Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 17.01.2018 05:31
  ? Acessível em: >. P.143-250. Busca mulheres nuas?

  Číst dále...

   
 • 17.01.2018 02:29
  Caso contrário, a definição demora mais a aparecer.

  Číst dále...

   
 • 16.01.2018 23:12
  And see if Virgin Killer is better than I think he is.

  Číst dále...

   
 • 16.01.2018 21:14
  Die CSU ist nicht mehr das, was sie früher war, als wir sie als ...

  Číst dále...

   
 • 16.01.2018 20:41
  Claus Hörrmann solltes es besser wissen als ehemaliger ...

  Číst dále...

   
 • 16.01.2018 18:27
  Tak jsem pořád nevěděl co jsi zač Šinágl,teď mám jasno-obyčejný ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

A slušný pan Fischer

Zábavou k zapomínání

Ač nerad vstoupil  do KSČ, když už nebylo třeba se hrbit. Po celých dvacet let nedokázal říct kritického slova proti této straně ač byl veden v seznamu STB. Na ekumenickém shromáždění v Betlémské kapli v roce 2009 upozorňoval: „Každý dostal do vínku schopnost dobro a zlo rozlišovat. A každý musí za své rozhodnutí nést odpovědnost.“ Přitom vstoupil do komunistické strany ke konci osmdesátých let?!  A dnes kandiduje na post, který na morálce stojí.

Někteří lidé patří do rodu měkkýšů, kteří postrádají tvrdou ochrannou schránku proti tlaku. Leč ani ta u nich nepomáhá jedná-li se o lámání psychické. Takoví lidé postrádají statečnost, umět se postavit, rozhodnost. Zaujímají postoje, později se vymlouvají. To vše je mezi námi všemi obvyklé, ale na prezidentský post nevhodné. Není  každý z nás Reagan, Gauck a konečně i Jelcin, který to ve své době ukočíroval. Přesto jsou mezi námi tací, kteří  na to mají, ale postrádají mediální podporu, nebo  odmítají kandidovat a potom se budou divit jaké strašidlo to bloudí po hradě. Bílá paní to nebude.

K.Mrzílek, 12.7.2012

 

Zábavou k zapomínání

Byla tu hádanka, jen pro ty co mají „vysoké“ IQ. Jistě je již vyřešena a víme koho nevolit. Ale stále zůstává za  každým z nás minulost, která o  nás hovoří jací budeme v budoucnu. U pana Zemana oposmlouva s panem Klausem, který ho teď pochopitelně doporučuje. Netřeba se rozepisovat co zhoubného způsobila, že s jejím vlivem se vyrovnáváme dodnes. Akce olovo, po které odešla paní Buzková, veřejná pomluva největšího českého světce, akce čisté ruce, /zůstaly neumyté/. Budeme-li se stále jen bavit z obrazovek můžeme si také zvolit hlavou státu, někoho kdo před lety schvaloval okupaci země cizími vojsky. Česká veřejnost aniž by měla Alzheimra  našimi převeselými médii zapomíná a média, která by měla morálně pokleslé jedince často připomínat, protože na postu presidenta o morálku hlavně jde, si nechtějí čistit štít svůj nečistý. Tak národ Švejka, /už dávno ne statečného českého Honzy/, zase jako obvykle propadne řešení po volbách u piva a haškovství. Staneme se  tak evropským Trojským koněm, který Temelínem  může propadnout do ruskočínské černé díry.

K. Mrzílek, 12.7.2012

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry

Kalendář událostí

st led 31 @13:00 -
KS Hradec Králové: Jiří Wonka žaluje Černíka
čt úno 01 @14:00 -
KS Praha Zdeněk Zajac

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama