Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

7_dni_hrichu

7 DNÍ HŘÍCHU

Film „7 dní hříchu“ bude mít premiéru 1.listopadu 2012. Jde o třetí v řadě k tématu, který je stále v naší společnosti tabu, díky Bohu stále méně. Navazuje tak na Habermanův Mlýn a film Alois Nebel. Věřím, že  osloví především mladou generaci a přispěje k pravdivějšímu pohledu na část naších dějin, kterými se nemáme žádný důvod chlubit, které si nechceme přiznat, natož se omluvit za spáchaná zvěrstva a zločiny v době míru na nevinných a bezbranných obětech. Je smutné, že nejvyšší ústavní činitel země prezident Václav Klaus se také tomuto tématu zbaběle vyhýbá. Současně ukazuje, jaký má strach z odhalení plné pravdy svým absurdním požadavkem o záruce nedotknutelnosti zločinných Benešových dekretů v souvislosti ze zákonem o církevních restitucích.

 

Články k tématu:

Odbojáři vyloučili vězně nacismu - Noc vlastenců: Vzpomínka na 265 karpatských Němců

Švédské šance pětačtyřicátého a ty naše dnešní - doporučuji komentáře ke článku!

… nechci Vás unavovat svým dopisováním, ale k Vaší odpovědi dovolte poznámku: Mé názory na naši historii od konce třicátých let u té většiny, která nešla k volbám anebo mne nevolila vyvolávají reakce typu: ta svině nacistická, a u těch pár tisíc, kteří mne volili či mi dokonce zachovali přízeň jsou to reakce typu: no je to docela slušný člověk, ale kdyby už dal pokoj s tím odsunem... Neříkám to kvůli sobě, ale kvůli Vám, a několika málo podobně odvážným: jen houšť a větší kapky, bude toho ještě moc a moc potřebí. pro duchovní zdraví naší země. Ona ta podpora v této věci není zas až tak veliká u mých bližních.. Držte se, až se o vašem článku dozví například taková Anděla Dvořáková, vyškrábe Vám oči! …

_______________________________________________________________________________________

NOVINKY - http://www.film7dnihrichu.cz/index.php?page=videa

Byl spuštěn nový oficiální trailer k filmu 7 dní hříchů, sledujte v sekci video. Během několika dní jej zhlédlo více než 1200 diváků!

Připravujeme celý seriál making of, který se rozběhne již na konci příštího týdne. Přinese nejen rozhovory s herci a tvůrci filmu, ale uvidíme i nepoužité či nezdařené záběry.

Nový román Josefa Urbana 7 dní hříchů bude mít křest v Praze a Ostravě již 3. 10. 2012! Dozvíme se více o podrobnostech samotného příběhu.

Film o filmu 7 dní hříchů, který připravuje Dan Krzywoň, dospěl do závěrečné fáze. Bude se opírat nejen samo “dobrodružné“ natáčení a rozhovory s tvůrci filmu, ale i o výpovědi pamětníků historických událostí.

Fotbaloví fanoušci mohou sledovat obrovský světelný banner na stadionu Dukly v Praze, běží tam reklama na náš film.

Co je podle vás hlavním poselstvím příběhu?

Hlavním poselstvím tohoto příběhu by se dalo vyjádřit takto: člověk by se neměl vzdávat svých cílů. I když jde o život, stojí vždy zato bojovat až do konce. A víte proč? Protože když cokoliv podstatného v životě vzdáte, stejně vám milost nikdo neudělí a umřít musíme stejně všichni. To si v našem příběhu uvědomila Agnes i Jan.

Film 7 dní hříchů odkrývá temnou dějinnou a také, zejména mladé veřejnosti, téměř neznámou historii naší republiky. V zásadě odmítá princip kolektivní viny, prolamuje dogmata o „české holubičí povaze“, současně ukazuje hrůzy nacismu v nejsyrovější podobě. To vše zarámované typickou krajinou Sudet a divokým, dodnes stále ještě téměř opuštěným krajem Jeseníků a Králického Sněžníku.

________________________________________________________________________________________

Jan Šinágl, 13.9.2012

 

Dopis od krajanky ze SRN

Přečetla jsem si napřed podrobně Vaše stránky a nemám tedy vůbec obavu, ze bych teď psala extrémistům. Já sama nemám sice sudetské rodinné kořeny, ale žiji již dlouho v Německu a samozřejmě, že se tomuto tématu tudíž občas nevyhnu. Ale nikdy jsem neměla pocit, že by ti, kteří se mne na dřívější a současnou situaci v České republice ptají, byli nepřátelští a nebo dokonce militantní. Právě naopak! Samozřejmě, že v Německu žijí i jiní, ale s těmi nemám z dobrých důvodů co dělat. Ta velká většina je nesmírně slušná a přivítala by, kdyby se v Čechách o minulosti hovořilo tak, jako to Vy píšete na Vašich stránkách.

M.H. 12.9.2012

 

Před 75 lety zemřel „tatíček“ Masaryk. Za svůj kult nemohl, říká historik

… "Muž, jenž napsal, že se státy udržují ideály, na nichž vznikly, vložil tomu svému do kolébky tři mylné předpoklady. První: existuje jediný státní národ československý. Druhý: převážně katoličtí Češi a Slováci jsou pokračovateli protestantských tradic. Třetí: národnostní poměry vyostřila teze, že země, v níž žily miliony Němců, tvoří odvěkou hráz proti germánstvu," napsal historik Antonín Klimek. …

http://zpravy.idnes.cz/vyroci-smrti-tomase-garrigue-masaryka-dhx/domaci.aspx?c=A120912_170810_domaci_jw#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

-2 #2 J.P. 2012-09-14 07:48
Podstatne v techto nelidskych jednani stovek nebo tisicu Cechu bylo to, ze jim nikdo nedal rozkaz k vrazdeni.Stale hazime vinu na Nemce, ale zadny Nemec jako civilista nevrazdil v miru sve spoluobcany jine narodnosti.
Vina samozrejme spociva i na funcionarich pocinaje Benesem - ti vsichni mohli vydat prikaz, ze bude potrestan kazdy, kdo nekoho zabije.MLCELI
a tim Souhlasili.
-1 #1 Jarmir 2012-09-13 15:40
Odhaleni pravdy se netyka jen sudetskych Nemcu, ale i tech, co v dusledku nenavisti postihlo statisice nasich podnikatelu, vedcu, politiku, hercu atd.
Adina Mandlova ve sve knizce Dnes se tomu jen smeju odhaluje takove hnusne charakterove rysy Cechu ihned po valce.
Nikdo z tehdejsich cinitelu, pocinaje Benesem proti tomu neprotestoval.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)