Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Paumer_bystaMilan Paumer, člen odbojové skupiny bratří Mašínů a poděbradský rodák, byl včera zastupitelstvem města Poděbrady uznán hodným, aby mu byla vzdána čest, umístěním pamětní desky s jeho bystou na významem tomu odpovídajícím místě. Všechna čest zastupitelstvu města (mimochodem jedno z mála velkých měst, kde není zastupitel města ani jeden komunista). Zúčastnil jsem se s přáteli a členi NFMP (Nadační Fond Milana Paumera) zasedání a měl možnost z řád veřejnosti vystoupit, spolu s předsedou NFMP Jiřím Cihlářem a historikem Petrem Blažkem. Všichni přítomní ocenili skutečně demokraticky vedené zasedání. Bylo přenášeno přímo internetem, zvukový záznam schůze bude umístěn v archivu na webu města, jako každé jiné veřejné zasedání zastupitelstva.

 

 

Pořídil jsem několik fotografií, včetně pamětní desky manželů Zdeny a Josefa Mašínových v prostorách zámku, kde bude i zřejmě v jejich blízkosti umístěna pamětní deska s bystou Milana Paumera. Je až mrazivě symbolické si tak připomenou, že pplk. Josefa Mašína popravili nacisté a jeho ženu připravili o život nelidským zacházením komunisté. Další nezpochybnitelný příklad zločinnosti obou ideologií. Také stojí za poznamenání, jak zaznělo v naší diskusi s přáteli v Poděbradech, že zatímco pplk. Josef Mašín byl nacisty mučen, aby se dozvěděli pravdu a jeho statečnost ocenili, komunisté mučili, aby si vynutili lež.

Masinovi_deskaDiskuse byla velmi zajímavá, poučná, přínosná a jistě i pro mnohé přítomné osvětová. Stojí za poslech celá, jsou v ní zastoupeny snad všechna spektra názorů a pohledů naší současné společnosti na činnost a význam odbojové skupiny bratří Mašínů. Věřím, že účast jejích zastánců a jejich veřejná vystoupení v diskusi, pomohla k vítěznému hlasování na které mohou být město Poděbrady a jeho občané právem hrdi.

I. část diskuse: 0:10 – zastupitel Ing. Fiala, návrh usnesení, 38:40 – historik Petr Blažek, 58:45 – předseda NFMP Jiří Cihlář.

II. část diskuse (kratší): 7:45 – Jan Šinágl

Věřím, že Milanovi Paumerovi, v den jeho nedožitých 81. narozenin, bude vzdána úcta jeho památce a odkazu,  odhalením jeho pamětní desky s bystou.

 

Jan Šinágl, 15.9.2011

 

Deník.cz: Paumer ze skupiny Mašínů bude mít pomník – aneb jak jsem „hecoval“...?

Milan Paumer mezi dětmi

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

+1 #4 Jan Šinagl 2011-09-15 14:57
Tak jsem to vůbec nemyslel:-) Vysílat optimistický a motivující signál o řešení a Vaší síle je mnohem lepší, než vyjadřovat obavy ze soupeře:-) J.Š.
0 #3 Jiří Kraus 2011-09-15 14:35
Cituji Jan Šinagl:
Prosím, zakažme si negativní myšlenky, postoje a jejich zveřejňování. Ničemu a nikomu nepomohou, leda právě "vandalům a soudruhům". Mohou zničit první, ale na desátou už sílu a odvahu mít nebudou:-)J.Š.

Zakázat si negativní myšlenky je jako problém schovat tak jak to mnohdy dělají naši volení zástupci.
+1 #2 Jan Šinagl 2011-09-15 14:16
Prosím, zakažme si negativní myšlenky, postoje a jejich zveřejňování. Ničemu a nikomu nepomohou, leda právě "vandalům a soudruhům". Mohou zničit první, ale na desátou už sílu a odvahu mít nebudou:-)J.Š.
0 #1 Jiří Kraus 2011-09-15 14:07
Již teď mám obavu z vandalů a běsnících soudruhů, že jí zničí.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)