Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 24.03.2018 20:09
  Іt's realky ɑ nkce and usеful piece ᧐f infοrmation. Ι'm һappy ...

  Číst dále...

   
 • 24.03.2018 14:12
  Je to náš Zeman, píší ruská media. A z lásky ho hned v den ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 17:49
  Dva dny jsem se trápil kašlem. Různé čaje, výsledek nulový. Pravá ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 14:06
  Oni si spletli Českou republiku s Čečenskou republikou.

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 12:38
  Stále hledám ruské muzeum, kam jeden z Putnovy družiny a ...

  Číst dále...

   
 • 22.03.2018 12:26
  Divné přátele má náš prezident, Putina s jedem a likvidací ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Dopis MUDr. Martina Jana Stránského krajanům

Stransky_Jan_MartinVážení krajané,

Výsledky prvního kola prezidentských voleb překvapily. Potencionálně problematické rozhodnutí mezi očekávanými vítězi Milošem Zemanem a Janem Fischerem, které jsem ve svém předchozím dopisu rozebíral, nenastalo. Národ dal jasně najevo, že si chce vybrat mezi dvěma kandidáty, kteří jsou zcela odlišní.

 

Jeden muž reprezentuje minulost, druhý současnost. Oba mají své problémy. Karel Schwarzenberg jakožto předseda strany TOP 09 ignoruje kauzy spojené s ministrem financí Kalouskem. Z pozice místopředsedy nejhorší polistopadové vlády nese Schwarzenberg nemalou zodpovědnost za současný neblahý stav. Nicméně tento stav vychází z podmínek, které zavedl Miloš Zeman jakožto spoluautor opoziční smlouvy, která jedním podpisem anulovala princip respektování hlasování každého občana a tím poslala víru občana v občansko demokratickou společnost ke dnu. Stejně jako tehdy, zůstává Miloš Zeman obklopen lidmi s kalnými praktikami a se silnou komunistickou minulostí. Právě proto označily nezávislé organizace financování jeho kampaně jako nejhorší ze všech týkající se transparentnosti. Stejně jako tehdy zůstává Miloš Zeman člověkem, který nedovede odpovídat na otázky jinak než bonmotem. Není vůbec překvapením, že nezávislé zdroje označují většinu veřejných tvrzení Miloše Zemana za "nepravdivé" anebo "nevěrohodné".
Ze špinavé minulosti vede naše polistopadová cesta přes neblahou současnost do nejasné budoucnosti. Jedna věc je ale jasná: nejlepší ukazatel budoucího chování je ten předchozí. Miloš Zeman představuje přesně to, z čeho se potřebuje tento národ dostat. Karel Schwarzenberg nás nebude ani rozdělovat, ani traumatizovat. Z Pražského hradu bude cítit klid a slyšet občasné pochválení. To je přesně to, co po posledních osmi letech potřebujeme. Je jasné, že zájmy nejen krajanů, ale všech Čechů, bude lépe hájit Karel Schwarzenberg.


Martin Jan Stránský


Předseda Konzultativní rady Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí

22.1.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama