Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 25.05.2018 02:03
  As soon as Ӏ detected thiѕ site I wеnt on reddit tߋ share ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 23:20
  Fantastic beat ! І wish t᧐ apprentice while y᧐u amend your ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 20:43
  Hі theгe to all, hoѡ is all, I thіnk eveгу one is getting ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 18:22
  Ꮤhy viewers ѕtіll make սse of to rеad news papers ᴡhen іn ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 07:49
  Na tvrdo bych dal CSSD do exekuce a obestavil jim celý majetek.

  Read more...

   
 • 24.05.2018 06:55
  Už dlouho přemýšlím o věcech obecných, i o politice. Například ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Havel_Vaclav_Kogon_cenaMarně hledám v českých médiích zprávu, že dne 22.února 2013, byla udělena Václavu Havlovi v hesenském  Königsteinu cena německého publicisty a autora Eugena Kogona Posthum Václavu Havlovi. Měla mu být udělena již dříve za jeho života, souhlasil, i když upozorňoval na své zdravotní potíže. Poté onemocněl i bývalý ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher, renovovalo se i místo udělení ceny katolický Haus der Begegnung (Dům setkání), odkud se vždy i za totality snažily finančně podporovat východoevropské církve i exil.  Pan Genscher  pronesl  skvělé laudatio. Český velvyslanec ve SRN JUDr. Rudolf Jindrák se jako obvykle omluvil a vyslal zástupkyni Evu Dvořákovou.

 

Trapné bylo, že si velvyslanec Jindrák ani nenašel čas na tak významnou událost a poslal jen svoji  zástupkyni. Pořadatelé na něho čekali do poslední chvíle, protože město Königstein v pátek oficiálně sdělilo, že cenu převezme velvyslanec České republiky ve SRN. Na to jaké má vzdělání a zkušenosti by už pan velvyslanec mohl vědět, co se sluší a patří. Na každý pád jeho chování jistě potěšilo prezidenta Václava Klause…

Co na to ministr zahraničí Karel Schwarzenberg? Smutné, něco takového po úspěšné návštěvě premiéra Petra Nečase v Mnichově, nebo snad záměr…? Takovémuto „velvyslanci“ bych Jindrk_Rudolfdal na místě výpověď – bez odchodného, pokud se neomluvil a neměl vážné důvody se tohoto slavnostního aktu zúčastnit, čemuž nic nenasvědčuje. Velvyslanec Jindrák se tak postaral o další mezinárodní ostudu České republiky, skutečný „reprezentant“ ovšem ne země, ale jejích poměrů, kdy jsou často posty velvyslanců trafiky pro vysloužilé politiky, neschopné či kamarády. U nás se viditelně nechá tunelovat vše!

Jsem zvědav, zda 5.000 EURO spojených s oceněním doputuje alespoň do Knihovny Václava Havla, pokud se skutečně přesune na Hradčany?

Hans-Dietrich Genscher  zavzpomínal na Václava Havla a samozřejmě i na slavný balkon na pražském velvyslanectví, odkud oznámil občanům z bývalé NDR odjezd do BRD. Koho to v bohulibých Čechách asi zajímá, že…?! Je to další neskutečná ostuda MZV, ostuda naší země a ostuda veřejnoprávních médií! Hlavně, že se v předvečer „vítězného února“ promítal komunistický film o bitvě u Sokolova a veřejnoprávní ČT nás pravidelně zásobuje komunistickými agitkami o úspěších při budování „šťastných zítřků“. Tak to končí, když se místo revoluce jen cinká klíčky!

Přijďte zítra na Staroměstské náměstí v 17:00 hod – klíčky rozhodně cinkat nebudu, doufám, že nezůstanu sám!

 

Jan Šinágl, 24.2.2013

Die Welt

Königstein verleiht Eugen-Kogon-Preis posthum an Vaclav Havel

Frankfurter Rundschau

Königstein verleiht Eugen-Kogon-Preis posthum an Vaclav Havel

Friedenpreis

Eugen-Kokon-Preis an Václav Havel

 

* * *

Vážený pane Picko,

z pozice tiskové attaché Velvyslanectví České republiky v Berlíně si Vám dovoluji odpovědět na Váš email z 27. února 2013, týkající se předání ceny Eugena Kogona určené panu Václavu Havlovi. Pan velvyslanec Rudolf Jindrák se bohužel nemohl slavnostního ceremoniálu v Königsteinu zúčastnit, protože byl pověřen jiným významným úkolem, a to přímo premiérem České republiky panem Petrem Nečasem, a v tu dobu nepobýval na území Spolkové republiky Německo. Pan velvyslanec Jindrák byl řádně omluven a pořadatelé slavnostního předávání omluvu s pochopením přijali. Jak bývá v těchto případech zvyklostí, cenu převzala zástupkyně velvyslance paní Eva Dvořáková, Chargé d´affaires (v době nepřítomnosti velvyslance v zemi přebírá Chargé d´affaires veškeré povinnosti vedoucího diplomatické mise).


S přátelským pozdravem


Lenka Štětková

III. Botschaftssekretärin

Botschaft der Tschechischen Republik in Berlin

E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

27.2.2013

* * *

Vyjádření přímého účastníka:

Na začátku byl velvyslanec omluven, že má jiné termíny a někam musel jet, ale o to nešlo, věděl to dlouho dopředu, termín byl nejméně dvakrát změněn, kvůli Havlovi i objektu a snad mu to mělo stát za to. O Nečasovi se nemluvilo, byl tam přítomen i Milan Horáček, prof. Jiří Kosta další. Tvrdilo se, že velvyslanec je „zemanovec“ /podivný důvod/ a tedy to nepovažoval za tak důležité. Musel to odříci krátkodobě, na všech pozvánkách a v německém tisku byl velvyslanec uváděn do poslední chvíle. Premiér Petr Nečas už byl asi doma? Jeho návštěva skončila 21.2.2013 a Mnichov je od Königsteinu necelých  400 km. Ale tak to chodí.

J.Š. 2.3.2013

P.S.

Velvyslanec JUDr. Rudolf Jindrák byl 3.3.2013 hostem prezidenta Václava Klause při „rozlučkovém“ koncertu na Pražském hradě. Seděl v prvních řadách…


 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry