Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 06.07.2022 13:24
  Česká televize, je jediná televizní stanice u nás, která ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 11:04
  Předseda vlády Petr Fiala po půl roce oslovil projevem ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:58
  Byť je Hybášková prozatím řízením odboru pověřena jen dočasně ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:53
  Opoziční smlouva 2.0 Ministr Blažek staví s pomocí Hradu v ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:29
  Vážený pane JUDr. Petře Zemánku, jménem Žateckého vlastivědného ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Domácí zpravodajství

LTP avers org 2022LTP revers org 2022V sobotu 2.7.2022, jsme zahájili další ročník. Máme opět už od počátku roku vyprodáno a další děti jsou na čekacích listinách. Pouze prvního ročníku v roce 1998 jsem se aktivně nezúčastnil. Dnes už jsem nucen své aktivity trochu omezit (dělám max. tři rozcvičky s hudbou, program u táboráku, včetně tradičního ohňostroje a oblíbeného večerního zpívání, čtení a vyprávění pro ty nejmenší.

Takto proběhla první rozcvička - dost jsem tělo cítil, ale s takovou hudbou jsou to prkotiny:-) 20220702 15020820220703 072933Hlavně, že děti byly nadšeny, včetně sousedů, kteří sice necvičili, ale nestárnoucí hudbou našeho mládí byli neméně nadšeni, včetně skvělé, nové kuchařky, která udělala k nedělnímu obědu tak velké a tolik kuřecích a vepřových řízků, že se ani nesnědly, tedy během nedělního oběda. V troubě moc dlouho nevydržely, což věděl málokdo, takže jako neúčastník oběda jsem si dal dva k večeři:-)

Zahájili jsme tradičně na Pouť sv. Prokopa a v neděli tradiční mší na jeho počest. Celý turnus vyzváněl ve věži Kostela sv. Mikuláše a zval v pravé poledne celé Praskolesy ke svátečnímu obědu:-)

Tak si děti užijte a hlavně přijeďte domů se všemi kostmi pohromadě – těch pár nutných šrámů tělu, duchu a imunitnímu sytému jen prospěje:-) Připojuji několik fotografií z nádherného dne. Ať je takových co nejvíce:-)

Naleznete tam i fotografii Filipa Čápa, syna zakladatele LTP a Praskoleské společnosti sv. Prokopa pana Františka Čápa. Byl nejlepším střelcem švýcarské juniorské ligy, nyní hraje za HC Davos – kráčí ve stopách svého táty, který reprezentoval ČR v horolezectví a cyklistice. Za týden přijede - na děti čeká další autogramiáda:-) I golfistka Klára Spilková jezdila na naše tábory:-) JŠ    

Den otevřených dveří proběhnul od 14:00 do 19:00 hod. Strávil jsem 2 hod. v nádherné, vskutku evropské atmosféře. Žádná česká média jsem nezaregistroval, ani politiky. Pořídil jsem 3 videa níže a FOTOGALERII.  

Na prvním videu si můžete poslechnout Hymnu EU, následně skvělý projev velvyslance SRN v ČR pana Andrease Künneho, Hymny ČR, SRN a Ukrajiny, které jsem zakončil symbolicky. Na druhém je ukázka jak také umí zahrát hudba Bundeswehru. Na třetím je demonstrace českých občanů na podporu Ukrajiny před budovou velvyslanectví SRN. Stihl jsem vše, co jsem zamýšlel, vyjma setkání s panem velvyslancem – těsně před mým ochodem jsme se setkali. Potkal jsem i bývalého europoslance a nositele Evropské ceny Karla IV., Milana Horáčka, pohyboval se v areálu velvyslanectví s nemocnou nohou, jako „tělo bez duše“. Pozdravil jsem ho a podal mu ruku, odmítl se slovy: „Jste zlý člověk.“

***

Hymna EU, projev velvyslance SRN Andrease Künneho, hymny ČR, SRN a Ukrajiny

Ing. Miroslav Sochor: „Nerozumím, neřeším spisové značky, ale zločiny státu, státní terorismus.“

***

PCR Pomahat a chranit IIOS Praha 2 prg. 23.6.2022Právní zástupce MSp Mgr. Ondřej Ripel (viz foto vlevo) po celou dobu jednání (5 hod.) nepromluvil. Samosoudce JUDr. Ondřej Růžička dělal vše pro nehledání pravdy (hlídal si jen dodržování formálních procesních pravidel). Opakovaně mi vyhrožoval vyvedením ze soudní síně, stejně jako mi na chodbě vyhrožoval justiční stráží právní zástupce MSp. Pod tíhou otřesných důkazů mi postupně přestával vyhrožovat, včetně přerušování řeči obhájkyně dr. Rivolové a ing. Sochora, až přestal reagovat úplně, nebylo na co. OS Praha 2 zástupce MSp 23.6.2022Oba představitelé státní moci dobře věděli, jaká nespravedlnost a bezpráví zde proběhlo na zcela nevinném člověku. K omluvě za stát a za MSp mají daleko, na to jsou příliš závislí na druhých ve svém rozhodování, tedy i zbabělí, jako nemálo poslušných soudců, kteří nechtějí popudit, či patří sami k justiční mafii a sami na justičních zločinech profitují. Rád se budu mýlit. Za toto svinstvo by měli všichni „státní pachatelé“ skončit v kriminále. Takto porušovat zákony si dovolovali komunisté v 50. letech! Doporučuji výběr zvukových záznamů z jednání níže - ať si každý ještě normální občan uvědomí, v čem ve skutečnosti žije a co se z televizních obrazovek nedozví.

Ing. Sochor 5 let „znásilňoval“ manželku – dokonce i v porodnici!

Jeho manželka je od mládí duševně chorá, přesto jí PČR plně důvěřuje! Posudek na ni vyhotoven nebyl, na ing. Sochora ano. Požádal i o vyšetření na detektoru lži, vše marné, byl tak odsouzen předem. Vyhozen z vlastního domu doslova na minutu, kde nikdo nebydlí, nemohl si vzít ani osobní věci – oblečení, léky, PC, diplomy, doklady. Odevzdal PČR klíče od domu, které se ztratily! Byla mu odebrána DNA, kdy o odběru neexistuje žádný záznam, přesto mu bývalý policejní president Švejdar sdělil, že vzorek byl zlikvidován?! Bezdůvodně byl vykázán i ze čtvrti kde bydlel, sousedy je považován za násilníka a vyvrhele i díky PČR, která se jich vyptávala, zda něco neviděli. Co to v Čechách udělá, nemusím vykládat. Stát ho dosud odškodnil 57,-Kč za den !!!

Stát má prokazovat vinu, ne obžalovaný svou nevinu!

Ing. Sochor se celou dobu, od počátku, urputně snažil prokazovat, že nic neprovedl, bylo mu to na nic. Toto je naprosto zvrácený postup v trestním řízení!

Rada CT I. 22.6.2022Rada CT II. 22.6.2022

ČT by nejvíce prospěla zemi, kdyby omezila denní vysílání jako na svém počátku – nekultivuje, dekultivuje, udržuje zemi v jejím plebejství, maloměšťáctví a provincionalimu. J.Š.

***

Zasedání Rady ČT je pro normálního člověka utrpením. Neubránil jsem se poznámce během přestávky, že jestli se takto bude kontrolní orgán veřejnoprávní ČT chovat i nadále, koleduje si o novodobou defenestraci. Řeší se vše možné, jenom ne to hlavní, prokazatelné selhávání veřejnoprávní služby ČT. „Myslí“ se jen zákony, zájmy v pozadí, kdy zdravý rozum zůstává na posledním místě.

Přikládám zvukový záznam mého krátkého vystoupení na závěr zasedání. Připadal jsem si jako nevolený „občanský radní“, za kterým jistě stojí mnohem více hlasů slušných, vzdělaných a kultivovaných  občanů, než za většinou politiky zvolenými členy Rady. Věcně a knstruktivně se dokázal vyjadřovat pouze radní Šafařík. Uznání zaslouží za věcné a profesionální vedení schůze místopředsedy Rady ČT Jiří Šlégr. Škoda, že nebyl zvolen jako nový předseda ČSLH.

KVH I. panel Zavoral Dvorak 21.6.2022KVH II.panel 21.6.2022KVH pokračoval ve své tradici převažující prezentace jednotnosti panelistů. Se skutečnou, demokratickou diskusí a věcným střetem názorů to nemá nic společného. Ve svých diskusních příspěvcích jsem se pokusil to připomenout. Bylo mi kráceno slovo – odpovědí jsem se nedočkal. Bohužel ze dvou hodin zbylo na otázky a názory veřejnosti jen pár minut.

KVH obecenstvo 21.6.2022KVH panel Denik N 21.6.2022V prvním panelu mi na mé otázky gen. ředitel ČRo René Zavoral, ani gen. ředitel ČT Petr Dvořák, neodpověděli (od 47 min.) Druhý se zmohl pouze na: „Já jsem neviděl ten otazník na konci otázky, takže si myslím, že pan nepotřebuje odpověď, ale spíš potřeboval prostor pro presentaci, takže využil ho a myslím si, že všichni si udělají obraz.“ Rád jsem se nechal poučit od mediálně zběhlého, jak se vyhnout nepříjemným otázkám útokem na jejich autora. Neměl jinou možnost, jinak by musel přiznat flagrantní selhání veřejnoprávní ČT. Samozřejmě, že se dobře, osobně známe už roky, ze zasedání Rady ČT a bohaté korespondence, která pochvalu, bohužel, neobsahuje…

 

KVH 30.5.2022: Janek Kroupa "ČISTÍ" - o zkorumpované PČR, (ne)závislosti tisku – video pořízeno nebylo…

OS Ostrava 9.6.2022: Kauza ing. Marka Gáby - představení hodné Bohnic – vítejte v právním státě!!!

Komunistická justice v Ostravě řádí jako v 50. letech

Pika HeliodorZa média se dostavila pouze TV NOVA, veřejnoprávní ČT opět selhala. Nedostavil se žádný zástupce KPV ČR, ani poslanci, za veřejnost jen pár jednotlivců (neměl kdo tleskat, vyjma pozvaných hostů). Nezklamali legionáři, k jejichž věnci přiložili růže členové rodiny gen. Heliodora Píky. Za 17 min. pietní akt skončil. Až tehdy jsem mohl říci, co také mělo být řečeno a připomenuto, abychom nezapomínali! Ani na čestnou salvu skutečnému vojákovi se AČR nezmohla…

Dobře promluvila Blanka Cupáková, náměstkyně pro řízení sekce ekonomické MO. Stejně tak genpor. Miroslav Hlaváč, zástupce náčelníka GŠ  AČR: „Vážím si a obdivuji jeho silné morální zásady, kterými se řídil až do smrti AČR ctí stejné hodnoty. Gen. Píka je pro nás vzorem. Komunističtí vrazi se snažili vymazat jméno Píka z historie, to se nepodařilo, vražda zůstane vraždou a vrazi zůstanou vrahy. Důkazem je to, že se tady scházíme, jeho příběh je i po 73 letech inspirací, navazujeme na jeho odkaz a nikdy na něj nezapomeneme.“

Kardinál Dominik Duka pronesl skvělý projev, končil slovy: „Čest jeho památce a Bůh ať opravdu je s námi na naší straně.“

Zvukový záznam celého pietního aktu a malá FOTOGALERIE. Níže dvě videa – projev Jana Píky a kardinála Dominika Duky, druhé s mým vystoupením. Omlouvám se za špatný zvuk (kvalitní ZDE). Děkuji neznámému Ukrajinci, který mi pomohl, kdy ostatní neměli čas (odešli do budovy, či do restaurace). Symbolické, čeká na potřebné dokumenty. Podpořil jsem ho pětisetkorunou. TAKTO se rozloučil!

Pardubice ENTERIA ARENA 18.6.2022: SOKOLGYM 2022 – utajené médii, měla by vidět celá země!

OS Beroun prg 10.6.2022OS Beroun exekuční spis 10.6.2022Soudních a exekučních spisů jsou už 4 svazky, mají tisíce stran, dál přibývají…

Samosoudce Mgr. Markéta Lanzová projednávala můj návrh na zrušení exekuce rozumně. Všechny požadavky pravomocných rozsudků byly naplněny. Přesto Agentura MM používá stejný obsah, roky starý, na novou exekuci a navrhuje další pokutu 100.000,-Kč. Soudní exekutor, bez jakékoliv kontroly, přidává jen razítko a podpis. Mám tak opět zablokované soukromé bankovní konto. Požadavky omluvy byly splněny nad rámec požadovaného, přesto mám být trestán za stejnou věc opakovaně.

To je „poděkování“ za úsilí, které věnuji svobodě slova a právu veřejnosti na informace o veřejných osobách. Mám zřejmě větší vliv na „dobrou“ pověst žalobců, než všechna ostatní média dohromady, hlavně bulvár, při nesrovnatelně nižší čtennosti mých článků (psaly v podstatě o tomtéž, doplňoval jsem o osobními zkušenosti). Kupodivu na takové likvidační částky hromadná média žalovány nejsou.

OS Beroun Mgr. Jana Gavlasova 10.6.2022Michal Antonin MM HVZa svobodu slova jsem přišel o rodný dům, zaplatil cca 2 miliony korun žalobcům za „nemajetkovou újmu“, dvěma operacemi srdce a státu za jeho „ochranu“ mých práv 8x max. pokutu 100.000,-Kč, udělenou soudním exekutorem Mgr. Jan Benešem.

Více podrobností ve zvukovém záznamu celého jednání. Své vyjádření jsem již soudkyni zaslal, včetně zvukového záznamu návštěvy u soudního exekutora. Usnesení JUDr. Tomáše Štindla ze dne 9.6.2022 stojí za přečtení - jen více takových soudců! Další jednání je nařízeno na 9.9.2022 od 9:30 hod.

Vítejte v právním státě!!! Přeje bezcharakterním, zvláště těm, kteří mají patřičné vazby a konexe...

TGM: "Bez Sokolů by nebyly legie, bez legií by nebylo Československo." 

***

Prisaha republice 1938Pechacek FrantisekSkvělý zážitek, který zůstal pro širokou veřejnost utajen. Veřejnoprávní ČT je jedním ze sponzorů, na místě nebyla, ani na SOKOLGYM 2022Plzni, pouze v Brně, kde byl největší, včetně jedinečného průvodu a kde se zúčastnily tisíce cvičenců a diváků, přestože akce nebyla médi propagována. Pouze v Událostech ČT  (12.6.2022) „informovala“ veřejnoprávní ČT jako 26 z 29 zpráv v délce 30 vteřin. Ne všichni pozvaní hosté se dostavili do Pardubic, zahlédl jsem je jen při jejich projevech. Poté už jsem je nikde nezahlédl a nepotkal…

ČT 24 vysílá přímým přenosem kde co. Myslí si, ti co rozhodují, že by přímý přenos z PLAKAT SG Sokolske Pardubice 2022Brno SOKOLGYM 2022Pardubic zaujal méně televizní diváky, než většina obsahu zpravodajství, která se skutečným má jen málo společného?!

Hala byla obsazená max. do jedné třetiny, přesto primátor Pardubic Ing. Martin Charvát prohlásil: „… takřka zaplněné tribuny…“, přitom tribuna před ním a obě krajní strany haly zely prázdnem… Při jedné skladbě žen byla hudba zrychlena, 2x jsem musel na „DJ“ vykřiknout: „ZESÍLIT!“  – poslechl, zřejmě je zvyklý poslouchat:-) Omluva z úst moderátorů nezazněla. Škoda, že se nepoužily originální nahrávky Kmochovy dechovky z Kolína, které jsou dokonalé? Členové Sokola to brali s nadhledem.

SOKOLGYM 2022 Pardubice program I. blok 18.6.2022SOKOLGYM 2022 Pardubice program II. a III. blok 18.6.2022Mimochodem nacisté se nejvíce obávali Sokola, jehož příslušníci tvořili páteř odboje proti nacistům i proti komunistům. To také takřka vůbec není médii připomínáno, kdy akce ANTHROPOID plní média už týdny a na které se členové Sokola také podíleli a co se dnes nerado připomíná – proč  asi? Cituji ze zprávy Sicherheistdienstu z listopadu 1941: „Účinek rozpuštění sokolských spolků a zatčení mnohých funkcionářů ukazuje, jak významnou roli hrál Sokol ve veškerém českém životě a jak hluboko byl zakotven v českém národě.“

***

Pardubice ENTERIA ARENA 18.6.2022: SOKOLGYM 2022 Fotogalerie

Pardubice ENTERIA ARENA 18.6.2022: SOKOLGYM 2022 - Výstava o dějinách Sokola

***

1) Pardubice ENTERIA ARENA 18.6.2022: SOKOLGYM 2022 – Dějiny Sokola

Sokol dějiny

Nezapomínejme na sokolské dějiny. Bez Sokolstva by nebyla republika a odboj proti nacismu by byl značně oslaben.

Aktualizováno 20.6.2022: Česká televize produkuje výukové pořady o lesbismu, transgenderu, sexu a znásilnění. Programy doporučuje i dětem na základních školách

***

Tomáš Baťa: „Silní milují život.“

***

KVH zena muz panel zenske lobby 16.6.2022KVH zena muz strategie vlady 16.6.2022Pod mottem Čas na rovnost žen a mužů, se konala v Knihovně Václava Havla celodenní debata o třech panelech. Třetího jsem se už nezúčastnil z časových důvodů. Připadal jsem si jako „sám voják v poli“ mezi pár hosty a většinou hostek.  Při jednom z mých několika krátkých vystoupení dokonce zaznělo: „Váš názor nás nezajímá“, který jsem chápal jako nezvládnutí emocí jedné z panelistek.

Kam asi může vést diskuse s jedním názorem a kde všichni jsou zajedno? Opět vystupovali většinou „vypravěči a konstatovači“ žádný řečník. Occamova břitva panelistům zjevně nic neříkala, „přemýšleli“ mluvením, silné myšlenky argumentace se občas objevily jen v náznaku. Snažil jsem se dabatu a věcnou argumentaci trochu „povznést“ v dobré víře. Nebyla tak vnímána, až jsem si na konci druhého panelu „koledoval o vypovězení“. BATA Inspirace avers 2022Přesto si myslím, že má argumentace Tomášem Baťou o přirozenosti ženy a muže jisté stopy v myslích přítomných zanechala.

Položil jsem všem panelistům a panelistkám i otázku zda podle nich existuje rozdíl mezi rovností a rovnoprávností, dlouhé mlčení, až mi jeden panelista neodpověděl. Od otázek, zda by si hostky nechali mužem podržet kabát, zda fandí ženám při vzpírání, za volantem nákladních automobilů, či mužům, kteří rádi háčkují a pletou či apod., jsem raději upustil…  

Připojuji malou FOTOGALERII s citáty Václava Havla, s kompletní Baťovskou filosofii vztahů mezi ženou a mužem a zvukové záznamy: ÚVODI.panelII.panel  

KVH panel I zena muz 16.6.2022KVH panel II zena muz 16.6.2022Budeme-li popírat přirozenost ženy a muže, tedy i přírodu samu, nedopadneme dobře. Mimochodem věděli jste, že v době válek se rodí více chlapců? A my chceme ovládat toho, kdo nás má od věky věků pevně „v hrsti“ a který nám vždy připomene naši nerozumnost, když ohrožujeme sami sebe. Zákony Boží a přírody si vždy poradí s těmi, kdo je chtějí zpochybňovat v rozporu se zdravým rozumem.

Zúčastnilo se cca 30 lidí, žádná média jsem nezaznamenal. Náklady na akci v řádu desítek tisíc korun hradil Úřad vlády ČR.

***

Světu hrozí klimatický, společenský, hospodářský a mravní kolaps. Použije osvědčené řešení Tomáše Bati?!

HB pozvanka 191119Novy plakat 1968 Dopis plk. v.v. Josefa Musila členům a vedení VSR

***

Žaloba VSRV (Vojenský spolek rehabilitovaných vojáků po roce 1968), zastoupeného jeho předsedou pplk. v.v Petrem Mrázkem.

Bezpředmětná žaloba, jak se sami můžete přesvědčit ve zvukovém záznamu soudního jednání. Cílem VSRV je získat výstavu, na které se jen z malé části podílel finančně a už žádné nekonat. Zesnulý autor výstavy plk. v.v. Josef Musil si přál, abych ji převzal a pokračoval v jejich pořádání. Předsedovi VSRV jsem email – viz protokol z jednání – poskytl. Prostřednictvím známé jsem rodinu plk. v.v. Josefa Musila informoval, že výstava patří z velké části jim jako dědictví, protože většinu finančních prostředků investoval plk. Musil, stejně jako stovky hodin studia a pátrání v archivech, včetně vojenských.

 

Senát 26.2.2019: zapomenuté komunistické zločiny z let 1968, 1969 a 1989