Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.04.2018 18:37
  Neúčast milovaného našeho presidenta na pohřbu kardinála a ...

  Read more...

   
 • 23.04.2018 18:07
  I já právě hledám, kdy mne kardinál Josef Beran biřmoval.

  Read more...

   
 • 23.04.2018 08:22
  Heslo pana Macrona je velmi výstižné, protože alespo%n v Česku ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 17:52
  Za tímto účelom sme zriadili komisiu: Komise položila otázku ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 14:08
  Nešlo by o chybu prezidenta, že se neúčastnil mše svaté v ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 11:28
  Vážený pane Musile, vždy si budu vážit a podporovat věříci ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Hrbata_2První větší článek vyšel v EURO č.50/2012 (10.12) s názvem SOBĚ A NĚKDY I SVÉ STRANĚ . Druhý vyšel v č. 3/2013 (14.1.) pod názvem UKLÍZEČKY S PŘEMRŠTĚNOU POKUTOU. Doporučuji, opravdu, ale opravdu osvětové čtení o podřízených vrchního velitele armády, prezidenta Václava Klause a otřesných poměrech v ní panujících! NeníNejlep_kreslen_vtip_stoleti divu, proč ani 5x doplňované mé trestní oznámení na tohoto podvodníka nebylo vůbec vyšetřováno. Nezajímalo to ani ministra obrany Alexandra Vondru, kterému jsem při pohřbu Ctirada Mašína v Clevelandu v USA, předal trestní oznámení osobně do jeho rukou. Řekl jen bez zájmu: „Jo, vím o tom.“ Při vzpomínce na gen. Josefa Mašína v Olšanech, jsem o této kauze informoval i vysokého důstojníka ČA, kterého si vážím. Jeho odpověď: „Pane Šinágle, o tom je lépe raději nic nevědět.“

 

Ukázka z webu firmy STEAG - jednatelem firmy STAEG je Vojtěch Mikulík, bratr náměstkyně Okresního státního zástupce (Mgr. HŮLKA Radek - Okresní státní zástupce, Mgr. KLVAČOVÁ Martina - jeho náměstkyně) - to se jim to ve Vyškově podniká, že! Kdy začnou konečně odpovědní státní zástupci a soudci konat a tento rodinný klan postaví před soud?! Vrchní státní zástupkyni JUDr. Lence Bradáčové, můžeme jen držet palce. Je to jen o osobní odvaze a statečnosti. Soudce JUDr. Kamil Kydalka svoji ústavní stížností ve věci amnestie ukázal, že to jde, byť  při ústavní stížnosti nejde o život.

Články k tématu:

Náměstek ministra obrany Alexandra Vondry a exposlanec ODS Ing. Michael Hrbata seděl ve vazbě, měl loupit se zbraní

Neetická Etická komise ČR má posuzovat kdo byl účastníkem III.odboje…?!

Po Hradu Šinágl nevítán ani na ministerstvu obrany…

Další obraz stavu země e jejích „elit“…

Troufne si JUDr. Lenka Bradáčová na náměstka ministra obrany Hrbatu…?!

Už páté „doplnění“ TO na Ing. Michaela Hrbatu, náměstka ministra obrany ČR!

Stížnost na kpt. Světlanu Bláhovou pro nečinnost v kauze Ing. Michaela Hrbaty

Legionáři, Vondra a Hrbata, aneb o mravech a nemravných!

ÚSTR dnes slaví 5 let od svého založení. Zákon 181/2007 sb. praví, zabývat se obdobím nesvobody od 30.9.1938 do 9.5.1945 a od 25.2.1948 do 29.12.1989. Připravuje proto mj. i projekt o persekuci čs. občanů na Ukrajině před II.světovou válkou, dle Pavla Žáčka dnes na ČT 24. Škoda, že nemá ÚSTR v popisu práce dějiny od 10.5.1945 až do 24.února 1948, kdy docházelo také k masivnímu porušování základních lidských práv našich bývalých spoluobčanů v jejich rodné zemi, hovořících i německy, navíc už v době míru a kdy bez ruského vlivu a KSČ by k jejich tak masivnímu porušování nemohlo vůbec dojít. Mimochodem o zločinnost KSČ se ÚSTR moc nezajímá, dle Žáčka i díky tomu, že potřebné dokumenty, cca 260 milionů stránek, nejsou ještě zdaleka všechny zpracovány. Je otázkou, proč se ÚSTR založil až v roce 2008 a co se dělo 19 let s dokumenty politických prominentů totalitního a současného režimu…?!

Tento vtip mi přišel dnes: „Uklízečka jde v podvečer makat do parlamentu. Vejde dovnitř a tam zmatek, chaos, někteří členové horní i dolní komory plus celá vláda poletují, přestavují nábytek, přeměřují prostory, tahají a přestavují židle, křesla, stoly, pulty, všichni jsou zpoceni. Uklízečka odchytí Nečase a ptá se: "Co se to, pane předsedo, proboha děje?" "Víte, v sobotu bude pro nás životně důležité zasedání a protože to tady nefunguje, popravdě - je tady neskutečný bordel, tak ho chceme nějak eliminovat podle feng-shui ..." Uklízečka se ironicky usměje a praví" "Nepomůže to." "Proč?" "Já už jsem v bordelu pracovala, tam, když nic nefungovalo, museli vyměnit komplet všechny ku..."

 

Jan Šinágl, 1.2.2013

 

Nejlep_kreslen_vtip_stoleti

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry