Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 22.03.2018 18:37
  I have checked your website and i've found some duplicate ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 17:49
  Dva dny jsem se trápil kašlem. Různé čaje, výsledek nulový. Pravá ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 14:06
  Oni si spletli Českou republiku s Čečenskou republikou.

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 12:38
  Stále hledám ruské muzeum, kam jeden z Putnovy družiny a ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 12:26
  Divné přátele má náš prezident, Putina s jedem a likvidací ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 10:48
  Ke sportovním přenosům ČT:* z olympiády-trapn á černá obrazovka ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Lídr kandidátky za ODS je potomkem sudetských Němců

Mauritzova IlonaUž jsem chtěl vedení ODS pogratulovat, že si zvolilo lídrem kandidátky Plzeňského kraje potomka našich bývalých spoluobčanů. Bohužel jsem zjistil, že svoji Mauritzova inauguracepovahou a charakterovými vlastnostmi svých předků není zrovna moc hodna.

Obávám se, že její povaha jen názorně doplňuje bezcharakternost většiny členů vedení ODS za poslední roky. Dovolím si citovat člověka, který dobře zná novou poslankyni Sněmovny: „Doc. PaedDr. Ilona Mauritzová, Ph.D., je rektorka, strašná kr… obvykle se vyjadřuji subtilněji, ale tento výraz se v jejím případě nedá zmírnit, její pověst a charakter nemůže být horší.“ Že se ocitla ve společnosti nového poslance Martina Baxy (také z Plzně), mne už vůbec nepřekvapuje. Proč se asi ve svém životopise o svých rodičích a prarodičích vůbec nezmiňuje? Je to přirozená věc. Veřejnost má na ni právo. Každý potomek by ji měl zveřejnit či vysvětlit a ukázat svůj lidský formát - ať je minulost jakákoliv . Občan si přeje a očekává na nejpřednějších, odpovědných místech skutečné osobnosti, které jsou nositeli těch nejlepších morálních vlastností a odborných schopností - příkladným vzorem nám všem.

Obsah webových stránek nové občanky zákonodárkyně, včetně FB její povahu jen dokresluje… jak asi bude stíhat funkci rektorky a poslankyně, tyto vysoce odpovědné funkce, které vyžadují plné nasazení „24 hodin denně“, má-li být práce odvedena v patřičné kvalitě. Jedné funkce by se měl každý občan zákonodárce v podobné situaci vzdát, aby alespoň jednu vykonával pořádně – tak jako předvedla hejtmanka Jermanová (i když jí právem lze vyčítat, proč kandidovala?). Funkce rektorky není o nic méně náročnější, navíc jde o princip.

* * *

Narodila se v Chomutově. Absolvovala pedagogickou fakultu v Plzni a složila zde i rigorózní zkoušku. Později získala titul Ph.D a následně habilitovala na Vysoké škole zdravotníctva a sociálnej práce v Bratislavě. V roce 2002 založila soukromou vysokou zdravotnickou školu v Plzni, která se o 6 let později začlenila pod západočeskou univerzitu. V roce 2011 se stala rektorkou ZČU, kdy o tři hlasy porazila Miroslava Holečka. V roce 2014 se pokusila o znovuzvolení, ale v druhém kole ji porazil právě Holeček, proti kterému kandidovala v roce 2011. Ilona Mauritzová je vdaná, s manželem má jednoho syna.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ilona_Mauritzov%C3%A1

* * *

Jan Šinágl, 27.11.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.17 (6 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama