Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form


Zlata_Lyra_plakat_Zofin_181212Po takřka 75 letech chtějí potřebnou prodejnu, jedinou v širokém okolí, zastupitelé občanů městské části Prahy 1, nechat zavřít a připravit tak o práci 15 zaměstnanců. Prodejna, dříve po celé Praze známá jako ZLATÁ LYRA, nabízí široký sortiment potřebného, praktického zboží a produktů denní potřeby z oblasti drogérie, barvy, laky, železářství, instalatérství, elektropotřeb, potřeby pro kutily, včetně kadeřnictví a internetu. Je v podstatě menším provedením slavného pražského železářství "U ROTTA". To podlehlo korupci po roce 1989. Jeho příběh dobře znám, díky mému přátelství s vnukem zakladatele, pana Vladimíra Rotta z Curychu. Měla by ukončit provoz k 31.1.2013. Věřím, že Pražané nedopustí likvidaci druhého,  posledního "Rotta" svého druhu v Praze a dostaví se v hojném počtu na Žofín dne 18.prosince 2012. Od 10:00 hodin mohou jasně a přímo říci svůj názor starostovi Oldřichu Lomeckému a zastupitelům Prahy 1. Nepomůže-li to, budou následovat další demonstrace!

Pecina_3Ze všech vtipů komentujících součtový výklad zákona o přímé volbě presidenta, které jsem na sociálních sítích četl, se mi asi nejvíc líbí tento: Víte, že úředníci na ministerstvu vnitra mají průměrné IQ 160? Samozřejmě! Polovina 70 a polovina 90. Právníkovi počítač do rukou nepatří, to je zjištění, které jsem učinil již dávno a o jehož správnosti se opakovaně přesvědčuji.

Politici, kterým jsme svěřili moc, vytvořili nástroj, jenž má sloužit k vymáhání peněz od dlužníků. Občané žijící v dobré víře, že politici jsou těmi, kdo zabezpečí prosperitu, uvěřili v jejich politicko-populistická hesla a nechali se mediální masáží bankovních domů zlákat k zakoupení jejich produktu zvaného dluh.

Urban_JanPředstavme si: třiadvacet let po válce – tedy v roce 1968 – je v demokratických volbách zvolen novým zemským prezidentem spolkové země Bavorsko funkcionář v parlamentu zastoupené nacistické strany NSDAP. Novináře přijímá v kanceláři s portrétem a dvěma bustami Adolfa Hitlera. Do ulic německých měst by asi okamžitě vjely spojenecké tanky – a nikdo by se nedivil.

Klaus_Meciar- V pořadu Reportéři České televize byla prezentována nová fakta o nákupu letadel Casa. Odezva žádná. Důležité je přeci mlčet, zatloukat a nechat to vyšumět. Osvědčená metoda, která funguje již přes dvacet let.

- Ministr Blažek (bývalý brněnský konkursní správce) se zastal svého stranického kolegy Kocourka v kauze „odkloněných milionů“. Parta přeci musí táhnout za jeden provaz. Dnes pomůžu já tobě a zítra mi to vrátíš.

- „Úžasný“ byznys ČEZu v Albánii se nějak zadrhl. To je ale překvapení. Hádejme, kdo zaplatí případnou ztrátu (a nejen tuto) této šlechetné investice polostátního obra.

 

Komsomol_detiSocialismus má nespornou výhodu. Má kvůli hlouposti a vyčůranosti lidí příležitost zneužít pojmu ´svoboda´ a tvářit se, že je demokratický. Ve skutečnosti však jde stále oKomsomol_procenta diktát hloupé masy, přikazující menšině, co pro tu tupou většinu musí dělat a pod hrozbou trestu strpět. Primárním důvodem současné světové hospodářské a finanční krize je syndrom natažených rukou. Většina si vždy odhlasuje cokoli, co jí pomůže připravit o peníze menšinu. Zvykla si, že je to už považováno za normální a diví se, že s tím má menšina problém. Honíme se za nějakým veskrze imaginárním HDP jen proto, aby menšina, která v ryze soukromém sektoru vytváří nové hodnoty, vytvořila kapitál pro nakrmení většiny. A zvyká se na to snadno. Jednou to schovají za ušlechtilé pojmy solidarita, soudržnost, nebo pomoc v nouzi, podruhé zase za vzletná slova o zaměstnanosti, rovných příležitostech, nebo genderu, přičemž trumfem socialistů, kterým přebijí všechno, se stala tzv. lidská práva či záchrana planety.

0_7_dni

AKTUALIZOVÁNO Úryvek z 3. dílu pamětí Václava Černého (Paměti IV), který vyšel jako Václav Černý: Paměti 1945 - 1972. Atlantis, Brno 1992

Vysídlování Němců z naší vlasti bylo temným pozadím, před nímž probíhaly všechny, radostné i truchlivé události obou našich prvních, opět svobodných let. V odboji původně platilo, že budou musit odejít němečtí političtí provinilci, nacisté a aktivně svolní, vědomí spolupracovníci s nacismem. To byla také původně koncepce vlády v Londýně, členem našeho původního zahraničního politického zastupitelstva byl přece i poslanec Wenzel Jaksch, německý sociální demokrat, a dr. Beneš jeho spolupráci velevítal. A pak, roku 1943 (po Stalingradu?) změna direktiv: kromě aktivních německých odbojářů proti nacismu, prakticky většinou komunistů, půjdou Němci všichni, jakožto osobitá složka obyvatelstva našeho státního prostoru zaniknou! … Tehdy se rodilo špatné svědomí našeho národa. Objevilo se, že obraz, i v neštěstí hrdý, jejž jsme si po celé století právem budovali o myšlenkové a mravní podstatě českého národa, nám naše luza obratem několika měsíců proměnila v mýtus lživě lichotivý, v prázdnou iluzi. Zač lepšího než naši protivníci, než kdokoliv se od května 1945 chceme vydávat? Bez myšlenkového a mravního prožitku pětačtyřicátého nelze ani dnes s klidnou myslí odhadnout naši spravedlivou národní budoucí vyhlídku. Kéž jsem špatným prorokem, ale vcházel jsem již do roku 1946 zmučen obavou: po událostech německého odsunu nemáme už, a nadlouho, šanci.

Skvělé a současně otřesné video, vypovídající i o mravní kvalitě, lépe řečeno zbabělosti, presidentských kandidátů. Nejde zcela jistě o nedostatek informovanosti, či hloupost, ale o strach ze ztráty voličů jasným postavením se a uznáním, že si odbojová skupina vyznamenání zaslouží, tedy zbabělost. President musí vysílat deformovanému národu v dnešní postkomunistické době, hlavně mravní signály, osobním, statečným, příkladným postojem. To zatím žádný z kandidátů nepředvedl. Pokrytecký postoj Přemysla Sobotky, který Mašíny podporuje, ale nevyznamenal by, kvůli tomu, že by to způsobilo neklid ve společnosti, či Karla Schwarzenberga, že mrtvé nelze in memoriam vyznamenat, hovoří za vše.

{youtube}muKJILE9a0E{/youtube}

Hucin_VladimirCo se to dnes děje s Vladimírem Hučínem? Kdysi uznávaný znalec levicové extrémistické scény, jako důstojník BIS, nyní poskytuje rozhovor Červenobílým, nástupcům stejnojmenné předválečné studentské fašistické organizace. Ztratil snad rozlišovací schopnost, trpí nezájmem médií, který ji zcela upozaďuje a potlačuje, nebo už jsou to následky psychického poruchy…? Z komentářů v Přerovských novinách. Včera jsem podával na PČR v Berouně vysvětlení ve věci mého trestního oznámení ve věci výhružných e-mailů vůči mé osobě. Přikládám protokol.

TunelovaniČT 1 včera odpoledne po 16.30 hodině, pořad AZ kvíz. Soutěžní otázka: Jakým slovem označujeme vysávání finančních prostředků z podniků, institucí a bank? Soutěžící neví. Správná odpověď zní: Tunelování. "Tak děti, teď si pěkně sedněte a tiše poslouchejte“. Pojem "tunelování" vznikl takto: Ve V.B. Lady Margaret Thatcherová privatizovala velké státní podniky. V ČSFR ministr financí Václav Klaus privatizoval velké státní podniky. Potud shoda. Rozdíly: Ve V.B. provedli nezávislý audit a prodali za tržní cenu. Tedy tomu, kdo dal nejvíc. A platilo se hned. U nás se státní podnik prodal za účetní hodnotu předem určenému zájemci. A s odkladem platby.

 

Hrad_prima_volbaVěc: domáhání se ochrany ve smyslu ust. § 65 odst. 1 zák. č 275/2012 Sb. o volbě prezidenta. Přináším výtah podstatného a plné znění odvolání níže.

… Zde je nutno zastavit se u Ústavním soudem, jakož i Evropským soudem pro lidská práva, opakovaně uváděným úhelným principem konceptu demokratického právního systému, totiž principu „rozumného poměru mezi použitými prostředky a sledovaným cílem“. Jestliže sledovaným cílem je naplnění ústavně zaručených práv přímé volby hlavy státu – prezidenta ČR, tedy naprosto úhelného principu demokratického státu a použitým prostředkem je dvoudenní odvolací lhůta, pak je zřejmé, že dosažení cíle je faktickým prostředkem určeným k ochraně tohoto cíle přímo popřeno. Výsledkem je, že v žádném případě nelze hovořit o tom, že by dvoudenní odvolací lhůta (tedy „domáhání se ochrany u soudu“) zaručovala právo na přístup k soudu, tedy právo na spravedlivý proces.

Piktogram_naroduBývalí komunisté, dnes kandidáti na presidenta nejsou morální autority. Půjdou-li oba do druhého kola, má cenu nejít k volbám  -  Piktogram národů, aneb jsme národem slepých i bez metylalkoholu…?!

Pan Miloš Zeman, jak sám říká, vstoupil do KSČ v roce 1968, kde pobyl celé dva roky, tedy v době, kdy byly v živé paměti zločiny KSČ a teror STB z konce čtyřicátých a padesátých let. Byly to zločiny českých komunistů na českých občanech, od kterých se distancovala po převratu i KSČM. V témže roce cizí vojska okupovala československý stát a pan Zeman místo, aby vrátil legitimaci, ještě půldruhého roku setrval v této straně, nežli ho vyhodili.

 

Studenti základních a středních škol měli možnost do konce června nominovat různé osobnosti. Odborná porota provedla výběr. Cenu pro rok 2012 obdrželi: Ota Rambousek, Oldřich Čapka a Hana Krsková - Dvořáková. Vyhlášení výsledků proběhlo 1.11.2012 (šestý článek shora). Zde jsou medailonky laureatů. Vysvětlení k letošnímu ročníku. Výzva na rok 2013. Josef Mašín porotou vybrán nebyl, ale nominace ze strany studentů je jistě pozitivní a potěšitelná. J.Š.28.11.2012Hulik_MilanÚpadek české politiky, který tolika komentátorům a politologům dělá starosti, ovšem na druhé straně přináší netušenou srandu. Ještě nikdy neměla česká politika trojici komiků, jakými dnes jsou John, Pekárek a Blažek. Nejsou ještě tak proslulí, jako byli bratři Marxové – Chico, Harpo a Groucho, ale to jen proto, že nemluví anglicky. Bratrů Marxů bylo sice pět, ještě Gummo a Zeppo, ale ti brzo odpadli, stejně jako z naší původní pětice odpadli Paroubek a Rath. Naštěstí se rychle objevil nedávno ještě neznámý Pekárek, který se mi líbí nejvíce, protože je z mého rodného Kolína. Komika tohoto bývalého místostarosty spočívá v komickém předstírání hlouposti, jak to u komiků bývá – jeden chytrej, druhej blbej. John, Pekárek a Blažek tak trochu připomínají někdejší semaforské trio Sobota, Šimek a Nárožný. Vedle Pekárka jako hloupého je John, který ví jako všechno, ale my víme , že neví nic, no a Blažek – ten vždycky vypálí takovou nečekanou pecku, že vás povalí smíchy. Naposledy s tou cenzurou zvanou vyváženost.

Henych_VclavZvolení nového presidenta podle tohoto zákona by bylo urážkou všech slušných občanů, kteří ještě neztratili zdravý rozum. Z vítězství svého kandidáta se může radovat jen neinformovaný občan a vítězství za stávajících podmínek přijmout jen nemravný president. Níže uvádím vady v zákoně a návrhy potřebných změn, nemá-li volba presidenta proběhnout nedůstojně, podvodně a nemravně. Jinak se stane další fraškou v našem polistopadovém vývoji, který se stále nemůže zbavit totalitního dědictví a produkuje takovéto právní pasquily, bohužel nejen pro volbu nejvyššího ústavního činitele země. To, že po 20 letech praxe na MV Václav Henych navrhl takovýto ostudný zákon nesvědčí zrovna o jeho odborných schopnostech, ani jeho spolupracovníků, kteří nezvládají základní, logické matematické úkony a které zvládají i malé děti…

JANUV_ZAKON„Policie zahájila úkony trestního řízení pro přečin výtržnictví a vyhrožování se čtveřicí mužů ze Strakonicka, Prachaticka a Písecka, kteří vykřikovali v Radomyšli, kde paní Baborová bydlí, protikomunistická hesla a výhrůžky směřující vůči ní,“ uvedla Nováková.

… Dočkali jsme se toho, že protikomunistická hesla jsou opětovně trestným činem a veřejné vystoupení proti přítomnosti příslušníků komunistické strany v mocenských strukturách země zločinem, stíhaným policií údajně demokratické země.

CT_logoReportéři ČT o letadlech CASA: Je snad ministr financí už zralý pro Bohnice? Má duševně nemocný člověk v rukou finance České republiky…?! Kdy konečně začne soud projednávat trestní oznámení na Miroslava Kalouska, podané ředitelem STUDENT AGENCY Radimem Jančurou…?!

Platy manažerů ČT se staly klíčovým bodem agendy Rady České televize. Členové Rady projednávají už více než měsíc stížnost redaktora Lidových novin Tomáše Němečka na generálního ředitele ČT, který redaktorovi odmítl poskytnout jmenovité informace o platech několika nejvyšších manažerů této instituce veřejné služby. Britské listy se už kauzou jednou podrobně zabývaly a zveřejnily i všechny příslušné dokumenty.Jednání o stížnosti na odmítnutí zveřejnění platů ale nekončí. Rada dostala několik dalších žádostí a dá se předpokládat, že bude nakonec donucena zaujmout stanovisko. Bez násilí to ale nejspíš nepůjde...

...

Filip_Ota16.1.1998:  Abendzeitung, München - DRAMA KOLEM OTY FILIPA - SYN SE OBĚSIL

Po výtkách proti známému režimnímu kritikovi ČSSR

Tragedie jednoho disidenta: Ota Filip, jedna z hlavních postav Pražského jara, truchlí nad smrtí svého syna. Pavel Filip, profesor matematiky v Bochumi, si vzal ve věku 43 let život.

Za běžným policejním oznámením se skrývá drama: V posledním vydání časopisu Spiegel, byl otec obviněn, že měl spolupracovat s komunistickou StB v ČSSR. Spiegel ležel otevřen u článku na stolku v obývacím pokoji matematika.

Kasparu_Do_vysky_volim_padMax Kašparů: „Co se stalo, co se děje v naší době?“ – „Proti přitažlivosti zemské volím do výšky pád.“ – „Co bývá narychlo, nebývá trvalé.“

"Žijete v zemi, kde nic není hanba!" Těmito slovy zhodnotil student z Asie svůj roční pobyt v České republice. Čím kratší, tím výstižnější bylo jeho hodnocení klimatu v naší zemi. Měl pravdu. Z české kotliny se kamsi vytratil stud. Pojem hanba je dnes už srozumitelný málokomu. … Zavinili jsme si to i my sami, když jsme přijali převrácený životní styl, který nám našeptává: "Žij bohatě navenek a chudě uvnitř!" Pokud neprovede náš národ proměnu a nezačneme žít bohatě uvnitř a chudě navenek, nemáme šanci... Potom i mně samotnému nezbude nic jiného, než abych zamkl ordinaci, přestal diagnostikovat, navrhovat terapie a utekl se schovat. Rovnou mezi šílence. Nebude v tom ani trochu zbabělosti a nebudu tam sám. …

Pokusy_na_lidechOtřesný dokument německé televize ZDF – Československo byl vražedný stát - JEDWABNÉ

V obrovském zbrojení během studené války byl velkým mocnostem každý prostředek dobrý, kterým by získaly výhodu. Pořad "ZDF History" ukazuje jakou míru dosáhly lékařské experimenty na lidech. Sérum, které mění lidi v nemyslící bytosti, bakterie, které kontaminovaly celé oblasti, testy snesitelnosti bolesti, během kterých lidé umírají za strašlivého utrpení, testování jedů pro vykonání státem nařízených vražd a smrtící experimenty s vězni, které patřily do „výbavy“ mnoha vlád.

 

StBVěnováno desátému výročí tragické smrti Davida Eledera

Petr Cibulka jako kandidát na prezidenta ČR poskytl koncem října rozhovor TV pětka, v něm poprvé připustil, že znal Davida Eledera a že seznamy StB jsou od něho. Do té doby tvrdil, že zveřejnění jména Eleder je provokace od jistého Vaňka z Austrálie.

Rok 1992 byl pro Českou republiku velmi významným v její polistopadové historii. Už třetí rok nevládla v naší zemí KSČ, na jaře proběhly druhé svobodné volby a v Necenzurovaných novinách byly zveřejněny seznamy agentů StB. Právě s nimi je úzce spojena i událost, o které nemá širší veřejnost žádné vědomí. Za mnoho let se však možná stane předmětem zkoumání týmu historiků, jenž se budou snažit co nejvěrněji popsat počátek devadesátých let v České republice. V Chorvatsku za záhadných a doposud neobjasněných okolností tragicky zahynul autor převážně části seznamu spolupracovníků StB David Eleder. Sportovec a vynikající plavec byl přáteli nalezen utopen v místech, kde mu voda sotva sahala po kolena.

Pozitivni_evoluceVčerejší takřka tříhodinový přenos z rozdané Lucerny (vstupenky zdarma) by určitě oslovil i většinu obyvatel České republiky. Bohužel byl jenom na internetu a veřejnoprávní ČT opět dokázala, že není nezávislá a kde má hranice své „nezávislosti“. Přináším výtah toho nejpodstatnějšího – zvukové záznamy hlavních myšlenek vyslovených Karlem Janečkem, MUDr. Josefem Hnízdilem a Václavem Cílkem. Závěrečná slova Karla Janečka bychom si měli neustále připomínat.

 

Věnujte dvě hodiny poslechu této skvělé, závěrečné řeči Mgr. Petra Kausty, a pak sami rozhodněte, zda byste rozhodli jako soudce Studnička. Každý skutečně demokratický a nezávislý soud ctí základní právní zásadu IN DUBIO PRO REO – v případě pochybností ve prospěch obviněného. Advokát Mgr. Petr Kausta, obhájce Davida Vaculíka, který byl odsouzen k výjimečnému trestu 22 let, o nesčetných a velmi závažných pochybeních ze strany OČTŘ raději nemluvě. Není divu, že ihned po odvysílání tato část zmizela z archivu webu ČT24, na což na Facebooku upozornila paní Jana Lorencová.

Bubenek_OldichÚstí nad Labem je známé masakrem na dnešním Mostě Edvarda Beneše ze dne 31.května 1945

… Náš národ nemá příliš v povaze bojovat, riskovat, věřit, ale o to více trpět a čekat až se to udělá samo, nebo ti druzí. O příčinách tohoto stavu můžeme vést sáhodlouhé diskuse a začít je hledat už v dávné minulosti. Zvolení Oldřicha Bubeníčka hejtmanem je urážkou demokracie, demokratů, všech obětí komunismu u nás a dalším důkazem, že svoboda a demokracie nejsou stále hodnoty, za které jsme ochotni bojovat na úkor osobního pohodlí, obětí a risika s tím spojeného. Potom se nemůžeme divit stále větší bídě a poměrům, kterým se směje svět stále více a kdy nás už dávno přestal brát vážně.  Považuje nás jen za národ „Švejků, Pepíků, kočích a služek“. Pokud to většině nevadí, je to špatné. Mně to vadí!

VSE_Bradacova_aula_201112Vencovského aula byla večer, dne 20.11.2012 sice ne tak zaplněna jako při mé poslední návštěvě, kdy jedním z panelistů byl i prezident Václav Klaus, zato bylo 80 minutVSE_Bradacova_chodba_201112 s vrchní státní zástupkyní mnohem zajímavějších. Nebyly vůbec nudné, na rozdíl od té předminulé. Situace v justici není dobrá a nelze ji změnit ze dne na den, kdy neblahé dědictví totality, jak ve formě fyzické, tak duchovní, potkáváte na soudech v míře přebohaté. Není dostatečný počet lidí s potřebnými odbornými znalostmi a charakterem, který by se tomuto neblahému dědictví totality mohli účinně a rychle postavit. Věřme, že půjde o nezastavitelný, postupný proces a držme palce těm co mají možnost tento proces ovlivnit. Házet všechny „do jednoho koše“ a nerozlišovat už bychom se měli pomalu odnaučit. Měl jsem pocit, že to bylo jasné i většině přítomných studentů.

Sinagl_genocidium

Nestydaté navýšení platů ústavních činitelů v roce 2013 – E-mailový „Vrah“ se dnes opět ozval

Vinou nesprávného úředního postupu jsem se dostal do bankovního registru dlužníků s patřičným dopadem na dobrou pověst a tím i mj. omezení možností využívat plně bankovních služeb. Je nepochopitelné, že soud, který má hledat pravdu odmítne všechny důkazy předložené žalobcem jak od občanských organizací, které se tématem zabývaly, tak od ÚOOÚ (Úřad na ochranu osobních údajů). Ten ve věci udílel bankám finanční pokuty, tedy existenci tohoto registru, či seznamu dlužníků, které si banky pro svoji potřebu a vzájemnou výměnu informací o klientech vedou, potvrzuje. Pochopitelně, že to banky těžko veřejně přiznají a tím i důkaz v můj prospěch – a v neprospěch bank.

Janouek_KarelTyto řádky reportéra Petera Hanna z The Sunday Express způsobily v roce 1966 ve Velké Británii poprask.

"V šest hodin vychází starý muž ze dveří domu č. 5 do práce. Má bílé kudrnaté vlasy, a když ho trápí dna, kulhá. Jméno 'Dr. Karel Janoušek' na dveřích jeho bytu je běžné. Tento muž se však od ostatních padesáti Janoušků z pražského telefonního seznamu liší. Jde o Karla Janouška, bývalého maršála letectva Royal Air Force (RAF) a nyní, ve věku 72 let, pomocného skladníka obchodu s nábytkem." Tyto řádky reportéra Petera Hanna z The Sunday Express způsobily v roce 1966 ve Velké Británii poprask. Ohromení Britové se o hrdinovi z bitvy o Británii, jenž stál v čele 1 500 československých letců RAF, domnívali, že zahynul v roce 1952 v komunistickém žaláři. "V padesátých letech minulého století o tom psali Britové s dodatkem, že za železnou oponou se dějí strašlivé věci. Janoušek byl pro ně jednou z ikon boje proti chystané okupaci hitlerovským Německem, která byla díky lidem, jako byl on, odvrácena," vysvětluje Jiří Rajlich z Vojenského historického ústavu.

Nadčasová, moudrá slova v komentářích Otomara Krejči o povaze a charakteru českého člověka a národa, jsou stále platná a aktuální i pro dnešní stav země, chování a myslí občanů. Klaus je symbolem pro hospodářskou a morální destrukci národa, ze které se už nemusí naše země vzpamatovat. J.Š.

Zirovnicky_straz_prg_201112Albert Žirovnický, odsouzený za vraždu, odpykávající si svůj trest na Mírově, t.č, na Pankráci, mi napsal velmi zajímavý, dlouhý dopis a současně pozval na soud dne 20.11.2012. Žaluje Českou republiku za to, že mu neumožňuje se sprchovat 1x denně. Jeho přednes žaloby byl excelentní. Nedivím se, že už jednu svoji žalobu u ESLP ve Štrasburku vyhrál a že je i velmi známý na MsP. Kontakt na mne obdržel od amerického a britského občana Gilberta Mc Cray, který také „sedí“ za vraždu. Ve věci jsem napsal i předsedkyni NS ČR JUDr. Ivě Brožové. Panu Mc Cray soud vraždu neprokázal, obávám se, že u pana Žirovnického to může být podobný případ. Jednání se zúčastnila i předsedkyně ČHV (Český helsinský výbor) Anna Šabatová. Soud byl zatím odložen na neurčito soudcem Mgr. Martinem Husákem.

 

Sudetsti_Nemci_1Anne Applebaum ve své další úspěšné knize s názvem The Crushing of Eastern Europe 1944-1956 (Železná opona – rozdrcení východní Evropy 1944-1956) píše, že československá komunistická strana vytvořila polovojenskou organizaci, aby po 2. světové válce pomohla s odsunem etnických Němců ze země. Autorka říká, že se jednalo o stejnou polovojenskou organizaci, která komunistům v roce 1948 pomohla provést jejich převrat. Tvrdí, že odsun doslova položil instituční základy k nastolení teroru, jenž následoval o rok či dva později. Místní komunističtí funkcionáři měli často na starosti přerozdělování německého majetku a jeho obrovské zabavování připravovalo obyvatelstvo na mnohem rozsáhlejší znárodňování, k němuž došlo po převratu. Už z tohoto důvodu by Anne Applebaum nepochybně nesouhlasila s prohlášením Václava Klause z minulého týdne, že odsun etnických Němců byl v podstatě spíš okrajovou událostí 2. světové války.

JANUV_ZAKONJe mi šestnáct a občas slyším: Tady se vůbec nic nezměnilo. Zbystřím. Tady? Jako v Česku? Jak nezměnilo?

To jste všichni zapomněli, že byla doba, kdy komunisté hlásali a prosazovali místo demokracie diktaturu proletariátu? Zapomněli jste, že všude místo reklamy na Coca-Colu visel Lenin a Marx? Zapomněli jste, že komunisté rozvrátili fungující tržní hospodářství a zavedli kolektivizaci? Zapomněli jste, že komunisté vymysleli gulagy? Zapomněli jste, že jste se báli svobodně mluvit i před svými známými? Zapomněli jste na mučení komunistických vězňů? Zapomněli jste, že jste chodili do průvodu, aby se vám dcera dostala na školu? Zapomněli jste na frontu na banány a toaletní papír? Zapomněli jste na čtvrteční fronty před knihkupectvím? Zapomněli jste na to ponížení na hranicích s NDR, když jste jeli nakoupit dupačky a museli jste rozebrat před celníkem celé auto? Zapomněli jste na ten strach, když jste na Vánoce chtěli dětem ukázat v kostele jesličky?

Sinagl_Sokol_Mnichov_17.1.2008Po zákazu vstupu na Hrad, jsem už nevítaným hostem i na ministerstvu obrany. Nebyla mi umožněna účast na slavnostním aktu ocenění příslušníků III.odboje dne 16.11.2012. Ve věci jsem dnes podal ZOI k rukám tiskového mluvčího MO ČR Mgr. Jana Pejška. Smutné je, že veřejnoprávní ČT věnovala tomuto aktu v hlavních večerních zprávách pouhých 97 vteřin a navíc až od 41 minuty! Tak si „vážíme“ našich hrdinů. Posuďte sami, zda bylo tak „plno“, že už pro mne žádné místo nezbylo…?! I bez mé účasti je zpravodajství níže patřičně „výživné“.

 

Je Madeleine Albright „Balkánskou řeznicí“…?!
… Přes 98 000 mrtvých, nenávist a etnicky a nábožensky vyčištěné prostory střední Bosny jsou konečným účtem této války. Dalším motivem byly fotografie usekaných srbských hlav, s kterými muži velitele Oriće hrály ve Srebrenici fotbal před tím, než armáda Republiky Srbské město od muslimských zločinců osvobodila. …

Prvni_republika… Když na to Friedrich přistoupil opět k vozu, postupovala proti němu stráž v hrozivém postoji, otevřela ochrannou záklopku na mušce, nasadila bodlo a ptala se ho, jak se jmenuje. Friedrich odpověděl úplně klidně: "Co chcete ode mne? Mouku máte, chcete-li ještě něco, veďte mne k svému veliteli." V tom okamžiku probodla stráž Friedrichovi holení kost a lýtko. Friedrich klesl zalit krví vedle vozu. Musili jej odvézti do nemocnice, kde mu byla odňata noha od středu stehna. …

Kubice_BartunkovaAni ostatní ministerstva nejsou rozhodně příkladem dobrého hospodáře. Doufejme, že paní Helena Bartůňková žalobu na MV podá a soud rozhodne jak odpovídá jeho nezávislému postavení v demokratické zemi. Ptejme se, proč Švýcarsko potřebuje jen 7 ministrů, vše funguje jak má a proč asi ministři nepotřebují ochranku. Pokud svoji práci dělají špatně, národ si je v referendu odvolá. Divíte se proč Švýcarsko nespěchá do EU v jejím stávajícím stavu? Švýcaři mají v sobě příliš zakořeněnu nezávislost, kterou si po staletí tvrdě vybojovali a uhájili, než aby si  svá staletá práva nechali omezit či o ně přijít. J.Š. 18.11.2012

 

KSCM_demo_171112

Kdyby mě zabili...aneb jak to bylo s listopadovou revolucí 1989, vše má své příčiny a následky…

Smysl mají jen ty iniciativy, které požadují předčasné volby, novelu volebního zákona s přímou volbou politiků a volání k odpovědnosti těch, co mají dnešní stav země na svědomí.Anketa_iDNES_volebni_listky Celá polistopadová politická garnitura už ztratila mandát občanů. Nemá už žádné morální právo dále vést zemi, kterou hrozí přivést do hospodářského a mravního kolapsu. Nespokojenost lidí narůstá, dosahuje nebezpečné hranice, předčasné, přímé volby politiků jsou začátkem řešení nahromaděných, po léta neřešených problémů. Vynutit si je mohou pouze občané


Piussi_ZuzanaHrozba vězení odvážné ženě za tvorbu v bytostně veřejném zájmu. To je dnešní Slovensko, v mnohém připomínající situaci i v justici České republiky.

V předvečer výročí 17.listopadu byla tato demonstrace velmi úspěšná a symbolická. Policie byla přítomná ve značném počtu, včetně aut, dvou policistů v civilu s videokamerou (fotografie níže, mladá policistka v pozadí zřejmě nechtěla být vyfotografována) a jednoho psa. Bezpečnostní opatření před ambasádou Slovenska tak překonala i opatření při četných demonstrací před ambasádou Číny. Dostavilo se přes 100 lidí, včetně malých dětí.

 

Weizsaecker_RichardZa SRN si můžeme dosadit i jméno České republiky – diagnosa stavu a cesta ke smyslplnému řešení

Politický obraz německé rodiny: ukázka z nové knihy Thorstena Hinze a rozhovor s autorem - CO SE MUSÍ ZMĚNIT- Manifest: Deset nutných bodů pro nezbytnou duchovní a politickou změnu v Německu

MICHAEL PAULWITZ

 

SP_MZP_Kocian_3_131112Žebrák navštívili dne 13.11.2012 vedoucí oddělení finanční kontroly, agendy korupce a stížností Jiří Kocman,  Ing. Vladimír Kundrát věnující se této kauze a  Ing. Pavel Tvrdý odbor auditu a finanční kontroly.

Celá kauza je dobře zdokumentována a prokazuje, že ČIŽP a Správa ChKO Křivoklátska nekonala tak, jak měla podle zákona a z titulu své odpovědnosti. Pevně věříme, že MŽP konečně nalezne účinné páky, aby odpovědné a jemu podřízené instituce konaly a neumožňovaly svoji nečinností nezákonné jednání. Doplácí na ně bezbranná flóra, fauna a nakonec i občané a budoucí generace. Kauza Stroupinského potoka je obrazem poměrů, které nalezneme i jinde, proto lze doufat, že tato ministerská návštěva bude mít nejen konkrétní výsledky, tzn. vedoucí k nalezení a potrestání konkrétních viníků a pachatelů, ale i potřebný varovný efekt pro ty odpovědné a jejich instituce, kteří by taková zvěrstva na přírodě chtěli páchat i jinde.

Halo_noviny_260211My jsme ti nadšení blázni… (video)

O případu samotném jsme referovali průběžně, takže na úvod jen stručně: Poté, co někdejší předseda KSČM Miroslav Grebeníček prohrál s Janem Šináglem spor o primitiva, napsal další komunista, František Vybíral, článek do Haló novin, ve kterém se negativní důsledky pro svého expředsedu pokouší, jak se moderně říká, odspinovat. Protože při tom zopakoval původní difamaci a navíc ocitoval hrubě nepřesně rozsudek Vrchního soudu v Olomouci, podal J. Šinágl na vydavatele onoho pozoruhodného listu další osobnostní žalobu.

Sudetsti_Nemci_1Klaus pokračoval v šovinistické politice genocidy Edvarda Beneše
Za čtyři měsíce musí opustit prezident Václav Klaus Pražský hrad. Stál - a stále stojí - na rozdíl od svého předchůdce Václava Havla - který popsal vyhoštění tří milionů sudetských Němců, nikoli jako právní akt, ale jako pomstu a hluboce amorální čin, na straně Benešových dekretů.

V_TEMNOTE_plakat_141112Dne 14.listopadu jsem se zúčastnil premiéry tohoto slavného filmu slavné polské režisérky Agnieszky Holland ve Španělské synagoze v Praze. Přes více jak dvě hodiny vás tento film udržuje v napětí a připomíná mravní hodnoty, které z našeho života mizejí a bez jejichž návratu nás neočekává nic dobrého. Film je osobní, stálou výzvou každému z nás. Jeho návštěvu doporučuji. Režisérka jej skvěle představila ve svém úvodním projevu. Hudba byla také výborná, takto film končil, publikum mlčelo, nikdo neodcházel…

KSCM_NSDAPTrestní oznámení na neznámého majitele e-mailové adresy vyhrožujícího vraždou Janu Šináglovi.

… Nad rámec k úvaze SZ uvádím, že média jsou v posledních letech plná informací o nebezpečných pravicových extrémistech, kteří jsou obžalováni, souzeni a často odsuzováni třeba jen za to, že někde vylepili nikoho neohrožující a žádný zákon neporušující samolepku, či drželi v ruce nezakázaný prapor. Žádnou veřejnou výzvu k vraždění jsem u nich nezaznamenal, přesto jsou neustále pronásledování a souzeni. Na druhé straně se nám zde prokazatelně množí a stále více sílí levicový extremismus, nepokrytě se vyhrožuje veřejně fyzickou likvidací nejen jednotlivců, ale celých skupin obyvatelstva, veřejně se uctívají na hřbitovech hromadní vrazi, veřejně se nosí a prezentuje ze zákona zakázaná komunistická symbolika, mnozí z nich jsou dokonce i poslanci Parlamentu - a nikdo za to není stíhán, vyšetřován, obžalován a odsouzen…

JancuraPodnikatel je od slova „práce“, ne od slova „podvodník“! Tento rozhovor by měl být šířen na školách všech stupňů!

Radim Jančura: "Když mlčím, tak chválím"

Na svůj nápad založit vlastní agenturu (zpočátku organizující jen studentské „au-pair“ pobyty) přišel během svého nelegálního pracovního pobytu ve Velké Británii. Doslova z nuly zakládá v Brně jednadvacetiletý student z Ostravy firmu, která dnes patří v Česku k nejúspěšnějším. Kromě silniční dopravy je významným hráčem i v oblasti prodeje letenek a v poslední době proniká i na železnici. Je perfekcionista, bojovník a překážky konkurence mu dodávají sílu a energii. Čím dalším se chystá rozvířit český podnikatelský rybníček prozradí dnes před půlnocí Radim Jančura.

 

Bila_Hora„Češi mají vynikající schopnost, že dokáží všechny průsery, které si zaviní sami, včas na někoho svést“.

… Jdeme-li zpátky dějinami, Bílá Hora se nám hodila na mnohé. Neblaze proslulý komunistický ministr zemědělství Július Ďuriš (1904-1986) rozdával dekrety na půdu všem novým osídlencům pohraničí. Šlo většinou o půdu, kterou původně vlastnili naši spoluobčané hovořící německy, které jsme po druhé válce kolektivně vyhnali. Dekrety byly vyvedeny v národních barvách a bylo v nich napsáno, že akt přidělení půdy je odčiněním Bílé Hory. Několik let tyto dekrety s kresbou Mikoláše Alše zdobily stěny parádních místností mnoha domů a statků.

JANUV_ZAKONNárod, který je schopen zvolit si za presidenta bývalého člena zločinecké organizace, která se dostala k moci vraždami, už není národem, ale pouhým snadno manipulovatelným stádem ovčanů! To jsme na tom tak špatně, občané! J.Š.

Osmdesát milionů zavražděných lidských bytostí, to je smutná bilance působení mezinárodního komunistického hnutí. Hnutí, ke kterému se hlásí i čeští komunisté. Např. Stalin stačil ještě před vpádem Hitlera do SSSR vyhladit více občanů Sovětského svazu, než se podařilo Hitlerovi. Hitler byl proti komunistům úplný amatér.

SDL_logo_100Svěžím dílkem nás obšťastnil soudce Ústavního soudu Stanislav Balík: soud se nebude zabývat naší ústavní stížností proti tomu, že je nám upírána existence, neboť – neexistujeme. A proč ne? Protože to řekl Nejvyšší správní soud, a to prý přesvědčivě. Že právě proti tomuto právnímu názoru ústavní stížností brojíme, S. Balíkovi jaksi ušlo.

Klaus_jako_NapoleonVáclav Klaus je bezpochyby ikonou polistopadové politiky ČR. O jeho životě, politických názorech a postojích bylo již napsáno dost jinde, proto se jim zde věnovat nebudeme. Konexe Václava Klause jsou nejrozsáhlejší ze všech uzlů v celém grafu a v různých měřeních vychází Václav Klaus konsistentně jako nejstředovější prvek celé sítě. Jeho vztahy lze rozdělit na několik sfér: rodinná, podnikatelská/finanční, pražská, justiční a ostatní. Rodinnou sféru Václava Klause tvoří manželka Livia se syny Václavem a Janem. Zajímavé je, že všichni mají silné vazby na energetický gigant ČEZ. Livia Klausová seděla v jeho dozorčí radě, syn Jan je v něm zaměstnán na pozici ekonoma a mladý Václav dostal od bývalého šéfa ČEZu Martina Romana 100milionový sponzorský dar pro soukromé gymnázium PORG, kde je ředitelem.

Po mnohaletém sledování politické situace v bývalých Sudetech /Ústecký kraj/ docházím k zjištění, že tato část ČR je zřejmě řízena zcela nezávisle na ústřední vládě. Řízena je potomky poválečných přistěhovalců. Dnes jsou z nich soudci, vysocí policisté a samozřejmě že i státní zástupci. Někteří z nich dokonce veřejně tvrdí, že Sudety dostali v roce 1945 od Beneše jako válečnou kořist a že si tedy v Sudetech mohou dělat co chtějí. Že tento svůj názor berou zcela vážně svědčí i následující příběh mé široké česko-německé rodiny, jejíž zbylá /nevyhnaná a nezabitá/ část se po roce 1989 přihlásila o svůj nikdy nekonfiskovaný majetek.

Polsko_111112

Níže skutečný životopis prezidenta Václava Klause - na Hradě máme sofistikovaného zločince!

Protesty v Polsku a naše média opět mlčí. Tisíce mladých lidí v centru Varšavy zaútočili dlažebními kostkami a lahvemi na policisty během pochodů v Den nezávislosti. Polská policie zareagovala použitím slzných plynů a vodními děly. Při protestech bylo zraněno 18 lidí, z nich bylo osm policistů. Tři příslušníci bezpečnostních složek mají vážná zranění.

U Václava Klause pro něj dnes vyznamenání nezbylo, zato ho vyznamenali jinde. V TV byla pouze krátká zmínka, ale že našemu muzikantovi ležela Anglie u nohou, to asi málokdo tušil. Bohužel na takového člověka davy na  letišti s vlajkami nečekají a minimálně 80 % lidí u nás asi vůbec neví, že nějaký Bělohlávek dostal Řád britského impéria. Podívejte se na to až do konce. Je to něco  neskutečného. Emil Hradecký 12.11.2012

Hucin_Vladimir… Nazdar ty plesnivá stará nacistická kurvo Šinágle my komunisté už si na tebe brousíme nože jak vyhrajem parlamentní volby to se budeš divit jak budeš ležet v kaluži krve takový jak si ty náš tatíček Gottwald vřaždil rád vám podobné viz. masový vrah Paumer Mašínová Hučín a spol. a nepomůžeti ani svěcená............TAK SE TĚŠ TY ŠPÍNO STARÁ PLESNIVÁ. …

 

Dusek_MartinJsem velmi vděčný Radě České televize, že mně v mém dezorientovaném chápání umění konečně podala pomocnou ruku a pomohla mi nezištně se v umění lépe umět orientovat. Až nyní jsem si konečně uvědomil, díky Martinu Duškovi a jeho dokumentu "Mein Kroj" nejen, že obohatil kulturní svět, ale také, že prokázal mimořádnou, neobyčejnou odvahu a dokázal tak být hoden vysoké „úrovně“ České televize podle představ jejého dvojředitele Jana Maxy: Tento rodák z České Lípy je opravdu statečný muž! Jak je uvedeno v odpovědi předsedy Rady ČT Milana Uhdeho - "nosí svoji kůži na trh", které má být do jisté míry i sudetoněmecká. Tvrdí, že jeho dědeček byl Němec. Od něho zřejmě zdědil jeho charakteristický smysl pro humor.

Pekarek_Roman„Je opravdu půvabné sledovat moralizujícího místopředsedu ODS, Jurečkova Pospíšila, jinak též mimo jiné účastníka legendárního toskánského výletu českých polostátních byznysmenů, politiků a lobbyistů. A pikantní je rovněž to, že stranickým šéfem Pekárka je izipový Cabrnoch. ODS předvádí nechutnou telenovelu, která je za hranicí i hodně pokleslého vkusu. Obávám se, že ani toto ještě není dotek dna. Čeká nás těžké období.“

Socha_svobodyJe nejvyšší čas vystavit účet všem politikům, darebákům a zločincům, nebo ho vystaví oni nám – a s konečnou platností! Jakou cenu má pro nás svoboda a demokracie? Menší než chaty, hospody a supermarkety? Tak si bídu, otroctví, vládu neschopných, nemravných, příživníků a zločinců zasloužíme! Pro mne je cena svobody nevyčíslitelná! Občané, máme stále ještě volbu, ale mnoho času už nám nezbývá! J.Š. 11.11.2012

 

SvejkJak nás vidí zahraničí: Děláte české vládě ovce!

V Lucembursku je benzín i nafta o 6 korun levnější než v Čechách, na Mallorce stojí dokonce 27 korun, v Německu nebo Rakousku je sice stejně drahý jako u nás, ale mají tam větší platy. V Lucembursku parkování v centru města na hodinu za méně než 10 korun, jídlo na náměstí za 150 korun… U Vás v Čechách Vám vláda zvedne daně, zdraží co může a Vy ji neumíte potrestat …

V sále hlasovalo 124 lidí: 1. Schwarzenberg 33% (41 hlasů), 2. Zeman 21% (26 hlasů), 3. Dienstbier  14% (17 hlasů), 4. Roithová 13% (16 hlasů), 5. Fischer 12% (15 hlasů). 6. Sobotka 7% (9 hlasů). Zajímavé otázky přednesli Patrik Vondrák – viz video níže, Karel Mrzílek a samozřejmě ani autor tohoto článku nezůstal nic dlužen své pověsti kladení závažných otázek a témat

dsPodzimní saisona politických procesů vrcholí zítra u Městského soudu v Praze veřejným zasedáním o odvolání Lucie Šlégrové a jejích dvou spolupachatelů proti rozsudku soudce Maříka ve věci závadového držení. Senát pro tu příležitost náhodně vylosovaný počítačem je přirozeně slavnostní: předsedá mu bývalý člen KSČ Tomáš Stuchlík a členy jsou další předlistopadový komunista Jan Sváček a známý soudce-konsultant a, považte!, nekomunista Bohuslav Horký. Nic horšího už u městského soudu vybrat nemohli, takže výsledek je předem jasný. Obhajuje Petr Kočí, ale ten nyní nemá mnoho možností, jak svým klientům pomoci: po výroku Komory např. nemůže vznést námitku podjatosti vůči soudci Stuchlíkovi, který soudil a odsuzoval politické delikventy, včetně známých disidentů, už na konci 80. let. Vše je tak, jak má být, efektivní obhajoba je nemožná a obhájce je opět součástí obžaloby, a snadno předvídatelný je proto i výsledek zítřejšího jednání.

MV_a_PCZaměstnanci ministerstva vnitra si jednoduše řekli, že vláda i ministři jsou pomíjiví, a že si tudíž prosadí to, co vyhovuje jim. To je šokující sdělení pro občana. - Jeden týden budeme mít ‚úředníky‘, ‚zaměstnance veřejné správy‘ a ‚klíčové spolupracovníky‘, a druhý týden máme ‚úředníky vnější a vnitřní správy‘ a ‚osobní asistenty‘. Jeden týden budeme mít ‚státního tajemníka‘, další týden tajemník mizí. Naopak se úředníky stanou obecní policisté.

 

Frybort_Ludekaneb K případu severokorejského uprchlíka

Sám svobody kdo hoden, svobodu zná vážiti každou; kdo do pout jímá otroky, sám je otrok. (Jan Kollár)

… Ovšemže tak stojí zákon proti zákonu. Mělo by ale být samozřejmým předpokladem, že zákon svobody je nadřazen zákonu tyranie. Je neštěstím našeho času, že tomu tak není; že platí hromada ohledů k lotrům beze cti a bez svědomí, a sotvakdo se zastane obětí. Ostatně, co bychom si vyprávěli; není stav věcí veřejných v zemích koruny české právě nejrůžovější. Z velké části proto, že otcové sametové revoluce nenašli dost kuráže, aby zrušili zločinné zákony komunismu, naopak vyhlásili jejich kontinuitu; nedokázali povyházet slouhy tyranského režimu, nýbrž jim dovolili se uhnízdit na vysokých místech hospodářských i politických. Takže jakáž pomoc, teď už máme, co jsme chtěli, jak zněla pokroková píseň. Nebo ani moc nechtěli, ale vyšlo to tak. Dějiny trestávají mátohy, nedovedoucí se v rozhodné chvíli vzepřít zlu, což platí jak pro jednotlivce, tak pro státy, národy, i celé civilizace. Ale to už je začátek jiné povídky. …

 

Piussi_ZuzanaJedna z nejsvětlejších a nejpodstatnějších postav slovenské filmové scény Zuzana Piussi čelí trestnímu stíhání - hrozí jí vysoká pokuta a vězení – kvůli pronikavé dokumentární výpovědi o slovenském soudnictví. Než si film pustíte, doporučuji opravdu pevné usednutí na židli... NEMOC TRETEJ MOCI, r. Zuzana Piussi, Slovensko 2011 (46 min.) Na 16.11. v 17h je v Praze před Slovenskou ambasádou (Pelléova 12, Praha 6) svoláno protestní shromáždění, kde bude k podpisu dopis na podporu Zuzany Piussi.

 

Kalousek_na_Hrad… Jsem strašně zvědavý na soudní jednání s Rathem, jsem strašně zvědavý na vývoj kauzy Parkanová, kde nešlo o sedm milionů, ale bezmála o tři čtvrtě miliardy předraženého nákupu zbytečných letadel Casa, jejichž nákup Parkanová podepsala poslední den ve funkci. Mám dojem, že kromě Ratha se nic jiného před soud nedostane. Demokracie v podání českých politiků pláče. A čím dál víc.

Jan_ingl_2_311012Pranostika na 7. listopad: JIŽ NEMUSÍME OSLAVOVAT VELKOU ŘÍJNOVOU SOCIALISTICKOU REVOLUCI. MY NE. MNOZÍ MUSÍ STÁLE. NĚKTEŘÍ TAK ČINÍ TAJNĚ. A V PEKLE SČÍTAJÍ VOLEBNÍ ARCHY.

Mnoho jsem toho nenaspal před vystoupením, ale stačil říci podstatné. Posuďte sami mé vystoupení. Nestihl jsem na závěr připomenout slova Karla Havlíčka Borovského: „Na světe jsou jen dvě politické strany, strany slušných a neslušných občanů. Poznáte je podle toho, jaký mají vztah ke školství a vzdělání.“ Tzn. změna začíná právě zde, kdy je důležitý i osobní příklad. I proto púsobím už 14 let na Letních táborech v Praskolesích, kde na dětech vidíme jejich deformovanost prostředím ve kterém žijí, ale současně jak velmi je oslovují positivní příklady ve způsobech, myšlení, chování a jednání, které v běžném životě zažívají stále méně.

 

CSNA_Paroubek_031112Vážení, Městský soud v Praze mi dnešním prohlášením o svém rozhodnutí, kterým odmítl můj insolvenční návrh na ČSSD udělal mimořádnou radost. Nezklamal. Nejen svým rozhodnutím, ale především svým prohlášením veřejnosti otevřeně neskrývá, kdo má rozhodující vliv v justici. Svůj insolvenční návrh na ČSSD jsem zveřejnil. Rozhodnutí, kterým Městský soud v Praze odmítl můj insolvenční návrh na ČSSD zveřejním také. Poté žádný soudce České republiky nebude moci tvrdit, že neví, v jaké justici působí. Zdeněk Altner

 

Velké vítězství občanů a občanské společnosti nad nemravnou mocí v Praze!

Karel Mrzílek: Aktivita mladých začíná připomínat kořeny stromů, u silnice, které nadzdvihují zatvrdlý asfalt, po kterém se projíždějí drahými auty ti, kteří podfuky a cizími penězi si na ně vydělávají. Výborný střih, ani chvilku se divák neodtrhne ať od obrazu či mluvy.

Kalvoda_Josef… Politik, který svým dílem nastavuje zrcadlo všemu tomu, co jsme si o vývoji naší země od roku 1918 doslova nabulíkovali. … Kalvoda jako historik novodobých dějin předstihl naši dobu, když začal bořit mýty, udržované po generace ve vědomí českého národa o T.G.Masarykovi a Edvardu Benešovi, jež jsou stále oslavováni v národě jako národní hrdinové. Dle prof. Josefa Kalvody svým jednáním více škodili českému národu a připravili cestu k nástupu KSČ v nově vzniklém Československu. …

Horacek_MichalTak nám pan Kalousek dneska vzkázal, že “zlaté časy v Evropě skončily; prožrali jsme to a proflákali.” Koho tím “my” myslel? … Nepochybuji, že mnoho lidí se “fláká”, ale kdo jim umožnil ten luxus flákat se a “přežírat” díky prostředkům, které vytvořili ti usilovní? Nebyl to snad právě profesionální politik – zprava i zleva, tohle rozdělení dávno ztratilo jakýkoli smysl – kdo si tak kupoval jejich hlasy? …

Fischer_JanPíše mi Česká pošta, že přehodnotila své odmítavé stanovisko a nějaké informace o podpoře Fischerovy kampaně mi přece jen poskytne. To je opravdu dojemné, a i když se z kusé citace novelisované smlouvy příliš vyčíst nedá, zdá se, že sleva na reklamu poskytovaná prostřednictvím sponsora Jaromíra Soukupa Janu Fischerovi činila oproti běžným cenám 65 %. Věřme, že na to náš čestný kandidát nezapomene, až bude svou volební kampaň vyúčtovávat: připomínám, že podle ustanovení § 37 odst. 2 i. f. zákona č. 275/2012 Sb., bylo-li plnění, které je součástí volební kampaně, poskytnuto bezplatně nebo za cenu nižší než obvyklou, započítává se do čtyřicetimilionového limitu obvyklá cena. Pokud podle § 67 zákona nesprávnost Fischerova účtování některý další kandidát napadne, bude mít Městský soud v Praze, k tomuto řízení příslušný, plné ruce práce, aby prokázal, že k žádné takové nepravosti nedošlo.

CSSD_vyvoj… Dnešního dne jsem obdržel informaci, že ČSSD si nestačila před podáním mého insolvenčního návrhu „vybrat“ ze státního rozpočtu „příspěvek za senátní volby a volby do zastupitelstev krajů“, které jako všechny volby v České republice od r.1990, s  jedinou výjimkou sněmovních voleb v květnu 2010, byly zfalšovány počítačovým „zpracováním“ podle zfalšovaných „průzkumů veřejného mínění“. Informaci si nemohu v České republice ze zahraničí ověřit. Jak mě informovala Policie NSR dne 31.10.2012 na území NSR, měla Slovenská republika vyzvat státy Schengenské dohody k vydání příkazu k mému zadržení za účelem „vyšetření místa mého pobytu“. …

 

Jan_ingl_1_311012Ač se to ještě před krátkým časem zdálo naprosto šílené, případ údajného popírače nacistického genocidia Jana Šinágla se pravděpodobně ještě do konce roku dostane k soudu. Pokyn berounského OSZ policii hovoří jasně: dokončit vyšetřování a spis s návrhem na podání obžaloby předložit státnímu zástupci. Pro jakékoli pochybnosti o vině obviněného není místo: ještě zpracovat druhý znalecký posudek, tentokrát z oboru politologie, a navrhnout obžalobu. Že nevíte nic ani o prvním znaleckém posudku? To obviněný také ne, v politických procesech přirozeně ustanovení § 105 odst. 3 TrŘ neplatí a opatření o přibrání znalce se obviněnému nedoručuje – aby neměl zbytečné námitky. Ale nebojte se, o znalecký posudek nepřijdete.

CIZPNa vědomí řediteli ČIŽP Janu Slancovi, protikorupční lince MŽP a ministrovi Mgr. Tomáši Chalupovi.

Společnost, která připustí ničení přírody, likviduje barbarsky bezbrannou flóru, faunu, životní prostředí budované našimi předky po staletí, je nevyspělá a koleduje si o potrestání přírodou samou. Příroda je daleko silnější a moudřejší než člověk. Pokud ČIŽP a MŽP nebudou v této ostudné kauze konat, pak jsou to instituce naprosto zbytečné, protože je reálný předpoklad, že ani jinde nekonají jak mají. Hájí zájmy jiných, ne přírody, životního prostředí a obyvatelstva. To si je rozhodně tak draze neplatí a nevydržuje jen proto, aby umožňovaly beztrestně páchání takovýchto zločinů na přírodě.

MPP_znakDobrý den pane Šinágle,

v příloze Vám zasíláme dopis, který jsme datovou schránkou odeslali na Městskou policii Praha. Již jsme se setkali opravdu s různými úředníky, ale to, co jsme zažili na vlastní kůži v tento pátek 2.11.2012 nikdy v životě nezapomeneme. A že už jsme si něco prožili. Stejně jako Vy bojujete za právo a spravedlnost i my jsme sepsali stížnost na tuto pracovnici, pokud se takto speciálně chová hlavně k cizincům, je mi je jich již teď líto. A pokud s sebou cizinec nemá někoho, kdo ovládá český jazyk, tak je opravdu chudák.

Blaek_Pavel_ODSVeřejnoprávní média poslušně mlčí k této nehoráznosti a přímému útoku na základy demokracie samotným ministrem spravedlnosti země, která je členem Evropské unie!

JUDr. Pavel Blažek: „… Pokud jde o ochranu demokracie - a teď řeknu něco, co se v galerii nahoře líbit nebude: Budeme se muset vážně zabývat otázkou médií. Teď nemyslím ani tak tištěná, ale myslím internet a podobně, protože to se stává vážnou hrubou hrozbou demokracie ve směru, který je důležitý. Chybí vyváženost svobody slova a ochrany osobnosti. …“

 

Ratuinsk_IrinaS básnířkou Irinou Ratušinskou, nejmladší politickou vězeňkyní Sovětského svazu, o Putinovi i o Pussy Riot. … Za Gorbačova byla na politických vězních páchána větší zvěrstva než za všech předchozích výše jmenovaných. …

Seděla jste za „starců“ – za Andropova, Černěna -, ale také za Gorbačova. Jak byste popsala zónu pro obzvlášť nebezpečné politické vězeňkyně za Gorbačova, na Západě tolik populárního nositele Nobelovy ceny za mír?

Pulitzerova_cenyRudolf Hermann, redaktor Neue Zürcher Zeitung. Příspěvek na 16.konferenci ČLOVĚK A MÉDIA – Lobbiyng v médiích – Centrum Mariapoli, Praha 9 – Vinoř, 15.dubna 2010

JusticeAgentura MM, Dalibor Špidla, Božena Hamáčková, Gilbert Mc Cray, Agniszska Holland, Vladimír Hučín, Antonín Zápotocký…

Docela dost zajímavého se událo a děje v poslední době. Uvádím stručný přehled s tím, že se k jednotlivým kauzám budu postupně vracet, dle aktuálnosti, závažnosti a stupně obdržených informací, které je mnohdy časově dost náročné získat.

 

NATO_half… Není Churchilla, který železnou oponou zachránil západní Evropu. Šéf belgické kontrašpionáže připustil bezradnost proti působení nikoliv jen desítek, ale stovek, ne-li tisíců ruských agentů v Bruselu. Činnost orgánů EU a NATO je ruskými agenty paralyzována natolik, že zaměstnanci těchto institucí se bojí mezi sebou svobodně mluvit i o osobních věcech. Na „výstupy“ této paralyzace čekají „euroskeptici“ jednotlivých zemí EU, aby vštěpovali občanům EU civilizační nenávist k Evropě. Není McCarthyho výboru pro neamerickou činnost. Putin beztrestně láduje do kampaně Obamy miliardy, aby si koupil jeho „flexibilitu“. Potřebuje ji k zahájení rozpadu NATO.  A v rozpadu NATO má sehrát Česká republika klíčovou roli. Ruské tajné služby jsou v České republice mnohem dál, než byly před únorem r.1948. Česká republika je mezi svými sousedy komunistickým skanzenem. KSČ si přilepila k názvu M. Majetek a ideologii si ponechala. Tak jako před únorem r.1948 čeká, až jí mezinárodní a vnitrostátní situace umožní uchopit se moci. KSČ, která v r.1948 zlikvidovala československý právní stát, veřejně deklaruje záměr znovu rozbít ústavní zřízení právního státu. Tentokrát České republiky vystoupením z NATO. Členství v NATO je základem ústavního zakotvení České republiky v euroatlantické civilizaci. …

Oursel_Luc_HN_311012To jakým způsobem „zametla“ ČEZ s francouzskou firmou je zarážející a varovné. Opět se klade otázka kdo v naší zemi skutečně vládne a v čím zájmu, resp, komu slouží…?! Investujte 10,-Kč a v placené sekci Hospodářských novin si sami přečtěte otřesný rozhovor s generálním ředitelem Arey panem Lucem Ourselem s názvem POŽÁDÁME O POZASTAVENÍ TENDRU NA TEMELÍN. Vyšel dne 31.10.2012: "Je to pro nás šok. Požádáme úřad o pozastavení celé soutěže…". Níže ukázky z rozhovoru.

Obzerstvi

"Je s podivem, že zemi, kterou nepustoší tornáda, neničí zemětřesení, úrodu nesežerou kobylky, netrápí ji roky sucha, místo sopky sem tam vybuchne parovodní potrubí, téměř nezažila 60 let válku, dokáže dostat na kolena parta šílenců během 20 let...“

Právě jsem dočetl článek z Pátku LN „Noc na Hradě – Naposledy s Václavem Klausem“. I svátek 28.října je věrným obrazem plebejských poměrů v naší společnosti. Ještě, že se nezhaslo jako v „Hoří má panenko“, nepochybně tam takové typy byly, spodina společnosti si hraje na něco co nikdy být nemůže. Obdivuji ty slušné, co měli odvahu přijmout pozvání a chápu ministra Karla Schwarzenberga, že nepřišel. Osobně bych ihned po slavnostním aktu odešel… Přináším několik ukázek z tohoto článku:

 

Britové ukazují, jaké spojence máme u nás rádi

Je to pozoruhodná věc. Už dvanáct let působí na českém území britská armáda, cvičí tu jiné armády, navíc ze států pro běžného Čecha lehce podezřelých, a přesto se neozvaly hlasy proti „ci­zím vojskům na našem území“. Tolik lze říci na adresu britské jednot­ky, která na Vyškovsku cvičí vojáky z postsovětského areálu (Rusko, Moldávie, Kazachstán) i severní Afriky (Maroko, Alžírsko). Je to sice nezvyklé, ale je to dobře. Stát, který je hrdý na to, že jeho občané za války bojovali v řadách britské RAF, by měl spojence ctít.

 

Kolben_Emil… Podnikatelů jako Emil Kolben bylo v této zemi více. Když je řeč o „budování českého kapitalismu“, není od věci připomenout, kolik židovských podnikatelů se na tom podílelo. Hutní slávu Vítkovic založili Rothschildové, textilní slávu Prostějova Mayer Mandl, důlní slávu Ostravy Gutmannové, zápalkovou slávu Sušic Fürthové... Ale ta jména se už „tak nějak“ vytratila. Dodnes se sice říká Waldeska továrně v pražských Vršovicích, je známa Waldesova sbírka obrazů, jeho patentní knoflík s logem Františka Kupky, ale firma už neexistuje. Víte, že hutní slávu Kladna založil Karl Wittgenstein? Je znám jako otec slavného filozofa Ludwiga Wittgensteina i manžel Leopoldiny, slavné „paní Poldi“, jejíž profil je od roku 1893 registrován jako ochranná známka. Ještě před patnácti lety nosili symbol hutě „Poldovky“ na dresech hokejisté Kladna, dnes už ne... Kolben patří k hrstce těch, jejichž jméno zůstalo uchováno v názvu firmy i obecném povědomí. I za tuhého stalinismu zněl úřední název ČKD Sokolovo. Komunisté nedokázali potlačit ani Kolbenovu iniciálu v názvu ČKD, ani normotvornou roli kapitalisty v hovorovém tvaru „Kolbenka“. A tak to zůstává. …

 

Bolfnek_sv._VolfgangHLOUPÉ UCHO NESLYŠÍ, KDYŽ SE MLUVÍ CHYTŘE - Hamlet

Podivuhodný muž desátého století, který se tolik zasloužil i o zemi českou, sv. Wolfgang, byl misionář, benediktin.

Letos uplynulo 1040 let od doby, kdy se stal biskupem v bavorském Řezně (972). V této funkci se pak zasloužil o to, že byla osamostatněna diecéze pražská, ačkoli předtím patřila do diecéze řezenské. Svatého Wolfganga jsme si vážili v našich dějinách po staletí. Ještě v roce 1873 byla část jeho ostatků uložena v chrámě sv. Víta v Praze. Český lid jeho jméno těžko vyslovoval, upravil si ho na milý tvar „Bolfánek“, ještě předtím Volfánek. Jenže pak přišly doby, kdy jsme nenáviděli Vídeň i Vatikán, Rakušany i Němce, což nám v jistých případech vydrželo až dodnes. Není tedy divu, že o muži, který při jednání o samostatnosti biskupství pražského řekl:

7_DNI_CINESTAR_podium_311012Zúčastnil jsem se premiéry pro veřejnost v pražském multikinu CineStar na Smíchově dne 31.10.2012. Před promítnutím byli představeni hlavní aktéři filmu. Přináším i zvukový záznam z jeho konce s reakcí publika. Tento film spolu s filmem Habermanův mlýn a dalšími s podobnou tématikou, by měly být povinně navštěvovány školami a mládeží v rámci naší stále zamlčované nedávné minulosti. Máme stále problém se k vlastním zločinům, navíc v době míru, přiznat.

 

Trestní oznámení na Mgr. Šimona Vavrečku – státního zástupce pro Prahu 7 pro podezření z jednání dle tr. čin hanobení národa, rasy a přesvědčení § 198 tr. zák. a tr. čin podněcování k rasové a národnostní nesnášenlivosti § 198a tr. zák. případně trestný čin podle § 403 či § 404 tr. zákoníku a jiná podezření např. zneužití pravomoci veřejného činitele.

Stovicek_MilanRozhodnutí mne nepřekvapilo, způsob ano. Rozhodnutím grémia Věcí veřejných nejsem překvapen. Byl jsem trvalým a opakovaným oponentem ultimativních postupů a názorových kotrmelců, které v konečném důsledku dovedly stranu do izolace, rozštěpily poslanecký klub a zásadně zeslabily schopnost VV prosazovat své programové cíle. Mrzí mne pouze způsob, který grémium strany zvolilo. Rozhodovat bez přítomnosti člena strany, jehož se vyloučení týká, bez projednání v krajské organizaci či místním klubu VV, to není dobrý ani demokratický postup. Pro naplnění programových cílů, s nimiž jsem kandidoval a byl zvolen do poslanecké sněmovny, budu dál hledat co nejširší podporu, bez ohledu na členství ve straně VV.

… Připravil jsem pro vás portál věnující se nejen jednotlivým kauzám Lukáše Kohouta, ale také odkud se Lukáš Kohout vynořil, čím se živil a především jsem velice podrobně popsal celou jeho politickou kariéru v sociální demokracii, která byla zpočátku spojená s Jardou Foldynou a teprve v posledních třech letech díky spolupráci s Bendovým velrybářem Tomášem Horáčkem zapadl Lukáš Kohout pevně a neochvějně do týmu Jiřího N. Paroubka. …

... Pozadím nepřiměřeného ruského vydírání a harašení zbraněmi kolem Sýrie a protiraketového štítu je vztek oklamaného Ruska, že Turecko má jasno v tom, koho je spojen­cem, a na ruské vábení v podobě euroasijské federace vystrčilo s vybranou zdvořilostí (jak už to ministr Davutoglu umí), ale zře­telně, svůj holý zadek....

...

CanabisJménem občanů bývalého Československa, byl odeslán dne 28.října 2011, za občany s bydlištěm v ČR ke dni  17.listopadu 2011.

Open Royal Academy

Jerusalem, Sydney, Los Angeles, Chicago, Lübeck, København, Amsterdam, Palma, Bratislava

Open Royal Academy / Office for Central Europe /Box 77 /

Knihkupectví Jaroslav Vacl / Ostružnická 27, 772 00 Olomouc, Czech Republic, Europe

FendrychNavrch demokracie, pod povrchem klasická mafiánská struktura

… Dvaadvacet let po revoluci, která nebyla revolucí, je Česko demokracie, která není demokracií. Pod povrchem demokracie končí a začíná mafiánská struktura. … Naděje na změnu? Ano, je. Po slupce chodí deset milionů hodně namíchnutých občanů. Mezi povrchem a hnilobou pod ním roste napětí. Klidně to může bouchnout. Kéž by. …

Neas_1Vážený pane Petře Nečasi,

v záplavě jiných témat a výroků téměř zapadlo Vaše prohlášení o těch, kteří dnes kritizují korupci. Vyjádřil jste se v tom smyslu, že jsou jako partyzáni v roce 1945. Od Vás, kterého mnozí považovali za představitele nové obrodné vlny v ODS a přisuzovali Vám adjektivum čistý, to zní poněkud nepatřičně. Tak nějak po klausovsku jste nenápadně pochválil sám sebe a všechny možné kverulanty jste zbagatelizoval a zesměšnil. Komu byl tento příměr určen? Komu jste se chtěl zalíbit? Koho jste chtěl urazit? Možná jste chtěl být jen vtipný, aby Vás ostatní neměli za suchara a introverta. Možná, že Vám to jen tak ulítlo. Ale kdepak. Bylo to zcela vědomé. Pro mne jste se tímto výrokem pouze zařadil do „vybrané společnosti“ Jurečků, Hrdličků, Rittigů, Knetigů, Oulických, Cabrnochů, Ouzkých, Dlouhých a mnoha dalších vykuků, které ať chcete nebo ne reprezentujete a hájíte.

Caslavska_Palach_4_211111Slavné osobnosti a hrdiny naší země, kteří pro její dobré jméno vykonaly neskutečné množství práce, uctívají jiné země, jen ne ta naše. V rámci tradice, musí nejprve zemřít, aby je i jejich rodná země začala uctívat a stavěla jim pomníky. Co ale lze jiného očekávat od země, kde vládne zločin, korupce, nevzdělanost, osobní prospěch, kdy o nezištnou službu vlasti nemají mocní zájem ani ponětí.

 

… Jaderný fyzik František Janouch vystudoval v Moskvě. Mohl v době tuhé normalizace bez problémů emigrovat do Švédska, kde v krátké době založil Nadaci CH 77 a vybral pro ni miliony USD. Z jejích peněz si měl údajně dokonce postavit i chatu za polárním kruhem…?! Pro údajné podivné vedení účetnictví měl stanout dokonce před švédským soudem? …

Náš první porevoluční prezident slaví 75. narozeniny. Sláva to byla veliká. 500 hostů. Dokonce Madla Albright přiletěla. Možná bychom si při té příležitosti mohli připomenout některá fakta z dříve málo a dnes již zcela nepublikované Analýzy 17. listopadu 1989 z pera politického vězně, který strávil 19 let svého života v komunistických kriminálech, Miroslava Dolejšího, který zemřel bez povšimnutí veřejnosti v červnu 2000. Ten tuto analýzu sepsal již v říjnu 1990. A přidejme pár postřehů z pera disidenta Jiřího Wolfa, které napsal v roce 2009.

Schwarzenberg_2… Nastoupivší ministr kultury Jiří Besser však nechá zprávu o kontrole v Národním zmizet. Nezveřejní ji ani na opakované výzvy a osobně manažerský kolaps přikryje. …

Veřejné přiznání Karla Schwarzenberga, že se v dlouhém životě s korupcí nejen setkal, ale i požadavku podlehl protislužbou, někomu možná připadlo chlapácké. Jak hodnotit protislužbu, kterou Karel Schwarzenberg v tichosti poskytuje odcházejícímu řediteli Národního divadla Ondřeji Černému jako ministr zahraničí vlády České republiky?

… a další aktuality z českého Absurdistánu!

Ing. Jiří Fiala: „Občane, přeber si to sám, nakolik Ti takový justiční systém vyhovuje a nakolik jsi ochoten se jím do budoucna nechat terorizovat.“

Bryksovi_1... Stížnost byla odmítnuta Městským státním zastupitelství v Praze (dále jen MSZ Praha) dne 19. 5. 2010 s tím, že „příslušný vyšetřovatel ÚDV vyvinul maximální úsilí k objasnění všech okolností případu… Nebylo zjištěno, že by příslušné řízení bylo vedeno nezákonně, že by ve věci existoval pokyn či rozhodnutí politického charakteru ani že by někdo manipuloval s důkazy.“ V závěru se pak praví: „Lidí jako byl pan Bryks je nutné si vážit a jejich osud nesmí být zapomenut, musí se stát mementem pro další generace. Nicméně … trestní odpovědnost osob zainteresovaných na procesu nebyla zjištěna.“...

... Trudie Bryksová však šetření nepokládala za dostatečné. V dopise ze dne 2. 6. 2010 uvedla: „Souhlasím s Vámi, že u zinscenovaných nebo jinak nezákonných procesů musí být pro individuální odpovědnost prokázáno individuální pochybení, resp. trestně právní zavinění. Nemohu se však smířit s tím, že byli dlouhodobě vězněni, a dokonce popravováni nevinní lidé, a přitom by nikdo individuálně nepochybil, resp. nikdo nic trestněprávně nezavinil.“...

 

...

MFD 26.11.2011: Andrej Babiš: Já jsem jednoznačně vítěz revoluce - Článek v tištěném sobotním vydání MFD má název: Babiš se rozjíždí: Chci vyhrát volby (odkaz na internetu Babiš se rozjíždí: Chce vyhrát volby) – také chybí poznámka z tištěného vydání: Rozhovor čtěte na straně A11…? Rozhovor zatím na internetu, mimo mého webu, není.

Babi_MFD_261111Babiš se rozjíždí, chce vyhrát volby - Nejdříve přišel Andrej Babiš letos v září s ostrými výroky o prohnilém korupčním prostředí v Česku, s nímž podle něj nic nedělá ani nynější vláda. Před pár týdny inicioval Akci nespokojených občanů (ANO 2011) a vyzval všechny: Podpořte lepší budoucnost pro sebe a pro svoje děti registrací na našich webových stránkách. A teď už majitel Agrofertu, jedné z největších českých firem, v­ rozhovoru pro MF DNES naplno řekl, že by chtěl uspět v příštích parlamentních volbách v roce 2014.

P.S. Stejný článek v tištěném sobotním vydání MFD má název: Babiš se rozjíždí: Chci vyhrát volby – také chybí poznámka z tištěného vydání: Rozhovor čtěte na straně A11 – níže si ho můžete přečíst celý. J.Š.27.11.2011

Za co Pane Bože za co…?!

Altner_TK_Manes_1_160610… Podle čl.36 Listiny rozhodnout o ústavnosti KSČM vládě nepřísluší. Rozhodnutí přísluší pouze soudu. Publikované závěry posudků expertů ministerstva vnitra se o ústavně právní podstatě ústavnosti KSČM nezmiňují. Je-li tomu tak, jsou pro rozhodnutí vlády právně nevýznamné. Zákon odporovat Ústavě nesmí.

Pozvánka na demonstraci - sobota 26.11.2011

Společné prohlášení a výzva národních socialistů My, národní socialisté, ať již členové České strany národně sociální, případně členové seskupení kolem právoplatného předsedy ČSNS 2005 odmítáme zneužívání pojmu národní socialista ze strany nomenklaturního aparátčíka a zkrachovalého předsedy české sociální demokracie, který po svém neslavném vítězství a vypuzení z ČSSD začal účelově zneužívat pojmu a názvu národní socialismus. Jiří Paroubek je hanbou české politiky a zaslouží si politický důchod.

TK_Praha_Seebacher_231111Na webu ČTK se se zpožděním objevila pouze tato informace. Poněkud málo na to, že se jednalo o setkání premiérů, kdy bavorský ministerský předseda stojí v čele hospodářsky nejsilnější země SRN, tedy našeho nejvýznamnějšího hospodářského partnera. Přináším základní informace, které se v této šíři asi těžko kde ve veřejnoprávních médii ČR objeví. TK se uskutečnila v Kramářově vile dne 23.11.2011, měla začít v 18:40 hod. Začala se zpožděním 15 minut. Jako při poslední TK 20.11.2010 na Úřadě vlády ČR, se jí v drtivé většině zúčastnili jen zástupci německých médií, byť lze konstatovat positivní posun v četnosti zástupců českých médií. Fotogalerie z TK o tom vypovídá více než přesvědčivě, stejně jako množství automobilů, zaparkovaných před Kramářovou vilou, s německou poznávací značkou.

 

Brezina_Milan_300409Jsem dalek komukoliv upírat právo na vyjádření vlastního názoru, nicméně četnost takřka jen negativních komentářů a názorů pana „embé“ a jejich formy mne nutí, bez výčitek, odhalit jeho možnou identitu a odstranit tak mé trvající pochybnosti? Z pana embé se stal „dvorní komentátor“ takřka všeho co napíši, bez stopy optimismu a naděje ve stylu placených internetových „drbalů“, kterých se objevují všude, zejména na protirežimových,  nezávislých webech.

 

Havlik_2Ludwig von Mises: „Kdo není schopen svým spoluobčanům sloužit, ten se jim snaží vládnout“.

… O byrokratické „elitě“ a jejich „obchodních partnerech“ naspal von Mises toto: „Tito lidé se ani trochu nestarali o prosperitu firem. Byli navyklí na byrokratický management a podle toho měnili styl fungování firem. Proč se trápit uváděním lepších a levnějších produktů, můžeme-li se spolehnout na podporu ze strany vlády? Zajímali se především o státní zakázky, účinnější ochranu svých zájmů a jiné výhody ze strany státu. Za takováto privilegia platili příspěvky do rozpočtu politických stran, do fondů určených k šíření státní propagandy a dopomáhali ke jmenování lidí spjatých s vládnoucími stranami do vysokých postů“. …

Mgr. Petr Kočí v rozhovoru pro média 22.11.2011 /  PETICE za Mašíny / Vojtěch Filip: LENIN BYL HUMANISTA!

PodvodJe to neskutečná lež, svádět ropné skvrny na ložisku Nesyt u Hodonína na nesprávnou cementaci ve 20-30.letech, když šlo o otevřené těžební vrty, přes které se převalila povodeň v r.1997 a které pak byly likvidovány za peníze MŽP. Tím se připojil P.Nečas k podvodu M.Kalouska a ani dopis ze Senátu nic nesvede. Mrzí mne jen, že to neví veřejnost, protože žádný deník, rozhlas nebo TV, sloužící politikům to nezveřejnil. Snad by bylo vhodné o tom informovat alespoň zástupce odborů. Děkuji p.Šinágl za pozornost. R.Jiříček 22.11.2011

BolestTento text se týká pacientů s velmi silnou dlouhodobou bolestí, kteří se od září tohoto roku dostávají do situace, kdy, si nemohou dovolit platit nově vzniklé vysoké doplatky na léčiva a volba „bolest nebo hlad“ se pro ně může stát každodenní smutnou realitou. Co se tedy děje?

Fiala_STOP_18) Kolik je podle vašich informací v Stč. kraji občanských sdružení, která zdarma a ještě na své vlastní náklady sází stromky a aleje podél veřejných silnic ? Jak s nimi Kraj spolupracuje ? Považuje tuto činnost za žádoucí nebo nikoliv ?

 

 

Přednáška Andreje Babiše na téma „Byznys a korupce v ČR“, dne 21.11.2011, byla velice úspěšná. Vedení fakulty nedovolilo studentům největší aulu, ačkoliv byla prázdná…?! O to lepší byla atmosféra. Dovolím si pochybovat, že přednášky Václava Klause, po jeho zvolení presidentem na stejné fakultě, tak přesvědčivě oslovily studenty. Nepochybuji, že pan prezident si mohl aulu vybrat dle svého přání a bez nejmenších potíží s pomocí svého přítele, děkana Národohospodářské fakulty, pana Miroslava Ševčíka. Poslech celé přednášky se závěrečnou diskusí stojí za to. Názor si udělejte sami. Doplňuji fotogalerií.

 

Havlik_2… Text Výzvy ANO 2011 je velmi blízký Výzvě NEO 2011. S tím rozdílem, že naši iniciativu a náš text média přešla ostentativním mlčením. Projev pana Babiše, který má vliv a majetek, však vyvolal bouřlivou reakci. Pro mne je důležité, že jeho aktivitu vnímají pozitivně i osobnosti, které nemůžete ani podezřívat z dřívější aktivní podpory KSČ či dokonce StB. Za všechny jmenuji významného signatáře Charty 77 Vladimíra Pavlíka, dlouholetého redaktora Svobodné Evropy Milana Žitného či nejaktivnějšího antikomunistického aktivistu Jana Šinágla. Já k tomu přidávám i jména lidí z domácí podnikatelské sféry, kterých si vážím, za to co dokázali – např. pan Jiří Hlavatý (JUTA Dvůr Králové), pan Jannis Samaras (Kofola Holding) a mnozí další. V neposlední řadě je významná i otevřená podpora některých občanských iniciativ, které jsou i partnery NEO 2011. Je to mimo jiné iniciativa Vyměňte politiky anebo Pozitivní svět....

...

Havel_Jaromir_oblicej_171111Potkal jsem na Národní třídě 17.11.2011 utajovaného bratra presidenta Václava Havla…?!

Po tradiční návštěvě vzpomínkového místa na události ze dne 17.listopadu 1989 se u mne náhle (při čekání na přechodu pro chodce), objevil mně dosud neznámý člověk, který mne poznal, oslovil a tvrdil, že je bratr presidenta Václava Havla. Podoba obličejů obou je překvapující, působil důvěryhodně, možné je leccos. Vyloučit  myšlenku, že jsem potkal bratra Václava Havla, zvláště po tomto setkání a rozhovoru, nemohu. Jeví se velmi pravděpodobná. Chápu, že pravda může být někdy i nepříjemná a nevítaná. Její představitel a hlavní symbol z roku 1989, Václav Havel, by jen získal, pokud by sám aktivně přispěl k vysvětlení a svým mlčením zbytečně neoddaloval pravdu a nepodporoval tak její neodhalení. Vyjde stejně najevo, tak jak tvrdil krátce před svoji smrtí Jan Antonín Baťa: „Pravda vyjde najevo jako olej na vodu.“

 

Semelova_1Poslankyně Parlamentu ČR Mgr. Marta Semelová a JUDr. Marie Nedvědová podaly 9. 11. 2011 Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 3 trestní oznámení na Zdenu Mašínovou a další zatím nezjištěné osoby pro přečin schvalování trestného činu, případně další trestné činy. V něm se uvádí:

 

Atlet_roku_2011Často si klademe otázku,kam,že vlastně mizí naše peníze ze společného rozpočtu státu. Veřejnoprávní ČT  odvysílala výše uvedený pořad. Pěkné, zábavné, téměř dokonalé. Ale ....! Málokdo si uvědomí i druhou stránku věci. Pro mne byl šok, když jsem se dozvěděl, kdo byl sponzorem a jaké byly odměny moderátorů, kolik stál pronájem sálu, elektřina, catering, šatny, projekce, tisk pozvánek, kulisáci, scéna, přepravní společnosti, doprava (luxusní BMW, AUDI....), nepředstavitelné peníze vystupujícím. Celkem cca 38 milionů Kč !

Hrbata_2Vážená paní kapitánko,

Pomalu ztrácím přehled? Snad už popáté doplňuji mé trestní oznámení na náměstka ministra obrany ČR Ing. Michaela Hrbatu ze dne 10.ledna 2011. Opět mi občané zasílají závažné informace. Kdybych měl Vaše možnosti, nepochybně bych Vám asi poskytl mnoho závažných faktů a usvědčujících důkazů, bohužel tomu tak není. Mne tak zůstává jen pouhá víra, že Vy Vaše zákonné možnosti plně využijete, byť Vaše dosavadní „vyšetřování“ a jeho výsledky, to vůbec nenaznačují. Budu se rád mýlit. Doba se mění a Vaši slovenští kolegové nechť Vám jsou příkladem.

 

… Dozvedeli sme sa, že Ivan Mikloš v Bruseli vyjednal nižší podiel Slovenska, ale to je len polovičná pravda. Slovensko bude síce platiť menej, namiesto 0,99% len 0,824% (čl. 37/2), ale iba po dobu 12 rokov od zavedenia eura (čl. 37/1 a 37/3). To znamená, tri roky už prešli a Miklošom vyjednaná výnimka bude platiť ešte 9 rokov. Potom budeme musieť sumy, o ktoré sme teraz zaplatili menej, doplatiť (čl. 11/3b).

MUSStrach před sebeodhalením vlastních zločinů či podílu na nich napříč politickou scénou.

Skvělý článek JUDr. Milana Hulíka Ministře Kalousku odstupte, to naznačuje a popisuje jasně a v plné nahotě – malá ukázka: V době internetu, vyhledavače Google a odborů pro styk s cizinou na každém státním orgánu a znalosti němčiny jako druhého nejdůležitějšího jazyka v ČR, nemá Vrchní státní zastupitelství možnost zjistit, co je napsáno ve švýcarském trestním řádu?

19.11.2011 … V době internetu, vyhledavače Google a odborů pro styk s cizinou na každém státním orgánu a znalosti němčiny jako druhého nejdůležitějšího jazyka v ČR nemá Vrchní státní zastupitelství možnost zjistit, co je napsáno ve švýcarském trestním řádu? Žijeme v blázinci? To, co umí začínající advokátní koncipient nebo student Právnické fakulty, nezná Vrchní státní zástupce, ministr financí, ministr spravedlnosti nebo místopředsedkyně vlády a předsedkyně Legislativní rady vlády a jejich aparáty. Na to musí konat specielní zasedání vláda? Je třeba k tomu najímat drahé experty na švýcarské právo? …

 

In memoriam za Pavla Wonku…

Ing. Jiří Fiala

Úvod Jiřího Fialy na webu K213.

Hnizdil_1Poslední kapkou byla neviditelná ruka trhu natažená přímo z Hradu.

O Andreji Babišovi jsem toho donedávna moc nevěděl. Podle novinových zpráv a žebříčku nejbohatších Čechů jsem ho řadil mezi neblahý výkvět kuponové privatizace: Krejčíř, Kožený, Pitr, Kellner, Bakala …O tom, jak přišel k astronomickému majetku, jsem si nedělal žádné iluze. Když mi před měsíce zavolal a požádal o schůzku, chvíli jsem nebyl schopen slova. Zvítězila zvědavost. Ještě než jsem se vydal do průhonické sokolovny, raději jsem znovu prolistoval oblíbeného Kmotra od Maria Puza. Cestou se mi v hlavě honilo Balzacovo motto románu: „V pozadí každého velkého majetku je zločin“.

Z úvodu ke knize: Tato knížka neaspiruje na milionový náklad a palcové titulky v bulvárních médiích. Její ambice jsou střízlivé – pokusit se přimět čtenáře k zastavení se a malému zamyšlení. Přehoupli jsme se z jednoho století do druhého, z jednoho režimu do jiného. Kolem nás běží tryskem dějiny. Kam vlastně? Ve světě je více formální demokracie, ale kupodivu nikoli více svobody. Klademe si otázky poztrácených a přeházených hodnost, role davu, elit, virtuálních realit i populistické demagogie. Obsáhlý rozhovor Petra Havlíka  s publicistou Petrem Žantovským doplnil výběr politických glos a článků Petra Havlíka z posledních dvou let. Knihu provázejí i originální ilustrace Miroslava Kemela, dobře známého čtenářům denního tisku.

 

Předmluva k českému vydání

Mancur Olson získal pověst znalce už na samém počátku své akademické kariéry. Tehdy začal pomocí ekonomických nástrojů zkoumat jevy, které s ekonomií na první pohled nijak nesouvisely. Jeho prvním význačným dílem se stala kniha Logika kolektivní akce (vydaná v roce 1965), kde se detailně zamě­řil na zákonitosti vzniku zájmových skupin. Leitmotivem knihy je úvaha, že zatímco náklady na kolektivně prospěšnou akci nesou pouze její iniciátoři, výnosy z ní se rozptýlí mezi všechny členy skupiny. Z tohoto nepoměru je zřejmé, že pro osamocené jedince není příliš atraktivní zapojit se do organi­zace skupin a do podnikání kolektivně prospěšných akcí. Celkové výnosy ze společné akce nicméně bývají značné, a proto se zájmové skupiny nakonec zformují. Hledají přitom ale další způsoby, jak k tomuto účelu zmobilizovat co nejvyšší počet potenciálních členů. Logika kolektivní akce analyzuje tyto způ­soby, jimiž zájmové skupiny motivují své členy k tomu, aby se podíleli na společné činnosti.

Korupce_1Centrální registr dlužníků České republiky, odbor protikorupční linky, podal trestní oznámení na ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a dosud neznámé osoby spadající pod resort MINISTERTSVA SPRAVEDLNOSTI. U uvedených osob je důvodné podezření, že svou nečinností porušily povinnosti při správě cizího majetku, kdy se v zákonem stanovené lhůtě nepřipojily k požadavku náhrady škody 12 miliard Kč v trestní kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti, a tím zapříčinily státu prokazatelnou škodu ve výši 12 miliard Kč. Tyto prostředky jsou blokovány na účtech Švýcarských bank. Orgány spadající pod resort Ministerstva spravedlnosti na výzvu k připojení se k trestnímu řízení nereagovaly a dozorující orgány nekonaly řádně svou dohledovou činnost.

Pražský studentský stávkový výbor oznamuje: GENERÁLNÍ STÁVKA od 18.11.2011 až do odvolání!

Ceska_parta

Klrka… Kopii tohoto dopisu jsme zaslali komunálním politikům, hejtmanovi, policii, místostarostům, kriminální policii. Marně! Dosud se nikdo neozval. Také ombudsmanovi, který chystá závěrečnou zprávu o křivdě, která nás postihla pro nekompetenci a hamižnost jediné úřednice, která má styky a protože na sebe všichni úředníci něco vědí a bojí se jeden druhého, bojí se jí oponovat. Je to odporná zkorumpovaná mafie! …

 

OSP_Kadlec_Houka_151111Soud paní Harmáčkové odložen pro „nemoc“ JUDr. Ivana Archibalda Vávry…?! A další zprávy a informace, které ve veřejnoprávních médiích těžko naleznete!

15.listopadu 2011 se konalo u OS pro Prahu 1 na Ovocném trhu další jednání s obžalovanými Tomášem Kadlecem a Alexandrem Houškou. Dostavil se pouze druhý. Soud se zbavil veřejnosti v kauze šéfa Čepra, který měl připravit firmu o stamiliony. Soudkyně JUDr. Helena Králová využila § 200, odst. 1 tr. ř. o utajovaných skutečnostech a prohlásila jednání za neveřejné (snad to nebyla ta, které je nyní přisuzováno nekonání ve věci 12 mld. ve Švýcarsku?). Další jednání je stanoveno na 12.1.2012.

 

Husí téma nás neopustilo ani po tradičním svatomartinském hodování. Alespoň podle hlasitého kejhání mnoha potrefených hus na české politické pavlači to tak vypadá. Jde o reakci na nedělní televizní vystoupení podnikatele Andreje Babiše. Svým expresivním způsobem trefně popsal alarmující poměry v naší zemi. Nejbizarnější komentář jeho argumentů předvedl internetový „předseda“ véček Radek John. Nereagoval na velmi ostrou kritiku své „strany“, nýbrž se odklonil od tématu a zaútočil na jeden jediný výrok pana Babiše, kterému pak jen dofabuloval ďábelskou konstrukci. Přesně podle fízlovských pouček – nejprve vyrob nepříteli dehonestující nálepku a pak si do něj kopni.

Babi_1

Názor středoškolského učitele doplněn o reakci Andreje Babiše na článek novináře Jindřicha Šídla v HN.

Policie v Tunisku na sklonku minulého roku zabavila mladému prodavači zeleniny stánek. Šel si stěžovat, chtěli bakšiš za jeho vrácení, nezaplatil, vyhodili ho. Prodavač koupil benzin a na ulici se zapálil. Jeho smrt odstartovala revoluci, která smetla vládce Tuniska, Egypta a Libye. Indický aktivista Anna Hazare hladovkou protestoval proti slabým protikorupčním zákonům. Podpořily ho desetitisícové demonstrace. Skupina izraelských vysokoškoláků postavila stany na hlavní třídě Tel Avivu na protest proti vysokým cenám bydlení. Demonstrací na jejich podporu se zúčastnilo na 400 000 lidí. Poslední příklad masové demonstrace je protestem spíše sociálním, stejně tak i hnutí Occupy Wall Street ve Státech nebo indignados ve Španělsku.

TZ europoslance Jana Březiny k informacím o špatném hospodaření ČR s evropskými fondy. I toto je možná vysvětlení poklesu koruny. „Naše katastrofální hospodaření s eurofondy: nejenom že čerpáme málo, ale navíc i špatně. Situace je zralá na krizový management.“

Klaus_VSE_plakat_091111Václav Klaus 9.11.2011: „Politici  jsou agenty občanů a dělají to co občané chtějí.“

Vědecká rozprava na VŠE na téma: „Kdo může za růst veřejných výdajů v posledních desetiletích a je monetární expanze vhodným lékem?“, byla nudnou, nic nového a objevného říkající „vědeckou“ rozpravou. Přináším zvukové záznamy všech projevů, kdy jen diskuse stojí za poslech, byť jsem čekal větší odvahu studentů a že pořádně „zatopí“ panu prezidentovi podobně jako to učinili studenti na Univerzitě v Chicagu, v roce 1995.

Asi druhý nejbohatší člověk v ČR nařknul prezidentovo okolí z uplácení, ale ČT se v Událostech o vlastní bombě slovem nezmínila.

Do studia Otázek Václava Moravce vlétl Andrej Babiš jako rozezlený sedlák od kejdy. Pár subjektivních slov o médiích. O Andreji Babišovi a jeho motivacích, proč nyní bez důkazů tepe Marka Dalíka, Mirka Topolánka, Aleše Řebíčka a nejnověji i Václava Petra – prezidentu Klausovi blízkého šéfa sportovního centra Erpet – si každý může myslet leccos. Stejně tak se nám nemusí líbit Babišova neomalenost, s níž (zřejmě) druhý nejbohatší člověk v Česku skáče do řeči vicepremiérce Karolíně Peake nebo moderátorovi Václavu Moravcovi na ČT24. Jenže zajímavé jsou i jiné věci.

Zdá se, že poté, co justiční perzekuce skončila naprostým fiaskem, byly perzekucí K 213 a jeho předsedy osobně pověřeny jiné subjekty. Na brutalitě perzekuce se ale nic nezměnilo, jen dostal jiné - novým poměrům uzpůsobené - formy.

Klaus_28Upravený  Novoroční projev prezidenta republiky 2011

Mé drobné poznámky jsou s náležitým respektem napsány v závorkách a jiným typem písma. Ivo Bubeník

 

Vážení a milí spoluobčané,

dovolte mi pozdravit Vás v tento slavnostní den a popřát Vám štěstí, radost, elán a zdraví do roku 2011. Lze očekávat, že rok příští bude rokem klidnějším a v jistém smyslu i nadějnějším než roky minulé, a že se to pozitivně projeví i v našich osobních životech.

V uplynulém roce jsme měli troje volby, v nadcházejících dvanácti měsících snad volit nepůjdeme. Nebudou tedy předvolební kampaně a různé nevraživosti z nich pramenící. (To není tak jisté, bude záležet na tom, kolik skandálů se provalí a jak budou finančně ohodnoceny.)

Klaus_jako_NapoleonPremiér Václav Klaus v USA na Chicagské univerzitě – 1995

Zde je pro historii zaznamenán přepis článku, který vyšel v novinách Nedělní Hlasatel, Illinois o účasti premiéra Klause na konferenci.

1. května 1995 uspořádali studenti na University of Chicago,  konferenci s názvem – Začlenění střední Evropy do Evropské unie a západního světa.

Hlavním řečníkem byl tehdejší premiér ing. Václav Klaus. Další diskusní příspěvky pronesli prof. Gary Becker, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, prof. John Gould, děkan University of Chicago, Schoul of Business, prof. Stehen Holme, ředitel programu Ústavnost ve východní Evropě, prof. Anne Krueger, víceprezidentka pro ekonomický výzkum The World Bank, prof. Cass Einstein, Právo a politická věda University of Chicago, Mr. Michael Mussa, ředitel výzkumu International Monatery Fund.

Harmkov„Byla jsem vyhozena proto, že jsem vyslovila výhrady k hospodaření s majetkem,” říkala žena novinářům během četných soudních jednání. „Na radnici bych se ráda vrátila, protože chci dbát na to, aby se nerozkrádalo. To místo je pro mě moc důležité.”

Neskutečný příběh silné ženy a osobnosti, hodný filmového zpracování! Byla od dubna 1993 zaměstnána jako referentka na odboru SOM (Správa Obecního Majetku), na MČ Praha 1. První účelovou výpověď dostala paní Božena Hamáčková v roce 1996! Celkem 35 soudních sporů má za sebou, zbývá jich „už“ jen 5! Do invalidního důchodu je tlačena od roku 2006, tedy celých 5 let – hodno zápisu do Guinessovy knihy rekordů, jako rekordního odmítače invalidního důchodu! Navíc v době krácení všech možných sociálních dávek a odebírání invalidních důchodů. Skutečně „těžce“ nemocná, když už takřka 16 let bojuje sama proti zlovůli úředníků Městské časti Praha 1. Už samo to je důkazem jejího skutečného zdravotního stavu! Má smůlu, že pracovala na oddělení nemovitostí, hodně zná a ke vší smůle má ještě k tomu všemu navíc ještě skvělý charakter. Opět jsem se neudržel a byl nucen zasahovat do soudního jednání, kdy už nešlo nemlčet!

Ing. Karel Janko, dosavadní předseda ČSNS, byl vyloučen ze strany - zatím nepravomocně. Jednání své strany se chtěl zúčastnit. Jak to dopadlo vidíte.

Ku potěše, poučení a pobavení ctěného čtenářstva vystavuji několik nově získaných dokumentů týkajících se sporu o registraci Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku:

Trestní oznámení Davida Navary. Ten člověk si pro účely svého trestního oznámení dokonce koupil doménu; jasný psychopath.

Argumentačně hodnotné vyjádření ve věci žaloby proti opětovnému odmítnutí registrace našeho Sudetoněmeckého krajanského sdružení zaslalo soudu ministerstvo vnitra. Takto reagujeme; toto soudní řízení by mohlo být docela zábavné, není vyloučeno, že po legionářích ze Svazu bojovníků za svobodu (kontrolní otázka: kdy zemřel poslední český legionář?) si ministerstvo přizve na pomoc Zifčákovy komunisty, jimž se náš spolek jistě také nelíbí.

Zvěrstev na civilistech se v Afghánistánu dopouštěli i sovětští vojáci.

MOSKVA/PRAHA Svědectví poru­číka Igora Kotova, který v 80. le­tech sloužil ve východním Afghá­nistánu, je jen jedno z mnoha, ve kterém se objevuje přiznání: „Za­jatce jsme nelitovali, často jsme je mučili." Sovětská armáda se podle účastníků invaze do Afghá­nistánu v letech 1979-1989 do­pouštěla řady válečných zločinů, za které většinou nebyl nikdo po­trestán.

babi_2Lidé jsou naštvaní na promarněných 22 let

Ad LN 11.11.: Výzva k „Výzvě ANO 2001"

Vážený pane Macku, jsem moc rád, že vás Výzva ANO 2011 zaujala, jsem také rád, že jako bývalý vlivný člen a místopředseda ODS uznává­te, zeje zde „spousta nespokojených občanů". Kritiky této Výzvy jste se ale podle mě zhostil tak, jako byste zde posledních dvaadvacet let nežil, jako byste nebyl bývalým vlivným členem ODS, jejím místopředsedou, svého času i ministrem, blízkým spo­lupracovníkem Václava Klause a později jeho hradním poradcem.

… Během tohoto procesu došlo ke korupci svědků, jejich zastrašování a také k mému vydírání „šéfem justičního gangu“ kmotrem Petrem Grézlem. Podotýkám, že během tohoto řízení mě bylo reálně vyhrožováno, že pokud promluvím jako obžalovaný, dojde k fyzické likvidaci mé rodiny. V této věci došlo i k domovní prohlídce a prohlídce nebytových prostor, kde se u kmotra Petra Grézla nalezly policejní lustrace mé rodiny a dalších. Rovněž přípravu fyzické likvidace mé rodiny prokazují odposlechy v akci „Guláš 100“, kdy kmotr Petr Grézl řídil své „zaměstnance“ u Policie ČR. Paradoxem je, že dodnes kmotr Petr Grézl obchází policejní útvary a dělá si nábor kontaktů. Mimo jiné Inspekce MV ČR již dnes eviduje 300 poškozených kmotrem Petrem Grézlem. …

Pro tiskového mluvčího ministerstva spravedlnosti


Vážení,

dne 27. 10. 2011 vynesl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozsudek ve věci Bergmann proti Česká republika, ve kterém byla Česká republika odsouzena k náhradě nemajetkové újmy ve výši 10.000 Euro za to, že soudy neochránily právo otce udržovat vztah se svým nezletilým dítětem.

JirousZemřel čestný občan Humpolce. Státu za poctu nestál

Až se budou zanedlouho sestavovat žebříčky letos zesnulých osobností, na čelném místě se jistě ocitne Ivan Martin Jiious. Muž, který nikdy v ničem neuhnul. Intelektuál, který neza­přel sedláčky rod od Želče v té nejlepší pekařovské tradici. Chlap, který byl za normalizace pětkrát ve vězení. Jeho skon samozřejmě dává řadu témat k přemýšlení, ale jednu otázku si můžeme položit hned: Proč Jirous za 22 porevolučních let nedostal státní vyznamená­ní? Byl snad stejně „kontroverzní" jako bratři Mašinové?

 

USA_a_svobodaChtěl bych jen dopředu upozornit na obrovskou demonstraci ve Washingtonu 11.11. Nevěřím, že noviny a televise budou informovat o skutečné podstatě a záměru této demonstrace. Evropa je příliš zamilovaná (na rozdíl od 81% Američanů – podle průzkumu) do Obamy, než aby pravdivě informovala veřejnost.

Na tuto demonstranci se sjedou delegace a zájemci téměř ze všech států a je připravovaná už delší dobu. Organisují ji armádní veteráni pod vedením. Plukovníka USAF Jamese C. Hardinga (v.v.) za morální podpory   plukovníka Harry Rileyho (v.v), USAF brigádního generála Charlese Jonese III a generál majora Paul Vallelyho (Army, v.v). Zde předloží výzvu všem vojákům a státním zaměstnancům (kolem 22 mil. Lidí) k dodržení přísahy na obranu ústavy, která byla už mnohonásobně porušena a s deklarací k odstoupení vlády. Konkretně:

Paroubek_zhasnoutVÝZVA VŠEM MÉDIÍM !!!

Prosím o vaši účast na zítřejším sjezdu dne 12. 11. 2011 od 11:00 hod. Hotel DUO, Teplická 492/19  190 00 Praha 9-Střížkov (METRO "C", st. Střížkov), kde se rozhoduje, zda nás pan Jiří Paroubek pohltí a zlikviduje. Jde nyní o naši kolegialitu a demokracii, protože podobně zamete Paroubek i s vámi jako občany, když se mu to bude hodit. Vše je popsáno níže v článku.


Ing. Karel Janko, 11.11.2011

předseda ČSNS 2005 (vyloučení je neplatné)

Americký válečný veterán a čestný občan Merklína u Plzně - *23.6.1924 - † 27.9.2011

Prof. Wayne V. Huebner Ph.D. , americký válečný veterán, čestný občan Merklína, zemřel dne 27.9. 2011, ve věku 87 let.

 

 

VÝZVA OBČANŮM ČESKÉ REPUBLIKY

Vážení spoluobčané – podnikatelé, osobnosti, investoři

Situace v České republice i v Evropě již zjevně nemá řešení standardními postupy. Občané států si uvědomují, že všichni neseme spoluzodpovědnost za současný stav. Milióny lidí však nemají sílu a prostředky se vymanit ze současné situace. Její neřešení postihuje chudé i bohaté a posiluje volání po lidské i občanské sounáležitosti.

Korupce_pouta... „Poslanec, ponořený do průseru, je nadlehčován silou, rovnající se váze průserů, do nichž jsou namočeni ostatní poslanci“. ...

Přímým nadřízeným BIS je vláda, zadavatelem jejích úkolů pak vláda a prezident. Na rozdíl od veřejnosti, ale i obou komor parlamentu, jsou vláda a prezident o negativních (taky) hospodářských jevech informováni detailně. Musejí proto znát konkrétní kauzy i konkrétní jména.

Protože se stejné závěry ve zprávách BIS opakují už řadu let a stav se nelepší, ba naopak, vyplývá mně z toho, že vláda a prezident situaci buď řešit nechtějí, nebo řešit neumějí, alespoň ne v souladu se zákony. Proto mně z toho dále vyplývá, že jsou pro výkon svých funkcí nevhodní nebo dokonce škodící.

Jde o to, že pokud je kdokoliv informován o tom, že se stalo, že se děje či že je připravováno protizákonné jednání jakékoliv intenzity, je jeho povinností se obrátit na orgány činné v trestním řízení formou trestního oznámení. Pokud tuto povinnost ignorují velmi dobře informovaní  politici,  mám za to, že se v případě zmíněných protizákonných jednání stávají jejich spolupachateli.

České privatizátory by v Americe zavřeli. … "Vole, tady se rozdávají majetky na tisíc let", říkal prý tehdy místopředseda ODS Petr Čermák faráři Zdeňku Bártovi z Občanského hnutí v České národní radě.

Ekonomicky byla Klausova privatizace debakl. Nepřidělila pevně vlastnická práva. Tehdejší způsob zacházení s aktivy podniků, úvěry a finančními instrumenty by v USA v naprosté většině případů odměnili vězením.

 

… jako představitel Okresní hospodářské komory Plzeň-jih nehodlám Váš email komentovat jinak, než že tuto Vaši pozvánku a cenu 11.500,- Kč!, kterou by si „Účastník zájezdu“ měl zaplatit, považuji za nehoráznost! …

 

Korupce_1ČTI A PLAČ!!!!!!!

ČT 1 včera odpoledne po 16.30 hodině, pořad  AZ  kvíz.  Soutěžní otázka: Jakým slovem označujeme vysávání  finančních prostředků  z podniků, institucí a bank?  Soutěžící neví.

Správná odpověď zní: Tunelování.

„Tak děti, teď si pěkně sedněte a tiše  poslouchejte.

Pojem "tunelování" vznikl takto: Ve Velké Británii Lady Margaret Thatcherová privatizovala velké státní podniky. V ČSFR  ministr financí Václav Klaus privatizoval velké státní podniky. Potud shoda. Rozdíly: Ve Velké Brutánii provedli nezávislý audit a prodali za tržní cenu. Tedy tomu, kdo dal nejvíc. A platilo se hned. U nás se státní podnik prodal za účetní hodnotu předem určenému zájemci. A s odkladem platby.

Tato tři videa by se měla stát součástí vyučování na právnických fakultách a nejenom na nich. První je vynikající, druhé ještě lepší a třetí obdivuhodné! Občan musí před Ing. Jiřím Fialou v hluboké úctě smeknout. Pokud by si videa prohlédl i ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil a hlavně z nich vyvodil důsledky, měl by mnohem méně starostí a justice by tak konečně začala sloužit občanům, zemi a ne naopak, jak tomu dosud bohužel stále je. Musel by to být ovšem jiný ministr spravedlnosti. Na současného je podané důvodné trestní oznámení, které se samozřejmě neřeší, stejně jako mé na Ing. Michaela Hrbatu, náměstka ministra obrany Alexandra Vondry. Média o nich stále poslušně mlčí. Proč tomu tak je, pochopíte i po shlédnutí těchto třech videí - i to, proč se stal Ing. Jiří Fiala obětí tohoto sametového masakru!

V symbolický den výročí VŘSR ze dne 7.listopadu 1917…

Adamkova_1Předpokládat, že MsP neodpovědělo na základě pouhé domněnky, že jsem jej neinformoval a že by jinak MsP jistě odpovědělo a na jejím základě odmítnout moji žalobu a požadavku nemajetkové újmy ve výši 500.000,-Kč, je skutečně obdivuhodný „výkon“. Nepochybně KS Praha dá mému odvolání za pravdu a vrátí žalobu k novému rozhodnutí k OS v Berouně. Připustit, že by soudkyně Mgr. Marcela Součková byla tak neschopná je jen těžko uvěřitelné. Veřejné projednávání bude za těchto okolností jistě zajímavé i poučné pro občanskou veřejnost.

 

babi_2Vážení spoluobčané,

nikdy jsem si nemyslel, že budu psát tak podrobný životopis.  Dělám to proto, že v minulosti  a hlavně dnes o mně píší média mnoho polopravd a lží. Jak je všeobecně známo, boj proti médiím  se nedá vyhrát, a i když jsem se několikrát soudil s týdeníkem Respekt, výsledkem bylo jen další opakování již zveřejněných lží.  Vymahatelnost práva v České republice je velmi složitá, a přestože  jsem jednou soud na ochranu osobnosti vyhrál, předmětný týdeník se mi stejně neomluvil.

 

Babi_1Vážení spoluobčané,

jmenuji se Andrej Babiš. V Česku zaměstnávám ve svých firmách tisíce lidí, platím stovky milionů korun na daních a jsem naštvaný jako vy. Naštvaný proto, že politici naši zemi od revoluce nejenže neumějí řídit, ale přihlížejí jejímu rozkrádání, že žijeme v nefunkčním státě. Veřejně jsem řekl to, co si většina z vás myslí, ale bojí se to povědět nahlas. Někteří mě varují, že dělám chybu, když ostrou kritiku říkám veřejně. Prý se stejně nic nezmění, Češi se nesjednotí a nakonec na to doplatím já sám, moje rodina a moje firmy.

Zajímavá diskuse v Centru moderního umění DOX se senátorkou MUDr. Alenou Dernerovou a podnikatelm Andrejem Babišem. Kdyby výstavu Luciferův efekt ukázala ČT, spolu s přímým přenosem debaty s političkou, podnikatelem a přítomné veřejnosti, asi by bylo VN velmi rychle zaplněno jako před 22 roky. V následných volbách by neměl nikdo ze stávající politické scény žádnou šanci – za předpokladu změny volebního zákona a přímé volby občanů zákonodárců. Nepochybuji, že k tomu brzy dojde – v předčasných volbách. Situace je už nadále neudržitelná. Je třeba začít aktivně konat, např. připojením se k oběma výzvám se stejným cílem a programem www.ANO2011.cz a www.NEO2011.cz

Ministr Jankovský pronesl před pár dny v parlamentu naprostou lež. Prohlásil, že když odkryjeme v pořadí prvního vlastníka firmy, která dostala veřejnou zakázku, zabráníme korupci. Co se ve skutečnosti dozvíme, když odkryjeme prvního vlastníka? Dozvíme se jméno první firmy nastrčené jako skořápku, tedy nic hodnotného.

Havlik_2„Demokracie bývá zpravidla ohrožena tehdy, když v dané zemi dojde k nečekaně rychlému ekonomickému úpadku, když je veřejnost přesvědčena o korupci vládnoucích elit, když je ve společnosti posilován pocit bezmoci, bezpráví a sociální nespravedlnosti, a když dojde k hodnotové krizi, tedy krizi odpovědnosti a důvěry. Obávám se, že se již nalézáme na prahu této situace“.

Matka ministra Kocourka získala za záhadný prodej cenných papírů Key Investments 16,4 mil. Kč. Stalo se to v roce 2008, kdy byl Kocourek předsedou dozorčí rady ČEZ. A nic.

OS_Praha_Harmackova_chodba_031111Povede svědectví paní Hamáčkové k odhalení dalšího korupčního gangu v justici, kdy si bývalí komunisté v podstatě rozdělili Prahu mezi sebou…?!

Obžalovaný JUDr. Ivan Archibald Vávra se k soudu v Míčánkách, dne 3.11.2011, nedostavil. 31.10.2011 sdělil soudu, že bude nemocen 2 měsíce. Škoda, že to neoznámila soudkyně Mgr. Iveta Havlíková včas oběma stranám sporu. Mohla ušetřit peníze daňových poplatníků a i čas přítomné veřejnosti. I tak to stálo za účast. Samozřejmě se nedostavili žádní zástupci veřejnoprávních médií, ačkoliv byli mnou informováni a mnozí potvrdili i příjem e-mailu. Dostavilo se pouze 5 blízkých přátel paní Hamáčkové z okruhu věřících.

 

Fiala_SVOBODA_JS_180711Potvrzené zprávy: Pan Fiala skutečně opustil v cca 15 hodin dnešního dne věznici Nové Sedlo na Žatecku. Právě v těchto chvílích je na cestě do Prahy, kam dorazí ve večerních hodinách.

Situaci popsal takto: “Přišli jsme z oběda a zavolal si mne vychovatel do kanceláře a zeptal se, jakou prý mám náladu. Řekl jsem mu, že přiměřeně dobrou – v očekávání nějakého většího průšvihu. Místo průšvihu mi sdělil, že mi náladu neprodleně vylepší, neboť dostali právě příkaz mě okamžitě propustit z vězení. V tu chvíli přišel do kanceláře i ředitel věznice a tyto informace potvrdil. Neuvedl však žádné podrobnosti, tedy např. na čí příkaz k propuštění došlo. Doteď nemám v ruce kopii rozhodnutí o okamžitém propuštění z výkonu trestu, takže ani nevím, kdo příkaz vydal. Pouze tuším, že se konečně rozhoupal Nejvyšší soud a KONEČNĚ vyhověl dávno podanému dovolání.“

„Z dnešní perspektivy se zdá, že by Češi a celý svět byli ušetřeni nejednoho zla, kdyby se Masarykův plán uplatnit české >státní právo< byl méně vydařil, kdyby bylo Rakousko přečkalo válku jako životaschopná federace svobodných národů…“

 

Každý den křižuje Českou republiku a Německo několik denních autobusových spojů Norimberk-Praha a Praha-Norimberk. Provozují je německé dráhy DB Deutsche Bundesbahn a cesta non-stop trvá 3 hodiny. Na vybudování rychlé železniční trati např. přes Furth im Wald a Domažlice-Plzeň se nikdo nezmohl a trasa přes Plzeň-Cheb byla dlouhá léta ve výstavbě a zřejmě už pro rychlé spojení nevyhovuje. Za komunismu zde ale jezdil přes Mariánské Lázně Orient-Express až do Paříže. Stejně tak bude jezdit Student-Agency z pověření DB i do Mnichova.

HarmkovZítra, dne 3.11.2011, se bude konat od 10:00 hodin další soud u OS Prahu 4, 28.pluku 15533/29b, 100 83 Praha 10 – Vršovice, v jednací síni č.322/ I.p.,  hlavní líčení ve věci 52 T 103/2011. Paní Harmáčková je žalovaná za údajnou krádež obrazů na jejichž darování má všechny potřebné dokumenty. Mladý obhájce z posledního soudu jí v pondělí nečekaně vypověděl zastupování. Za tak krátkou dobu se jí nepodařilo jiného advokáta sehnat. Bude se tedy zítra obhajovat sama proti žalobcům z Prahy 1. Žádám tímto veřejnoprávní média a prosím veřejnost o hojnou účast!

 

K situaci na Šluknovsku, o věcech souvisejících, dosud nezodpovězený dopis premiérovi Petru Nečasovi

Ač nejsem už z podstaty věci rasista (židovského původu, 18 příbuzných zemřelo v KZ), musím dát tomuto článku – viz níže - téměř ve všem za pravdu, byť se jedná o hoax a paní Budínová s ním nemá nic společného. Rodina mé matky pochází ze Šluknovského výběžku, přesně řečeno Neidergrund, tedy Dolního Podluží. Všechno jim komunisti zabavili a my jsme se po letech tak trochu do tohoto kraje vrátili, když jsme v asi v roce 1964 koupili chalupu nad Dolním Podlužím, ve Světlinách, tedy podél silnice na Rumburk, kterou má můj bratr dodnes (bydlí a pracuje m.j. v Novém Boru). O osudu tohoto pohraničí bychom si mohli dlouze vyprávět. Můj prastrýc žil a pracoval ve státním domku přímo u tratě v Dolním Podluží do roku 1972. Byl to zlatý člověk, vyučený řezník, statkář, koňský handlíř, majitel několika generačních statků a povoznictví, které sám vybudoval. Jeho žena byla Němka, říkali jsme jí Tante Toni. Česky moc neuměla, tak jsme se my děti učili německy. Následkem děsných poměrů a zacházení tehdejšího režimu jí ranila mrtvice a o prakticky bezvládnou, nemohoucí ani mluvit, se o ni až do její smrti, tedy celých  8 let, vzorně staral jak jsme ho nazývali Onkel Venzel. On sám, zbavený v roce 1948 veškerého majetku, směl pěstovat králíky, pár slepic a pracovat jako zaměstnanec v lese, kde se oddělal, neboť měl slabé srdce. V roce 1972 zemřel na následky jeho selhání u mého otce v nemocnici Na Vinohradech.

 

Kotek_1… Vy manipulujete veřejným míněním. Můj obraz ve veřejnosti je jen a jen Vaše práce! Čtu-li diskuse pod Vašimi články, mohu než utéci z města, jít se oběsit nebo čekat na najatého ranaře. …

"Netvrdím, že jediné správne názory sú moje, ale chcem, aby provokovali myslenie." vraví Peter Staněk.

 

Nrodn_fronta… Je to právě odkaz Národní fron­ty, který tady dodnes - zpravidla před volbami - rezonuje. Viz ever­green tuzemského fašismu a jeho „rodinné stříbro" Benešovy dekre­ty (sudetských Němců se týkají jen okrajově), jejichž doživotním patro­nem jsou komunisté, i když se jim tento poklad neustále někdo pokou­ší nepoctivě „vyfouknout", jako madame Bobošíková - a ovšem: Edvard Beneš se zasloužil o stát. … Je ale příznačné, že jak pan Bátora, tak madame Bobošíková byli aktivními členy Národní fronty, která mimo jiné sloužila jako kouřová clona okupaci Československa. Inu, čeští (literární?) vlastenci. A Václav Klaus? To je takový systémově ne­systémový Plojhar Národní fronty.

Komentář k Dobronínu a milionovému daru pro Muzeum moderního umění v Ústí nad Labem

.... Ve volbách r.1922 vyhrála agrární strana a Antonín Švehla se stal ministerským předsedou. Začal dělat pořádek na ministerstvech. Když začal dělat pořádek na ministerstvu zahraničí u Beneše, dostal se s ním do křížku. Žádal proto prezidenta TGM o jeho odvolání, protože národní socialisti byli se sociálními demokraty a komunisty v opozici. U Masaryka neuspěl. To proto, že oba, jak Masaryk tak Beneš, dělali světovou zednářskou politiku, ke škodě českého národa. Společnost národů jako Velká a Malá Dohoda byly k ničemu a nezastavily nástup komunismu ve světě, jako později nacismu, protože se z politiky vytratila poctivost. Jen se o ní politiky žvanilo.

VSE_web_sinagl_311011Tato přednáška byla velmi vážně ohrožena, jak prohlásil moderátor David Rektorys. Zúčastnili se jí paní Zdena Mašínová (sestra bratří Mašínů), paní Ludmila Zouharová (dcera Václava Švédy), historik Petr Blažek a dokumentarista Martin Vadas. Nejprve byl promítnut dokument Martina Vadase „Země bez hrdinů, země bez zločinců.“ Poté následovala debata s pozvanými hosty. Z jejího takřka 80. minutového obsahu doporučuji zejména poslech svědectví a názorů paní Zdeny Mašínové, kdy hovoří mj. i „…o totalitě, která trvala příliš dlouho, zasela do lidí strach, který se projevuje dodnes, hrozí nám proto další totalita, byť v jiné formě,  chyběl Norimberská proces,  dnes se soudí zločinci z Balkánu v Haagu…“

 

Rychecky_1 Z webu autora níže uvedeného textu: „Nechci zde doporučovat žádnou politickou stranu, protože žádná ideální neexistuje. Chci jen aby lidé, až budou rozhodovat ve volbách o budoucnosti naší země, pořádně popřemýšleli a měli k tomu dostatečné podněty. A aby se snadno nedali zmanipulovat. Osobně věřím, že žádný člověk nechce škodit a není v jádru zlý. Škodí pouze proto, protože nemá dostatek informací, nebo jeho inteligence nestačí na to aby si tyto informace zpracoval.“

Doplněno o moji korespondenci s předsedou ÚS ČR, ředitelstvím PČR JK, ředitelem ÚOOZ a ředitelem ÚOKFK, ve věci Občanské žaloby a TO na Ing. Michaela Hrbatu, náměstka ministra obrany ČR Alexandra Vondry.

 

jaderna-energetika-temelinUkrajinská jaderná pohroma z roku 1986 je od naší současnosti vzdálená o čtvrt století. Přesto je stále součástí života i našich obyvatel. S ohledem na letošní události v Japonsku se černobylské vzpomínky jeví jako stále živé. Dokázali jsme se poučit, anebo se dopouštíme stále stejných chyb? Dokument Všechny příští Černobyly byl natočen v Centru publicistiky a dokumentu Televizního studia Ostrava. V dramaturgii Martina Červenky a Josefa Albrechta, kamerou Jiřího Berky a v režii Ivo Bystřičana. Uvidíte jej ve čtvrtek 3. listopadu 2011 na ČT2 ve 20:00 hodin.

 

Klaní se Gottwaldovi a vy jim dáváte funkce, naříkal zastupitel. Marně

25.11.2010 19:22 - Zastupitelstvo Prahy 10 si do vedení kontrolního výboru zvolilo kandidátku KSČM. Nic nebylo platné, že v rozpravě apeloval na občanské a sociální demokraty zastupitel TOP 09 Martin Uhlíř, aby zvolili kandidáta za jeho stranu. Starostou byl zvolen končící náměstek primátora Milan Richter (ODS).

Stejně jako na magistrátu hlavního města Prahy nevyužily dvě pravicové strany ODS a TOP 09 možnosti pohodlně složit většinu i v zastupitelstvu Prahy 10. Prvně jmenovaná zde upřednostnila koalici s ČSSD, Stranou zelených a Desítkou pro domácí. V opozici šestatřicetičlenného vedení městské části tak zůstalo jen deset zastupitelů za TOP 09 a dva za KSČM.

Jak velí politická korektnost, opozici připadl post předsedy kontrolního výboru. Nebyl však zvolen kandidát TOP 09, ale kandidátka početně mnohem méně zastoupených komunistů. „Ukončete v Praze 10 nepěknou tradici legitimizování strany, která je přímou pokračovatelkou organizace mající na svědomí čtyřicetiletou morální devastaci našeho národa," marně v rozpravě apeloval Martin Uhlíř, zastupitel za TOP 09, na občanské a sociální demokraty, stejně všichni zvedli ruku pro kandidátku Janu Čunátovou z KSČM.

Zároveň připomněl, že celopražská lídryně komunistů, poslankyně Marta Semelová, vyjadřuje pravidelně obdiv Klementu Gottwaldovi a například se nebrání tvrdit, že v 50. letech byli souzeni jen ti, kteří se skutečně provinili.

"Myslí tím soudružka Semelová kromě mnoha jiných i např. anglické letce - pravé hrdiny našeho národa? Provinili se snad tím, že chtěli položit život za svůj národ?" pokračoval Uhlíř.

Na zoubek se společnosti Praha 10 - majetková kontrolor nepodíval

„Šlo o pragmatismus ze strany ODS a ČSSD a navíc zachování tradice, protože i dosud byl šéfem kontrolního výboru komunista," připomíná Uhlíř pro ParlamentníListy.cz, že v této funkci působil Lubomír Ledl, který byl ale nově zvolen na magistrát, s nímž je desítka velmi propojená. I proto se spekuluje o tom, že i tam by měl Ledl stejný post získat.

„Moc účinná ta kontrola nebyla, přestože třeba kauza vzniku společnosti Praha 10 - majetková a s ní spojené velmi podivné majetkové převody a nakládání s obecním majetkem by za kontrolu určitě stály. ODS dobře ví, že TOP 09 by do těchto témat šla, tak se jí pochopitelně nehodilo, abychom vedli kontrolní výbor," vysvětluje Uhlíř motivaci dlouhodobého vládce nad touto městskou částí.

Takovou důslednou kontrolu Praha 10 ještě nezažila

Přestože TOP 09 věřila, že v Praze 10 nad ODS zvítězí, nevzdává se ani, když jí zůstala jen opoziční role. Především proto, že jejích deset zastupitelů bude mít přístup k materiálům, k nimž se běžný občan nedostane. „Budeme provádět neúnavnou a důslednou kontrolu. Tedy něco, co Praha 10 dosud nezažila," vzkazuje Uhlíř novému vedení městské části.

Tím, že tak často získává kontrolní post strana, před kterou třeba ODS veřejnost často varuje, není překvapen politolog Jiří Pehe. „V obecné rovině by se mohl uvést noblesní důvod. A sice ten, že je KSČM dlouhodobě vnímána jako opoziční strana, která by neměla mít žádnou vůli někoho pardonovat, takže může jít i o signál pro veřejnost," říká pro ParlamentníListy.cz Pehe.

Podle politologa působí u zavedených stran i prvek strachu

Uvědomuje si ale, že existují prozaičtější důvody jako jsou stranické kšefty. „Na komunální úrovni se zastupitelé za ta léta dobře znají a ostatní strany komunisty často potřebují. Vědí ale, že jim nemohou dát místa v radách, takže to řeší i takto," uvádí politolog. A na druhé straně u zavedených stran působí i prvek strachu. „Bojí se neznámé veličiny, tedy toho, že by kontrolu braly nové strany až příliš vážně," dává Pehe de facto za pravdu úvahám zastupitelů TOP 09 v Praze 10, že se ODS nehodilo, aby kontrolnímu výboru šéfoval člen jejich strany.

 

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/181915.aspx

Klausova kleptokratická klika

Kolečka nám začínají zapadat do sebe. Komunismus padl, protože byl ekonomicky neudržitelný. Uvědomovali si to  sami někteří komunisté, především jejich intelektuální a bezpečnostní předvoj STB. Bylo tedy třeba rychle změnit ekonomickou základnu, ale pokud možno bez větších mocenských otřesů. Stará komunistická banda spolu se směšnými symboly režimu musela padnout, to se pod náporem veřejnosti nedalo udržet. Také komunikační revoluci nešlo zastavit. Lidi už nebylo možné držet v nevědomosti a bulíkovat jim komunistické bláboly.

Jan Ziegler

„Odporný rasista, okamžitě ho zavřete,“ jako bych slyšel některé rádoby lidskoprávní aktivisty, z okruhu Petr Uhla a jeho dcery Alexandry. Jenomže starosta Nového Bydžova Pavel Louda (ODS) schválně přestřelil, protože když na problém upozorňoval slušně, nikdo se s ním nebavil.

"Cikáni, otravují, kradou, znásilňují," takto ostře nekorektně se obul do svých problematických spoluobčanů první muž novobydžovské radnice. Někteří romští obyvatelé v tomto východočeském městě terorizují své sousedy, kteří se dokonce bojí po setmění vycházet na ulice. Pohár Loudovy trpělivosti přetekl, když šestkrát soudně Rom znásilnil jednadvacetiletou dívku.

A já se ptám, kde jste pane Uhle a další salonní žvanilové soustředěni kolem jistého internetového plátku založeném jistou zkrachovalou existencí a bývalým neúspěšným šéfredaktorem kdysi významného týdeníku.

Co pak slušní občané Nového Bydžova nemají nárok na lidská práva. Oni nemají právo na to, aby se nemuseli bát chodit po ulicích a nebýt přitom obtěžováni a dokonce i napadáni poflakující se lůzou?

Tento problém se musí řešit razantně. Do Nového Bydžova musí být vyslány policejní posily, a strážci zákonně musí tvrdě vymáhat dodržování zákona. Vzorem nám může být bývalý newyorský starosta republikán Rudy Giuliani s jeho nulovou toleranci i vůči těm sebemenším přestupkům. S touto taktikou slavil úspěch, protože zločinnost v New-Yorku za jeho působení výrazně poklesla.

A ruku v ruce s potíráním zločinnosti musí být nastolena další razantní opatření, a to například okamžité zastavení vyplácení podpor v nezaměstnanosti těm, kteří sami od sebe bez vážné příčiny přestanou pracovat. Dále bude nutné zastavit vyplácení sociálních dávek všem, kteří nepracují, poflakují se po hospodách a nehledají si zaměstnání.

Tento problém je nutné urychleně začít řešit, protože pokud bude mít majorita pocit, že minoritě prochází kdejaká lumpárna, najdou se takoví, kteří vezmou spravedlnost do vlastních rukou a máme zaděláno na rasové násilí a další Vítkovy.

Samozřejmě tvrdost práva musí pocítit všichni darebáci bez rozdílu národnosti, rasy, náboženství atd. Já nemám problém se slušnými Romy a sám jsem asi před dvěma lety napsal článek do MF DNES o romské pečovatelce Kristýně, která se vzorně stará o nemocné a staré lidi v charitním domově ve Veselí nad Lužnicí. Takových lidí si vážím, ale lupiči a znásilňovali nesmí mít v této společnosti místo!

Dále navrhuji, aby Petr Uhl přestal psát ze závětří komentáře o romské problematice do médií, ale dokázal, že není jen mužem péra, ale též činu. Proto by se měl osobně vypravit do Nového Bydžova, přestěhovat se do prostředí tamní problémové romské komunity a výchovně na ni přímo na místě působit. Také by mohl navštívit onu znásilněnou dívku a její rodinu a poradit jim, co mají dělat. To by bylo nejlepší, co by mohl udělat.

 

http://virtually.cz/journal/?q=node/2203

Článek ve Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung 21. listopadu 2010, č.46

Karl-Peter Schwarz

V tričku Led-Zeppelin proti rudým.

Nejprve bojoval Vladimír Hučín proti komunismu v Československu. Potom proti starým vazbám v novém systému.

Přerov. Všichni byli nastoupeni před pomníkem Rudé Armády: soudruzi z Okresního i z Městského Výboru Strany, ruští a českoslovenští důstojníci, soudruzi z Milice, ze Strany a ze Svazu Mládeže, žáci i učitelé ze města, stafažisté: zasloužilí proletáři, kteří dostali placenou dovolenou, aby ve správném okamžiku volali „Hurá!“ a „Ať žije Sovětský svaz!“ Psal se rok 1975 a jako každý podzim byl moravský Přerov připraven k oslavě Výročí Velké socialistické říjnové revoluce.

Vedle tribuny stály dva koše na odpadky, ve kterých byla ukryta výbušnina. Časová roznětka odpálila první nálož v okamžiku, kdy vojenská dechová kapela začala hrát „Internacionálu. Štiplavý prach zahalil rychle scénu. Zděšení seskákali ti nejbližší z tribuny, honorace i stafážisté kašlali a mnuli si oči, televizní tým uklidil kameru do bezpečí. S tekoucími slzami se orchestr pokoušel hrát dále. Arytmická kakofonie doprovázela útěk davu na všechny strany.

Z Prahy přispěchal sám ministr vnitra, aby osobně řídil pátrání po pachatelích. Celé týdny pročesávala STB každý koutek, aby našla stopy. Marně. „Měli jsme víc štěstí než rozumu“, říká Vladimír Hučín. Ale udělal by dnes za podobných podmínek totéž, jako tenkrát.

Neexistuje tričko s Hučínem, ani demonstrace, kde by se zdvihal transparent s Hučínovou fotografií. Na rozdíl od Che Guevary nechtěl Hučín komunismus zavést, nýbrž zastavit. A protože komunismus spočívá na násilí, nepovažoval jen násilí za opodstatněné, nýbrž dokonce za nutné. Byl by omyl se domnívat, že tento boj skončil s koncem komunistického režimu v Evropě, říká Hučín. Systematické pronásledování komunistickými nohsledy, kterému byl Hučín i po roce 1989 vystaven, mu dávají za pravdu.

Tento moravský Anti-Švejk se narodil 1952 ve Zlíně. Až do svrhnutí komunistického režimu se jmenovalo toto město Gottwaldov podle bývalého šéfa KP Klementa Gottwalda, jehož sochu v nadpřirozené velikosti v Přerově si měl Hučín vybrat za cíl atentátu trhavinou. Za druhé světové války měl Vladimírův otec ve sklepě protinacistickou vysílačku. Již za mlada naučil svého syna potlačovat rušící tón STB, aby mohli poslouchat Svobodnou Evropu. Hlavně ale schovával a opravoval otec zbraně pro partyzány. Některé tyto zbraně přechovával ještě po léta. A svého syna naučil s těmito zbraněmi zacházet. „V Civilní obraně jsem byl ve škole jeden z nejlepších,“ vypráví Hučín, a v chemii dával vždy zvlášť pozor.

Zatím co matka, učitelka a členka KSČ, chodívala večer na schůze, poslouchal s otcem tajně západní vysílače. Ve škole začal mít první potíže, když v kreslení napsal na jednu raketu „USA“ a spolužákům vyprávěl, co slyšel v rádiu.

Během Pražského jara cestovala rodina do Rakouska, Švýcarska, Francie a Itálie. V srpnu 1968 přišli Rusové. Na gymnázium Vladimír nesměl, o vysoké škole vůbec nemluvě. Nechal si narůst dlouhé vlasy a vstoupil do firmy Meopta, kde pracoval jeho otec jako elektrikář. Západní rádio hrálo Jimi Hendrixe, Erica Claptona a Cream. Vladimír hrál bicí v jedné skupině v Přerově. Pro veřejné vystupování bylo potřeba povolení Kulturního oddělení, které toto povolení ale odmítlo vydat. Za to se začala o skupinu zajímat STB.

13. května 1971 byl slunečný, teplý den. Hučín ještě s kamarádem podnikli výlet na kole. V restauraci „Jednota“ se zastavili a postavili se k výčepu. Všude visely rudé prapory, srp a kladivo. Vedle ve velkém sále chlastali komouši na oslavu padesátého výročí založení Strany. Hučín měl na sobě t-shirt s Led Zeppelinem. Oba mladíci byli obstoupeni. Soudruzi  popadli Hučína za vlasy, odvlekli jej na WC a máčeli mu hlavu stále znovu do mísy. V chomáčích mu vyrvávali vlasy. Krev se mu valila  přes oči a přes obličej. Mlátili ho, až ztratil vědomí. Strhli mu jeho t-shirt, ukradli mu hodinky. Tenkrát ztratil pár zubů, říká Hučín a pochopil, že mezi ním a těmi druhými vládne válka.

Hučín si postavil tiskárnu, vytiskl 1000 letáků a shodil je z balonu nad městem. „Pryč se sovětskou diktaturou!“ stálo na nich napsáno. 1973 vyhodil do povětří obrovský prosovětský transparent. Pomalu začínala být situace vážná. Hučín si opatřil pistoli ráže 9 mm maďarské značky Femaru. 1976 byl poprvé zavřený. V budově STB v Moravské Ostravě ho fackovali, mlátili mu hlavou do stolu a hrozili mu, že zabijí jeho rodinu, když nebude spolupracovat. Zlomit ho ale nedokázali. 1983 potrestal agenta STB a KGB Antonína Mikeše tím, že mu v domě nechal explodovat nálož. Mikeš ho totiž dostal do vězení. Ten atentát přivedl Hučína znovu do basy. Do roku 1989 seděl dohromady tři a půl roku ve vězení.

Situace se ale po zhroucení SSSR nezměnila. Vnitřních vazeb v justici, v místní správě, v policii a až do nejvyšších míst se Havlova sametová revoluce nedotkla. Hučín vstoupil do nové zpravodajské služby a soustředil se na odhalování piklů levicových extrémistů na Moravě. V roce 2001 ho náhle zavřeli a obvinili, že v oblasti Přerov a Olomouc naváděl k bombovým atentátům, aby je mohl potom svádět na levicové extremisty. Proces začal bez účasti veřejnosti, soudruzi se nechtěli nechat při výkonu své msty rušit. A znovu se Hučín ocitnul ve vězení, z části byl dokonce přemístěn do psychiatrického ústavu. Soudní řízení proti agentům STB, kteří Hučína 1976 mučili, bylo ale zastaveno. Přes mimořádnou přímluvu bývalých disidentů president Václav Havel nepohnul pro Hučína ani prstem. Stále vzrůstající tlak veřejnosti vynutil nakonec veřejné řízení. V roce 2006 byl Hučín plně rehabilitován. Dneska je čestným občanem města Přerov.

Nyní začínají Češi protikomunistický ozbrojený odpor nově posuzovat. „Komunistický režim vedl válku proti vlastním občanům“, řekl předseda vlády Petr Nečas nedávno v českém parlamentě. „V určitých situacích má člověk k obraně své svobody právo na použití násilí.“ Nečas svá slova vztahoval na protikomunistickou odbojovou skupinu bratří Mašínů, kteří v padesátých letech organizovali atentáty a na svém útěku na západ přes území DDR si svoji cestu na svobodu museli prostřílet.

Hučín vítá tuto změnu rétoriky, varuje ale před podceňováním stávajících komunistických vazeb, které se skrývají za tváří demokracie. Ten boj není ještě dávno ukončen!

 

Překlad: Jan Kříž

OS_Praha_Vondrak_2_291110Jednání bylo odloženo na 4. a 5.ledna 2011 od 9:00 hodin, 1.p, č. 126, protože se nedostavila jedna přísedící – údajně ze zdravotních a rodinných důvodů…?! Jakých konkrétně nám soudkyně nebyla ochotna, resp. schopna sdělit. Zaplněná soudní síň se tak po půl hodině opět vyprázdnila. Za svobodné vyjádření názoru, tak zůstávají dva nevinní mladí lidé už třináctý měsíc ve vazbě. Neuvěřitelná zrůdnost české justice.

 

Vzdelani

„Moroz a partner“ opět na scéně…?!

Vzdělání a rodina je základem státu. Od revoluce se vystřídalo na postu ministra školství spousta méně schopných či neschopných a každý vymýšlí něco nového. To, co funguje se ruší, nesmysly přetrvávají. Enviromentální vzdělávání, výchova a osvěta se na školách učí, otázkou je jak dobře? Faktem je, že české školství vykazovalo před 15 ti lety výborné výsledky ve srovnávání s dalšími státy v oblasti přírodovědné či matematické. ČR byla na 7. místě. Za těchto 15 let jsme se ve stejné oblasti propadli na místo 24. Práce pro učitele není jednoduchá, mění se žáci, neustálý tlak na kantora, teď nové platové tabulky, přidáno mladým a ti starší? Demotivující!!! Jedné mé známé, skvělé učitelce přidají od ledna 30,-Kč (!!!) – pokud to ovšem bude schváleno…?!

Alarmující situace ve Františkových Lázních - Mlátilíkova demokracie!

 

Vážený pane redaktore,

V sobotu jsme vedli ALTERNATIVNÍ jednání ve Františkových Lázních, ohledně tamní povolební situace. S ohledem na zásadní a v širokém okolí naprosto bezprecedentní okolnosti, kterými starosta pan Mlátilík vytváří v rozporu se zákonem prostor pro svou vlastní činnost, kterou sám označuje za „dokončení práce“, si dovolujeme požádat o Vaší objektivní a nezaujatou reakci, odpovídající závažnosti daného dění, se kterou prosím seznamte širokou veřejnost.

Je neuvěřitelné, co v dnešní demokratické době je možné činit ve veřejné funkci. Ve Františkových Lázních jsou již 1,5 měsíce zvoleni noví zastupitelé, ale ti nemohou naplnit své zákonné pravomoci a uplatnit kompetence. Na příkladu karlovarských zkušeností (prodej Lázní III, přidělení zakázky za 300 mil.Kč, přidělení trafik stranickým kolegům, …) si dovolujeme podtrhnout a vykřičníkem doprovodit svůj apel na zvýšení vašeho mediálního zájmu o obdobný, ne-li mnohem horší stav ve Františkových Lázních.

Jsme s díky za pochopení a za Váš případný hlubší zájem, při vědomí „vlivu“ pana ex-starosty a strachu, který kolem něj panuje i v mediálních kruzích

 

s pozdravem

Jiří Kotek & František Šnajdauf

ALTERNATIVA

Karlovarský kraj

28.11.2010

 

Příloha Otevřený dopis nových zastupitelů starostovi Mlátilíkovi!

Autoři Akčního plánu Strategie vzdělávání pro udržitelný rozvoj se bouří proti zásahům MŠMT

PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph. D. |  CEVV UK-PedF

Zástupci akademické sféry, neziskových a příspěvkových organizací, kteří od loňského roku spolupracovali s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, píší otevřený dopis ministru Josefu Dobešovi (plné znění).

Ministerstvo totiž proti vůli odborníků zredukovalo a přepsalo Akční plán Strategie vzdělávání pro udržitelný rozvoj!!! Navíc nepřipouští diskusi a odmítá schůzku, čili z našeho pohledu jedná netransparentně. Celý článek zde.

Pianistka z Terezína Herzová-Sommerová oslavila 107. narozeniny

Již 107. narozeniny v Londýně oslavila v pátek Alice Herzová-Sommerová, která se před válkou proslavila v Praze jako klavíristka a za války hrála spoluvězňům v Terezíně. Český velvyslanec v Británii Michael Žantovský jí při této příležitosti předal cenu ministerstva kultury Artis Bohemiae Amicis, udělovanou za šíření dobrého jména české kultury ve světě. Vyrůstala v Praze v umělecky založené rodině a mezi její přátele patřil například Franz Kafka a Max Brod. Na klavír začala hrát v pěti letech a jako klavíristka získala mezinárodní renomé. V roce 1943 byla s rodinou transportována do ghetta v Terezíně. Stala se známá jako pianistka z Terezína, když zde odehrála spoluvězňům na 150 koncertů. Nacisté povolovali vězňům hudební a další aktivity v rámci propagandy, kdy se snažili přesvědčit Červený kříž, že je o vězně postaráno. Zpívala i v terezínském nastudování Verdiho Requiem, které mělo více kolem 15 repríz. Její tehdy šestiletý syn Raphael zpíval v dětské opeře Brundibár od Hanse Krásy. Po válce se vrátila do Prahy. V roce 1986 se odstěhovala za synem do Londýna. Je považována za nejstaršího žijícího člověka, který přežil holokaust. V Londýně stále pravidelně hraje - ke klavíru usedá každý den na tři hodiny. ČRo, 28.11.2010

Rozhovor: Martina Roe – Alice Herz Sommer: Hudba mne zachránila před smrtí…

Režisér Vondráček dostal v Německu cenu vysídlenců za Zabíjení po česku

Režisér David Vondráček v neděli převzal Cenu Franze Werfela za lidská práva. Za dokument Zabíjení po česku, líčící masakry na Němcích v Československu po skončení druhé světové války, mu ji udělila nadace německých vysídlenců vedená kontroverzní političkou Erikou Steinbachovou. ČTK a České televizi Vondráček přiznal, že dlouho přemýšlel, zda ji má přijmout. Nakonec se tak prý rozhodl i s ohledem na předchozí nositele. "Nechal jsem si i radit od přátel i politologů a historiků a nakonec jsem sám došel k tomu, že když loni tu cenu dostala Herta Müllerová, nositelka Nobelovy ceny, předtím 'maďarský Havel' György Konrad, který sám byl pronásledován nacisty, ... tak kdybych já ji odmítl, tak bych je měl za politicky naivní, hloupé nebo možná užitečné idioty v nějakých hrách, a to oni nejsou," prohlásil sedmačtyřicetiletý rodák z Mariánských Lázní. Stejně jako oni se prý domnívá, že "65 let po válce nikomu neublíží zabývat se problémy vyhnanců a troška té empatie vůči nim snad nikoho nezabije". Dokument Zabíjení po česku měl premiéru v květnu a zachycuje takzvané divoké odsuny Němců od květnového konce války do Postupimské konference v létě 1945, kdy bylo z Československa vysídleno asi 700.000 Němců. Při některých násilnostech, které je provázely, přišly tisíce z nich o život. ČRo, 28.11.2010

"Není štěstí bez svobody; není svobody bez statečnosti.“  - "There is no happiness without freedom; there is no freedom without valor." Perikles

Moroz_Michal_a_PrahaPetr Moroz zaměstnaný ve světoznámé firmě Ernst & Young? Začínal kdysi v hotelu Renesance, hlídal, jestli se „nekradou kufry“ - nyní, po pár letech „špičkového“ vzdělání je bezpečnostním expertem ve firmě, která -  světe div se - nabízí a chce dodávat MVČR své "služby". Má snad tento člověk nějaký vztah k Michalu Morozovi, náměstkovi ministra vnitra ČR Radka Johna? Nemá, je to pouze jeho bratr !!!

Kavalirova_webTakto se vyjadřuje Vladimír Hradec, politický vězeň, jehož projev svým obsahem a formou silně připomíná 50. léta. Nemravný spolek, resp. osoby, které jej ve vedení představují! Uráží tak památku všech skutečných politických vězňů. Jednání těchto povedených vejlupků z vedení KPV ČR, v čele s MUDr. Naděždou Kavalírovou a její neméně povedenou dcerkou, nemá s demokratickými principy vůbec nic společného, o to více s totalitními, chcete-li tedy komunistickými! Není divu, že se nikdo z těchto ubožáků k dnešnímu soudnímu jednání nedostavil.

JgrJe až neuvěřitelné jaké zlo umí napáchat pár jednotlivců a vypočítavým způsobem v zaslepenosti mamonu, zničit letošní ročník naší extraligy. - Je zcela evidentní, že osobní prospěch vedoucích naší extraligy vyhrál nad třetí možnou variantou trestu, která by podpořila hokejovou mládež. - Dokazuje to jen, že o rozvoj a budoucnost našeho hokeje jim nejde. - Skutečně to smrdí totalitou, ztrátou demokracie a politickým procesem na objednávku.

 

Zil_jsem_zbytecne_avers_241110„Věř jenom sobě, jiným s otazníky, chtěj mnoho, znej však meze svého chtění a za své skutky nepožaduj díky!  Dej tomu přednost míti pomocníky jen ve svých snech - leč nepropadnout snění - být sám a silný ve svém osamění."

Třetí sonet prvního věnce PŘEDJAŘÍ

„Svět, ve kterém jsi žil, se rozbil v zmatku a po jiném už ani netoužíš, nemá-li většinu těch mravních statků, bez kterých lidský život ztrácí již své kouzlo. Tančit podle kolovrátku, na to jsi měl vždy neohebný kříž. Buď rád, že prožíváš své stáří v chládku, těm venku beztoho jen překážíš. Jen smutno je ti. Hledíš zasmušilý, jak uštvaný dav tancuje a šílí radostí, že ho vedou na porážku. Lež vidíš před sebou a ohavnosti, na dosah ruky ordinérní frašku, cos míval rád, je v děsné vzdálenosti.“

Jedlov_lebky_1„Při vědomí hrůz, jichž se Němci dopustili v Čechách na Češích, při tom, že přejímáme odpovědnost a stavíme se čelem k dějinám, chci vyjádřit přání, aby bylo zpracováno i to ostatní, co se odehrálo v průběhu té strašné války. To je něco, co my, Němci, dnes 65 let po skončení druhé světové války snad můžeme říct."

President SRN Christian Wulff

 

říká historička Pavlína Richterová. Dnešní společnost ovládají ekonomové, a jak jsme v poslední době zjistili, vůbec ničemu nerozumějí. Navíc se nepoučili z toho, co se stalo. Pokud budou mít nejdůležitější slovo při rozhodování o směřování společnosti, dopadneme velmi špatné.

Švajčiari sú za vyhostenie cudzincov - kriminálnikov

Drvivá vačšina švajčiarskych voličov podpoří v novembrovom referende návrh na deportácie cudzincov, ktorí boli uznaní vinnými z vážného porušenia zákona či neoprávněného získania dávok sociálnej starostlivosti. Vyplývá to z prieskumu, o ktorom dnes informoval nedel'ník Sonntags Zeitung.

V prieskume, ktorý uskutočnil renomovaný institut Isopublic, sa za ich vyhostenie z krajiny vyslovilo 62 percent opýtaných, proti bolo 30 percent. Prieskumu sa zúčastnilo 1011 respondentov.

Návrh na vyhostenie podporuje nacionalistická Švajčiarska 1'udová strana (SVP). Jej plagát, ktorý znázorňuje bielu ovcu, ako odkopáva čiernu ovcu preč zo švajčiarskej zástavy, si vyslúžil obvinenie z rasizmu.

Ak voliči v celoštátnom referende 28. novembra návrh vyhostenie páchatel'ov trestnej činnosti schvália, vláda bude povinná návrh uzákonit'.

 

Zdroj: Associated Press

Ze Švýcarska: Zázraky se dějí - občas na švýcarské železnici

Nebudu psát o proražení nejdelšího tunelu na světě, které se uskutečnilo před několika dny, ale o „zázraku", který dokázalo několik úplně obyčejných lidí v úplně obyčejné situaci.

Stalo se to letos na sklonku léta. Můj přítel už dlouho toužil po okružní cestě lodí. Je to trochu luxus, v noci se jede po moři, ráno loď někde zakotví a lidé mají možnost si prohlédnout město nebo okolí. Za den či dva se jede zase dál. Bylo to dost nákladné, ale slavil životní jubileum a tak si to zaplatil a dokonce vzal i děti. Celkem jich bylo šest dospělých.

Loď vyjížděla z německého Kielu a tam se chtěli dostat po železnici. To znamená z naší vesničky pozdě večer autobusem do města Brugg (mezi Baslem a Curychem), tam přestoupit na rychlík do Baslu (Basilej) a odtud už lehátkovým vozem až do Kielu. Podle jízdního řádu jednoduchá záležitost.

Jenže nastala neuvěřitelná komplikace! Autobus sice dojel do Bruggu zcela přesně, oni odtáhli kufry na příslušné nástupiště, zjistili, kde zastaví vozy 2. třídy a čekali. Byli jediní, kdo chtěl nastupovat. Rychlík dorazil - rovněž zcela přesně, oni se vrhli ke dveřím, ale ouha. Dveře nešly otevřít. Otevírají se malým tlačítkem, ale nešlo to. Než jim došlo, co mají dělat, vlak se rozjel a byl pryč.

Co teď. Bylo jasné: Do Baslu se včas nedostanou, tedy spojení do Kielu nestihnou a loď nakonec odjede bez nich. Tolik peněz to stálo, tolik se těšili a teď to je u konce ještě než to začalo.

Najednou se vedle nich objevil pán a povídá, že z vedlejšího nástupiště viděl, co se jim stalo, že se to stát nesmí a vlastně ani nemůže - a kam že to vlastně jedou. Když mu to vysvětlili, vytáhl mobil, chvíli s někým mluvil a pak řekl: „Já jsem strojvedoucí švýcarské dráhy a teď jsem to domluvil s naším dispečinkem. Za dvě minuty tady staví intercity na Curych, jede tedy na druhou stranu, než vy potřebujete, ale nebojte se, nastupte a on specielně pro vás zastaví ve stanici Killwangen. Tam budete mít tři minuty, abyste podběhli nástupiště a tam zase jen pro vás zastaví intercity do Baslu. Jede jinou tratí než ten vlak, co vám ujel, takže budete v Baslu jen o pár minut později a pohodlně stihnete přestoupit na vlak do Kielu. Moc se omlouvám za to, co se vám stalo a přeji příjemnou cestu."

A přesně tak to fungovalo. Killwangen je malá vesnička, kde snad nestaví ani všechny osobáky. Ten večer tam ale zcela mimořádně zastavily dva rychlíky - jen proto, že jeden strojvůdce a pár dispečerů bylo ochotných a pomohli, kde mohli. Přítel s rodinou se nakonec mohl těšit z krásných prázdnin.

Inu, dá se toho dokázat hodně, skoro až zázraky, ale je k tomu třeba ochota a dobrá vůle. Moc bych vám přál, abyste mohli psát, že podobné „zázraky" se na české dráze konají úplně běžně.

                                                                                                                                                         Jan Stifter, Blog iDnes

Z chebského archívu zmizely dopisy Karla IV. a dalších králů za milióny

Ze státního archivu v Chebu zmizelo přes tisíc královských písemností. Originály dopisů významných panovníků od Karla IV. až po Marii Terezii jsou zřejmě nenávratně pryč. Je už jasné, že nejde o administrativního šotka, ale o krádež. Některé z těchto dobových dokumentů se totiž objevily na zahraničních aukcích.

Katalogová cena dokumentů se pohybuje v závratných částkách. Případ, který svým rozsahem nemá v Čechách obdoby, už vyšetřují karlovarští policisté ve spolupráci se zahraničními kolegy.

„Jedná se o korespondenci mezi městem Chebem a různými panovníky. Dopisy na hadrovém papíře opatřené vodotiskem mají všechny náležitosti včetně královské či císařské pečetě a podpisu. Jejich unikátnost spočívá v jedinečnosti, neexistují totiž žádné duplikáty. Král psal vždy pouze jeden takový dopis,“ uvedl ředitel chebského archivu Karel Halla.

 

Kompletní seznam ukradených dopisů

Mezi nejvzácnější ukradené relikvie patří dopis od Karla IV. z roku 1354, kterým osvobodil město Cheb od placení cla. „Další korespondence je například od Václava IV., císaře Zikmunda nebo od Jagelonců,“ vypočítával Halla.

Chybějící archiválie odhalil audit před šesti lety. „V roce 1993 jsme dostali první informaci o tom, že na aukci v německém Bamberku se objevila listina z chebského archivu. Tehdejší jeho ředitel proto hned rozjel revizi tohoto nejcennějšího fondu, která vzhledem k obrovskému množství materiálu trvala deset let. Auditoři postupně zjistili, že chybí přes tisíc písemností,“ pokračoval Halla.

V té době ale ještě nemohli archiváři tvrdit, že jsou ukradené, neboť se nikde venku neobjevily. „Takže se to neřešilo. Až když jsem dostal avízo od jedné kolegyně, že se desítky našich dopisů prodávají na aukci v Rakousku, podal jsem trestní oznámení. Tím se rozjelo vyšetřování,“ vysvětlil Halla.

 

Dokumenty, které se objevily na vídeňské aukci

Zloděje podle šéfa archivu nezajímaly ani tak texty dopisů jako hlavně pečetě, razítka nebo podpisy. „To má pro sběratele nesmírnou cenu. Nechali jsme znalecky ohodnotit jen asi padesát dokumentů a dostali se na částku v řádech miliónů,“ konstatoval dále šéf archivu.

O tom, kdy a jakým způsobem k odcizení archiválií došlo, má Halla jasno. „Jsem přesvědčený o tom, že ke krádežím došlo hned po revoluci v devadesátých letech, kdy po těchto věcech začala být větší poptávka a nebyl takový problém je dostat za hranice. V té době panoval i chaos v kontrole lidí, kteří v archivu dokumenty studovali. Stačilo se zaregistrovat jako badatel a tím získat k těmto věcem prakticky volný přístup. Šlendriánsky se chovala zejména obsluha badatelny, která někdy ani nezapsala, co konkrétně si kdo vypůjčil. Vůbec nikdo nekontroloval, jestli ten dotyčný skutečně vrátil všechny dokumenty, které si půjčil. Dneska už je to nemyslitelné, vše pečlivě kontrolujeme papír po papíru a navíc je dění v badatelně monitorováno kamerovým systémem," uvedl Halla.

Ředitel je již skeptický k tomu, že by se ukradené dopisy do archivu ještě vrátily. Přesto věří kriminalistům, kteří na případu intenzivně pracují, že se jim podaří dostat se pachatelům na stopu.

“Snažíme se jim proto být ve všem nápomocni. Jsme schopni jednoznačně doložit, že ty věci pocházejí od nás. Archiváři, kteří tady fungovali ve dvacátých a třicátých letech, ke každé té listině udělali regest. To znamená, že máme v němčině popsané, o co se jednalo, kolik u toho bylo pečetí nebo jaké jsou tam podpisy. Tím mohu dokladovat, že u nás v archivu byly tyto dokumenty uloženy už před válkou,“ uzavřel Halla.

Patrik Biskup, Právo

http://www.novinky.cz/krimi/214143-z-chebskeho-archivu-zmizely-dopisy-karla-iv-a-dalsich-kralu-za-miliony.html

MFD: 19. listopadu 2010

KOMENTÁŘ: Kverulant na Hradě aneb Klausovi se prostě chce něco říct

Nerudnu vztekem vždy, když vidím, slyším či cítím Václava Klause. Nežiji v zákopu jeho úhlavních odpůrců, kteří ho považují za pohromu pro tuto zemi. Dokonce ani neodsuzuji vše, co říká, a priori jen proto, že to říká právě on. Ovšem poslední dobou nad prezidentem - použiji-li jeho oblíbený výraz - kroutím hlavou.

Jak jsou tato slova sporná, objevilo se na těchto stránkách již včera; přece dodám ještě jeden argument, proč se zdá, že prezident spadl z višně. Letos se začal natáčet film Lidice o nacistickém vraždění, letos na jaře získal cenu Český lev vynikající snímek Protektor, popisující nacistické zločiny.

Pozornost filmařů se pořád (i co do počtu filmů) věnuje více období německé okupace, nikoli poválečnému vysídlování - tudíž nevím, kde je to malé zdůrazňování válečných hrůz, o kterém prezident hovoří.

Skutečnost, že Klaus pro své tvrzení nesnáší žádné konkrétní argumenty, naznačuje důvod jeho projevu: snahu především zaujmout, provokovat a kverulovat. Dlouho jsem si myslel, že prezident většinu věcí říká, neboť je o nich opravdu hluboce přesvědčen. Pochyby se však dostavily před měsícem, když označil za "nečekaně, nečekaně vysoké" tresty pro žháře, kteří zapálili obydlí romské rodiny ve Vítkově a málem zabili malou Natálku.

Klaus nezmínil, co v článku popsal jeden kolega - že to byl právě on, kdo před patnácti lety ony "nečekaně vysoké" tresty umožnil: ještě jako premiér se zasadil o tvrdší postihy za rasově motivované zločiny.

Tento Klausův paradox by po mém soudu neměl zapadnout. Vysvětlením onoho rozporu je, že prezident si buď již nepamatuje, co dělal, když sloužil jako předseda vlády, nebo - což je pravděpodobnější - se řídí zásadou: moje starší činy nejsou tak důležité, názorová konzistence není podstatná, hlavně když vzbudím poprask.

Je mi to vcelku líto. Rozuměl jsem jeho odporu k dnešní převládající víře, že za klimatické změny může určitě člověk. A před známými jsem hájil některé (byť ne všechny) body jeho kritiky evropských institucí a Evropské unie. Bohužel Klausovy postřehy, na nichž něco je, se dnes čím dál více začínají ztrácet v narůstajícím množství provokací pro provokaci, které je těžké obhajovat.

Až mi tedy zase budou předhazovat ten či onen Klausův výrok, vyzvu nanejvýše ke shovívavosti. Řeknu: on si prostě nemůže pomoct, je jako Vlasta Burian ve filmu Anton Špelec Ostrostřelec, který má heslo: "Mně se chce něco říct a já to řeknu."

http://zpravy.idnes.cz/komentar-kverulant-na-hrade-aneb-klausovi-se-proste-chce-neco-rict-1c4-/domaci.asp?c=A101119_1485147_domaci_jw

 

Kavalirova_webSpor předsedy přerovské pobočky Konfederace politických vězňů (KPV) a bývalého politického vězně Františka Přesličky s vedením této organisace bude ve čtvrtek 25. listopadu poprvé projednáván soudem. Předmětem sporu je usnesení Rady KPV z května 2009, jímž byl F. Přeslička vyloučen z této organisace, a to i přes to, že stanovy KPV výslovně stanoví, že pravomoc k vyloučení člena Konfederace má jedině jeho pobočka – a ta se za svého předsedu jednomyslně postavila. „Vedení KPV si osobuje práva, která nemá, a nerespektuje při tom nejen vlastní stanovy, ale ani jednoznačná stanoviska nejvyšších kontrolních orgánů Konfederace,“ řekl k tomu advokát JUDr. Petr Kočí, Ph.D., který Františka Přesličku před soudem zastupuje. „Spor tak zbytečně poškozuje dobré jméno KPV.“ Ta je v poslední době často kritisována za autokratický, nedemokratický způsob řízení a za svévolné jednání předsedkyně MUDr. Naděždy Kavalírové, která při svém rozhodování odmítá respektovat stanovy Konfederace a ignoruje i rozsudky soudů.

DetiČeská republika se stala pedofilním rájem uprostřed Evropy – a nejenom pedofilů! Představte si, že by vám nějaký sexuální deviant či jiný násilník znásilnil, zmrzačil či zabil dítě a vy byste se právem otce dopustil násilí na pachateli, kdy byste ho doslova „stáhnuli z kůže za živa“. Podle současné legislativy můžete dostat až doživotí a pachatel, pokud by přežil, by dostal pouze podmínku, spojenou s patřičnou odbornou péčí - za to že dítěti zničil život (v podstatě zabil dítě zaživa) – a nejenom jemu. Neuvěřitelné, ale taková je skutečnost! Politik si své dítě vede do školy a ze školy vládní limuzínou – viz ministr Radek John -  a jiní se mají strachovat, protože nemají čas, díky práci své dítě všude doprovázet a sledovat.

ZOI k rukám předsedkyně MS Brno ve věci soudkyně JUDr. Gabriely Fenyklové

 

Odesílatel: Jan Šinágl, Nejedlých 335, 267 53 Žebrák

 

Příjemce:

MS Brno

Předsedkyně

JUDr. Marcela Komárková

Polní 994/39

608 01 Brno

ID datové schránky: 7y7abii

 

Věc: Žádost o poskytnutí informací ve věci JUDr. Gabriely Fenyklové

 

                                                                                                                                                       V Žebráku dne  22. listopadu 2010

 

Vážená paní předsedkyně,

 

podle zákona č. 106/1999 sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a podle čl. 17 Listiny práv a svobod si Vás dovoluji požádat o poskytnutí informací, týkajících se, zřejmě už bývalé, soudkyně Vašeho soudu JUDr. Gabriely Fenyklové. Pokusil jsem se dnes získat informace v telefonickém rozhovoru s pracovnicí Vašeho sekretariátu paní Havlovskou, ale jakmile jsem vyslovil jméno JUDr. Gabriely Fenyklové, bylo telefonní spojení přerušeno - viz zvukový záznam tohoto hovoru.

Hovořil jsem s redaktory TV NOVA a deníku BLESK, kteří se také pokoušeli získat informace, bohužel marně. Jedná se o veřejnou osobu a jistě je i ve Vašem zájmu, důvěryhodnosti Vašeho soudu a české justice, aby bylo veřejnosti sděleno, co je na informacích pravdy a zamezit tak případně dalšímu šíření nepodložených či nepravdivých informací.

Dovolím si Vám proto položit tyto následující otázky:

 

1) Byla či je soudkyně JUDr. Gabriela Fenyklová soudkyní Vašeho soudu?

2) Je pravdou, že zcizila ochranné disky z auta člena justiční stráže na parkovišti MS Brno?

3) Je pravdou, že je měla v igelitové tašce opět vrátit poté, co zcizení ochranných disků bylo zaznamenáno bezpečnostními kamerami Vašeho soudu a které měly zaznamenat i jejich navrácení?

4) Pokus jsou informace pravdivé, jaká opatření jste vůči soudkyni podnikla?

5) Je soudkyně JUDr. Gabriela Fenyklová i nadále soudkyní Vašeho soudu, byla přeložena jinam, či podala návrh na demisi k rukám prezidenta ČR?

 

Prosím považujte moji žádost o informaci za veřejnou. S Vaší odpovědí rád seznámím veřejnost a sdělovací prostředky v ČR i v zahraničí.

Děkuji Vám předem za Vaši odpověď v zákonné lhůtě.

 

V úctě k Vaší vysoké a neodejmutelné odpovědnosti

 

Jan Šinágl v.r.

r.č. 521209/191

www.sinagl.cz

 

P.S.

Odeslání do DS MS Brno, dne 22.11.2010, nebylo zatím možné? Odesláno předběžně běžným e-mailem. J.Š.

Rozbředlý Obama a objetí s Ruskem udělají z NATO mrtvolu

Organizace NATO (za české účasti) přijala v pátek v Lisabonu novou strategii. Mění ji od konce studené války už poněkolikáté. Proč? Maskuje tím to nejhlavnější – neví, co sama se sebou. Neví, jak se do budoucna vyvinou vztahy mezi Evropou a USA, tak hledá nové cesty. Protože Amerika se přes všechny slovní proklamace odklání od našeho starého kontinentu – více ji zajímají Čína, Brazílie či Indie. Tedy země, které skutečně hýbou dnešním světem. A to nahrává hlavně Rusku, se kterým se Severoatlantická aliance v Lisabonu právě objala. Dostává tím další polibek smrti.

Postupem doby, ale NATO začíná připomínat EU. Obě organizace se dostaly do stádia, kdy přesně nevědí a netuší, jak postupovat v budoucnosti dál. Což nevyhnutelně povede k jejich stagnaci. A Rusko si nepřeje nic jiného, než aby polomrtvé NATO pak drželo láskyplně v náručí.

OSL_Josef_Vondruka_smjc_se_191110„Soudružka maminka, soudruh syn, my pějeme sobě internacionální písně, co vás to porodilo za mámy, to byly pěkný svině.“ – tak byli „vítáni“ političtí vězni bachaři a „vychovateli“ v komunistické věznici v Minkovicích a nejen tam…?! 19.listopadu u OS Liberec měla tak veřejnost další příležitost uvidět tragický obraz práva a spravedlnosti v naší zemi. Byla to další skandální ukázka dědictví „sametu“, v režii postkomunistické justice a postkomunistických pohrobků. Obhájce Josefa Vondrušky JUDr. Petr Rydvan, jako bývalý komunistický prokuráor, by měl sám stát před soudem - pro zneužití pravomoci veřejného činitele !!!

Blobrdek_2

„Mýma rukama za ty tři roky praxe prošla rukama spousta dobytka a sviní a věřte, že si s nimi poradím, kdybych se s nimi náhodou setkal ve vrcholné politice.“

Do čela KDÚ-ČSL byl zvolen 33 letý MVDr. Pavel Bělobrádek. Dosavadní předsedkyně Michaela Šojdrová, doplatila na svůj nerozhodný postoj vůči Cyrilu Svobodovi a Liboru Ambrozkovi, kteří naprosto selhali mravně a které nedokázala vyzvat a přimět k opuštění strany. Neumí řešit konflikty a vžné problémy.

ZDE můj podnět ze dne 20.10.2010 - ZDE odpověď ÚOOÚ ze dne 18.11.2010 - názor si učiňte sami. Dle mého názoru, z velké části mrhá tento úřad penězi daňovách poplatníků. J.Š.18.11.2010

Hradcany_TGM_171110Pády a vzestupy jsou nevyhnutelné - otázkou čí a jaké pády a vzestupy…?! Pád morálky pokračuje, ten lze vždy zastavit, pokud je společnost schopná a má ještě dostatek vůle a sil. To málo dobrých sil mezi odpovědnými nestačí! Zlo je dobře organizováno, bez obav, strachu, v moci prostředků, které mu vládu a beztrestnost zatím bezpečně pojišťují a zajišťují. Je třeba, aby se schopní občané začali spojovat. Obavy a strach poté budou stále více zaměstnávat druhou stranu. Události v Praze dne 17.listopadu mohou být prvním signálem potřebné mobilizace občanské společnosti – počátkem vzestupu.

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na křest knihy povídek

Martina Daneše České výpečky (Kronika let 1989 - 2005 v 17 obrazech)

ve středu 6. září v 17 hodin

v Paláci knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1.

Knihu pokřtí psychiatr MUDr. Miroslav Plzák, zazpívá Josef Kristian Mejstřík, na klavír zahraje Stanislava Sýkorová. Knihu bude možné na místě zakoupit.

Podrobné informace o knihách a autorech nakladatelství Hejkal najdete na internetové adrese www.hejkal.cz.

Hezký závěr léta přeje a na setkání s Vámi se těší

Markéta Hejkalová
šéfredaktorka nakladatelství Hejkal
tel. 569 424 115
tel. mobil. 777 616 158
fax 569 420 321

* * *

Děkuji autorovi, že pozval MUDr. Miroslava Plzáka, kterého tak můžeme poznat osobně a nikoli jen z obrazovky, či stránek Květů a podobně - lékaře duší, který už třetí generaci v celé republice, dnes už bez Slovenska, radí co si počít se životem, ač vzhledem k  tomu, že mu vlastní syn spáchal sebevraždu, by se snad měl nad kvalitou svých rad zamyslet. Čtenáři evidenčních podkladů svazků StB, navíc pana doktora znají jako agenta Karla, celkem čtyřikrát pod číslem 270 825.

 

Spisovatel Jan Beneš, který je mimo republiku a nemohl přijít, mne  požádal, abych zde jeho jménem přečetl následující text:

Těm, které to zajímá: Stvrzuji příjemci této zprávy, panu Janu Šináglovi, že skutečnosti ze života padoucha Plzáka, které jsem mu poskytl, pochází ze studia Plzákova spisu v archivu ministerstva vnitra v Pardubicích. Ke studiu jsem se dostal proto, že pan doktor Plzák, pan doktor Nesvadba a jistá Helena Lamarová byli na mně StB v létech 1965-1966 nasazeni v "akci Spisovatel". Že jsou agenty o sobě navzájem nevěděli, takže pan doktor Plzák podával hlášení i na pana doktora Nesvadbu, zatím co Nesvadba na Plzáka nikoli, a Nesvadba si tím vysloužil negativní hodnocení, že na rozdíl od Plzáka, spolupracuje pouze k zajištění osobních výhod. (Hlášení na Nesvadbu pocházela nejen z "akce spisovatel".) Plzák tudíž v mém hodnocení spolupracoval z touhy učinit si radost ze zla. Nesvadba, jak podotknuto, za povolování cest do zahraničí a eliminaci dopravního přestupku. Svazek sám má mnoho desítek stránek, z nich vyjímám nejen občanské, ale zejména lékařské morálce pana doktora odpovídající předávání chorobopisů pacientů StB. (Za chorobopis manželky Ludvíka Vaculíka mu byla vyplacena odměna 200,- Kčs) a zvláště odporně na mne působilo hodnocení při prověrkách agentů v roce 1971, kde evaluátor vyzdvihuje, že Dr. Plzák se iniciativně již 22. srpna 1968 hlásil o nové úkoly a odcestoval do Mnichova, odkud se vrátil dne 10. září a přivezl cenné poznatky z Rádia Svobodná Evropa. Za odměnu mu bylo dovoleno ponechat si zbytek nespotřebovaných devisových prostředků...

Na dnešní autogramiádu bych se dostavil osobně, bohužel ještě než jsem věděl o jejím konání přijal jsem jiné závazky a dokonce mimo republiku.

 

Jan Beneš, 2.9.2006

 

P.S.1

Jakým právem nosí a užívá ještě dnes MUDr. Miroslav Plzák doktorský titul?!

Jan Šinágl, 6.9.2006

https://www.sinagl.cz

 

P.S.2

Na této autogramiádě jsem uvedený text pana Beneše nepřečetl. Nechtěl jsem případně nechtěně ublížit vydavateli a autorovi knihy.  Pana Plzáka jsem oslovil, uvedené skutečnosti popřel, vše prý už objasnil časopis REFLEX. Slíbil, že mi napíše své vyjádření. Do dnešního dne nenapsal. Každý si může v Pardubicích, v archivu MV, ověřit skutečnosti uváděné spisovatelem Janem Benešem.

Jan Šinágl, 26.9.2006

V jednom městě povolal právník k soudu jako svědka jednu starou paní. Když složila přísahu, ptá sejí žalující právník:

„Paní Čermáková, znáte mne?"

„Ale ano, samozřejmě. Znám vás od plenek. A abych pravdu řekla, jste pro mne velikým zklamáním. Lžete, zahýbáte své ženě, manipulujete lidmi, pomlouváte je. Myslíte si, že jste velké zvíře, a přitom jste tak pitomý, že vám nedojde, že z vás nikdy nebude nic než mizerný právník maloměstského formátu."

Právník vytřeštil oči. Když se vzpamatoval z prvního šoku, rychle se zeptá: „Paní Čermáková, znáte právníka žalovaného?"

„Ano, znám pana Koblihu ještě z doby, kdy neuměl chodit. Občas jsem ho jeho rodičům hlídala. A i v něm jsem se zklamala. Je to lenoch, udavač a piják. Nedokáže s nikým slušně vycházet a jeho právnické znalosti jsou tak mizerné, že bez uplácení ještě nikdy nic nedokázal."

V tu chvíli soudce zabušil kladívkem a vyžádal si ticho v soudní síni. Zavolal si oba právníky k sobě a povídá jim tiše:

„Pánové, jestli se jeden z vás zeptá té paní, jestli mě zná, dám vás okamžitě zavřít pro pohrdání soudem!"

Miroslav Sígl: Proč vstoupit, proč nevstoupit…?

 

Reakce Ladislava Křivánka

Plně se ztotožňuji s názory pana Kotyzy. Ve fungujíci demokratické společnosti je normálně většina občanů apolitická, nevstupuje do žádné strany a vyjádří svojí podporu stranám či jejich zástupcům pouze při volbách. Na západě většinou zvolení kandidáti pracují pro své voliče, pokud zklamou jejich důvěru, tak si po dalších volbách sbalí svých pár švestek a jdou od válu.

U nás v Kanadě je volební situace dost prekérní, proto ani zde moc lidí nevstupuje do žádné strany. Pouze jedno období jsem byl členem jedné strany a pak jsem členství již raději neobnovil. Zde v každém volebním obvodě vyhraje pouze kandidát s nejvyšším počtem hlasů, takže když ve všech obvodech po celé Kanadě (nebo provincii) dostane strana “A” 51% hlasů, tak má zajištěno 100% křesel a opozice i kdyby dostala 49% tak nedostane ani jedno.

Proto volím třeba v naší quebecké provincii liberály (konzervativci nemají šanci a bylo by to jen mrháni hlasů), jen aby nedostali hlasy quebečtí separatisté. Ve federálních volbách ale volím většinou konzervativce (i když jsem někdy také volil liberály, když už jsme byli všichni nespokojeni a volali po změně).

Situace v české kotlině je však jiné specifikum (stačí se jen třeba podívat na umístění ČR ve světové tabulce korupce). Za bolševika vlezl do jejich strany každý kdo chtěl mít nějaké výhody oproti většině občanů. Stačilo mít tatínka ve straně, a dítě (i když třeba ne dost inteligentní) se lehce dostalo na vysokou, sehnal se i dobrý flek, ba i byt, či přednost v pořadníku na auto, nebo dovolená v zahraničí, a u prominentů třeba i studie na západě. Uznávám, že tam mohlo být i pár nadšenců, kteří tam vlezli jen z naivnosti a pro “ideály”. Celý život od 1948 až do svého odchodu v 1968 jsem žil na “druhé straně plotu”, takže jsem si užil, a mohl také vidět výhody straníků.

Nemohu však pominout smutnou skutečnost, že po zorchestrovaném “plyšáku” měli v rukou stále moc a ekonomiku v rukou bývalí soudruzi, kteří si včas dovedli převléknout kabáty. Proto šlo tak lehce vytunelovat, rozkrást a rozprodat republiku. Ti si udrželi pozice ať již v jakékoliv straně. A to ani nemluvím o bývalých soudcích či funkcionářích, kteří stále sedí ve svých funkcích dále. Proto třeba existoval i dvojí metr na restituce. Někdo dostal hned zpátky Barrandov a Lucernu (i když proti Benešovým dekretům), o jejichž pochybném prodeji se raději nebudu zmiňovat, a další restituenti ze západu utřeli nos, a čekají dodnes.

Obyčejný člověk z ulice nikdy neměl žádnou šanci se dostat k lizu, pakliže nevstoupil do nějaké strany. Pokud se neřídil příslovím že kdo chce s „vlky býti musí s nimi výti“, tak si však moc nepomohl. Vypadá to, že v Česku žádný slušný člověk do politiky nevleze, i když mohou být výjimky.

Jednou světlou výjimkou je pro mne třeba Jan Šinágl (který by tam patřil a pro kterého bych rád volil), který po svém návratu ze Švýcarska bojuje nejen na svých stránkách ( https://www.sinagl.cz/ ) za demokracii doma, ale též demonstruje či pořádá demonstrace na její podporu. Za to je smýkán po soudech a jsou na něho uvalovány finanční tresty (poslední 150 tisíc Kč), které ho mají odradit od dalšího “šťourání” a kompletně zruinovat. Raději podpořím finančně takového člověka (a budu i zde shánět další slušné lidi, kteří by mu také pomohli), než abych podporoval nějakou stranu doma.

Po 1989 jsem byl plný euforie, hned se rozjel domů a myslel, že to vezme jen pár let co se stane z naší vlasti třeba malé demokratické Švýcarsko, a že se snad rádi vrátíme. Z toho mne okamžitě vyvedl kamarád Karel Kryl. Myslel jsem že vše vidí černými brýlemi, ale po letech jsem usoudil, že to viděl vše ještě dost růžově. Osobně si myslím, že to vezme pár generací než se zapomene na hříchy otců a dědů, a než se Česko vyvine ve slušný, demokraticky fungující stát s dobrými zákony a s dobrými politiky. Pak možná též nastane doba, kdy lidé budou mít zájem vstoupit do nějaké strany kvůli ideálům a ne jen z prospěchářských důvodů.

L.Křivánek, 18.11.2010

Letošní listopad nám všem přinesl dvě zásadní nové informace. Jedna „obohatila“ naše politické prostředí, druhá dokonce rozšířila penzum našeho vědění v oblasti politologie. Obě mají jedno společné – osoby a obsazení.

US_CR_RychetskyDo jaké míry má veřejná osoba, navíc soudce, právo utajovat či zamlčovat před veřejností údaje, které důvodně mohou prokazovat jeho skutečný charakter, mravní postoj a morální zásady. Každý soudce, který odmítne občanovi či obžalovanému odpovědět na otázku, zda-li byl členem zločinecké organizace KSČ, tím nepřímo odpovídá, že členem byl. Pokud by nebyl, musel by na nečlenství v KSČ být hrdý, charakterově obstál a jistě by to rád i veřejnosti sám sdělil – nebylo by žádného logického důvodu tak neučinit. 30.listopadu 2010 ve 14:00 hodin nám Ústavní soud vyšle další signál o svém skutečném vztahu k právu, ke spravedlnosti a k nepsaným zákonům mravním.

UTSD_NO_text_151110Mužové čeští, české ženy, hosté naši,

byl jsem vyzván, abych zde promluvil. Ke komu však se mám obrátit? Koho oslovit? Patřím k vám, kteří uctivě mlčíte v přítomnosti Boží a tváří v tvář svatému Václavu. Mohu hovořit jedině k němu. Ne k jeho lebce zakryté závojem a ozdobené drahokamy vsazenými do zlaté čelenky, ale k jeho myšlence, k vůdčí ideji našeho národa a základu naší státnosti.

Vyšlo v LN dne 5.1.1990 - V archivu LN už tento článek není k nalezení – ani na Internetu…?!

KSC_KSCMDostali jsme z Polska pozoruhodný text, jehož ruská verze byla nalezena v kanceláři bývalého polského prezidenta Boleslava Bieruta. Obsahuje směrnice moskevského ústředí KGB, zaslané buňce této organizace,  pracující na sovětském velvyslanectví ve Varšavě. Byly napsány v roce 1947. Chladná metodičnost, s níž KGB připravovala naprostou podřízenost země zájmům velmoci, musí i dnes vzbudit údiv. A také vyvolat otázku: Dostávala buňka KGB na zastupitelství SSSR v Praze podobné pokyny? Není to vyloučeno, některé body instrukcí připomínají příliš hlavní zásady politické praxe KSČ v padesátých letech.

Část dopisu jednoho nejmenovaného hypermarketu jedné ze zákaznic.


Vážená paní Janatová,

 

v průběhu předcházejících 6 měsíců monitorovali pracovníci naší bezpečnostní služby počínání Vašeho manžela v našem obchodním domě v době, kdy Vy nakupujete. Níže uvedený seznam obsahuje detaily jeho přestupků, zachycených bezpečnostní kamerou.

Kopie těchto záznamů máme uložené. Vašeho manžela jsme opakovaně slovně napomínali při každé návštěvě obchodu, což ignoroval. Na výzvy a napomenutí reagoval hrubě slovy: "Dokud tady moje žena nakupuje, musím s ní sem chodit taky...". Proto jsme nuceni zakázat Vašemu manželovi, Vám a celé Vaší rodině vstup do naší prodejny.

Následuje seznam aktivit Vašeho manžela v našem obchodě po dobu posledních 6 měsíců:

 

15 červen: Vzal 24 krabiček kondomů a náhodně je vložil do vozíků nakupujícím,kteří se nedívali.

2.červenec: Nastavil všechny budíky v oddělení domácích potřeb tak, aby zvonily v pětiminutových intervalech.

7.červenec: Udělal na podlaze vedoucí k toaletám tenkou dlouhou stopu rajčatovým džusem.

19.červenec: Přistoupil k zaměstnankyni domácích potřeb, řekl oficiálním tónem "kód tři" a sledoval, co zaměstnankyně udělá.

4.srpen: Přišel k pultu Služby zákazníkům se žádostí koupit balení M&M´s (lentilky) na splátky.

14.září: Přesunul nápis "Pozor, mokrá podlaha" do části pokryté kobercem.

15.září: Rozložil jeden ze stanů v kempingové části a zval nakupující dál s podmínkou, aby si přinesli polštář.

23.září: Kdykoli se ho zaměstnanec zeptal, zda nepotřebuje pomoc, rozplakal se a křičel: "Proč mě, lidi, nenecháte na pokoji?"

4. říjen: Díval se přímo do bezpečnostní kamery a používaje ji jako zrcadlo, šťoural se v nose.

10.listopad: U pultu se zbraněmi se ptal zaměstnance, zda neví kde jsou antidepresiva.

3.prosinec: Podezřele se pohyboval po prodejně a hlasitě si přitom pobrukoval melodii z Mission Impossile.

18. prosinec: Schoval se mezi věšáky s oděvy a na lidi, kteří se v nich probírali, pokřikoval: "Kup si mě! Kup si mě!

21.prosinec: Vždy když se ozvalo hlášení z reproduktoru, schoulil se na zem do klubíčka a křičel: "Ne! Ne! Už zase ty hlasy!"

23.prosinec: Vešel do zkušební kabinky, chvíli počkal a potom začal velmi hlasitě vykřikovat: "Není tu toaletní papír!"


Doufáme, že stanovisko našeho hypermarketu chápete.

 

S pozdravem

ředitel

UTSD_avers_MS_131110Kniha Miroslava Sígla nám připomíná dobu, její myšlenky a odkaz na který se už zapomnělo. Měla by být součástí vzdělaní na základních, středních a vysokých školách. Výsledkem „sametové revoluce“ po 21 letech je,  že se na nás svět dívá jako na nějaký bezvýznamný, lokální kolorit či skanzen uvnitř EU, který nikoho nezajímá, vyjma hráčů na zdejším nemravném pískovišti a který nelze brát vůbec vážně. Mé závažné informace o náměstkovi ministra vnitra ČR Michalovi Morozovi zůstaly, dle očekávání, „tabu“ pro média a vyšetřování orgány – vyjma zvýšeného zájmu MV o obsah mých webových stránek…?!

 

Bartak_a_vladaV každé vyspělé, demokratické zemi, kde vládne právo a dobré mravy, by každý ministr po vznesení tak závažného obvinění, tak důvěryhodnou osobou jakou nesporně pan William Cabaniss je, by svého náměstka okamžitě, až do vyšetření, odvolal! Pokud ne, tak by tak za něho obratem učinil zcela jistě předseda vlády. Česká republika takovou zemí, jak vidět, zdaleka ještě není. Je to signál, výzva a naděje pro všechny slušné občany České republiky! Díky Ameriko, díky pane Cabanissi!

Dopis JUDr. Zdeňka Altnera Radě evropských advokátních komor!

 

Madam Karine METAYER

Senior Legal Advisor for Human rights

CCBE (COUNCIL OF BARS AND LAW SOCIETIES OF EUROPE)

Avenue de la Joyeuse Entrée,

1-5 B – 1040 Brussels

BELGIQUEVážení

dovolte mi zdvořile se na Vás obrátit s prosbou o postoupení přiložených materiálů k informaci o případu bezprecendentní vraždy kolegy advokáta JUDr. Ernesta Valka kolegům advokátům, kteří v rámci členů CCBE s námi sdílejí „Evropu práv občanů“.

 

Věřím, že řada z nich nebude tuto hrůznou záležitost považovat jen za cizí a zváží možnost podpory protestu proti zahájení odstřelu advokátů České a Slovenské advokátní komory. Snad již jenom proto, že odstřelem advokátů České a Slovenské advokátní komory to skončit nemusí.JUDr.Zdeněk Altner, advokát, 12.11.2010

HAVEL: POKUD SE LIDSTVO NEVZPAMATUJE, CIVILIZACI ČEKÁ KATASTROFA

Pokud lidstvo nezmění svůj přístup k tomu, co ho obklopuje, a nebude pokornější, vřítí se civilizace do katastrofy, je přesvědčen ex-prezident Václav Havel. Lidstvo se podle něj může vzpamatovat jen tehdy, „pokud se utká se svojí krátkozrakostí, tupým přesvědčením o své vševědoucnosti a nabobtnalou pý­chou". Řekl to při slavnostním zahájení 14. ročníku mezinárodní konference Forum 2000. Havel doufá, že světové elity pochopí, co důležitého sděluje nynější ekonom­ická a finanční krize: „Vlastně to není nic zvláštního, co by vnímavý člověk nevěděl dávno. Je to varování před nepřiměřeným sebevědomím a pýchou moderní civilizace. Lidské chování není úplně vyzpytatelné, jak si mnozí tvůrci ekonomických teorií a konceptů myslí. A tím méně počínání firem či institucí či celých komunit".

Vývojem civilizace, budováním gigan­tických aglomerací, anonymitou, uniform-ismem a neblahým ovlivňováním přírody je Havel silně znepokojen. Spoluzakladatel Fora 2000 Havel přednesl projev v Pražské křižovatce.

Podle Havla vzniká nový typ existenciálního úkazu: „bezbřehá konzumní kolektivita rodí nový typ samoty".

Bývalý český prezident míní, že současná globální a první ateistická civilizace ztratila vztah k nekonečnu a věčnosti. „Proto má u ní vždy převahu zisk krátkodobý nad ziskem dlouhodobým. Důležité je, zda se nějaká investice vrátí do deseti či patnácti let, méně důležité je, jak poznamená život našich potomků za sto let," podotkl.

Doplnil, že po staletí žilo lidstvo v kulturo-tvorných civilizacích a osídlení mělo přirozený řád daný obecně sdíleným cítěním. To se podle něj mění a člověk si myslí, že může kompletně naplánovat svět. „Údiv a vědomí nesamozřejmosti jsou, domnívám se, je­dinou možnou cestou z nebezpečného světa civilizační pýchy," konstatoval.

Debatní událost Forum 2000 vznikla mimo jiné z iniciativy Havla v době, kdy byl prezi­dentem. Konference má každoročně jiné téma. Heslem letošních debat je „Svět, ve kterém chceme žít".

http://www.novinky.cz/domaci/213713-havel-pokud-se-lidstvo-nevzpamatuje-civilizaci-ceka-katastrofa.html

 

Pražská ČSSD ze sebe udělala šaška

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předsedou pražské ČSSD je Petr Hulinský. Před volbami jsem ho viděl na billboardu s Olgou Zubovou. Po volbách, když odlétal na Floridu, držel v ruce deník Aha. Z těchto dvou fotografií jsem nabyl dojmu, že ten člověk je poněkud jednoduššího myšlení. Z omylu mě vyvedla Nora Fridrichová v pořadu 168 hodin. Petr Hulinský sedí v PRE Distribuce za 1 450 500.-, Pražské energetické za 1 692 800.- a Pražské teplárenské za 3 619 250.-. Celkem za 6 732 500.- ročně.

Teprve teď jsem pochopil, jaký smrtelný pot musel Hulinského polít, když uslyšel návrh TOP09, že zastupitel bude jen v jedné dozorčí radě s platem max. 30 tisíc měsíčně. Okamžitě svou kulatou tvář obrátil k ODS. A hle, nepřítel ve vlastních řadách Jiří Dientsbier ml. mu v tom chtěl zabránit a zatvrzele opakoval, že s ODS ne. Patrně jen spolustraníci zabránili tomu, aby Hulinský nepřibodl Dientsbiera vidlemi na dveře radnice. Dientsbier rezignoval sám a Hulinský natahl péro svého gramofonu. Na každou otázku do nekonečna opakuje, že chce prosadit maximum z programu. Dává tak jasně najevo, že pro ČSSD žádný volební lídr nikdy nebyl a nebude, že volič, který odevzdal hlas, již neexistuje a že o tom s kým, kam a za kolik rozhodne sám. Je škoda, že Pražané tohoto zbohatlíka nevyhodili z okna.

Na celé aféře jsou pikantní dvě věci. Jednak soud může volby v Praze zrušit a nařídit jejich opakování. Pak by ČSSD už nevěřil ani poslední bezdomovec, i kdyby dostal bačkory na zimu. Za druhé Hulinský opřel své štěstí o těsnou většinu. Stačí, aby se k Dientsbierovi přidali 2 slušní a je po korýtku.

Na závěr bych chtěl Jiřímu Dientsbierovi poděkovat. Zásadovost se dnes už v politice nevidí.

 

L. Lašek

marketing divize odborných titulů

vydavatelství Economia

Tel.: 739 586 947

*Odchodné*

Ambrozek Libor 415 000
Aubrecht Vlastimil 295 000
Besta   Zdeněk 358 000
Bičík Milan 358 000
Bohatec Pavel 295 000  
Bratský Petr 366 000
Bürgemeister Jan 295 000
Bursík   Martin 358 000
Carbol Jiří 358 000
Čepelka Jiří 358 000
Čerňanský Josef 358 000
Červenka Petr 295 000
Čurdová Anna   358 000
Dimitrov Kosta 358 000
Dlouhý Vladimír 295 000
Domesová Zuzana 295 000
Dopitová Zdenka 295 000
Dub Tomáš   358 000
Dundáčková Eva 358 000
Václav Exner 358 000
Fiala Jaroslav 358 000
Fialová Jiřina 295 000
Grüner Václav   358 000
Grůza Jan 358 000
Hájek Petr 295 000
Hanuš   Jiří 358 000
Hasil Tomáš 366 000
Hašková Monika 295 000  
Hink Vladimír 295 000
Hovorka Ludvík 358 000
Hrbata   Michael 358 000
Chalupa Jaromír 295 000
Chytka Radim 358 000  
Jacques Kateřina 415 000
Jakoubková Věra 358 000
Janeček Jiří 358 000
Ježek Josef 358 000
Ježek Libor 358 000
Jičínský Zdeněk 358 000
Kafka David 295 000
Kalábková Gabriela 295 000
Kantor Ivo 295 000
Klas Jan   295 000
Klein Jaroslav 358 000
Kočí Irena 358 000
Kochan Jozef 358 000
Kolouš Zdeněk 295 000
Krajíček Miroslav   358 000
Kratochvíle Karel 358 000
Krill Petr 295 000
Kubinyi Josef 83 000
Kubuš Pavol 358 000
Kvapil Tomáš 358   000
Langer Ivan 295 000
Lhota Zdeněk 358 000
Libý   Ladislav 358 000
Liška Ondřej 358 000
Mach Zdeněk 358 000  
Mallotová Helena 295 000
Maršiček Zdeněk 295 000
Mazuchová Lenka 295 000
Melčák Miloš 358 000
Mertinová   Marcela 295 000
Mlčák Ladislav 358 000
Molendová Dagmar 358 000
Navrátilová Ludmila 358 000
Němec Pavel 295 000
Novotný Zbyněk 358 000
Nowak Libor 358 000
Páralová Alena   295 000
Patera Miloš 358 000
Petr Břetislav 358 000
Petruška Daniel 358 000
Plašil Ondřej 295 000
Pleva Petr   358 000
Polanský Jiří 358 000
Prosek Zdeněk 295 000
Rabas Přemysl 358 000
Raninec Juraj 358 000
Rovan Daniel   295 000
Rybínová Jana 358 000
Řebíček Aleš 358 000 !!!!!
Říman Martin 358 000
Severa Pavel 295 000
Schwippel Jan   358 000
Slámová Klára 83 000
Smetana Pavel 358 000
Snítilý Evžen 358 000
Snopek Václav 295 000
Soušek Miroslav   358 000
Suk Lubomír 366 000
Sunkovský Petr 295 000
Svoboda Cyril 358 000
Svoboda Miroslav 295 000
Šlajs Václav   295 000
Šmíd Milan 358 000
Šojdrová Michaela 366 000
Šoltys Vladimír 358 000
Špika Jan 295 000
Šplíchal Karel   358 000
Talmanová Lucie 562 000 !!!!!
Tlustý Vlastimil 366 000
Vanoušek Pavel 358 000
Vojíř Oldřich 415 000
Vojtíková Jitka 295 000
Vomáčko Ladislav 358 000
Vondruška   Josef 358 000
Wolf Petr 358 000
Yvona Kubjátová 83 000  
Zajíček Tom 415 000
Zelenková Ladislava 358 000
Zgarba   Petr 358 000
Zubová Olga 295 000

*Celkem* :  38 395 000,- KČ

 

Valko_ErnestSmrt skvělého soudce, advokáta a člověka JUDr. Ernesta Valka by měla celou společnost alarmovat a mobilizovat. Tato chladnokrevná vražda je signálem začínajících poměrů, které mohou brzy dorazit i do České republiky. Pokud se společnost nezačne včas bránit, situace se vymkne kontrole, bude nevratná a s demokracií a svobodou se můžeme rozloučit. Zmohou se odpovědní jen na účast na pohřbu, kondolencích a na smuteční projevy či začnou konečně konat…?! To co se děje v Rusku s novináři neznamená ještě, že to nebude brzy i u nás i když tolik statečných a odvážných novinářů u nás zas tak mnoho není. Dopis advokáta JUDr. Zdeňka Altnera SAK a ČAK s přílohami, by neměl nechat odpovědné ani občany klidnými!

Prezidentu České republiky

 

Na vědomí :

Ústavně-právní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

předsedkyně výboru Mgr. Karolína Peake)

 

SDĚLENÍ O ZJIŠTĚNÍCH ohledně Mgr. Jiřího Krumla, soudce v Kolíně

 

Dávám tímto na vědomí prezidentu republiky a předsedkyni ústavně-právního výboru Parlamentu skutečnosti, zjištěné ohledně soudce OS v Kolíně Mgr. Jiřího Krumla, které byly prezentovány na tiskové konferenci konané na Krajském soudě v Praze dne 26.10. 2010, kde bylo doloženo, že :

-        Mgr. Jiří Kruml je evidovaným spolupracovníkem bývalé komunistické StB, a to s datem zavedení do evidence 20.5. 1981

-        Mgr. Jiří Kruml tuto skutečnost zapřel ve svém prohlášení z roku 1991 (viz výtah z materiálů předložených tehdejší ČNR ke schválení soudců do funkce) a zapírá ji dosud (viz jeho usnesení z 30.6. 2010). Odvolává se přitom na údajné lustrační osvědčení, o kterém je však patrné, že ho nikdy nepředložil, neboť v roce 1991 se ČNR kupodivu spokojila s jeho písemným prohlášením (a pak už toto potvrzení nikdo nevyžadoval).

Tedy : Soudce Mgr. Jiří Kruml aktivně pomáhal budovat a udržovat komunistický režim, označený zákonem Parlamentu ČR jako odsouzeníhodný a zavrženíhodný a dále o této své činnosti vědomě a dlouhodobě lhal a lže dosud, a to dokonce ústředním státním orgánům.

Vznáším proto dotaz na Kancelář prezidenta republiky, zda je možné, aby takovýto soudce zastával funkci soudce.

Dále se táži, zda je možné, aby nadále zastávaly svoje funkce předsedkyně Krajského soudu v Praze a předsedkyně OS v Kolíně, které o této skutečnosti věděly a vědět musely nejpozději od konání dané tiskové konference, tedy od 26.10., ve skutečnosti ale mnohem dříve, protože tato námitka byla vznesena již v dubnu t.r., a do dnešního dne neučinily v této věci vůbec nic, jak je jejich obecnou a tradiční zvyklostí.

Dále se táži, zda je možné, aby nadále vykonávala svou funkci soudkyně Krajského soudu v Praze JUDr. Helena Urválková, která o této skutečnosti věděla minimálně z předložených materiálů, a přesto nejen že neučinila nic pro to, aby byl soudce ze své funkce odvolán, ale navíc ještě zamítla vznesenou námitku podjatosti a umožnila mu dále soudit a dále terorizovat členy demokratické opozice.

Žádám, abych byl o odpovědích na vznesené otázky informován na svou trvalou adresu :

289 35 Košík č. 91.

 

S pozdravem

 

Ing. Jiří Fiala

V Praze, dne 12. listopadu 2010

 

Příl.:            -       Výpis ze svazků StB s osobními daty Mgr. Jiřího Krumla a údaji o jeho spolupráci s

touto organizací

-          Výpis z materiálů předložených ke schválení České národní radě v dubnu 1991

-          Usnesení vydané Mgr. Jiřím Krumlem dne 30.6. 2010 ve věci č.j. 1 T 24/2010

-          Usnesení vydané JUDr. Helenou Urválkovou dne 30. září 2010 pod č.j.

11 To 375/2010-443

Manifest solidarity k odporu proti odstřelu advokátů.

Kolegyně a kolegové advokáti, kolega JUDr.Ernest Valko byl zavražděn.

V bitvě o PRÁVO v České a Slovenské republice přinesl oběť nejvyšší.

Jak dlouho My advokáti, jako jeho kolegové, budeme ještě čekat přikrčeni v zákopech lhostejnosti a nečinně přihlížet jak beztrestně vraždí Ty nejlepší z nás.

Vražda kolegy advokáta JUDr.Ernesta Valka byla otevřenou demonstrací teroru. Teroru, který má zastrašit nás všechny advokáty  nejen v České a Slovenské republice, kteří se cítíme být vázáni Chartou základních principů evropské advokacie přijatou CCBE dne 24.11.2006.

Moroz_Michal_a_PrahaFirma OCIRIS Consulting Central Europe, s.r.o. (dříve Moroz Partners), přesídlila na adresu Opletalova 1284/37, kde má také adresu Česká zbrojovka, za kterou Michal Moroz loboval a jež ho donedávna platila - ČESKÁ ZBROJOVKA, Opletalova 1284/37, 11000 Praha 1 - Nové Město…?! Firma Moroz & Partners, dnes OCIRIS Consulting Central Europe, byla na Michala Moroze převedena od otce (STB) ze Švýcarska. Dnes se opět do Švýcarska vrátila na relativně nově vzniklou OCIRIS (SCHWEIZ) GmbH s nejasným vlastníkem, jak dokazuje výpis s obchodního rejstříku kantonu Zug ze dne 9.11.2010.

havlik2„…Víte, my jsme v polovině devadesátých let určitě nepatřili mezi anděly. Chovali jsme se tak, abychom byli úspěšní, a tehdy se to tolerovalo a my jsme jen zvedli tu nabízenou rukavici. Ale dnes už bychom i my potřebovali, aby ten stát fungoval, aby si úředníci neříkali o 20-ti či 30-ti procentní provize, aby fungovala vymahatelnost práva“.

Náhodou jsem při hledání v archivu narazil na můj rozhovor, ze 4.dubna 2007, pro noviny ECHO „Za službu národu se neplatí“ a další rozhovor z 24.7.2010 "Nepohodlný muž Jan Šinágl"už si nevzpomínám pro které noviny (zřejmě pro „Podbrdské noviny?). Možná vás budou zajímat i dnes…? J.Š. 10.11.2010

Městský soud v Praze

K č.j. 55 Co 372/2009

 

SDĚLENÍ O ZMATEČNOSTI ROZSUDKU

 

K výše uvedenému číslu jednacímu sděluji, že mi byl doručen zmatečný rozsudek, který obsahuje datum narození osoby stejného jména - „11.89.1963“, přičemž 89 má být zřejmě označení měsíce.

Pokud má rok na městském soudě 89 měsíců, je to jistě inovativní novinka, se kterou by se rozhodně měl Sváček pochlubit širší veřejnosti, neboť kulturní přínos tohoto vynálezu bude jistě ještě daleko rozsáhlejší nežli stupidní rozsudky téhož soudu.

Pokud byl tento vynález vymyšlen pouze proto, aby soudci tamního soudu mohli do roka pobírat 89 platů, je rovněž zapotřebí o tom informovat nejširší veřejnost, a zejména pak ministerstvo financí, které neustále brečí nad státním dluhem a jeho astronomickou výší.

Nadto sděluji nectěnému soudu, že nebyla nikterak vyřízena vznesená námitka podjatosti vůči soudkyni JUDr. Zoře Musilové, takže jí vydaný rozsudek je zmatečný sám o sobě.

Konečně, k odvolacímu jednání jsem nebyl vůbec předvolán, tedy ani já, ani můj zmocněnec, čímž byla zásadním způsobem narušena pravidla spravedlivého procesu a právo osobní účasti na soudním jednání ve věci, která se mne týká.

Když to shrnu – bordel nad bordel.

Zkrátka – městský soud.

 

Ing. Jiří Fiala

 

V Praze, dne 10. listopadu 2010

 

 

Lekarna_kriz„Hrozivé jsou regulace, které jsou známkou toho jak tragické je dnešní obsazení MZ. Začínáme jakoby úplně znovu jednat o podstatě primární péče, jejího nastavení a potřeb. Znovu pan ministr otevřel a ohání se 24 hodinovou povinností, chtějí prolomit hranici 19 let věku, omezují předepisování léků, prostě nesmyslně bloudí a neví si rady. Doufám, že pojišťovny již za ty roky pochopili a dovedou si spočítat naši opodstatněnost a více si váží naší práce.“ Tolik z komentáře jednoho  praktického lékaře.

Politkovska_Anna_RD„Žijeme v době posunutých morálních hodnot a kastrované pravdy.“ A.P.

„Jsme lidé jedné krve, každému nám ji za války nalili, každému kolik snesl. Proudí po nás jako hormony. Až moc nás často zavede do nicoty. Do tmavé místnosti bez dveří. Když nás to na poslední chvíli přece jen pustí, dochází nám jak jsme osamělí a že jsme odsouzeni k hledání lidí jako jsme my, lidé, co při hovoru nepotřebují mnoho mluvit. Lidé, co vědí o životě tolik, co většina nikdy nezažije. Možná bychom se o své tajemství z války měli podělit. Ale tam, kde panuje mír, nechce nikdo nic vědět. Nikoho to nezajímá. Mluvím o tom, že život může skončit ve vteřině. Zítřek je příliš klamná věc. Nedá se na něj spolehnout.“

29.10.2001 Anna Politkovská, Novaja Gazeta

Norsko začalo praktikovat princip reciprocity ve vztahu k Saúdské Arábii

Oslo. Norsko je první evropskou zemí, která se rozhodla zavést na mezinárodní úrovni ve vztazích s islámskými státy princip reciprocity svobody náboženství. Ministr zahraničí této země Jonas Gahr Störe totiž na oficiální dotaz islámského centra Tawfiiq a Saúdské Arábie ohledně povolení postavit v Oslo mešitu, odpověděl pozitivně: „Zajisté, ale jedině pokud bude možné postavit křesťanský chrám v Saúdské Arábii.“ Touto skutečně korektní a upřímně míněnou odpovědí míní Norsko dát jasný signál také zbytku Evropy, neboť – jak řekl norský ministr - „mnozí evropští kolegové mají stejný problém s podobnými žádostmi ze Saúdské Arábie, a Norsko se proto chystá předložit toto téma k jednání na Radě Evropy“.

Radio Vatikán, 4.11.2010

SVICKOVA_PRO_DUCHODCEKlíčové je správně pojmenovat situaci, v níž se nacházíme, přesně, ortodoxně, bez příkras, a věcně. Tady se to podařilo, je vidno, že přes všechno mlžení a oblbování establishmentu, jsou už zde skupiny lidí, kteří se začínají ORGANIZOVANĚ bránit a operují právnickými pojmy jako: zločinné spiknutí, proto občanům státu, vypovězení poslušnosti - tedy občanská neposlušnost, princip osobní politické zodpovědnosti - bez pláštíku imunity ap. Když si toto občané:

Některé reakce na mé poslední texty mi vyčítají údajnou skepsi a negaci současného stavu společnosti. Opravdu se necítím býti bytostným skeptikem či negativistou. Mé pohledy a závěry vycházejí z osobních zkušeností a množství informací. To mne možná odlišuje od některých optimisticky laděných čtenářů. Přičemž platí, že skeptik skutečně pochybuje a nedůvěřuje. Já tedy o mnoha jevech, trendech i lidech současnosti pochybuji, a některým nedůvěřuji. Své postoje si netvořím pouze a výlučně na základě mediálních obrazů. Vycházím z různých zdrojů informací a nejen z toho o čem nás přesvědčuje např. Česká televize.

T.G.Masaryk napsal ve své České otázce mimo jiné to, že náš národ spasí pouze mravnost a vzdělanost. A dnešní realita? Odpovězte si raději sami. Jeden můj čtenář mi zaslal velmi zajímavou reakci, v níž mi naopak naznačuje, že jsem snílek, který doufá a věří v obrat k lepšímu. Vrací se také k mému textu o demokracii bez elit. Mimo jiné napsal – cituji: „… V roce 1918 tvořili Češi dvě třetiny obyvatel českých zemí, ale platili jen třetinu daňového výnosu. Ten zbytek Němci v opačném pořadí. V roce 1946 získala komunistická strana největší volební úspěch ve svobodných volbách v globálním měřítku. Následovalo oloupení Němců, bohatších Čechů, likvidace elit, emigrace a 40 let komunismu. Náprava by trvala 500 let. Ale to už bude jiný svět.“

Hledáme-li spásu, jako obvykle mimo nás, pak to taky není vůbec snadné. Evropa, nebo chcete-li Evropská Unie, má problémy sama se sebou. A nepomohlo ani to, že velké země nenápadně překlopily politický a hospodářský projekt na fiskální unii. Nedávno se mne jeden přítel ptal na to, jak staré mám děti. Nechápal jsem proč. Když jsem se zeptal, tak mi řekl, že je ještě čas, aby se naučily čínsky. Čínský vliv zaplavuje svět. Čína kupuje různé státní dluhopisy různě zadlužených zemí. Reagoval na to nedávno i časopis Forbes, který čínského prezidenta označil za nejmocnějšího muže světa. Poprvé. Víte, jaké je nejčastější jméno chlapce narozeného v letošním roce v Anglii? Není to Jack ani Harry, ale kupodivu Mohammed.

Obávám se však, že naše postmoderní a posttotalitní trable se odehrávají na kvalitativně jiném půdorysu, než je tomu v západní části Evropy. Naše potíž je pak také s těmi univerzálními vzory a modely. Ten čas jsme asi propásli. A tak jediná skutečná výhoda, kterou ještě máme, je naše strategická poloha uprostřed Evropy Mezi zájmy velkého Německa a velkého Ruska. Pro velké zahraniční investory je dopravní hledisko mnohem podstatnější, než um tzv. českých ručiček, kterých rozhodně nepřibývá, ale právě naopak kvapem ubývá. Pozitivní příklady českých úspěchů jsou výsledkem osobního nasazení jedinců a ne produktem systému. Často je to spíše boj s hydrou státní mašinérie, včetně té, která má teď 27 hvězdiček na modrém podkladě. A ještě aktuálně pod čarou. Poselství voleb do Kongresu v USA – zpátky z flámu.

Petr Havlík, 8.11.2010

Justiční úřady momentálně řeší, zda nebudou muset v desítkách hospodářských kauz hromadně rušit obvinění a případy uzavírat. Uvedl to server Aktuálně.cz. Cestu k očištění lidí, kteří jsou podezřelí z největších ekonomických zločinů uplynulých let, podle serveru otevřel Ústavní soud. Několika nálezy totiž znemožnil, aby se u soudu použily důkazy, jež zabavili policisté při prohlídkách kanceláří a firemních sídel. U pražského vrchního státního zastupitelství, které se specializuje na nejzávaznější hospodářské delikty v zemi, se to týká 80 procent všech případů, které řeší. Jde v nich o téměř osm miliard korun. Ústavní soud totiž v červnu vydal verdikt, že k jakékoliv policejní prohlídce - nejen té domovní, ale i té ve firmě - musí dát bezpodmínečně souhlas soud. Do té doby policisté při sbírání důkazů na pracovištích spoléhali jen na svolení státního zástupce. Hlavní nález pak přišel v září: tehdy ústavní soudci rozhodli, že námitky proti důkazům z domovních prohlídek nařízených žalobcem lze uplatnit i zpětně. Nález se může týkat také již zahájených či uzavřených případů. Podle Aktuálně.cz už skutečně někteří advokáti, specializující se na obhajobu lidí vyšetřovaných kvůli závažné hospodářské kriminalitě, kvůli zmíněnému nálezu ÚS oficiálně napadli oprávněnost stíhání svých klientů. A nejméně v jednom případě už jim soud vyhověl, uvedl server. ČRo, 8.11.2010

Série článků od Josefa Weikerta – část 1. – ukázka

Dlouholetý vedoucí ročenky Trostbämla Franz Kafinke († 2003), sestavil seznam 509 německých obětí odsunu z Orlických hor. Tato akta byla přes německou prokuraturu poslána českému státnímu zastupitelství. Bylo vyslýcháno mnoho osob jak v Čechách, tak v Německu, přesto bylo vyšetřování kvůli „nedostatku svědků“ staženo a ze strany německé prokuratury zastaveno. Pan Kafinka stačil ještě zjistit, že v České republice byli vyslýcháni jako svědci jen „obvinění“ (skuteční pachatelé).

Určitý úspěch dosáhl dr. Ferdinand Katzer svým osobním dopisem ze dne 16.1.1990 prezidentu Václavu Havlovi  s prosbou, aby se zasadil o vyšetření a pátrání spáchaných zločinů na sudetských Němcích na konci války,  zvláště o osud jeho otce z Mládkova u Králíků v Orlických horách.

Zde byli 22.května 1945, jako 17./18.května v Lanškrouně a poté i na jiných místech v Orlických horách němečtí obyvatelé krutě pozavražděni. Asi 15 mužů z Mládkova a okolo ležících vesnic byli zajati partyzány, částečně předáni Rusům a odvlečeni na Sibiř. Není známo, zda-li se alespoň jeden z nich vrátil. Ti co masakr přežili, potřebovali často roky, než překonali trauma a mohli o prožitém a bestialitách mluvit. Všichni byli strašlivě zmláceni, 30 ran bylo minimum. Pokud někdo omdlel, byl vhozen do potoka, aby mohl být opět zmlácen, pokud se vůbec probral. Těm, co byli určeni k popravě, včetně nevinných Němců, byly částečně vyřezány do čela hákové kříže, vypíchány oči, spálené vousy, pohlavní orgány a uši uříznuty, nohy přibity na prkny hřebíky. Je nepochopitelné a nezapomenutelné, jakého sadismu byli mnozí Češi schopni…

Prezident Havel zaslal tento dopis jako trestní oznámení na Nejvyšší státní zastupitelství a zařídil obsáhlé vyšetřování. Výsledek obdržel dr. Katzer ve formě závěru vyšetřujících orgánů dne 18.prosince 1991. Stálo v něm, že členové partyzánské skupiny ALFA 1, při jedné „vyčišťovací operaci“, krutě povraždili 10 mužů německé národnosti z Mládkova. Bylo konstatováno, že toto jednání lze „kvalifikovat jako trestný čin vraždy… Byl  zcela v rozporu s právem a ilegální…“ (!) Trestný čin vraždy je ale podle českého trestního řádu po 20 letech promlčen. Proto bylo trestní stíhání zastaveno. Dr. Katzer o tom informoval v „Sudetoněmeckých novinách“ 6.9.1991 a 18.9.1992

Deset let po svém prvním dopisu, napsal dr. Kartzer opět presidentu Havlovi. Poděkoval mu za nařízené vyšetřování a jeho výsledky. Napsal mu také, že tím byla opět obnovena čest zavražděných i jeho otce. Za to jsou mu on a jeho sourozenci nesmírně vděční. Současně ale vyslovil své politování, že skuteční pachatelé zůstali nepotrestáni a poukázal na to, že se u těchto masakrů nejednalo o „běžné vraždy“, ale o nepromlčitelné zločiny proti lidskosti, které byly nařízeny tehdejší vládou. Na tyto skutečnosti už čeští úředníci ve své odpovědi nereagovali…

Vyšlo v novinách „SUDETENPOST“ v Rakousku v roce 2010

 

KS_Praha_JUDr_Ing_Pavel_Pikola_2_041010Pana Ing. Ferdinanda Němce znám osobně již dlouhá léta. Místo, by mu byl ponechán svobodný prostor k podnikání, vytvářel pracovní místa, hodnoty a prostředky potřebné pro naší zemi, je z něho dělán českou justicí zločinec a i jako takřka bezdomovec stále likvidován – a nyní i pokutou 10.000,-Kč za vyslovení pravdy o české justici.

ZDE je zdokumentována kauza Ing. Ferdinanda Němce: Opakem "amerického snu", je typický "český zlý sen", kdy se z úspěšného podnikatele a firmou s ročním obratem více než miliarda Kč, stane díky "zločinnému spolčení" a nefungování odpovědných úřadů a institucí tohoto státu důchodce s exekucí na důchod a na majetek v celkové výši 150 mil. Kč, ještě k tomu perzekuovaný Policií ČR. ZDE je usnesení o udělení pokuty za pravdu !!!

 

Vra_slavskKupodivu na webu ČTK a dalších médiích, ani zmínka o tiskové zprávě japonského velvyslanectví v Praze? Zpráva na prvním místě ČTK: „Dům v Uherském Hradišti zachvátil požár“ má přednost…?! Připojí se ke gratulantům i prezident Václav Klaus, který vyznamenává i bývalé komunisty a zve i současné do svého sídla na Pražském hradu…?! Zítra oslaví své narozeniny paní Zdeňka Mašínová – i jí srdečná gratulace, jako i nepochybně od všech slušných obyvatel České republiky, kterou si obě tyto výjimečné, čestné a statečné ženy zaslouží. Skutečně charakterních, příkladných a schopných lidí z České republiky, si zatím více Váží jiné země…?!

Zdenk_AltnerO podání návrhu Nejvyššímu správnímu soudu na neplatnost volby kandidátů ČSSD ve druhém kole voleb do Senátu Parlamentu ČR konaných ve dnech 22.a 23.10.2010

V zastoupení advokáta Mgr.Jaroslava Čapka byl dne 4.11.2010 Nejvyššímu správnímu soudu doručen návrh na neplatnost volby kandidátů ČSSD ve druhém kole voleb do Senátu PČR.

V reakci na usnesení, kterým Ústavní soud prvý den po zveřejnění „výsledků“ druhého kola, dne 25.10.2010 odmítl ústavní stížnost, která byla podána ještě před zahájením obecních a senátních voleb.

Tk_a_Jakabovi_IGen. ředitel ČEZu Martin Roman si vypůjčil z majetku ČEZu 1 miliardu Kč, předal je manželce, ta za ně nakoupila akcie ČEzu a jeho gen. ředitel tak získal plnou kontrolu nad firmou a jednáním Valné hromady. Jedná se o jasný trestný čin dle platného zákona. Menšinový akcionář ČEZu podal žalobu na gen. ředitele pro jasné porušení zákona a dobrých mravů. Neuspěl ani u Městského soudu, ani u Vrchního soudu v Praze. Počtěte si a poslechněte si, že se tak skutečně v principu děje!

Klausovi_strazci_moci_verejne_BLESK_061110Ing. Jiří Fiala o soudcích – Otřesné video o cikánech na Slovensku - Anička už v Rusku…?!

Tuto informaci jsem obdržel od důvěryhodného zdroje. Onou soudkyní měla být JUDr. Gabriela Fenyklová z MS Brno z civilně právního úseku. Měla odcizit z osobního automobilu člena justiční stráže disky z kol. Poté, co se věc „provalila“, měla ukradené disky vrátit a v igelitové tašce je položit k autu. Obojí měly zaznamenat kamery. Soudkyně měla již sama odstoupit. Je fakt, že na seznamu soudců se toto jméno nevyskytuje…?! Snaží se zde někdo tuto ostudnou kauzu „ututlat“…?!

Kavalirova_webUdělejte si sami obrázek co se ve skutečnosti děje v současném vedení KPV ČR. Ne nadarmo je tato naprosto bezcharakterní osoba předsedkyní KPV ČR a Rady ÚSTR !!! Obdržela od prezidenta Václava Klause Řád TGM I.třídy za zásluhy v boji za svobodu a demokracii, ale nikde není podrobně popsána její „odbojová“ činnost, vyjma jejího 18-ti letého působení na komunistickém ministerstvu. Sama o své „odbojové“ činnosti mluví jako o špionáži, ale podrobnosti jsou podle paní předsedkyně i dnes tajné - dokonce v tak vysokém stupni, že i její spisy a rozsudky jsou dodnes pro veřejnost nepřístupné…?!

 

IMV_Chu-Cheng_Ming_041110Podle statistických údajů proběhlo v roce 2006 celkem 57 000 povstání, kterých se zúčastnilo minimálně sto lidí. Průměrně tedy došlo každý den ke 158 povstáním po celé Číně. Postupnému rozpadu čínské vlády také napomáhá vlna vystupování z komunistické strany a jejích přidružených organizací. Tento fenomén již dosáhl desítek milionů vystoupení, a letos v dubnu dosáhl počet vystoupení hranice 71 milionů. Pan Ming poznamenal, že stejný jev jsme viděli ve východní Evropě před rozpadem Sovětského svazu. Desítky milionů členů vystoupilo a stále vystupují z KS Číny a jejích přidružených organizací jako jsou KSM (Komunistický Svaz Mládeže), či KSP (Komunistický Svaz Pionýrů).

Barkoci_Franz_Kotek_SZ_260809Justice se chová jako chcípající, postkomunistická "kobyla“ – kope zbaběle do nevinných !!!

Co vše se ještě musí stát, aby občané vyrazili do ulic a té zločinné sebrance, která nám vládne, resp. nás ovládá ukázali jasně a nekompromisně co si o ní myslíme…?! Přečtěte si, co mi dnes napsal bývalý policista pan Martin Barkóci, v reakci na rozhodnutí Nejvyššího soudu a článku v deníku PRÁVO. To budeme nečině přihlížet bezpráví, zlovůli justice, zavírání nevinných, netrestání prokazatelných, obrovských podvodů, udělování milostí darebákům a zločincům !!! Pan Martin Barkóci není vůbec vinen, naopak, vznáší velkou obžalobu na policii a justici !!!

Vrchní soud v Praze dnes soudil jako za dr. Milady Horákové…?!

To čeho jsem byl dnes svědkem u VS Praha na Pankráci mne naplnilo naprostým zděšením.  Předseda senátu JUDr. Jiří Lněnička, JUDr. Alexandra Nováková a JUDr. Petr Smrž předvedli výkon, za který by se nemusel stydět ani komunistický prokurátor Urválek. Ten poslední dokonce během soudního jednání podřimoval, ne-li usínal! Při jeho zevnějšku (cca 150 kg, neoholen) nebudil zrovna dojem, že mu leží na srdci osud člověka, ale spíše myšlenka na dobře vychlazené pivo…

Soudci se schovali za svoji nedotknutelnost, zneužili ji a zachovali se jako zločinci. Za to co předvedli by měly své pohodlná místa vyměnit za ta o pár metrů vedle!

Dokonalý obraz o dění v soudní síni si můžete učinit ze zvukových záznamů. Řeč státního zástupce připomíná svoji tendenčností hlubokou totalitu (podobně jako řeč soudce Lněničky). Policista Martin Bartóci svoji závěrečnou řeč pronesl bez přípravy a „spatra“. Skvěle promluvil jeho obhájce Mgr. Marian Franz – stále více se objevují schopní advokáti z řad nastupující generace s mravními zásadami – i mezi soudci a státními zástupci!

Co si pomyslet o státním zástupci (jméno jsem nezaregistroval), který na dotaz TV NOVA reagoval: "Poté co zaznělo v soudní síni z úst pana Šinágla se nebudu  dále vyjadřovat." Podivný státní zástupce, kterého vyvedlo z míry mé prohlášení po vynesení rozsudku – viz konec záznamu.

Souzeni byli Romové a nikdo soudný v soudní síni nebyl o jejich vině přesvědčen. Kde byli romští aktivisté - i ti z řad Romů - a proč se nedostavil ministr Kocáb, přestože byl pozván a informován a zlovůli české justice? Pan ministr připomíná prázdný sud, který duní stále více…

Ústavou zaručené právo na spravedlivý proces nebylo naplněno a zásada „in dubio pro reo“ (v případě pochybností ve prospěch obviněného) byla zcela ignorována.

Romové Milan Pačan a Julius Horváth půjdou na 3 roky a 2,5 roku do vězení. Další Rom, policista Martin Barkóci,  dostal 3 roky nepodmíněně a 8 let nesmí pracovat u bezpečnostní složek nebo ve státní správě?!

S vysokou pravděpodobností šlo o běžnou potyčku mužů kvůli ženě, které nejsou v českých hospodách žádnou vzácností. Policista Martin Barkóci, který byl po dobu 10 let skvěle hodnocen, situaci v jemu důvěrně známém prostředí vyřešil tak jako nespočet podobných. Zneužití pravomoci veřejného činitele a poškození dobrého jména policie (od kdy má policie dobré jméno?) je s ohledem na fakta a skutečnosti naprosto skandální.

Zajímavá je figura „poškozeného“ Březiny, údajně pracovníka ÚOOZ, která nabízí pravděpodobnější variantu proč musel být policista Barkóci odsouzen? Měl být uchráněn skandálu či pomáhal odstranit „nepohodlného“ policistu? O Březinových tvrzení soud nepochyboval – osvědčenému policistovi nevěřil. Podivné hodnocení tvrzení proti tvrzení?!

Policista i oba další Romové udělali na veřejnost dobrý dojem, vystupovali kultivovaně, mají „bílé“ manželky či přítelkyně. Mrazí mne z představy, že místo aby policista byl dáván jako dobrý příklad integrace, je prostě zlikvidován, aniž by soud bral v úvahu všechna dostupná fakta a skutečnosti.

Také je zajímavé, že na místě incidentu byli 2 příslušníci Městské policie a jeden kolega Martina Barkóciho – nebyli vůbec obžalováni?!

Článek v  Hospodářských novinách (odkaz níže) je neobjektivní, zavádějící, stejně jako reportáž ČT v hlavních večerních zprávách. TV NOVA, která také natáčela, raději nic neodvysílala…

Z Prahy jsem jel na náš letní dětský tábor - při pohledu na radující se děti a co je může očekávat jsem si kladl otázku: Kdy se konečně jejich rodiče a ostatní vydají na Václavské náměstí a zaplní jej spolu s ostatními !

Věřme, že tento justiční skandál a ostuda jen tak neutichne a ve svém důsledku pomůže k očistě justice od zločinných praktik.

Nemyslím si, že se soudci a státní zástupce trápí svým dnešním rozhodnutím – umím si ale živě představit pocity policisty Martina Barkóciho…

Ještě tento týden zašlu stížnost k rukám předsedy VS v Praze! Udělí prezident milost?!

 

Jan Šinágl, 26.8.2009

 - - - - - -

Zvukové záznamy VS Praha – 26.8.2009

 

JUDr.Jiří Lněnička, 56 – SZ, obhájci, 1:45:20 Mgr. Martin Franz, obvinění

https://www.sinagl.cz/images/files/VS-Praha-Barkoci-soudni-jednani-260809.WMA

Policista Martin Bartóci – závěrečná řeč

https://www.sinagl.cz/images/files/VS-Praha-Barkoci-zaverecna-rec-260809.WMA

Rozsudek

https://www.sinagl.cz/images/files/VS-Praha-Barkoci-rozsudek-JS-260809.WMA

Nerozhovoř státního zástupce pro média

https://www.sinagl.cz/images/files/VS-Praha-SZ-NO-media-JS-260809.WMA

Vyjádření Martina Barkóciho

https://www.sinagl.cz/images/files/VS-Praha-Barkoci-JS-260809.WMA

- - - - - -

Dva Romové předloni zbili muže bílé pleti. Podle soudu nešlo o rasistický čin

http://domaci.ihned.cz/c1-38153870-dva-romove-predloni-zbili-muze-bile-pleti-podle-soudu-neslo-o-rasisticky-cin

- - - - - -

„Jaký je rozdíl mezi demokracií a komunistickou tzv. lidovou demokracií?

Asi jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou.“

* * *

„Člověk se nesmí nikdy, ale opravdu nikdy vzdát.“

W.Churchill

* * *

Po dalších nevyhraných volbách ODS, či spíše po její další drtivé porážce, se objevily různé analýzy a komentáře možných příčin volební prohry. Václav Klaus přispěchal s tím, že viníkem je Topolánek a jeho kmotři. Topolánek si to nenechal líbit a kontroval tím, že se byznys s ODS provázal hlavně v éře Klause. Ve svém textu „ Hádejte, kdo za to může!“ se pokusil na svém blogu  aktualně.cz             o shrnutí Tomáš Haas. S jeho závěry lze souhlasit jen částečně. Možná je to dáno profesní osou autora – Klaus – Topolánek – Fischer. Tomáš Haas nám chce namluvit, že Topolánka odstranili tzv. kmotři, neboť o nich začal veřejně mluvit. Autor zapomíná na Večerka, Dalíka, Řebíčka a mnohé další spojence expremiéra. Cudně zatajil i výlety do Toskánska. Topolánka porazil Topolánek sám. A není to jen jeho prostořekostí, ale především jeho nedostatečností pro výkon vrcholové funkce. Připočteme-li k tomu jeho hulvátství a hrubiánství, pak to nemohlo jinak dopadnout. Jednoho Topolánka už ODS kdysi měla. Byl to Petr Čermák. A tady s autorem souhlasím, že rozklad ODS začal mnohem dříve, než se vlády chopil bodrý Mirek Topolánek. Jeho éra pouze některé trendy zvýraznila a obnažila. Je dnes módní o tom přemýšlet a psát.

Já se nyní vrátím v čase o několik let nazpět, kdy za panování Václava Klause započal proces účelovosti, alibismu a zneužívaní pozic pod praporem ODS. Na rozdíl od jiných dnešních kritiků jsem před těmito jevy varoval veřejně už tehdy.

2.10.1992  jsem vydal v Českém deníku obsáhlý text pod názvem: „Dnes o ODS“. Cituji:“…není nic škodlivějšího než arogance vítězů, není nic zhoubnějšího než nezkrotné ambice a snaha o osobní profit. Nesmíme nahrávat různým kritikům tím, že jim budeme předkládat vzorky zbohatlíků bažících po moci a neznajících ve svém pragmatismu morální rozměr…“ Připomínám, že v té době jsem byl ještě tajemníkem HK ODS. O měsíc později mne v nové funkci nahradil Petr Čermák. Odešel jsem pak ze strany, kterou jsem založil a vybudoval. Mnohým negativním jevům pak už nic nebránilo v dalším růstu.

8.2.1993  jsem publikoval jeden z posledních článků v Bulletinu ODS. Vyšel pod názvem „Odvrácená strana úspěchu“. Cituji:“ …Vadí mi schovávání se za fráze, za hesla, za tzv. revoluční zásluhy. Vadí mi povrchnost některých, vadí mi jejich arogance, vadí mi různé projevy pokrytectví, vadí mi hazardování s dobrou firemní značkou, …“. S ODS jsem se definitivně rozloučil na jejím kongresu v listopadu 1993. Mou řeč, kterou jsem tam pronesl, popsaly Lidové noviny takto – „…V pregnantních formulacích Havlík vystihl ohrožení čekající na ODS, podlehne-li klamu sebeuspokojení. Připomněl, že není možné stavět na dojmech, nýbrž je třeba pracovat s konkrétními analyzovatelnými fakty. Podle jeho názoru není možné ventilovat přes média polotovary, proměnlivá a často i rozporuplná stanoviska. Intuitivní a často pouze impulsivní improvizace vhání ODS do defenzívy. Chybějící práci nelze nahradit funkcionářským newspeakem a ideologickou vatou. Navíc platí, že praktická reálná politika není ani absurdním divadlem, ale ani matematickou rovnicí“.

V červenci 1994 jsem publikoval v Lidových novinách úvahu pod názvem „Politika nezná slovo vděčnost“. Cituji „…Důsledky mnoha různých rozhodnutí a i běžných úkonů armády našich byrokratů však běžného občana trápí mnohem více. Rutinní úředníci s mnohaletou praxí z období vyspělého socialismu nacházejí často prapodivně společnou řeč s některými z čerstvých politicko-podnikatelských rychlokvašek. Některé formy privatizace se tak dají přirovnat k osídlování Divokého západu. Rozhodně nemám v úmyslu zobecňovat a všechny házet do jednoho pytle, ale bohužel případů benevolence, lajdáctví, ale i zcela záměrných chyb není málo a zůstávají bez odezvy. Vytváří se tak předpolí pro korupci a neúctu k hodnotám, které tak umně a asi i rádi mnozí hlásají z politických tribun“.

V prosinci 1994 jsem poskytl časopisu Reflex obsáhlý rozhovor, z něhož také cituji: „ nemůžeme se donekonečna opájet tím, že jsme na špici východní Evropy, že jsme nejlepší. Jednak to svět tak jednoznačně nevidí, a hlavně to není vždy pravda. Takže, buď najdeme pokoru a přiznáme si, že některé věci musíme začít řešit znovu, profesionálně a důsledně a že to bude trvat třeba celou generaci, nebo si zaděláváme na italskou či dokonce kolumbijskou budoucnost.“

Ukázkami ze starších textů jsem chtěl jen připomenout, že dnes ODS sklízí pouze to, co zasévala dlouhá léta. Demontáž podstaty se dotkla všech pater. Ti slušní a schopní už odešli, anebo zůstali zcela pasivní a v marginálních pozicích, případně si pouze chrání vymezené teritorium svého mikrosvěta. A to je velmi málo, aby bylo vůbec možně přemýšlet o zásadní kvalitativní změně. Tak dlouho se tolerovaly excesy, až se staly normou. Trudná tečka, ale bohužel logická.

Petr Havlík, 3.11.2010

 

Wonka_PavelDíky projektu „Příběhy bezpráví 2010, organisovaného společností „Člověk v tísní“ a hlasům mladých studentů. Cenu převzal jeho bratr Jiří Wonka z rukou ministra Karla Schwarzenbergra. Projev, přednesený Jiřím Wonkou, kde citoval z díla svého bratra, byl naprosto vynikající - jeho závěr otřesný. Myšlenky Pavla Wonky jsou stále velmi aktuální! Slavnostní akt se uskutečnil v kině SVĚTOZOR, dne 1.listopadu 2010. Je skandální, že veřejnoprávní média, včetně ČT, mlčí. Stateční lidé a skuteční hrdinové stále u nás nemají „na růžích ustláno“ – někteří ani po své smrti.

 

Martin_Michal_a_letadloNezákonně umístěný volební plakát Petra Nečase na poštovním úřadě v Žebráku.

Kontaktují mne známé osobnosti, umělci, herci, podnikatelé - všichni se obávají Martina Michala, manžela zpěvačky Heleny Vondráčkové…?! Jsou snad všichni tak špatní, zlí, bezcharakterní a Martin Michal má být vzorem čestnosti, poctivosti, morálky a charakteru…?! Svým způsobem je nepochybně velmi schopný, resp. všehoschopný. Kdo si přečte znalecký posudek od Ing. Jiřího Křišťana z roku 1997, snadno si sám odpoví.

 

Projev Jířího Wonky při předání ceny „Příběhy bezpráví 2010“ jeho bratru Pavlu Wonkovi

 

Vážení přátelé,

Jsem velmi dojat tím, že příběhu mého bratrovi bylo uděleno toto ocenění. Škoda, že se tohoto dne nedožila jeho maminka, která celá léta musela přihlížet jeho persekuci a naprostému bezpráví. Ona musela nést ten kříž, když se musela dívat do hrobu svého syna, který pouze chtěl, aby komunisté dodržovali i zákony.

Krátce před svou smrtí napsal Pavel Wonka esej o právní kultuře a myslím si, že je to dílo k zamyšlení i dnes.

Cituji z díla:

„Největším nebezpečím a úchylkou právní kultury jsou vždy protiprávní a zločinné akce páchané úředními činiteli, které není možné nikomu dokladovat a dokazovat, neboť jsou státní mocí přinejmenším utajovány a trpěny, ne-li konkludentně, či přímo organizovány. Proti těmto akcím si lidské společenství dosud nevytvořilo ani nenašlo obranu. Zde situace došla tak daleko, že se náprava často vymyká i možnostem a kompetenci vlády, která potom musí nezákonnosti navenek popírat a ve vztahu k občanovi ji nezbývá než mlčet. Je-li občan příliš dotěrný, ukáže se toto mlčení jako zlověstné a je nahraženo persekucí a postihem. Takovou vládu je velmi těžké donutit, aby pro rozvoj právní kultury sama něco dělala, zvláště tehdy, zastává-li přesvědčení, že jedinou zárukou její existence je nehybnost.

Jsou zde ovšem i jiné možnosti, jak čelit nezákonným akcím úředních činitelů. Jedním z předpokladů páchání jejich hanebných činů je jejich subjektivní přesvědčení, že se o jejich jednání nikdo nedozví a že zůstane utajeno. To je chrání před obavou z morálního odsouzení. Druhým předpokladem je pocit beztrestnosti, který je zbavuje strachu před dopadem práva. Lidská společnost se, zatím sice pomalu a nesměle, začíná bránit proti nezákonnostem páchaným zneužitím moci a prosazuje informovanost o skutcích veřejných činitelů. Dožaduje se tak morální odsouzení nejen pachatelů, ale i státu, ve kterém k těmto činům dochází. Tato obrana se ovšem týká jen prvního předpokladu nezákonné činnosti pachatelů. I v druhém předpokladu jsou skryty možnosti obrany. Je třeba zbavit pachatele pocitu, že vyvázne beztrestně a nebude za své protiprávní skutky postižen. Nemám zde zrovna na mysli odvetné akce proti pachatelům i když by snad byly v některých případech morálně a snad i právně ospravedlnitelné. Vždyť v některých případech dosahuje bezpráví takové míry, že občan je zcela postaven mimo zákon a potom je požadavek, aby se zákonem sám řídil, těžko odůvodnitelný. Bezprávní státy budou muset jistě v budoucnu počítat s anarchií.

Jednou z možností, jak zbavit pachatele pocitu beztrestnosti za nezákonné skutky za situace, že existuje objektivní stav, za kterého se nemusí postihu obávat, je přesvědčit jej, že ruka zákona bude v budoucnu dost dlouhá, aby jej za jeho dnešní skutky dovedla potrestat. K tomu potřebujeme vypracovat novou moderní a době odpovídající definici nepromlčitelných zločinů proti lidskosti, kterou je třeba co nejšířeji popularizovat. Pachatel zločinu proti lidskosti si musí být vědom, že sice může zůstat beztrestný dnes, ale že mu nebezpečí trestního postihu hrozí při změně režimu nebo jiné příležitosti, a že nebude moci spoléhat na promlčení. Jeví se žádoucí prosadit, aby se zločiny proti lidskosti staly skutečně stíhanými v celém světě bez ohledu na to, v které zemi byly spáchány.“

Na závěr chci ještě dodat, že v případech bratří Wonkových bylo zrušeno všech 14 rozsudků, nikdo nebyl za ně potrestán, všichni soudci byli dokonce i povýšeni. Stíhán jsem byl pouze já, za mé nelichotivé výroky na adresu justice. Dokonce mne v roce 1995 přepadlo policejní komando, ztřískalo mne a šel jsem na týden do basy. Z té  mne osvobodilo až rozhodnutí Krajského soudu. To je tak všechno ke spravedlnosti v této zemi.

Praha, Kino SVĚTOZOR, 1.listopadu 2010

 

Autorizováno Jiřím Wonkou

 

 

 

Občanská opozice jako sebeobrana

Konec října, tedy volebního měsíce, znamenal i jisté vystřízlivění mnohých pozorovatelů a hodnotitelů naší domácí politické scény. Ukázalo se totiž, že ne vždy je nejdůležitější, kdo a jakým výsledkem je zvolen, nýbrž to, kdo a s kým nám pak vládne. Nepomohlo ani málo srozumitelné křížkování, které nahrazovalo populární kroužkování z jarních voleb. Naše země 20 let po té příliš nevzkvétá. Roste nejen zadlužení země, ale i zadlužení domácností. Není pravdou, že se všechny zdroje pouze tzv. projedly díky příliš štědrému sociálnímu státu. Mnohé zdroje se prostě různě poztrácely a některé přímo rozkradly. Naše administrativa je často drahá, neefektivní, přepolitizovaná, alibistická a nevlídná. Práci dobrých hospodářů a výkonných služebníků daňových poplatníků spíše nahrazuje pouhý marketing, osobní profit, kšeft a někde také existenční obava.

Zažíváme hlubokou krizi identity. Vlády se ujali v lepším případě účetní, a v horším pouzí prospěcháři. Chybí vize, kam má náš stát spět. Chceme jej stavět na elementární sociální solidaritě? Chceme pečovat o naše tradice a historii? Chceme být konkurence schopní v otevřeném globalizovaném světě? Chceme dbát na kvalitu vzdělání? Chceme udržet profesní elity? Chceme občanům nabízet skutečnou perspektivu a naději v lepší budoucnost? Co vlastně naši vládci chtějí? Prý změnu. Prý rozpočtovou kázeň. Prý sociální spravedlnost. Prý vlastně všechno. Místo toho nám nabízejí strašení proti strašení. Šermují před námi svými ideologickými floskulemi a evidentně ztrácejí půdu pod nohama. V dlouhých a drahých kampaních nám předvádějí nelítostné boje, aby se pak po volbách domluvili na společné dělbě moci. Stalo se tak po minulých krajských volbách, a děje se tak v mnoha případech i po nedávných volbách komunálních. Mnohým je už jedno, co si o nich voliči myslí. Mají to teď na čtyři roky, a pak se uvidí. Dobrá pověst? Co to proboha je? Žijí v přesvědčení, že se dá všechno koupit. Možná. Ale až na tu dobrou pověst. Někteří veteráni stranického politikaření sice pomalu pohřbívají své stranické značky zaživa, ale příliš je to netrápí. Asi spoléhají na minimální volební účast v příštích volbách a pak taky platí to, že kluci, co spolu mluví, se o sebe už nějak postarají.

Klesající úroveň školství? Exodus lékařů? Předražené armádní zakázky? Pomalá likvidace domácí zemědělské produkce? Nekonečná záplava hypermarketů, kasin, heren a nevěstinců? Podivné hospodaření mnoha státních firem a institucí? Neschopnost vybrat daně? Neprůstřelnost tzv. lokálních kmotrů? Nejdražší benzín, energie a léky? Arogance mocných? Nevymahatelnost práva? Že by jenom plané sýčkování? Žádná změna nenastane na zdejším půdorysu starých a staronových značek. Žádná změna nenastane, pokud budeme jen škrtat a zároveň nenabízet zásadní strukturální reformy a dbát na vyšší příjmy do veřejných rozpočtů. Ze všeho nejvíce je třeba reformovat absenci morálky ve veřejném prostoru. Už to není jen tíživé dědictví doby nesvobody, ale i tíživé dědictví posledního dvacetiletí. Nemravnou hru nazýváme jakousi naší variací na demokracii, ale ono to příliš nefunguje. Nepřejícné vnější vlivy to pouze zvýraznily, ale příčina je v naší lhostejnosti, nedůslednosti a nepoučitelnosti. Být v občanské opozici vůči nemravnému establishmentu není produktem nezralosti či utopie, ba právě naopak. Je to forma aktivní sebeobrany.

Petr Havlík, 1.11.2010

Svobodu_politickym_veznumCelé soudní jednání byla opět fraška. Státní zástupkyně a soudkyně proti všemu, všem, zdravému rozumu, bez úcty k občanským právům, zaručeným Ústavou ČR !!! Další soudní jednání 29.listopadu 2010, 8:30 hodin, OS Praha, Ovocný trh, č. dv. 126, 1. patro.