Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Policie České republiky a Ústav pro studium totalitních režimů, odbor tiskového dozoru, varují: citovat jakékoli texty z těchto webových stránek způsobuje vážné nebezpečí trestního stíhání! Četba na vlastní nebezpečí! Stížnost byla podána dnešního dne.

Jan Šinágl, 6.7.2012

Z komentářů ke článkům:

Před 597 lety Jana Husa upálili za pravdu, dnes už se za ní posílá „jen“do vězení…

Jan Herna, Th.Dipl. 2012-07-07 11:31

Já jsem ve svém minulém komentáři použil hebrejského slova chucpe. Nepoceňuji čtenáře, ale ne všichni se ss tímto slovem asi setkali. Chucpe se obvykle vykládá jako žádost vraha svých rodičů soudci, aby k němu byl mírný, protože je oboustranný sirotek. Na trém spočívá společnost lidská: na spravedlnosti, na pravdě a na míru. Běda člověku, trpí - li společnost, praví: "Setrvám klidně doma, budu se baviti a v klidu žíti." Přestupek takového člověka nebude nikdy smířen. Čtvero lidí jest nepochopitelno: pyšný chuďas, bohatec zapírající se, smilná stařec a starosta, který se vynáší bez příčiny nad obec.

 

Jiří Komárek 2012-07-06 08:28

Kdysi byl dávno z Husi Jan
před svatý koncil předvolán,
že kázal, že byl Kristus chudý,
což samozřejmě byly bludy.
A koncil řval to odvoláš,
a nebo záhy dokonáš.
Důkazy chceš tak začni kate,
je jedna pravda písmo svaté.
Že bohužel i v dnešní době
má pravda někdy strany obě,
vždycky se najde Koniáš
co řve, tak tohle odvoláš.
Obvykle stačí k poznání,
snad trochu více vzdělání.


Každá doba má své kacíře a Koniáše a nevinné oběti.
Kacíř z Chrudimi

Sudetští Němci v Československu až po Mnichovskou dohodu (1918-1938):
EP – 2012-07-06 21:11

Ďakujem za preklad, článok je zaujímavý, i keď nie úplne objektívny. Otvorila som nemecký originál - prekvapenie: žiaden autor ani zdroj. Prečo? Nechcem dráždiť - ale ako je to s tým K.H. Frankom? K. Adler sa nástojčivo vypytuje (dôvod?), vy neodpovedáte (prečo?).

Ze zásady neodpovídám anonymům, resp. lidem, kteří se stydí pod svůj názor podepsat - i po 23 letech. Občas činím výjimku. Pane či paní „EP“, uveďte a podložte důkazy, v čem je článek konkrétně podle Vás neobjektivní? Obraťte se s dotazem ohledně neuvedeného autora na kontakt, uvedený na německém webu a současně mu sdělte Vaše výhrady ohledně neobjektivnosti. Nemám problém Vaše věcné argumenty na podporu objektivnosti zpravodajství uveřejnit, pokud ovšem budou podloženy odkazy na důvěryhodné zdroje. Je právem každého odpovídat či ne, slušný člověk to respektuje. Pokud někdo vyžaduje opakovaně s až psychopatickými, ironickými prvky odpověď, jako pan Adler, jistě ani Vy byste neměl mnoho snahy odpovědět. Navíc je zde očividná snaha "nachytat" mne na „trestné odpovědi“ ať už řeknu cokoliv, jak vidno z tohoto nesmyslného „genocidního“ obvinění. Pokud Vás tolik zajímá téma viny a trestu, rád se vyjádřím např. ke komunistickým zločinům či zločincům. Za jejich popírání mne jistě trestní postih hrozit nebude, daleko spíše bych byl oceněn těmi, kteří zřejmě stojí v pozadí TO. Že by Helena Vondráčková, Martin Michal a Bohuslav Hubálek okamžitě podali TO proto, že bych někde napsal, že komunisté mají na svědomí 50 milionů nevinných lidí a tím jejich zločiny zpochybnil, protože nevinných obětí komunismu bylo mnohem více, tak toho se opravdu neobávám. Vezmeme-li statistiky, tak  mnohem více zločinů proti lidskosti, včetně genocidiích, má na svědomí zločinná komunistická ideologie, než nacismus a fašismus. Tím vůbec nechci relativizovat nacistické a fašistické zločiny proti lidskosti, aby snad opět někoho nenapadlo podat nové či doplnit stávající TO. Škoda je každého nevinného lidského života. J.Š.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry