podá správní žalobu na průtahy a nový konkurs zároveň napadne jako neplatný, pro větší efekt obojí s předběžkem. Řekl bych, že zbylá omítka právního státu se poté z façady této země rychle oddrolí, a vyvrcholením by mohlo být soudcovo stětí na druhém hradním nádvoří: protivit se trůnu je v monarchii vždy riskantní podnik.

Poslední tradiční boudař v Krkonoších zemřel…

Berger Herbert Vesely Vylet 210714… Mluvil nejen rodnou němčinou, ale i pěkně česky. U našich dokumentaristů jsem apeloval, aby s Herbertem natočili alespoň „dva­cítku“, tedy dvacetiminutový film. Nepovedlo se to. Naposledy v minu­lém létě jsem ho chtěl představit v dokumentu k padesátému výročí KRNAP, i přes snahu paní režisérky se pražským producentům z ČT zdál horal moc starý. …

Ročně se setkáme s desítkami lidí, kteří v Krkonoších prožili různé pří­běhy nebo zaznamenali osudy své rodiny, přátel či osobností. Jejich vyprávění a fotografie pomalu plní archiv Veselého výletu. Jen zlomky můžeme představit na stránkách sezónních novin. Některé využijeme při tvorbě dokumentů, přednášek nebo expozic jako třeba v případě před rokem otevřeného Muzea Vápenka v Horních Albeřicích. Větši­na příběhů čeká na zpracování, doplnění a propojení s osudy dalších lidí. Poučení nám nabízejí již teď. O dvou zmíněných mužích to platí vrchovatě. První se v Krkonoších narodil a s horami spojil celý život, jeho odchod nás velmi zasáhl. Druhý sem zajížděl jako chalupář, po­byt v horách nebo jen vzpomínky na Krkonoše mu pomáhaly vydržet velká utrpení.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama