Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 20.04.2024 12:42
    Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

    Read more...

     
  • 19.04.2024 18:09
    Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

    Read more...

     
  • 19.04.2024 16:56
    Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 14:44
    Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 10:42
    Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 08:11
    Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Putin smrtka… Doposud bylo možné chápat do­ping jako individuální narušení těchto hodnot. V momentě, Putinovi agentikdy je­jich narušování začne záměrně a masově organizovat nějaký stát, nesmí se divit, že i jeho státní pří­slušníci za to budou pykat. I mně vadí uplatnění kolektivní viny, ale je to důsledek státního politického zásahu do fair play. A pokud jsou neprávem postiženi i ti atleti, kteří jsou „sportovci duší i tělem“, tak by jim poplivání olympijských hodnot jejich státem nemělo být lhostejné a měli by se oni sami ozvat. Přece nemohou dobrovolně reprezento­vat zemi, která olympijskou myšlen­ku cíleně pošlapává. Pokud jim však jsou olympijské hodnoty ukra­dené a jde jen o to, jak nejjednodu­šeji urvat medaili, nemají na olym­piádě co dělat! Rusko ze lži a podvodu udělalo součást své ofici­ální vojenské a zahraničněpolitické doktríny. Takové zemi nemůže být nic svaté, tedy ani olympijská char­ta. …

* * *

K politizaci sportu došlo už v momentě, kdy doping začal v Rusku organizo­vat politický orgán - státní minis­terstvo sportu. Pokud někdo hoře­kuje nad politizací ze strany Mezi­národní atletické federace (IAAF), pláče na špatném hrobě. Tím správným hrobařem ruské olympij­ské atletiky je ruské ministerstvo.

K hodnotám sportu a meziná­rodního olympijského hnutí patřil především rozvoj těla, vůle a du­cha. Stačí se podívat na dva úvod­ní články Olympijské charty:

1. Olympismus je životní filozo­fií, povznášející a vyváženě spojují­cí v jeden celek zdatnost těla, vůle a ducha. Spojením sportu, kultury a výchovy usiluje Olympismus o vy­tvoření způsobu života, založeného na radosti z vynaloženého úsilí, na výchovné hodnotě dobrého příkla­du, sociální odpovědnosti a na re­spektování základních univerzál­ních etických principů.

2. Cílem olympismu je zapojit sport do služby harmonického roz­voje lidstva s cílem vytvořit míro­vou společnost, která dbá o zacho­vání lidské důstojnosti.

Doposud bylo možné chápat do­ping jako individuální narušení těchto hodnot. V momentě, kdy je­jich narušování začne záměrně a masově organizovat nějaký stát, nesmí se divit, že i jeho státní pří­slušníci za to budou pykat. I mně vadí uplatnění kolektivní viny, ale je to důsledek státního politického zásahu do fair play. A pokud jsou neprávem postiženi i ti atleti, kteří jsou „sportovci duší i tělem“, tak by jim poplivání olympijských hodnot jejich státem nemělo být lhostejné a měli by se oni sami ozvat. Přece nemohou dobrovolně reprezento­vat zemi, která olympijskou myšlen­ku cíleně pošlapává. Pokud jim však jsou olympijské hodnoty ukra­dené a jde jen o to, jak nejjednodu­šeji urvat medaili, nemají na olym­piádě co dělat! Olympijské hry jsou něčím větším. Je to světový svátek sportu. Vlastně mě ani nepřekvapu­je, že je to právě Rusko, které ze lži a podvodu udělalo součást své ofici­ální vojenské a zahraničněpolitické doktríny. Takové zemi nemůže být nic svaté, tedy ani olympijská char­ta. My bychom si ale olympijské hodnoty neměli nechat rozbít, zvlášť v dnešní době, kdy se vše re­lativizuje a zpochybňuje.

Pavel Svoboda

Poslanec EP za KDU-ČSL, LN, 29.7.2016

* * *

Bělobrádkova klička

Šéf KDÚ-ČSL nepodpořil vlastní názor. Náhoda?

Lidovcům se tu a tam podaří vyhnout se zřetelnému posto­ji nebo čitelnému rozhodnutí typickým „nevím“. Příkladný úhybný manévr předvedl v uplynulých dnech li­dovecký předseda Pavel Bělobrádek coby člen rady vlády pro koordinaci boje s korupcí. Ta kabinetu radí, jak bojovat s korup­cí a zasazovat se o transparentnost. Za smysluplnost a význam této rady však místopředseda vlády příliš nebojuje. Bohužel.

Na začátku týdne přistálo 18 členům rady na stole pikantní téma. Měli rozhodnout o usnesení, které vládě doporučovalo odložit kontroverzní policejní reorganizaci. Hlasování skonči­lo „plichtou“ 9:9. Co čert nechtěl, klíčovou postavou e-mailového hlasování se stal právě Pavel Bělobrádek, ač se podle svých slov do hlasování nechtěl vůbec zapojit. Tím pádem by se k usnesení vyjádřilo jen 17 členů rady a pro schválení dopo­ručení reorganizaci odložit by stačilo oněch 9 hlasů.

Jenže Bělobrádkův sekretariát prý pochybil a do hlasování se zapojil. Na úřad vlády odeslal vzkaz, že jejich šéf se zdržuje hlasování. Tím se pan Bělobrádek stal aktivním hlasujícím a pro schválení usnesení již byla potřeba většina zúčastněných - tedy deset hlasů. Zda šlo o nedorozumění, nebo spíše tah, jak si nenahněvat koaliční ČSSD (která reorganizaci prosazuje) a svým „nevím“ umožnit neschválení usnesení, se nedozvíme. Bělobrádek trvá na tom, že šlo o „šotka“ jeho úředníků.

Nicméně občana zarazí, že lidovecký předseda se hlásí k za­stáncům odložení kontroverzního slučování policejních útva­rů. Proč tedy v radě pro tento krok nehlasoval? Nelze se ubrá­nit spekulaci, že se zastánci „akce reorganizace“ ve skutečnos­ti sehrál podivnou partii. Za takovouto kličku by se věru nemu­sel stydět ani božský Messi.

Ondřej Koutník, LN, 28.7.2016

* * *

P.S.

Znalce historie KDÚ ČSL podobné praktiky nepřekvapí. Jinak článek europoslance Svobody skvělý!

J.Š. 30.7.2016

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)