Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 21.08.2019 09:20
  Je smutné, že se i dnes pod svůj názor mnozí bojí podepsat ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 20:02
  Korektura: EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 19:59
  EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim obchodni ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 19:45
  Nemecko si v poslednich letech zadelalo na Problemy, o jakych ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 18:54
  Německo opakovaně dokazuje svoji schopnost vypořádat se s ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 18:49
  Vážená paní Dario, vynášet "konečné" soudy nad věcmi a druhými ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Domácí zpravodajství

YustitiaŠířit lži o druhých se nemá a je třeba šiřitele trestat. Nicméně verdikt Vrchního soudu v Praze je zajímavý: Pražský městský soud konstatoval už v listopadu 2015, že údaje publikované v napadeném článku byly „absolutně nepravdivé a neověřené”. To je protimluv, pokud je něco nepravdivé, musí to být ověřené, pokud je něco neověřené, neznamená to, že je to nepravdivé. Podle odvolacího senátu byl zásah do práva extrémní a intenzivní (podotýkám veřejné osoby). Odvolací senát jí nepřiznal plnou částku, protože se nepodařilo prokázat, že by nepravdivé tvrzení negativně ovlivnilo i její charitativní činnost. Místo 5 milionů obdrží Dagmar Havlová 4 miliony? Podivná logika a počty VS Praha? Samozřejmě, že se neopomene na konci článku připomenout, že společnosti Bauer Media v ČR a na Slovensku koupila v roce 2018 společnost Mafra patřící do holdingu Agrofert v rámci přímých či nepřímých útoků na premiéra ČR. Článek byl otištěn v roce 2012. V mém případě žaloby na miliony VS Praha nerozhoduje, jen vyhovuje opakovaně odvoláním žalobců, soudy tak trvají roky. …

(Bohužel se mi nepodařilo zjistit přesné datum vystoupení). Dobrý řečník, nicméně doporučuji porovnat jeho tehdejší názory s dnešními. „Jenom hlupák nemění názory“, jak sám kdysi řekl. S dodržováním morálních a mravních zásad si dnešní prezident České republiky nedělal nikdy těžkou hlavu, ať už se jednalo o komunisty, nebo upřednostňování svých osobních zájmů, nebo mocenských cílů na úkor země.

Připomeňme si, v dnešní den 51.výročí okupace z roku 1968 a 50.výročí masakrů a vraždění občanů  Lidovými milicemi (vojáci ostré náboje nedostali, LM ano, policie se ovládla), že jsme nedokázali postavit za celou tu dobu památník či pomník všem statisícům obětí okupace (zastřelení, těžce zranění, vyhození z práce, škol, univerzit, odešlých do emigrace či exilu – viz otřesná čísla níže). Viníci nebyli potrestání, mnozí žijí mezi námi - a komunisty máme v Parlamentu! To je ta nejhorší možná morální a mravní vizitka naší země a ostuda nás všech. Pokud na více nemáme, připravme se na horší časy, které nám ty minulé budou připomínat stále více, budeme-li se chovat stále tak zbaběle. Svoboda nebyla nikdy zadarmo. Pokud nám stačí jen „konzumní“, ztratíme i tu. Naříkat jsme uměli vždy. Za naši svobodu nebudou věčně bojovat a umírat jiní, při vší úctě k našim vojákům, kteří museli odejít z rodné země, aby mohli bojovat. Už první německý velvyslanec po vzniku ČSR Walter Koch prohlásil: "Největší hybnou silou této země je strach." Následné dějiny mu daly za pravdu. Strach je vždy spojencem zla, které o to snadněji vítězí. Svobodu si zaslouží jen stateční, kteří o ni usilují každý den - se všemi riziky a oběťmi. Proto je tak cenná a opouští země, kteří si ji jen přejí aniž by pro její získání a zachování byly ochotny patřičně konat. Obyvatelé Hong-Kongu její cenu znají!

 

Střet zájmů prezidenta Zemana nemůže být větší!

TK Jince 20.4.2016: Zeman versus Šinágl

Nejkrásnější program, který nic nestojí, jen být tím, čím jsme:-)

Janota JaroslavStav české justice je opravdu tristní. Možná právě to je důvodem, že tento stát se tak vzdaluje civilizovaným, demokratickým a právním státům západní Evropy.

Samozřejmě jako rozpočtové odpovědný občan vím, jak se legálně vyhnout nástupu do vězení a ušetřit tak českým daňovým poplatníkům náklady za můj pobyt ve věznici s ostrahou. Bohužel tento způsob je opravdu až příliš definitivní. Ale je jediný. Není na vybranou.

… Pokračoval jsem normálně v životě. Chodil jsem do práce, zdravil sousedy, chodil nakupovat, jezdil autobusem. Asi po týdnu jsem se od kolegy z práce dozvěděl, že mne státní zástupce obvinil z vraždy ve stadiu pokusu. To je úmyslný a plánovaný trestný čin se sazbou 15 let nepodmíněně až doživotí. Přečetl si to někde na internetu. Trochu nezvyklé. Takže jako potencionální vrah jsem prakticky celý rok pokračoval ve svém životě. Státní zástupce neměl jediný důkaz, který by potvrdil jeho verzi příběhu. Přesto to s nesmyslnou žalobou zkusil a soudkyně to prostě bez důkazů akceptovala. Společnost si patrně oddechla, že jsem jako hrozba pro občany byl za pokus o vraždu v říjnu odsouzen na 12 let nepodmíněně do vězení. Ani odvolání k vrchnímu soudu v Olomouci nepomohlo. Jsem prostě hrozba, kterou je třeba zavřít až zčerná. Přitom se nikomu nic nestalo a úmyslně jsem nikoho neohrozil. Ale bylo třeba vytvořit obětního beránka a exemplární případ. Možná, že se losovalo z klobouku a vytáhli moje jméno.

NM RAF 1 070819Měla premiéru na Výstavišti v Brně dne 12.10.2017. Autor výstavy Jan Kratochvíl je ředitelem Muzea českého a slovenského exilu 20. století v Brně. Další podrobnosti k výstavě na www.royalairforce.czNM RAF 2 070819

V případě trvajícího zájmu může být výstava prodloužena. Naváže na ni vernisáž výstavy o 68. Noční stíhací perutí RAF na Nové radnici v Brně, dne 15.10.2019 od 15:00 hod. za účasti primátorky města Brna a hejtmana Jihomoravského kraje. Večer se bude konat beseda s posledními žijícími piloty.

Podrobnosti si můžete přečíst ZDE. Zato advokáta JUDr. Petra Kočího ČAK trestala za zcela legitimní hájení klienta, kdy upozornil na možnou podjatost soudního znalce Mazela vzhledem k jeho židovskému jménu.

Připomínám tiskovou konferenci dr. Kočího ze dne 12.1.2012 a rozhodnutí kárného senátu ČAK ze dne 21.8.2013. Sodales Solonis o.s. vyhlásil tehdy finanční sbírku na podporu advokáta. Vybralo se téměř 20.000,-Kč. Není divu, že byla letos založena Unie advokátů. ČAK spíše členům vyhrožuje, nahání strach, než aby jim pomáhala a zastávala se jich, resp. zastává se těch, které by ze svých řad měla urychleně vyloučit jako advokátku Janu Hejlovou. Kárné řízení ČAK je utajené bez účasti „káraného“. Česká justice je nad propastí. Bude schopna kroku vpřed, nebo už jen kroku do propasti?

Komentuje se samo:-)

YustitiaVše zatím vyvrcholilo 18.dubna 2019. Následovala stížnost veřejnosti stejného dne ze které cituji: My, níže podepsaní účastníci výše zmíněného jednání od 8:30 hod. do 13:30 hod. tímto podáváme stížnost – návrh na zahájení kárného řízení  - na průběh jednání, v rámci kterého soudkyně JUDr. Dana Haňková, zcela vědomě a úmyslně porušovala opakovaně procesní předpisy pro trestní řízení, když dezinterpretovala obsah vyslovených slov a vět jen proti obžalovanému a v jeho neprospěch, upírala mu ústavní práva a upřela mu výslovně právo na poslední slovo, včetně přerušování závěrečného návrhu. Jako důkaz jsme připraveni osobně svědčit a předložit zvukový záznam.

Dne 31.7.2019 stížnost „vyřídil“ i KS Praha. Oba soudy odkazují na protokoly a zvukový záznam pořízený soudem. Ačkoliv byl oběma soudům doručen kompletní zvukový záznam i videozáznam, v odpovědích na stížnosti zmiňován není. Pochopitelně,  jejich argumentace by vyzněla naprosto lživě, resp. musely by dát občanům za pravdu! Mimochodem ing. Petr Vlček podal dne 23.7.2019 předžalobní výzvu – nic jiného mu nezbývá, aby zachránil své syny a sebe před zlovůlí soudu, PČR, OSPODu a všech dalších, kteří tuto do nebe volající nespravedlnost svoji nečinností umožňují a nesou tak také spoluodpovědnost za tento justiční zločin.

Grygarek LiborAktualizováno 13.8.2019: Odpověď NSZ na trestní oznámení ze dne 7.8.2019

Bylo podáno k rukám nejvyššího státního zástupce JUDr. Pavla Zemana dne 31.7.2019 a doplněno dne 2.8.2019. Informována byla všechna hlavní média České republiky, včetně novinářů veřejnoprávních médií a regionálního tisku. O dalším vývoji bude veřejnost informována. J.Š.

William Penn 1682: „Vím, že podle některých stačí mít dobré zákony, pak prý nezáleží na lidech, kteří je uplatňují. Je ovšem třeba si uvědomit, že ačkoli dobré zákony jsou cenné, dobří lidé jsou cennější. Dobrým zákonům je třeba dobrých lidí, neboť špatnými lidmi mohou být zrušeny či obcházeny, zatímco dobří lidé se bez dobrých zákonů obejdou a špatné zákony nebudou trpět.“

LN KO P 010819Karel Oliva (LN 1.8.2019) viz „P“ vlevo, to vystihl poslední větou: „To by se z toho Příznivec Pravice P…“

Neustálé napadání premiéra Babiše už dostává až dětinské rozměry. Při obrovském pracovním nasazení jeho převažující klid, ovládání se, racionální argumentace a odrážení slovních útoků s nadhledem, jsou hodny obdivu. Toto umění ovládá z pravice snad jen Karel Schwarzenberg. Naposledy se předvedly v napadání premiéra  SEZNAM a Hlídací pes. Úroveň české mediální scény je žalostná. O důvodném trestním oznámení na ombudsmanku Annu Šabatovou média mlčí, stejně tak o největším miliardovém daňovém podvodu s pohonnými hmotami, 300 milionů ze zmanipulované dražby budovy Národního divadla také média nezajímá…  

Alexandr Mitrofanov v článku Politici nosí masku, novinář ji odhaluje má pravdu v názvu - i on ale mlčí. Teoretizovat, mudrovat ano, ale konkrétně riskovat potíže, popudit mocné a ohrozit své dobré bydlo si netroufne, jako všichni veřejně viditelní „nezávislí“ novináři. Oceňovat bývalé premiéry zkorumpovaného Grosse (např. privatizace Eurotelu), či Sobotku (našetřil si na byt z poslaneckých náhrad) jistě ocení i „deep state“…

Země má tolik problémů, ale zřejmě všechny způsobil jen Babiš a jeho odstraněním budeme Švýcarskem Evropy, myslel by jeden… Připomínám vyjádření Miloše Zemana ze dne 12.7.1998, které svým dnešním chováním zcela popírá, aneb časy se mění a s nimi i zásady…

 

Kdyby byl premiér Babiš slabý, nevadil by