Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 18.04.2024 10:42
    Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

    Read more...

     
  • 18.04.2024 08:11
    Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

    Read more...

     
  • 17.04.2024 19:23
    Zdravím Vás pane Šinágle, něco se děje. Ministr Blažek podal ...

    Read more...

     
  • 16.04.2024 07:59
    Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

    Read more...

     
  • 13.04.2024 09:48
    Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

    Read more...

     
  • 13.04.2024 07:45
    Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vlada_SRN_1_plakat

Berthold Brecht: „Kdo nezná pravdu je jen hlupák, ale kdo ji zatajuje, je zločinec.“

Abraham Lincoln: "Nic není spořádané, co se neřídí spravedlivostí."

Německý ministr zahraničí navštívil včera Prahu u příležitosti 20.výročí podepsání Česko-Německé Deklarace. ČT 1 v hlavních večerních zprávách informovala jen krátce, téměř na konci zpráv (až od 35 minuty?!) a s optimistickým tónem zakončila, že také už i z Mnichova zaznívá „hezčí písnička.“ Ze samotné návštěvy bylo ukázáno velmi málo, zato byl ukázán tehdejší předseda vlády Helmut Kohl, jak je značně nedůstojně až primitivně, slovně napadám na ulici. Řekl bych, že je nejvyšší čas, aby také z Prahy zazněla „hezčí písnička“, jinak se společné, hezky znějící melodie těžko kdy dočkáme. Na můj vkus čekala německá delegace ve vládním salonku na příchod české strany příliš dlouho. Bylo to na hranici dobrého vkusu a dobrých mravů, nicméně německá delegace nedala nic najevo a v klidu, ve stoje, čekala několik minut na příchod Petra Nečase s jeho doprovodem. S německých ministrem jsem mohl díky této pauze krátce hovořit.

Předal jsem mu tyto dokumenty, moji visitku a popřál mnoho zdaru. Premiérovi Nečasovi jsem je v české verzi nenabídl. Nabídnul jsem mu je již během návštěvy bavorského ministerského předsedy Horsta Seehoffera v Praze, v roce 2011, během tiskové konference. Tehdy neprojevil naprosto žádný zájem, ani pohledem, přesto, že jsem ho oslovil. Naproti tomu bavorský premiér si obálku bez problémů převzal a s úsměvem poděkoval.

Nepřekvapilo mne, že jsem měl opět potíže, jako jediný přítomný nezávislý zástupce médií. Musel jsem vládním úředníkům připomenout, že cenzura práce pracovníků médií je ze zákona nepřípustná s poukazem i na článek č. 23 Ústavy ČR. Teprve poté jsem mohl opět nerušeně pracovat. Nemyslím, že to byl ze strany úředníků zlý, cílený zájem, ale daleko spíše pozůstatky stále ještě v podvědomí zažitých totalitních zvyklostí a postojů - být bezdůvodně horlivý a omezit tak možné potíže s nadřízenými na co nejmenší míru.

Možná přesto budou mít potíže, což by mne mrzelo. Měla je i ochranka v Parlamentu, kam mne loni v létě odmítala vpustit, pokud neodevzdám tužku a papír. Tomu se mohu opravdu jen pousmát, kdyby to nebylo tak trapné a smutné. Nedivím se, že mi předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová na moji stížnost dosud neodpověděla, přes opakované připomínání. Důvodem „obav“ je zřejmě stále strach z toho, že v rámci osvěty pro stále zatemněné komunistické hlavy poslanců za KSČM, jim opět z tribun pro veřejnost a pomocí letáků, připomenu jejich zločiny a jejich stále lhaní.

Fotogalerie z Úřadu vlády ČR dne 6.3.2012

Události ČT 1, dne 6.3.2012 (od 35 minuty, možno posunout).

Jak vážně a upřímně to Vláda České republiky myslí s EU dost názorně vypovídá takřka prázdný reklamní stojánek s prospekty a dokumenty o EU v recepci Úřadu vlády – jen poslední, malý prospekt na návštěvu cukrárny a pekárny – alespoň tam zastupuje EU jeden „Berliner“. Pro ty kdo, neznají – označení pro koblíšek, který k nám přišel z Německa, tedy z Berlína, možná i díky sudetským Němcům, stejně jako přinesli do Čech první hudební nástroje a mnoho dalších užitečných věcí a nápadů, tunelování, podvody a krádeže to nebyly…

Adam Michnik kdysi řekl, na komunismu je nejhorší to, co přijde po něm. Také řekl, že Poláci v devadesátých letech velmi přemýšleli, jak to co nejlépe udělat, aby polská veřejnoprávní televize a polský veřejnoprávní rozhlas jednou dosáhly úrovně britské BBC. Po dlouhém zkoumání přišli na to, že to není možné. Proč? Neboť mají málo Britů!

 

Jan Šinágl, 7.3.2012

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

-1 #1 Václav Hora 2012-03-09 12:51
Nechat čekat zahraniční delegace je zřejmě zvykem nevychovaných východních politiků.
Putin nechal nedávno čekat německou hospodářskou delegaci tři hodiny a pak
se jim v podstatě vysmíval, jak Německo
upadá ve srovnání s Čínou /zahraniční export do Číny je svazován podmínkou, že
musí mít v Číně zastoupení či výrobu/.
Na návštěvu kancléře Kohla v ČSSR se pamatuji ze zpravodajství německé televize, StB /později se ale omluvili/ chtěla zabránit , aby Kohla oslovil přítomný občan NDR, který marně žádal o vystěhování do Spolkové republiky. Došlo
tak k nepříjemnému strkání, kterému Kohl
kategoricky zabránil a východního Němce vyslechl. Třeba měli také strach
z atentátu.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)