Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út pro 12 @19:00 -
Praha: Vymazat ukrajinský národ

Nejnovější komentáře

 • 01.12.2023 19:08
  Venezuela is under the enormous influence of Russia, Iran and ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:07
  Venezuela je pod obrovským vlivem Ruska, Íránu a Číny. Potvrzují ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 17:21
  Dědictví bolševického hnusu Ad LN27.11.: Disidenti vyhráli a ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 14:38
  „… Nejméně milion kritiků společnosti se po takovém dni ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 10:01
  „… Nejméně milion kritiků společnosti se po takovém dni ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 09:59
  „… Nejméně milion kritiků společnosti se po takovém dni ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kampa_napis_NYPomníček je sice malý, nenápadně umístěn v rohu pod Karlovým mostem, ale díky za něj! Má o to větší cenu, že byl pořízen dobrovolnými hasiči z Prahy 1. Byl odhalen už před rokem, 11.9.2010 a letos „znovuodhalen“, doplněn o hasičskou helmu, trávník nahrazen dlažbou a plotem, po celou noc je osvětlen. Smutné, že na webu Magistrátu hl. m. Prahy, není o této významné události zmínky.  Nepřekvapuje, že se pietního aktu nezúčastnil prezident Václav Klaus – nepochybně by určitě letěl do USA, kdyby byl ovšem pozván. Alespoň vyslal svého kancléře Jiřího Weigla na pietní akt do baziliky sv. Jiří. Nadcházející výstavu o pokladech Kremlu na Pražském hradě si určitě ujít nenechá, tak jako naše veřejnoprávní ČT, která jak o pietním aktu na Jungmannově náměstí a skvělých projevech, tak o tomto pomníčku v rámci „vyváženosti“ zpravodajství, pomlčela.

Zatím jsem v českých médiích nenašel dopis Abrahama Lincolna matce pěti synů, zahynulých ve válce, který v New Yorku dne 11.září 2011 přednesl bývalý president USA George Bush. Jakmile ho obdržím, zveřejním jej i českým překladem. ZDE jsou fotografie, pořízené 14.9.2011.

 

Jan Šinágl, 15.9.2011

 

Vážená paní.


V archivu Válečného Departmentu státu Massachussetts mně vojenský zástupce (Adjutant) ukázal záznam, že jste matkou pěti synů kteří zemřeli hrdinskou smrtí na válečném poli.

Jsem si vědom toho, jak ubohé a bezvýznamné musí proto pro Vás být má slova kterými se Vás pokouším v zármutku nad takovouto nepředstavitelnou ztrátou potěšit. Ale já sám se nemohu vyhnout nutkání a nutnosti vyjevit Vám slabý dík v naději, že v tomto najdete i trochu útěchy za vděčnost a díky Republiky pro kterou zemřeli.

Jen se modlím aby Vám náš Otec na Nebesích co nejvíce zmírnil bolest ve Vašem zármutku a ponechal Vám jen krásné vzpomínky na Vaše drahé, nyní ztracené, a zároveň velebnou hrdost jež Vám plně náleží za tak obrovskou oběť položenou na oltář svobody.

Váš, nanejvýše upřímně a uctivě,


A. Lincoln

(Georg Bush, 11.9.2011, New York)

Američané rozezněli zvony, četli jména obětí z 11. září

Hasiči uctili na pražské Kampě památku zemřelých amerických kolegů

Američané vzpomínají na oběti 11. září

VIDEO: Newyorští hasiči mají na Kampě pomník

 

Ahoj Honzo,

k Tvemu clanku https://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/i-praha-ma-trvalou-pamatku-na-statecne-new-yorske-hasice.html bych chtel take poznamenat, ze cesti hasici nezapomneli na sve newyorske kolegy pri 9/11. Muj kamarad Jiri Knap st. - prazsky hasic v.v. jim hned po 9/11 zaslal jmenem prazskych hasicu kondolenci, a kdyz byli u nas na navsteve v Montrealu v zari 2004 tak jsme zajeli do New Yorku, kde za sebe a prazske hasice polozil v St.Paul's Chapel kytici se stuhami a napisy v anglictine i cestine: In memory of our comrades from FDNY - Firemen from Prague, Czech Republic / Na pamatku nasich kamaradu z FDNY - Hasici z Prahy, Ceska republika. Prikladam fotky jestli nejakou chces uverejnit.

Srdecne zdravi

Lada Křivánek, 26.9.2011

 

P.S.

Fotografie z kaple sv. Pavla jsem přidal do fotogalerie z Kampy. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #1 Jiří Kraus 2011-09-15 13:56
Nevěděl jsem o něm. To místo v nejbližších dnech navštívím.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)