Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...

   
 • 13.09.2023 13:30
  Naši američtí příbuzní truchlí potichu něco jako národní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rada ČT 16.11.2022Radní si dali do svých stanov hlasování o právu veřejnosti říci svůj názor po dobu 3 minut. Díky mým vystoupením stouplo na 5 min. 19. října jsem mohl mluvit dokonce 10 min. 16. listopadu už opět jen 3 minuty. Počet radních hlasujících pro mé vystoupení klesá. Za předsedy Rady ČT dr. Milana Uhdeho, mohla veřejnost vystoupit kdykoliv a jak dlouho chtěla…

Protokol z jednání Rady ČT (16.11.2022). Zvukový záznam jednání (JŠ od 1:38:40 hod.). Radní Vlastmil Ježek těsně  před mým vystoupením odešel. Ocenil jsem, když místopředseda Jiří Šlégr připomněl moji otázku ve věci Fortuna ligy, výkonnému řediteli ČT sport Jiřímu Ponikelskému, kdy v diskusi nebyla položena, ačkoliv zajímá statisíce fotbalových fanoušků. V den zasedání Rady ČT ÚOOÚ opět rozhodl v můj prospěch ve věci mé žádosti o informace k rukám vedení ČT, ve věci OH TOKYO 2020. Na odpověď čekám už od 16.8.2021

Další díl (č.IV.), s odkazy na neinformování veřejnoprávní ČT o událostech, které by drtivou většinu diváků zajímaly, obdrží radní do příštího zasedání.

Pozval jsem ČT na koncert, na počest Gabriely Roubalové La Boemy, ke 100. výročí jejího úmrtí, když vzpomínáme Il Boema Josefa Myslivečka, nepřijela… Videozáznam nádherného koncertu bude součástí Vánočního poselství na těchto webových stránkách.

Docela by mne zajímal snímek pracovního dne radního? Obávám se, že jeho pracovitost, měřena pracovním nasazením běžného, pracujícího člověka, nelze srovnávat. Poměr finanční odměny a osvedené práce je neporovnatelný, stejně tak jako u občanů zákonodárců, při vší úctě k těm, u kterých obržené finanční odměny, odpovídají odvedeným výkonům.

Jednání Rady ČT jsou stále kratší, ubývá diskusí, jakoby bylo vše v naprostém pořádku? Kriticky se ozývá především veřejnost (pokud je vůbec přítomna), bohužel je časově umlčována. Většinou jsem v prostorách pro veřejnost osamocen. Nyní opět přichází paní Kroupová. Zástupci médií se nedostavují. Tentokrát přišla i mladá redaktorka z NewsRoom ČT. Podnětů pro kritickou reportáž měla jistě dost. Obávám se, že tak nezávislá ČT není, aby sama o sobě natočila kritickou reportáž.

Připomínám, že Rada ARD, veřejnoprávní televize SRN, je složena s vynikajících osobností, které zná celá země. Je vybavena značnými pravomocemi. Radní vykonávají svoji funkci čestně a garantují skutečnou službu veřejnosti. Kvalita programu je proto s ČT nesrovnatelná.  

I Rada ČT je obrazem samostředné „české kotliny“, bohužel. Za stávajícím stavu občanské společnosti, tomu nemůže být zatím jinak… 

 

JŠ. 21.11.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)