Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

JANUV_ZAKONKe článku senátora Tomia Okamury: Zase tu běhá strašák komunismu

Jako by si nevšimnul, že strašák komunismu nikdy běhat nepřestal, byl a je reálný, jen měnil, jak je komunistům vlastní, tempo, styl a masku, kdy ohlupoval naivní a neiformované. Senátor Okamura je jiná kategorie, nemusím snad vysvětlovat jaká. Populistů a demagogů bylo v naší zemi vždy dostatek. Potkávám stále více lidí, kteří už odepisují český národ, pokud lze vůbec o něm ještě hovořit. Začalo to nesmyslným založením ČSR, dobrovolným odevzdáním země německým okupantům, zakončeným vyhnáním českých Němců a nástupem komunismu, který morální, kulturní a hospodářskou zkázu národa dokonal.

Ve čtvrtek na demonstraci za záchranu prodejny mi jedna starší paní řekla: „Můj děda měl svatou pravdu o naší povaze - přišel Hitler, nařídil jezdit vpravo, všichni začali jezdit vpravo.“ Neuměli jsme si nikdy sami dobře a dlouho vládnout, většině to bylo jedno kdo vládne, hlavně když se žilo dobře. Mohla se potom věnovat nerušeně svým soukromým zájmům, které vždy upřednostňovala, pokud neměla stejné problémy a stejné potíže jako jejich okolí. Na druhé straně nemůžeme očekávat, že bude každý hrdina. Jde o zdravý poměr. Ten je v naší zemi hluboce podprůměrný ve srovnání s vyspělými národy. Jsme stále zemí bez hrdinů, bez schopnosti hrdinství uznat a ocenit.

Pokud si sami vládneme, projeví se plně naše neschopnost, řevnivost, hašteřivost, netýmovost, nekonečné hádky o ničem - a naše neskutečná odolnost trpělivě snášet lumpárny, čekat až se to udělá samo, nebo někdo za nás.  Proto si musíme lhát o své vlastní minulosti - abychom mohli být alespoň na něco „hrdi“. Vůbec mne nepřekvapilo, že moji demonstraci za záchranu prodejny nepřišel nikdo z těch, které po dlouhá léta podporuji a kterým pomáhám (vyjma statečné paní Boženy Hamáčkové), navštívit. Ani žádná podpora mé kandidatury na presidenta ze strany zahraničních krajanů, kde jsem toho vykonal nemálo. To  jen potvrzuje obsah mých vět výše.

Všichni presidentští kandidáti, s výjimkou Karla Schwarzenberga a Zuzany Rothové, se málem objímají a líbají s komunisty jen aby jim dali své hlasy a vůbec se přitom ani trochu nestydí. To nutně připouští myšlenku, že nemusí jít o někým tajně, plně či částečně, řízený proces, ale další ukázku toho, jak hluboko naše společnost klesla a jak je mravně nemocná. Ostatně pokud někdo chtěl cokoliv v naší zemi ovlivňovat, vystačil si bohatě i v minulosti s dostatečně plným měšcem… Připomínám Rusko – Finskou válku, kdy se Finové obrovské přesile postavili a za cenu velkých ztrát uhájili svoji nezávislost a svobodu. Proč asi u nich dnes prakticky korupce vůbec neexistuje? My jsme se vzdali německým okupantům bez boje, plně vyzbrojeni, obratem nabízeli rychlé dodání a výrobu svého času nejlepších českých tanků wehrmachtu, které pak okupovaly Paříž a další evropská města. Nedivme se potom, že náš národ raději strpí a dává přednost různým padouchům, zbabělcům a zločincům, nechá se jimi ovládat, než aby uctíval hrdiny a vynesl je do svého čela ve vlastním zájmu. Občanská pasivita ještě nikdy nevynesla ty nejlepší do vedení země!

Komunisté nenesou za nic odpovědnost od roku 1989, nic nemusí dokazovat, jenom kritizují, ale v pozadí se, vůbec nepochybuji, také podílejí na korupčních kšeftech, včetně svého předsedy Vojtěcha Filipa, agenta StB od roku 1986. Ten jezdil prodávat nádobí SFINX do SRN a přitom po večerech navštěvoval bary s nevalnou pověstí, zřejmě aby si dobře prostudoval „prohnilý“ Západ. Tož takového darebáka, předsedu KSČM, požádali Miloš Zeman i Jiří Diensbier o podporu. Velká škoda, že se nemohu zúčastnit žádné debaty presidentských kandidátů – zaznělo by tam to co má, co chtějí občané voliči slyšet a na co si nikdo z kandidátů netroufne, samozřejmě  z obav ze ztráty hlasů.

Odhaduje se, že ročně se u nás rozkrade cca 300 miliard, politici tomu neschopně a nečinně přihlížejí, o to více nemravně zvyšují daně na kde co, přitom nezapomínají na nemravné zvýšení svých platů za špatnou, resp. takřka žádnou odvedenou práci. Ve Švýcarsku platí právnické osoby daň z majetku u nás jen z příjmu, což jim umožňuje často neplatit žádné daně. Zda-li by byl někdo z kandidátů na presidenta pro zavedení daně z majetku a samozřejmě pro prokázání způsobu jeho řádného nabytí a upravené patřičným zákonem?

Ústavní soud nám také nějak hloupne, viz jeho usnesení o pokutě komunistům, či skandální usnesení o veřejných pracích. Skvěle to popsala Lenka Zlámalová ve svém článku Když je nedůstojné pracovat v LN ze dne 30.11.2012.  I samotný Ústavní soud nám ukazuje, jak má narušené myšlení, vnímání skutečných hodnot. Není se co divit při jeho složení a  totalitní minulosti mnoha z nich, kdy čestnou výjimkou je např. JUDr. Ivana Janů a která byla, jako každý normálně uvažující člověk pro povinnost veřejných prací. Nemusí být každý lékařem, aby věděl co to udělá se člověkem, pobírá-li dlouhodobě sociální dávky a nemusí odvádět společnosti žádnou protihodnotu. Takto si živíme už generace Romů. Nedivme se potom jejich odporu k práci a sklonům k něčemu jinému. Normální člověk nemůže být a žít bez práce. Dáte-li mu peníze jen k utrácení, nemůže se po čase chovat normálně.

Včera obdržel 19 letý mladík doživotí za brutální zavraždění takřka stoletého manželského páru. Pokud si svoji prací nevydělá na pobyt ve vězení, nepochybuji o tom, jak by dopadlo „lidové hlasování“ ve smyslu biblického „zub za zub“. Představa, že ho bude stát miliony draze živit např. celých 50 let, kdy mnozí slušní, často ne vlastní vinou, končí na ulici jako bezdomovci, kdy od státu nedostanou ani korunu, mne nenaplňuje v tomto ohledu zrovna velkou humanitou. Samozřejmě nikdo z presidentských kandidátů není pro trest smrti.

Připomínám výrok TGM: Trest smrti vyjadřuje vinu a hodnotu lidského života a jako takový musí existovat, dokud společnost nedospěje natolik, aby tuto hodnotu ctila.“

TGM o etických normách:

„Etika není pro psací stůl, náboženství není pro kostel, všechno jednání podléhá etickým normám. Jednání a myšlení všech, a to stejně. Demokracie není jen politická soustava, ale také a především mravní.“

TGM o komunismu:

"...Co do principu, nepokládám komunism za ideál sociální a socialistický, jestli se komunismem rozumí rovnost hospodářská a sociální naprostá. Normální stav společnosti politický a sociální nedá se uskutečnit bez silného individualismu, to jest bez svobodné iniciativy jednotlivců, a to prakticky znamená takový režim, který umožňuje rozvoj rozmanitých individualit, fysicky i duchovně od přírody nestejně nadaných. Nestejná je situace každého individua ve společnosti, nestejné je jeho okolí společenské, jednotlivec nejlépe dovede využít svých vlastních sil a sil svého okolí podle vlastního uznání. Rozhoduje-li o člověku člověk jiný a vede-li, je nebezpečí, že se všech sil vedeného náležitě nevyužije. To vidět všude a vidět to politicky ve všech formách vlády, v nichž se vyvinul silnější centralism. A komunism je právě centralistický."

"Zejména centralism bolševický je velmi tuhý, je to režim abstraktní, dedukovaný z these a násilně prováděný. Bolševism je absolutistická diktatura jednoho a jeho pomocníků, bolševism je neomylnický a inkvisitorský a právě proto nemá s vědou a s filosofií vědeckou nic společného. Věda tak jako demokracie, je bez svobody nemožná."

„Velká francouzská revoluce udělala z poddaných občany, komunismus se snaží udělat z občanů poddané."

Karel Čapek o komunismu:

"Nenávist, neznalost, zásadní nedůvěra, to je psychický svět komunismu - lékařská diagnoza by řekla, že je to patologický negativismus...."

Ferdinand Peroutka o komunismu:

"Nevěřím,že se jednou podaří proměniti svět v jedinou velkou jídelnu a noclehárnu pro lidi, zbavené všeho, co by jim patřilo, bydlící ve městě tak jako pes ve stepi, že jednou bude chodit člověk v kalhotech, poskytnutých mu státem, a smrkati do státního kapesníku."

"Člověk vždy bude mít rád dveře u svého bytu a plůtek u své zahrady. Bojovati proti tomuto přirozenému individualismu jest podnikem tak odvážným jako bojovati proti zákonu gravitace."

"Komunismus - toť hned od počátku mystické dogma."

"Komunismus, který podle teorie nemůže býti uskutečněn jinak než revolucí a diktaturou, která má potrvati po celou jednu generaci, bere životu jeho přirozený vzrůst a vývoj a chce vše vtlačit do suchého řečiště jedné teorie, které je vždy jednostrannější a šedivější než život."

Jan Herben o komunismu:

"Nejsem komunistou, protože jsem realistou." "Komunism, jenž má zorganizovat lidstvo k bratrství, nemůže být vykupován řekami krve. Kdo chce do lidí vpravit násilím, co není v jejich hlavách a srdcích, je šílenec a zločinec zároveň..."

* * *

Na článek senátora Okamury jsem zareagoval svým včerejším komentářem:

Jste přihlášen jako Jan Šinágl 89176

Pan senátor by měl být schopen pochopit, že to co se dnes v naší zemi děje, je logický následek toho, co v této nešťastné a Bohem zapomenuté zemi, zasel zločinný komunistický režim. Chcete-li jinak, máme zde jeho "klon", který se má zase a stále více, čile k světu.

Komunismus je nereformovatelny, neměnný, u moci se udrží jen násilím. Vždy převrátí po staletí osvědčené hodnoty proti přirozenosti člověka, obrátí hodnotový systém společnosti, u moci se udrží jen silou, násilím a zločiny. Hezkým, přátelským a lákavým se jeví jen tehdy, není-li u moci. Pokud komunisté tvrdí, že se změnili, lžou, jak jim je ostatně vlastní. Jinak by museli změnit název strany. To, že se hlásí stále k marxismu-leninismu, je dostatečnou odpovědí. Většině presidentských kandidátů to viditelně nevadí. Připustí-li národ bezpáteřní a nemravné osoby na Hradě, uzná tím současně, že mu tyto hodnoty nejsou tak vzdálené, jinak by musel opět zaplavit náměstí.

KSČM je společenství v podstatě neškodných, neschopných, nostalgických zato poslušných a disciplinovaných staříků a stařenek, které postupně vymírá a které jen díky své disciplinovanosti a špatnému volebnímu zákonu „vyhrává“ volby. Jen považte, soudruh předseda vydá pokyn „Podpoříme Zemana“ a všichni komunisté jako poslušné ovce dají hlas Zemanovi. Inu není nad komunistickou „demokracii“.

Nebezpečné jsou myšlení, způsoby a vzniklá propojení, která tato zločinná ideologie zasela do našich hlav, které stále přežívají a působí napříč celou společností a všemi politickými stranami. V podstatě levice nám stále vládne se všemi dopady na zemi a její obyvatele. Nejedná se tedy o nebezpečí komunismu, ale stále trvající nebezpečí v našem nenormálním myšlení a postojích, které zasela totalita do našich hlav.

Občané mají zatím ještě stále volbu – Západ, nebo Východ? Ten druhý se nám přibližuje stále rychleji a obávám se, že to není hlavně jeho „zásluha“.

Pokud bychom měli nějakou skutečnou elitu, musela by už dávno burcovat – mlčí, tedy není! Proto si tak vážím Finů!

Uložil se už náš národ k věčnému spánku, není už snad k probuzení? Všude kolem sebe slyším obrovskou naštvanost, nespokojenost. Ta sama nic neřeší. Připomínám K.H.Borovského:

„Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším,

což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde.“

„Nečinně se chovat, je nazpět jít.“

Přeji nadějeplnou první adventní neděli.

 

Jan Šinágl, 1.12.2012

 

Lepší, než si myslíme

Ad LN 29.11.: O KSČM vůbec nejde

Poslanec ČSSD Stanislav Křeček tvrdí, že se u protestů jihočes­kých studentů proti komunistické radní pro školství Baborové jed­ná především o úder proti vítězi krajských voleb ČSSD. Autor dis­kusního článku se ptá, co měla ČSSD dělat ve věci vytváření po­volebních koalic při daném vý­sledku? V demokraciích na západ od našich hranic je však nejmenším společným jmenovatelem všech demokratů nevytváření koa­lic s extrémisty a to i za cenu vy­tvoření koalic s ideově vzdálenou demokratickou stranou či „spolknutí nechutné žáby“. KSČM je nereformovanou a extrémistickou stranou. Posla­nec Křeček pochybuje o kvalitě výuky o demokracii na třeboň­ském gymnáziu, které se postavi­lo do čela protestů. Já si naopak myslím, že studentské protesty dokazují velmi dobrou úroveň vý­uky historie a občanské nauky, ja­kož i výchovy k demokracii na této škole. Šokovalo mě spíš skan­dální prohlášení předačky KSČM Baborové o tom, že ti, kdo totali­tu nezažili, nemají kompetenci se k ní vyjadřovat. Což by znamena­lo, že vozit českou mládež třeba do uranového koncentráku Vojna a německou či izraelskou do Sachsenhausenu a Osvětimi, je zbyteč­né, a současná mládež by měla ig­norovat minulost svých rodičů a prarodičů. Jihočeští studenti do­kazují, že dnešní mládež je mno­hem lepší než její pověst.

Milan Březina, Praha, LN, 30.11.2012


Ocenění pro odbojovou skupinu bratří Mašínů + anketa kandidátů na presidenta

Hnutí POZITIVNÍ EVOLUCE je nadějným a reálným začátkem řešení situace v České republice

Zákon o přímé volbě presidenta je postkomunistický pasquil

Odvolání JUDr. Kláry Alžběty Samkové, Ph.D., k NSS České republiky ze dne 26.11.2012

Léčba Klausem, aneb stále platná slova Otomara Krejči

* * *

Podpisem kandidatury Jana Šinágla, podpoříte demokratičnost a důstojnost přímé volby presidenta České republiky


 


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry