Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 02.12.2020 12:45
  Dokud nebudou činy, jsou veškeré řeči pro srandu králíkům ...

  Read more...

   
 • 02.12.2020 12:43
  Mírumilovnost stalinského Ruska se projevovala tak, že KGB ...

  Read more...

   
 • 30.11.2020 13:30
  Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Z tajných informací dělá ...

  Read more...

   
 • 29.11.2020 12:11
  Chapeme to spravne, ze u zadne ze schuzek Martina Nejedleho v ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:48
  "Dokud se nezbavíme lží, tradice starověkého vzteku, dokud ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:44
  To vzdělané a bezcharakterní individuum na Hradě českých králů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Domácí zpravodajství

SolonS myšlenkou jeho založení přišel Čechoameričan a spisovatel Jan Beneš. Bohužel se už jeho založení nedožil…

Tento článek má pořadové číslo 10.605 od vzniku nového webu dne 16.2.2010. Bohužel se při transferu původního webu do USA články od 11.11.2004 staly nedostupnými (jejich celková návštěvnost byla 527.047). K nově publikovaným článkům v češtině, němčině a angličtině, príbyla nově i francouština. Každý týden jsou všechny publikované články v češtině rozesílány všem hlavním médiím, deníkům a novinářům v Bulletinu CZ. Nepravidelně jsou rozesílány Bulletiny D+E.   

Návštěvnost publikovaných článků není „explosivní“. Narůstá časem přeposíláním mezi odběrateli z celého světa, díky odkazům a vyhledávači Google.

Např. Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí. – dosáhla k dnešnímu dni  34.871 nejvyššího přečtení. "Wo andere ein Gewissen haben, ist da nichts"34.221 přečtení. Návštěvníky webu zajímá i můj životopis – 59.268 přečtení. Kontaky a tiráž dosáhly dokonce 125.889 přečtení.

Patera Lubos

Poslední rozloučení s panem Lubošem Paterou by se mělo konat v pátek, 20. listopadu od 11:00 hod. na Olšanských hřbitovech v Praze. Zatím nevíme zda v obřadní síni či krematoriu. Na pohřby smí max. 10Olsany Patera Lubos citat ohen 20.11.2020 lidí, což je nejbližší rodina... Tátové a přátelé jistě přijdou v hojném počtu. Pokud nebude možné položit květiny a věnce osobně, lze je jistě položit před obřadní síní či krematoriem. Případná změna bude včas oznámena. J.Š.

* * *

Zastánce v boji tátů o své děti. Nikdy se nerozčiloval, nikoho neurážel. Dokázal vždy zachovat nadhled, noblesu, kultivovanost…Parte Luboš Patera

Nevím co bylo příčinou smrti Luboše Patery, ale jeho mnohaleté, vyčerpávající boje za spravedlnost mu na zdraví nepřidaly. Zemřel symbolicky - v Den válečných veteránů 11. listopadu…

Níže tři články na ukázku, jaký člověk nás opustil. Takoví lidé jsou pilířem svobody a demokracie.

* * *  

Jak to vidí ... Luboš Patera: Smějící se bestie 21. března 2009

ADIKIA bohyne bezpraviLidé vytváří společenské struktury, aby jim sloužily, obdařují je k tomu potřebnou mocí. Již staří Římané ale poznali, že senátoři jsou ctnostní lidé, senát však velká bestie. Každá moc také degeneruje a mocenské struktury se zákonitě zevnitř rozkládají, neboť převáží lidská špatnost je tvořících jedinců a ony již nejsou schopny naplňovat účel, pro který vznikly. Rozklad jedné takové struktury můžeme sledovat i my, v čase, který historie jednou bude moci nazvat dobou justiční mafie. Je přitom úsměvné sledovat, jak právní zvůle, jako přirozený projev českého právního státu vůči "lidem z ulice", prorostla již mezi "elitu" a padají přitom masky tragikomických figur a figurek. Lhostejno, zda pravdu v právním sporu má paní nejvyšší či paní nejširší...

Otázka tedy zní, zda současný pohyb justičních struktur vyústí také v alespoň mírnou změnu obsahu, která by mohla přinést občanům trochu právní jistoty a úcty k nim do jinak značně a primárně svévolného právního prostředí, nebo zda se bestie jen otřese a dál se bude smát. Potom by nezbývalo, než čekat na projev prohnilosti značně výraznější.

Také autor těchto řádků je jen člověk a proto přiznává, že jej k jejich napsání vedla i čerstvá osobní zkušenost z ústního jednání jistého krajského soudu, při němž se mu jeho "zákonná" soudkyně hodinu smála do očí; šlo přitom jen o takovou běžnou malou justiční loupež - exekuci na jednou již zaplacené výživné. Laskavý čtenář se ostatně může stát i laskavým posluchačem:

Martin Michal showbizAgentura MM mi nedá pokoje…

Na kriminálním oddělení PČR Beroun jsem strávil dne 29. října 5 hodin podáním vysvětlení. Nemohl jsem samozřejmě sdělit vše co bylo třeba. Dne 1. listopadu jsem má vysvětlení doplnil:  

Dobrý den,

Jak dohodnuto posílám mé doplnění obou vysvětlení ze dne 29.10.2020.

1) Odročena i Vondráčková - Výpověď Václava Neckáře byla velmi opatrná, byla na něm vidět i nedávná mrtvice, řeč mu činila viditelné potíže. Zato výpověď Jiřího Vondráčka byla velmi obsažná, zajímavá a v mnohém a pro mnohé velmi překvapující. Odhalil skutečnou tvář Martina Michala jakožto podvodníka velkého formátu, žijícího dvojí život a hrajícího si na něco, čím nikdy nebyl a nebude - právníka a úspěšného byznysmena. Pan Vondráček naopak jmenoval několik firem, které na spolupráci s p. Michalem doplatily tak, že přímo zkrachovaly - s tím, že se stále hlásí další a další. 

Kalousek SchwarzenbergPremiér Andrej Babiš se má omluvit (nepravomocný rozsudek) za slovní útok na poslance Kalouska? Připomeňme si minulost tohoto povedeného poslance a „křesťana“, bývalého ministra Kalousek pionyrfinancí a náměstka ministra obrany.

Takto proběhl „odprodej“ výstrojového materilu za námestkování Kalouska na MO v době povodní. Takto „studoval“ angličtinu na státní útraty. …

Cituji z mého článku (16.3.2017):  ...Schwarzenberg, sám jako ministr vlády ČR podnikal po celou dobu ministrování se svou firmou ORLÍK NAD VLTAVOU s.r.o., Bělohorská 165 Praha 6, IČ: 45023930, kde drží 99,82 % podíl. Kalousek této firmě převedl více jak 100 milionů Kč dotací ze státního rozpočtu ČR a mnoho desítek milionů Kč z EU. Jen za poslední 2 roky ministrování obdržel Schwarzenberg prostřednictvím této firmy od Kalouska a ing. Čiernika z MZE 70 milionů za odbahnění písčitých rybníků Sobík, Silvestr a Zhoř, kde místo bahna těžil písek, který prodával a používal na opravu cest...Pochopitelně, všechno bylo a je v naprostém pořádku! !

RAF 311 perut aversUkázky ze 17 stran knihy. Je smutné, že takovéto hodnotné a potřebné knihy nevydává náš stát jako poděkování svým hrdinům a nejsou distribuovány na školy.

Vydavatel to nemá v dnešní době snadné. Budou postupně vydávány knihy o všech čs. perutích RAF. Příští rok bude následovat rozsáhlá publikace o 310.sq, následně 132.sq, 313.sq a zbývající. Kniha o 311.sq.909 stran. Nikdo nikdy nedal dohromady vše o 311.sq., včetně uvěznění letců v 50 letech. Kniha stojí v Muzeu čs. exilu v Brně 1600 Kč, u Soukupů v Jindřichově Hradci 1 850 Kč, v Academia Knihkupectví Praha Václavské náměstí a Na Florenci 2 350 Kč. Koupí knihy podpoříte dobrou věc, dobré a statčné lidi, jako byli naši piloti RAF. O jejich poválečném osudu doporučuji shlédnout film Hřbitov pro cizince z roku 1990 se skvělým Josefem Dvořákem a Jiřím Bartoškou, z filmu mne po každém shlédnutí mrazí…

Wonka Pavel

Aktualizováno 14. 11. 2020: Neuvěřitelné - státní obhájce Lukáš Pauldura se proti rozsudku odvolal. Zločinci v české justici pokračují ve svých zločinech – i na mrtvém! J.Š.

* * *

iDNES přinesla skvělou reportáž, (včetně videa) a Advokátní deník (včetně přehledu aktuálních Wonkových kauz). Soudu jsem se nezúčastnil, kdy mi bratr Pavla Wonky Jiří, den před konáním soudu volal, že veřejnost a média se nebudou moci souduWonka Pavel mrtev zúčastnit. Ověřil jsem si to i včera u MS Praha, kde tento zákaz také platil.

Státní zástupce Lukáš Pauldura měl štěstí, že jsem nebyl na místě – řekl bych mu: „Pane státní zástupce, ústavní soudce JUDr. Vojtěch Cepl st. zdůrazňoval zásadu nehledat pouze formální naplnění zákona, ale především naplňovat jeho ducha a nalézat spravedlnost. Vaše zamítnutí návrhu je dalším justičním zločinem páchaném na zavražděném Pavlu Wonkovi! V těchto dnech bylo slovenským parlamentem schváleno doplnění Ústavy Slovenska o konstatování, že komunistické zločiny jsou rovny nacistickým. Chcete snad popírat komunistické a nacistické zločiny? Potom byste měl okamžitě odstoupit a být obžalován z jejich podpory. Občané, z jejichž daní jste placen mají zcela jiné představy jak má právo a spravedlnost hájit představitel demokratické země a její  justice.“

Prymula projev k narodu 2020Z nedávných projevů k „národu“ obou docela mrazilo, zvláště toho Prymulova – jako by nastoupila četa italské mafie, která ponurost a šíření strachu patřičně posílila. Bohužel strachPrymula Zeman Hrad nejvíce šíří a podporují média – kdy budou dána ona do karantény?! Mediálně traumatizovaná společnost je ohrožena daleko více než zmůže koronavir.

Prymula zřejmě četl z čtecího zařízení, takřka nemrkal… „Se svým týmem zkušených expertů ze zahraničí“? Nemá snad české experty, nebo jim nedůvěřuje? Zeman nezůstal pozadu svým „státnickým“ požadavkem tvrdého potrestání občanů, nedodržujících opatření. Jak by asi potrestal občana, který k soudu podal stížnost, kdy odmítl sundat roušku a nemohl tak volit? Zřejmě by mu udělil státní vyznamenání za „Hájení roušky“… Neškodí připomenout projev Miloše Zemana o boji proti terorismu, novodobému „superholocaustu“, jak říká.

Projev pronesl dne 27.1.2015. Letos odmítl podepsat odvolání velvyslance ČR v Maroku Viktora Lorence, které se s vysokou pravděpodobností, díky kupčení s vízy, podílí na umožnění vstupu do schengenského prostoru teroristům, obchodníkům se zbraněmi a s drogami. Na www.sinagl.cz si můžete zadat do hledáčku „Viktor Lorenc“ a sami se přesvědčit o důkazech v českém, anglickém, německém a francouzském jazyce. Po první informaci na tomto webu o poměrech na velvyslanectví informovaly DeníkN a Hlídací pes jedním článkem. Potom se odmlčely, jako dosud mlčí všechna veřejnoprávní média o tomto diplomatickém skandálu… Může se v důsledcích podílet na smrti mnoha tisíců lidí… 

Zemanova slova o superholocaustu pronikla do světových médií

SN transparent deti 181020Nadšení přicházejících lidí, napříč generacemi, připomínalo atmosféru listopadu 89 – i množství policistů od hlavního nádraží až po všechny přístupové cesty ke Staroměstskému SN hlavni zdroje nakazy 181020 2náměstí. Bylo cítit, že si lidé přejí změnu. Přijeli ze všech koutů země. Jeden dokonce s originální čs. vlajkou z roku 1945 – viz foto.

Bohužel byli zklamáni. Spolek HON tuto jedinečnou šanci nevyužil a navázal na tradici Milionu chvilek pro demokracii. První dva řečníci byli dobří. Po nich vystoupili dva političtí vězni, kteří působili spíše jako „pouťové atrakce“, při vší úctě. Následně vystoupila osoba, která mi silně zjevem i projevem připomínala komentátora jednoho konspiračního webu (o všem možném bez hodnověrných důkazů). Po jeho několika „komentářích“ jsem odešel a nebyl jsem jediný. Lidé byli zklamáni, čekali a nedočkali se. Nic nového se nedozvěděli, jen konstatování, žádná vize, motivace k řešení a další postup. I demonstrovat se musíme učit.

MS Praha Zirovnicky prg 161020Dne 16.10.2020 proběhl další soud Alberta Žirovnického u MS Praha. Pořídil jsem zvukové záznamy z jednání a vynesení rozsudku, na jehož konci jsem senátu soudu konstatování ESLP ve Štrasburku připomněl – mlčeli… Níže krátké video natočené po skončení soudního jednání.

Opět mi napsal „vrah“ Albert Žirovnický z Mírova…

OS Chrudim soud a obhajce Cechala 021020… Následně na straně 6 je psáno, že na parcelách 345 a 318/5 bylo vytěženo 367 smrků a 184 borovic. Na parcele 341/2 bylo vytěženo 11 smrků, 20 modřínů a 6 bříz (37 měřených stromů). PokudLES inf.soud sečteme všechny parcely dohromady, bylo vytěženo 378 smrků, 184 borovic, 20 modřínů a 6 bříz. Za předpokladu že umíme trochu číst a počítat, vychází že bylo úhrnem zlikvidováno 588 stromů !!! Logicky 37 stromů nemůže mít hodnotu 560.000 korun. Navíc stromy byly mladší 80 let a takové se "nesmí" těžit! … Soudce uvedl, že přečin krádeže není společensky škodlivý čin (!!!)

* * *

Jedna občanka náhodně objevila lesy, které patřily našim předkům a „náhodou“ je někdo zcela nelegálně vykácel. Náhodou pachatele chytla s policii na místě činu, náhodou vykácel více parcel, náhodou přijel do lesa se svým právním zástupcem typu „alá Sokol“, který zcela náhodou byl vyřazen z advokátní komory. Lesy nám dávají drahocenný kyslík - kdo je nezákonně, masově likviduje,  je zločincem. Společnost, která to umožňuje a toleruje, není normální!

Vše začalo v březnu 2017, všichni administrativní pracovníci byli v průběhu řešení totálně znechuceni neboť musí vykonávat nějakou činnost, byť se jednalo pouze o účast při jednání. Jak lhostejný je osud českých lesů všem těm odborným lesním hospodářům, odboru životního prostředí, české inspekci životního prostředí, správě chráněných krajinných oblastí, atd. Proč asi???