Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Prerov BEZ SANCESvedske sance Kriz„Rád bych vám řekl o hanbě, kterou cítím, když si uvědomím, že vrazi zůstali nepotrestáni“, pronesl president SRN v Oradour–sur-Glane dne 11.6.2024, kde společně s presidentem Francie uctili památku nevinných obětí v době války…

***

Masakr na Švédských šancích: „Horší než Lidice. Při psaní jsem zhubl 15 kilo,“ vzpomíná historik

***

Svedske sance 18.6.1945LN Lidice 17.6.2024Níže videa ze závěru pietního aktu na Přerovském hřbitově (selhal mobil) a pietního aktu na Švédských šancích s FOTOGALERIÍ. Z médií se dostavila pouze Televize Přerov (stále nic?) a její fotograf. Loni jsem pozval presidenta ČR, premiéra, ministra zahraničí, předsedy obou komor parlamentu a Pražského arcibiskupa. Omluvili se z časových důvodů, či že neobdrželi oficiální pozvánku od města Přerova. Letos jsem tak učinil opět, když poslanec a primátor Přerova ing. Petr Vrána, to nepovažoval za nutné… Z časových důvodů se omluvilo pouze PA (Úřad vlády ani nepotvrdil příjem do DS, což se mi ještě nestalo). Je smutně, že nejsou schopni poslat svého zástupce, dopis k přečtení a poděkovat za pozvání. V Lidicích tradičně politici nechyběli… (Loni si měli předseda Senátu Miloš Vystrčil a senátorka za Přerov Jitka Seitlová najít čas, soukromě, pár dní po pietním aktu). Z politických zástupců se dostavila zástupkyně velvyslanectví SRN v ČR a zástupci spolků Podkarpatských Němců ze Slovenska a MLR.

Zaorane masove Hroby Geza Dunajzsky navrh pametni sochy 2022Přítomným připomněli i zavraždění 94 maďarských skautů v bratislavské Petržalce, kde měla posádka, která se zastavila v Přerově, kasárna. Na hřbitově v Petržalce je umístěna pamětní socha, kde se koná každoročně pietní akt, dosud jen za účasti maďarských spolků… Poprvé se nezúčastnil historik František Hýbl ze zdravotních důvodů (stará se o něho jeho dcera v Praze).

Polepší se naši politici a nejvyšší představitelé země při 80. výročí masakru? Většina země o něm neví. Masakr tak zůstává, napříč generacemi, pro většinu obyvatelstva stále utajen. Přeživší děti z Lidic a zločiny nacismu, si stále připomínáme a znají je i děti. Zavražděné děti, batolata a kojence českými vojáky - v době míru - jsou stále tabu pro širokou veřejnost. O zločinech komunistů proti lidskosti se informuje čím dál méně, o zločinech nacismu takřka neustále… 

Svedske sance 1 79 2024Svedske sance 2 79 2024Něco je hodně špatně. Každý český politik, který veřejně odsoudí poválečné zločiny spáchané na českých Němcích, či by se zúčastnil pietních aktů na místech masakrů, by ohrozil svoji politickou kariéru. Připomeňme Karla Schwarzenberga, který tak učinil před volbou presidenta ČR a jako jasný favorit prohrál. Kdo nezná a není ochoten si připomínat své vlastní zločiny, riskuje, že si je zopakuje. Politik se nemá chovat tak, aby byl jen zvolen. Má konat v zájmu země a její budoucnosti - i se všemi riziky, které to v mravně zdeformované společnosti přináší. Pokud má ovšem schopnost a vůli vyšší cíle prosazovat, sloužit zemi a ne pouze sobě. Jak dlouho si to nemravní a zbabělí politici budou moci ještě dovolovat? JŠ

***

Přerov, Švédské šance 18.6.2023: Opět bez účasti politiků. Pietní akt tradičně zamlčen široké veřejnosti

Přerov Švédské šance 18.6.2022: Dodatek – projev Gézy Dunajszkého

Žatec 3.6.2024: Vzpomínková modlitba za oběti největšího masakru na území ČSR v červnu 1945

 ***

Vydání otřesné knihy „Zaorané masové hroby“, předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová-Adamová a eurokomisařka Věra Jourová, nepodpořily!

Frýdek-Místek Hliník 10.6.1945: Další odhalený a dodnes zamlčovaný masakr na nevinných lidech

***

P.S.

Hucin napis 1 16.6.2024Za KPV Přerov se zúčastnil pietního aktu na hřbitově účastník III. odboje Vladimír Hučín (položil jednu růži). Na Švédské šance nejezdí. Nápis vlevo je na druhé straně hřbitovní zdi, kde je umístěn pomník. Upozornil mne na něj rozlobený, 90ti letý komunista. Na tomto místě měl Hučín v roce 1974 narušovat sovětskou vojenskou techniku, byl prý přistižen a v sebeobraně měl dva sovětské vojáky zastřelit. Údajně měl zprvu požadovat odstranění nápisu a od těchto snah později upustit. Je správné bojovat proti okupantům, byť i po 6ti letech. Nevím, kolik okupantů bylo zabito českými vojáky a občany od roku 1968, zato víme, kolik ruští okupanti zabili českých lidí. Od 17:00 hod. měla opět koncert Helena Vondráčková v Přerově na náměstí. Dal jsem přednost vlaku a lepší společnosti. JŠ     

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #1 Jan Šinagl 2024-07-01 10:19
Chirurgický nůž na Sudety

Na našem severu, v Sudetech, ale nejenom tam, to chce ve věci možného vyvlastnění chirurgický nůž. Tkáň je už místy odumřelá, ale žijí, či spíše živoří v ní lidé, naši občané. Na které ovšem většinově kašleme.

Ta místy odumřelá tkáň, pořád ty Sudety jsou nejprve vysídlené a dnes osídlované bezcitnými obchodníky s chudobou. A my se na to skoro denně díváme na obrazovkách televizorů. A máme pocit, že se nás to netýká, protože jsou to „holt ty Sudety“, „holt ti cikáni!“ Stydím se za to.

Aby bylo jasno. Po vyvlastnění nevolám, jen je připouštím, když všechny dosavadní pokusy všech vlád za posledních dvacet let selhaly.

Teď to spíše vypadá na to, že stávající „rozpočtově zodpovědná“ vláda něco vyškrábne z napjatého rozpočtu a přisype to do dalších dávek, jen abychom si tu z Česka neudělali „Severní Koreu“. Tomu se říká vláda ideologie nad zdravým rozumem.

hlidacipes.org/.../

P.S.
Slušné, poctivé, pracovité, schopné a charakterní lidi žádné dotace nemohou nikdy nahradit. JŠ

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)