Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sinagl_genocidium… Korupce a morální marasmus, propojení politické a ekonomické moci, dostoupilo neúnosné míry, která nemá u demokratických zemí v dějinách obdoby. Snese snad srovnání jen s morálním úpadkem  středověku ...

Vážené občanky, vážení občané,

Po schválení zákona o přímé volbě presidenta České republiky, jsem se rozhodl kandidovat jako nezávislý kandidát na tuto nejvyšší ústavní funkci. Na úřad presidenta republiky, by měly mít možnost kandidovat i nezávislé osobnosti. Nelze vyloučit možnost, že příští prezident už je určen, tak aby vyhovoval těm, kdo se o jeho „demokratické“ zvolení dokáží postarat finančně, mediálně a který tak nemůže být ve své funkci nezávislý. ...

 

 

www.sinaglforpresident.cz

 

Jan Šinágl, 7.9.2012

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentáře

0 #30 Honza 2012-09-26 11:00
#29 Jan Chlumský
Reagan měl nějakou vizi, byl přesvědčen o správnosti US dobra a prosperity, ale neměl v tom asi pořádek..ostatn ě on nám to již neřekne. Měl vice-presidenta G.Bushe seniora a ten rozhodně slušný chlap nebyl a není, tak jako celá jejich familie.. To chce zabrouzdat do jejich historie. Atentát na Reagana mu byl dostatečným ponaučením kdo je pánem situace a rychle se umravnil..Za jeho působení se rozjel na plný pecky koncept takzvané terciálni sféry ekonomiky ( sice nebudeme vyrábět, tvořit a vymýšlet budeme čím dál míň = business přesuneme do Asie ),ale my to uválíme sférou služeb jeden pro druhého..budeme si nosit pizzu až do postele, necháme se ostříhat za jízdy v autě a všichni si za to budeme vyměňovat zelené papírky až k zbláznění.. no to byl koncept který mu asi nadiktovali o on to začal hlásat..Ten koncept je mrtvý, tak jako je mrtvý jakýkoliv příslib ekonomického spasitele kohokoliv z Oválné pravovny. Muslimové a válka proti terorismu je stejný strašak, kterého nutně tato mašinerie potřebuje, tak jako měli strašáka v komunismu ( který sami podpořili a financovali). Ono jak se říká je všechno tak trochu komplikovanější než se říká a hlavně než skutečně JE. Cesta z toho není jednoduchá a nebude.
0 #29 Jan Chlumský 2012-09-24 23:50
Hej, I like it. Tu večeři si myslím docela zasloužím a o Havlovi naprostý souhlas. Jen mi schází něco o Reganovi, to byl také slušný chlap. Jinak, ten Američan musel být velice chytrý chlap. Viděl co jiní nevidí a díky snu o americké demokracii a volnosti si neuvědomují co ztrácejí. Zatím si ještě mohou koupit Winchestrovku. Jak ale dlouho? Chudá, nevědomá a závistivá verbež je holé neštěstí ať je to kde chce, a v Americe je jí čím dál tím víc. A do toho Obama a Muslimové... Vidím to jako ten Američan. Dost černě.
+6 #28 Honza 2012-09-24 21:20
Zdravím pane Chlumský,
víte tady není prostor na velké polemiky, ale Vy jste (bez urážky) právě ten typ člověka, který si sedí ve své druhé třídě na Titaniku a na stole má dobrou večeři a loď jede jako po másle.. Ta socializace USA není od Obamy, to by bylo moc jednoduché..pos lední skutečný prezident JFK dal národu hodně nadějí a chtěl udělat hodně zásadních věcí..pro USA i celý svět a ejhle... Takto to chodilo a chodí. Ale systém už nabírá vodu a strojovna je bez obsluhy..jen do palub o něco výše nad čarou ponoru se to ještě úplně nedostalo a ani informace o tom, že je poněkud méně záchraných člunů není brána seriozně...Lidi jsou pracovití a slušní i tady, ale máme tu silnou averzi revoltovat důsledně a to se nevyplácí. Obzvláště, když nám tu revoltu naservírují přes hereckou obec ztělesněnou p.Havlem..tomu naletělo hodně lidí.. No nic s USA mám rovněž svoje zkušenosti..ale to by byl jiný příběh. Nedávno jsem seděl na jednom letišti s jedním postarším američanem a on začal docela sám povídat a ptát se, tak jsme se rozpovídali a nakonec řekl s trochou smutku v hlase: ,,Naše země je hotová a lidé netuší o co jde..nemají potuchy a tak se nestarají..'' Ani jsem nemusel do něj ani moc ,,klavírovat''. Držte se. Držme se.Ahoj.
-3 #27 Jan Chlumský 2012-09-24 20:53
Pane Honzo, mluvíte trochu jako můj kámoš, který ve svých 73 letech stále ještě v Praze robotí, bere posilovací tabletky aby vydržel a tvrdí, že Evropu zničili Židé a velké Americké banky. O Evropě jako takové nic. O těch všech přetvářkách a žití nad poměry, jen aby člověk vypadal i když na to nemá ani slovo. Nesedí mi to zrovna tak jako vaše poznámka o mém "vtipu" s kapitalizmem. Zatím to tak jak říkám, funguje v Americe a v Kanadě, a možná, že v Německu. Amerika to ztrácí díky socialistickému Obamovi a jestli si ho opět zvolí, bude tam ještě víc lacino - pro nás zvenčí, a draho pro ty podporované chudé, jichž tam s časem přibývá. Kanada díky slušnému vedení na něž všichni levičáci nadávají, se zatím drží. Jinak ale celá Evropa nestojí za nic a Česko je na okraji kolapsu se svými zlodějskými ministry a komunistickými mafiány. Vtip na jedničku to je právě v tom Česku. To je ale lidmi. Já přijel do Kanady s prázdným kufrem a s kytarou. A začal jsem dělat jak jsem na to byl zvyklý z Česka. Dělal jsem hodně, hodně jsem přemýšlel, šetřil a počítal. Monetary system a peníze jsem používal jen ke svému prospěchu. Končím velice slušně, děti jsem zavedl do procesu poctivého tvrdého dělání a zajistil jim slušné žití. Pro mne zkrátka kapitalizmus splnil to co jsem od něj očekával a o čem píši. Vaše povídání o inflacích a penězích mi nic neříká, asi nejsem tak vzdělaný jako vy, ale systémově mi to všechno vychází. Staral jsem se jen o to, abych tu inflaci prostě předběhnul a byl co nejvíce za vodou. Přiznám, že doma v Česku bych byl s tvrdou prací na vážkách, tam bych se asi dal na politiku, na zlodějinu, nebo na advokátskou kariéru, specializace executorství. Tam lidé o kapitalizmu nevědí nic a tak mudrují jako to děláte s odpuštěním vy a ten můj kámoš, který sice z kapitalizmu vyšel, ale v socializmu skončí. Ahoj.
+7 #26 Honza 2012-09-24 08:25
#25 Jan Chlumský 2012-09-19 00:31
Pane odpovím Vám bodově:
1/ Podepisuji se na tento web křestním jménem a je jen moje rozhodnutí, jestli to udělám jinak..to ovšem neznamená že se něčeho bojím jak píšete. Nevíte o mě nic, tak nesuďte.
2/ Ano socialističtí kolektivizátoři předskokani kolektivizace EU a jiných nadnárodních organizací se podíleli a podílejí na devastaci lidí i jejich vztahu k půdě..pravda.
3/ Pokud vím, tak kolektivizátor humanity tady byl jeden a to Václav Havlův, filantrop, skrytý marxista, příznivec velké globální transformace lidí na vyvolené a ostatní..to je třeba studovat hlouběji. V.Klaus chtěl vyrovnaný státní rozpočet do Ústavy ČR, neprošlo to. Zastává suverenitu státu atd.. Zajisté i on v ranných po-převratových letech podcenil nevyzpytatelnos t doby a lidí kolem..toto bude soudit asi jiná doba !
4/Že v kapitalismu vyhrají jen ti chytřejší, nejpracovitější ...to je jako vtip ??? Jako fór byste vyhrál první cenu. Nejde o tom víc tady psát..zamyslete se nad celým monetárním systémem ,, Západu'' dovzdělejte se v rozdílech pojmů jako jsou peníze versus měna, co je to teorie inflačních peněz a jak se již skoro 100 let aplikuje na ,,naší lidskou'' společnost..kdo ji navrhnul, kdo podpořil a podporuje dodnes a proč ...Velká témata na hodně večerů..
5/ Žádná vláda Vás nespasí !!!! Obecně největší svinstva, brutality všech možných i nemožných rozměrů činila a činí vláda na svých lidech... To není o anarchii, ale o vládě omezené, hlídané a své kompetence nikdy nepřekračující. .. o osobní odpovědnosti za selhání v legislativě ve správě statků veřejných atd. Odpovědnost na konkrétní lidi. Jinak rodina, komunita, obec, město, region.....a někde na konci stát, který hlídá dodržování smluv mezi právními subjekty a koordinuje obranu ve stavu ohrožení svrchovanosti země nepřáteli. NIC VÍC !!
-9 #25 Jan Chlumský 2012-09-19 00:31
Re: #19, Honza.
Nerad mluvím s lidmi, kteří se něčeho bojí, a nepodepisují se plným jménem. V případě Honza ale udělám výjimku. Pokud se devastace zemědělství týče, myslím, že ho zdevastovali spiše komunisti, kteří vzali lidem chuť pracovat pro erár, když jim všechno co bylo jejich pokradli. Děti sedláků pak odešly do měst a za řemesly, staří vymřeli a zemědělská třída vyschla. Prožil jsem své mládí na vesnici a dobře se pamatuji na to, co ta luza dělala se sedláky, kteří se nechtěli dát okrást. A pokud se týče Vaší nepřízně k lidem zvenčí, měl byste spíš napadat bolševika Klauze a toho před ním. Ti, kteří z nás doma udělali montovnu, a nebo přímo podniky koupili a zavřeli, eliminovali pouze konkurenci a jenom prozíravě biznysově přemýšleli, ať se Vám to líbí nebo ne. Kapitalizmus je boj a vyhrají jen nejchytřejší, nejpracovitější a nejhouževnatějš í. A byli by hloupí nevyužít situace, kterou jim naši zkorumpovaní a blbí vládci strkali pod nos. Oba Václavové se nám totiž vůbec nevyvedli. Ano, pan Babiš není svatý, ale je to chlap, který zná a ví, kdo, kde a jak dělá peníze. Sám to také dělal a jak říkáte i dělá. Tím lépe by asi věděl kde, kdo, kolik bere a neplatí daně. O něm se rozepisovat nemohu. Děkuji, že jste mne poučil, přiznávam, že ho do hloubky neznám. Každopádně by ve vládě byl daleko užitečnější než Láska Pravda dramatik Vašek. Do nejvyšších postů v české vládě jsou právě takoví Babišové potřeba. Neschopní levičáci Klaus a Havel republiku tak akorát efektivně stáhli ke dnu.
-9 #24 Jiří Kraus 2012-09-15 11:39
Cituji Karel Pokorny:
Honzo, neblazni, vzdyt Te tam zabijou a to by byla docela skoda, nebo se nauc alepon lhat a krast, coz je pro takovou kandidaturu prvni predpoklad, zdravi Karel Mnichov


Ví co dělá.
-4 #23 Karel Pokorny 2012-09-12 10:50
Honzo, neblazni, vzdyt Te tam zabijou a to by byla docela skoda, nebo se nauc alepon lhat a krast, coz je pro takovou kandidaturu prvni predpoklad, zdravi Karel Mnichov
+22 #22 Honza 2012-09-11 10:39
#19 Jan Chlumský:

Pane, p. Babiš si rozhodně zaslouží hlubší rozbor, než jaký podáváte Vy. Nerozumíte-li něčemu, následujte toky peněz..to je pořád funkční pro všechny činnosti lidstva na planetě ! Co takhle Babišovi ,, aktivity'' v biopalivech..za dotované AGRO - firmy..korupční ( pardon - dotační měnou z Bruselu..)- Zalobované nesmyslné nařízení o příměsích bio-paliv do nádrží aut a z toho plynoucí devastace našeho zemědělství, ... z každého litříku, který kdokoliv z nás projedeme, má p.Babiš zdotovanou a zalobovaným zákonem odkapanou kačku ( zcela určitě víc).. To jde ne ? Šikovnej... O business ví řada lidí v Česku své, nepodceňujte lidi a nepředhazujte emigrantsví jako cosi více nad-českého...t y proudy chytráku co sem zamířily z emigrace a za nimi ti správní chlapíci s vizitkami, byli povětšinou zlatokopové podobající se desperátům za časů zlaté horečky...Bruse l, dotace, vlády úředníků a lobistů je jen jedno koryto !!! Budíček !!!
+17 #21 Pavel 2012-09-11 10:03
Cituji Jan Šinagl:
Panu Dewetterovi a ostatním podobných názorů, kde chci předpokládat neinformovanost před hloupostí a záměrem. Můžete si zadat do google „jan šinágl“, objeví se bez mála 100.000 odkazů...

Skutečně argument jak noha. Zadejte si do googlu Mr. Bean a vyjede jich milion. A o čem to svědčí? U někoho o tom, že je populární, u jiného o tom, že je aktivní ... víte co. Těch 100.000 odkazů je totiž v podstatě o tom samém: odkud vás zase jednou vyvedli/vykázal i/vyhodili, kdo vás ignoroval/neodp ověděl/odmítl či na koho jste podával žalobu/trestní oznámení/stížno st. Skutečně úctyhodné resume.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)