Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.09.2021 13:49
  Když už i Česká televize zpochybňuje pravdivost „tečky za ...

  Read more...

   
 • 16.09.2021 13:50
  5 X NE ! Fašistická PROPAGANDA funguje na jednom principu ...

  Read more...

   
 • 14.09.2021 08:09
  Aktuální průzkumy k volbám prokazují, že je vyvíjen velký ...

  Read more...

   
 • 13.09.2021 16:48
  Vážený pane Šinágl, nemohu než souhlasit s Vašimi mě zaslanými ...

  Read more...

   
 • 13.09.2021 15:28
  Ueber die angebliche Wirksamkeit der Spike Protein-Spritze n ...

  Read more...

   
 • 12.09.2021 14:05
  Dne 11/9 2001 bylo pěkné slunné dopoledne, pracoval jsem jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Martin Michal showbizAgentura MM mi nedá pokoje…

Na kriminálním oddělení PČR Beroun jsem strávil dne 29. října 5 hodin podáním vysvětlení. Nemohl jsem samozřejmě sdělit vše co bylo třeba. Dne 1. listopadu jsem má vysvětlení doplnil:  

Dobrý den,

Jak dohodnuto posílám mé doplnění obou vysvětlení ze dne 29.10.2020.

1) Odročena i Vondráčková - Výpověď Václava Neckáře byla velmi opatrná, byla na něm vidět i nedávná mrtvice, řeč mu činila viditelné potíže. Zato výpověď Jiřího Vondráčka byla velmi obsažná, zajímavá a v mnohém a pro mnohé velmi překvapující. Odhalil skutečnou tvář Martina Michala jakožto podvodníka velkého formátu, žijícího dvojí život a hrajícího si na něco, čím nikdy nebyl a nebude - právníka a úspěšného byznysmena. Pan Vondráček naopak jmenoval několik firem, které na spolupráci s p. Michalem doplatily tak, že přímo zkrachovaly - s tím, že se stále hlásí další a další. 

Zajímavé byly i informace o tom, jak Heleně Vondráčkové kupoval kytice z platební karty své novomanželky, Dany Michalové, se kterou byl ženatý teprve tři měsíce a které v SMSkách sděloval, jak za její peníze kupuje Vondráčkové kytky, což jim oběma umožní vstup do velkého světa - a budou se mít dobře. Své bývalé manželce údajně v den svatby s Helenou zaslala SMS v tom smyslu, že na jejich (dřívějších) sexuálních kontaktech se samozřejmě nic nemění, apod. Ženatý byl údajně 5x. Hochštapler a podvodník - tak se jeví svým obchodním partnerům - samozřejmě bývalým - i svým četným známým. http://www.k213.cz/Odrocena-i-Vondrackova

2) Když si čtu poněkud velmi intimní e-mailovou korespondenci mezi panem Michalem a paní Gavlasovou (zaslanou na moji poštovní adresu anonymně), tak se obávám, že pan Michal má k „lidské morální stoce“ mnohem blíže. Samozřejmě jsem se na její původ paní Gavlasové zeptal, odpověděla mi, že se jedná o podvrh? Kdo by to také přiznal, že, nemluvě o nemožnosti dokázat, zda se o něj jedná či nikoliv? Na další přímý dotaz ohledně znaleckého posudku Jiřího Křišťana na firmu TERREX s.r.o. ze dne 23.5.1997, mi odpověděla, že soudem nebyl uznán? Na dotaz, kde si to mohu ověřit mi odpověděla, abych si to našel sám? Kolik asi z těch cca 385.000.000,-Kč dluhů, pan Michal asi dodnes vrátil a kolik z nich asi zaplatili daňoví poplatníci…?! Kdysi se měl pan Michal pokusit spáchat sebevraždu skokem z Libeňského mostu kvůli rozvodu, zabránit mu v ní měl jeho bývalý kamarád … (podvedený ing. Miroslav Stiebal. Pozn. J.Š.)

P.S.

Nevím o tom, že by soud nechal vypracovat nový znalecký posudek?

https://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/1229-po-mudr-bartakovi-dalsi-trestni-oznameni-na-jana-sinagla-agentura-mm-s-pozadavkem-3650000-kc.html 

3) Jedna důležitá věc ale opět vyšla najevo, když se u soudu tvrdilo, že doména GP mu nepatří. Teď ale právě dokázal, že je lhář a že doména patřila celou dobu jemu. Podobný podvodný trik udělal, jak všichni informovaní vědí, s Agenturou MM (AMM). Původně  byl 50% spoluvlastníkem s Helenou Vondráčkovou (HV). A i když měl dle Justice.cz  zakázáno se svým podílem manipulovat, protože spadl do milionové exekuce, svoji polovinu přesto prodal. (Jak je to možné v právním státě?) Stoprocentním vlastníkem se stala jeho manželka HV. Ta dle indícií naprosto nic netuší o statutu agentury s.r.o. ale v médiích neustále tvrdila, že ona se s Martou Kubišovou nesoudí, ale soudí se s AMM. Další lež…

Následně byla AMM údajně prodána jisté americké společnosti. A opět jen fejk, protože majitelem se na oko stal řadový americký advokát, bydlící poblíž domu, který HV vlastní na Floridě. Otěže ale stále drží v rukou nemajetný MM, který neplatí exekutorům a pravděpodobně neplatí ani daně - vystupuje zde jako jednatel. Tedy ve funkci, ve které se nacházel mnoho let v různých variantách firmy Terrex. Ale možná pracuje zadarmo, nezištně… Činnost těchto společností se společným jmenovatelem - jednatel MM, měla připravit naše banky, firmy a dokonce i město Brno už o půl miliardy korun?!

Výsledkem soudu bylo, na rozdíl od tvrzení pana MM, že se skutek stal a újma byla potvrzena. Jen paní soudkyně nějak láskyplně vydedukovala, že když pan MM stále tvrdí, že neměl v úmyslu nikoho poškodit, tak to asi bude pravda, a zprostila jej odpovědnosti za stamilionové škody, které se prokazatelně staly. Bankám se toto rozhodnutí nelíbí a proto je MM v 20ti milionové exekuci. Banky byly poškozeny a chtějí své peníze zpět. Pan MM nebyl odsouzen… To jsou paradoxy?! Kdo si dnes asi může dovolit půjčit si miliony a prohlásit, že je „prošustroval“ v dobrém úmyslu a zůstat nepotrestán, žít v exekuci, ale přesto v blahobytu?!

Tento občan s naprosto pokřiveným pohledem na svět práva spravedlnosti, vystupuje ve společnosti, v TV, v ČRo, na sociálních sítích jako mravokárce, ochránce spravedlnosti a bijec jakýchsi nespravedlností. S oblibou tepe do ministrů, politiků, do justice, díky ní není již 10 let za mřížemi dle několika paragrafů, podle kterých byl soudně stíhán. Tedy opět podle známého vzoru: „Zloděj křičí chyťte zloděje“.

https://www.sinagl.cz/postrehy-a-komentare/7140-martin-michal-prisel-o-domenu-galerie-prolhanych.html

4) Většinou se panu MM nelíbí každý, kdo se odváží napsat varovnou a usvědčující pravdu do médií o jeho praktikách v podnikání, podvodech při správě cizího majetku, nebo podivném jednání, které překračuje hranice slušnosti i zákonnosti. Tak se u soudu s panem MM ocitli mnozí, se kterými přišel do pracovního, nebo i osobního styku. Jen díky právním kličkám a rozhodnutí předsedkyně senátu JUDr. Hany Hubáčkové, se pan MM neocitl za své podvody ve firmách Terrex ve vězení viz spis 4T4/98. Ale nikdy nebylo soudem řečeno, že byl nevinný, viz neuvěřitelné odůvodnění soudního rozhodnutí:

„Je třeba předeslat, že městský soud v Praze rozhodoval o jednání pachatelů, ke kterému došlo v r.1992 -1993 a nemohl tyto časové odstupy opominout. Je rovněž třeba říci, že v inkriminované době neplatilo ustanovení §250b tr. zák. tedy ustanovení o úvěrovém podvodu a dále rovněž pokud jde o bankovnictví, zažívalo v tomto období počáteční rozkvět v poskytování devizových a korunových úvěrů. Soud tedy zvážil všechny tyto objektivní okolnosti vytvořené ekonomickým klimatem tehdejšího Československa.“

Což je otřesná, neomluvitelná omluva podvodů a krádeží, kterých se MM a spol. dopouštěli, ze strany paní soudkyně. Z odůvodnění plyne také, že prý nebyl prokázán úmysl trestného činu a podvodu, veškerých, většinou úvěrových podvodů v hodnotě půl miliardy Kč!!! To se to „podniká“ bez žádné odpovědnosti za způsobené škody! Pan MM získal např. úvěr na letadlo, které mu nepatřilo a bylo pouze v celním prostoru, na které ovšem byly vystaveny padělané doklady o vlastníkovi! Vysvětlení: MM se nikdy nepřiznal.… Naopak pan MM vyhrožoval, jak bude žalovat stát a vše svaloval na politické pozadí. Co mu také zbývalo, že?!

https://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/4876-martin-michal-spol-se-opet-soudi-a-zada-3-650-000-kc-jako-odskodneni-za-poskozeni-dobreho-jmena.html

5) Martin Michal je jednatelem společnosti. Jako manažer Heleny Vondráčkové uzavíral veškeré smlouvy týkající se aktivit své manželky Heleny pod hlavičkou firmy Agentura MM Praha, s. r. o. Firma nicméně byla už od začátku napsaná na oba manžele rovným dílem. Každý měl padesát procent.

Když bylo loni v létě rozhodnuto o provedení exekuce na majetek Martina Michala, dotklo se to samozřejmě i Agentury MM Praha, s. r. o. "Když teď na podzim byl konečně exekučně uvolněn můj podíl v agentuře, byla Helča první, kdo měl právo můj podíl odkoupit. A tak to samozřejmě udělala," řekl včera Šípu Martin, který je i nadále jednatelem společnosti. Jeho manželka je tak teď zároveň i jeho šéfem!

P.S.

Zaplatila H.Vondráčková MM? Jak mohl MM v exekuci disponovat svým majetkem?! Zabavil mu exekutor peníze? Tvrdí, že se uživí sám a nepotřebuje se nechat živit od manželky?! Proč se neozývají poškozené, resp. okradené banky? J.Š.

https://sip.denik.cz/pribehy-a-udalosti/martin-michal-nemajetny-milionar20081128.html

6) Nikdy jsem tohoto pána (Martina Majera, údajný kamarád HV. J.Š.), neviděl. Najednou mne začal telefonicky či s pomocí SMS kontaktovat, pomlouvat,  napadat a sdělovat informace, o mé exekuci, které jsem ještě nevěděl a upozorňovat co následuje v příštích dnech. Zvukové záznamy a SMS jsem předal PČR. Je prý kamarádem Martina Michala, manžela zpěvačky Heleny Vondráčkové, kterého považuje za slušného člověka a považuje proto za svoji povinnost ho bránit.

Informacím o jeho minulosti nevěřil a odsouzení jeho syna na 8 let nepodmíněně ho nezajímá. Podal jsem na něho trestní oznámení, které skončilo u PK města Vyškov. Dne 15.1.2020 mi PK oznámila odložení přestupku s tím, že:  V daném případě se komisi podařilo získat rozhodující informace a podklady, které by mohly odůvodňovat zahájení přestupkového řízení až dne 10. 1. 2020, při podání vysvětlení panem Martinem Majerem, tedy poté, co odpovědnost za přestupek zanikla ke dni 10. 12. 2019.

P.S.

V SMS podezříval mne a mého právního poradce z homosexuality. Účelově se ukrýval, aby došlo k promlčení trestného činu pomluvy. J.Š.

https://www.sinagl.cz/z-korespondence/9623-podivny-pan-martin-majer.html

Telefonní číslo soudního znalce Jiřího Křišťana přidělil provozovatel jiné osobě. V roce 2010 se už mělo hovořit o tom, že není mezi živými…?

K sexuální korespondenci v příloze (s omluvou dámě): Celou ji zveřejnil web K13. K žalobě nedošlo? Také byl žalován, tuším na 2.300.000,-Kč v době, kdy jsem byl žalován na 3.650.000,-Kč (pravomocně jsem po 10 letech vyhrál). Vrchní soud odvolání AMM ve věci K213 zamítl, v mé věci odvolání AMM vyhověl. Obě žaloby AMM soudil JUDr. Vojtěch Cepl ml. u KS Praha.

Zvláštní náhoda, že soudní vykonavatel se vloupal do mého domu přesně v den 8.výročí založení Sodales Solonis z.s. dne 26.11.2018?

V červenci 2018 byl na 8 let nepravomocně odsouzen MS Praha syn Martina Michala Antonín Michal, nevlastní syn Heleny Vondráčkové (jeho tchán Eduard Vít na 10 let). Dne 13.12.2019 VS Praha rozsudek potvrdil. Antonínu Michalovi nepomohl ani zřejmě nejdražší obhájce JUDr. Tomáš Sokol (kdo si takového advokáta může finančně asi dovolit?). Údajně do vězení nenastoupil, na rozdíl od svého tchána? Umím si představit, že mohl „onemocnět“ na radu svého „zkušeného“ tatínka ...

„JUDr.“ Martin Michal je prokazatelný podvodník, lhář, smilník a zločinec. Patří dávno do vězení či do patřičného ústavu. Pouze tak lze zastavit jeho ničení stovek lidských životů, osudů, slušných lidí, firem a poškozování společnosti jak v hospodářské, tak morální rovině. 

 

S pozdravem

Jan Šinágl v.r.

                                                                                                                    

Přílohy:

29-Martin Michal a Jana Gavlasová sexuálni korespondence – 9/10/11/2004

51-JUDr. Martin Michal výpis z katastru nemovitostí - 22.1.2012

* * *

Jako svobodný občan mám právo si myslet i psát co chci (ve formě hodnotících soudů a důkazů), že na základě informací, které mám, je pan „JUDr.“ Martin Michal skutečně mnohokrát usvědčený lhář, podvodník, zločinec a smilník. Informace jsem získal z médií, od lidí, kteří jím byli podvedeni a okradeni. Proto jsem ho vyzval v otevřeném dopise, aby všechna má, údajně lživá tvrzení, vyvrátil. Této možnosti nevyužil, naopak následovaly další žaloby, podněty, stížnosti a trestní oznámení.

V červenci 2018 byl na 8 let nepravomocně odsouzen MS Praha syn Martina Michala Antonín Michal, nevlastní syn Heleny Vondráčkové (jeho tchán Eduard Vít na 10 let). Dne 13.12.2019 VS Praha rozsudek potvrdil. Antonínu Michalovi nepomohl ani zřejmě nejdražší obhájce JUDr. Tomáš Sokol (kdo si takového advokáta může finančně asi dovolit?). Údajně do vězení nenastoupil, na rozdíl od svého tchána? Umím si představit, že mohl „onemocnět“ na radu svého „zkušeného“ tatínka ...

Nepoctivost se vyplácí aneb Ze života lepší společnosti

… Za pozoruhodné máme zejména to, že podvod měl sice obžalovaným vynést miliardové částky, avšak propadnutí bylo vysloveno toliko u několika automobilů a luxusních pánských hodinek, plus při domovní prohlídce v hotovosti nalezené částky cca půl milionu korun, což je z hlediska poměru hodnoty zhruba podobné, jako kdyby zloděj ukradl porsche a soud mu za to konfiskoval tkaničky u bot. Zbytek výnosu byl očím trestních orgánů úspěšně skryt, patrně i v nemovitostech, které pro výtečníky budou po dobu inkarcerace opatrovat jejich blízcí. I když se tedy akce nepovedla zcela podle plánu – arci u Vrchního soudu v Praze, který bude projednávat odvolání, jeden nikdy neví – lze ji z hlediska pachatelů hodnotit jako úspěch: až se z vězení po polovině nebo nejvýš dvou třetinách trestu vrátí, budou si po zbytek života užívat luxusu. …

P.S.

Eduardovi Vítovi snížil VS Praha stupeň ostrahy. Nepochybně mu nakradené peníze umožní zpříjemnit pobyt ve vězení na patřičnou úroveň, včetně odpovídajícího zásobování potravinami a věcmi. Většina vězňů si o tom může nechat jen zdát. Podobně bude jistě příbuzenstvem „zaopatřen“ i Antonín Michal, pokud vůbec kdy do vězení nastoupí. Při soudních jednáních se jeho zdravotním stavem neargumentovalo. Zřejmě onemocněl „náhle“. Přes Policejní presidium ČR jsem tehdy pomáhal svými informacemi při vyšetřování.

Bohatí, vlivní, mocní a zločinci si to umějí vždy zařídit v tak zkorumpovaném státě jakým je Česká republika – viz např. Roman Janoušek, či MUDr. David Rath.

„JUDr.“ Martin Michal je prokazatelný podvodník, lhář, smilník a zločinec. Patří dávno do vězení či do patřičného ústavu. Pouze tak lze zastavit jeho ničení stovek lidských životů, osudů, slušných lidí, firem a poškozování společnosti jak v hospodářské, tak morální rovině. 

Je smutné, že soud demokratické země zakazuje občanovi, navíc novináři, předběžným opatřením o tom všem psát a informovat veřejnost o prokazatelných faktech, skutečnostech, doplněných hodnotícími názory. Dalším předběžným opatřením tak může být nepřibližovat se k „JUDr.“ Martinu Michalovi na méně než 2 metry, v rámci ochrany jeho „soukromí a svobody pohybu“...  

Soudy soudit nelze. Mohou tak beztrestně porušovat zákony či dokonce páchat trestné činy! Vše má svůj čas a i na „zločince v taláru“ dojde. Česká justice je disfunkční a porušuje vnitrostátní právo na ostří nože, jak konstatoval ESLP ve Štrasburku v červnu t.r. za poslušného mlčení veřejnoprávních "nezávislých" médií! Nepochybně ji čekají hromadné žaloby za následky covidových opatření. Podle znalců scény ji čeká nevyhnutelný kolaps – věřme s patřičným a tolik potřebným léčebným účinkem.

Neznám člověka v ČR, který by za „porušení“ předběžného opatření obdržel od soudního exekutora 6x max. pokutu 100.000,-Kč, kdy jsem v podstatě zveřejňoval informace o těchto pokutách. Neznám soudního znalce, který by - bez prohlídky nemovitosti,  po 22 měsících navýšil její cenu o 790.000,-Kč?! Můžeme jen spekulovat za kolik by byla nemovitost a kým vydražena, následně se ziskem prodána a kdo by se na tomto zločinu, v rámci formálního naplnění zákona, všechno podílel?  

Za službu vlasti se nikdy neplatilo. Za svobodu slova, projevu a právo veřejnosti platím nejvyšší cenu v České republice – insolvencí, hrozící strátou rodinného domku, možného vězení, ohrožení práce občanského novináře a činnosti dvou spolků se sídlem v domě. Podivná „odměna“ za 30 let služby rodné zemi ve Švycarsku a v České republice.

Je vypovídající, že o mé kauze vědí všechna média, ale nikdo z novinářů nemá odvahu - ani 30 let po listopadu 89, napsat o mně řádku. Pokud je potkám, raději se mi vyhýbají, nebo vymlouvají, že nemají čas…

Na mém případu se ukazuje, jak postkomunistické struktury v české justici dnes likvidují své novodobé „třídní nepřítele“. Pavla Wonku zlikvidovala komunistická justice fyzicky. Dnes se umlčuje třídní nepřítel materiálně.

Země, kde neexistuje nezávislá justice a nezávislá média, může na skutečnou svobodu a demokracii zapomenout. Všechno je jen „jako“. Je pouze na občanech, aby se situace změnila, bezpráví skončilo a právo začalo skutečně sloužit zemi, občanům. Ne různým partám, sledujícím pouze své osobní zájmy a svoji beztrestnost v páchání trestné činnosti.

Boj pokračuje. Držte palce!

 

Jan Šinágl, 9.11.2020

* * *

Díl první: „JUDr.“ Martin Michal – podvodník, zločinec, nebo těžce nemocný člověk?

Díl druhý: „JUDr.“ Martin Michal – podvodník, zločinec, nebo těžce nemocný člověk?

* * *

MS Praha 19.7.2018: Syn Martina Michala 8 let, jeho tchán 10 let – krácení daně a praní špinavých peněz. Média mlčí…

Aktivista Šinágl podle zpěvačky Vondráčkové popíral zločiny nacistů

Proč je Jan Šinágl v insolvenci ...

Bohorovní soudci aneb pozor na justici!

Zapomenuté 15. výročí „primitiva“ z Letné

* * *

„Právní stát musí prvořadě dbát na to, aby bylo všem měřeno stejně.“

Bývalá předsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.47 (15 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)