Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Mrzilek Karel IIjpgStrasnice Karel Mrzilek 27.7.2022„Máme bohužel tu vlastnost poukazovat hlavně na chyby a neomlouvat. Kdežto komunistické zločiny a jejich vykonavatelé zůstávají v klidu. Doba společného nadšení za Havla je skvěle narušena a Češi spontánně dnes tuto dobu pomlouvají, a nevidí, že  vlivem východních hoaxů pochodují tam, kde je chce východ mít.“

***

S tímto výjimečným člověkem se rozloučil jeho syn Michael a devět přátel, dne 27.7.2022 v malé obřadní síni krematoria v Praze ve Strašnicích.

Pan Karel Mrzílek mi velmi pomáhal jako zkušený, znalý, moudrý člověk, znalec českých a světových dějin a české povahy. Mnoho jeho postřehů, komentářů a článků je i součástí těchto webových stránek. Čest jeho památce - vskutku výjimečný člověk, kterému za mnohé vděčím a nebudu moci nikdy být dost vděčný. Ve smyslu jeho odkazu budu, i jeho jménem a ve jménu jeho památky, ve své práci pokračovat. Byl to můj duchovní učitel, oceňoval potřebnost mé práce, moji občanskou angažovanost. Veřejnoprávní média o něho nikdy neprojevila zájem, ačkoliv měl lidem mnohé co říci a co se z nich široká veřejnost nemá možnost stále dozvědět... 

Můžete si poslechnout zvukový záznam posledního rozloučení, kde o životě pana Mrzílka velmi hezky promluvila paní Milada Vorlová, jeho dlouholetá kamarádka a přítelkyně (od 4:10 min.). J.Š.

 

Buďme vstřícní a palec nahoru

Opustil nás navždy spoluzakladatel internetové TV Prahy 7

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #3 Jan Šinagl 2023-03-05 13:02
Dobrý den, pane Šinágle,

jmenuji se Erik Ryšlavý a před nějakou dobou jsem se dozvěděl velmi smutnou zprávu v podobně úmrtního oznámení pana Karla Mrzílka. Nyní jsem našel i Váš krátký záznam o této události na Vašich internetových stránkách. Osobně ho znám od roku 2015 a byl to jeden z nejzajímavějšíc h lidí, kterého jsem kdy poznal.

Velmi jsem na něm oceňoval jeho pokoru a lidskost a to i přesto, že byl vzdělaný a zkušený muž. Vždy se mnou jednal jako se sobě rovným, a to i přesto, že nás dělilo přes 60 let. Sdíleli jsme společnou vášeň v podobě cestování, geopolitiky a poznávání různých kultur. O tom jsme často mluvili. O jiném tématu jsme mluvili ještě častěji - bylo to náboženství. Často jsme spolu četli Bibli a diskutovali nad různými tématy. Úcta k této knize a k jejímu autoru je další věcí, pro kterou jsem si pana Mrzílka velmi vážil.

Rád bych se s Vámi spojil nebo krátce sešel a dozvěděl se o jeho závěrečné fázi života víc. Poslední období, zejména po jeho zlomenině krčku, jsme spolu byli v kontaktu pouze telefonicky.

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

S pozdravem
Erik Ryšlavý

1.3.2023
-2 #2 Jan Šinagl 2022-08-03 18:59
Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné.

Ari Lieberman
-2 #1 Jan Šinagl 2022-07-29 10:14
Z diskuse: Stejně jsme poslouchali za komunistů, hlavně mít plné talíře, chaty, zahrádky a hospody - bojovat, riskovat, obětovat je nám cizí - vždy se poslušně přikloníme na stranu vítěze. Platíme vysokou cenu za ztrátu elit o které jsme se sami připravili -
neviditelnypes.lidovky.cz/.../ ...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)