Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.03.2021 08:33
  Jak rikame v Indii; Atcha! Asi vis, nesetkava se muj ...

  Read more...

   
 • 02.03.2021 08:29
  Vážený pane Šinágle, jak je vidět, oba dva uctíváme ty správné ...

  Read more...

   
 • 02.03.2021 08:25
  Ke dni 2. února byla vakcína Sputnik V. jedinou, při ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 17:24
  Pane Šinágle, jsem hltavým způsobem nucen číst Vaše články. Jsem ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 17:08
  ... Před chvílí jsem vylezl z další dávky chemoterapie s tím ...

  Read more...

   
 • 01.03.2021 09:27
  Co všechno se dnes píše o Trumpovi, Bidenovi, mluvčí a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SolonS myšlenkou jeho založení přišel Čechoameričan a spisovatel Jan Beneš. Bohužel se už jeho založení nedožil…

Tento článek má pořadové číslo 10.605 od vzniku nového webu dne 16.2.2010. Bohužel se při transferu původního webu do USA články od 11.11.2004 staly nedostupnými (jejich celková návštěvnost byla 527.047). K nově publikovaným článkům v češtině, němčině a angličtině, príbyla nově i francouština. Každý týden jsou všechny publikované články v češtině rozesílány všem hlavním médiím, deníkům a novinářům v Bulletinu CZ. Nepravidelně jsou rozesílány Bulletiny D+E.   

Návštěvnost publikovaných článků není „explosivní“. Narůstá časem přeposíláním mezi odběrateli z celého světa, díky odkazům a vyhledávači Google.

Např. Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí. – dosáhla k dnešnímu dni  34.871 nejvyššího přečtení. "Wo andere ein Gewissen haben, ist da nichts"34.221 přečtení. Návštěvníky webu zajímá i můj životopis – 59.268 přečtení. Kontaky a tiráž dosáhly dokonce 125.889 přečtení.

Součástí webu je i YouTube kanál. K dnešnímu dni má 1001 odběratelů. Zaregistrován byl 9.1.2010. Celková návštěvnost k dnešnímu dni 1.210.482. Návštěvnost videí se pohybuje v řádech desítek, stovek, tisíců a ž desetitisíců. Vysoká návštěvnost není vždy znakem kvality videí, ale „kvality“ návštěvníků. Souvisí to s morálním stavem společnosti, která je snadno pomocí sociálních sití manipulovatelná. Proto vysoce kvalitní videa mají mnohdy návštěvnost v řádech desítek či stovek návštěvníků. Je už dáno přírodou, že kvalita bude vždy v menšině ve všech jejích formách. Jen ta může posouvat morálně a hospodářsky svět kupředu.

Dnešní datum je také 2. „výročí“ „návštěvy“ zástupce exekutora v mém domě. Byl v něm po nezjištěnou dobu a nikým nezávislým kontrolován. Ze zákona má být pořízeno video. Nebyla mi předána kopie, ani možnost jej shlédnout. Podle všech kontrolních institucí – MsP, PČR, ČEK, ÚOOÚ, exekuční soud, jemnovací soud, bylo vše v naprostém pořádku. Je děsivé, že mám zaplatit statisíce korun i „JUDr.“ Martinu Michalovi, podvodníkovi, zločinci a smilníkovi, za ohrožení jeho „dobré pověsti“. Jeho syn Antonín Michal se potatil…

Při „dluhu“ za svobodu slova cca 800.000,-Kč, vzniklých hlavně 6x udělovanými, maximálními pokutami soudního exekutora Mgr. Jana Beneše po 100.000,-Kč, mi byly zabaveny mé osobní věci, rodinné památky, dárky sponzorů pro děti na letním táboře, pracovní prostředky obou spolků se sídlem v domě - počítače s příslušenstvím (s následkem ztráty archivu nevyčíslitelné hodnoty za posledních 30 let mé práce pro rodnou zemi v CH a v ČR) v ceně cca 10.000,-Kč! Stále objevuji chybějící věci – v létě jsem našel jen prázdný obal od výkonné baterky a včera v sekretáři zcela náhodně otevřel krabičku se zlatým svatebním prstenem mé maminky, prázdná…       

Zirovnicky Tempel FB 2020Jako jedinému novináři v ČR mně soud „demokratické“ země zakázal psát o skutečnostech známých celé zemi, vyslovovat hodnotící soudy a psát co si myslím. Navíc mne trestá drakonickými tresty, jako bych byl miliardář, kdy se vůbec nebere v potaz sociální ochrana, ochrana obydlí, přiměřenost trestu, zdravotní stav (přechozený infarkt a dvě operace srdce) a opakované odsuzování ve stejné věci (chystají se další dvě žaloby). Bohužel k ESLP se přímo odvolat nemohu. Vnímám to jako poctu, svědčící o kvalitě a potřebnosti mé práce.

Hrozí mi tak bezdomovectví, ztráta možnosti pracovat pro dva spolky a neplacené profese občanského novináře. Je pro mne poctou, že mé nezávislé zpravodajství, které často obsahuje exklusivní zprávy a informace, nazývají moji přátelé „Občanskou ČTK“. Pokud to další vývoj umožní, bude můj web upraven – i s přehledem nejčtenějších článků za měsíc, rok, od jeho založení, a s uvedením návštěvnosti.  

Soudy nebraly vůbec v úvahu - ochranu bydlení (soudkyně řekla, mám dům, tedy dost peněz!), moji sociální situaci a opakované souzení ve stejné věci - tedy flagrantně porušovaly právo na Ústavou ČR zaručené právo na spravedlivý soudní proces.

Na okraj, chtěl jsem si nedávno u O2 předplatit nejlevnější nabídku na sledování fotbalu, podepsal smlouvu,  po jejím vložení systém hlásil insolvence. Technik už nepřišel.

Dne 24.11.2020 jsem podal trestní oznámení na komunistického poslance Stanislava Grospiče. Je smutné a vypovídající, že ho nepodal žádný poslanec z „pravicových“ stran. Nedivme se, když si poslanci „demokratického“ parlamentu zvolili svým prvním místopředsedou předsedu KSČM Vojtěcha Filipa 75% anonymních hlasů, usvědčeného agenta StB.    

Okno KSC 7.12.2020V roce 2008 jsem demonstroval v Brdech za US radar. Hrad Točník tehdy obsadili jeho odpůrci z řad komunistů za účasti ruské televize. Byl jsem „jediný proti všem“. Večer jsem doma našel v kuchyni kilový kámen a druhý na chodníku. Proletěl velkou razancí, okno se nevysypalo. Tehdy jsem si řekl, že okno nechám zasklít až KSČM nebude v parlamentu. Doufejme, že okno nechám zasklít příští rok.

V 50.letech se soudilo, likvidovalo a popravovalo také podle práva. Na budovách soudů SRN naleznete nápis „Právem ke spravedlnosti“. Na některých soudních budovách v ČR by mělo stát „Právem podporujeme zločin a zločince.“

Boj za svobodu slova, spravedlnost a nezávislost české justice, jako hlavních pilířů demokracie, pokračuje. Držme si palce!

 

Jan Šinágl

26. 11. 2020

* * *

9. výročí založení Sodales Solonis z.s. a 1. výročí exekuce za svobodu slova

Pozdrav soudruha poslance Grospiče k 17. listopadu!

Křišťálový fantom: Na 400.000 Čechů a Slováků bylo v letech 1948 až 1989 uvězněno. Veřejně se za zločiny komunismu omluvila jen Galina Vašová…

Zapomenuté 15. výročí „primitiva“ z Letné

* * *

Díl první: „JUDr.“ Martin Michal – podvodník, zločinec, nebo těžce nemocný člověk?

Ze života „lepší společnosti“ – na náš účet!

ESLP Robert Tempel: odvolání ČR zamítnuto! Premiér Arménie vyzývá k propuštění zločinných soudců!

* * *

„Svoboda projevu představuje jeden z nejdůležitějších základů demokratické společnosti a jednu z hlavních podmínek jejího pokroku a rozvoje každého jednotlivce. … Tato svoboda se vztahuje nejen na “informace” nebo “myšlenky” příznivě přijímané či považované za neškodné či bezvýznamné, ale i na ty, které zraňují, šokují nebo znepokojují.“

Ústavní soud České republiky

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)