Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Cerovsky vojensky CV 3.7.2024Cerovsky ZbynekAktualizováno 7.7.2024:  Email chartistům. JŠ

***

Níže připojuji na videích kázání kardinála Dominika Duky, vystoupení zástupce AČR, rozloučení s veřejností před Katedrálou sv. Víta (převažovali turisté), odjezd na poslední cestu do rodného Mšena, zvukový záznam celé zádušní mše a FOTOGALERII.

UPN Praha 5 Cerovsky Zbynek a Thomas 23.6.2024Z úvodního slova kardinála Dominika Duky: „Vážení přítomní, vážená rodino, synu Tomáši, představitelé armády, zástupci veřejných institucí, spolků, přátelé mukli, muži a ženy, kteří jsme sdíleli osudy se zesnulým panem generálem. Jsme v čase prázdnin a dovolených a přece jsme neváhali. To je důvod abychom se s ním rozloučili v prostoru Katedrály. Svým životem ukázal, že tuto zem měl skutečně rád. 24.07.03 9 cestna salva vojaciMiluje se různým způsobem, ale rozhodné je, když dokáži stát na svém místě – a řeknu NE! A tak na začátku této bohoslužby chceme poděkovat za jeho síly, za jeho odvahu, přátelskost. Chceme také poděkovat jeho manželce Libuši, rodině, zesnulému synovi, ale též vám, kteří jste přišli, abychom mohli vzdát Bohu díky. Uvědomujeme si, že v životě každého z nás je chvíle, kdy nedokážeme odpovídat na té vysoké laťce pravdy, lásky a spravedlnosti…“

***

3.7.2024 Katedrála sv. Víta - brig. gen. Zbyněk Čeřovský: Kardinál Dominik Duka

3.7.2024 Katedrála sv. Víta - brig. gen. Zbyněk Čeřovský: Zástupce AČR

3.7.2024 Katedrála sv. Víta - brig. gen. Zbyněk Čeřovský: Rozloučení před Katedrálou

3.7.2024 Katedrála sv. Víta - brig. gen. Zbyněk Čeřovský: Poslední cesta do Mšena…

***

P.S.

Události ČT připomněly život zemřelého překvapivě obsáhle, včetně archivních záběrů (od 37:30 min.) Předseda Vojenský spolek rehabilitovaných AČR pplk. v. v. Petr Mrázek, také promluvil (bez uniformy, místy drmolil, hymnu nezpíval). Jeho účast považuji za ostudu. Zatímco stateční vojáci byli vyhazováni po srpnu 1968 urychleně z armády, on ještě roky v armádě „funkcionařil“ (nedivme se, že jeho CV na webu VSRV nenalezneme). Výstavy o zapomenutých zločinech komunismu plk. Josefa Musila, kterému jsem pomáhal, nepodporoval a přímo či nepřímo je blokoval (viz odkaz v článku). Dokonce mne i zažaloval. Dopadl jak si zasloužil.

Ze známých osobností veřejného života jsem zahlédl pouze pana Jiřího Gruntoráda, politického vězně a bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobodu.

Bylo mi ctí, že u můj hlas jasně a důrazně zazněl v prostorách Katedrály sv. Víta - ve jménu všech obětí zločinného komunistického režimu i těch dnešních, jako následku nevypořádání se s vlastní minulostí. 

Děkuji za zaslané fotografie ze Mšena. Bohužel jsem už neměl čas… Večer u táboráku na letním táboře v Praskolesích, byl zakončen ohňostrojem - i na počest pana generála. Věřím, že byl nadšen jako všech 80 dětí😊 JŠ

***

S plk. v.v. Josefem Musilem se rozloučila jen jeho rodina

Zemřel brig. gen. ing. Zbyněk Čeřovský, plukovník letectva

V komunismu kradlo hodně lidí málo, v kapitalismu málo lidí hodně

***

Tomáš Pecina „Prožíváme poslední měsíce české demokracie?“, uveřejněném již dne 30. 5. 2012 na webu http://slepeckahul.pecina.cz - „Stát a státní struktury nebyly budovány podle pevného plánu a v úctě k demokratickému systému hodnot. Policie je fatálně zkorumpovaná, justiční systém je dysfunkční, zemi ovládají mafie exekutorů, lichvářů a podvodníků, proti nimž slušný člověk nenajde zastání a nemá proto důvod se státem se identifikovat a hájit jej, je-li sám denně konfrontován s tím, jak je státu lhostejný on.“

***

***

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)