Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 22.03.2018 23:46
  Ревность является отрицательным и разрушительным чувством для ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 22:04
  Prima sportfiets waar ik ook comfortabel mee rondtoer.

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 20:46
  I have checked your website and i've found some duplicate ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 20:20
  I have checked your website and i've found some duplicate ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 19:00
  Ieder kind leert op een bepaalde leeftijd fietsen.

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 17:49
  Dva dny jsem se trápil kašlem. Různé čaje, výsledek nulový. Pravá ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Seznam se aktivisticky zapojuje do parlamentních i presidentských voleb

Marvanova HanaNelze tento podprahový aktivismus přehlédnout po shlédnutí rozhovoru Jindřicha Šídla s JUDr. Hanou Marvanovou a rozhovoru Jiřího Kubíka s Martinem Jaros MartinJarošem.

O soudech dr. Marvanové ani slovo – viz odkazy níže. Mnohem více působí proto jako aktivisté ve službách něčeho, co je v příkrém rozporu s hodnotami o kterých hovoří. Stejně tak není náhodný podprahový titulek, kde je spojován Babiš s dámskými vložkami, ačkoliv to Jaroš neřekl a ani tak nemyslel. „Moderovaní“ novináři Šídlo, Kubík (a jeho „partnerka“ Sabina Slonková), tak odvádějí práci jaká je od nich očekávaná – ovšem ne slušnými občany.

Ta negace a nedůvěra takřka ve vše je až patologická, nepřipuštění naděje, podsouvají veřejnosti jistotu konce, žádné jiné řešení nenabízeno. Možná už jsou tak zdeformovaní realitou, že to považuji za normální? Přitom Jaroš, reklamní expert a politický glosátor tvrdí, že kampaně politických stran a presidentské bude v budoucnu dělat? Nepřekvapuje proto, že preferuje Horáčka před Drahošem. Pokud bude schopna naše země nahradit „papalášskou Zemanovu družinu“ člověkem, který přišel k velkému majetku díky hazardu, tak to o našem mravním pokroku moc nevypovídá. Nicméně z Jarošových úst zazněly zajímavé myšlenky o energii lídrů, schopnosti číst dav, instinktu a o politickém řemeslu. V ČR dosud dobré myšlenky netáhly díky tomu, že existuje nenávist a nedůvěra k politikům, kteří zcela ztratili kredit voličů a veřejnosti. Jinak jsou oba rozhovory jen pokračování tradiční české skepse, nedůvěry, žádná naděje a cesta, jen kritika těch, kdo se ji pokouší nalézt.

Proč si asi národ nevynutil potrestání komunistických zločinců? Proč toleruje jejich pokračování? Proč mlčí ke zvolení 75% anonymními hlasy poslanců prvním místopředsedou Sněmovny usvědčeného agenta StB a předsedy KSČM Filipa? Proč neustále vidí chyby jen na druhých, chce od druhých řešení a vlastní chyby nechce uznat? Jsme postkomunistickou zemí se vším všudy, kde dějiny minulého století nedovolily, aby se u nás vytvořily elity a pokračovala tradice. Proto máme komunisty v Parlamentu, neuznáváme skutečné hrdiny, vlastence, nepřiznáváme dodnes vlastní zločiny proti lidskosti spáchané v době míru – vyhnání českých Němců a masakr na Švédských šancích u Přerova. Obávám se, že současný stav není jen následek minulého, ale záměrné udržování chaosu, který umožňuje udržení zaběhlých mechanismů moci a rozkrádání od roku 1948. Představitelé a zástupci tohoto komunistického moru jsou všude ve státní správě, včetně všech politických stran a na ně napojených struktur, které skutečně vládnou. Hnutí ANO je také přirozeně postiženo a oslabeno politickými kariéristy, přesto má potenciál probudit společnost, omezovat rozkrádání a začít spravovat stát jako řádný hospodář.

Při českém charakteru a dějinami, které máme za sebou je to nikdy nekončící práce na mnoho generací s nejistým koncem. Jiná alternativa není, nechceme-li nadále nečinně přihlížet rozkrádání země zlodějskými uskupeními pod pláštíkem politických stran. K tomu je nutné připustit naději, odstranit z našich hlav "jistoty předem", neočekávat dokonalost od druhých, přiznat si vlastní nedokonalost a dát možnost jiným, aby ukázali co umí i když nejsou bez chyb stejně jako my.

Pokud by i oni selhali, tak to bude i naše selhání a naše vina, protože jsme zase dali přednost pohodě na chatách, v hospodách, nákupům a užíváním si s prázdnými řečmi o hodnotách, kterými vůbec nežijeme. Demokracie je především občan a jeho odpovědné chování, které nutí k odpovědné práci jím zvolené zástupce - od obce až po vládu.

Věřme, že tento proces bude na podzim započat, ale nečekejme, že to za nás všechny udělá jen Andrej Babiš a Hnutí ANO. Změnit se musíme i my občané, nechceme-li, aby rozkrádání a mravní rozklad společnosti pokračoval.

Je ostudou nás všech, že po 28 letech od listopadu 89 má KSČM druhé nejvyšší volební preference! Tak hluboko zasáhla zločinná komunistická ideologie do našeho myšlení, kdy nenormální překrývalo po generace normální až se nenormální stalo standardem jehož následky pociťujeme dodnes.

 

Jan Šinágl, 12.7.2017

* * *

Komu skutečně slouží „investigativci“ Sabina Slonková a Jiří Kubík?

Žaloba insolvenčního správce na JUDr. Hanu Marvanovou ve věci obohacení o 3.250.000,-Kč stále podivnější?!

Bála se snad soudkyně Šnajdaufová pravdy a proto neodsoudila svoji bývalou kolegyni, advokátku Marvanovou?!

Další projednávání žaloby na JUDr. Hanu Marvanovou bez zájmu médií?!

AS ZIZLAVSKY v.o.s. žaluje JUDr. Hanu Marvanovou, aneb svědek Veverka šokoval veřejnost

JUDr. Hana Marvanová Jekyll & Hyde v ženském rouše?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama