Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KCT vanocni Pastorale 8.12.2018Sredl MilaAktualizováno 28.6.2024: Článek ze Zpravodaje města Žebráku "Vzpomínky a poděkování" (7/2024)

***

V sobotu 25. května se v Žebráku slavily tradiční Máje. V době, kdy krojované májovnice a májovníci procházeli Žebrákem, Míla Šrédl umíral na ulici v Sedlčanech… Na svůj poslední pochod se vydal v obřadní síni v Hořovicích dne 30. května…  Připojuji FOTOGALERII a dvě videa – úvodní píseň a pietní akt se závěrečnou písní, zpívanou jeho ženou Sašou.

Pěšky, na kole a dopravními prostředky zdolal neuvěřitelných 160 000 km, jak mi před lety řekl. To by odpovídalo cca 6 km denně po celý život! Velká cesta světem a životem, naplněná činností a prací pro druhé. Díky Mílo za tisíce nádherných zážitků na cestách a s lidmi, nebudou zapomenuty. Vskutku prochodil a prožil skutečný život setkáváním s lidmi a s přírodou. Nejlepší scénáře píše život. Bez počítače a mobilu se neobešel, ale byl jejich pánem, sloužily mu, na rozdíl od většiny, které ubírají čas na žití skutečného života.

***

KČT Žebrák 8.12.2018: 30.Vánoční Pastorále

***

ZMZ Mila 7 2024Obtížné trasy si vždy prošel předem. Jím pořádané tradiční Vánoční pastorále a Novoroční pochody byly nezapomenutelné. Vedl i statistiky účastníků pochodů, jejich výkonů, bodového ohodnocení, KČT Žebrák a kroniku. Po každé akci rozesílal její vyhodnocení a fotografie. Byl jsem také několik let členem KČT Žebrák, dokud jsem stíhal….  

Byl i u zrodu Žebrácké „25“. Vykonal práci za mnoho životů. Skonal při svém posledním projektu – návštěvě všech českých hospod. Skonal na cestě k další vesničce se symbolickým jménem „Onen svět“

Byl i mistrem sportu v turistice. Zanechal stopy v životech tisíců lidí v Čechách, na Moravě, na Slovensku i v zahraničí. Královské komorní město Žebrák dostal do povědomí podobně jako Oldřich Nejedlý, či rod Volmanů.

Připomínám jeho památku i v angličtině, aby se s ním mohli rozloučit i ti, co nevěděli, nemohli přijet na poslední rozloučení, ať už z Čech, Moravy, Slovenska, nebo z evropských zemí.       

Nepatřil jen sobě, život věnoval i druhým. Uměl nezištně dávat a přitom si také života plně užívat. Cenu druhých poznáme, až když mezi námi nejsou. Sloužil lidem a životu. Spojoval lidi, žil a připomínal nám, co je to skutečný život – „bezkrabičkově“ komunikovat, skutečně žít, ne, jen prázdně existovat.

Sinagl Vanocni pastorale cardinal 8.12.2018Vzpomínám na tradiční VÁNOČNÍ PASTORÁLE8.12.2018, den před mými 66. narozeninami, kdy jsem se „převtělil“ do role kardinála. Měl jsem co dělat, abych stihl všechny „zpovědi“, probíhaly i u barového pultu:-)

Jeho naplněný život je příkladem a motivací jak skutečně, plnohodnotně žít, nejen pro sebe, ale i pro ostatní. Umění dávat je mnohem více než jen brát. Jeho život vydal na desítky životů. Nežil marně a ovlivnil naše životy. Čest jeho činnosti a památce.

Díky Mílo!

 

Honza

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)