Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...

   
 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Aktualizováno 25.10.2021: REFLEX 21.10.2021: První médium našlo odvahu napsat pravdu o ing. Marku Gábovi

Aktualizováno 11.10.2020: Protokol z jednání KS Ostrava o justičním masakru u OS Ostrava

***

Odvolací líčení na KS Ostrava ve věci údajné "pomluvy" rozhodnutím neskončilo. (Ještě jsem nezažil, aby na programu jednání soudu ,nebyla uvedena jména soudců?)

Dvoracek a KramnyKS Ostrava prg Gaba 23.9.2021Po 1,5 hod. bylo líčení odročeno - "Z důvodů nových námitek obžalovaného a návrhů na doplnění dokazování, bylo veřejné líčení odročeno za účelem porady senátu a vyhlášení rozhodnutí..." - na 26.10.2021 od 8:00 hod. Odvolání do výroků nalézacího soudu bylo skvěle odůvodněné.

Ještě než se veřejnost v počtu 4 lidí stačila posadit, soudce zakázal pořizování zvukových záznamů, fotografií a videa. Musel jsem ho poučit o porušování zákona – viz zvukové záznamy níže. Ing. Marek Gába se obhajoval sám (nenašel žádného odvážného právníka, který by vydržel, resp. odolal tlaku). Doložil přesný přepis protokolací, které byly prokazatelně zmanipulované a soupis všech pochybení OČTŘ.

Žádné dokazování se neprovádělo. Soudkyně přečetla rozsudek a pan Gába přečetl odvolání, 3 doplnění a doložil další důkazy. Krajská státní zástupkyně přednesla závěrečný návrh, kdy setrvala na původním návrhu (upozorňovala soudce ukazováním na hodinky, že žalovaný mluví příliš dlouho!). Právní zástupce žaloby Mgr. Rybář to jen jednou větou doplnil.

Porada senátu ohledně návrhu na doplnění dokazování a vyhlášení rozhodnutí v překladu znamená: návrhy na doplnění dokazování se zamítají a odvolání se podle § 256 tr. řádu zamítá. Žádné dokazování nebylo provedeno. Není jím pouhý přednes odvolání, doplnění odvolání, čtení rozsudku a vyjádření st. zástupce.

Podle vyjádření znalců ostravských justičních poměrů, resp. justičního Palerma, se jeho odvolání prakticky zamítlo. Pokud by tomu tak 26.10.2021 bylo, jistě pan Gába využije mimořádný opravný prostředek a odvolá se k Nejvyššímu soudu.

Nelze vůbec vyloučit možnost, že KS Ostrava vrátí toto neuvěřitelné justiční bahno soudkyni OS Ostrava JUDr. Janě Bochňákové. KS Ostrava by tak nechal soudkyni v jejím napáchaném bezpráví a svinstvu osamocenou.

Zvukové záznamy KS Ostrava 23.9.2021:

Z dokumentu Pochybení OČTŘ v Ostravě ze dne 23.9.2021:

 • ve spisu chybí 19 úředních záznamů z policejního spisu
 • policejní komisař por. Ing. Bc. Kolibač neumožnil pořídit kopie z elektronického policejního spisu
 • Do dnešního dne neprovedla soudkyně jako důkaz posudek znaleckého ústavu LF UP Olomouc z 20.11.2018, jeho 1. doplnění z 29.10.2019 a jeho 2. doplnění z 11.3.2020, který jednoznačně vyvrátil všechny znalecké závěry MUDr. Dvořáčka (soudkyně neustále zkouší zadat nový znalecký posudek, který jí bude vyhovovat. J.Š.)
 • novináři Janu Šináglovi, píše o kauze od samého počátku, byla od 1.10.2020 zakázána účast na dalších líčeních, přestože byl označen za důvěrníka.

O případ pana Gáby se již konečně začaly zajímat i média.

 

Jan Šinágl, 25.9.2021

***

Ing. Marek Gába, aneb justice ve stylu 50.let: odvolání a doplnění odvolání proti rozsudku pomluvy.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.89 (9 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)