Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...

   
 • 06.07.2020 09:03
  My stále na všechny chyby, podrazy a podvody jen upozorňujeme.

  Read more...

   
 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

TK Bata SHERATON BA 4 paneliste 180913

Benešovy dekrety chce Baťova rodina naplnit, ne prolomit

V bratislavském hotelu SHERATON na břehu Dunaje, proběhla 18. září 2013, takřka hodinová TK za velkéhoTK Bata SHERATON BA 3 media 180913 zájmu médií. Zúčastnili se vnuk Jana Antonína Bati John Nash-Baťa s manželkou Janou Nash-Bata, vnučka Jana Bati, Maria Mitrovitsch Ribeiro de Barros s manželem Tonym Barrosem a jejich právní zástupce, advokát roku 2012, Mgr. Robert Cholenský. TK oslovila a byla úspěšná. Svědčil o tom i závěrečný potlesk přítomných zástupců médií. Týkala se žádosti o stanovení a poskytnutí náhrady za znárodnění rozsáhlého majetku, díky zločinným Benešovým dekretům. Benešovy dekrety jsou stále nedílnou součástí českého právního řádu! Zvukový záznam této TK je presentací baťovského způsobu jednání a myšlení, které předvedl zejména jeho vnuk John Nash Bata. Poslech mohu jen doporučit! Více v Tiskové zprávě ze dne 18.9.2013. Bohužel mi selhalo video v mobilu, nabízím krátkou ukázku z konce TK.

TK Bata SHERATON BA 1 cedule 180913Jan Baťa byl velký syn Československa, který u nás platil až do roku 2007 za zločince a kolaboranta, než byloTK Bata SHERATON BA 7 STV Cholensky 180913 jeho jméno soudem očištěno. O to více jsme oslavovali známého Tomíka, syna zakladatele firmy Baťa, Tomáše Bati, nevlastního bratra Jana Antonína Bati. Důvodů k obdivu Tomáši Baťovi jn. není mnoho, pokud vůbec, zato úctu a obdiv k dílu Jana Antonína Bati už nebudeme moci nikdy dost vyjádřit a splatit tak dluh naší země tomuto naprosto výjimečnému člověku. Ještě mnoho toho o životě a díle Jana Antonína Bati nevíme. Mnohé stále ukrývají archivy, včetně archivů tajných služeb. Víte např. že většina čs. pilotů RAF byli absolventy Baťovy letecké školy? Je smutné, že se Jan Antonín Baťa nedočkal žádného uznání za záchranu dvou tisíc Židů. Argumentuje se tím, že prý mnoho neriskoval jako ostatní…?! Nikoho už nezajímá, že by tito lidé z velké části nepřežili, nebýt Jana Antonína Bati. Nejen, že nebyl za tuto statečnou činnost vyznamenán, ale ani se o tom nemluví! Dost možná tak Jan Antonín Baťa platí za zbabělost a zločinnost presidenta Edvarda Beneše, kterou západní mocnosti neprávem převedli i na něho, jako člena národa, jehož vrcholný představitel se zachoval tak zbaběle.

TK Bata SHERATON BA 6 rodina 180913Paradoxem je, že Jan Antonín Baťa varoval před nástupem fašismu, vyzýval vládu k odporu, boji a přesto ji v exilu nadále všemožně podporoval, hlavně finančně, včetně Jana Masaryka a který jeho jméno u Američanů záměrně pošpinil jak již jsem psal dříve. Byl nekriticky věrný až závislý na Edvardu Benešovi.

Mimochodem v kinech po celém světě se o nebezpečí fašismu a nacismu promítal film z produkce zlínských filmových ateliérů, kde vystupoval i Jan Antonín Baťa. Na You Tube jsou z něho fragmenty, ale nikde není možné najít a shlédnout jeho plnou verzi, kdy cca 30 minut chybí! Co asi bylo obsahem těchto 30 minut, že tato část musela zmizet? Proč asi byl po dobu 60 let Jan Antonín Baťa v naší zemi považován za zločince a kolaboranta…?! Mnoho toho o naší nedávné, skutečné minulosti a nejen o ní, ještě nevíme. Budeme-li mít neustále strach z pravdy o nás a naší zemi, hrozí opakování stejných chyb - i stejné minulosti!

Jak aktuální je i dnes výrok Jana Antonína Bati: „Člověk nemá svěřit moc tomu kdo ji chce, ale tomu kdo ji nechce.“  

 

Jan Šinágl, 20.9.2013

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)