Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.09.2021 17:58
  O latenci, skrytosti virů se moc nemluví. Zakotví se v organismu ...

  Read more...

   
 • 19.09.2021 15:45
  Odkazuji na SPC, což je obsáhlejší než příbalové letáky ...

  Read more...

   
 • 17.09.2021 13:49
  Když už i Česká televize zpochybňuje pravdivost „tečky za ...

  Read more...

   
 • 16.09.2021 13:50
  5 X NE ! Fašistická PROPAGANDA funguje na jednom principu ...

  Read more...

   
 • 14.09.2021 08:09
  Aktuální průzkumy k volbám prokazují, že je vyvíjen velký ...

  Read more...

   
 • 13.09.2021 16:48
  Vážený pane Šinágl, nemohu než souhlasit s Vašimi mě zaslanými ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rude stoleti 3 omluva KSC 21.5.2021Dne 21.5.2021 jsem si tuto výstavu prohlédl. Havlickuv Brod pozvanka 210820Nesděluje nic nového a rozhodně nevytváří dojem takové hrůzostrašnosti, jako výstavy o nacismu. Zločinná komunistická ideologie stála mnohem více obětí než nacismus. Statistiky počtu obětí komunismu výstava nenabízí a neměl jsem ani dojem, že by budila velký zájem. Jeden panel už byl poškozen, kým asi?

Vzpomněl jsem si na výstavu o zapomenutých zločinech komunismu plk. v.v. Josefa Musila, která ukazuje skutečné hrůzy komunismu. Letos zemřel, ale stačil ještě sám odvést neuvěřitelnou práci, kterou měly dávno odvést k tomu určené instituce. Společně jsme uspořádaly cca dvacet výstav s vernisážemi, včetně Senátu, Sněmovny, Teologické fakulty UK, kláštera Želiv či na Svatém Kopečku. Ačkoliv zvána, média se nikdy nedostavila, vyjma veřejnoprávní ČT, která natočila krátký rozhovor s kardinálem Dominikem Dukou na sv. Hostýně, ale z výstavy neukázala nic. Plk. Josef Musil mi krátce před svým skonem celou výstavu odkázal. Nabídnu ji i Muzeu Kampa paní Medy Mládkové.

Všech 24 panelů o zločinech komunistů v letech 1948-1989. Měly by být součástí vyučování na školách všech stupňů, aby varovaly a abychom nezapomínali. V den barbarské okupace 21.srpna, vysílala veřejnoprávní ČT1 na prvním programu od 20:10 hod. „Četnické humoresky“. Urazila tak všechny oběti okupace!

Nacističtí zločinci jsou dodnes stíhání, souzeni a odsuzování bez ohledu na věk. Znáte nějakého komunistického zločince, který by byl po II. světové válce souzen a odsouzen k trestu smrti?

 

Jan Šinágl, 25.5.2021

***

Plk. v.v. Josef Musil nám připomíná zapomenuté zločiny komunismu - abychom nezapomínali!

Sv. Hostýn 5.9.2020: XXVIII. Muklovská pouť – zapomenuté zločiny KSČ připomněl především plk. v.v. Josef Musil - v mém vystoupení jsem připomněl hodnotu svobody slova a projevu!

Jediné místo v České republice, kde proběhla důstojná vzpomínka na 52.výročí barbarské okupace ze srpna 1968 a kde byla ke shlédnutí celá pravda, dodnes zamlčovaná!

***

Za usmrcení elektrickým proudem na hranicích 303 korun!

Komunističtí zločinci Štrougal a Vajnar nebudou souzeni, trpí demencí. Zdravotní posudek vypracovali jejich bývalí podřízení

***

„Vidím zemi, zemi rudou,

zemi vyžranou a chudou.

Nad ní hvězda pěticípá,

Pod ní lidstvo hlady chcípá.“

Lidová slovesnost z normalizační doby

***

Memento – NIKÉ Bohyně Vítězství

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2021-07-31 10:39
Výstava největší zvěrstva komunistického režimu.

Tato výstava je jistě skvělý počin, aby také mladí poznali co jsou to komunisté a co od roku 1921, kdy byla strana založena, spáchali. Tato výstava je však výstavou pouze po určité krátké období. Srovnáme-li zvěrstva nacismu respektive informování veřejnosti o nacismu v médiích, jde o srovnání nesrovnatelné. Nacismus je v televizi po desítiletí na pořadu každého dne. Vnuci našich vnuků budou vědět co to byla nacistická ideologie, ale o zvěrstvech komunismu budou vědět pramálo. Už dnes se o hrůzovládě komunismu píše na informačních tabulích na ďáblickém hřbitově a na Újezdě u u lidských trosek vracejících se z komunistických pracovních lágrů, pouze jako o době útlaku. Nic konkrétního o komunistech v nápisech není. Nevím zda se Česká televize pochlapí a bude dnes a denně vysílat pořady o komunistickém režimu, který tu byl šestkrát déle nežli nacismus a ve svých zločinech pokračuje v Asii. Pozabíjel bez války desítky milionů občanů. To, že po převratu se dostali komunisté opět do demokratického parlamentu je výsměch všem mrtvým na ďáblickém hřbitově, umučeným v hradčanském domečku, rozvráceným rodinám. Nikdo z těch co páchali násilí na nevinných občanech a podepisovali rozsudky smrti nebyl v pseudodemokrati ckém porevolučním režimu souzen a odsouzen. A to od Aše po Peking a od Severní Koreje po kambodžský Pnom Penh.

K. Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)