Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rada CT I. 22.6.2022Rada CT II. 22.6.2022

Aktualizováno 22.7.2022: „Marku, s tebou bych nikdy nepracovala“ - I Reportéři ČT musí poslouchat „deep state“…

***

ČT by nejvíce prospěla zemi, kdyby omezila denní vysílání jako na svém počátku – nekultivuje, dekultivuje, udržuje zemi v jejím plebejství, maloměšťáctví a provincionalimu. J.Š.

***

Zasedání Rady ČT je pro normálního člověka utrpením. Neubránil jsem se poznámce během přestávky, že jestli se takto bude kontrolní orgán veřejnoprávní ČT chovat i nadále, koleduje si o novodobou defenestraci. Řeší se vše možné, jenom ne to hlavní, prokazatelné selhávání veřejnoprávní služby ČT. „Myslí“ se jen zákony, zájmy v pozadí, kdy zdravý rozum zůstává na posledním místě.

Přikládám zvukový záznam mého krátkého vystoupení na závěr zasedání. Připadal jsem si jako nevolený „občanský radní“, za kterým jistě stojí mnohem více hlasů slušných, vzdělaných a kultivovaných  občanů, než za většinou politiky zvolenými členy Rady. Věcně a knstruktivně se dokázal vyjadřovat pouze radní Šafařík. Uznání zaslouží za věcné a profesionální vedení schůze místopředsedy Rady ČT Jiří Šlégr. Škoda, že nebyl zvolen jako nový předseda ČSLH.

Mimochodem kolik má zahraniční redakce ČT zpravodajů v zahraničí? Jsou opravdu na všech místech zapotřebí a dodávají exklusivní, závažné zprávy, skutečné zajímající a obohacující veřejnost? Smekám před jejich prací na Ukrajině. Za nejlepšího českého novináře považuji Tomáše Etzlera. V roce 2008 pracoval pro ČT na LOH v Pekingu, nezbyla ne něho novinářská akreditace, protože „rodinní příslušníci“ ČT měli přednost. Rozdělili si akreditace přednostně mezi sebou. Potřebnou akreditaci mu zajistila jeho švýcarská manželka, pracující pro švýcarskou televizi. Český novinář tak posílal zprávy do ČR jako „švýcarský“. Jeho film NEBE jsem také finančně podpořil – konečně ho lze shlédnout – doporučuji!

Ocitl jsem se tak po čase opět „v televizi“:-) Upřímně, po vystoupení v takové televizi  netoužím. Vystupuje v ní kdekdo, neexistují skutečné, demokratické, věcné a obohacující  střety názorů, kultivované pořady, povznášející mravně upadlou zemi. I kdyby se na její „diskusní“ pořady díval milion diváků, dívá se na obrazovku vždy jen jedna miliontina, která se vyjádřit nemůže. Mnohem raději mluvím denně s občany všech věkových kategorií, kde je skutečná, oboustranná výměna názorů, která mění a obohacuje, více než věčné řečnění politiků o ničem, urážející často i průměrnou inteligenci.

Vše je shrnuto v tomto dokumentu, který jsem předal radním, gen. řed. ČT, vedení ČT a zájemcům z řad zaměstnanců ČT. Potěšilo mne, že zejména mladí projevili zájem.

 

Jan Šinágl, 24.6.2022

***

KVH 21.6.2022: „Diskuse“ o médiích, nesouhlas vyjádřil pouze jeden občan

Komunistická justice v Ostravě řádí jako v 50. letech

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)