Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sourozenci Josef a Zdena Mašínovi: „Morální dluh tohoto národa zůstává nezaplacen.“

Nechme hovořit další videa, zvukové záznamy a fotografie – ano, je nejvyšší čas tento morální dluh všem našim hrdinům začít splácet hodnotami, které ctili, za které bojovali a umírali. V Kolíně i Lošanech se poprvé pietního aktu zúčastnil zástupce armády SRN plk. Andreas Meister, vojenský atašé velvyslanectví SRN v Praze. Veřejnoprávní ČT jsem na místě nezahlédl, večerní hlavní zprávy začínaly otravou alkoholem, na titulkách Kolín a Lošany nebyly? I otrava alkoholem je dalším vážným symptomem nemoci naší společnosti a bude jich přibývat, pokud naše země zůstane v moci neschopných a nezodpovědných!

Další videa:

Přelet Gripenů Kolín

Salvy a hymny Kolín

Lošany salvy

Lošany hymny

Zvukové záznamy:

Kolín před budovou Obchodní akademie 10.9.2012 – 14:00 hod.

Úvod a minuta ticha

Projev Jiřího Buřiče – předseda společnosti Václava Morávka

Jména zapomenutých hrdinů

Projev Miroslavy Němcové – předsedkyně Sněmovny

Projev Přemysla Sobotky – místopředseda Senátu

Projev Libora Karáska – náměstek ministra obrany

Projev Bohuslava Svobody – primátor hl. m. Prahy

Projev Víta Rakušana – primátor Kolína

Závěr – salvy a hymny

Lošany před bývalým statkem rodiny Mašínů 10.9.2012 – 16:00 hod.

Úvod a představení hostů

Karel Ludvík o četaři Františku Peltánovi

Projev náčelníka gen. štábu ČA generálporučíka Ing. Petra Pavla

Projev starosty Lošan Miroslava Jelínka

Projev Sandry Mašínové, salvy, hymny, závěr

FOTOGALERIE – 63 fotografií z Kolína a Lošan

Dnešní dění v naší zemi a její stav je neuvěřitelným pošpiněním jejich památky a odkazu, kdy každý z nás nese svůj díl viny, že tento stav nastal. Při pohledu na ruiny rodového statku Mašínů - se 400-letou tradicí - si člověk opět uvědomuje, jak zločinný systém byla komunistická ideologie, která tuto tradici a hodnoty dokázala zničit. Nebyli to jen Mašínové, ale celá tradice a síla sedláckých rodů, kteří byli i mravní páteří země a kteří nám dnes chybí více, než si je ochotna většina z nás vůbec připustit… Toto zpravodajství věnuji i památce všech nevinných a bezbranných obětí teroristického útoku před 11 lety v New Yorku – i jim čest jejich památce!

 

Jan Šinágl, 11.9.2012

 

TK_Losany_tricka_skupina_100912

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

-1 #3 Jan Herna,Th.Dipl. 2012-09-15 22:02
Přátelé, spoléhat se, že tento stát, to, co se stalo se statkem Mašínů napraví, by nesvědčilo o našem zdravém rozumu. Viděl jsem mnoho ruin, které dříve byly krásou. Ale díky dobrým přátelům, byl jsem pozván předloni na školení laických památkářů. Stát nedokáže pečovat o památky zasluhující úcty, ale zato to dokážou různé občanské iniciativy. Já se sám se svými přáteli zůčastňuji na přípravě obnovy olomouckého mausolea jugososlávských vojáků.
Co, kdyby v rodišti Mašínů jste založili občanské sdružení, jehož členy by mohli být vlastenci z celé republiky, kterým není lhostejný stav Mašínových statku a tento statek jsme uvedli do stavu důstojného rodiště hrdiny Československa. Možná, že by se takovéto akce zůčastnili i zahraniční přátelé. Myslím, že památka československéh o hrdiny by si to zasloužila. Tím bychom vzdali viditelnou úctu jeho hrdinství.
Pak bychom mohli na Mašínových statek dát drobnou cedulku: "Mašínových statek" - obnoven na památku všech hrdinů, kteří bojovali za svobodu naší vlasti.
0 #2 Jan Herna,Th.Dipl. 2012-09-15 21:46
Je jenom dobře, že ve světové politice a hlavně v otázce armád se změnilo postavení německé armády z pozice našeho nepřítele na našeho spojence. A to, že zástupce armády plukovník Andreas Meister a vojenský atašé SRN přišli vzdát úctu a vojenskou poctu,těm,kteří zahynuli za II. světové války padli v boji proti nacistickému Německu, svědčí o velkých změnách za 67 let, které uplynuly letos od II. světové války. Bohužel, světová situace způsobila, že SRN se stala mnohem dříve demokratickou zemí než naše krásná země. A jak řekl klasik: "Aby nám i jim to vydželo!
-2 #1 Jan Herna,Th.Dipl. 2012-09-15 21:35
Je pouze velmi málo mužů, o kterých bychom mohli říci, že byli MUŽI. O těch, kterým jsme si zvykli říkat: "Tři králové", to platí v plné míře.Vlastenci, odvážní vojáci, kterým rozhodně odvaha nechyběla. spíše mnohdy "přebývala", to přivádělo mnohdy nacisty k zuřiivosti. U našeho národa, který považovali za podřadný, něco takového bylo považováno a oprávněně za velice pro ně nebezpečné. A "Tři králové" byli nejenom vlastenci, ale i pro němce velice nebezpeční výteční vojáci. Všichni tři splnili svoji vojenskou přísahu do poslední tečky. Jejich památka je pro náš národ věčná!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)