Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 18:07
  V ruce meč a v hlavě jasno. Prohlášení čínského prvního ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 16:54
  Kristine ztratila rok života v naději, že bude na ambasádě ...

  Read more...

   
 • 22.09.2020 15:55
  Srdecne pozdravy, zaujal mne Vas clanek k nove strategii EU v ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Martin Michal showbiz

Proč je Jan Šinágl v insolvenci 4 EM MP Praha policista Zezula to MM 140800

Zpěvačka Helena Vondráčková: Píseň Ve dvou je o mně a manželovi

(klasické PR spřátelených médií a novinářů)

* * *

Já jsem Martina poznal díky člověku, který s ním seděl ve vězení a se kterým jsem si dopisoval, protože se do vězení dostal svojí hloupostí. A on mi sdělil, že je tam člověk, který je neuvěřitelný obchodník a že teď bude propuštěn a jestli bych mu nepomohl. Takže takhle jsem se seznámil s Martinem Michalem. S tím TERREXem největší legrace je, že můj zeď dělal řediteli TERREXu panskýho kočího a ten mi říkal „Tati dej si majzla, Martin Michal je hajzl“.

Otřesná výpověď Mgr. Miroslava Stiebala o jeho bývalém obchodním partnerovi ve firmě Air Central „JUDr.“ Martinu Michalovi…

Kupodivu si „JUDr.“ Martin Michal, tento vyhlášený „bojovník za pravdu a dobré mravy“, netroufá na Mgr. Miroslav Stiebala podat trestní oznámení, stejně jako ostatní žalobci –  za to na mne všichni podávají podněty, stížnosti, trestní oznámení a žaloby, jako na běžícím pásu?! Jsem tak jediný občan České republiky, který je ve stejné věci opakovaně, v rozporu se zákonem, stíhán, postihován a trestán už 10 let !!!   

Otevřený dopis Jana Šinágla Martinu Michalovi na You Tube

MM a HV AHAA já jsem na to nějak kašlal, neměl jsem to tehdy zapotřebí. Takže jsem občas Martinovi občas dal nějakou pětku, moje děti mu daly ledničku, aby měl do začátku a on se v té době rozváděl. Potom začal s tím, že má v Pekingu letadlo, že má v Dominikánské republice zablokovaný letadlo, že musí zaplatit letový dráhy, přelety a i dneska, když Martin Dejdar tvrdí, že to není pravda, je to pravda, já jsem byl u toho – Martin Dejdar si byl u nás v kanceláři půjčit od Martina Michala 5 miliónů. A největší sranda byla, když mu říkal „hele Michale, půjčíš mi 5 miliónů?“ a Michal mu říká „to není problém, to není problééém, to je úplná sranda“. A potom Dejdar odešel a já Michalovi říkám „prosím Tě, kde těch 5 miliónů vezmeme?“ a Michal říká „na to se vyser, ten na to zapomene, ten vůbec o ničem nebude vědět“. No a potom se do toho nějak zapletla nějaká paní Chytková, protože on měl vymyšleno, že bude lítat Praha – Hanoj a oproti českým aerolinkám bude brát více kilogramů na pasažéra a bude to mít jako přímou linku, takže se seznámil z velvyslanectví s paní Chytkovou a ta to už taky zapře, protože se stydí. A tu taky okradl, ona mu zaplatila nějakou zálohu a zkrátka ji okradl.

A to mluvím o devadesátých létech, když ho pustili z basy. To už jsem začal zjišťovat, že Martin je pěkný hajzl.

Teď si představte, že já jsem byl vlastně první, kdo věděl, že Martin Michal spal s Helenou Vondráčkovou. To mi volal a říká mi „pojď, půjdeme někam na oběd“. Takže jsme šli na oběd a on mi říká „hele, spal jsem s Helenou Vondráčkovou“. Já říkám „ty kecáš, Ty jsi ukecanýýý“. „Čestný slovo, spal jsem s Vondráčkovou,“ řekl Michal. Pochopitelně jako každý chlap jsem zvědavý, tak se ho ptám „a jaký to bylo?“. A on mi říká „no tak, bylo to dobrý, to víš stará ženská“. No a pak jsme se nějak rozešli a Martin začal kolem toho svého Air centrálu (pozn.: společnost AIR CENTRAL a.s. v likvidaci https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=501055&typ=UPLNY) dělat vzdušný víry.

To tam byl ještě Ivan Svoboda, to byl taky pěkný podvodníček. Martin mi začal lézt na nervy a začal vyprávět úplný bludy. Já vím nejlíp, že Martin žádný právník není. Pilotní průkaz tehdy měl, ale na malá letadla. Anglicky neumí. On když byl v base, tak si požádal, aby směl obnovit nějak zkoušky a oni mu to zamítli. A protože mě to začalo celý sr*t, tak jsem napsal sedm bodů, každý z těch bodů měl asi pět stránek, který byly samostatně braný, jako trestní oznámení. Bylo to pro zneužití jména, poškozování (on neplatil za nic, daně, nic takového nikdy neplatil). De facto to dopadlo tak, že Martin Michal mě udal, že jsem chtěl ukrást akcie firma AIR CENTRAL, a.s., takže jsem byl na výslechu ve Vršovicích na kriminálce, tam jsme si s tím kapitánem (nebo kdo to byl) chvilku povídali a když zjistil, že nejsem vůbec akcionář, tak se podkecl a řekl „ježiši, to je blbec“. Kdo mohl, kdo mohl být blbec..? Jediný člověk. Omluvil se mi a šel jsem domů.

Ty trestní oznámení jedno po druhém se likvidovalo, tohle bylo promlčený, tohle bylo takhle a tohle bylo takhle. Předtím než se Martin podruhé oženil, tak chodil s paní, která se jmenovala Zahradníková, ta ho nesmírně milovala až za hrob, ta ho živila, šatila, úplně všechno. Co se nejvíc tradovalo, tak se tradovalo to, že on přišel, že jde na nějaký zkoušky, ona s ním lítala po Praze, aby mu koupila oblek, tak nakonec mu koupila oblek v Atlasu a zjistila, že druhý den se ženil. No tak on se ženil druhý den, potřeboval oblek. A byla z toho nesmírně nešťastná. Naposled jsem byl za nimi v kanceláři na Jižním Městě s paní, která se jmenovala Pařízková, která byla členkou AIR CENTRAL, a.s., tam jsme přišli do kanceláře a tam jsem se dozvěděl, že vlastně AIR CENTRAL, a.s. dělá pro firmy účetnictví. Tak říkám „dobře a to musíme mít odborníka nějakého“. On říká „ano, máme, tady paní Zahradníkovou“. Tam mu říkám „dobře, Ty s ní chodíš, věříš jí, všechno v pořádku“ a potom přišel celý průser, protože Martin začal chodit s Helenou Vondráčkovou, takže se potřeboval paní Zahradníkové zbavit, tak ji z práce vyrazil. Nevím z jakého titulu nebo jak, zkrátka ji vyhodil ven. Paní Zahradníková byla bez zaměstnání, podala žalobu pro neplatnou výpověď a začal se táhnout soud a zkrátka to dopadalo tak, že Martin prohrával a já vzhledem k tomu, že jsem byl členem představenstva a už tehdy jsem marodil a informoval jsem Martina, že zkrátka musím z představenstva vystoupit, že to nezvládám zdravotně, tak on to zkrátka zapřel, že jsem mu nic nedal papírově a že jsem mu nic neřekl. Tomu Ivanu Svobodovi tomu to dopisoval dodatečně a tomu to vzal, poněvadž byli kamarádi a začaly soudy.

Já jsem dostal pozvánku k soudu a bohužel se mi tehdy stalo to, že jsem byl na horách, upadl jsem a ležel jsem v česko-německé nemocnici ve Vrchlabí. A mezitím proběhl soud, který Martin Michal prohrál a pochopitelně jsem ho tím pádem prohrál i já. Já jsem se to dozvěděl pozdě asi za 2-3 měsíce, takže jsem si rychle najmul advokáta, odvolali jsme se, já jsem zdůvodnil, proč jsem se nemohl účastnit a tohle všechno, takže to vrátili k prvoinstanci a tam jsme to vyhráli. Advokát, kterého jsem měl, byl starší pán, ale nesmírně slušný. A pak se to od té doby táhlo a vždycky, když byl soud, tak jsme to průběžně vyhráli, prohráli a Martin sázel na to, že zkrátka já to všecko potáhnu a že já to všecko vyhraju a tím pádem to vyhraje i on. Jenomže já se nemohl zúčastňovat, protože za prvé už špatně chodím, jsem ZTP+P, jsem invalida 3. stupně, takže pan doktor tam vždycky chodil sám a vždycky akorát zavolal a „pane Stiebal, vyhráli jsme, je to v pohodě“. Potom na posledním, když jsme vyhráli, tak oni se odvolali k nejvyššímu soudu a napsali tam nepravdy a napsali tam jenom to, že ona dostala jenom výpověď, která není platná a ten nejvyšší soud se jí zastal a vrátil to. A protože soud nižší instance je povinen se řídit názorem vyššího, tak zkrátka mne odsoudil. My jsme se odvolali a opětovně to běželo všechno od začátku.

V tom okamžiku můj doktor dostal srdeční problémy a skončil. Takže já jsem zůstal bez advokáta. Ještě navíc na to, abych platil, tisíc korun za návštěvu advokátovi, já jsem důchodce a mám důchod 8.700 Kč. De facto nebýt dětí, tak nezaplatím ani nájem na byt.

Potom začaly nabíhat znovu opakované soudy, na které už se můj advokát nezúčastnil, protože už zkrátka nemohl a říkám „jsem těžce nemocný, nejenom se srdcem, ale nemůžu ani chodit“ a vždycky, když mi přišlo pozvání k soudu, tak jsem tam volal a říkal jsem „prosím Vás, já přijdu ale hned jak budu moct chodit, já nemůžu chodit“. Takže to odložila a potom bylo stání a já jsem byl v nemocnici a zkrátka to stání bez mé přítomnosti a beze všeho, tak mě paní soudkyně odsoudila. Dostal jsem exekuci a musím rukou společnou a nerozdílnou zaplatit paní Zahradníkové, která už je dneska vdaná, nějaký statisíce. Takže mi to strhávají z důchodu. Nemít děti, tak si hodím laso.

Na mém osudu se Martin Michal podepsal neuvěřitelně.

Přiznám se k tomu a říkám to zcela otevřeně, že kdybych měl zbraň, tak za to za všechno, co mi udělal, tak klidně půjdu a zastřelím ho. A pak zastřelím sebe. Protože to je takový hajzl a takový podrazák. Lidi, kteří s ním jednají a nebo s ním mluví, vůbec nemají ponětí, co je to za člověka. To se jim ani nesnilo, já se omlouvám, jaká je to sv*ně. Ten je schopný pro vlastní prospěch zkrátka udělat úplně všechno. Podrazí Vás, podrazí kde koho, pošpiní Vás, bude Vás vláčet bahnem a když jste jenom o trošičku slabší povahy, tak to zkrátka odnesete. Mně bude 70 let a už ta schránka, která byla odolná, tak už je dneska úplně jiná, jsem nervově slaboučký, špatně to snáším, ale na Martina Michala, na toho bych si sílu našel vždycky.

Já jsem byl s panem Vondráčkem na návštěvě u souseda paní Vondráčkové. Starý pán, právník, státní zástupce, chviličku jsme se bavili o právech a on mi říká „pane Stiebal, ale vy taky nejste to co mi říkáte“. A já říkám „jak jste na to přišel, pane doktore?“. „No to poznám, vy jste taky pěknej hajzlík, vy taky máte něco společného s právničinou“. Ale rozumíte, to není na chlubení, to je zkrátka.. někdo je instalatér, někdo je pokrývač, někdo je právník. On mi vyprávěl, jak mu Helenka přišla představit Michala. Přišla a říká.. ona ho nějak titulovala „dědo“, nebo já se omlouvám nevím už přesně jak, a ona mu říká „tohleto je ten můj Martin“. A já mu říkál „tak se posaďte“. Tak si sedli a pochopitelně první, co mě zajímalo, protože ona mi řekla, že je právník, že je pilot a protože já jsem právník, tak mě zajímalo, co dělá. A on vždycky něco řekl a rychle to zametl a protože já znám ty starý vyučující, dokonce já jsem se s ním ještě domluvil s tím dědou, že ti vyučující tam byli za něj, tak tam byli ještě za mě. Tak on říká „u koho jste dělal rígoru“ a Martin Michal říká „já jsem tyhlety věci nemusel dělat“.. a já mu říkám „jak nemusel?“. „No já jsem měl červený index,“ řekl Martin Michal. Tak chvíli jsem na něj koukal a jak řekl tohle, tak jsem říkal „víte co pane Michal, necháme toho“, vždyť dneska kdejaký blbec ví, že červený index neexistuje, existuje červený diplom, ale index ne. Index je žákovská knížka. A od té doby jsme na kordy.

Prvky duševní nemoci, choroby? Není to nemocný člověk?

Za tu dobu, co jsem Martina Michala znal, za ty necelý 3 roky, tak jsem zažil minimálně třikrát, když chtěl spáchat sebevraždu. Skákal s Nuselského mostu a takovýhle věci a dneska, když zavzpomíná s dcerou a se zetěm, tak ona mi říká, „tati, já bych Ti dala přes držku, proč jsi ho tenkrát nenechal skočit?“. On je nemocný, on je hrozně nemocný, ale on je nemocný proto, že chce být nemocný, on zkrátka zneužívá kdeco, kdekoho, každý se ho bojí.

Proč chtěl páchat sebevraždu?

On se rozváděl. Vždyť ta žena, ta ho poslala do řitě a on z toho byl úplně mimo. Takový ty kecy, že má s bývalýma manželkami dobrý vztahy, to jsou kecy.

Jak si vysvětlujete, že dostávají prostor, aby veřejně lhali? V hlavních médiích, veřejnoprávních.

Víte, já jsem se jednou bavil s jedním známým o tomhle vztahu a ten dotyčný, vy víte kdo to byl, tak mi řekl, „víš, Michal je o dost mladší než je Helena a Helena v životě neměla děti a ona vlastně v tomhle deb*lovi najednou našla dítě i chlapa“. Zkrátka se v ní probudily takový ty mateřský pudy a ona si to možná ani neuvědomuje, ale je to tak a vzhledem k tomu, že on je nesmírně.. pane Babiši promiňte, ale vy jste vy*caný málo, vemte Martina Michala na zkoušky a já vám zaručuji, že Vás udělá. On udělá každého, bez výjimky každého a když ho neudělá, tak na něho podá nějaký trestní oznámení.

Vysvětlete mi prosím, jak je možný, že on dostal zákaz prodeje svého podílu v MM (pozn. Agentura MM Praha, s.r.o., https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=485670&typ=UPLNY), po nabytí rozsudku právní moci on ten svůj podíl prodal. Jak je to možný? A nikdo s tím nic nedělá.

On problém s Martinem Michalem je v tom, že bez výjimky on zkrátka má zvláštní charisma a ty ženský na to jeho charisma letí a když to není charisma a je tam chlap, tak jsou to zase prachy. Vy nemáte ponětí, co on přivedl lidi do neštěstí. Stovky.. jako osobně Martin Michal, i firmy pochopitelně. Já co jsem s ním zažil, co jsem s ním seděl v té kanceláři, to nemáte ponětí. To potom teprve, když člověka přejde taková ta euforie, kdy hltáte každý slovo a věříte mu.. „a já mám zabavený letadlo v Pekingu, já mám zabavený letadlo v Dominikánské republice“.

Takový patologický baron prášil, který se v podstatě pohybuje, že tomu snad i věří? Možná ani nerozlišuje, co říká.

Rozlišuje to velmi dobře. Velmi dobře to rozlišuje, velmi dobře.

Je v podstatě sám sobě nebezpečný..

On už jenom tím, že dýchá, tak je nebezpečný.

Díky němu, jemu to je jedno on má exekuce, mě obstavili důchod. Z důvodů Martina Michala, prodávám chalupu a najmu si advokáta. Jenže dneska prodat chalupu asi víte, co je to za problém. Najmul jsem si advokátku a ať jsem kterémukoli advokátovi předtím řekl, že chci podat na Martina Michala trestní oznámení, každý z toho vycouval, každý. Tohle byla mladá holka, vzala si 10tisíc Kč zálohu a od té doby jsem o ní neslyšel. Jestli máte advokáta, který by do toho šel, já do toho okamžitě půjdu na plný pecky.

Ono se říkalo, že ho drží nad hladinou ta Helena, že Helena má dlouhý prsty a že mu pomáhá, což je logický, je to její manžel. Ale já si myslím, že Helča vůbec neví, kudy voda teče. Ta nemá ponětí, protože on jí vždycky něco nakecá a mně je jí líto v jádru, vždyť ona přišla o fanoušky.. Ale něco na tom bude, že zkrátka v sobě našla ty mateřský pudy.

V životě jsem neměl exekuci. On nemá žádný peníze, on prý nemá mít, on nemá účty, všechno je na Helenu.

Pokavaď on bude, bude na světě neštěstí.

Já se nedivím té Zahradníkové v jádru, že po něm takhle jde. Vždyť on jí způsobil takového neštěstí, to je šílený. To že jsem do toho hupsnul díky Martinovi taky, protože lže, já jsem ho upozorňoval, dal jsem mu to písemně, že už nemůžu vykonávat funkci, on to zapřel, nic nedostal.

 

Ing. Miroslav Stiebal, 20. 4. 2017

* * *

Dne 15.7.2020 obdržel OS Beroun další žalobu na moji osobu o náhradu vzniklé nemajetkové újmy. Už ani nevím kolikátou od roku 2010. V první požadovali 3.650.000,-Kč (až letos jsem pravomocně vyhrál – s právníkem). Nyní požaduji tento rozsudek:

Mgr. Jana Gavlasová: Žalovaný je povinen uhradit žalobkyni a) částku 179.167,- Kč (slovy : jedno sto sedmdesát devět tisíc jedno sto šedesát sedm korun českých) a náhradu nákladů řízení do 3 (slovy : tří) dnů od právní moci tohoto rozsudku.

Bc. Petra Kubíková:  Žalovaný je povinen uhradit žalobkyni b) částku 31.500,- Kč (slovy : třicet jeden tisíc pět set korun českých) a náhradu nákladů řízení do 3 (slovy : tří) dnů od právní moci tohoto rozsudku.

Martin Michal: Žalovaný je povinen uhradit žalobci c) částku 156.825,- Kč (slovy : jedno sto padesát šest tisíc osm set dvacet pět korun českých) a náhradu nákladů řízení do 3 (slovy : tří) dnů od právní moci tohoto rozsudku.

Helena Vondráčková: Žalovaný je povinen uhradit žalobkyni d) částku 179.167,- Kč (slovy : jedno sto sedmdesát devět tisíc jedno sto šedesát sedm korun českých) a náhradu nákladů řízení do 3 (slovy : tří) dnů od právní moci tohoto rozsudku.

* * *

Takovýto lidé končí na léta ve vězení, nebo v léčebných ústavech, aby byli ochráněni sami před sebou, neohrožovali své okolí a neškodili společnosti – pokud je vyspělá a základní pilíře demokracie justice a média, jsou nezávislé. A teď proto tomu bojujte, kdy Martin Michal je už od vojny kamarádem Jaroslava Tvrdíka (už tam údajně měli provádět levárny). Helena Vondráčková vyznamenaná prezidentem Zemanem, vystupující pravidelně jako hlavní host ruského vojenského souboru Alexandrovci (ideologický nástroj expanzivní Ruské armády). Nedivme se, že média a novináři mlčí, ačkoliv dobře vědí. Ohrozili by sami sebe, své rodiny a svoji profesní budoucnost. Každý, kdo by mne v médiích podpořil riskuje, proto mne podporují pouze soukromě.

Za svobodu slova mám přijít o dům a jít na 6 let do vězení?! Nechci věřit, že jsem rodnou zemi přecenil, když jsem se rozhodl vrátit ze Švýcarska a pomáhat budovat skutečnou demokracii. Ve své práci budu pokračovat dokud mi zdraví bude sloužit a podmínky to umožňovat.

Svoboda slova, projevu a práva veřejnosti na informace nabývá opět na ceně! Abych mohl pokračovat ve své angažované činnosti a práci občanského novináře, uvítám finanční podporu našeho spolku Sodales Solonis z.s., případně složenkou na adresu Bratří Nejedlých 335, 267 53 Žebrák. Budu si vážit i sebemenší částky.

Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP

***

Životopis

 ***

9.výročí založení Sodales Solonis z.s. a 1. výročí exekuce za svobodu slova

 

Jan Šinágl, 31.8.2020

* * *

P.S.

Jak chalupaří slavní: U Heleny Vondráčkové a Martina Michala na hausbótu na Slapské přehradě – bezduché vyprávění o ničem. Musel jsem se přinutit, abych si ověřil, co jsem tušil... „Normalizační“ redaktor veřejnoprávního ČRo2 Václav Žmolík jistě nenavštíví Antonína Michala, aby s ním natočil rozhovor o tom, jak se dají „vydělat“ miliardy s podvody s daněmi v obchodech s pohonnými hmotami. Zkušený tatínek ho v tomto směru jistě dobře „vychoval“...

V tomto rozhovoru s novým radním ČT Lubošem Xaverem Veselým mne „JUDr.“ Martin Michal nazývá rádobyaktivistou, pochybuje o mém duševním stavu. Cituji:  „Takhle se  normální člověk nemůže chovat. To je člověk, který uráží třičtvrtě lidí v týhletý republice, pomlouvá je. Nejsme v tom jenom my sami.“ Nedivme se, že tento novodobý „Baron Prášil“ tvrdí v bulvárním médiu, že jeho maminka zemřela v Osvětimi (narozen 1.4.1956). Den jeho narození je docela symbolický... J.Š.  

* * *

„Kdy to celé skončí, netuším, jako asi většina lidí, včetně odborníků. Bojím se ale, že správná odpověď je asi tato: skončí to, až škody ekonomické budou méně únosné než škody na lidském zdraví, v našem systému je zakódováno privilegování ,tvorby zisků', ta musí nakonec vždy zvítězit nad utrpením pouhých vyrábějících ,lidských zdrojů'.“

Václav Bělohradský

* * *

„Největším hříchem proti našim bližním není nenávidět, nýbrž být k nim lhostejný: to je základ vší nelidskosti."

Bernard Shaw

* * *

„Se skutečnou demokracií a vládou práva to stále ještě nemá moc společného. Proto v celé střední Evropě stačí opakovat jednoduchý trik – přihlašovat se slovně k právnímu státu, formálně ustavit všechny instituce opsané z demokratických ústavních systémů – ale obsazovat je na klíčových místech dostatečným počtem poslušných a nestatečných lidí.“

„Radikální technologické inovace, které v globálním měřítku v posledním půlstoletí vytvořily zcela nové společenské motivace a vztahy – především spotřební životní očekávání a informační atomizaci společenství.“

Jan Urban

* * *

Jen takové společnosti se bude dobře dařit, ve které staří muži sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat.

Antické moudro

* * *

„Poučení: základem úspěchu v nesvobodné společnosti je nemyslet. Mnozí tuto schopnost nebývale zdokonalili a mohou v ní konat semináře a kursy pro ostatní, dosud myslící.“

Tomáš Pecina

* * *

„První věcí, kterou je národu třeba, je duchovní pořádek a poznání, že zlo je zlem. Neodhalené, neobjasněné , omlouvané zlo je schopno plodit další zla. Jde o více než potrestání viníků, jde o to, aby národ měl jasné představy o tom, co je hanebné. Je to boj o duši národa.“

Ferdinand Peroutka

* * *

"Když jdeš bojovat za svobodu a pravdu, neber si na sebe sváteční kalhoty."

Henrik Ibsen

* * *

„Totalitní či autoritativní způsob vlády mívá velmi nenápadné počátky a velmi rafinované ovládání společnosti.“

Václav Havel

* * *

„Zdůrazňování kontinuity minulého a současného práva je jen rafinovanou cestou, jak zabránit změnám v této zemi.“

Právní věta: „Z pohledu ústavněprávního nutno stanovit podmínky, za jejichž splnění nesprávná aplikace jednoduchého práva obecnými soudy má za následek porušení základních práv a svobod. Ústavní soud spatřuje tyto podmínky v následujících okolnostech : Základní práva a svobody v oblasti jednoduchého práva působí jako regulativní ideje, pročež na ně obsahově navazují komplexy norem jednoduchého práva. Porušení některé z těchto norem, a to v důsledku svévole (např. nerespektování kogentní normy) anebo v důsledku interpretace, jež je v extrémním rozporu s principy spravedlnosti (např. přepjatý formalismus), pak zakládá porušení základního práva a svobody.“

Nález Ústavního soudu ČR, sp. zn. III. ÚS 269/99 ze dne 2.3.2000, předseda ÚS prof. Vojtěch Cepl. st.

* * *

 „Paul Johnson ve své nejslavnější knize brilantně analyzuje nejhorší z lidských chorob – intelektualismus. … Na životě a díle známých osobností ilustruje britský historik ono zvláštní přesvědčení (polo)vzdělanců, že jsou povoláni rozumět všemu: morálce, politice, ekonomii, náboženství, filosofii, ba i smyslu dějin a řádu světa. Ze svých amatérských představ vytvoří světonázor, jako by si ani neuvědomovali, že lidské vědění je omezené a odbornost v jednom ohledu nutně nezaručuje autoritu v disciplíně odlišné. Co ale u hlasatelů nového a „lidštějšího“ světa překvapí nejvíc, jsou časté morální debakly a místy až monstrózní podlost, jíž se vyznačuje jejich soukromý život. V dalekosáhlých plánech na zlepšení podmínek lidstva jako celku totiž dočista zapomněli na konkrétní lidi – především na své nejbližší.“ 

* * *

„Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.“

 Tomáš Baťa st.

* * *

„Kdo o "pravdě" nepochybuje, je od ní často více vzdálen, než ten, kdo o ní pochybuje. Kdo ji skutečně hledá, pouze se k ní přibližuje. Mnohem více, než ten, kdo již tuto potřebu nemá.“

„Všechno je jen jako. Hrajeme si na to, co nejsme.“

Jan Šinágl

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.71 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2020-09-07 15:20
Děkuji panu Tomáši Pecinovi za jeho článek, který jako dosud jediný veřejně upozornil na skutečné pozadí této ostudy české justice. Pouze bych upravil jednu větu, kdy mi byl pan Miloš Hora, v dobré víře, doporučen panem Jiřím Vondráčkem, bratrem zpěvačky Heleny Vondráčkové.

Připadám si jako Pavel Wonka, který byl také likvidován formálním naplňováním zákona, aniž by byl naplňován jeho duch a hledána spravedlnost v širších souvislostech. Věřím, že můj boj není ještě zdaleka dobojován. Není jen mým bojem, ale součástí úsilí všech slušných lidí za zachování svobody slova, projevu a práva veřejnosti na informace a kteří ctí demokratické hodnoty.

Jedná se o veřejně známé osoby, které požívají nižší míru ochrany soukromí než běžný občan. Zveřejňuji o nich jen pravdu a hodnotící soudy. Ony naopak mají přístup do mainstreamových médií, kde beztrestně lžou a pomlouvají mojí osobu, kde je mi přístup do nich odmítán, tedy i bránit se.

Nedivme se, že ESLP ve Štrasburku prohlásil ve svém rozsudku ze dne 25.6.2020 českou justici za „disfunkční“, která porušuje vnitrostátní právo na „ostří nože“ - i mlčení českých "nezávislých" médií...

Byl jsem a jsem v situaci, kdy bych uzavřel i smlouvu s dáblem, jen abych zabránil této otřesné nespravedlnosti , ke které by ve vyspělé, skutečně demokratické zemi, nikdy nemohlo dojít.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)