Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 27.07.2016 19:23
  Na pomník Stalina byla žula velmi kvalitní,nešla ani pořádně ...

  Číst dále...

   
 • 26.07.2016 20:23
  Pravda o podmínkách v Minkovicích byla velmi podobná tomu ...

  Číst dále...

   
 • 26.07.2016 13:50
  Starosta Žebráku se rozhodl povolovat publikování ve zpravodaji ...

  Číst dále...

   
 • 25.07.2016 22:08
  Co si budeme vyprávět. Štrougal byl od roku 1960 ministr ...

  Číst dále...

   
 • 25.07.2016 19:42
  Pane Šinágl, nelze argumentovat s neinteligentním zhrzeným ...

  Číst dále...

   
 • 25.07.2016 18:18
  I když s panem Šlachtou sympatizuji, jeho neustálé ustupování ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Díky Ameriko?! Pylony na Americké třídě příští rok nebudou!

Diky Ameriko NOTRADIČNÍ SETKÁNÍ AMERICKÝCH VETERÁNŮ V PLZNI U LAVIČKŮ 4.5.2016

První náměstek primátora Plzně Martin Baxa prohlašoval: „Bude to jen otázka několika měsíců.“ Nyní mlčí. Korupční kruhy na radnici velmi dobře věděly, že půjde o roky, tak aby se konečná cena vyšplhala co nejvýše a dostalo se na každého z kořisti, kdy skutečná cena kamene bude zlomkem konečné ceny. Pomník Díky Ameriko je jen další prostředek k nemravnému osobnímu obohacení. Magistrát Plzně tak Američanům vůbec neděkuje. Zbourat nikoho bezprostředně ohrožující pylony týden před oslavami je neskutečné svinstvo a jen obrazem vládnoucích poměrů na radnici. Svoji moc a vliv jistě ukázali i bývalí či současní komunisté – pomníky Pohraniční stráže už soudruzi obnovují.

Ústavní soud se Vlastimila Pechance nezastal

Pechanec mrizÚstavní soud v senátu ve složení Vojtěch Šimíček, Ludvík David a soudce zpravodaj Jiří Zemánek odmítl jako zjevně nedůvodnou ústavní stížnost Vlastimila Pechance, neprávem odsouzeného pro vraždu svitavského Roma Otto Absolona. Usnesení je nesnadné komentovat, protože stížní námitky ponechává prakticky netknuty, omezujíc se na hraběcí rady typu, že Pechanec měl podat ústavní stížnost proti původnímu rozsudku. Stížnost do Štrasburku příliš šancí neskýtá, nadějnějším se jeví opakovaný návrh na povolení obnovy na základě nového, podrobnějšího rozboru DNA na noži, jakmile bude dokončen.

EU – nový Sovětský svaz?

Žil jsem ve vaší budoucnosti a ta nefungovala

Vladimir Bukovsky strávil mnoho let v ruských pracovních lágrech a psychiatrických zařízeních jako bojovník za lidská práva. Do Británie přišel v roce 1976. Přednáší a píše o bývalém sovětském systému a EU.

Je ministr Chovanec neschopný, nebo všehoschopný nástroj ohrožené policejní mafie?!

Chovanec SobotkaNovinky 11.7.2016: Chovanec se prý policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému nediví, že podal trestní oznámení pro pomluvu kvůli výrokům vedoucího ostravské expozitury ÚOOZ Jiřího Komárka. Tuhý má prý nadále Chovancovu důvěru. Z toho plyne, že ministr nemá důvěru k bezpečnostním složkám. Kde to jsme?

„Jednání klubu se zúčastnilo asi 21 poslanců, tedy necelá polovina. Podle Sklenáka přítomní poslanci vyjadřovali Chovancovi i premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) podporu!“ No to je pěkné. Páni si tam mezi sebou hrají o cosi nečestného! Jak může mít Chovanec důvěru v policejního prezidenta, když ten byl nařčen vedoucím Ostravské expozitury ÚOOZ Jiřím Komárkem? To si mohou státníci jen tak říkat, aniž vědí, zda má pravdu ten nebo onen? Myslím, že za normálních okolností by měl Chovanec mlčet o důvěře v nařčeného až do vyšetření.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama