Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 19 @14:00 -
ÚS ČR: Robert Tempel
pá říj 22 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 19.10.2021 18:00
  Senátor: Nechali by prezidenta umřít „Myslím si, že pan premiér ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážená paní Miklíková, děkuji Vám. V den 100.výročí narození ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážený pane Šinágle, Česká televize ve svém programu pravidelně ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 14:05
  Dne 14.10.2021 jsem poslal ČT dotaz po telefonickém rozhovoru ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  EB: Andrej Babiš vyhodil 18 ruských špionů a rozbil dvě ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  Kdyby mohli Piráti do nové koaliční smlouvy prosadit tento ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KVH Etzler 4.10.2021Etzler avers 2021Debata byla spojená s autogramiádou už druhé knihy. Po „Kdoví, kde budu zítra“, byla právě vydaná druhá „Novinářem v Číně – proboha co jsem to udělal?“. Měla mít 800 stránek, což vydavatelé nedoporučili. Bude následovat vydání II. dílu.

Bohužel natočené video KVH dosud není na jejích webových stránkách. ZDE si můžete poslechnout zvukový záznam celé debaty, včetně mého vystoupení a vstupů do debaty (od 1:01:40 hod.). Dotaz ke zpravodajce ČT v Číně Barboře Šámalové (1:10:20 hod.). Škoda, že byly povoleny pouhé tři dotazy. Dříve trvaly podobné debaty mnohem déle, tato pouhých 75 min. Níže výtah podstatného. Účast zástupců veřejnoprávních médií jsem nezaznamenal.Etzler revers 2021

V Číně lze jen pracovat a chlastat – Z KLDR neutíkají lidé kvůli politice, ale kvůli hladu. Tajná krize, i OSN mlčí, nepopudit Čínu – Za jednu hodinu propil roční plat farmáře – Zčervenal Tvrdík, Nečas i Paroubek – Jde jen o peníze -S nestrašnějším diktátorem světa se setkal prezident Zeman 5x. Nikdy nereprezentoval zájmy ČR – HOME CREDIT Petra Kellnera měl v Číně 1300 zaměstnanců, po setkání Zemana se Si Ťing-pingem jich byly desetitisíce – Udělali z ČR užitečného idiota – Ožralý Zeman vystoupil s krtečkem v čínské televizi, Číňané se s údivem ptali: „On je fakt váš prezident?“ – Havla Čína neměla ráda, ale respektovala, protože s nimi hovořil z pozice vládce, presidenta suverénní země. Číňané respektují sílu, ale opovrhují poskoky.

Přes ČR cestovaly stovky čínských agentů do západní Evropy, nikdo je neprověřoval, kam zmizely. Těžko to byli podnikatelé, otázka na BIS – Babiš Číně dluží miliardy (Jaromír Soukup také, pozn. J.Š.) – Z investic a slibů se neuskutečnilo vůbec nic – Kundera je nejpopulárnější český spisovatel v Číně, Havel je vydáván tajně – Komunisté po 1000 letech dovedli do dokonalosti nejefektivnější a nejkrutější otrokářský systém světa – Děti komunistických papalášů studují v zahraničí – Špatně postavené školy, tisíce mrtvých, 40 milionů lidí žije ve skalních jeskyních - Možnou jiskrou může být EVEGRAVE. Nespokojenost je obrovská, nebude stačit 5 milionů, ale 50 milionů mrtvých, než Papinův hrnec vybuchne – Nevsadil bych ani haléř, že budou komunisté u moci za 20 let – Oteplování je pro ně zbraní, nemají zájem o zelenou energii – Švýcaři nepřistupují jako lokajové k Číně, tvrdě a úspěšně vyjednávají a podporují své podnikatele v Číně, přitom Tibet má své organizace i ve Švýcarsku – Porovnání studentky lingvistiky-čínštiny a žurnalismu z Olomouce reportáží Tomáše Etzlera a redaktorky ČT Barbory Šámalové – všimla si naprosto nevysvětlitelných editoriálních změn, jakým způsobem byly reportáže vybírány, nechápala jak je to vůbec možné. Její diplomová práce je k dispozici jako každá diplomka. Zeptala se Tomáše Etzlera, zda jeho zmizení z obrazovek ČT nesouviselo s nástupem Miloše Zemana do funkce s tím, že se vyhýbá konspiračním teoriím. Místo odpovědi se ozval v KVH smích publika. Barboru Šámalovou nezná, proto ji nehodnotí.

Na pozvánce nebylo uvedeno, že vstup do KVH je pouze pro očkované…

 

Jan Šinágl, 10.10.2021

***

Kdo ví, kde budu zítra

Spolupracovník KGB Jurij Bezmenov o propagandistických metodách Kremlu (1984)

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)