Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.04.2018 18:37
  Neúčast milovaného našeho presidenta na pohřbu kardinála a ...

  Read more...

   
 • 23.04.2018 18:07
  I já právě hledám, kdy mne kardinál Josef Beran biřmoval.

  Read more...

   
 • 23.04.2018 08:22
  Heslo pana Macrona je velmi výstižné, protože alespo%n v Česku ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 17:52
  Za tímto účelom sme zriadili komisiu: Komise položila otázku ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 14:08
  Nešlo by o chybu prezidenta, že se neúčastnil mše svaté v ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 11:28
  Vážený pane Musile, vždy si budu vážit a podporovat věříci ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Klaus_a_pivoStovky tisíc poškozených, škody v desítkách miliard, podpořte Výzvu k podání žaloby na prezidenta republiky Václava Klause pro velezradu dle čl. 65Klaus_a_pero Ústavy - http://www.klausovavelezrada.cz/cs/ - podporu už vyslovilo 20 senátorů, výzvu podepsalo aktuálně už bez mála 65.000 občanů a jejich počet neustále narůstá! ZDE máte část bilance této zločinné amnestie pro zločince, kterou mohl vyhlásit jen zločinec, nebo duševně nemocný člověk, který by měl být okamžitě zbaven svéprávnosti - Josef Šťáva nechal ve Švýcarsku zmrazit peníze z MUS – Budou si sami obce a kraje dle nového zákona sami určovat zda se smí či nesmí nahrávat jednání…?!

Dění v naší zemi se blíží stále více chaosu, vláda se tváří, že vládne, nikdo není za nic odpovědný, Zeman už se chová jako vládnoucí prezident, jedná i s komunisty, jeho chování společně s Klausovým už přesahuje všechny meze slušnosti, taktu a zdravého rozumu. Demokracie dostává opravdu, ale opravdu „na frak“. Včera jsem shlédl americký film o životě Abrahama Lincolna LINCOLN – vynikající, stále aktuální, motivující a inspirující, doporučuji!

Josef Šťáva nechal ve Švýcarsku zmrazit peníze z MUS

Ženevský soud zablokoval na popud zakladatele společnosti Diag Human Josefa Šťávy část peněz zadržených Švýcary kvůli tomu, že pocházely z podezřelé privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). Informoval o tom server Českápozice.cz. Švýcarské orgány zabavily kvůli kauze MUS 661 milionů franků (zhruba 13,5 miliardy korun). Šťáva nechal zmrazit 163,6 milionu franků (necelých 3,4 miliardy korun). Zablokovaná částka odpovídá podle serveru škodě, která v případu Mostecké uhelné vznikla Česku. Diag Human požaduje po Česku mnohamiliardové odškodnění za překažený obchod s krevní plazmou. Rozhodci mu v roce 2008 přiznali náhradu škody přes osm miliard korun, značně vysoké jsou již také úroky. Strany se však doposud přou o to, zda bylo toto rozhodnutí pravomocné.

ČRo 7.2.2012

Sněmovna podpořila pořizování nahrávek z jednání obcí a krajů

Sněmovna přes výhrady vlády podpořila v prvním čtení poslaneckou novelu, podle níž by obce, města a kraje mohly ze zákona povolit pořizování nahrávek ze svých jednání a také jejich zveřejňování například na internetu. Novela je reakcí na postoj Úřadu pro ochranu osobních údajů, podle něhož zveřejňování záznamů z jednání zastupitelstev není možné bez souhlasu dotčených osob, případně bez znemožnění jejich identifikace kvůli požadavkům na ochranu soukromí.

ČRo 7.2.2012

Zasedání zastupitelstva obcí a krajů je veřejné. Umožnit zastupitelům, aby si sami jako veřejné osoby rozhodly, zda si smí či nesmí občan či média pořizovat záznamy, je nemravnost. Pokud veřejnému činiteli vadí zveřejňování jeho myšlení a postojů, tak se nemá nechat zvolit. Poctivý zastupitel a jakýkoliv veřejný činitel transparentnost vždy vítá. Jak by asi odpověděl zastupitel na otázku občana: „Pane zastupiteli, jako občan si Vás veřejně platím, abyste mi veřejně sloužil. Rozhodně si vás neplatím proto, abych si neměl možnost zaznamenat co děláte a říkáte veřejně.“

 

Jan Šinágl, 8.2.2013

 

Petice: Nesouhlasíme s Klausovou amnestií

Amnestie, abolice, a co dál?

Výzva Senátu České republiky k obvinění prezidenta Václava Klause ze spáchání zločinu velezrady!

Na Hradě máme duševně chorou, všehoschopnou osobu, kterého mohou zastavit už jen normální občané!!!

Volejme politiky a prezidenta k odpovědnosti!

 

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry