Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Car_IIProč není vyšetřován i Jan Fischer? - Je snad podezření z korupčního jednání u něho jiné a méně závažné než u ostatních vyšetřovaných politiků? – Hrbata na Univerzitě obrany, aneb kozel zahradníkem? – Za co je nemravně placen gen. ředitel ČT Petr Dvořák? - Zavedeme u nás osvědčený carský systém?

Samozřejmě, že je u nás politika plná různých forem korupce napříč politickými stranami. Dokud nebudou souzeni a odsouzeni vysoce postavení, mocní a bohatí – i ke ztrátě majetku, pokud neprokáží jeho zákonný původ a nabytí – jsou všechny řeči o boji proti korupci o ničem. Nedávno „propuštěný“ náměstek ministra obrany Ing. Michael Hrbata, na kterého jsem bezvýsledně podíval a 5x doplňoval trestní oznámení, nyní působí na Univerzitě obrany, kde má na starosti investice – bude mít na starosti 400 milionů na modernizaci univerzity. Obávám se, že se tak naplnilo přísloví „Kozel zahradníkem“. Je to další důkaz, jaké poměry vládnou na MO a o kterých informuji už roky.

Radní navrhli šéfovi ČT Dvořákovi odměnu 2,3 milionu. Dobře plní úkoly - Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok odměnu v plné výši, tedy 2,3 milionu korun. Ve středu to schválila Rada ČT. Nárok na odměnu po splnění stanovených kritérií vyplývá z Dvořákovy manažerské smlouvy. V předchozím roce dostal půl milionu. V diskusi radních před schvalováním bonusů zaznívala především spokojenost s dosavadním hospodařením i s výsledky sledovanosti. Řada radních navrhovala odměnu v plné výši. Odmítavě se vyjádřil radní Radek Mezulánik, podle kterého současný management není schopný veřejnoprávní instituci řídit. Dvořákův základní plat činí 230 tisíc korun měsíčně, což je o 5 000 víc, než bral jeho předchůdce Jiří Janeček. Vyšší je také pohyblivá složka mzdy, na roční dvoumilionový bonus může dosáhnout v případě, že splní dvanáct kritérií. Jedním z nich je požadavek, aby celkový podíl ČT na diváckém trhu neklesl pod 30 procent.

O ČT kolují mezi jejími zaměstnanci doslova horory o tom, k jakému korupčnímu jednání dochází při rozhodování kdo co bude točit a kolik odpovědní dostali z částky určené na produkci pořadů, dokumentů či seriálu. V korupční zemi se korupci nemůže vyhnout ani veřejnoprávní televize - je jí o to více ohrožena. Odměnu za „práci“ g.ř. ČT považuji za nehoráznou, nemorální a z pohledy služby veřejnosti ničím nepodloženou. Veřejnoprávní ČT neplní zdaleka svoji službu. Stává se stále více bulvárem, podobně jako komerční televize. Petr Dvořák zavedl prvky komerční TV NOVA, kde byl ředitelem před odchodem do ČT. Pořady jsou z velké části nenáročné, podbízivé, trapné až hloupé. Hodnotné pořady se objevují vzácně a pokud ano, tak většinou v neatraktivních vysílacích časech. Hlavní večerní zprávy jsou v podstatě jen černou kronikou, připomínající TV NOVA, kdy se o podstatném dění v zemi, Evropě a ve světě mnoho nedozvíte. Za 15 minut zpráv veřejnoprávní ARD ze SRN se dozvíte o dění mnohem více. Na unavování zbytečnými technickými efekty není žádný prostor. Na těch si naopak ČT dává záležet. Nemohu říci, zda jede o neschopnost, hloupost či záměr. Kloním se k názoru, že to je jen logický následek práce odpovědných, kteří svými schopnostmi a charakterem na tato místa nepatří. Úloha veřejnoprávní ČT je při stavu dezorientované společnosti nesmírně důležitá. Zatím ČT tento stav prohlubuje. Neúspěšný kandidát na g.ř. ČT pan Chudárek měl zdaleka nejlepší presentaci. Věřme, že příště uspěje.

Málokdo dnes ví, že v Rusku za cara nepobírali státní úředníci platy. Car dobře věděl, že si více než dost vydělají  korupcí. Asi to navrhnu novému ministru financí, když nelze korupci ve státní zprávě vymítit či omezit. Nechť navrhne vládě zrušení platů všech státních zaměstnanců. Stát by ušetřil miliardy za zbytečné platy a úřady by nefungovaly jistě hůře, ale kde najít toho cara …

Jsme postkomunistickou společností, která nemůže mít potenciál na radikální změnu. Stále si většina z nás v sobě nese dědictví totality o to více, že jsme jej v roce 1989 z velké části převzaly, včetně zákonů a správního aparátu. Samovolně a bez odporu tak mohly pokračovat nepřirozené, po generace pěstované a děděné zvyklosti a spojení, které stále ohrožují a ničí společnost – mravně a materiálně. Můžeme jen zkoušet postupnou změnu s nejistým koncem. Je to o naději, víře a důvěře. Zde už komunistické „jistoty“ nepomohou. Požadavek jistoty je jen požadavkem nové bídy a nového otroctví! Blahobyt nemůže zajišťovat stát, ale podmínky, aby se k němu každý dopracoval dle svých schopností. Zatím ještě máme volbu.

 

Jan Šinágl, 19.7.2013

 

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-3 #1 Pavel Šenkyřík 2013-07-23 15:17
Ať mu dají 2,3,- mil ,ale ať taky věnuje 80% na dobročinné účely.V opačném případě patří do vazby a propadnutí celé částky pro nemravnost obohacovat se v neprospěch potřebných.Zavá ní to se šábnutím se s těmi,co mu tak nemravné odměny doporučují.Plat má dostačující,aby si uhradil nákladné živobytí.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)