Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Michal_2Ze čtyřech svědků navržených žalovaným pozván pouze Jiří Vondráček, rozsudek očekáván – Zeman bude slavit na „vítězný únor“ – Hyde Park: Grebeníček versus Šinágl – Ombudsman nepřekvapuje – Skandální postoj k fotovoltaikám předsedy vlády Jana Fischera – Bude zachráněno Americké centrum v Plzni…?!

U KS Praha v pondělí, dne 18.února 2013, od 10:00 hod. (přízemí vpravo u hlavního vchodu), bude dokončeno dokazování výslechem svědka za stranu žalovanou Jiřího Vondráčka a pravděpodobně soudcem JUDr. Vojtěchem ml. vynesen i rozsudek. Bude rozhodnuto ve věci žaloby na ochranu osobnosti, zda zveřejňování pravdy, úředních dokumentů, domněnek a názorů, snažících se o vysvětlení podivné minulosti a současnosti  Martina Michala, manžela zpěvačky Heleny Vondráčkové, může být v rozporu se zákonem, povinnostmi novináře a v rozporu s dobrými mravy.

 

Žalobu podali Helena Vondráčková, Michaela Kocourková, Mgr. Jana Gavlasová, Martin Michal a Agentura MM s.r.o. Má celkem 33 stránek, ale nebudu raději ctěné čtenářstvo obtěžovat jejím zveřejněním. Musím touto cestou za tuto mravenčí „práci“ a zdokumentování mé práce, Mgr. Janě Gavlasové srdečně poděkovat. Další navržení svědci žalovanou stranou Marta Kubišová, Miroslav Stiebal a Miroslav Trpák nebyli předvoláni. Škoda, veřejnost se díky jejich svědectví mohla dovědět další zajímavá a závažná svědectví o nezákonných praktikách pana Martina Michala jak v minulosti, tak i v novější době. V této souvislosti nepřekvapuje, aniž bych jakýmkoliv způsobem předjímal, že syn Martina Michala, Antonín Michal, je v současnosti vyšetřován z podezření na skupinovém podvodu ve výši 1.2 miliardy korun. Klade se otázka, zda lze ještě vůbec pověst Martina Michala poškodit, když si ji kazí jen on sám. Bez něho by nebyly žádné soudy a přestupková řízení, kdy napadá a žaluje kde co a kde koho, včetně uznávaných osobností veřejného života, jejichž charakter je nezpochybnitelný a které se ke svému úspěchu dopracovali poctivou prací a velkou dřinou, což o panu Martinu Michalovi rozhodně nemůže nikdo slušný a informovaný potvrdit. Je zajímavé a současně smutné, že při tak závažném soudním jednání se ani jednou nikdo ze žalujících soudních jednání nezúčastnil, samozřejmě mimo obhájkyně a současně  žalobkyně Mgr. Jany Gavlasové…?

ZDE je na ukázku seznam všech mých přestupkových řízení, který si vyžádala PČR k mému dalšímu trestnímu řízení ve věci tzv. popírání genocidia. Trestní oznámení podali Helena Vondráčková, Martin Michal a politický vězeň Bohuslav Hubálek. Jde celkem o 15 záznamů, podotýkám, že jsem v konečné instanci nikdy nebyl shledán vinným, pokud si dobře vzpomínám. Mohu jen doufat, že Mgr. Jana Gavlasová koná práci zdarma? Je dobrá známá Martina Michala, novopečená, svobodná maminka, kdy je otec jejího dítěte veřejným tajemstvím? Obávám se, že zůstane jen při doufání a spíše to opět zaplatí Helena Vondráčková…?! Všech dosavadních manželek Martina Michala je mi líto včetně Heleny Vondráčkové…

Mimochodem Martin Michal, jako neúspěšný kandidát strany Suverenita Jany Bobošíkové do krajského zastupitelstva Stř. Kraje, řídil i její „BOBObus“. Doufejme, že s ním jednou odjede i do Ruska, včetně paní předsedkyně. Pokud nebudou přepadeni na Ukrajině, jistě budou oba vítanými kandidáty Putinovi strany „Nové Rusko“. Svými schopnostmi a zkušenostmi by byli oba jistě vítanými kandidáty a naše země by si konečně trochu oddechla…

Veřejnost a média jsou ke KS Praha zvány, byť si nedělám žádné iluze o jejich masové účasti, pokud vůbec, přestože mne Agentura MM a spol. žalují na zdaleka nejvyšší částku. Kupodivu se Martin Michal v médiích o ní vůbec nezmiňuje, natož o mně a kdy udává jako nejvyšší částky podstatně nižší než 3.650.000,-Kč. Co ale jiného co můžeme očekávat od prokazatelného podvodníka a lháře, který je nepochopitelně pardonován policií a exekutory….?!

Má mít dluh ve výši 19 milionů Kč, kdy má dlužit lidem a institucím, kvůli kterým se nachází v mnohonásobné exekuci…?! Z čeho asi žije, když viditelně nevydělává, resp. si z případně vydělaného nesmí mnoho ponechat a majetek má zablokovaný exekutory? Za čí peníze kupuje drahé dárky své manželce? Že by ho živil jeho syn Antonín, nebo manželka? Kupodivu o tom v médiích mlčí a nikdo se ho na to veřejně neptá – o to více v nich ovšem lže opravdu „jako když tiskne“.

Včera k mému překvapení byla v Hyde Parku má otázka Miroslavu Grebeníčkovi položena. Musel jsem ji zkrátit, aby se vešla do požadovaného počtu písmen:

„Pane Grebeníčku, myslíte si, že by společenský systém, který byl v Československu do roku 1948, dokázal vytvořit méně materiálních a duchovních hodnot pro všechny obyvatele, pokud by zůstal u moci, než ten od roku 1948 do roku 1989? Děkuji.“

Samozřejmě se jako správný komunista odpovědi na přímou a jasnou otázku vyhýbal, až nakonec na naléhání moderátora Daniela Takáče v podstatě nepřímo odpověděl, že samozřejmě nemohl Západ vyprodukovat více než strana a vláda pod vedením KSČ. Neuvěřitelné! Zřejmě také nedostal devizovou doložku, aby se podíval na Západ, na tu bídu pracujících, nedostatku všeho zboží a mohl tak kázat dál své bludy o zločinné ideologii jak ve straně, tak studentům, pokud tedy vůbec kdy učil jeho pomatenou historii? Jenom si nejsem jist, zda to myslí upřímně, je to takový gauner, či duševně chorý člověk? Ale jak známo, komunisté jsou všehoschopní…?!

Bobosikova_for_PapezPokud nebude Jana Bobošíková kandidovat na Papeže, měla by pana Grebeníčka pozvat na palubu „BOBObusu“ spolu s dalšími komunisty a potěšit tak Putinovo „Nové Rusko“. S nimi to určitě „vyhrají“. Jen aby nám tam ten autobus stačil dojet a cestou se nerozpadl. Doufejme, že dojedou alespoň na Ukrajinu, ale Rusko by bylo mnohem lepší a jistější, nemyslíte občané…?!

ČT odvysílá seriál dokumentů o událostech roku 2012. První z nich bude 3.března dokument o Romanu Smetanovi. Před OS v Olomouci jsem byl požádán o názor režisérem dokumentu Vítem Klusákem a hovořil na kameru. Tak snad budu „použit“, přesto že se „moc v lásce“ nemáme od skandálního dokumentu MEIN KROJ, natočeném v Augsburgu při setkání sudetoněmeckých krajanů o Svatodušních svátcích v roce 2011, kdy musela být na tento tým pořadateli zavolána policie.

Zatím oficiálně nepotvrzený ve své nové funkci Miloš Zeman, bude slavit svůj „vítězný únor“ 25.února v Praze. Mezi pozvanými je i předseda MS Praha JUDr. Jan Sváček aZeman_i_Ty_jsi_ho_volil bývalá NSS JUDr. Renata Vesecká, pít se bude moldavské víno – snad alespoň ta tlačenka a buřty budou české…? Inu není nad vlastenecký patriotismus, že!

Mimochodem JUDr. Renata Vesecká a JUDr. Stanislav Křeček jsou navrženi na zástupce ombudsmana. Dosavadní zástupkyni Jitce Seitlové končí šestiletý mandát a ombudsman Vervařovský si přeje někoho jiného. Poslanec Křeček prohlásil nedávno ve Sněmovně, že se „…diví omluvě MsP Janu Šafránkovi, když soud prokázal jeho nevinu…“, po takřka 20 letech, sluší se dodat!!!

Svědectví Františka Janoucha o Janu Fischerovi a jak se postavil jako předseda vlády k fotovoltaikám nepotřebuje slov. „Schopnosti“ prodat republiku má jistě dost i Miloš Zeman!

Pane Bože ochraňuj nás a naší zemi!

 

Jan Šinágl, 15.2.2013

 

Nové občanské sdružení chce zachránit Americké centrum v Plzni

Nové občanské sdružení chce zachránit zkrachovalé Americké centrum v Plzni (ACP). Desítka dobrovolníků loni založila občanské sdružení, jež má zájem oživit aktivity centra, řekla Jana Machová ze sdružení. Podle ní záleží na Plzni, zda další fungování centra podpoří a přistoupí na projekt, jenž sdružení předložilo. ACP bylo společným projektem několika zakládajících institucí, například města Plzně, univerzity a americké ambasády. Pořádalo přednášky, besedy, výstavy, provozovalo anglickou knihovnu, restauraci a bylo jedním z tradičních míst každoročních Slavností svobody. Sdružení navrhuje radnici, aby s ním uzavřela smlouvu o provozování objektu. Dobrovolníci jsou přesvědčeni, že dokážou dát Americkému centru náplň a program, která ho i ekonomicky udrží. Předchozímu ACP se to ale nedařilo. "Jednou z hlavních priorit je zachování a provoz knihovny i jazykových kurzů angličtiny. Pro veřejnost však chystá občanské sdružení i mnoho nového, jako je například dětský klub, dramatický kroužek, dny americké kultury či zajímavé výstavy," vyjmenovala Machová. Čro, 15.2.2013

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry