Bulletin č. 49/2017

Tento e-mail obsahuje obrázky a grafiku, jestliže je nevidíte, prohlédněte si je v prohlížeči.
sobota 21. duben 2018

V České republice se nenajde 10,- Kč na občana, aby se mohlo uskutečnit velkolepé MS v gymnastice v Praze v roce 2022?! V roce 80.výročí narození Věry Čáslavské?! Nevěřím, že jsme tak CHUDÍ a MALÍ!

Caslavska VeraVěra Čáslavská: „BREČ, ALE V POZORU A DRŽ HLAVU VZHŮRU, AŤ TVOJE SLZY NEPADAJÍ NA ZEM.“

Tato důležitá zpráva není na webu ČTK k nalezení (v neplacené sekci)? Převzal ji iSPORT.CZ pod názvem „Gymnastické MS 2022 asi v Praze nebude, chybí garance vlády“ a iDNES pod názvem „Gymnastické mistrovství v Praze asi nebude, zachránit ho může jen Babiš.“

Nemohu se zbavit dojmu, že se zde někdo snaží, resp. nesnaží udělat vše pro uspořádání světového šampionátu v gymnastice… Ve věci jsem napsal dne 23.11.2017 předsedovi Vlády ČR Bohuslavu Sobotkovi, který připojuji níže. Věřím, že s jeho obsahem se ztotožní mnoho občanů naší země. Do dnešního dne nebylo žádným způsobem reagováno…


Číst dál

Dokáží média vyhrát volby? Věřím, že s mými diskusními příspěvky v Americkém centru souhlasí většina obyvatel České republiky

Čekají nás prezidentské volby. Na konferenci byly popisovány způsoby využití/zneužití médií k ovlivnění voleb ve prospěch některých politických kandidátů. Krátká upoutávka na záznam konference ZDE. Celý záznam z konference níže. Mé dvě vystoupení (56:10 min. + 1:54:10 hod.). Upřesňuji svůj výrok o exekuci ve druhém příspěvku - zastaven mám dům, zahradu a soukromá bankovní konta už od května tohoto roku. Opomněl jsem ještě připomenout, proč v kauze Čapí hnízdo, je masově médii „souzen“ občan a ne instituce a její odpovědní, kteří tuto dotaci schválili? Buď byla dotace v pořádku, nebo ne? Potom odpovědnost nemůže nést občan, ale instituce! Právě dnes jsem obdržel rozhodnutí KS Praha ve věci mého odvolání. Naplňuje mne nadějí na zatavení nesmyslné, likvidační exekuce, jdoucí proti ústavnímu právu na svobodu slova a právu veřejnosti na informací. O konkrétních jménech jsem se nezmínil, abych si v exekučním řízení případně zbytečně nepřitížil. Po ROZHODNUTÍ KS Praha, které jsem právě dnes obdržel, tyto obavy již nesdílím – jedná se o Agenturu MM, tedy především Martina Michala, manžela zpěvačky Heleny Vondráčkové, jehož syn Antonín Michal, je také mezi obžalovanými v kauze miliardových daňových podvodů o kterých se v jednom ze svých příspěvků také zmiňuji.


Číst dál

Selský rozum, aneb proč z nás dělají politici stále a dokola jen blbce!

LN MZ Chranena Snemovna 011217„…Aby bylo jasné, je mi zcela ukradené sexuální puzení slabošského „katolického“ premiéra. Nedojímají mne řeči o lásce. Ale chci vědět, jak je možné, že tajné Bartos a Ferislužby v této zemi úkolovala osoba na úrovni správkyně veřejných záchodků? Jak je možné, že ji generálové poslouchali? Znát tuto pravdu je živoucí potřebou. Slouží to v prvé řadě budoucnosti a občanům, kteří si ze svých daní platili k správě země někoho jiného, než premiérovu konkubínu.“

Když někdo (jako např. EU) nabízí dotaci investorům na některé projekty, tak pro zájemce stanoví jasné podmínky. Jak to tedy vlastně je ?


Číst dál

Mark Solonin: Nové Rusko – mezi Stalinem a Hitlerem

Putin nohy a Zeman 11 2017Ještě před 15 až 20 lety bych kategoricky odmítal uvěřit, že všeobecná debilizace ruského obyvatelstva dojde tak daleko.Stalinist

“Vytěžit, prodat a zdejchnout se”, to je prostý a jasný cíl na který se zaměřila podstatná část vládnoucí kleptokracie. Fašistický režim nepotřebují, dokonce jim škodí (s takovou reputací budou moci zmizet jen do Severní Koreje). Ale znervózňovat se nemá smysl. Ropa (a ještě více — současné šílené ceny na ni) není věčná. Ve velmi blízké budoucnosti se vládcové Kremlu budou muset rozhodnout.

20 zástupců ruské podnikatelské a politické sféry poskytlo Reuters svůj pohled na Putina, pod slibem anonymity. "Situace je napjatá, být známým Putina je toxické. Celé vedení Ruska žije v paralelní realitě. Neposlouchají nás“. Rychlá reakce Kremlu "O ničem takovém nevíme, ale jsme ochotni s byznysem o tom podiskutovat. A samozřejmě by jsme byli vděční kdyby jste nám řekli kdo je nespokojený. Ale samozřejmě, to byl vtip."...no jistě, vtip.


Číst dál

Neskutečná zvěrstva Rudé armády v ČSR!

Zdivočelá Rudá jízda primitivů Českem je stále pro většinu obyvatelstva tabu. Za to o zločinech nacistů nás informuje ČT takřka denně?! PŘEČTĚTE SI !!! (TÝDEN 2.5.2017)

…matku tří malých dětí znásilňovalo několik hodin asi deset rudoarmějců. Žena pak na následky brutálního sexuálního násilí zemřela… Vytrhli novorozence z náručí maminky, utopili ho v rybníce a pak ji znásilnili… 300 let vlády Mongolů zanechalo své stopy. Džugašvili Stalin věděl dobře, proč jejich potomky ze stepí nasadil do prvních řad. Jednoho z jejich velitelů maršála Koněva chválí u nás i v Rusku prezident Zeman. Ocenění vojáků US Army za osvobození od nacistů, se vyhýbá slovně i místně… Nic podobného by si Americká armáda nedovolila. J.Š. 3.12.2017Sloupkař bez znalostí, aneb jen více takových osobností v politice jako je Karla Šlechtová!

Ad LN 25.11.: Odbornicí na rozkaz Sloupek komentátora Martina Zvě­řiny říká, že úvaha o mé nominaci na post ministryně obrany nemůže být „myšlena vážně“. Prý pro to ne­mám žádnou kvalifikaci, neboť jsem údajně jen „expertkou na byro­kratické zákruty čerpání eurofondů“ a ještě k tomu žena.

Odhlédněme nyní od faktu, že tom, zda bude kdokoli ministrem čehokoli, určitě nerozhoduji já ani žádný jiný potenciální kandidát, ný­brž jmenovaný předseda vlády. Co mi přijde neuvěřitelné, je skuteč­nost, že pan Zvěřina si neumí pro svůj sloupek načerpat ani základní fakta. Nebo otevřít Google.

* * *

Nejlepší vystoupení politika od roku 1989 na obrazovkách ČT!


Číst dál

Dnes před 37 lety 1.12.1980, se chystala ČSLA zákeřně přepadnout Polsko pod krycím názvem „KRKONOŠE“

Krkonose 1 mapa

ODPOVĚDI ministra obrany Martina Stropnického - 5.11.2017!

Vojáci, kteří tuto akci odmítli podpořit, byli vyřazeni a propuštěni. Dodnes nedošlo k jejich rehabilitaci! Protože cvičící týl měl vodní děla, pepřové spraye a Krkonose 2 1 2rakve, předpokládal se boj s demonstranty a ztráty na životech. Vybavení jednotek bylo zvláštní oproti jiným cvičením. 8.12.1980 se polská strana děsila, jak to, že cvičení má probíhat na jejich území a vůbec nic o tom neví?

Cestu vojákům komplikovaly silné mrazy, venku bylo tehdy i méně než deset stupňů pod nulou. Řada vojáků skončila s omrzlinami i amputacemi prstů. Protože navíc byla akce vyhlášená neočekávaně, vázlo také zásobování a v dobré kondici nebyla ani obrněná technika. Další z nasazených vojáků, Jiří Krůžela, vzpomínal na reakce československé veřejnosti, mezi kterou se potlačení polských protestů proslýchalo. "Po cestě se s námi lidé dávali do řeči. ,Kam jedete?ʻ Odpovídáme: ,Na mimořádné divizní cvičení.ʻ A oni na to: ,Vy jedete do Polska.ʻ Trváme na svém: ,Ne, na cvičení.ʻ Nevěřili nám: ,Oni už vás naučili i lhát.ʻ Jednoduše lidé byli naštvaní,“…


Číst dál

Slušný táta na 4 roky do kriminálu a mámě narkomance mají být svěřeny děti do „péče“?!

KSP prg Vlcek 291117Aktualizováno 19.12.2017: ROZSUDEK KS Praha ze dne 29.11.2017

Jednání proběhlo u KS Praha a trvalo cca 2 hod. Přináším rozhovor se žalovaným panem Petrem Vlčkem před začátkem soudního jednání, po jeho skončení, zvukové záznamy z jednání, závěrečné řeči obhájce, státního zástupce, žalovaného a vyhlášení usnesení, kterým se tato otřesná kauza vrací soudu prvního stupně k rukám „soudkyně“ Haňkové…

V den konání soudu samosoudce JUDr. Dana Haňková PRODLOUŽILA zákaz styku s jeho syny po 3 měsících bez jediného kontaktu! V pátek 1.12.2017 mu měl skončit 3měsíční zákaz styku se syny. Těšil se, že je bude mít na víkend. Podjatá samosoudkyně, která mu už (kromě vězení) před 3 lety zbytečně omezila styk s jeho dětmi, to dnes udělala opět. Nikdo jí v tom nezabránil?! PRODLOUŽILA ZÁKAZ STYKU SE SYNY až do vyřešení případu.... Za žalující stranu se nikdo nedostavil, za žalovanou několik přátel. Bohužel předsedkyně senátu soudkyně JUDr. Eva Milcová zakázala pořízení ilustračních fotografií na začátku jednání…

Omlouvám se za chybějících pár vteřin konce prvního videa v důsledku mojí chyby – bylo doplněno na druhém videu.


Číst dál

Co má společného Trojská lávka a JE Temelín?

V Prostějově, tam to žije - eRmail - Známka - Židům nenaléváme! - Plzeň II - Holovská

 

IUSTITIA padaDíky, veliký Ústavní soude, skláníme se před tvou nekonečnou moudrostí (a přemýšlíme, kolik stojí letenka do nejbližší bezpečné země, kam se lze uchýlit raději ještě předtím, než se ukáže, že ani Temelín nebyl v havarijním stavu).

Trojskou lávkou v nadpisu míněna přirozeně lávka ve stavu před incidentem, tedy ve stavu, jak obyvatelstvu vysvětleno, nehavarijním, nikoli to, co z ní zbylo a bude nyní obřadně převezeno na neudané místo a pro účely zjištění příčiny, proč přes zmíněný nehavarijní stav k události, vnějškově se havarii znepokojivě podobající, přesto došlo, onde znovu sestavena do původní podoby. Co že tedy mají tato dvě díla společného? To, že na obě dopadají závěry nedávných nálezů Ústavního soudu, jimiž došlo k podstatnému omezení práva veřejnosti na informace a byl z velké části fakticky derogován zákon č. 106/1999 Sb.


Číst dál

MUDr. Yekta Uzunoglu si hraje s českou justicí jako „kočka s myší“?!

KSP prg Uzunglu 291117Další soudní jednání u KS Praha dne 29.11.2017 proběhlo dle očekávání. Za 5 min. bylo ukončeno, pokud lze vůbec o jednání hovořit – viz zvukový záznam.

Jednou nemohl obžalovaný, jednou obhájce, nemocen, pobyty v zahraničí, nedoručeno atd. Zjevné obstrukční jednání, navíc je obžalovaný v dohledové vázbě. Soud: „Nemůžeme dělat nic, když chce obhájce?“ Dochází ke krácení práv poškozených, zatímco obžalovaný je plně uplatňuje, resp. zneužívá. Půl roku se strany jen schází a nesoudí se, přitom by měl být vazebně stíhán. „Tahá soud za nos“ a vůbec to soudu nevadí?! Jde o druh trestného činu. Vzhledem k tomu z čeho je obviněn, nemusí mít vůbec obhajobu! Navíc proč by měl mít obhájce ex offo, když má dost peněz, aby si ho zaplatil (od státu obdržel cca 6 ½ milionu korun a teď mu má stát ještě platit obhájce)?! Nepochybně si bude vymýšlet další „omluvy“, aby co nejdéle prodlužoval vynesení rozsudku.


Číst dál

Už 4 ½ roku jasný rozsudek KS Praha „řeší“ česká justice?! Snad se konce dožiji…

VSP prg AMM JS 281117Dne 15.4.2013 vynesl samosoudce KS Praha (dnes u KS Ústí n.L) jasný ROZSUDEK ve věci žaloby na 3.650.000,-Kč. Soudy od té doby rozhodují v můj prospěch. Agentura MM se neustále odvolává a bude se zřejmě odvolávat až do soudného dne…

Dne 28.11.2017 proběhlo další JEDNÁNÍ u VS Praha s tímto ROZSUDKEM – věc se vrací po KS Praha, VS Praha, NS, (Ústavní soud), VS Praha - na začátek opět ke KS Praha k novému jednání. Předsedkyně senátu VS Praha JUDr. Milena Opatrná prohlásila: „Asi vás nepotěším. Je to bouře ve sklenici vody“.  Proč VS Praha neudělal toto rozhodnutí hned v prvním jednání a vyhověl odvolání AMM? V kauze K213 ve stejné věci AMM nevyhověl?! Přitom si K213 dovolil zveřejnit věci, které bych si nikdy nedovolil zveřejnit (údajnou e-mailovou sexuální korespondenci Martina Michala s advokátkou AMM Mgr. Janou Gavlasovou?!


Číst dál

Minority SafePack – jeden milion podpisů na podporu rozmanitosti v Evropě

Téma: Vyzýváme EU ke zvýšení ochrany příslušníků národnostních a jazykových menšin a k posílení kulturní a jazykové rozmanitosti Unie.

Hlavní cíle: Vyzýváme EU, aby přijala soubor legislativních aktů s cílem zvýšit ochranu příslušníků národnostních a jazykových menšin a posílit kulturní a jazykovou rozmanitost Unie. Tyto akty by měly obsahovat opatření týkající se regionálních a menšinových jazyků, vzdělávání a kultury, regionální politiky, zapojení občanů, rovnosti, mediálního obsahu, jakož i státní podpory poskytované regionálními orgány.


Číst dál

Ladislav Sitenský: Peruť 312

Sitensky aversVýznamný český fotograf Ladislav Sitenský (1919–2009) za druhé světové války proslul svými snímky dokumentujícími československý odboj na západní LN Patek 1 Sitensky 011217frontě. Největší slávu mu přinesly fotografie z prostředí letectva, u něhož dva roky působil jako příslušník pozemního personálu 312. čs. stíhací perutě. (fotografie LN, Pátek, 1.12.2017)

Právě o této jednotce pojednávala Sitenského první kniha Peruť 312 z roku 1948, která měla vyjít v nakladatelství Naše vojsko, ale jejíž osudy fatálně ovlivnil únorový komunistický převrat: celý náklad šel do stoupy, tiskařům se podařilo zachránit a svázat jen několik výtisků, z nichž se staly vysoce ceněné sběratelské exempláře. Po padesáti letech se autorovi šťastnou náhodou vrátila také maketa knihy, kterou kdosi nalezl v popelnici v Českých Budějovicích… Fakticky prvního vydání se tak publikace Peruť 312 dočkala teprve nyní, po bezmála sedmi desetiletích, díky péči dědiců Ladislava Sitenského. Jak bylo pro tohoto tvůrce typické, velký důraz se při tom kladl na co nejvyšší kvalitu reprodukce fotografií.


Číst dál

Něco o politické kultuře

Obrazek parlamentuPolitickou kulturu nemůžeme chtít od nezkušených lidí, kteří se do politiky teprve dostali. Tito poslanci „to dávají vyžrat“ politickému soupeři, jak nejsurověji to jde.

Nejvíc se mi tím líbí pan S. z ODS. Ten si vymýšlí tak komplikované kombinace slov, až to vypadá, že se z toho ten kritizovaný nevymotá. Ale i mladá skoropředsedkyně topky to umí pěkně rozpálit. Nový předseda sněmovny řekne něco, co trochu vypadá, jakoby chtěl chránit Babiše, a už na něj vypálí, že bourá demokracii. A přidá známou poučku o rovnosti všech před zákonem. Přitom už by ráda viděla Babiše v kriminálu. No, její bývalý šéf, co už podruhé jen že ze sněmovny nevypadl, je přímo světovým přeborníkem v proslovech, jako by soupeř byl úplný ničema, od něhož by ani pes kůrku nevzal. Ale někde se poslanci i servou - tam ještě nejsme.


Číst dál


... Text vkládejte sem, nadpisy nastavujte jako "Nadpis 2" ...

Nemáte dále zájem o Bulletin? ODHLÁSIT
Powered by AcyMailing