Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

ANO 2011 tady jsmeRusnokův tým působí nejvíc normalizačním dojmem ze všech porevolučních kabinetů - Česko zabředlo do šíleného paradoxu - Pane premiére a pane ministře, ne pan ředi­tel Burian, ale vy jste neprošli žádným výběro­vým řízením!

Blíží se opět perioda 2000 let kdy pravidelně zanikaly kdysi velké, vyspělé, mocné říše a civilizace - pro ztrátu morálky a nekontrolovatelný nárůst korupce napříč celou společností? Člověk a jeho sklony se nezměnily. Obrovský rozvoj techniky a vědy nezaručuje automatický pokrok morálky a zdravého rozumu. Může nás naopak obojího postupně zbavovat, jak nás už varoval Albert Einstein. Bez ohledu na vážnost situace u nás i v ostatním světě, by to mělo být o to větší výzvou každému z nás sám přispět k zabránění hrozící katastrofy a ne jen odevzdaně, nedůstojně čekat na Godota!

 

Korupce nezná míru, ohrožuje celý svět, dosáhla už stadia nekontrolovanosti nikým a ničím! Příliš lidí krade na různých úrovních řízení státu, všeobecně je nemálo lidí beze studu a výčitek svědomí připraveno krást a podvádět jakmile se k tomu naskytne příležitost – to vše samo od sebe nepřestane! Stále méně lidí tvoří skutečné hodnoty, daří se jim hůře, stále více krade a žije v blahobytu, bezostyšně na úkor druhých. Tento stav není nadále udržitelný a už vůbec ne řešitelný ani za cenu dalšího zadlužování. Korupce nikdy nezmizí, popřeli bychom přirozenost člověka a jeho sklony k nemravnému jednání. Je otázkou, zda už jsme za hranicí, kdy hrozí nevyhnutelný totální hospodářský a mravní kolaps, nebo má svět ještě sílu tento sebezničující trend zastavit…?! Signálů je dost a stále přibývají: nekvalitní potraviny, nedostatek vody, úbytek flory a fauny, nárůst kriminality, spotřeby drog, depresí, psychických onemocnění, sebevražd (jak mezi chudými, tak bohatými), stále extrémnější výkyvy počasí, ničíme hroby a stromy, vznikají nové nemoci. Konrád Lorenz to už před roky přesně vystihl: „V ruce máme atomovou bombu a v hlavě pocity člověka doby kamenné…“ 

Podporuji hnutí ANO 2011, zatím jedinou reálnou naději na změnu! Ne „jistotu“, té už jsme si za totality „užili“ dost. Jedenkrát 60% je naděje na začátek řešení! Dvacetkrát 3% je zrada, kterou opakujeme stále dokola se stejnými stranami a „politiky“. Dobrovolně tak dáváme politikům mandát k beztrestnému okrádání země, nás samých a jejich nemravnému žití v blahobytu a na náš účet. Naučili se jen dokonale brát, krást, hádat se v Parlamentu o ničem jako malé děti, ale nic pro zemi neodvádět. Zemi neřídí už 23 let, zato se chovají nezřízeně a nemravně.

Je třeba jim konečně předložit spravedlivý účet – kde jinde než při volbách. Budou-li předčasné, budou jim vyhovovat. Hnutí ANO 2011 počítalo s časem do řádných voleb, aby se mohlo patřičně představit zemi a jejím občanům-voličům. O to důležitější bude občanská aktivita všech občanů, kterým není stav země lhostejný a kteří už mají dost stále stejného a stejných od listopadu 1989. Místo budování a tvorby hodnost jen rabují, ničí, kradou! Neivědomují si, že ničí nejen nás, naši zemi, ale i sami sebe!

 

Jan Šinágl, 12.8.2013

 

* * *

„Česko zabředlo do šíleného paradoxu: ústavně neodpovědný prezident, za něhož ústavně odpovídá vláda, fakticky politicky ručí za Rusnokův kabinet, avšak voliči se k prezidentu-garantovi budou moci vyslovit až za čtyři a půl roku, dávno po parlamentních volbách.“

LN 7.8.2013, Josef Mlejnek: Hradní vlk a ústavní koza (Nebudou-li mít voliči možnost vládu a její výkon ocenit nebo potrestat, je po demokracii.)

* * *

„Rusnokův tým působí nejvíc normalizačním dojmem ze všech porevolučních kabinet. Nejde jen o to, že jsou v něm bývalí členové KSČ. Tu legitimaci měli svého času i ministři Kočárník, Dyba, Dlouhý, Stráský, Dienstbier, Pithart... Ale ještě v žádné porevoluční vládě nebylo tolik ryze normalizačních komunistů (takových, kteří do KSČ vstoupili až po sovět­ské okupaci a čistkách). Zahrneme-li i premié­ra Rusnoka, jenž byl kandidátem členství v KSČ, je to úhrnem šest ministrů z patnácti - bratru 40 procent. Ale ani to není samo o sobě rozhodující. Zá­sadnější je jistý esteticko-společenský dojem odborníků pro jakoukoliv situaci. Když se Rusnokův kabinet nechal v červenci při svém před­stavení oficiálně fotit, ten snímek bezbarvých mužů (a jedné ženy) připomínal hrdiny Okre­su na severu.“

LN 7.8.2013, Zbyněk Petráček: Vláda podle Jaroslava Dieta

* * *

„Pan ministr se rychle lekne, pan premiér na něj rychle houkne. Na to leknutí a na to houknutí mají rychlých 24 hodin. A couvnou. Co bylo včera, není dnes. Ředitel je zpátky a vy herci zas rychle k mořím, na chalupy. A na kola. A aby to couvnutí nebylo tak úplně trap­né, řekneme po jakešovsku v televizi, že kul­turní fronta holt nedemokraticky prosadila svou, protože si vydupala svého ředitele. Pane premiére a pane ministře, ne pan ředi­tel Burian, ale vy jste neprošli žádným výběro­vým řízením. Ani volbami, ani sněmovnou. Vy jste nikde nic neobhajovali, vy jste nikde nebojovali. Ve čtvrtém dějství Čechovova Viš­ňového sadu mluví tragikomická postava věč­ného studenta (Péťa Trofimov) k dickensovské- mu kapitalistovi Lopachinovi: My už se zřejmě víckrát neuvidíme, tak víš co, dám ti na rozloučenou jednu radu: nerozpřahuj ruce! Odvykni si ten zlozvyk rozpřaho­vat se!“

LN 7.8.2013m Eva Salzmannová: Já se toho nezúčastním (Ne ředitel MD Jan Burian, ale premiér a jeho ministr kultury neprošli výběrovým řízením.)

P.S.

Ministr kultury se nestydí chodit na zasedání vlády v texaskách, jeho vzhled a upravenost má ke kultuře a kultivovanosti hodně daleko. Vskutku "hodnověrný" reprezentant stavu české kultury. J.Š.

* * *

LN TB Ten dela to Balvin 070813

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.43 (14 Votes)
Share

Komentáře   

+3 #3 Lubomír Bombík 2013-08-14 09:22
Destabilizaci Národního divadla a Národní galerie vnímám jako útok na symboly zbytků české hrdosti a záměrné špinění jména ČR ve světě, stejně jako tu byla likvidace české kinematografie, odvolání vlády v době předsednictví v unii, krádež propisky v přímém přenosu, hanebná amnestie a další. Naši normalizátoři slouží stále stejnému pánu.
+2 #2 Michal 2013-08-13 16:45
Že zrovna vy p. Šinágle budete podporovat bývalého STBáka a člověka, který zbohatl právě tím, že uměl najít kličky, kterými vypumpoval peníze z veřejných financí, to jsem opravdu nečekal. Babiš je přesně ten typ nemorálního člověka, nebojíc se jít přes mrtvoly, nemajíc zábrany a stud, kterého v článku popisujete. Tomu vážně nerozumím. Čtu Váš blog už relativně dlouho a proto bych opravdu chtěl znát odpověď. Děkuji.
+1 #1 Vitezslav Haramule 2013-08-12 15:39
Tento videoklip nema nic spolecneho ze clankem i kdyz se tyka nadeje, ze se nic podobneho nestane.A proto zabomysi handrkovani ceskych politiku je naprosto smesne

www.youtube.com/.../

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)