Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.10.2020 16:44
  To už přece není normální. Žádná chemikálie se tam v takovém ...

  Read more...

   
 • 15.10.2020 17:21
  Bez komunistické strany. Komunisté se stydět nemusí.

  Read more...

   
 • 13.10.2020 17:25
  Sebeprznění a obnovitelnost. Devastaci přírody lidským faktorem ...

  Read more...

   
 • 03.10.2020 16:51
  Trvalá připomínka Oběti českých občanů z roku 1969 budou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rada CT 220720Bod č. 8 (stížnosti a podněty) byl v podstatě celý věnován Lidicím (zvukový záznam od 2:21:30 hod.) a snahou radní Lipovské bránit bezúhonnost jejich obyvatel a pověsti Lidic nepřipuštěním možnosti, že z lidických obyvatel mohl někdo udávat (je známo jak bylo gestapo zděšeno počtem Čechů, kteří udávali a ochotných kolaborovat).

Pravda je jen jedna a i negativní informace jsou její součástí. Jen potom může být Památník Lidice skutečným památníkem. To vůbec nesnižuje památku nevinných obětí. Naopak zamlčování všech skutečností jejich památku snižuje a uráží.

Po mnoha letech jsem mohl v bodě č. 9 (různé) vystoupit (od 3:27:45 hod.), kdy mé vystoupení Rada ČT odsouhlasila (Usnesení č.153/12/20: Rada souhlasila s vystoupením pana Jana Šinágla (14-0-0). Návrh byl přijat jednomyslně). Potěšilo, že dva občané z řad veřejnosti mi sdělili, že pro mne budou také hlasovat, když bude zapotřebí:-) Takřka 4x jsem přesáhl časový limit 3 min. Své vystoupení jsem ještě zkrátil, ale mohl bych mluvit hodiny… Vyjádřil jsem se k mnoha věcem a tématům – včetně Lidic. Mé písemné podněty, dotazy a komentáře obdrželi v kopiích všichni radní, gen. ředitel ČT, členové vedení ČT, přítomní novináři a veřejnost. Věřím, že jsem vystoupil i jménem mnoha televizních diváků jako jejich zástupce, byť  nevolený. Věřme, že se nejednalo o jednorázovou „stranickou úchylku“, ale nový pozivní a tolik potřebný trend k podpoře skutečné veřejnoprávní služby ČT. Bez nezávislých médií a justice nemůže existovat žádná skutečná demokracie a svoboda.

Ocenil jsem radního Veselého (od 3:42:05 hod.) za jeho dotaz na podivnou kameru a jak hodnotí chování moderátora Železného na sociálních sítích (opomenul už dodat, že k podobným či horším výrazům nemá sám daleko). Na Západě by oba obratem skončili, tím spíše, že jsou zaměstnanci veřejnoprávní ČT, resp. i veřejnoprávního ČRo.

Překvapilo mne, že veřejnost při vstupu už nebyla kontrolována tak jako dříve pracovníky bezpečnostní služby (v podstatě se všichni znají). Děkuji panu předsedovi Rady ČT Kühnovi, že mi dovolil mimo nadstandardního času pro vystoupení i se občerstvit z bohatého bufetu. Od rána jsem zase jednou nestíhal…

Příští zasedání Rady ČT bude 26.srpna od 13:00 hod. opět na Kavčích horách. Přítomen bude ředitel zpravodajství a sportu Zdeněk Šámal. K tématu zpravodajství by bylo také co říci, ale 3 min. by mi také rozhodně nestačily…   

 

Jan Šinágl, 24.7.2020

* * *

Příběh Lidic aneb Odlišné vyprávění než v uplynulých 75 letech

… Vše nasvědčuje tomu, že tento mýtus Lidic se zhroutil a že budeme muset najít nějaký jiný způsob, jak kauzu integrovat do vyprávění o našich dějinách. Navíc bychom se měli zamyslet, zda by měl stát financovat památník, jenž je rukojmím lidí, kteří odmítají nezávislé vědecké bádání.

Jednání Rady ČT: Arogance radního Zdeňka Šarapatky vůči koncesionářům – souhlasím s kritikou místopředsedy Rady ČT Pavla Matochy ve věci kritiky vystupování radního Šarapatky a na jehož způsob „argumentace“ jsem ve svém vystoupení upozornil. Náhodně jsme se setkali, když jsme odcházeli ze zasedání Rady ČT. Nedivím se, že mé vystoupení zcela zamlčuje (i on ode mne obdržel kopii se závažnými informacemi). Je smutné, když upřednostňuje své „stranické“ zájmy na úkor objektivity. Příští zasedání slibuje opět střety názorů, především, resp. pouze v bodech stížnosti a různé. J.Š. 26.7.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)