Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Jakabovic_Ivan_a_Tkac_PatrikPan Tomáš Berka hájí už roky svá práva malého akcionáře. Viditelně se stává pro slovenského miliardáře Ivana Jakabobiče nepříjemným a nepohodlným. Ten ho zažaloval pro zveřejnění fotografie z jeho svatby, která byla uveřejněna ve slovenském tisku a za komentáře jeho obchodních praktik o kterých referovala také média. Miliardáři vadí, že byly tyto informace uveřejněny na webu, který takřka nikdo nenavštěvoval. Jako podnikatele ho dle mínění soudu nelze považovat za veřejnou osobu a jeho osobnostní práva a pověst tak byla silně poškozena.  Přitom názor slovenského tisku, podobně jako jeho kolegy miliardáře Patrika Tkáče, který se považuje za prominenta, soud nezajímá.

 

VSP_Berka_Jakabovic_prg_160413Soud dal miliardáři plně za pravdu i s nesrozumitelnou povinností uveřejnit omluvný inzerát „v inzertní sekci portálu seznam.cz“ po dobu jednoho roku…?! Že panu Jakabovičovi nejde o jeho pověst je jasné každému soudnému člověku. Svoji žalobou dokazuje svoji bezcharakternost a že mu činnost pana Berky v zájmu maloakcionářů vadí. Tomuto senátu předsedá bývalá členka zločinecké organizace KSČ. Je to urážkou spravedlnosti a práva. Zdůvodnění rozsudku prý bylo tak krátké díky mé přítomnosti a pořizování zvukového záznamu - dle znalců poměrů na Vrchním soudu v Praze. Písemné vyhotovení bude dost odstrašujícím čtením…

VS Praha jednání – 16.4.2013

VS Praha rozsudek – 16.4.2013

Veřejnost se má tedy na co těšit, pokud tento senát bude rozhodovat i ve věci případného odvolání Agentury MM. Připomínám jeho složení: předsedkyně JUDr. Romana Vostrejšová, členky  JUDr. Milena Opatrná a JUDr. Jitka Horová.

Jinak by bylo zajímavé vědět kolik stojí inzerce několika řádek textu tj. té nesmyslné omluvy na úvodní stránce seznam.cz (pokud je to vůbec možné?). Kdyby např. stál inzerát na týden statisíce či půl milionu znamenalo by to desítky milionů na rok, tedy víc než vydělá průměrný člověk za celý život. Ze strany soudkyně Vostřejšová a spol. by se jednalo ohledně výše nákladů o skandální, extrémně nesmyslné rozhodnutí nejen v Evropské Unii ale zřejmě i z hlediska celosvětového - spíše  někde na úrovni Talibanu pokud jde o poměr viny a trestu. Dosud největší odškodné v ČR bylo ve věci herce Marka Vašuta – 1000.000,-Kč.

Pokud jde o kauzu 10 miliard - Nejvyšší soud ve věci Tomáši Berkovi vyhověl a bez jednání věc vrátil zpět. Je zarážející, že soudci nižších instancí ve věci týkající se firmy uvedených miliardářů, mohli tak závažným způsobem pochybit v procesních věcech, která zná každý začínající student práv. Usnesení Nejvyššího soudu z 19.6.2012 je toho důkazem.

J&T rástli na žralokov pätnásť rokov - Sympatické blondíny, drahé šampanské a prestížne autá, svadba či narodeniny za desiatky miliónov, to je imidž žralokov z J&T. Šéfovia investičnej skupiny obľubujú výlety na jachte alebo lietadlom, na ktoré pozývajú svojich partnerov – obchodných aj politických.

Justiční spor nemajetného občana se slovenskými miliardáři Ivanem Jakabovičem a Patrikem Tkáčem je měřítkem kvality, nezávislosti justice a stavu práva a spravedlnosti v naší zemi!

 

Jan Šinágl, 18.4.2013

 

06.11.2010: Statečný občan versus 10.000.000.000,-Kč !!!

16.03.2011: Miliardář Tkáč žaluje nemajetného za uveřejnění veřejné přístupné fotografie o 17.000.000,-Kč !!!

23.09.2011: Australan versus Česká armáda – Čech versus slovenský miliardář!

06.03.2012: Občan začíná vítězit nad miliardářem – zmiňuje se o něm i spis „Gorila“!

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #1 KivH 2013-04-23 11:32
O nestrannosti, odbornosti a kvalitě našich nezávisle závislých soudů bych mohl popsat kilometry papíru. Měřit něco, co neexistuje jde velmi těžko. Proč to u českých soudů nefunguje? Protože právníci nemluví srozumitelně, natož česky? Protože si žalovaná strana může u soudu vymýšlet, lhát, podvádět a to beztrestně? Protože svědci, kteří prokazatelně křivě svědčí, nejsou za své lži potahováni? Protože soudce kolikrát nedokáže ani používat při své práci logiku? Protože soudci za nic nezodpovídají a proto klidně rozhodnou v neprospěch spravedlnosti? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale dokud se k soudu bude chodit pro rozsudek za výše naznačených podmínek místo toho, aby se tam chodilo pro spravedlnost, tak je snad lepší se ani nesoudit a soudy jako zbytečné zrušit.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)