Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2022 18:17
  Traduje se, že před odjezdem do Československa si nechal ...

  Read more...

   
 • 26.05.2022 18:10
  Co jsme dlužni nejen Emerichu Rathovi? V roce 2004 prošel ...

  Read more...

   
 • 26.05.2022 18:05
  Fotky: Putin a Zelenskyj mezi zraněnými. Jeden v pohovu, druhý ...

  Read more...

   
 • 26.05.2022 15:18
  Zdravím vás pánové, tak přestože jsem myslel, že rozsudkem ...

  Read more...

   
 • 26.05.2022 10:15
  Lidé už si protokolární dary neprohlédnou. Fiala ukončil ...

  Read more...

   
 • 22.05.2022 11:03
  Bezprostředně před tímto historickým zlomem napsal Havel ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Cap Filip Raperswil 2021Filip Čápsyn zakladatele našich letních táborů Františka Čápa, poznával tábor už jako batole. Dnes je mu 17 let, reprezentuje ČR a loňskou sezonu byl nejlepším střelcem ve švýcarské juniorské lize. Letos v létě podepsal smlouvu s HC Davos, takže ho možná uvidíme na tradičním vánočním turnaji v ledním hokeji v Davosu. V poslední sezóně zabránil reprezentačním zápasům koronavir. Filipovým  vzorem je hokejový reprezentant Filip Zadina. Mají podobný styl hry a myšlení. Zúročují se tak léta tréninkové dřiny. Držme Filipovi palce.

 

Kouskova Sara a poharSáře Kouskové je 21 let. Je nejlepší českou golfistkou ve své kategorii. Byla vybrána na prestižní golfovou akademii v Austinu ve státě Texas v USA. Byla ve výběru osmi děvčat z celého světa (z Evropy byly vybrány pouze dvě). Odkaz na její „full bio“. Po ní jezdil na tábor její mladší bratr. I Sáře držme palce.

Jméno třetího vám zatím neřeknu, zato tento příběh, který se udál rychle a spontánně: Během letošního prvního turnusu jsem zastihl tři chlapce u tréninkové lezecké stěny. Ptám se: „Kolik uděláte dřepů na jedné noze?“ Zvládl to jeden. Načež povídá, že má propracované svalstvo z tréninku. „Jaký sport děláš?“  „Snowboarding a jsem reprezentant“. Kamarád se ho ptá: „Co je to reprezentant?“ „Když si nejlepší ze všech, tak si tě vyberou a reprezentuješ Českou republiku.“ Ohromila mne přirozenost vyjádření, prosta chlubení a vyvyšování se nad druhé.

Věřme, že se hoši nenechají nakazit prostředím, které je očekává, zůstanou jací jsou, obstojí a začnou ho měnit k lepšímu. Určitě také o „neznámém“ snowboardistovi jednou také napíši jeho příběh. I jemu držme palce, jako o Filipovi a Sáře:-)

 

Jan Šinágl, 19.7.2021

***   

Letní tábor Praskolesy 2017: potěšte se nádherným videem

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (10 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)