Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form


Je-li bordel v zemi, nemůže být pořádek na Hradě, tajemník Jakl zřejmě odešel hrát do baru…?! Trapná reakce Václava Klause, inu není nad to, když na Hradě není kníže… Těšme se na další díly v podání jeho následovníka…

„Úpadek úcty před Stvořitelem světa a člověka způsobil, že pomocní dělníci v sobě objevili schopnost řídit státy a poroučet větru, dešti, což platí i pro současnou demokracii.“

Otakar Forman, 31.1.2013

Ruska_armadaRusové se šikují do války s Polskem...?!

V rámci vojenských cvičení „Západ 2013“ budou ruští a běloruští vojáci realizovat válečné scénáře. Ohlášení manévrů vyvolalo vlnu komentářů. Bývalý šéf polského ministerstva obrany Romuald Szeremietiew dokonce potvrdil, že manévry se Rusko a Bělorusko připravují na válku s Polskem.... Polské úřady cvičení tohoto typu považují za vážné...

 

...

Na Hradě máme představitele chování nespodnější cenové skupiny. To si veřejně nedovolili ani komunisté... Na internetu se objevilo video, na kterém dcera budoucího prezidenta České republiky Miloše Zemana, Kateřina, paroduje svého otce. "Mám manželku. Manželce je 44 let a chodí do práce, na rozdíl ode mne, který celý den sedí doma a válím si p*del,“ říká na videozáznamu.

Kalousek_II„Nezvolili jste mi mého Schwarzenberga prezidentem, tak mi ho teď zvolíte premiérem!“. V tomto duchu komentoval výsledek prezidentských voleb matador české politické pavlače Miroslav Kalousek. Komu tedy slouží to vášnivé pokračování ostré polarizace země? No přeci hlavně Kalouskovi. Potřebuje se ještě jednou zhoupnout na umělé vlně v hávu (prosím neplést s Richardem Hávou) Karla Schwarzenberga.

 

Schwarzenberg_KarelDobrý den, dámy a pánové,

rádi bychom poděkovali všem lidem, kteří šli volit a rozhodli se podpořit Karla Schwarzenberga. Rovněž děkujeme těm, kteří se aktivně zapojili do předvolební kampaně. Bylo vás mnoho po celé republice, odvedli jste neuvěřitelný kus práce. Prezidentem České republiky byl na příštích pět let zvolen Miloš Zeman. Karel Schwarzenberg skončil na druhém místě a volilo jej přes 45 procent lidí.  K tomuto výsledku se probojoval z pozice outsidera voleb. Na počátku kampaně měl okolo 6 procent voličských preferencí a do finále postoupil těsně z druhého místa. Nakonec získal podporu 2,2 milionu občanů. To považujeme za velký úspěch.

Anatomia_upadku

… Vyšlo najevo, že s redakcí spolupracuje především z ruského ministerstva obrany generál  Šojgu, osoba blízká Putinovi, a zainteresovaná na odvysílání. Tedy Rusové údajně si toto vysílání zaplatili. … Závěr ve filmu je ten, že se prokazatelně jednalo o velmi dobře připravený výbuch nálože ve více místech. Pokud ano, pak ještě jiná věc, která vešla ve známost: V den před odletem, v den příprav, na letišti selhal bezpečnostní systém - náhoda? Nebo „náhoda“? Tolik k tomu, co divák ve filmu uvidí.

Ve středu 30.ledna s reprízou v neděli 3.února ve 21.55 hod. odvysílá polský televizní kanál TV Puls film Anity Gargas „Anatomia upadku“. Tento film popisuje dosudAnatomia_upadku_Putin neznámé skutečnosti, týkající se katastrofy polského prezidentského letadla 10. Dubna 2010 i Smolenska. Rozhodnutí televize PULS iniciovala diskuse vyvolaná v mediích po odvysílání na kanále National Geographic filmu „Smrt Prezidenta“, představujícího smolenskou katastrofu z perspektivy zprávy ruské komise MAK a polské Millerovy komise, jejíž výsledky fakticky tlumočí zprávu ruského MAKu. Odvysílání „Smrti prezidenta“ vzbudilo velký společenský i politický ohlas, vyžadující představení i jiného pohledu, která právě film Anity Gargas  uvádí, a který především polemizuje s obsahem výše zmíněných zpráv.

Bohdalova_1_NovotnyNíže stížnost na neplatnost volby presidenta České republiky!

Fotografie Jiřiny Bohdalové Antonínem Novotným, Václavem Havlem , Karlem Schwarzenbergem , Václavem Klausem a Milošem Zemanem se komentují sami. NebuduBohdalova_5_Zeman raději spekulovat v jaké době a s kým by se fotografovala stejně tak bez zábran a z jakých příčin, jako s osobami výše uvedenými a jak její postoje nazvat i jiným, daleko výstižnějším jménem… Už tak pomalu nestíhám chodit na všechny své soudy a přestupková řízení… Minulost manželky Miloše Zemana zatím nenaznačuje, že bychom mohli být na první dámu země pyšní, snad jen na to, že umí česky, nicméně jsme se o tom Bohdalova_dva_rozdily_Novotny_Zemanještě nemohli přesvědčit. Původem je Slovenka, viditelně se nerada ukazuje na veřejnosti, natož ještě veřejně promluvit. Je to zřejmě v historii naší země první dáma, která se před jejími obyvateli schovává, resp. nechává zapírat a která nepůsobí příliš sebevědomě. Svým způsobem nám ji může být spíše líto jako každého, kdo je blízkým, nebo blízko Miloše Zemana. Názory Miloše Zemana jako poslance FS z let 1990/1991 jsou ve srovnání s jeho dnešními jistě zajímavé a hlavně překvapující ve srovnání s tím, jak se ke stejnému tématu vyjadřuje dnes! Běda zemi, jejíž president mění názory a postoje jak se mu to zrovna hodí.

Abraham Lincoln: „Nemusím zvítězit, ale musím hájit pravdu. Nemusím mít úspěch, ale musím se řídit světlem, které mám v sobě.“

V klubu SION proběhla důstojná vzpomínka na Pavla Wonku a uctění jeho památky. Byla spojená se křtem knihy Miroslava Petra: Pavel Wonka 1953-1988: ROZHOVORY PŘED SMRTÍ.

Lorenz_AloisSkutečná moc ve státě je přímo úměrná kvalitě občanské společnosti, resp. je obrazem stavu společnosti. U nás se skutečná občanská společnost teprve začíná tvořit. Proto ani nemohou být na odpovědných místech takoví, jaké si přeje většina slušných. Níže připomínám projekt StB KLÍN: … byl formulován v první polovině roku 1987 na tehdejší X. správě StB ... Cílem projektu bylo rozdrobit opozici do skupinek, které se budou vyčerpávat odstraňováním vzájemných sporů, dále pak diskreditovat významné představitele opozice před domácí i zahraniční veřejností a narušit, případně znemožnit spojení jednotlivých opozičních skupin do zahraničí. Dlouhodobý výsledek akce KLÍN spočíval pak v tom, že se StB podařilo zabránit vypracování minimálního jednotného politického programu a vytvoření jednotného řídícího orgánu pro okamžik společenské krize. … Neméně důležitý aspekt akce KLÍN byla infiltrace agentů StB do nově se formujících politických a mocenských struktur společnosti a státu: Tato infiltrace měla v budoucnu usnadnit přechod bývalých příslušníků StB do veřejného a ekonomického života a minimalizovat případné problémy, které s tímto přechodem mohly vzniknout. Vývoj po roce 1990 ukázal, že tento cíl se podařil.

(Ať žije náš president - námořník)

Se šokujícím zjištěním přišel mluvčí suedotoněmeckého Landsmanšattu Bernd Posselt. Nový český prezident je ve skutečnosti Sudetský Němec! Tuto informaci již znají v Süddeutsche Zeitung i v Britských listech.

Na_mne_nekoukej… Tentýž obelhávaný občan už zapomněl na Bamberg, kam Miloš jezdil za úplatu nabízet posty v budoucí vládě česko-švýcarským podvodníkům; když to prasklo, pořad ČTOhlidat_Klausovi Nadoraz, který na to upozornil, musel skončit. Až bude Zeman prezidentem, a jeho kancléřem plukovník Zbytek, nepochybuji, že budou v téže ČT končit i zbytky dnešní nezávislé kritiky. … Obelhaní občané (a TV moderátoři) už zapomněli, že člověk, jenž chce pracovat pod vlajkou PRAVDA VÍTĚZÍ, má černé na bílém od soudu potvrzeno, že je lhář: musel se přece v minulosti vícekrát omlouvat za hnusné pomluvy (např. o novináři Ivanu Brezinovi nebo o ministru Zieleniecovi, kdy mu jeho mafiánský komplic Srba - ano, tentýž Srba, který po ruském vzoru organizoval vraždu novinářky MfD Sabiny Slonkové, nedodal včas falešné kompromateriály). O armádním papaláši, který v listopadu 89 nabízel zásah na Václaváku po čínském vzoru už jsem tu také psal. … s přítelem Zbytkem, neškodným hoteliérem ze Šumavy, nemá Miloš a jeho kampaň nic společného. Jenže Zbytek se už před rokem ve svém bubenečském bytě v domě Ruské federace (!) před novináři z Týdne kasal: „Dáme mu udělat nové zuby a budeme ho víc cpát do médií. Na Hrad ho dostaneme!“ … Proto pořád nevěřím, že už jsme tak daleko, a že při prezidentském paměťovém testu většina z nás propadne a zachová se (slovy kirgizského spisovatele Čingize Ajtmatova) jako mankurti...

...

LN_Zeman_Rus_280113Aneb pokračování novodobé Klausovy normalizace prozatím zajištěno…

V politice je to vždy o chtěném a možném. Demokracii v supermarketu nenakoupíte, ani jiné myšlení lidí. Skutečná demokracie se tvoří po mnoho generací. Toho si byl vědom Václav Havel, je si toho vědom i Karel Schwarzenberg. Čekají nás první metry demokracie. Cíl je vzdálen ještě mnoho kilometrů. S potomkem slavného rodu na Pražském Hradu jsme mohli ujít pěkný a poctivý kus cesty ke skutečné demokracii. Ta je především o povinnostech a potom o právech. Každý si musíme svůj díl odpracovat. Pokud dáme opět přednost jen sobě a své pohodě, prázdným řečem a hloupé kritice všeho a všech, ztratíme nakonec i tu pohodu o svobodě a demokracii nemluvě. Mravní a materiální bída bude opět hostem našich příbytků – zaslouženě. Na Hrad patří kníže, ne paže, osvícený duch, ne duch ojíněný alkoholem, primitivním hulvátstvím a plebejstvím. Jednejme a mysleme positivně, naříkání a zklamání nic neřeší a jen posiluje druhou stranu. Karel Schwarzenberg: „Děkuji, uvidíme se v lepších časech. V této porážce jsme si zachovali čest.“

Na_mne_nekoukejTato kampaň ukázala už v počátku nevypočitatelnost nového českého prezidenta. Ještě v roce 2002 poukázal zpravodajský portál na Zemanova vyjádření v rozhovoru pro Frankfurtertské Nedělní noviny: "Při vší radosti během sametové revoluce v roce 1989 ... a mnoho lidí na Václavském náměstí, nesmíme ovšem zapomínat, že k největší demonstraci na Václavském náměstí došlo v červnu 1942, kdy přes 250.000 Čechů vyjádřilo svoji podporu nacionálně-socialistické Třetí říši. To jsem řekl už před pěti lety. Jistě, můžete říci, že někteří Češi se chovali jako Němci a jejich Hitlerova, nebo Stalinova "pátá kolona". Otázka je: Jak velký je podíl lidí, kteří kolaborovali v určité národnostní či sociální skupině?“. Ano, je to o české povaze, kdy si tehdy v červnu 1942 mysleli své účastníci demonstrace stejně jako při komunistických oslavách 1.Máje. Jen i nejsem jist, zda tehdy v červnu, byli čeští občané Prahy k účasti nuceni stejně jako za komunistů…

Zeman_Milos… Žádám Vás, abyste mi vysvětlil, jak je možné, že k otištění  vůbec mohlo dojít. Považuji za nechutné, aby 20 let po sametové revoluci v médiích vycházely články, které si v ničem nezadají se způsoby KSČ usilující o získání moci před rokem 1948 a dodané člověkem s temnou minulostí (o jeho minulosti se ve své glose zmiňuje Martin Fendrych – Estébácká špína pro Zemana-najdete v příloze). šéfredaktor byste měl především dbát, aby Vaše noviny byly hlídacím psem demokracie a nenahrávaly vyvolávání nenávisti  vůči slušným lidem. …

Hans-Joerg_SchmidtNěco takového jsem za ta mnohá léta, která jsem strávil v Praze jako korespondent, ještě nezažil: Když jsem své redakci v Německu ohlásil příspěvky o české prezidentské volbě, kolegové z Berlína se mě ptali, jestli to mají brát vážně, nebo zda si jen dělám legraci.

Posselt_a_PrahaRozhovor s mužem, jehož jméno výrazně ovlivnilo kampaň před rozhodujícím kolem prezidentské volby.

Rozhovor – Od začátku odmítal jakkoliv vstupovat do české předvolební kampaně. Přesto v ní jeho jméno zaznělo a podle mnohých dokonce výrazně ovlivnilo to, jak volby nakonec dopadly. Příznivci Miloše Zemana ho zneužili, aby voliče varovali před odevzdáním hlasu Karlu Schwarzenbergovi. Řeč je o Berndu Posseltovi, šéfovi Sudetoněmeckého landsmanšaftu a europoslanci. Před uzavřením volebních místností s novináři o Česku nechtěl mluvit, byť kampaň i volby velmi pečlivě sledoval. Během sčítání hlasů ale deníku Insider poskytl exkluzivní rozhovor.

Sudetsti_Nemci_1Prožíváme filmy různě, někdy přejdou rychle v zapomenutí, někdy se musíme hlouběji zamyslet. Mnohdy není těžké přivodit divákovi soucit, žal nebo smutek. Obtížnější bývá pobavit diváka tak, aby zapomenul na problémy a s chutí se při filmu pobavil a rozesmál. Nejobtížnější pro tvůrce bývá přinutit diváka po zhlédnutí filmu k zamyšlení. Viděl jsem v životě několik takových filmů a toužil jsem je vidět podruhé anebo se dovědět o problematice více. Dva filmy pro mne ovšem znamenaly něco, čemuž jsem po zhlédnutí filmu nemohl zabránit. Zhroutil jsem se nervově.

 

PRAVDA_VYDESI

… zbývá do vypršení prvního prezidentského mandátu Miloše Zemana

Zeman řekl, že mu Bohdalová pláče do telefonu, Bohdalová to popřela.

Zeman řekl, že ho podporují Franz a Fischer. Oba to popřeli, Franze naštval.

Zeman řekl, že Posselt vyjádřil radost za postup Karla. Posselt to popřel.

 

BartoA kdo jsou Prvnízprávy.cz a ParlamentníListy.cz ?

Adam B. Bartoš z redakce První zprávy.cz, podporovatel Klause, bude mít problémy se zákonem. Vyšetřuje ho Policie ČR Praha 3 Smíchov za šíření lživé pomluvy o prezidentském kandidátovi Schwarzenbergovi. Je také známý svými antisemitskými články a vytvořením židovského seznamu veřejných osob v ČR.

 

V poslední předvolební debatě na České televizi (ČT) se opět diskutovalo na téma Benešových dekretů. Miloš Zeman dříve zaútočil na Karla Schwarzenberga s tím, že jej v boji o Hrad podpořil také zástupce a mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt. Ten to ale důrazně popřel. Navíc vyšlo najevo, že Zeman neříkal pravdu o zdroji, kde měl podle svých slov citovaný Posseltův výrok najít. Zemanův tým se nechce k výroku vyjadřovat do doby, než se média začnou zabývat i Schwarzenbergovým sporem s jedním z diskutérů.

Stransky_Jan_MartinVážení krajané,

Výsledky prvního kola prezidentských voleb překvapily. Potencionálně problematické rozhodnutí mezi očekávanými vítězi Milošem Zemanem a Janem Fischerem, které jsem ve svém předchozím dopisu rozebíral, nenastalo. Národ dal jasně najevo, že si chce vybrat mezi dvěma kandidáty, kteří jsou zcela odlišní.

 

Kampaň na hradního pána se vyčerpána belhá do finále, ale druhé téma roku 2013 se zdaleka nevyčerpalo. Dnes a denně se dozvídáme něco nového o amnestii Václava Klause, který si díky tomuto aktu, zvláště pak díky jeho druhému článku o zastavení vlekoucích se kauz, vysloužil přezdívku Amina.

Horacek_Michal... Tolik jako skromný příspěvek do společné debaty. Příspěvek, který bych chtěl na tržiště myšlenek umístit oproti myšlenkám vyjadřovaným například panem Václavem Klausem Juniorem a paní Livií Klausovou. A to i jako ujištění obou zmíněných, že mi jejich německé příjmení nijak nevadí.

Knize_a_nacelnik_na_festivalu_Trutnov_2009Proč ne po náčelníkovi kníže a lesů pán...?!

Po upocené bledé tváři a narcisovi, zametajícím po sobě  stopy tunelů a korupce z 90. let, u jejichž zrodu stál, by přišel nadhled, vtip, noblesa a prvorepubliková elegance. Žádný maločech. Ano, Ten, jenž pokuřuje z dobré dýmky, má podporu z našich podhorských wigwamů a jižních teepee... Po desetiletí, kdy funkci prezidenta republiky devalvovala osoba Václava Klause, nechceme jeho další klon. Představa dalších takových pěti let je děsivá. Vítáme sjednocování, nikoli další rozdělování společnosti. Vítáme věcnost před vlastním exhibicionismem. Nechceme bývalého komunistu obklopeného lobbisty z líhně komunistických sekretariátů. Odmítáme pokračování opoziční smlouvy a nechceme lháře, který spoléhá na krátkou paměť lidí. Sami jsme již pozapomněli na mnohé kauzy z devadesátých letech, za nimiž Zeman stál a za jehož éry dostávaly živné kořeny. Příprava vraždy investigativní novinářky Sabiny Slonkové Zemanovými spolupracovníky byla jen jednou z mnoha.

Caslavska_Palach_4_211111Vážení přátelé,


nemohu se s Vámi nepodělit o své dojmy z včerejší debaty s kandidáty na post prezidenta České republiky. Vystoupila jsem zde s otázkou na pana Zemana, byť mi podobné situace jsou z hloubi duše nepříjemné. Ale budiž, taková je doba. A toto si z debaty odnáším.

Neumím si představit vladaření člověka, který není schopen postavit se čelem ani k jednoduché otázce, který místo jasné odpovědi kličkuje, uhýbá, dehonestuje tazatele a dezinformuje. Od něhož jsem si na otázku „Jak jste si srovnal se svým svědomím, že jste se v rámci prezidentské kampaně obrátil o podporu na Komunistickou stranu Čech a Moravy, o podporu strany, jež se dosud nedistancovala od zločinecké KSČ“ vyslechla pouze to, že jsem svou medaili darovala Alexandru Dubčekovi. To pochopitelně vím a jsem na to patřičně hrdá. Hrdá už proto, že jsem se o tu medaili musela poctivě zasloužit a také, proto, že Alexandr Dubček v období Pražského jara měl pro náš národ nezpochybnitelný význam. Proto jsem položila otázku doplňující, na počet obětí popravených komunistickým režimem. Přestože znal pan Zeman číslo téměř přesně, nedokázal reflektovat a objasnit svůj příklon k organizaci, která z 241 popravených zavraždila i jednu ženu.

Caslavska_Palach_1_211111Nemusím zdůrazňovat, že jsem sama zažila zrůdnost komunistického režimu, a poslouchat tato slova právě z úst pana Zemana bylo, mírně řečeno, absurdní. Opravdu nechápu logiku tohoto člověka. Pokud komunistický režim tak dobře zná, a navíc, jak stále opakuje, byl z této strany za své názory vyloučen, nepovažuji za známku tolerance, že se k této skupině nečestných lidí znovu hlásí. Je to naopak známka zcela účelového a bezpáteřního přístupu k věcem politickým a k věcem veřejným. Prezidenta, který prokázané zločinné jednání určité strany jednou odsoudí a pak se účelově s odstupem času k reprezentantům téže ideologie opět přimkne, a to především z neukojitelné a zcela zjevné touhy po moci, se bojím. Bojím se ho, protože mi nedává žádné jistoty. Bojím se ho, protože cítím, že mu absolutně nelze věřit. Bojím se, že plíživě přizve k podílu na moci komunisty. Nedej bože, aby náš Hrad opět ovládli ti, které jsme před více než 20 lety odtud vyprovodili.

Opravdu je nutno bát se člověka, který bez skrupulí převléká plášť, který ostatními zle manipuluje ke svému momentálnímu prospěchu a v konečném důsledku nás všechny může znovu uvrhnout do morálního marasmu, zničit všechny naše naděje a chuť do života. Ptám se: „K čemu by pak byl listopad 89?“ A ještě s větším bolem v srdci se ptám: „Proč nám Jan Palach přinesl tak velkou oběť?“

Proto Vás prosím a apeluji na Vás pane Zemane, vraťte se zpět na Vysočinu. Bude to Váš největší dar našemu lidu.

 

Vaše Věra Čáslavská

25.ledna 2013


Schwarzenberg_KarelKarel Schwarzenberg

24. ledna 2013


Vážené dámy, vážení pánové,


již za pár hodin společně rozhodneme o tom, komu svěříme osud této země na příštích pět let. Všichni již máme za poslední dny plné zuby předvolebního boje. Opět se ukázalo, jak jednoduché je společnost rozdělovat na dva nesmiřitelné tábory a jak obtížné je hledat společnou řeč. Ale právě to je hlavním úkolem prezidenta.

Možná, že ani jeden z nás nenaplňuje Vaši představu o hlavě státu. Možná, že ani jeden z nás není pro Vás tím správným kandidátem. Přesto bych Vás rád požádal, abyste na tuto volbu nezanevřeli a po zralé úvaze rozhodli, komu více důvěřujete, a využili svého základního práva.

Každý z nás má svůj životní příběh a jako lidé se ocitáme v různých situacích. Jedno však máme společné bez ohledu na to, v jaké části republiky bydlíme, bez ohledu na věk nebo pohlaví, vyznání či politická východiska. Je to náš hlas. Naše právo volby. Můžeme se tedy společně rozhodnout, zda budeme pokračovat v uzavřeném politic­kém systému, nebo už konečně vykročíme směrem k normálnímu fungujícímu soužití v respektovaném a spravedlivém státě.

Mohu Vám slíbit, že nehodlám nikoho urážet, nehodlám nikoho vylučovat z debaty a nehodlám sloužit ničemu jinému a nikomu jinému než Vám a této zemi.

Beru vážně prezidentský slib, ve kterém se praví: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“

Doufám, že se probudíme do dobrého nedělního rána a bez ohledu na to, kdo vyhraje, najdeme vůli k vzájemné úctě a společnou řeč.

To bych přál nám všem a o to budu usilovat.

Už je na čase.


V úctě Váš

Karel Schwarzenberg

 

Originál dopisu

Aneb vážně nechci dalšího notorického lháře na Hradě – Andrej Babiš: …“Hodně mi v tomto rozhodnutí pomáhá „pravicový" Václav Klaus a jeho až hysterická podpora „levicového" Miloše Zemana. Stávající prezident opět mate veřejnost takzvanou českou notou.“… PhDr. Václav Rameš o rodu Schwarzenbergů - Nu a jak budete volit? Koho tedy?

LN_Rejzek_Zeman_240113

Simecka_Milan„… Nejméně milion kritiků společnosti se po takovém dni ptá sama sebe, jak je možné, že se systém, který vrší hloupost, neschopnost a nezodpovědnost do pyramidy, dávno nezhroutil, a že naopak projevuje všechny obecně uznané známky politické stability. Milion nebo i více kritiků společnosti zapomíná na to, že systém odporuje sice denně ve svých životních projevech zdravému rozumu, ale že zdravý rozum je to poslední, co hýbe světem. Ani tuto masu kritiků, kterou tvoří devadesát procent mužů a žen v Československu, nevyprovokuje dennodenní urážení zdravého rozumu k žádnému politickému činu, ale jen a jen k reptání a soukromému rozčilení. Motivace jejich základního postoje ke společnosti je skryta hlouběji a má málo společného se zdravým rozumem.

Wagner_Josef

Níže text Milana Šimečky z února 1989, podobnost čistě náhodná…

… včera  jsem obdržel Tvůj volební korespondenční lístek s textem, který  říká co mnozí  lidé chtějí slyšet. Tedy dobře prodejné zboží a nic nového. Jen marketing. VMasopust_Caslavska případě skutečného obchodu by se dalo říci klamavá reklama. Jak je v této zemi již dvě desetiletí zvykem, vedeš svou kampaň jako nekonečný souboj levice s pravicí.  Ve své standardní interpretaci. Levice chce lidem dobře a k ní se hlásíš. Pravice či jiné politické směry jsou nepřátelé a lidem, rozuměj voličům, ubližují. Už zbývá jen mobilizovat… To není postoj demokrata. Ten ctí svobodnou   soutěž všech proudů občanské společnosti. Obdobně jsi založil svou prezidentskou kampaň jako souboj zlé pravice s hodnou levicí. … Je všeobecně známo, že řada tvých nejbližších spolupracovníků jsou normalizační komunisté, nomenklaturní činitelé minulého režimu, schvalující okupaci Československa Sovětskou armádou. Jinak by nepatřili k tehdejší vrchnosti. Tito lidé jsou zřejmě i za tvou nacionalistickou, šovinistickou a pomlouvačnou kampaní. Hovoří jako minulý režim – pozor - i za Tebe. Takovéto počínání není hodné člověka, který chce být prezidentem. …

Schwarzenberg_KarelProf. Dr. Petr Piťha:Názor, že jeden hlas to nevytrhne, a proto nejít k volbám, je chyba. Jeden z kandidátů může vyhrát o jediný hlas, a to může být ten Váš.“ - S Karlem nejen zpátky do Evropy, nýbrž do celého světa!

… Naše společnost po více než 20 letech vývoje stojí ve významné společenské a mravní krizi. Zdravý chod státu je podvázán tím, že demokracie, ve které jsme se nenaučili žít, je podrývána zneužíváním pro osobní prospěch. Zájmy celku společnosti jsou opomíjeny a narůstá vliv nátlakových uskupení, která mezi sebou bojují. Ve zmatku už snad ani většina politiků neví, co kdo opravdu chce, a zápasí každý s každým. Z toho mně vyšlo, že mám a musím podpořit tento mladý hlas naší země. Jednak proto, že se s ním shoduji, jednak proto, že jako pedagog a jako uvážlivý starý člověk nesmím opustit své žáky a naše děti, když vystoupí ve prospěch života, spravedlnosti a rozumu. Tentokrát sice riskuji méně než 17. listopadu 1989, kdy jsem mladé lidi také doprovázel, ale celou svou osobností chci přispět k tomu, že jejich hlas nebude odmítnut s tím, že to jsou ještě nerozumné děti. Nejsou to děti, jsou to nositelé naší budoucnosti a nechci, aby jim někdo, ani teď, ani v budoucnu ubližoval. …

Benes_Edvard_280584_-_030948Bez ohledu na to, jak volby skončí v České republice, Evropa se emocionálně rozhodla už dávno. Za mnoha tiskovými zprávami posledních dnů se ukrývá značné „kroucení hlavami“. Každý, kdo se ještě dnes odvolává na existenci trestního práva, osvobozujícího od největších zločinů v poválečné době, aby se mohl stát presidentem, nemůže již být brán vyspělou společnostní vážně. Kontroverzní "mávání" Benešovými dekrety při realizace Lisabonské smlouvy, by snad mohlo poskytnout lepší posici v EU, ale rozhodně by se nemělo stát předmětem kampaně, resp. trumfem při české prezidentské kampani. Kdo by ještě chtěl vážně zpochybňovat, že by se dnes Beneš nemusel zodpovídat před Evropským soudem?

 

Vadilo_by_Vam

Wonka_PavelZemřel 26.4.1988 ve věku 35 let…

… Tento příběh je typický, tak typický, že je až symbolický. Je svědectvím o době, ve které se k nám vrátila demokracie, ale která je přesto tak zvláštní a podobná době, ve které demokracie ještě čekala na svůj návrat. A ve které zemřeli i někteří z těch, kteří za její návrat bojovali. …Hrdina antikomunistické rezistence Pavel Wonka zemřel dne 26.4.1988. Šest dnů po svém odsouzení Okresním soudem v Trutnově. K soudu byl přivezen na kolečkové židli, neschopen chůze a sotva schopen verbálního projevu. Jeho zdravotní stav signalizoval i laikům, že jeho dny mohou být sečteny. Soudkyně JUDr. Marcela Horváthová jej přesto odsoudila k dalšímu nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 5 měsíců za tzv. maření výkonu úředního rozhodnutí. …

Minulost Zdeňka Zbytka! Chcete návrat starých pořádků…?! Chtěl poslat tanky na Prahu a bránit socialismus, nyní bojuje za Zemana!

… Břevnovský klášter už takových večírků zažil řadu. Mluví se na nich převážně rusky, moldavské víno, které Zbytek dováží do Česka, tu teče proudem a shromažďuje se tu podivná směs ruských podnikatelů, bývalých příslušníků Státní bezpečnosti a dodnes vlivných politiků. Před několika měsíci se tu na ochutnávce moldavských vín sešel komunistický rozvědčík Igor Střelec, kvůli kterému měl problémy už ministr dopravy Aleš Řebíček, s tehdejším ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem a také třeba s komunistickým předsedou Vojtěchem Filipem. Koncem minulého týdne sem zase na konferenci s honosným názvem Dialog civilizací zavítal bývalý agent Státní bezpečnosti, dnes pravoslavný metropolita, otec Kryštof. A mezi pozvanými řečníky byl i šéf Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček nebo exministr zahraničí Jan Kavan. Hlavní hvězdou večera byl ovšem pokaždé Miloš Zeman, kterého hostitel Zbytek vždy v pravý čas přivedl do společnosti z VIP salonku. …

Město Benešov je v exekuci kvůli neposkytnutí informací žadateli

CholenskOkresní soud v Benešově nařídil exekuci na město Benešov za to, že jeho městský úřad odmítl poskytnout informace o výši platu a mimořádných odměn tří svých zaměstnanců. Těch se už více než roky marně domáhá Petr Pohůnek z Divišova. Město až do skončení exekuce nesmí nakládat se svým majetkem a pokud úřad neposkytne informace ani nyní, je exekutor oprávněn přinutit ho k tomu ukládáním pokut v rostoucí výši. Kromě toho bude Benešov muset zaplatit žadateli nemalé náklady řízení a exekutorovi náklady exekuce.

Pecina_2Bez překvapení se odehrálo projednání námitek Jana Šinágla proti tomu, že ani jeden ze znalců přibraných v jeho případu údajného popírání genocidy není historik. Berounský státní zástupce Josef Šebek to ve svém přípisu odůvodnil těmito památnými slovy:

Po prostudování spisového materiálu bylo zjištěno, že policejní orgán vydal opatření o přibrání znalců v souladu se zákonem. Oba znalci jsou uvedeni v seznamu znalců Ministerstva spravedlnosti ČR včetně jejich oboru a specializace. Seznam znalců Ministerstva spravedlnosti ČR neobsahuje samostatný obor historie. Znalci před zařazením do seznamu znalců skládají odborné zkoušky a proto nelze o jejich odbornosti pochybovat. Obviněným Janem Šináglem doporučovaný historik Adrian von Arburg Ph.D. není zanesen ve výše citovaném seznamu znalců.

Takže Jan Šinágl měl celkem štěstí, že ryze historické otázky nebyly předloženy k odpovědi odborníkovi na stavby z předpjatého betonu: ten jistě také skládal před jmenováním odborné zkoušky a o jeho odbornosti proto nelze pochybovat: že jiné, než by byla potřebná, je jen drobný nedostatek, a při plnění státního plánu boje s extremismem se nelze takovými maličkostmi zdržovat.

Zbytek_ZdenekTajemným mužem v pozadí prezidentské kampaně Miloše Zemana je Zdeněk Zbytek. Dnes už málokdo ví, o koho jde, proto tomuto faktu téměř nikdo z voličů aZbytek_Zeman sympatizantů nevěnuje pozornost. A  to včetně celebrit, jako je např. Bohdalová, Panenka, Ringo Čech, Dejdar, Vašut, Rusnok a Klaus, ten si to u lidí ale p….  tou neskutečnou amnestií, takže jeho podpora je spíš kontraproduktivní. Rovněž Zeman o něm jen velmi neochotně veřejně mluví a když už se nějaký novinář osmělí a zeptá se na něj, Miloš Zeman svůj jistě vřelý vztah téměř popírá a Zbytkovy zásluhy ve své volební kampani bagatelizuje. Kdo to tedy je ten Zdeněk Zbytek, který je tajemný skoro jako paní Columbová?

 

Schwarzenberg_Karel

"Měl byste Miloši Zemanovi vracet ty podpásovky," vybízí mírně unaveného Karla Schwarzenberga hlas z publika. A právě v tu chvíli je olomoucký sál úplně potichu. "Víte, tohle já dělat nebudu, mířit dolů já neumím," odvětí pětasedmdesátiletý politik v cihlově červeném svetříku a sklidí za to dosud největší potlesk, který mu diváci za dva dny poskytli.

„Schwarzenbergové jsou také stejně jako většina významné šlechty ve střední Evropě zcela prokazatelně potomky i Přemyslovců, přes dcery samozřejmě.“… "Spojují tradiční představy českého maloměšťáckého nacionalismu děděné od národního obrození přes xenofobii vůči každému, kdo přišel zpoza hor obklopujících českou kotlinu, až po náznaky, že každý Němec je vlastně nacista. To poslední je zvlášť nechutné, protože naznačuje genetickou vinu, děděnou z otce na syna. Pak je už jenom drobností fakt, že právě v případě Schwarzenbergova otce - českého vlastence - jde o falšování minulosti."…

Některá fakta, jakkoli opakována, jsou jistými lidmi neustále zkreslována. A tak se v internetových a v jiných diskusích opět skloňují nejrůznější zvěsti očerňující českou šlechtu výrazně prezentovanou dnes jedním ze dvou kandidátů na český prezidentský stolec. Zcela programově přinášíme na následujících stránkách dva starší již (trochu zkrácené) texty. Milana Hulíka, který napsal v září 2003 obsáhlý text do CS magazinu a Franze Chocholatého Grögra z listopadu 2009 v Našem Směru.

Studnka_J._Bohumil… Nikdo dosud (skoro tři týdny poté) přesvědčivě a podrobně neobjasnil, jakým mechanismem ta věc přišla na svět. Znovu demonstrujeme světu a možným agresorům, že si vládnout podle po staletí osvědčených principů ani neumíme a ani o to nestojíme. Jsme pak snadnou kořistí. … Neumíme-li si vládnout, je v našem národním zájmu se to naučit a být součástí Evropské unie. České přihlášení k Evropě je dnešním austroslavismem. Ať už je prostředí pro demokracii a suverenitu národů prosazované nyní v EU jakkoli problematické, nemá naše společnost, která si neumí vládnout, jiné než následující východisko: Evropo, vrať se! Vše odpuštěno. Naše vina a neschopnost jsou větší než tvoje, snad napravitelné omyly....

… Amnestie, kterou vypracoval prezident Václav Klaus a spolupodepsal pouze premiér Petr Nečas údajně bez vědomí výkonné moci – vlády ČR, představuje pro demokratickou a právní společnost v 21. století absolutní negaci nezávislosti a vzájemné kontroly tří mocí. I uzurpaci moci vybranými příslušníky výkonné moci a popření funkce a pravomocí demokratických soudů zajišťujících výkon práva. Tato masová amnestie nemá v novodobých českých dějinách obdoby – kromě amnestií po konci světových válek či totalitních režimů. A ohrožuje společnost, zejména pokud měla jen zamaskovat abolici vyšetřovaných závažných hospodářských trestných činů a zamést stopy vedoucí „bůh ví kam“. Navíc narušila základní principy výkonu vlády práva a spravedlnosti i právní jistoty občanů. Odvolávání se na rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva v případech zastavení trestního stíhání trvajícího déle než osm let je bizarní a zavádějící. Toto zastavení trestního stíhání poškodilo nárok na spravedlivý proces i jistoty poškozených lidí, právnických osob, institucí i našeho státu. Amnestie prezidenta Václava Klause z 1. ledna 2013 jako by byla závěrečným vykřičníkem za procesem „odhánění právníků“, který začal před 20 lety. Stvořili jsme ústavní systém, který by jinde při určité vyspělosti společnosti mohl fungovat, ale pro nás je prokazatelně nedostatečný....

...

3L Zeman – Loutka, Lhář a Lukoil

Chartista, disident a novinář Jan Urban natočil klip, v němž vypočítává hříchy z doby vládnutí Miloše Zemana. Připomíná mu řadu případů včetně IPB, bamberské aféry, špionážních kufříků či Sevapharmy. "Jestli něco z toho není pravda, tak mě, Milošku, žaluj," vyzval Zemana.

Téma amnestie nesmí vyšumět, zvláště po té, co se objevují další a další informace z pozadí celé akce a následné reakce na ně. Smekám před soudcem městského soudu v Praze Kydalkou, který se vzepřel svému šéfovi Sváčkovi a podal dovolání v kauze téměř amnestovaného Chvalovského. A ještě závažnější je informace o tom, že šéfová legislativního odboru kanceláře Prezidenta republiky nesouhlasí s takto pojatou amnestií, nepodílela se na ní a okolí Klause ji požádalo o její ex post souhlasné stanovisko až v lednu!

Schwarzenberg_Karel… V první řadě jde o volbu člověka. … Jeho úspěch spočívá v tom, že je jako osoba diametrálně jiný než devětadevadesát procent českých politiků. Ti totiž už po léta odněkud padají do veřejného prostoru jako lesklé a obroušené (nikoliv vybroušené!) součástky z běžícího pásu. Většina z nich je takřka nerozeznatelná od ostatních. Bezmy­šlenkovití, hladcí jako úhoři, prázdní jako vykotlané stromy, útoční jako dospívající vlci a falešní jako mince penězokazů! …  „Kdo je v čele, bud jako ten, který slouží." Opravdová velikost není pouze ve slovech, je v tom, když se člověk umí rozdat, umí něco obětovat. Své zemi, světu, když umí dát sám sebe. Ježíš v té souvislosti také řekl: „Já jsem mezi vámi jako ten, který slouží.“ Ne sobě, ne prázdnými slovy, ale světu a pro jeho záchranu. …

Z tohoto videa jde mráz po zádech - v tomto skutečně žijeme! Pan poslanec mluví pravdu, ale už neříká, že za současný stav země nese plnou odpovědnost i jeho strana ČSSD. Slušný politik by měl vyvodit osobní odpovědnost z katastrofálního stavu země a odstoupit, ať už se na tomto stavu podílel přímo, nebo nepřímo svoji nečinností. Odstoupit by měla vláda i veškerá polistopadová plejáda „politiků“ i ti, v prvních řadách, kteří odváděli a odvádějí dobrou práci – právě proto, jinak špína ulpívá i na nich. Obávám se, že tohoto mravního gesta se nedočkáme ani od jednoho politika!

Schwarzenberg_Karel… společnost potřebuje jako sůl gentlemany v politice; křupanství bylo dost …

Přemítám nad tím jako mnozí jiní: koho z té množiny volit. Mé rozhodování navíc do značné míry ovlivňuje fakt, že jsem některé kandidáty na prezidenta mohla poznat in persona. Z mých vzpomínek pak nejvýrazněji vystupuje osoba Karla Schwarzenberga. Hned na úvod se sluší uvést, že mám k jeho osobě jisté výhrady. Ne snad proto, že není dokonalý či dokonale morální, protože to není nikdo z nás, a ani mi nepřísluší toto posuzovat. Prostě si myslím, že mu jeho současná předsednická uniforma příliš nesluší. S jistou nadsázkou mu však vděčím za život, a tak se i přes možné módní výtky přenesu.

„Za nejobdivuhodnější vlastnost Čecha považuji jeho neskutečnou schopnost snášet bezpráví, nečinně a bez jakéhokoliv odporu mu přihlížet, nebojovat, jen zoufat, naříkat, brečet, jak je mu druhými ničen život, těmi, kteří beztrestně žijí z jeho poctivé práce.“ - ... Ze 14 zákonů Evropské unie, namířených proti korupci, praní špinavých peněz atd., vláda ratifikovala už celý jeden ...

Dneska se mi v trafice rozplakala trafikantka, sympatická, bezdětná žena kolem 35 let. "Proč pláčete, stalo se vám něco?" "Nemůžu už číst noviny!" vzlykala "každé ráno, když je otevřu, vypadne na mě beznaděj, pesimismus a zloba. Ani se mi je nechce prodávat, jen tím každému zkazím den!" Zaskočila mě svým smutným ranním blues. Koukla jsem se na titulky:

VN_Palach_Zajic_190113Zajímavé postřehy z Václavského náměstí a z Národního domu na Vinohradech…

Skončil Palachův týden, který měl patřit studentům, ale takového dojmu jsem nenabyl, alespoň po prvním mítinku v Olomouci a posledním dnes v Praze. Podíval jsem seVN_Palach_Zajic_250169_190113 krátce na začátek, opět písničkář Zbyněk Horváth a bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín jako v Olomouci. Poté jsem krátce navštívil Národní dům na Vinohradech a vrátil se na ukončení Palachova týdne u sochy sv. Václava. Skvělé byly transparenty – viz fotogalerie – o dalším průběhu napoví můj náhodný rozhovor s pane Ladislavem Bímem z Plzeňska. Znám ho roky, skutečně čestný, charakterní člověk. Potěšilo mne, že vystoupil i v hlavních večerních zprávách na TV NOVA. Rozhodně řekl na TV NOVA a v rozhovoru se mnou mnohem více, než zaznělo oficiálně z cenzurovaného podia „demokratů“. Děkuji mu za jeho připomenutí textu Jana Zajíce, mimochodem při setmění už byl text odzmizen… Na originále bylo napsáno: K paměti národa opsal a umístil Ladislav Bím z Dolan u Plzně.

 

FFUK_Palach_180113Velká aula domovské univerzity Jana Palacha byla v předvečer 44.výročí jeho smrti, 18.ledna, zcela zaplněna. Po úvodu Michala Ježka člena studentské rady, byl promítnutFFFU_svicky_180113 I.díl trilogie „Hořící keř“. Strhující, silný dokument nejen o nás, ale i o naší povaze a společnosti. Po skončení byl studenty oceněn dlouhotrvajícím potleskem. Poté následovala skvělá debata za účasti Agnieszky Holland, moderovaná historikem Petrem Blažkem. Mohu jen doporučit. Je plná výjímečných postřehů a myšlenek, zejména této slavné polské režisérky, která dokázala dát debatě i velmi lidský rozměr. Malá fotogalerie dokresluje nádhernou a důstojnou atmosféru večera. Stovky svíček na katedře si studenti a ostatní veřejnost vzali na památku, mnoho jich bylo zapáleno u bysty Jana Palacha u hlavního vchodu na fakultu.

Kavalirova_CV_260179

V pořadu ČT Máte slovo (cca 5 minuta), dne 17.1.2013 citoval vicekancléř prezidenta Hájek dopis, který mimo protokol (?) poslali a podepsali presidentovi tři známí výtečníci z vedení KPV ČR: MUDr. Naděžda Kavalírová, Ing. František Šedivý a Leo Žídek. Jeho přepis přináším níže. Hájek v pořadu přečetl celému národu jako hlavní podporu amnestie dopis od politických vězňů o plné podpoře jeho amnestie lupičům a tunelářům!!! Chování a předvedené způsoby Hájka v pořadu, byly něco neuvěřitelného, máme skutečného šaška na Hradě, nejen jednoho, včetně mnoha šašků a slouhů ve vedení KPV ČR!

 

 

Pelikan_Robert... Čechem je tedy zřejmě jen ten, kdo žije v tomto prostoru; a to zřejmě po celý život bez přerušení, neboť Karel Schwarzenberg tu žije posledních dvacet let a přece to nestačí. Problémem je, že v takovém případě většina obdivovaných Čechů Čechy nejsou. Nemalou část života v cizině tak prožil namátkou Karel IV., J. A. Komenský, T. G. Masaryk, Alfons Mucha, František Kupka nebo Miloš Forman. O téměř celé hokejové a fotbalové reprezentaci nemluvě....

...

Fabian_MiroslavNeuvěřitelná drzost, přitom jeho trest vypršel už loni, takže zřejmě i lže, pokud Klaus neamnestoval zpětně i trestní rejstříky? Podle této Fabiánovi logiky by musely být odstraněny všechny články, které byly v minulosti zveřejněny o trestných činech různých tunelářů, násilníků a podvodníku, které president Klaus za pomoci předsedy vlády amnestoval! To by se samozřejmě týkalo i archivů televizí, rozhlasů a novin. Drzost některých amnestovaných nezná mezí – budou snad tito vejlupkové a zločinci požadovat nakonec i skartování soudních trestních spisů a policie…?! Ode dneška jsou informace o tomto prokazatelném zločinném jednání tohoto radního i na tomto webu – obávám se, že mne nenapíše – a dělá dobře!

Stachova_HelenaŽena president – Holubičí povaha – Přímé volby – Mazaný Spejbl

… S nostalgií si zavzpomíná na časy, kdy si museli novináři vymýšlet zábavné novinářské kachny, aby v době letních okurkových sezón měli čím zaplnit stránky novin. Už se chystá denní tisk odložit, když jí padne zrak na anketu, v níž se řeší, jak by měl vypadat budoucí prezident. …

Přeji Martinu Pezlarovi a Ivanu Buchtovi svobodu a radost se shledání s nejbližšími, nicméně uniká nám podstatná věc – museli vědět, že se jedná o citlivý vojenský prostor u hranice s Tureckem a že fotografování je přísně zakázáno. Čili porušili zákaz vstupu a následovala zákonná sankce. Proč se tohoto porušení zákazů nedopustil Němec, Švýcar či Rakušan? Proč slyšíme nestále zprávy o pohřešovaných českých turistech v Alpách, kteří opustili značené trasy a kdy nasazují své životy záchranáři a tátové od rodin jenom pro nerespektování předpisů či pokynů Čechy? Toto naše tradiční obcházení a nerespektování různých zákazů a předpisů je vidět i např. i v Metru na hl. nádraží v Praze, kdy lidé masově vystupují zakázaným východem. Chtěli bychom mít pořádek, ale sami nedodržujeme pravidla, která jsou jeho základem. Jeden z osvobozených si to viditelně uvědomil při dnešním rozhovoru v televizi, měl potíže jasně přiznat svoji vinu a byl rád, že ho redaktorka netrápila přímými dotazy, což měla v rámci potřebné osvěty. Naše země má tak další dva „hrdiny“, kteří dostávají více prostoru v médiích než Jan Palach, na rozdíl od obou mužů, skutečný hrdina.

Schwarzenberg_KarelVáclav Klaus nedávno prohlásil, že Karel Schwarzenberg není politik a není ani Čech! Touto hrůznou neomaleností prokázal nejen svou ubohost, ale opětovné zostuzení role prezidenta. Urazil nejen památku a důstojnost šlechtického rodu, ale i všech, kteří proti nacistům a komunistům bojovali. Řada občanů však o vlastenectví Schwarzenbegových bohužel neví. Dovoluji si stručně popsat několik historických faktů, které je prokazují a pokud nejste leniví, tak si je můžete prověřit.

 

Nedávno jsem se zúčastnil většího pohřbu na venkově. Asi desetiletý kolemjdoucí chlapec se mne zeptal: "Co to je?!" Jako by tato prostá otázka prostého chlapce symbolizovala vztah dnešní konzumní společnosti ke stáří, starým lidem a zesnulým. Tuto situaci v dnešní české společnosti otřesně ilustroval hluboce lidský televizní dokument Jiřího Krejčíka ml. a Lídy Rakušanové „O posledních věcech člověka“, nedávno vysílaný v ČT2. Dokument zkoumá šířící se fenomén pohřbů bez obřadu. Do společnosti, kde vládne kult věčného mládí, se smrt nehodí. Vytěsňována je všude v Evropě. V České republice se to však děje způsobem, který jinde nemá obdoby.

ZemanMiloše Zemana jsem zažila jako zpravodajka Českého rozhlasu v USA v roce 2001 a 2002 coby premiéra České republiky při ná­vštěvě USA a Mexika. Za jeho vy­stupování, především jeho samoli­bost a aroganci, jsem se coby ob­čanka této země styděla.

Pecina_2Ač jsem se v minulých týdnech, seč moha, snažil ucpat všechny informační kanály, jimiž by k mému vnímání mohla proniknout kampaň před presidentskými volbami, zahanben přiznávám, že můj úspěch byl toliko částečný: želbohu, vím, že Karel kníže ze Schwarzenbergu nosí trenýrky a nikoli slipy (díky, TV Novo!), item že Miloš Zeman používá mobilní telefon značky Aligátor, vyslovení kteréžto s oblibou doprovází poněkud infantilním, leč působivým gestem. Snad jsem přesto uspěl i ve své snaze sledovat dění jaksi ve vyšším plánu, a všímat si toho, co je podstatné a význam těchto voleb přesahuje.

Demonstrace na podporu Romana Smetany, zahájení Palachova týdne, soud u OS Olomouc

Na Horním náměstí v Olomouci proběhla 14.ledna 2013 demonstrace na podporu „tykadlového atentátníka“ Romana Smetany, následně zahájení Palachova týdne a na druhý den soud Romana Smetany u OS Olomouc. Přináším fotografie, zvukové záznamy a druhé video s „plastikovým atentátníkem“ Pavlem Vondroušem na prezidenta Václava Klause. Stojí to za to!

Smetana_StredaČinnost některých olomouckých soudců a státních zástupců, je pro veřejnost často nesrozumitelná. Například: Vratislav Kutal (LTO a Langerův přítel z Kilimandžára), odsouzený k deseti letům vězení za přípravu vraždy novináře a objednávku série bombových útoků, se dostal z vězení už po čtyřech letech a devíti měsících (z toho rok pobyl ve vazbě na Slovensku, kde se vyhýbal nástupu trestu). „Chybu“ soudkyně, která rozhodla (2007) o propuštění jednoho z největších zločinců 90. let, přítomný státní zástupce také „neodhalil“ a s okamžitým propuštěním Kutala, souhlasil.

Caslavska_Palach_4_211111

Na tomto místě se dnes před 44 lety upálil student Jan Palach – 16.ledna 1969. Stále nejsme hodni jeho oběti, odkazu, stejně jako života a práce paníPalach_Jan Věry Čáslavské - premiéra filmu Agnieszky Holland HOŘÍCÍ KEŘ 27.ledna 2013!

… Naučila jsem se vážit si lidí, jejichž postoje jsou čitelné. Mění je, pokud je to potřeba, pouze na základě svého zdravého rozumu a přesvědčení. Neintrikují a nepletichaří. Vážím si osobností, u nichž se mohu podívat do jejich minulosti a být si jistá, že mne jejich jednání nezklame ani v budoucnosti. Důvěřuji pouze takovým lidem, kteří se do funkcí netlačí kvůli poctám či penězům, nýbrž proto, že je jim vlastní pocit zodpovědnosti. A Ty takový jsi. Vím také, že s láskou a respektem budeš ctít odkaz Václava Havla. Jsem si naprosto jistá, že ve světě nás budeš reprezentovat s noblesou, jak jsi to činil doposud.

Pecina_2A po volební pause tu máme další episodu z mýdlové opery, již pracovně nazývám Rudá záře nad Berounem a která se týká trestního stíhání popírače nacistické genocidy Jana Šinágla.

Jako v případě předchozího posudku, i nový byl zadán bez toho, že by opatření bylo intimováno obviněnému: policejní komisař vysvětlil, že podle jeho názoru to zkrátka není potřeba, a předchozí žádost o intervenci státního  zástupce podle § 157a TrŘ hodili na OSZ v Berouně do koše, jako ostatně všechna dosavadní Šináglova podání. Na obviněné musí být přísnost, žádné rozmazlování nějakými procesními právy! Na žádosti neodpovídat, naším úkolem je dostat obviněného před soud, ten už ho srovná.

 

Začíná Palachův týden! : 14.1 Olomouc, 15.1 Ústí nad Labem, 16.1 Karlovy Vary, 17.1 české Budějovice, 18.1 Zlín, 19.1 Praha

Palachv_tdenNejvětším přínosem volby presidenta je probouzení a aktivace občanské společnosti, bez níž ke změnám k lepšímu nemůže nikdy dojít. Demokracie není „supermarket“, kde siSlouf_Zeman hned a bez úsilí koupíte hotové. Když mají lidé koho volit přijdou! Začínají chápat, že i oni mohou sami aktivně rozhodovat o hodnotách a kam se vydáme! Bobošíková sklidila zasloužené debakl, i za její kolaboraci s komunisty v posledních presidentských volbách, kdy podle pomohla zvolit Klause na účet jinak jistého vítěze Jana Švejnara. Druhé kolo presidentských voleb rozhodnou postoje dosavadních nevoličů a voličů levice. Ti budou ovlivnitelní tím, jakým způsobem se Karel Schwarzenberg vymezí vůči Miroslavu Kalouskovi. Budu volit Karla Schwarzenberga už jen kvůli jeho kultivovanému vyjadřování a způsobům, nesrovnatelnými s vystupováním Miloše Zemana a jeho příznivce Václava Klause. Nechtěl bych se stydět za svého presidenta po deseti letech dalších pět let!

 

Stachova_Helena… Berte to, spolu se mnou, jako zprávu o kvalitě našeho národa, která je jiná, než se dá soudit dle obrazu, který o nás vytvářejí naši nemocní mocní.

Vážení a milí přátelé Divadla S+H,

dokázali jste to! Díky petici a masivní mediální podpoře, jsme společnými silami konečně dosáhli toho, že s námi ti, co nás nebrali na vědomí a rozhodovali o nás bez nás, začali komunikovat. Naše divadlo navštívil pan předseda odborné komise PhDr. O.Černý. Konečně jsem měla možnost seznámit jej se správou a posláním dětského divadla a uvést na pravou míru lži a účelové polopravdy, ze kterých komise vycházela. Poté jsem panu primátorovi donesla petici vás občanů, kteří svými podpisy potvrzovali své přání, aby Divadlo S+H zůstalo pod správou magistrátu hl. města Prahy. Podpisů je za pouhý měsíc kolem 13 000.

Pecina_2… Nedodržení volební procedury, které mohlo ovlivnit výsledek, má ve všech demokratických zemích jediný důsledek: neplatnost volby. …

Zítra vyhlásí Ústavní soud nález, jímž podle očekávání zamítne ústavní stížnost Tomio Okamury proti nezákonnému odmítnutí registrace jeho přihlášky do presidentské volby. Když se v 80. letech opakovaně pokusil kandidovat do komunistického parlamentu Pavel Wonka, zavřeli ho. Okamura je zatím na svobodě. Je tedy zřejmé, že stav demokracie se v této zemi postupně zlepšuje; neočekávejme nemožné – počkejme dalších 30 let, třeba budeme příjemně překvapeni.

 

Pamatujete ještě na Křampulu? Tak se přece jmenoval facír, který tolik učaroval Kájovi Maříkovi. Chodil pravidelně čas od času k nim na myslivnu. Rád a hodně jedl. Nebo si možná vybavíte pohádku Facír Pipán. Facír Pipán byl veselá kopa. Toulal se krajem jako pták, od myslivny k myslivně a všude ho rádi viděli. Uměl pěkně vypravovat o tom, co ve světě viděl, dětem pověděl pohádku, myslivcové naštípal dřiví a byl i jinak užitečný.

Hrad_prima_volba… Neboť, odvažuji se vyslovit, stěží lze nalézt v matičce Evropě hulvátštější mrav, než jaký si vypěstoval český Honza, podporován v tom generacemi pokrokových myslitelů. … Může ovšem být, že si někdo raději pěstuje tahanice nevyřešené, aby měl čím burcovat národ proti odvěkému nepříteli, nu, Panbůh mu tu chytristiku spočítej. …Představa od nikoho nic nepotřebujícího ostrova pravdy je iluze, šalba, dost možná zlý záměr; netřeba dlouho bádat, do čí náruče by takový ostrov nejspíš spadl. Společenství evropských národů se všemi naivitami a nedomyšlenostmi je přece jen přijatelnější alternativa než opelichané slovanské dubisko …

 

Před 95 lety, americký prezident Woodrow Wilson vyhlásil ve své výroční zprávě ze dne 8. Ledna 1918, zásady pro mírové urovnání po první světové válce.

Klaus_a_peroKlaus: Obavy Němců z kriminality po amnestii v ČR jsou absurdní
... Další důkaz, jak trapně a nedůstojně se chová a reprezentuje naší zemi Václav Klaus. Nevím co by říkal, kdyby měl svoji chatu místo v Jižních Čechách u hranic SRN a měl ji pravidelně vykrádanou českými zloději. Mimochodem EU nenávidí, ale při amnestii velmi rád použil její argument o šesti letech, navíc, jak jinak, nepravdivě vyložený, který použil pro zdůvodnění své zločinné amnestie ...

Berlín - Za absurdní, legrační a dětinské považuje prezident Václav Klaus obavy Němců ze zvýšení kriminality v pohraničí kvůli propuštění vězňů v rámci částečné amnestie v České republice. Klaus to dnes řekl při návštěvě Berlína českým novinářům v reakci na nedávné vyjádření saského ministra vnitra Markuse Ulbiga a na zprávy německých médií o strachu Sasů z příhraničí z další kriminality, kterou ve velké míře připisují sousedním Čechům a Polákům.

Amnestie je nejhorší čin Václava Klause

Hana Marvanová, advokátka.

Amnestie ekonomických zločinů devadesátých let bude mít zničující vliv na celou společnost, říká advokátka, bývalá spolupracovnice Václava Klause a později předsedkyně Unie svobody Hana Marvanová. Spoluvinu na odpuštění tunelování bank a vykrádání investičních fondů však nese premiér Petr Nečas, který Klausovu amnestii také podepsal.

Volby_falsovaniZfalšované bylo již sčítání podpisů v peticích na podporu kandidátů. Podle chybovosti v prvním a druhém vzorku to můžeme říci, prakticky se 100% jistotou…Riziko zfalšování voleb omezíte, když půjdete volit až v sobotu. Dále by si kandidáti měli nechat hlásit součty z jednotlivých sčítacích místností a sami je sčítat plus nechat zkontrolovat, zda s urnou nebylo přes noc manipulováno. A jak to dopadá, když chce aspoň jeden ze členů volební komise hlídat před volební místností a řádně tak plnit svou dozorovou povinnost po celou dobu voleb? Tedy i v čase přerušení hlasování, kdy pod rouškou noci hrozí největší riziko manipulace s volební schránkou? Je pod hrozbou násilí vyveden Policií České republiky. … Kromě Česka se déle než jeden den pořádaly pouze volby v Číně, Egyptě a Papui-Nové Guinei a referendum v severním Kosovu. …

 

Zeman_2Vážení přátelé, zúčastněte se voleb - neponechte věci náhodě, bojujte za svého kandidáta ať už to bude kdokoliv jen ne Miloš Zeman! - Po volební kampani v roce 1998,Zeman kdy na sebe Klaus a Zeman nesmiřitelně útočili, spolu během několika dní uzavřeli tzv. Opoziční smlouvu. Tou si mezi sebe rozdělili sféry vlivu a otevřeli dveře státem posvěcené korupci a paralýze policie, soudů a státních zástupců. S následky této doby se potýkáme dodnes. – Jiří Wolf: Za peníze se dá v České republice vykoupit  i z vlastní kriminální špíny a být zase morálně čistý! Kdepak! Nebylo žádnou náhodou, že 8 roků na útěku hledaný Miroslav Vlastník, se dobrovolně vrátil do vlasti a to  jako naschvál 14 dní před prezidentským pardonem!

Magistrat_pohled_090113

Za jiný názor „odměna“ 5 let kriminálu – za nakradené miliardy odměna amnestie - že já blbec raději nenakrad miliardy !!!

Tisíce lidí podepsalo petici, podle očekávání přišli jednotlivci – vřelé díky! Nepřišly média (čest hájila TV METROPOL, které jsem poskytl rozhovor). Jistě hrály roli také mýtinky na podporů presidentských kandidátů ve stejné době. Mnou svolaná demonstrace začala odmítnutím sekretariátu primátora hl. m. Prahy poskytnout mi jedno z volných míst pro mé auto s vybavením pro demonstraci. Se svolením strážníka jsem mohl parkovat zdarma. Ocenil jsem dohled nejvýše odpovědných úředníků Magistrátu, kteří nám dali přednost před kontrolou všech ostatních akcí. Byla ukončena útokem jednoho bezdomovce a profesionální likvidací útočníka přítomným strážníkem.

Zdeněk Svěrák: Úvaha „poamnestiční“ – Pavel Landovský o Václavu Klausovi - „A taky je zajímavé, že Fischerovi platí ochranku exministr obrany Barták, později též Kalouskův náměstek. Čert, aby se v tom vyznal.“

havlik2… Nejhorší ze všech možných produktů správy země je mix šlendriánu a zištného zlého úmyslu. Výsledkem je pak ďábelský koktejl, který je nucena platit a konzumovat celá společnost. V zemi, v níž je dlouhodobě pěstováno selektivní právo pro vyvolené v modelu iluzorní fasádní demokracie se produkuje ďábelských koktejlů neúměrné množství, které má trvale devastující účinky. Mlčení, pasivita a volba tzv. menšího zla je bohužel také forma spoluviny. …

Odcházející hlava státu zvolila svéráznou podobu svého odcházení. V duchu rčení, že se vítězná taktika neopouští, oprášila starou sarajevskou vestu. Jenže, tentokráte platí spíše jiná pravda, a sice ta, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Píše se totiž rok 2013 a realita naší společnosti je výrazně jiná, než tomu bylo před 15 ti lety.

Klaus_a_lebka_LN_290911Jak uvedl Lubomír Zaorálek, Livie Klausová byla v představenstvu vytunelované banky dotčené amnestií. … Klaus totiž nedělá totiž nikdy nic, co by jemu osobně nepřineslo politicko-mocenský zisk. Víme, že jde o prezidenta negativních emocí. Víme, že se snaží negativní emoce v lidech vzbuzovat a jejich prostřednictvím si udržovat osobní moc. Václav Klaus stále bojuje, dnes už vlastně s naprostou většinou společnosti. Blíží se ale doba, kdy bude muset karty otevřít. … Dávejme pozor, zejména až znovu uslyšíme volání falešného proroka po ochraně svobody a demokracie. Vedle Klause se totiž dokonce už i komunisté začínají jevit jako větší demokraté. … Václav Havel prohlásil, že Klausovo počínání je nebezpečné. Komu se to zdá přílišné, ať se podívá, do jakého zmatku uvrhl vlastní stranu, která se právě jím tolik let zaštiťovala. Je možné, že něco podobného provede s českou společností jako celkem? Úspěšným demagogem se stává ten, v jehož nevědomí působí síly obdobné těm, které působí v duši davů. … Klaus disponuje mnoha talenty, m.j. má i zvláštní dar falšovat historii, zakrývat pravou podstatu věcí, měnit význam slov. Toleranční patent. Hilsneriáda. Mobilizace. Atentát. Permanentní negativista, nálepkovač, kerý nikdy nepřichází se žádnou pozitivní myšlenkou, který nikdy nenastíní žádné představy o fungování a zejména ne budoucím směřování České republiky (pozor, to je velmi důležité) a člověk, který nepochopil základní poslání prezidenta, stmelovat společnost. Nebo snad pochopil a přesto dělal a dělá všechno pro to, aby byla rozdělená a rozeštvaná ? Klausovo veřejné vystupování ale nabývá v poslední době skoro hysterických rozměrů, což vyvolává dojem, že již jen pouhým pomyšlením na odchod z piedestalu musí nevýslovně trpět. …

Klaus_a_FilipNečas udělal špinavý obchod s Klausem o schválení zákonů a Klaus mu nechal podepsat amnestii. Komunisté si zachovali celou moc a tiše nadále ovlivňují celý stát. - JUDr. Milan Hulík podal žalobu na Miloše Zemana - Na straně 163 Pavel Rychetský říká, že pan Šlouf poslal svoje lidi do Erste Bank a požadoval úplatek 100 milionů korun, za údajnou pomoc při získání České spořitelny. Erste Bank to ale odmítla.

KrizkovaSložení Etické komise: Mgr. Jiří Kaucký, PhDr. Marie Rút Křížková, JUDr. Jan Kudrna, Ph.D., MVDr. Jiří Liška, Miloslav Nerad, Miloš Rejchrt, prof. PhDr. Jan Sokol, CSc., Ph.D., PhDr. Prokop Tomek, JUDr. Stanislav Devátý. Kopie ze Státního archivu v Litoměřicích její členství ve zločinecké organizaci potvrzuje. Níže jeden ze zápisů EK k tématu – čtení jen pro silné žaludky!

 

Klaus_VclavPolitické elity nového režimu po roce 1989 zcela selhaly, a už dnes se ocitly na smetišti dějin, aniž by to možná tušily. To samo o sobě není nic alarmujícího, ani překvapivě nového, ostatně dopadla tak i většina elit před nimi. Otázka, která je dnes na stole, ale zní, zda nepropadli a nepropadnou i obyvatelé, kteří dnes žijí v Čechách i na Moravě. Není nač se vymlouvat a žádné výmluvy by se neměly uznávat: Ani na zahraniční mocnosti, ani na geopolitickou situaci, ani na „přežitky komunismu“ v nás, ani na kapitalismus, který nás údajně dusí. Pokud nenajdeme sílu s tím něco dělat, dokážeme jen jedinou věc: jako obyvatelé české kotliny jsme ztratili sebeorganizační sílu a nelze tedy hovořit o tom, že ještě existujeme jako český národ,

Klaus_a_Havel_rozdil… BYL  NAVIC Z BOHATE A JIZ TEHDY TOTALNE KOMUNISTICKE  RODINY.  PODSTATNE SE TAKE LISIL OD VSECH OSTATNICH JIZ DIKY JEHO VELKEMU A KRASNE RUDEMU PIONYRSKEHU SATKU. … PRI JEDNE PRILEZITOSTI, KDY KLAUS JAKO EXTRA BLBEC, VYVOLAL HADKU  MEZI NIM A MILANEM,  MILAN VUBEC NECEKAL (JA HO ZNAM  JAKO RANARE) A DAL KLAUSOVI PARADNI NAKLADACKU. KLAUS ODLEZL S BREKOTEM A MILAN DOSTAL DVOJKU Z MRAVU. …

 

Smetana_svoboduV pondělí 14. ledna 2013 pořádá volné sdružení Přátelé Romana Smetany na prostranství před budovou Okresního soudu v Olomouc, Třída Svobody 685/16, shromáždění, jehož účelem je podpora svobody vyjadřování. Shromáždění začíná v 15 hodin a je řádně ohlášeno olomouckému magistrátu. Ústředním heslem shromáždění je „Svoboda pro gaunery, pro Smetanu kriminál?“. Deklarovaný účel je tedy úzce provázán s pokračujícím trestním stíháním vůči Romanovi Smetanovi, který bude následující den, tedy v úterý 15. ledna 2013, čelit od 9 hodin v soudní síni č. 3 obžalobě či obžalobám z trestného činu maření výkonu soudního rozhodnutí.

Mraz_prichazi_z_Hradu… V první řadě bych chtěla upozornit, že já nesoudím občany, ale opravdu strašně těžce se smiřuji s tím, že kandidují lidé, nikoli z přesvědčení, ale kvůli osobnímu prospěchu. Slibovali věrnost komunistické straně a to bylo v době, kdy komunistická strana nechávala střílet do lidí na hranicích. Jenom proto, že před ní chtěli utéct. To znamená, že jejich prospěch byl pro ně víc než princip svobody a já si myslím, že není možné odsuzovat lidi za to, jak se v době totality chovali. Ale na ten nejvyšší post, který je symbol hodnot, by kandidovat neměli. …

Čerpání poslaneckých náhrad v roce 2011 - Karel Kryl už předem věděl, jak to s naší „slavnou“ republikou dopadne… Čepro, Rolins, Pomeje, Vašek pouští zloděje - manažeři z Unionu, vesele už běží domů - Pitr Tomáš, soudce Berka, volná je Wajglova dcerka - hlava mi to nebere, Vašek se s tím nesere - jen mi řekni hlavo země, neděláš ty vola ze mě…?!

Javrek_Miroslav_TN_NOVAJsem spolu s manzelkou vlastnikem noveho bytu v Praze - Zabehlicich. Byt je od kvetna m. r. pronajat na mlady par. Za nase najemniky nerucime a cim se zabyvaji po sve praci, nevime. Dne 13.12.12 jsem otevrel doma v Mnichove svuj laptop a malem jsem spadl ze zidle: Nas soused v Praze mi rozcilene oznamuje, ze nam policie uz pred tremi dny v noci vyrazila nase drahe bezpecnostni dvere a naseho najemnika zatkla. O osud naseho bytu se dal nijak nezajimala. Rozbite dvere spadly dovnitr a byt byl kazdemu pristupny. Ihned pote, co jsme se toto dozvedeli jsme zacali telefonicky patrat u prazske policie, co se presne stalo. Asi tri hodiny nas ruzna policejni mista odkazovala na jina a jina oddeleni, pak zas na ta predesla, proste prehazovali si nas jak horky brambor. Nikdo nic netusil, o nicem nic nevedel a az kdyz jsme jim oznamili, ze tedy podavame trestni oznameni na nezname pachatele, se policii najednou podarilo zjistit, kdo cele akci velel. Byl to pan mjr. Bc. Miroslav Javurek z krajske policie Praha, 4. oddeleni, zasahove jednotky policie CR.

Demonstrace_1Neustále nás obklopuje zlo. Je přítomné od vzniku civilizace a je zde i nyní. Jelikož tu bylo vždy, je vysoce pravděpodobné, že nelze vymýtit. Co však lze, denně na něj poukazovat, pojmenovávat jej, odsouzet a bojovat proti němu. Je jen málo hrdinů, ale pokud každý udělá své vlastní maximum, můžeme se zlu postavit. Nejde přeci o zásluhy či ocenění, ale o to, aby zlo nevládlo. A když zlu povolíte, aby vládlo, tak to před svým svědomím nebo Bohem neobhájíte.

 

Neonormalizace_aneb_demon_analogieExposlanec, exministr, expremiér, exšéf sněmovny, expředseda ODS a za nedlouho i exprezident Václav Klaus se rozhodl, že ještě všem ukáže, kam až je schopen a ochoten zajít. M. de Montaigne kdysi řekl i moudrou větu, že mít pravdu vždy a ve všem je vlastně znakem hlouposti. Václav Klaus dospěl do věku, v němž se již očekává jistá osobnostní vyzrálost, moudrost a nadhled. Ale neplatí to bohužel vždy a u všech. Jsou jedinci, kteří se naopak chovají jako stárnoucí popová hvězda. Snaží se sobě i svému okolí stále něco dokazovat. Místo pokory, pokání a smíru vyhledávají konflikty a soupeře. Neumí najít jiný model existence, než permanentní boj o dominantní moc a vliv. Egocentrický jedinec považuje za střed svého jednání a myšlení jen své já. Nenechme se však zmást.

 

Kavalirova_kancelar_FischeraDopis Jiřího Wolfa – Jiří Máška drží už šestý den hladovku - Trestné činy proti ŽP obsažené v trestním zákoně, nejsou vůbec používány v praxi!

Jedna z největších ostud pro Konfederaci politických vězňů. Paní předsedkyně KPV soudružka Naděžda Kavalírová kolaborující s komunisty. Fotka je z minulého týdne zeKavalirova__Fischer_4_prosinec_2012 setkání příznivců a přátel s bývalým komunistou a bezcharakterním prospěchářem Janem Fischerem na předvolebním mítinku v jeho kanceláři. A to ještě stačila obskočit všechna setkání kandidátů na prezidenta s komunistickou minulostí. Ono není špatné být s bolševiky za dobře! Smutný konec Konfederace politických vězňů, které vládne rudá carevna Naděžda, ta jenž neobdržela ani status III. odboje.

Hcha_EmilAd LN 3.1.: Za nestorem ČSL

Zesnulého pana Jiřího Rubína jsem neznal, avšak těšilo mě, že se aktivně zajímal o presidenta JUDr. Emila Háchu. Dr. Hácha se na sklonku svého života stal skutečným mučedníkem, když ho nechal jako těžce nemocného zavřít na Pankráci jeho předchůdce a nástupce prezident dr. Edvard Beneš, a to i přesto, že dr. Háchovi k jeho zvolení v roce 1938 gratuloval. Je znám i utajený pohřeb dr. Háchy na pražském Vinohradském hřbitově, kdy byl celý hřbitov uzavřen a hlídán policií (trochu paralela s pohřbem dr. Patočky). Vždy, když jdu upravovat hroby svých předků na Vinohradský hřbitov, tiše se zastavím u hrobu dr. Háchy, presidenta, který prezidentem nikdy nechtěl být. Zatímco dr. Beneš prezidentem chtěl být tak urputně, až dvakrát abdikoval. Jméno presidenta dr. Háchy až do roku 1990 nesmělo být vyryto ani nad jeho hrobem, i přesto nebyl zapomenut a na jeho hrobě dnes leží věnce s českou trikolorou. Za to patří dík i Společnosti dr. Emila Háchy, jíž byl Jiří Rubín předsedou.

 

babi_2Vážení čtenáři,

prožil jsem v mnohém dobrý rok. Poučný. V rámci sociálních aktivit naší společnosti Agrofert i hnutí ANO 2011 jsem během něj viděl hodně lidské bídy a utrpení. Snažili jsme se pomáhat všude tam, kde je potřeba. V domovech důchodců, nemocným, lidem na ulici, těm, kteří zvolili důstojnější umírání v hospicové péči...

...

Klaus_a_Ceska_posta…Amnestie roku 2013 tak vejde do ústavních dějin této země především jako manifestace pokrytectví, cynismu i síly těch, kdo se s představou nezávislé justice a řádného trestního procesu nikdy nesmířili a rovnost všech před zákonem, tento hlavní pilíř právního státu, nikdy nepřijali za vlastní. … Když právo předběhne morálku, začne samo vytvářet svou vlastní morálku tím, že začne přednostně sloužit osobním zájmům. Nebavme se o totalitě státu, nýbrž  o totalitě  práva jako součást elitního principu. ...

Tento viditelně duševně nemocný, vyšinutý stařec, se chová jako smyslu zbavený, šílený člověk. Amnestoval především nakradené miliardy, přátele, kamarády a svoji zločinnou minulost. Zametá stopy. Je ostudou země. Ještě větší ostudou bude, pokud ho občané nedokáží co nejrychleji odstranit z veřejného života. Politici to za ně určitě neudělají! Urazil nejen slušné občany, ale i poctivé soudce, státní zástupce a policisty. Klaus udělil amnestii především sám sobě a logickým následkům své zločinné politiky! Nelze proto vyloučit ani vydírání ohrožených mocných, kdy byl k tomuto nemravnému aktu jimi donucen. Plnou odpovědnost za tuto zločinnou amnestii nese i premiér Nečas, který také zcela ztratil morální kredit, pokud o něm v jeho případě také vůbec lze hovořit.

Takového šaška, kašpara a současně i zločince máme na Hradě - nejsme potom sami šašci, když umožníme mít  takovouto nebezpečnou, nesvéprávnou osobu na Hradě?! V minulosti byli šašci na Hradech, plnili potřebnou roli pro své panovníky. My už jsme, jako správní Švejci mnohem dále - rovnou jsme udělali šaška a zločince prezidentem! Podle toho to také potom u nás vypadá. Šašky, kašpary a zločince máme skoro všude, dobře si je krmíme, oni si z nás dělají srandu a právem! Ostatně to je asi to jediné, co umí a dělají pořádně...  Občané, chcete být nadále také považováni za užitečné šašky a kašpary...?!

Korupce_mravni_selhaniNáklady na provoz institucí země – Ddchodné občanů zákonodárců - Další nehorázně sprostý útok na poctivé podnikatele!

… Cesta k celospolečenské prosperitě nevede přes vysoké daně, ale přes nízké daně na krytí nízkých nákladů. Vše je důsledek nedokonalých a selhávajících demokratických procesů, které darebáci vždy zneužijí ve svůj vlastní prospěch. V období uplynulých dvaceti let došlo ke značné centralizaci, tj. cílenému přesunu moci směrem k centru vládnutí, s cílem oslabit rozhodovací procesy samosprávných územních celků, tj. místních samospráv. A na všech úrovních vznikla gigantická armáda byrokratů hladových po penězích a moci, kterou nelze uživit. Hlavním důvodem tohoto nezdravého procesu, potlačujícího základy demokracie, jsou peníze, nad kterými chce mít každá mocenská struktura absolutní moc, aby ji mohla posléze zneužít pro vlastní záměry, bez ohledu na potřeby celé společnosti. Cesta k narovnání výše uvedeného je jediná. Je třeba zrušit instituce a úřady, které odebraly přirozené pravomoci místní samosprávě, tak, aby se tyto procesy vrátily tam, kam přirozeně patří. Budou-li sem ztracené pravomoci navráceny, potom se v oblastech samorozhodování již nikdy nemůže dít to, co páše současný establišment. Dalším nezbytným krokem k nápravě je uzákonění trestněprávní, občanskoprávní a hmotné zodpovědnosti všech veřejných činitelů, po které národ volá. …

Nekamenujte_prorokyVzhůru k transformaci – Země plná bláznů – Jiří Máška zahájil hladovku za odstoupení komunistky Baborové – Přijďte říci svůj názor bláznům před Pražský Magistrát 9.ledna 2013 od 16:00 hodin!!!

Do kdy ještě v této nebohé zemi uprostřed Evropy budou rozhodovat a vystavovat na odiv vlastní blbost lidé zcela nekompetentní, příslušní jen k stejně pitomým partajím, přežitkům 19. století?! Copak to jde, aby divadlo, které přežilo tolik režimů špatných a ještě horších, bylo ohroženo v tom novém, podle taty Klause na Hradě nejlepším, v jakém jsme kdy žili?! - Ty snahy jsou v naší mizerii opakované. Kolik času museli strávit kumštýři světoznámého divadla obranou svých práv k odkazu Josefa Skupy před hejnem hloupých podnikavců z Plzně, města, které se jen v klientelistickém a korupčním prostředí Česka mohlo stát Evropským městem kultury roku 2015 na úkor činorodé a pracovité Ostravy. A nějaký stejně idiotský pražský nabob-radní s IQ - odhaduji kolem stovky - bude znovu prudit jen proto, že rozhoduje o divadle, ve kterém ve svém pinožení za podvody a mamonem nikdy nebyl! To už začíná být zralé na revoluci, nebo aspoň po česku na další defenestraci. Ti tupci se ani stydět nikdy nenaučí. …

… Tajná policie komunistického režimu už více než dva roky drží Liou Sia v domácím vězení, kde je zcela izolovaná od světa. Skupina čínských disidentů překvapila policejní ostrahu a po krátké potyčce se jí podařilo na několik minut dostat se k manželce vězněného Liou Siao-poa. …

PF_2013_politikumK.H.Borovský: „Stádo jest jenom pro pohodlí pro zisk pastýře, ale obec má býti pro pohodlí, pro zisk všech.“ – „Zhovadilost všeobecná povstane byť by komunisté jen jedné generaci panovati měli.“ Fr. Palacký v roce 1857, deset let po sepsání Komunistického manifestu K. Marxem.

Prof. František Koukolík mluví o sociálně obratných psychopatech: „Znaky deprivantů: neschopnost tvořivé spolupráce, parazitismus, jsou krajně nebezpeční získají-li nekontrolovatelnou moc zejména v armádě, školství, policii a politice, v obchodních seskupeních a společnostech. Největším nebezpečím vzpoury deprivantů je zprimitivnění všeho, čeho se dotknou - uměleckého, filozofického, literárního, právního, vědeckého života společnosti, stejně jako myšlení, citového života i schopnosti rozlišovat mezi dobrem a zlem. Cíle deprivantských organizací nejsou nikdy tím, co prohlašují. Slibují to, co chceme slyšet. Důsledkem je ničení vyšších hodnot ve jménu udržení moci. Jsou nebezpeční parazité a hynou i se svými hostiteli. Současná krize není krizí finanční, ale krizí hodnot a chování. Jak zjistil americký psycholog Paul Boticek a psychiatr Robert Hare, je mezi managery a politiky více psychopatů, než mezi vězni."

Cholensk_RobertV pátek 27. ledna proběhl sedmý ročník předávání ceny Právník roku, pořádané serverem epravo.cz a Českou advokátní komorou.
Je mým potěšením oznámit, že v kategorii Pro bono byl touto prestižní cenou honorován advokát Mgr. Robert Cholenský, s nímž mám tu čest spolupracovat na celé řadě případů: mj. na obhajobě tří obviněných v kause závadového zpěvu (aka akce Power I), na případu nálepkových zločinců, protistátního spikleneckého centra Vondrák-Dupová, a také na kause nároku potomků Jana A. Bati vůči České republice, což je případ, o němž jsem na svém blogu zatím příliš nepsal, ale v nejbližších měsících se to změní.
0_JANUV_ZAKONHeydrich, Lidice, Holocaust a další zločiny nacistů proti lidskostijsou nám neustále připomínány - kdy si začneme konečně připomínat i my vlastní zločiny po válce na sudetských Němcích, komunistické koncentráky a další zločiny komunistického režimu...?!
ČT právě vysílá 44 dílný seriál o Heydrichovi, komunistické agitky "Stalo se před 25 lety" dokonce i v době Vánoc, zopakovala nám "30 případů majora Zemana", který vyšel i na DVD (vyšla i "Zdivočelá země" na DVD?, vysílala někdy ČT "The Soviet Story"?!)). Nacismus a fašismus je v myslích lidí právem zafixován jako zlo, především díky vlivu médií. Kupodivu komunismus většina lidí nevnímá jako zlo, ačkoliv v mnohém překonal jak nacizmus, tak fašismus. Je to i díky médiím. Nepochybně by tomu bylo jinak,kdyby média věnovala stejný čas i prostor zločinům kominismu a Sovětského svazu. Je zajímavé, kolik dokumentů, v různých formách, existuje o zločinech nacismu a fašismu, ale o zločinech komunismu v bývalém východním bloku prakticky žádné? Viděl snad někdo dokumentární film o utrpení na Gulagu, jako záběry z koncetračních táborů, natočené Američany...?!

Nové sankce Evropské unie, které nařizují členským zemím, aby se vzdaly dovozu ropných produktů z Iránu a hrozba války s Iránem a západem Perského (Arabského) zálivu, může dát Rusku možnost zaútočit na Gruzii. Počet koncentrace jednotek ruské armády na Kavkaze bude nejvyšší od konce studené války.

V Senátu vystoupili umělci zdarma. Píseň „TEĎ“ Marta Kubišová zazpívala také – nová Modlitba...?! - Zajímavé srovnání Václava Klause s dánskou královnou Margaretou II. u příležitosti jejího 40.výročí na trůnu - Václav Havel o odpovědnosti.

 

Budinka… Zrovna tak málo vypovídá svědectví paní Čermákové. Díky jinému kriminálnímu vyšetřování, je nyní i k Vaší disposici listina se jmény 509 obětí vyhnání z Orlických hor, pořízená panem Franzem Kafinkou. Tato listina byla v roce 2002 pomocí německého státního zastupitelství v Hofu, zaslána státnímu zastupitelství v Brně. V loňském roce pořízená dokumentace filmovým dokumentaristou Davidem Vondráčkem, která odkazuje na historické prameny, předpokládá ještě mnohem větší počet zavražděných. Vy sama uvádíte, že v této oblasti docházelo k nezákonným popravám. Proto dost dobře nerozumím tomu, že k dnešnímu dni nevidíte stále žádné důvody pro to, že došlo ke kriminálnímu činu....

 

...

MFD 26.ledna 2012: Výsledky testů DNA určily, že kostra jednoho ze zavražděných patřila muži z obce Bergersdorf – Kamenná. Po válce skončil v hrobě s dalšími Němci.

FAKTA – poválečné účtování: V místě zvaném Budínka u Dobronína na Jihlavsku byli pochováni Němci zavraždění po válce místními Čechy. Mrtvých je podle pamětníků patnáct. Pomocí testů DNA je od nynějška potvrzeno jméno první z obětí: Franz Reznik z Bergersdorfu – Kamenné, sedlák. Byl zavražděn ve svých 62 letech.

HarmkovVeřejnoprávní média k tomuto skandálu stále mlčí...?!

... Smutné, nepochopitelné a hlavně alarmující je to, že jmenovanému JUDr. Vávrovibyla prokázána trestná činnost : podvody, falšování úředních listin, nezákonné obohacování, kterou páchal od 1.7.2002 do 11.8.2005 a po celou dobu, až do konce roku 2010 byl zvoleným přísedícím soudcem u Obvodního soudu pro Prahu 1 a ještě dne 15.srpna 2011 ,vykonával funkci zvoleného přísedícího u Městského soudu v Praze. Pro obě funkce bylo nezbytné předložit spolu se žádostí o zvolení    č i s t ý   t r e s t n í    r e j s t ř í k...

 

...
afrnek_JanV pondělí 30. ledna 2012 od 8.00 hod., se u Obvodního soudu pro Prahu 2, v jednací síni č. 324, uskuteční jednání o náhradě za zřejmě vůbec největší justiční omyl v historii samostatné České republiky.
... Dnes čtyřicetiletý Jan Šafránek z Hlinska byl v r. 1992 obviněn ze znásilnění dvou žen. Ačkoli byl ve spisu od počátku vyšetřování založen znalecký posudek, který na základě krevního rozboru jeho vinu kategoricky vylučoval, orgány činné v trestním řízení, stejně jako Šafránkův zcela pasivní obhájce ex offo, tento důkaz ignorovali a obžalovaný byl za jeden z těchto dvou skutků (druhý nebyl prokázán) poslán na rok do vězení. Skutečný pachatel byl vypátrán až v r. 2006 a další čtyři roky trvalo, než se J. Šafránkovi podařilo dosáhnout obnovy řízení a zproštění obžaloby.

Magistrát města Zlín porušil demokratické principy této společnosti a rozhodl o plýtvání veřejnými finančními prostředky tím, že provedl demotivující, protiobčanské, protidemokratické přečíslování některých vybraných půldomků (dvojdomků) a čtvrtdomků (čtyřdomků). Tím také naboural, poškodil a pošpinil staletou baťovskou tradici, do které se nejen výstavba, ale i přehledné řady čísel popisných, jako čísel jedinečných u tzv. baťovských domků, nesmazatelně zapsala. Fakta:

 

Jsme tu měsíc a tak mě napadlo napsat taky jak to tu všechno funguje.. .Čím dál víc totiž začínám nabývat dojmu, že v Čechách je něco hodně v nepořádku. Včera jsme tu potkali českej pár cca našeho věku, kterej tu je druhej den a bylo hrozně vtipný sledovat, jak jsou tu z toho vyjukaný. Úplně stejně jak my před měsícem.
DS_znakJednalo se o první jednání. Hrozí trest třem mladým lidem za to, že měli na demonstraci držet vlajku zakázané Dělnické strany. Mimochodem NSS nošení či presentaci symbolů této strany nezakázal. Výpověďi dvou mladých policistů jsou jen pro silné žaludky, aniž bych se chtěl dotknout slušných, schopných a inteligentních policistů. ČT byla na místě, natočila rozhovory se soudcem Mgr. Pavlem Plchem i obhájcem JUDr. Petrem Kočím Ph.D. Odvahu je odvysílat v hlavních večerních zprávách nenalezla. Níže si oba rozhovory ČT můžete poslechnout.


http://www.k213.cz/JOOMLA/Sobotni-prednaska-predsedy-K-213

Hejtmanek_JosefNa webu KPV ČR se můžete dočíst, stejně jako v zápisech vedení, o mém neúspěchu ve věci žaloby na Ing. Františka Šedivého (Ústavní stížnost už byla podána). O vítězství plk. Josefa Hejtmánka nad vedením KPV ČR kupodivu dosud ani slovo. Není se také čím chlubit, když se zde takřka kriminálním způsobem, porušují platné stanovy KPV ČR, v čele s předsedkyní KPV ČR a Rady ÚSTR MUDr. Naděždou Kavalírovou. Ta byla mimochodem proti uznání zákona o III.odboji?! Nelze se jí divit, jako bývalá členka SČSP (Svaz československo-sovětského přátelství) a zaměstnankyně komunistického ministerstva, by neměla tato „bojovnice“ žádný nárok na ocenění za statečný boj proti komunismu. Soudní náklady by měla zaplatit ze svého, spolu s Františkem Šedivým a dalšími jejími kumpány. Zaplatit z pokladny KPV ČR by bylo další nemravností těchto nemravných. Obávám se, že k ní dojde a že to nebude zdaleka poslední, bohužel.
Ko_Petr_1Projeví média též takový zájem jako o kauzu znalce Mazela…?!
Níže si můžete přečíst tiskovou zprávu JUDr. Petra Kočího Ph.D., obhájce Lucie Šlégrové, text obžaloby státního zástupce JUDr. Petra Pánka a námitku podjatosti vůči soudnímu znalci JUDr. PhDr. Ivo Svobodovi, Ph.D., který vskutku „znalecky“ zaperlil nezávislým a nepodjatým výrokem: „Je potřeba mít určitou dávku ostražitosti a pracovat. Nevšímat si pomluv a urážek, protože tato stupidní deprivovaná hovadí neumí jiným způsobem komunikovat.“ Chraň nás Pán Bůh - a naše ústavní právo - před takovýmito „znalci“!¨

Klaus_jako_NapoleonKoluje po internetu, aneb věřte nevěřte…?! Faktem je, že na www.hrad.cz žádný podrobný životopis presidenta nenaleznete?! Ve vyspělých demokratických zemích je to naprostou samozřejmostí. Slušný člověk s čistým svědomím se nemá za co stydět. U nejvyššího představitele země se to samozřejmě předpokládá a očekává, což dokládá mj. i zveřejněním svého  podrobného životopisu. Zveřejňování počtu čestných doktorátů a vydaných knih to nemůže nikdy nahradit. Zamlčování vlastní minulosti před občany nakonec zpochybňuje hodnotu jak čestných doktorátů, tak i knih. Na druhé straně kdo by se jako president demokratické země chlubil např. tím, že jeho maminka, až do svého skonu v požehnaném věku, byla hrdou členkou KSČ, resp. později KSČM, nepochybně i poctivě platící členské příspěvky o jejích funkcích nemluvě. Můžeme se pak divit, že si prezident Václav Klaus pozval do Lán i syna sadistického komunistického bachaře a tehdejšího předsedu KSČM, Miroslava Grebeníčka !!! Skutečný státník by to napsal a bylo by to mnohem čestnější, než ono pověstné „zatloukat, zatloukat, zatloukat“, jak kdysi radil populární a prokazatelný udavač StB MUDr. Miroslav Plzák, který neváhal zradit lékařskou přísahu! J.Š.

babi_2Slušnost a solidnost versus hloupost, či účelový záměr…? Totalitní mediální praktiky se nám vrací!

Fakta Barbory Tachecí ze dne 19.1.2012 vřele doporučuji jako ukázku rozhovoru slušného člověka s redaktorkou, která k objektivnosti a nepodjatosti má hodně daleko. Ukázka manipulace v přímém přenosu v takřka totalitním stylu. Do očí bijící snaha moderátorky Barbory Tachecí, přinutit Andreje Babiše k opačnému tvrzení, než sám jasně, srozumitelně, logicky tvrdí a vysvětluje, je až neskutečná. Takovou trapnost mohou ocenit snad už jen čtenáři Haló novin…?!  Názor čtenáře níže je zcela výstižný.

Podvod_Rusko_volby… Vzhledem k selhání Ústavního soudu, týkajícího se zásadního porušení Ústavy ČR při volbách do „Kraje hlavní město Prahy“ a s jeho souhlasem s falšováním voleb v obci Tatrovice a rovněž tak k selhání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kdy podle zákona o jednacím řádu PSP ve výborech stačí ke schválení pouhých 20 procent členů výboru, předkládáme Vám následující návrhy. Jejich podrobné zdůvodnění včetně příloh je uvedeno v dopisu prezidentu republiky ze dne 21. října 2011. …

 

Z
ČT věnovala v hlavních večerních zprávách 22.ledna demonstraci jen pár vteřin, zúčastnilo se 100.000 lidí…?!
Přináším několik dojmů a postřehů z „Mírového pochodu za Maďarsko“, který se konal dnes odpoledne u nás v Budapešti. Jeho cílem bylo ukázat vládě a západním médiím, že většina voličů stále plně stojí za svoji vládou. Neustále se sborové a mohutně ozývalo: „Viktor, Viktor“ a „Dvě třetiny, dvě třetiny“ (to připomínalo pobouřené  „My jsme národ“ z Lipska 89…). Zúčastnili se všechny věkové a sociální skupiny obyvatelstva, také z venkova a dokonce i z oddělených oblastí.  A kvůli jistotě (víme, jak náš „statečný“ tisk pracuje): Byl jsem od počátku přitom a neviděl jsem jediného neonacistu či transparent!
OS_P4_Vavra_Harmackova_Micanky_prg_190112O soudcích různě: JUDr. M.Rossi, JUDr. L.Vlasák, JUDr. M.Výtisk, JUDr.I.Brožová - TK na MsP, aneb Ing. Jiří Fiala versus ministr JUDr. Jiří Pospíšil – neuvěřitelná zbabělost!

Další ze soudů Boženy Hamáčkové proběhl dne 19.1.2012 na Míčánkách. Je obžalovaná z údajné krádeže obrazů spolu s JUDr. Archibaldem Vávrou, od roku 2002 podvodníkem, zlodějem, falšovatelem úředních listin a bývalým přísedícím MS Praha i OS Praha 1. Kauza zasahující do vysokých pater, podle očekávání, veřejná média vůbec nezajímala. Za veřejnost se dostavil pouze zástupce společnosti UNITARIA.
UOKFK_znak… Není mi lhostejno, proč se můj  OSOBNÍ dopis, určený panu policejnímu presidentovi dostal až k Vaší osobě, neboť jsem v něm popisoval i část mého životního příběhu, do kterého, jak jistě uznáte, Vám vůbec nic není! Krom popisné části věnované své osobě /neboť považuji za nutné se představit/, jsem žádal pana policejního presidenta o pomoc ve věci občanského aktivisty pana Jana Šinágla v souvislostech s jím podaným tr. oznámením na pana Ing .Michaela  Hrbatu, náměstka MO ČR. Včetně dotazu, zda policie ve věci koná, nebo případně kryje jmenovaného, vzhledem k jeho poměrně vysokému postavení v resortu  MO ČR. …
... Tak i spisovatel a státník Václav Havel zemřel v domě rodiny Flögel (Glockla Flögel, tenkrát se jí tak říkalo kvůli zvonku na domě) v Hrádečku (Silberstein) v blízkosti Trutnova. Zda si toho byl vědom? Na každý pád, jako u většiny, k žádnému kontaktu s dřívějšími majiteli, kteří dnes žijí ve Spessartu, s dnešním majitelem, nedošlo....

 

...

0_Japonsko11. března 2011 ve 14 hodin a 46 minut zasáhlo Japonsko dosud nevídané zemětřesení o síle 9 stupňů Richterovy stupnice. Obrovské vlny tsunami pak způsobily škodu mimořádného rozsahu, jakou Japonsko ještě nezažilo. Škoda byla sice obrovská, ale Japonsko se postupně obnovuje. Tato výstava je zprávou z Japonska s poděkováním za Vaši podporu. Ukáže Vám současný stav poškozených oblastí a lidi, kteří spolupracují na obnově.

Hrbata_2… Policie České republiky má možnost na této další korupční kauze dokázat, zda je stále pro ni tabu vyšetřovat případy zasahující do nejvyšších politických kruhů, tedy že je závislá, nebo objektivním a nestranným vyšetřením této kauzy a podobných, dát veřejnosti konečně naději, prokázat svoji nezávislost a vyslat společnosti potřebný a očekávaný signál, že se kriminální poměry v naší zemi začínají měnit. V tom Vám a PČR přeji mnoho zdaru!
Děkuji Vám předem za odpověď a sdělení jaká opatření PČR ve věci učinila. S touto stížností a s Vaší odpovědí  seznámím veřejnost, média a odpovědné organizace a instituce jak v ČR tak v EU i NATO. Případ může mít dopad i na bezpečnostní struktury NATO, pokud už k negativnímu působení nedošlo?
Korupce_1Aneb doma v Nečasově… Je to neskutečná lež, svádět ropné skvrny na ložisku Nesyt u Hodonína na nesprávnou cementaci ve 20-30.letech, když šlo o otevřené těžební vrty, přes které se převalila povodeň v r.1997 a které pak byly likvidovány za peníze MŽP. Tím se připojil P.Nečas k podvodu M.Kalouska a ani dopis ze Senátu nic nesvede. Mrzí mne jen, že to neví veřejnost, protože žádný deník, rozhlas nebo TV, sloužící politikům to nezveřejnil. Snad by bylo vhodné o tom informovat alespoň zástupce odborů. …
P.S.
Jakmile bude opět funkční moje datová schránka, bude toto doplnění obratem doručeno do datových stránek MV, Policie Praha, Policejního presidia, MsP, NSZ, Vlády, MF, ÚS-ČR, NS-ČR, ÚOOZ, ÚOKFK, ÚOHS, Senátu, Sněmovny a ČT.
Dvoak_TProč MUDr. Kavalírová je tak zarputile proti zákonu o III.odboji? – Takový „demokrat“ byl Václav Klaus! – Dnes před 43 lety se upálil Jan Palach, zemřel 19.1.1969…
Na první ZOI našeho občanského sdružení SODALES SOLONIS o.s., odpověděla nová tisková mluvčí ČT Michaela Fričová. Po doplnění o požadovaný údaj jsem ji dnes odeslal upravenou a doplněnou do datově schránky ČT. Věřím, že mi tentokrát odpoví GŘ ČT Petr Dvořák, k jehož rukám je tato ZOI adresována. S jeho odpovědí budete seznámeni.
Havlik_2Česká televize odvysílala opakovaně příchod ministra financí Kalouska do útrob budovy zpravodajství při prvních lednových Otázkách Václava Moravce. A byly to obrázky vskutku poučné. Evidentně dobře naladěný ministr byl vítán moderátorem nedělní politické talk show. Ten se před hostem teatrálně předklonil a poníženě mu podal ruku. O pár sekund později se Mirek Kalousek vítá s kamarádem Jardou Zavadilem, jakožto náčelníkem odborů. A bylo to přivítání dvou starých brachů. V diskusi pak šéf odborů řekl, že nás čeká nelehký rok, ale na nějaké stávky a demonstrace to prý nebude.

Sinagl_EJ„Člověk si musí vždycky uvědomit, pro koho píše. I jako novinář, i jako autor si musí stále říkat: vychovávat, vychovávat, vychovávat. Výchova není v tom, poučovat lidi, nebo jim dělat kázání, ale dát jim příležitost, aby sami mysleli, aby sami srovnávali.“

… Jeden život, jeden osud. Kdybyste pana F. Š. jen tak náhodou potkali na ulici, možná by vám ani nepřišlo na mysl, jaký pohnutý příběh v jeho případě život napsal. Je to už všechno dávno, mnohé zavál čas. Přesto by se nemělo zapomenout. …
TK_Koci_5_120112Veškeré informace a fakta , která přítomná, četná veřejnoprávní média, ani zdaleka nezveřejnila, pokud vůbec…
Jde o mnohem více než nám sdělují veřejnoprávní média, jde také o svobodu slova, projevu, které nám zaručuje Ústava České republiky a která některým našim občanům zaručena nejsou. Ti jsou za svobodu projevu dokonce obžalováni a souzeni. Kdo si přečte skvělý, svobodný, statečný a odvážný projev Lucie Šlágrové, může jen smeknout úctou a obdivem. Její skandální trestní stíhání představuje velmi brutální a primitivní útok na svobodu projevu, který nesmí mít místo v členské zemi EU! Nepochybně by byla stejného názoru i většina občanů České republiky, kdyby si ho mohla poslechnout či přečíst. Zůstává tabu stejně jako kdysi text CH 77 o to snadněji se napadá jeho autorka a ovlivňují občané pomocí neobjektivních médií. Níže si ho můžete přečíst – a pak teprve zkuste soudit a odsuzovat.
Havlik_2Jiří Kotek: ... Karlovarský soud se ve čtvrtek, 12.ledna 2012, na svém druhém jednání začal zabývat žalobou Města K.Vary proti kupujícímu Moseru (p. Vlk, předseda ODS). Nejprve soud odmítnul zásadní námitku obhajoby ... a naopak zahájil líčení čtením důkazů. ...
„Teďka stojí za tebou gorila“, zpívá ve své úspěšné písni skupina Brutus. Možná že si tuto píseň nyní pobrukují i slovenští politici, finančníci a novináři. A určitě nebudou mít na mysli své případné tělesné strážce. Gorila vytěsnila ze slovenských médií všechna ostatní zvířata. Spis „Gorila“ odhaluje prostředí slovenské korupční džungle. V podstatě jde o to, že se „kupodivu“ ukazuje, že mocná finanční skupina ovlivňovala politická rozhodnutí ve svůj prospěch. To by ovšem nasvědčovalo tomu, že ten slovenský kapitalismus by měl mít adjektivum mafiánský. A údajně nešlo o jednotlivosti a selhání jednotlivců, nýbrž o propracovaný systém.

OSP_Kadlec_Houska_chodba_120112Třetí soudní jednání T.Kadlec a A. Houška konečně veřejné a opět bez médií! – Za málo zármutku za Kima je lágr, truchlí i medvědi…

Hnutí ANO 2011 začíná úspěšně budovat svoji strukturu. Každý slušný občan, který chce přispět k nápravě věcí veřejných může nyní přiložit aktivně ruku k dílu. Odpovědi Andreje Babiše v on-line rozhovoru byly jasné a přesvědčivé. Nečekejme, že věci změní k lepšímu ti, co jsou za špatný stav odpovědni a že dobrovolně a rádi odejdou. Je třeba udělat vše pro jasné vítězství slušných a schopných ve volbách!

Včera odvysílaný příběh příslušníka SNB a převaděče, jak ve službách Sboru, tak následně po odsouzení a útěku z  v.t. os. Josefa Hasila byl nesrovnatelně LEPŠÍ, než paskvil v režii jisté Kristiny Vlachové /Slánské/ z r. 2002!

CLTK_Klaus_2-2011CEPem do hlavy aneb Proč think tank Václava Klause mlčí o Key Investments

Poté, co president Václav Klaus nereagoval v zákonné lhůtě na mých 28 otázek k 28.říjnu 2011, jsem je odevzdal na podatelně Pražského hradu dne 2.1.2012, spolu s dopisem politického vězně Jiřího Kubíka ve věci jeho žádosti o Naléhavou ochranu státních zájmů, adresované i premiéru Petru Nečasovi a ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi. Reagoval velmi rychle, už za čtyři dny, kdy 6.1.2012 odpověděl našemu občanskému sdružení SODALES SOLONIS o.s. Na mých 28. otázek dosud neodpověděl. Je ovšem pravdou, že na tolik otázek a navíc tak obtížných, se odpovídá velmi těžko, pokud vůbec…

AKTUALITY: Bláznovi začala hořet půda pod nohama bravo předsedkyni NS ČR JUDr. Ivě Brožové!

Dobré dílo se chválí samo... !Senát rozhodně odmítl Klausova kandidáta na soudce Ústavního soudu JUDr. Jana Sváčka!

Ko_Petr_1

POZVÁNKA na TK JUDr. Petra Kočího Ph.D. v Praze, dne 12.ledna 2012 od 11:00 hodin!


Znám JUDr. Petra Kočího Ph.D. roky, abych si mohl toto dovolit odpovědně tvrdit. Zastupuje mne v kauzách proti komunistovi Grebeníčkovi, politickému vězni Šedivému, komunistickým Haló Novinám a dalších. Nehorázné, jak média takřka v totalitním stylu dehonestují slušného advokáta a člověka. V námitce vůbec nejzávažnější obsažený důvod podjatosti, totiž že znalec Mazel při účtování posudků podvádí, tedy že je podvodník, což mu policie dlouhodobě toleruje, se média nezmínila ani slovem. To, že předseda Ústavního soudu ČR JUDr. Pavel Rychetský prohlásil: „Být předsedou advokátní komory, tak bych takového advokáta doživotně vyškrtl ze seznamu advokátů“, je vrchol trapnosti. Když už pan předseda mluví o charakteru, měl by nám sám vysvětlit, proč před jednáním o osudu Lisabonské smlouvy přijal instrukce od německého velvyslance. Pavel Rychetský nepromluvil jako soudce, ale jako politik. Vždy jím byl a je vidět ani nepřestal být ve funkci předsedy Ústavního soudu ČR. Tak to dopadá, když president nominuje na místa ústavních soudců politiky, místo nezávislých soudců. Neskutečné!

Korupce_1

Aneb dočkám se alespoň poděkování od odpovědných za upozornění na rozkrádání miliard korun a zrušení EKO-tendru…?!

Bude stačit mé první doplnění podnětu k zahájení vyšetřování, podané k rukám nejvyššího státního zástupce JUDr. Pavla Zemana, nebo opět pět či více, jako v případě náměstka MO Alexandra Vondry Ing. Michaela Hrbaty…?! Jasných důkazů jsou už nyní desítky, policie může získat další, využije-li svých zákonných pravomocí. Nebude to o ničem jiném než o její vůli, schopnosti, statečnosti a stupni nezávislosti…

 

PF_2012.jpg_bigSkandál kolem zatykače na pokračovaní, ODS na konci cesty, další TO Agentury MM a šokující pozadí kolem Mgr. Jany Gavlasové, Zdeňka Mašínová versus bolševické nestvůry, Christian Wulff versus Václav Klaus, aneb ARD versus ČT, KPV ČR se činí, podivnosti ohledně složení Etických komisí pro III.odboj…

… nešťastná je země, která nemá hrdiny. Galileo, který musel zřejmě o věci dost přemýšlet, odpálil, že nešťastná je země, která POTŘEBUJE hrdiny. …

AKTUALITY: Bláznovi začala hořet půda pod nohama bravo předsedkyni NS ČR JUDr. Ivě Brožové!

Dobré dílo se chválí samo... - Senát rozhodně odmítl Klausova kandidáta na soudce Ústavního soudu JUDr. Jana Sváčka!

Klaus_28… Důvěra v Poslaneckou sněmovnu se podle prosincového průzkumu agentury STEM propadla na 16 procent, což je nejméně za celou existenci samostatného českého státu. Stejně jsou na tom ale i členové vlády. …

… V Česku je nyní podle pojišťovny Allianz půl milionu lidí trpících demencí a bude jich nadále přibývat. Ze studie pojišťovny, kterou má ČTK k dispozici, vyplývá, že v ČR žije s touto diagnózou 300.000 lidí, těžkou formou demence trpí dalších zhruba 120.000 Čechů a každý rok jich přibývá asi 20.000. …

… Česká justice porušila základní práva Jiřího Kosteleckého ze Šumperska, jenž sám upozornil na trestnou činnost, spolupracoval s policií, ale přesto skončil ve vazbě. Ústavní soud (ÚS) dal Kosteleckému novou šanci na náhradu nemajetkové újmy. Jeho žalobou o 3,5 milionu korun se musí znovu zabývat Městský soud v Praze. … ze zpráv ČRo.

… níže i trestní oznámení na Václava Klause, Livii Klausovou a další neméně skandální kupní smlouva manželů Klausových…

Havel_Sinagl_HK_Cecna_171108Hrad, Senát a Sněmovna odmítly tuto šokující výstavu pro „termínovou přeplněnost“…?

Neškodí připomenout… Vernisáž výstavy „CHECHNYA – The Final Solution“ v Havlově knihovně dne 17.11.2008, v Řetězové ulici č.7 v Praze, se vydařila. Dostavil se i president Václav Havel s chotí i mnoho zástupců médií – na ČT ani v celostátních denících „ani vidu ani slechu“. Promluvili Martin C.Putna a europoslankyně Jana Hybášková. Lidsky oslovující bylo vystoupení redaktorky Fatimy z RFE. Výstava trvala do 14.prosince 2008 a byla otevřena denně od 12:00 do 18:00 hodin. Díky všem pořadatelům, zejména panu Putnovi a paní Magdaléně Šebestové. Výstavy postupně proběhly: Praha EMAUZY – 25.8.2008, Praha Suchdol radnice – 19.10.2008, Karlovy Vary Kolonády – 6.11.2008, Praha Havlova knihovna (FOTOGALERIE) – 17.11.2008, Hořovice – radnice – 17.1.2009, Praha Universita Karlova – 19.1.2009, Žebrák, kulturní dům – 31.3.2009. Výstavu jsem propůjčil Praze-Suchdol, Karlovým Varům a Havlově knihovně, ostatní jsem organizoval a realizoval sám a na vlastní náklady.

Mimořádnou drzost prokázali švýcarští policisté. Nejen, že na dálku vyšetřili to, čím se policie ČR ze zásady nezabývá, dokonce si výsledky vyšetřování dovolili nabídnout příslušným českým orgánům.

Odvážne vystúpenie šéfa Ryanairu v Bruseli: Verejná potupa eurobyrokratov!

BRUSEL - Európska komisia zažila tento rok poriadny trapas. Na tradičnú konferenciu o inováciách totiž pozvali aj šéfa leteckej spoločnosti Ryanair Michaela O’Leareho, ktorý však poňal svoje vystúpenie trošku netradične. Už po pol minúte od začiatku jeho príhovoru väčšina prítomných neveriacky púlila oči. Takúto verejnú kritiku vo svojej histórii zrejme žiadny orgán Európskej únie ešte nezažil.

KS_Praha_Kubisova_kavarna_020112

… a dále Grebeníček, Haló Noviny, František Šedivý, Josef Dobeš, 70% soudců VS Praha bylo positivně lustrováno, aneb český chlívek zapáchá stále více! Bravo Roudnici nad Labem:  odňato čestné občanství Klementu Gottwaldovi!

Dne 2.ledna 2012 byla veřejnost opět svědkem u KS Praha mrhání penězi daňových poplatníků a pokračování podivných soudů Martina Michala, jeho ženy zpěvačky Heleny Vondráčkové, bývalé jednatelky Michaely Kocourkové a jejich advokátky Mgr. Jany Gavlasové ve věci žaloby na Ing. Jiřího Fialu a Ing. Jiřího Štefka.

 

REAGAN_BUDAPEST„Protože bez odvahy jsme na prodej.“ Mc Cain, bývalý kandidát na amerického presidenta.

Vzhledem k chování mladých i starých komunistů k úmrtí Václava Havla a Kim Čong Ila, posílám zamyšlení k chování představitelů českého státu, jejichž bezbřehá benevolence, blahovůle, liknavost, záměrná nemohoucnost postavit se a zaujímat pouhé postoje vůči dlouhodobým nešvarům české demokracie, by už jednou měla skončit přetrvávající ostudu českého vládnoucího etnika.

Havlik_2V posledních několika týdnech bylo na adresu Václava Havla řečeno a napsáno mnohé. Některé komentáře se týkaly i toho, jak se rozloučení s Václavem Havlem zhostil jeho nástupce Václav Klaus. Měl jsem možnost poznat oba naše prezidenty osobně a poměrně dobře. S jedním z nich (VK) jsem více než dva roky (1990 – 1992) spolupracoval. Přesto byl můj první kontakt s rodící se polistopadovou politikou svázán nejprve se jménem Václava Havla. Vzpomínám si, jak jsme jako mluvčí OF obcházeli v prosinci 1998 tehdejší soudruhy poslance z Federálního shromáždění a snažili jsme se je přesvědčit, že je důležité a správné, aby zvolili Václava Havla prezidentem tehdejšího Československa. Variantu s Alexandrem Dubčekem jsme si vůbec nepřipouštěli. Některé rozhovory byly úsměvné a jiné docela dobrodružné. Snažili jsme se i jinak prezentovat Václava Havla široké veřejnosti. Měli jsme například na videokazetě dokument, který o Václavu Havlovi natočila britská BBC a ten jsme pouštěli studentům na školách. Václav Havel se stal nosným příběhem sametového převratu. Byl nejen symbolem, ale i akcelerátorem dalšího vývoje.

Zdenk_AltnerUž koordinovaným nátlakem v červenci 2007 si „ochránci ústavnosti“ podle úsloví „podle sebe soudím tebe“ představovali, jak padnu na kolena. Po úkladné vraždě mého právního zástupce advokáta JUDr. Valka je to zcela vyloučeno. V životě ze sebe nebudu dělat korouhvičku. To ho budu raději následovat.

V článku LN ze dne 24.1.2011 Křečkův omyl a Altnerovy miliardy je pohrdání ČSSD mojí smlouvou ne zcela smysluplně spojováno s kriminalizací Václava Havla. Účelově lživě se v článku uvádí, že jsem „u soudů vše prohrál“ a nyní byl za jásotu Paroubka po jeho stížnosti za ČSSD na mě „vyloučen“ z komory. Kdo by se divil, kdyby to ten „chudák“ Altner „neunesl“? Pan redaktor Václav Drchal se už se mnou loučí – Sbohem! Přesto jsem mu za zveřejnění, komu jako prvnímu Česká advokátní komora nahlásila splnění úkolu mě vyškrtnout ze seznamu advokátů, vděčný. Hodí se.

Kavalirova_webUž chápete proč byla tato naprosto bezcharakterní osoba „zvolena“ předsedkyní Rady ÚSTR!

Předsedkyně KPV ČR a její vedení je dalším zločinným spolčením, které vědomě zneužívá a zradilo odkaz skutečných politických vězňů. Plní roli tzv. „užitečných idiotů“. Pacifikovali a pacifikují ještě schopné politické vězně, aby vyhověli přání mocných, kteří se hnutí politických vězňů právem obávali. Snadno si bezcharakterní vedení KPV ČR zkorumpovali tučnými státními dotacemi a pozvánkami na recepce a kladení věnců. Záznam z poslední schůze vedení KPV ČR 12.1.2011 je varující a věřme že i výzvou aby se pobočky KPV ČR spojily a mravní odpad a hnůj ve svých řadách konečně pořádně, po muklovsku, rázně a rychle vymetli dokud - je ještě čas! Jsou to dlužni všem skutečným politickým vězňům – i těch co už nejsou mezi námi a kteří se musejí obracet v hrobě!

„Způsoby jsou základem společnosti. Když selžou způsoby, tak selžou zákony a selže ústava naší mladé země. Selhání způsobů je jako vřed, který se vžere do srdce zákonů a ústavy.“ Thomas Jefferson

KRYLONOCE_2011Demokraté a republikáni seděli společně bez zasedacího pořádku, na klopách měli smuteční stužky k uctění památky obětí masakru v Arizoně, křeslo těžce zraněné kongresmanky zůstalo prázdně… Projev presidenta USA obsahoval vše co od něho občané očekávali – dal jim vizi, naději, připomněl hodnoty na kterých se staví, udržuje a buduje skutečná demokracie. Obrovský rozdíl ve srovnání s nic neříkajícím, neosobním, úřednickým a populistickým Novoročním projevem prezidenta Václava Klause, který pouze konstatoval, kritizoval, prázdný, bez vize, motivace a duchovního obsahu. Máme se od USA stále co učit. Barack Obama: „Amerika opět musí zářit jako morální příklad a země svobody a demokracie.“ - „Ideál Ameriky zůstává příkladem pro celý svět.“

Strogal_Jakes_HoffmannPolitičtí vězni podali trestní oznámení na předlistopadové ministry vnitra Baráka a Štrougala a řadu dalších komunistických činitelů, kteří vytvořili prostředí teroru v minkovické věznici. Vyprovokoval je k tomu soud s bachařem Josefem Vondruškou.

Bern - Český řidič z Prahy, který jel o víkendu švýcarským tunelem San Bernardino rychlostí 195 kilometrů v hodině, půjde k soudu, protože spáchal trestný čin. Minimálně do rozsudku nesmí usednout ve Švýcarsku za volant. Informuje o tom deník Právo, který se odvolává na mluvčí policie kantonu.

Úřad pro ochranu osobních údajů prý zkoumá, zda je zveřejnění seznamu komunistických soudců v souladu se zákonem. Samozřejmě není, protože podle ustanovení § 5 odst. 1 písm. c) zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, mohou být zpracovávány pouze přesné osobní údaje, a v případě, že se zjistí jejich nepřesnost, je správce povinen učinit vhodná opatření k jejich opravě a/nebo doplnění. V daném případě by tedy ministerstvo spravedlnosti mělo vzít seznam soudců s rodnými čísly a zaslat dotaz na členství v KSČ Národnímu archivu, který má k disposici kartotéku členů této bohulibé organisace. Soudím, že výsledkem bychom byli všichni šokováni.

http://paragraphos.pecina.cz/2011/01/uoou-kritisuje-pospisiluv-seznam.html

Hrbata_MichaelTO na náměstka ministra obrany ČR Ing. Michaela Hrbatu, postoupeno Policii ČR SKPV! Aneb Česká republika jako jeden velký psychiatrický ústav, kde účinnou léčbu mohou začít pouze občané sami!

Na poslední chvíli bylo soudní jednání u OS Liberec dne 27.1.2011 odloženo. Z jakých důvodů mi informační kancelář soudu nedokázala říci. K předsedkyni soudu JUDr. Zdeňce Doležalové je nutné objednání, státní zástupce Mgr. Petr Hořín byl zaneprázdněn. Dva dny telefony OS a SZ mlčí…?! Termín dalšího jednání byl posunut na 8.3.2011 od 8:30 hodin. Z médií se dostavila pouze TV NOVA. České republice hrozí další mezinárodní arbitráž. Dění kolem této ostudné kauzy nasvědčuje, že přípravy na ní už zřejmě probíhají. Norský občan pan Edvard Stolba, tak již celkem počtvrté jel zbytečně 18 hodin autem z dalekého severu Evropy…

Gandalovic_1

A to má být náš nový velvyslanec v USA...?!

Oleofin loni v lednu emitoval na Slovensku dluhopisy v českých korunách, které měl koupit státní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF). Alespoň tak to prosazoval Gandalovič. 15. května 2009 dokonce vedení fondu potají nákup odsouhlasilo. Byla to úplně poslední věc, kterou chtěl Gandalovič ve funkci ministra protlačit.

Exministr financí Miroslav Kalousek tehdy aktivitu současného místopředsedy ODS označil za nemravnost gigantického rozměru a neskutečnou prasárnu. Gandalovičův nástupce Jakub Šebesta prasárnu zatrhl. Zadaný audit totiž zjistil, že by šlo o nevratnou investici do společnosti, která má velké problémy. Díky jeho zásahu se podařilo zachránit 300 milionů z prostředků státního fondu.

Hnizdil_1Ukázalo se, že mnohem důležitější než růst HDP je důvěra ve státní správu, vymahatelnost práva a dobré mezilidské vztahy. Právě to u nás chybí. V nemocné společnosti nemohou žít zdraví občané. Snažím se proto lidi varovat. Ať se nenechají manipulovat politiky, reklamou, medicínsko-farmaceutickým komplexem. Ať si převezmou sami zodpovědnost za svůj života svoje zdraví. Tím nejúčinnějším lékem je vytváření občanské společnosti. To je práce pro každého z nás. To za nás žádný politik neudělá.

havlik2Švýcarská prokuratura poslala do ČR už v r. 2008 48 šanonů spisu k finančním transakcím kolem privatizace MUS a podle otevřených zdrojů údajně i vazeb na investiční skupinu Appian Group. K dnešnímu dni jsou prý přeloženy do češtiny pouze dva. To znamená jeden šanon ročně. Počítejte se mnou.

Třaskavá směs pragmatismu, populismu, falešného neoliberalismu, nevyzpytatelnosti a nerozhodnosti. Těmito slovy charakterizoval jeden zahraniční novinář, působící dlouhodobě v Praze, současnou českou vládu. Není co dodat.

 

Čtvrtou, závěrečnou část, s mým příspěvkem od 14:12 minut, naleznete níže. Opět jsem připomněl můj podnět ve věci podezření na korupční jednání náměstka ministra obrany Ing. Michala Hrbaty, toho, který v TV obhajuje předražené lékárničky pro vojsko z důvodů jiné kvality obsahu. Měl by to tedy i doložit patřičným zákonem či předpisem, který vede k tomu, že pro vojáky je třeba nakupovat lékárničky 3x dražší než pro občany…?! Připomněl jsem i českou Watergate RYBENOR.

Kdo by měl získat Nobelovu cenu za mír? 'Skvělý syn národa' Kocáb

PRAHA - Nobelovu cenu za mír získal Michael Kocáb. I taková zpráva by mohla přijít z Norska, kde se ceny udělují. Bývalého ministra pro lidská práva totiž chtějí na cenu nominovat jeho přátelé z neziskových organizací a jeho kolegové z ministerstva. Ti sbírají podpisy, aby mohli do konce ledna poslat do Norska nominační dopis.

 

Nová továrna v hodnotě 330 milionů Kč, skončila v rukou podvodníků, napojených na politiky ODS, za 6 milionů Kč !!!

Rybenor_1Bude projednávána opět před OS Liberec dne 27.dubna od 9:00 hodin. V kauze Rybenor bylo prokázáno zvukovými nahrávkami a písemným materiálem úzké spojení mezi L.Marečkem (který je dnes přes společnost Genova s.r.o. oficiální vlastník bývalé továrny Rybenoru a o kterém M.Tomčová před OS v Liberci tvrdila, že s fabrikou nemá vůbec nic společného!!), Petrem Gandalovičem (ministr Karel Schwarzenberg ho navrhuje na post velvyslance v USA. Chci jen doufat, že mé zpravodajství přispěje k jeho nejmenování a nebude pdobnou trafikou jakou za „zásluhy“ dostal ve Vídni bývalý primátor Prahy Jan Koukal!), P.Vilímem a M.Tomčovou. Tyto materiály má PČR k dispozici již od roku 2007, ale nikdy tyto lidi  v souvislosti s konkurzem Rybenoru ani nevyslechla!!! Byl to právě Mareček, který tvrdil, že Péťa (Gandalovič v té době ministr zemědělství)  to zařídí. V kauze Rybenor se od odsouzení SKP PROF v září 2008 děly neuvěřitelné věci. Nově zvolený policejní president má nyní jedinečnou možnost ukázat jak upřímně myslel svá slova a spolu s ním i ministr vnitra Radek John.

Martin_Michal_a_letadloPři projednávání žaloby Heleny Vondráčkové, Martina Michala, Mgr. Jany Gavlasové, Michaely Kocourkové a Agentury MM na předsedu K213 Ing. Jiřího Fialu a jejího mluvčího Ing. Jiřího Štefka, měla veřejnost oprávněný pocit, že stupeň nenormálnosti žalujících už hodně přesáhl hranice zdravého rozumu. Početná veřejnost se v soudní síni často neubránila tlumenému a když už to nešlo i zcela otevřenému smíchu. Nepochybně se musel bavit i sám soudce JUDr. Vojtěch Cepl ml. Smích je legitimní a přirozenou obranou lidského organismu, setká-li se s nenormálností a iracionálním chováním jedinců v míře, přesahující daleko představitelné hranice tolerance a snesitelnosti. Nedivme se proto, že žalovaní navrhli i vypracování znaleckého posudku z oboru psychiatrie a klinické psychologie na pana Martina Michala.

Zdenk_AltnerKam vede „zpravodajská demokracie“? Z NATO a potom i - z EU

Velvyslance USA tu už máme. Martin Pecina byl ministrem vnitra jen krátce. Šanci na výhru v sázce na pád vlády do půl roku má vysokou. Kdo bude rychlejší? Vláda při odvolání vedení BIS? Nebo vedení BIS s pádem vlády? Jen ne paranoia. Lépe být jako ti Sovinci. Ta hrůza uvažovat jako Babulka.

Herman_USTRMohl byste mi poskytnout informaci, kde se nalézá tento rozkaz ministryně spravedlnosti JUDr. Dagmar Burešové ze dne 12.1.1990, č. 1/1990 - o okamžitém zrušení útvaru SNV ČSR č.2, Liberec, Minkovice? Očekával bych, že bude k nalezení na Vašem webu - http://www.ustrcr.cz/cs/rozkazy-smernice - bohužel jsem žádný nenalezl? Dost možná zrušení neproběhlo na poslední chvíli a pokyny ke zrušení mohly být připraveny již dříve orgány StB? Překvapuje mne, že v této rubrice chybí rozkazy SNV?

 

Ústavní stížnost politického hnutí občanských iniciativ PRAŽANÉ ZA SVÁ PRÁVA na neplatnost voleb do Zastupitelstva hl.m. Prahy


T I S K O V Á   Z P R Á V A

 

BerkaDne 17.01.2011 přijal Ústavní soud pod čj. Pl. ÚS 11/11 stížnost na neplatnost voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy. Stížnost podalo politické hnutí občanských iniciativ PRAŽANÉ ZA SVÁ PRÁVA. Základem stížnosti je porušení Ústavy. Když se volí zastupitel podle zákona o volbách do obcí, má mandát do obce. Pokud se volí zastupitel podle zákona o volbách do krajů, má mandát do kraje. V Praze byli voleni zastupitelé do zastupitelstva hl.m.Prahy, to je do kraje Praha /jak zní ústavní zákon/ podle zákona o volbách do zastupitelstev obcí. Proto nemohou mít mandát do kraje Praha. Tento návrh je plně v souladu se stanoviskem tehdejšího předsedy legislativní rady vlády a dnešního předsedy Ústavního soudu JUDr. Pavla Rychetského.

Josef_Vondruska_po_20_letech_171109 „K osobě svého otce mohu podat jen částečné informace, především z doby mého dětství. Byl soudně trestán (pro které trestné činy nevím), alkoholik a jeho chováním trpěla celá rodina. Zvláště v opilosti byl vznětlivý, panovačný a zejména agresivní. Velmi často se stalo, že fyzicky napadl matku, mě i obě mé sestry. Jeho neurvalost šla až tak daleko, že v roce 1959 mě v záchvatu zuřivosti z naprosto malicherné příčiny probodl nožem. Vzpomínky na všechny ty události mi jsou nepříjemné, nicméně i tyto zážitky byly jednou z příčin, proč jsem se rozhodl pro povolání příslušníka SNV a podílel se na řešení problémů společnosti v boji s kriminalitou, v oblasti nápravné výchovy.“ Dodatek k životopisu nadporučíka Josefa Vondrušky z 2. 3. 1984.

Zdálky viděno je čínský komunistický režim pevný v kramflecích a bouří se proti němu jen pár disidentů. Skutečnost je však podle některých pozorovatelů jiná: stále víc Číňanů přestává k pošlapávání lidských práv, korupci, cenzuře a ekologické bezohlednosti režimu mlčet. Blíží se tedy den, kdy se tamní komunismus zhroutí podobně, jako tomu bylo před dvaceti lety ve východní Evropě?

http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/vyzvy/_zprava/837409

V rozhovoru s televizní stanicí CNN prohlásil 19. ledna americký kongresman a republikán Dana Rohrabacher ohledně návštěvy čínského prezidenta Hu Jintaa v USA: „Pokud mluvíte s gangsterem a chováte se k němu jako k milému chlapíkovi, vůbec vás nebude respektovat."

http://www.velkaepocha.sk/2011012116036/Hu-Jintao-je-gangster.html

 

Kdy budou místo poslušných pěšáků obžalováni a souzeni skuteční viníci a zločinci…?!

V „nápravně pracovním táboře“ v Mikovicích, vězni nazývaném „Minkau“, novodobém Jáchymově, pracovalo 900 vězňů za stejně nelidských podmínek jako na jáchymovském uranu před 60 lety! Vydělávali státu miliardy, mnozí i umírali. Byly zde používáni psi jako v německých koncentračních táborech. Docházelo k těžkým pracovním úrazům, zastřelení na útěku, jako v 50.letech na uranu v Jáchymově. Samotní vězni považovali „Minkau“ za nejhorší koncentrák v Evropě, mnozí proto i udávali či žádali o přeřazení do nejnižší nápravní skupiny. Jiří Gruntorád je nazval peklem! Umíte si představit, že by ve SRN vypovídal po 20 letech velitel koncentračního tábora coby důchodce s nemalou penzí, nepotrestaný a snažil se ještě vzbuzovat všeobecnou lítost, utvrzoval veřejnost o své nevinnosti a vyjadřoval obavy co si o něm pomyslí jeho vnuci…?! Kdy budou obžalováni skuteční viníci, různí Štrougalové, Lorenzové, Grégrové, Palasové, Hušákové a mnoho dalších jim podobných - jejichž jména si jistě dokážete dosadit sami - a ne jen jejich poslušní pacholci…?! U OS Liberec jsme zažili další žalostný výsledek naší „sametové revoluce“ a postkomunistické justice. To, že o tomto skandálu celostátní média prakticky mlčí je ostudné a neuvěřitelné. Proč tomu tak je snad nemusím nikomu vysvětlovat, kdo sleduje po léta mé nezávislé internetové zpravodajství.

Akcionalizace státního podniku Lesy České republiky

Motto: Kdo lže, ten krade, kdo krade, ten nakonec vraždí.

Hofhanzl_1Pro bližší pochopení tohoto vývoje: Po bolševické revoluci v roce 1917 bolševici nesáhli na skupinu obchodníků se dřevem, protože je potřebovali. V prvním desetiletí byl bolševický režim financován právě z vývozu dřeva. Až později nastoupilo zlato, ropa a další nerostné suroviny. Taktéž po naší Sametové revoluci převzalo roli hlavního zdroje prostředků na financování realizace „perestrojky Pravdy a lásky“ lesní hospodářství. Přesněji: státní podnik Lesy ČR. Státní lesy zůstaly po uskutečněné reformě v rukou komunistických reformátorů.

EU ze společných peněz utratila 300 milionů eur nikoli na získání nových, pro zemědělce a spotřebitele prospěšných odrůd, ale pouze na výzkum rizika uřknutí.

Evropská unie vydala pro letošek kalendář se svátky všech možných náboženství, jen, prý omylem, zapomněla na ty, které kdysi konstituovaly celou západní civilizaci – svátky křesťanské, jako jsou Vánoce či Velikonoce. Aby to pro příště vyřešila, nebude tam svátek vůbec žádný. Vsjó róvno.

Pecina_TomTomáš Pecina: „Pokud jde o mne osobně, mám již jasno: V případě, že by někdy v budoucnu měl o mé věci rozhodovat komunistický soudce, jsem připraven mu říct toto: Pane, vy mě přece nemůžete soudit! V době, kdy jste měl prokázat aspoň to minimum osobní statečnosti, abyste své jméno nepropůjčil podpoře zrůdného režimu, dal jste přednost vlastním zájmům a osobnímu prospěchu před zájmem celku. Soudce nemusí být hrdina, ale musí to být čestný člověk. Za svého soudce vás proto nechci a neuznávám.“

Obracím se na Vás jako na zástupce občanů, kteří mají dohlížet na naplňování zákona o USTR a ABS a dbát na naplňování poslání Ústavu.

Penc_1Až 18 let po listopadových událostech se uvolnila velká část materiálů z činnosti represivních složek komunistického totalitního režimu. Dle zřizovacího zákona o Ústavu státní instituce i tajné služby předají Archivu evidenční a registrační pomůcky, archivní fondy, včetně agenturních, operativních, vyšetřovacích a kádrových svazků nebo spisů, archivní sbírky i jednotlivé archiválie a dokumenty vzniklé činností bezpečnostních složek a Komunistické strany Československa a organizací Národní fronty působících v těchto složkách v období od 4. dubna 1945 do 15. února 1990, které jsou v jejich držení. Ministerstvo vnitra předá rovněž archiválie vzniklé po 1. lednu 1990 týkající se činností souvisejících se správou archiválií bezpečnostních složek. Dále  ze zákona vyplývá, že jedna z hlavních povinností je to, že uvedené archiválie musí být zaevidovány v evidenci Národního archivního dědictví, a to nejpozději do pěti let ode dne účinnosti tohoto zákona.

Lekarna_krizProtože  záchranáře přímo učím, něco bych vám všem rád sdělil. V Česku je cca  4,3 milionů registrovaných automobilů. Takže při ceně řekněme kolem 250 Kč za jednu autolékárnu jde o obchod zhruba za miliardu.  Takže evidentně musel mít někdo mohutný zájem. Nicméně si asi sbor zákonodárců jaksi nevšiml, že od loňského roku platí v EU zcela nová, závazná pravidla, pro neodkladnou resuscitaci.

 

Zdenk_AltnerDnešního dne se dostavili exekutoři do AK JUDr. Zdeňka Altnera. Podobně jako již před několika lety, označili nálepkami zařízení AK a odešli, bez toho, že by cokoliv vzali s sebou. Exekuce zřejmě souvisí s právě proběhlým soudem. Jistou formu a stupeň vyhrožování nezávislému advokátovi nelze proto vyloučit. JUDr. Zdeněk Altner se nachází v zahraničí. O exekuci nebyl informován. Jakmile obdržím podrobnější informace, budou obratem zveřejněny na tomto webu.

Jaký je rozdíl mezi snoubenci a voliči? Snoubenci navlékají kroužky partnerům z lásky a doufají, že jejich chování budou rozumět.  Voliči dělají kandidátům kroužky z rozumu a doufají, že je za jejich chování budou milovat.

Silenstvi_na_Hrade_Respekt_2-2011Erik Tabery to ve svém článku Šílenství na Hradě nemohl popsat lépe. Článek Jak se kalil kapitál jen odkrývá a doplňuje příčiny dnešního stavu naší společnosti. Tomáš Pecina ve svém článku Těžká volba výstižně popisuje situaci na MŽP, kdy na místo po Liboru Michálkovi nastupuje „mladší podržtaška Václava Klause“. Je to ta správná „osobnost“ na tento post, která to dokazuje i tím, že kdysi řekla novinářům „ale nepište o tom…“. Vůbec se proto nedivme, že tento poslušný úředník nejmenuje Libora Michálka zpět do funkce ředitele – poslechne své pány.

 

Polsko a Katyn 2 - Smolensk 10. dubna 2010 po 9 měsících

Tento týden Polsko obdrželo závěry ruské mezinárodní vyšetřovací komise (MAK) o letecké katastrofě u Smolenska, dne 10. dubna 2010. Zpravodajství Jana Šinágla bylo tehdy rozsáhlé. První zprávu o výsledcích šetření v podstatě ruské  komise nelze nazvat jinak, než skandálem. Hlavní vinu nese údajně hlavní pilot Protasiuk, který prý podléhal nátlaku prezidenta a kterého prý v kabině ovlivňoval velitel polských vzdušných sil generál Blasik. Měl mít údajně 0.6 promile alkoholu v krvi (v těle generála identifikovali až po 11 dnech!). Nic o řízení provozu ruskými  leteckými dispečery...

...

„Během své působnosti v roli prezidenta republiky jsem jmenoval 1 293 profesorů. Což je třináct profesorů za měsíc. A tak si kladu otázku, zda není těch profesorů jmenováno až moc. Kladu si otázku, zda je větším problémem hodně profesorů, anebo hodně vysokých škol,” nechal se slyšet pan profesor.

Inu možná je to mnoho vzdělanců najednou, jakási inflace titulů. Ovšem na druhé straně v některých oborech docenti a profesoři zoufale chybí a celým oborům hrozí zánik. Není pochyb, že to je cílená likvidace českého vysokého školství. Ty desítky profesorů, které obtěžují pana prezidenta,  pocházejí nejspíše jen z těch oborů, které naše technokratická vláda preferuje a jimž rozumí. Vrchnost potřebuje jen prakticky vzdělané poddané…

Jenže jde ještě o něco jiného. Pan prezident má opět potřebu mluvit do všeho a všemu rozumět. V tomto případě bych mu poradila, aby nemluvil o provaze v domě oběšencově. S vlastní profesurou pana prezidenta to totiž docela smrdí. Doktor Andrey vydal před časem článek, v němž mimo jiné popisuje své pátrání po Klausově odborné práci:

Klaus_a_pivo

Aneb co jste možná o profesoru Václavu Klausovi opravdu, ale opravdu nevěděli...?!

Jisté je jen jedno: Dokud bude Václav Klaus naživu a hlavně v prezidentské funkci, nebude zodpovězena žádná z těchto otázek. Ti, co nejvíce profitovali na Klausově ekonomické transformaci, která v této souvislosti obohatila svět o pojem „tunelling,“ mají eminentní zájem na dodržení kontinuity. Tu jim zaručuje právě osoba jménem Václav Klaus. Komu neotevřela oči prezidentská volba a zvláště to, co se dělo kolem, tak tomu je už možné nabulíkovat opravdu všechno.

Dienstbier_1V žádném případě nezpochybňuji zásluhy Jiřího Dienstbiera. Pouze uvádím doplňující informace, které nezazněly, byly sděleny veřejnosti pouze okrajově či neúplně. Uvádím je v zájmu pravdy a objektivity – i za ty, kteří  to už říci nemohou… Jiří Dienstbier začal studovat žurnalistiku na UK v době, kdy tisíce nevinných likvidoval totalitní komunistický režim - v roce 1955. V roce 1958 vstoupil do KSČ, oba jeho rodiče byli členy KSČ, byl celkem 4x ženatý. Dle  publicisty Jiřího Černého a jeho rozhovoru na ČT24 (14.1.2011), v této době „…věřil komunismu, byl to charakterní člověk, který nelhal sám sobě, uměl se vždy přizpůsobit, uznával Husáka.“

Ve věci před lety zastupoval i zavražděný skvělý slovenský advokát JUDr. Ernest Valko…

OS_Praha_Halbich_2_130111Podle očekávání veřejnoprávní média opět neprojevila zájem o závažnou kauzu, projednávanou dne 13.1.2011 u OS Praha na Ovocném trhu. V lavicích pro veřejnost jsem byl sám, spolu se známým JUDr. Václava Halbicha. Média tak ukázala komu slouží, veřejnosti určitě ne - v tomto případě. Vzpomínám na kauzu Městské banky Praha, kdy byl k MS Praha jako svědek pozván Jiří Paroubek v den, kdy u stejného soudu a ve stejném čase, o pár metrů vedle, probíhal soud s Marií Brožovou Polednovou. Zástupce mnoha přítomných médií jsem na soud upozornil, neměla zájem. V lavicích pro veřejnost jsem seděl takřka sám. Do soudní síně jsem vstoupil spolu s Jiřím Paroubkem, kterého jsem potkal náhodně u vchodu. Soudci z toho nadšeni nebyli, tedy nemyslím z Paroubka:-)

První debata o korupci ve vysoké politice proběhla za účasti šéfredaktora časopisu RESPEKT Erika Táberyho, senátora Petra Bratského, ministra vnitra Radka Johna, poslance Pavla Severy, novináře Jaroslava Kmenty, moderoval Jakub Železný. Kino Světozor bylo slušně zaplněno. Debata byla zajímavá, včetně následné diskuse. Dle reakcí diváků byly nejzávažnější vstupy do diskuse od Jana Urbana a můj příspěvek.

 

 

Kubice_1Trvalo to roky, než právo a spravedlnost zvítězily. Úspěšný policista už nepracuje u policie a jeho tým byl rozpuštěn. To co předvádí jeho nástupci, mocné, vlivné, zločince a zločinná spolčení už tolik neohrožuje, pokud vůbec. Další důkaz o tom kdo v naší zemi skutečně vládne a jak mohou dopadnout ti, kteří se nechovají jak očekáváno. Přitom konají jen dle zákona, přísahy, v zájmu země a její bezpečnosti.

„Polepšení“ mají dostatek představivosti, aby si dokázali spočítat, jak dopadnou soudní spory s disidenty, a připravili proto náhradní variantu: rozhodli se Konfederaci zrušit a její majetek v hodnotě několika desítek milionů korun, nad kterým mají v současné době plnou kontrolu a z jehož správy neskládají nikomu účty, potajmu rozdělit mezi sebe – neboli, řečeno soudobou frasí, Konfederaci vytunelovat. Nechali už odhlasovat změnu stanov, která snížila quorum potřebné pro toto rozhodnutí, a založili cosi jako likvidační komisi.

 

Plukovník letectva v. v. Josef Hejtmánek uspěl v dalším sporu s Konfederací politických vězňů

12_plk._Josef_Hejtmnek_I_040810ZDE naleznete text tiskové zprávy. Typické, za vedení KPV ČR se nedostavil nikdo. Z politických vězňů pouze František Zahrádka z KPV Příbram. Tento vynikající člověk a známý politický vězeň - i široké veřejnosti z televizních obrazovek (v roce 1949 jako osmnáctiletý zatčen a zavřen na 13 let!), byl v roce 2008 MUDr. Naděždou Kavalírovou zbaven členství v KPV ČR. Svoji funkci přesto dodnes vykonává. Smutné, že se nedostavil ani žádný člen největší pobočky KPV ČR v Praze? Že by strach či nařízení soudružky „rudé krávy“ Kavalírové, předsedkyně KPV ČR a Rady USTR, jak ji kdysi výstižně nazval Čechoameričan a známý spisovatel Jan Beneš…?! Při soudním jednání bylo úsměvné prohlášení obhájce žalované, že při případném předvolání svědků budou požadovat neveřejný soudní proces.

havlik2V pravidelných časových periodách se vrací na mediální scénu různé úvahy o tom, že naši neutěšenou realitu spací noví mladí kádři. Není to nic nového. Heslo „Mládí vpřed“ hlásaly i jiné režimy. Téměř vždy se pak ukáže, že to není tak jednoznačné a jednoduché, jak by se mohlo zdáti. Vzpomínáte na dobu před cca 12-ti lety, kdy Václav Havel navrhoval, aby naši politickou  scénu  okysličila mladá krev? A dokonce tehdy jmenoval Mlynáře, Březinu, Grosse, Langera a Buzkovou. Úsudek ponechávám laskavému čtenáři.

HrbataDne 10.1.2011 jsem podal podnět k zahájení vyšetřování státnímu zastupitelství v Berouně za SODALIS SODALES o.s. Rozhovor v dnešních Hospodářských novinách s profesorem z kalifornské Claremont University Robertem Klitgaardem můj podnět vhodně doplňuje. Ing. Michal Hrbata už není jednatelem firmy PAREA, jak jsem mylně uvedl ve svém podnětu. Řídil jsem se aktuálními údaji na webové stránce této stavební firmy, kde jím stále je, ačkoli ve svém profesním životopise uvádí, že tomu tak není už od 22.7.2010, kdy jej svým náměstkem jmenoval ministr obrany Alexandr Vondra. Podstatné je, že v době, kdy ke zneužívání dotací a peněz daňových poplatníků při plynofikaci vojenských objektů ve Vyškově docházelo, byl Ing. Michal Hrbata poslancem, jednatelem a z 50% vlastníkem stavební firmy PAREA, úzce napojenou osobními vazbami na firmu STAEG.

Máte na to být Norskem, ale kvůli korupci jste Senegal, říká americký expert

Přijetí vzorce ze Skandinávie by vaší ekonomice pomohlo o 50 procent, tvrdí Robert Klitgaard.

Robert Klitgaard radil vládám v Latinské Americe či v Asii, jak si poradit s rozmáhajícími se úplatky. Nyní přijel do Prahy na pozvání Americké obchodní komory. Ve sněmovně vystaví českým politikům, byznysmenům a úředníkům nelichotivé vysvědčení. "Sice máte zdroje na to, abyste byli na úrovni Norska, ale vaše instituce jsou podobné spíše Senegalu," říká v rozhovoru pro HN tento profesor z kalifornské Claremont University.

K 213 předkládá plán MsP na dekomunizaci české justice do 31.12. 2012

Nejvyšší správní soud vyhověl mému návrhu a rozhodl, že Městský soud v Praze musí nejpozději do poloviny února nařídit jednání k projednání naši žaloby proti předloňskému odmítnutí registrace Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Předsedkyní senátu městského soudu je Hana Veberová, předlistopadová členka KSČ, u které není pochyb, že, řečeno slovy místopředsedy Obvodního soudu pro Prahu 10, authentický prožitek z předlistopadové doby sehrál úlohu významné zpětné vazby a pomohl jí dosáhnout hlubšího pochopení hodnotové proměny společnosti a smyslu práva a spravedlnosti; očekáváme proto rozhodnutí v náš prospěch.

Kryl_1Ve dnech 23., 24. července 2011 se bude v KUTNÉ HOŘE konat festival KRYLONOCE, pokračování a navázání na Karla Kryla, na jeho občanský a umělecký odkaz. Ke dni 7.1.´11 svou účast potvrdili: Marta Kubišová, Pepa Nos, Václav Koubek, Lucie Nosová, Branislav Jobus (Slovensko), Petr Lutka, Jan Kryl. Hosté: Jan Šinágl, Bohumil Šitavanc.
Pořadatel Vás zve na spoluúčast formou sponzorování.
Příspěvky posílejte na podnikatelský účet:  9327100207/0100
Před posláním peněz mě, prosím, kontaktujte (www.pepanos.cz /kontakt/).
Děkuji. Pepa Nos, 8.1.2011

Ve sporu Jana Šinágla s komunistickými Haló novinami, o němž jsme zde referovali, došlo k obratu poté, co se zjistilo, že jak soudkyně městského soudu Lobotková, tak všichni tři členové odvolacího senátu byli členy KSČ a tedy nemohli v takovém sporu nestranně rozhodovat.

Po půlroční nečinnosti se začínají rýsovat první obrysy toho, jakým způsobem bude asi naše vláda vládnout. Není snadné se v té spleti stranických a osobních výkřiků zorientovat. Uvnitř koalice probíhá permanentní přetahovaná, které nerozumí nejen veřejnost, ale zdá se, že ani aktéři samotní. Více než kdy jindy je zřejmé, že mnohé vládní figury nejsou pro výkon své funkce vybaveny nejen odborně, ale i osobnostně. V zákulisí tohoto béčkového kabaretu se odehrávají jiné hry, jejichž smyslem je skutečné ovládnutí tzv.ohlodávaní zbytků kořisti.

Zacek_basnikKamarád mě požádal, abych napsal své komentáře k Desateru Božích přikázání. Sám od sebe bych se do nich nepouštěl - s většinou z nich nemám potřebu polemizovat. Ale budiž.

Dlouhá staletí Desatero řídilo osudy lidí, pořád je tě je známe i my neznabozi, ale málokdo je dodržuje, přestože většina přikázání zůstává podivuhodně aktuální.

Kdo tedy vládne světu - Bůh, nebo Satan?

Hofhanzl_1Motto: Smutnou realitou lidského světa je, že čím více materiálních výdobytků ulehčujících život člověk získává, tím více se jeho duch vzdaluje chápání podmíněnosti původu a trvání své kultury.

Když naši dávní předkové slezli za stromu, postačovala jim pudová schémata. Ta dávala rámec a hranice jejich chování. Vrozená schémata umožňovala větší pravděpodobnost přežití a zplození potomstva.

Když náš předek začal používat nástroje, předávat jejich znalosti potomstvu, organizovat život v tlupě, začala vznikat kultura. Výsledkem prvotní kultury bylo i vytváření společenské hierarchie založené nejen na hrubé síle ale i na schopnostech. Výhody spojení sil a spolupráce si vynutily intelektuální inovace. Aby se lidské bestie navzájem nepožraly, stalo se nezbytností vytvořit společný hodnotový systém. A platnost takovýchto pravidel mohla zaručit jen vyšší moc – bohové a tabu.

Vondrackova_1Zveřejnil jsem veřejný dokument s rodným číslem paní Vondráčkové, dostupný každému. Nepochybuji, že za podnětem k ÚOOÚ stojí pan Martin Michal, její manžel a jednatel Agentury MM. ZDE si můžete přečíst protokol z prvního jednání přestupkové komise v Hořovicích ze dne 5.ledna 2011.

Jan Šinágl, 6.1.2011

Soudkyně Vondráka a Dupové se prohlásila za podjatou

Věra Bártová, předsedkyně senátu Obvodního soudu pro Prahu 1, který soudí protistátní samolepkovou skupinu Vondrák-Dupová, se z případu sama vyloučila z důvodu podjatosti. Stalo se tak usnesením, které bylo dnes doručeno. Důvody upřesníme v aktualisaci tohoto postu.

POZNÁMKY V největší bankovní kauze vyhráli všichni, až na stát

Málokterá kauza napáchala tolik společenských, politických a ekonomických škod jako prodej IPB japonské Nomuře a vše, co po něm následovalo. Poté, co stát koncem roku prohrál arbitráž s ČSOB, která před víc než deseti lety krachující banku získala za korunu s ničím neomezenou státní zárukou, příběh se alespoň dočasně uzavírá. Definitivní konec bohužel nepřijde nikdy. ČSOB si právě díky časově ani finančně ničím neomezené záruce může kdykoliv rozjet proti státu další právní spor.

Web ministerstva kultury inovativně nezveřejňuje tiskové zprávy, ale zavedl vlastní zpravodajství

Pokrok nelze zastavit. Ministerstvo kultury už nezveřejňuje obyčejné tiskové zprávy, ale na svých webových stránkách rozjelo vlastní zpravodajství. Podle ministra Jiřího Bessera to má znamenat „lepší nabídku pro běžného uživatele i novináře“. Díky novému formátu se například můžeme dozvědět, jak Radek Havlíček ze skupiny Kabát okomentoval setkání s ministrem a fanouškem skupiny v jedné osobě: „Jasně, patříme do jeho portfolia a ti pisálkové ať si…“ Ano, to je přesně ten obsah, který ať už „pisálkovi“ nebo obyčejnému uživateli na stránkách ministerstva kultury už dlouhou dobu chyběl.

Fibingerova_Smid_Blesk_080310Soudkyně OS Hodonín JUDr. Milena Drobečková: "Především mi ale schází v celé věci z jeho strany jakákoli omluva za smrt cyklisty ve vztahu k pozůstalým," zdůraznila soudkyně. Připomněla, že Šmíd přišel v souvislosti s vyšetřováním této kauzy o řidičský průkaz, přesto byl následně přistižen policií při řízení vozidla. Zabít tátu třech dětí, navíc být opilý a neprojevit lítost nad svým činem je vrcholem nemravnosti a lidského hyenismu. Je jím Jaroslav Šmíd, manžel olympioničky, kolaborantky s komunistickým režimem a současné radní ČT Heleny Fibingerové.

Děsivý stav policie před soudem pro Prahu-východ

Druhým dnem pokračovalo dnes hlavní líčení ve věci obžalovaného Romana Sněhoty, "domácího násilníka", který si dovolil opravdu hodně - přespat v bedně na zahradě vlastního domu.

P.S.

Další soudní jednání 25.2.2011 od 9:00 hodin. ZDE zvukovyý záznam soudního jednání ze dne 3.1.2011. Od 2:08:40 hod. podání TO na svědky a policisty státní zástupkyni veřejností a členy K213. J.Š.

 

Na počátku každého nového roku si vzájemně přejeme vše dobré. A jistě bychom byli rádi, kdyby to platilo nejen v okruhu našich blízkých, ale i v zemi, v níž žijeme. Pan prezident ve svém novoročním projevu mimo jiné řekl, že bychom neměli podléhat hlasům těch, kteří si libují v pesimismu a kritice.

 

Necas_Pinocchio_des_Tages_12-2010„Boj proti korupci je také mojí osobní prioritou.“ Petr Nečas, český premiér 18.srpna 2010.

„Český premiér se veřejnosti dosud představoval jako bojovník proti korupční scéně. Jeho snahy se neminuly účinkem. Nečas měl pověst čistého muže – až do nedávna. Nyní je Nečas sám vtažen do podvodných jednání. Minimálně se pod jeho vládou děly nesrovnalosti při udělování veřejných zakázek. Libor Michálek, ředitel Státního fondu pro životní prostředí, chtěl podvody odkrýt, ale Nečas se postavil na stranu mnohonásobných podvodníků a úředník Michálek byl zbaven svého místa. Jen s námahou přestála vláda, krátce před Vánocemi, hlasování o nedůvěře kvůli těmto nesrovnalostem.“ Tolik překlad z Tagesblatt, prosinec 2010

Česká veřejnost si možná ještě neuvědomuje, že jakákoliv, třeba i jen dočasná privatizace demokratického procesu do rukou několika „vyvolených", je útokem na demokracii. Pehe: Cokoliv Klaus sděluje, je třeba brát jako falešnou fasádu

PALATA: Novoroční projev prezidenta republiky 1.1.2012

3. ledna 2011

Vážení spoluobčané, súdružky a súdruhovia,

období uplynulého roku zhodnotilo prosincové 33. zasedání ústředního výboru Komunistické strany Československa, které současně projednalo úkoly a cíle na tento rok a další období.

Stát dal loni stranám přes miliardu Kč, dvakrát víc než předloni

Praha - Stát musel loni stranám vyplatit podle webu ministerstva financí přes jednu miliardu korun. Hlavně kvůli květnovým volbám do sněmovny to bylo dvakrát více než předloni. Nejvíce dostala znovu ČSSD, a to 284,6 milionu korun (předloni 175,7 milionu Kč). Druhý nejvyšší příspěvek opět ODS - téměř 258,6 milionu (předloni 169,9 milionu korun).

Ředitel Strahovské knihovny dostal podmínku za zpronevěru

2. ledna 2011  8:00

PRAHA - Karlovarský okresní soud v pátek potrestal za zpronevěru ředitele pražské premonstrátské Strahovské knihovny Gejzu Šidlovského. Proti zákonu se Šidlovský provinil již před více než deseti lety, kdy coby administrátor premonstrátského kláštera v Teplé zaplatil firmě za stavební práce, které se ovšem ve skutečnosti nikdy neodehrály. Soud za to Šidlovskému uložil půlroční podmíněný trest, a navíc mu nařídil zaplatit způsobenou bezmála 15milionovou škodu.

Tytler

NOSTALGIE o nás - KONTEXTY – o českých hodnotách...

Při svém zamyšlení o příčinách pádu demokracie v antických Athénách skotský právník a historik Sir Alex Fraser Tytler (1747- 1813) napsal:

"Demokracie nemůže existovat jako permanentní forma vlády - může trvat pouze tak dlouho, nežli voliči zjistí, že si mohu dovolit odhlasovat velkorysé výhody na účet státní pokladny. Od této chvíle hlasuje většina vždy pro ty kandidáty, kteří jí slibují nejvíce požitků z veřejných financí. Proto demokracie vždy zkolabuje kvůli nedostatku finanční odpovědnosti... průměrná doba trvání vrcholu velkých světových civilizací byla přibližně dvě století... všechny postupně procházely těmito stádii: od otroctví k víře, od víry k odvaze, od odvahy ke svobodě, od svobody k hojnosti, od hojnosti k sobectví, od sobectví k sebeuspokojení, od sebeuspokojení k apatii, od apatie k závislosti, od závislosti zpět k otroctví.“

Baťův projev ke spisovatelům 29. 6. 1936

„Dovolte, abych se zmínil o příčinách, které mě vedly k tomu, abych si vás dovolil pozvat k návštěvě Zlína. Mám pocit, že my všichni, v průmyslu činní, a ještě více ti, kteří v něm kdysi pracovali a jsou nyní bez práce, mají od vás něco požadovati.

 

Vážení přátelé, předkládáme vám poslední díl zkušeností člověka, který svou práci vnímal jako službu spoluobčanům. Člověka, který nepodváděl, odmítal korupci, nepřišel k majetku podivnými a podvodnými cestami. Svůj podnikatelský úspěch založil na poctivé práci, která mu přinesla obrovský vzestup. Prokázal v parxi každodenního života, že slušnost, pracovitost a poctivost se vyplácejí.