Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Havel_Sinagl_HK_Cecna_171108Hrad, Senát a Sněmovna odmítly tuto šokující výstavu pro „termínovou přeplněnost“…?

Neškodí připomenout… Vernisáž výstavy „CHECHNYA – The Final Solution“ v Havlově knihovně dne 17.11.2008, v Řetězové ulici č.7 v Praze, se vydařila. Dostavil se i president Václav Havel s chotí i mnoho zástupců médií – na ČT ani v celostátních denících „ani vidu ani slechu“. Promluvili Martin C.Putna a europoslankyně Jana Hybášková. Lidsky oslovující bylo vystoupení redaktorky Fatimy z RFE. Výstava trvala do 14.prosince 2008 a byla otevřena denně od 12:00 do 18:00 hodin. Díky všem pořadatelům, zejména panu Putnovi a paní Magdaléně Šebestové. Výstavy postupně proběhly: Praha EMAUZY – 25.8.2008, Praha Suchdol radnice – 19.10.2008, Karlovy Vary Kolonády – 6.11.2008, Praha Havlova knihovna (FOTOGALERIE) – 17.11.2008, Hořovice – radnice – 17.1.2009, Praha Universita Karlova – 19.1.2009, Žebrák, kulturní dům – 31.3.2009. Výstavu jsem propůjčil Praze-Suchdol, Karlovým Varům a Havlově knihovně, ostatní jsem organizoval a realizoval sám a na vlastní náklady.

ZDE si můžete přečíst informace o mém rozhovoru s autorem výstavy panem Adamem Borowskim z Polska, doplňuje ho článek Lubomíra Stejskala: Carovy Vary: Krvavá lázeň ve Vřídelní kolonádě

ZDE si můžete prohlédnout celou výstavu…

Vernisáž „CHECHNYA – The Final Solution“ v Havlově knihovně – zvukový záznam z vernisáže dne 17.11.2011

Obrazový záznam z Havlovy knihovny a Národní třídy – i o tom, jak byla tato výstava hned po vernisáži v EP zrušena…?!

Dodnes dlužím panu Adamu Borovskému 500 USD. Několik jedinců přispělo při vernisážích větší finanční částkou. Bohužel to zdaleka nedostačovalo na krytí celkových nákladů, vzpomínám si, že větší částkou přispěli politický vězeň Jan Dus, zastupitel z Karlových varů Jiří Kotek a senátor Jaromír Štětina, který zaplatil překlad popisu výstavy z angličtiny do českého jazyka. Snad jsem na nikoho nezapomněl…? Příliš jsem spoléhal na návštěvnost a dobrovolné vstupné… Tehdy jsem Centrum moderního umění DOX v Praze neznal, tam by jistě měla výstava úspěch a vysokou návštěvnost. Vysoká návštěvnost byla na vernisážích na radnici Prahy-Suchdol, za účasti polského velvyslance, v Havlově knihovně a na Kolonádě v Karlových Varech, kterou navštívilo a bylo zděšeno i mnoho rusky mluvících návštěvníků… První výstavu v Emauzách navštěvovaly jen turisté v rámci jejich prohlídky. Vzpomínám si, jak se jedné turistce z Mexika udělalo nevolno, proto jsem později prosazoval zakrývání a odkrývání šokujících fotografií na vlastní risiko. Velmi mne zklamala návštěvnost na Universitě Karlově, která nabídla skvělé prostory ve Studentském klubu i s osvětlením jednotlivých panelů, což v tomto starodávném sklepení působilo až magicky. Přestože mi tiskový mluvčí sdělil, že přes vnitřní informační systém byli informováni všichni profesoři a studenti, na vernisáž přišel pouze a navíc po jejím skončení její kvestor a pouze jeden student, který se navíc podivně vyptával a přes slib se mi už neozval… Zval jsem na vernisáže, média, politiky, známé novináře i osobně, slíbili, že přijdou a napíší – nepřišli a nenapsali…?!

Odvahu ze známých osobností našli pouze senátor Jaromír Štětina a president Václav Havel. Proto mne to vedlo k napsání tohoto článku a připomenutí doby a chování lidí. Jeden čin vypoví o skutečném charakteru člověka mnohem více, než spousta prázdných slov…

 

Jan Šinágl, 5.1.2012

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)