Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 12.08.2022 12:59
  ... Podle vládního zdroje má nicméně horká kandidátka podporu ...

  Read more...

   
 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Staromak Klaus NO rouska 10.1.2021Také jsem se zúčastnil. Už na počátku mne zarazilo, že na rozdíl od předchozí, která skončila skandálem, jsem žádné masivní manévry PČR nezaznamenal – ani žádný incident. Tehdy byla PČRStaromak Klaus BMW 10.1.2021 přítomna už na hlavním nádraží a střežila všechny příchozí cesty na Staromák.

Akci pořádala iniciativa Otevřeme Česko. Lidé byli natěšeni. Že vystoupí Václav Klaus st. bylo pro mnohé překvapením. Nepochybuji, kdyby to bylo avizováno předem, mnoho účastníků by se nedostavilo (hostesky mezi účastníky rozdávaly létáčky na jeho novou knihu „Karanténa 2.0 – Svět už není kulatý“). Nepřijel ve Škodovce, ale v BMW (připomínám, že byl proti převzetí Škodovky v Mladé Boleslavi německou firmou VW). Nezapomínejme, že je autorem zločinné amnestie, mohl za totality studovat a cestovat po Západě, a že byl vyznamenán Puškinovou medailí představitelem zločinných struktur Ruska, prezidentem Putinem. Naše zájmy v EU Klaus hájit nikdy nebude, zato ruské „na věčné časy“. Proč tomu tak je hledejme v jeho minulosti. Archivy KGB skrývají stále tajemství, které umělo Rusko ve svůj prospěch vždy plně využívat.

Klaus je český „Quisling“, neboli kolaborant - a není zdaleka sám. Kolik takových v politice asi máme? Jeho svazky STB „KLUK“ a „REK“ byly včas skartovány. Tajná policie spis na Václava Klause založila v dubnu 1988, dva roky poté, co ukončila předchozí Klausův spis KLUK. Smysl druhého spisu, vedeného pod krycím jménem REK, není podle listu zřejmý. Spis byl tři týdny po sametové revoluci skartován spolu s dalšími dokumenty. V archivech ministerstva vnitra z něj nezůstalo ani torzo. Tajná policie po revoluci ničila spisy obecně ze dvou důvodů. Prvním byla snaha zatajit jména svých aktivních spolupracovníků. Václav Klaus už dříve uvedl, že ho důvody, proč ho StB sledovala, nezajímají. Porovnejme s mediálním štvanicí na premiéra Babiše jako „estébáka“, ohrožujícího celou zemi…

Suveréně nejlepší projev, oceněný největším potleskem, měl 18 letý maturant Matěj Gregor. Je-li zneužívaný, nebo ví velmi dobře co dělá, ukáže budoucnost. Jisté je, že politické strany potřebují „novou krev“, kterou budou mít pod kontrolou. U Xavera Veselého dostal samozřejmě prostor.

Matěj Gegor je autorem výzvy „Celé Česko šije“, projektu „Odchod EU“, kritikem Lisabonské smlouvy a podporuje referendum o vystoupení ČR z EU. Jeho názory na samostatné Česko jsou dětinsky naivní. Samozřejmě, že se ho novodobá, politiky dosazená a chráněná „levicová moderátorská hvězda“ nezeptala např. na hrozbu z Ruska a případné vrácení miliard dotací EU apod.

Požádal jsem pořadatele o možnost vystoupení. Pořadatel odešel do „štábu“ a sdělil mi, že odpovědní zasedají v kavárně naproti. Tam jsem narazil na zavřené dveře…

Tolik proklamovaná svoboda slova měla i na Staromáku své hranice. Byla to další manipulace s veřejností, kdy byla zneužita k „vyšším zájmům“ o kterých nemá tušení, stejně jako zřejmě někteří řečníci.

       

Jan Šinágl, 12.1.2021

P.S.

Klaus odešel na hodinu do restaurace, údajně na toaletu, samozřejmě bez roušky, informují média. Balíček s jídlem si neodnesl. Buďto jedl v restauraci, nebo má „vylučovací potíže“ a strávil čas na toaletě, nebo jen „vyprodukoval“ další účelovou provokaci, kdy dobře věděl, že ho média sledují. Vždy si dělal co chtěl, vzorně a bez odmluvy poslouchá pouze Kreml. Takovému člověku, až do jeho posledních dnů, budou občané ze svých daních platit královskou penzi, auto, řidiče, kancelář a další náklady. Zemi a jejímu obyvatelstvu způsobil nevratné materiální, ale především mravní škody!   

***

Finanční částka, kterou Luboš Xaver Veselý pobírá od ČRo za své pořady, zůstává nadále „rozhlasovým tajemstvím“?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.40 (10 Votes)
Share

Komentáře   

-6 #3 Jan Šinagl 2021-01-12 16:48
Muzeum paměti 20. století chystá letos výstavy či publikace

Pražským magistrátem zřizované Muzeum paměti XX. století letos plánuje dvě krátkodobé výstavy a vydání několika publikací. Zároveň bude připravovat stálou expozici a výstavu o sovětském maršálu Ivanu Koněvovi. Vyplývá to z žádosti i provozní dotaci 13,5 milionu korun od Prahy, kterou v pondělí schválili městští radní. Přidělení peněz ještě budou muset potvrdit zastupitelé. Instituce rovněž hledá nového ředitele. Založení muzea schválili pražští zastupitelé předloni v září. Formálně vzniklo k 17. listopadu 2019 ke 30. výročí sametové revoluce, loni pak začalo pořádat první akce a výstavy. Jako dočasné sídlo muzea vedení města zvolilo dosud nevyužitý barokní Dům pážat na Hradčanech. V budoucnu by se instituce mohla přesunout na strahovský stadion.
ČRo, 12.1.2021
-6 #2 Jan Šinagl 2021-01-12 16:41
Dobrota a zrada.

Dva dědové.

Pozor, neplést si dědu Klauze s dědou Mrázem.

Druhý je dobrý podporuje soudržnost a lidskou vzájemnost zvláště o Vánocích.

Naopak děda Klaus je pravý opak. Pracuje po celý rok, účastní se více demonstrací, aby podpořil rozdílnost názorů mezi občany a vytvářel tak dezorientaci a chaos.

Podporuje plán Ruska, kterému jde o manipulovatelno st společnosti.

K.Mrzílek
-6 #1 Jan Šinagl 2021-01-12 16:37
Lokajové ruské moci.

Nenechme se unášet různými „pravdami“.

Jakékoliv demonstrace, které podporuje pan Klaus a jemu podobní jde o podporování chaosu, aby občané byli dezorientovaní.

Tito rozvratníci podporují plán Ruska, kterému jde o manipulovatelno st státu.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)