Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...

   
 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Irving kresbaIveta Irvingova a Bata ElectraVše začalo nezaviněnou dopravní nehodou a skončilo vydražením domu Ivety Irvingové. Zvukový záznam z jednání soudu. Na začátku a na konci jsem vystoupil, nemohl jsem jinak. Další jednání bylo nařízeno na 21.1.2022 od 14:30 hod.

V jednání insolvenčního správce došlo od počátku k řadě protiprávních úkonů, navíc za zády paní Irvingové. Dům je součástí památky a odkazu našich pilotů RAF a měl by splňovat to, za čím paní Irvingová jde od počátku – stát se součástí dědictví a odkazu hrdinů naší země a pro veřejnost poutavým a živým místem poznávání čs. historie.

***

SABATON za našeho jediného maršála letectva Karla Janouška a výzva Věry Čáslavské!

 ***

Plakat spolek gen. Irving

Ani odškodné za nezaviněnou dopravní nehodu není dořešené. Původní soudkyně jednoznačně po složitém dokazování prokázala oprávněnost všech nároků poškozené Ivety Irvingové. Bohužel však docházelo k dlouhým průtahům v řízení či účelovým prodlužováním sporu ze strany žalované pojišťovny. Mezitím tato soudkyně z důvodu dlouhodobé nemoci musela celou agendu předat a nová soudkyně již měla na odškodnění jiný názor. Ze žalované částky 1.900.000,-Kč s přísl. poškozená za 12 let souzení obdržela jen cca 1/5. Hlavní část vzdor relevantním argumentům získal insolvenční správce a neprojevil nejmenší snahu získat další právněné peníze pro poškozenou. Zřejmě už má dost…

Dostavil se nový právní zástupce žalobců JUDr. Julie Šindelářová. Podala námitku proti mnou pořizovaným zvukovým záznamem na veřejném jednání (byla poučena soudkyní i mnou co říká zákon). O svých právnických kvalitách moc nepřesvědčila (její web není funkční). Hovořil jsem s ní krátce před začátkem jednání. Připomělo mi to komunistickou dobu a její způsoby. Nepřekvapuje, že zastupuje žalobce, jejichž morální „hodnoty“ mají zřejmě blíže ke komunistickým než těm ze slušného světa.  

Reichl Pravomil Thamova 10 PlzenKousek od soudu v ulici Thámova 10, naleznete pamětní desku plk. Pravomila L. Reichla, účastníka 2. a 3. odboje, nositele Řádu Bílého Lva a mnoha dalších vyznamenání. Zemřel v den, kdy se chystal vykonat popravu českého „Eichmanna“ JUDr. Karla Vaše. Ve svém domě byl nalezen až za tři dny po infarktu, svým kamarádem plk. Lubošem Hruškou, který také nechal zhotovit pamětní desku – viz fotografie.  

Mnohonásobného vraha československých vlastenců Vaše jsem jednou navštívil v domově důchodců, krátce po pietní vzpomínce na gen. Heliodora Píku před budovou GŠ AČR. Kdybych tehdy věděl co vím dnes, možná bych naplnil misi plk. Reichla a zachránil mu tak život. Byl poslední obětí Vaše. Jak by asi rozhodly české soudy, pokud bych vykonal spravedlnost, kterou měly už dávno vykonat samy? Zřejmě by následovalo vězení, s možností udělení amnestie, pokud bychom ovšem měli na Pražském hradu osobu, která ctí skutečné mravní hodnoty…

Následně jsme přijali pozvání Ivety Irvingové s druhým účastníkem za veřejnost panem Mařatkou, členem zapsaného spolku „Patrioti odkazu gen. Jana R. Irvinga“. Shodou okolností měla narozeniny v těchto dnech jako autor těchto řádek. Jako narození ve znaku „Střelce“ jsme je patřičně společně oslavili. Doufejme, že naše boje se stále dají vyhrát i bez použití střelných zbraní. Nicméně jsem si neodpustil při odchodu ze soudní síně poznámku směrem k soudkyni, že by i dnes měl genmjr. Irving důvod a cíle, kam vrhat letecké bomby ze svého bombardéru, jako poslední řešení…

Ve jménu vzpomínek, odkazu a památky všech pilotů RAF jsem si dovolil pořídit tuto FOTOGALERII.

K tématu doporučuji film Hřbitov pro cizince!

 

Jan Šinágl, 10.12.2021

***

Nejen dceři generála… i nám se to může stát

Dcera genmjr. Jana Romana Irvinga, pilota RAF, přišla o dům v exekuci, díky nezaviněné dopravní nehodě!

Hovoří Iveta Irvingová organizátorka a moderátorka „NA KŘÍDLECH ZA SVOBODOU“

Vojáci, kteří neztratili čest – plk. Luboš Hruška…

Hřbitov pro cizince

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)