Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 22.02.2018 08:45
  бытовки дачные: https://Р±С‹С‚С ЃС‚СЂРѕР№47.СЂС ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 08:14
  Chit my altered project http://date.inc.xblog.in/?epoch.maia ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 07:46
  Příběh jak italský křesťan zachránil židovskou dívku před ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 07:33
  Učitelka dneška - Realita společnosti, kde zvítězila „Pravda ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 07:31
  Učitelka - Realita společnosti, kde zvítězila „Pravda a láska ...

  Číst dále...

   
 • 22.02.2018 06:24
  Polský vtip: "Víte jak se pozná, že skončila II. světová ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Rusko: Soud odsoudil vozíčkáře za loupežné přepadení, diví se i úřady

Moskva - Pobouření v Rusku vyvolal případ osmadvacetiletého Antona Mamajeva, kterého soud poslal na 4,5 roku za mříže, přestože je tento mladý muž kvůli celkové svalové atrofii upoutaný na invalidní vozík. Rozruch zatím vedl k tomu, že byl odsouzenec převezen z moskevské věznice do nemocnice. O případ se zajímá ombudsmanka i generální prokuratura.

Jakkoli Mamajev kvůli invaliditě není schopen ani chodit, ani se sám přemisťovat na vozíku, ani se sám najíst, soud minulý měsíc jej poslal do vězení za to, že s výhružkami fyzickým násilím oloupil o skútr dva své známé. Jeden z nich se u soudu chlubil tím, že sloužil jako voják u speciálních sil.

Vozíčkář a jeho asistent podle verdiktu své oběti "obstoupili a nedali jim šanci utéci". Invalida prý hrozil, že jim "prostřelí nohu, nacpe do kufru auta a odveze do lesa", jakož je i "zabije, uřízne uši, vypíchne oči a prostřelí". Tím je prý donutil podepsat dohodu o prodeji a koupi skútru za 160.000 rublů (asi 60.000 Kč), aniž by ovšem nějaké peníze dostali. Vozíčkářův asistent si má coby spolupachatel odpykat tři roky.

Mamajeva podle soudu usvědčily nejen výpovědi poškozených, ale i záznam z videokamer. Tvrdý rozsudek soud vysvětlil tím, že neměl na výběr, protože zákon neumožňuje za tak těžký zločin udělit podmíněný trest. Ani Mamajevovo onemocnění není zaneseno v seznamu případů, kdy lze odsouzence osvobodit od výkonu trestu.

"Vysvětlení soudci sepsali jen proto, aby se hájili. Ale i tak je těžké si představit, že by invalida loupež spáchal," prohlásila moskevská aktivistka činná při ochraně lidských práv Eva Merkačevova

Sám Mamajev tvrdí, že skútr od známých odkoupil za vzpomínanou sumu, přičemž obchod uzavřel v přátelském ovzduší; dokonce si nahrál, jak se smíchem učí jeho asistenta na skútru jezdit. Trestní oznámení přičítá tomu, že si kamarádi od něj půjčovali peníze, aniž by mu je vraceli.

Mamajevův obhájce mezitím podal odvolání.

Server Newsru.com připomněl, že v dubnu ochránci lidských práv v Krasnodarském kraji na jihu Ruska dosáhli zrušení rozsudku nad osmnáctiletým invalidou ze Soči, odsouzeným v únoru na 7,5 roku za dvojnásobnou vraždu. U soudu vinu odmítal a tvrdil, že jej policisté k doznání donutili mučením.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/soud-odsoudil-vozickare-za-loupezne-prepadeni-divi-se-i-urady/1505732

 * * *

LN 11.7.2017

LN smrt pro nepohodlne Cecence 110717

 

 

 

 

 

J.Š.13.7.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama