Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Wonka_PavelPodán podnět k NSS k rozpuštění VV – VV navrhly a Sněmovna Horvthov_IIschválila účast firem s akciemi na doručitele ve výběrových řízeních – VV podporují islám – Nová doba, nový modus vivendi – Skandální vyjádření prezidenta na adresu US ČR – J.Š. nevpuštěn opakovaně do Sněmovny – 9.+13.září M.Michal a H.Vondráčková opět před soudem – Lubník jako po válce – Pohraniční kontroly ČR a SRN trochu jinak – Zelená energie na náš účet – Letadla Casa kontroverzní i v Polsku – Jsem zděšen Vašimi články – Dnes Pavel Wonka a jeho kat JUDr. Marcela Horváthová na ČT 2 - Nick Vujcic v ČR – 4.Krajanský folklorní festival v Praze zahajuje!

ZDE si poslechněte můj rozhovor, který jsem natočil s JUDr. Marcelou Horváthovou v den jejích 50.narozenin 20.8.2007

V pondělí 6.září byl podán PODNĚT Nejvyššímu správnímu soudu k rozpuštění politické strany Věci veřejné, informována veřejnoprávní média – a mlčí?! 7.září Sněmovna schválila možnost účasti firem s akciemi na doručitele ve výběrových řízeních…?! Pikantní na tom je to, že to bylo na návrh dvou mladých poslankyň VV – Kočí a Peake. A média opět mlčí?! Myslíte, že se takový nápad zrodil v hlavách těchto dvou mladých poslankyň?!

V Hradci Králové Věci veřejné podporují islám…?! Stojí za připomenutí výrok Thea van Gogha, islamisty zavražděného holandského režiséra: Multikulturalismus je zdvořilé ustupování roztahovačnému hostu, který vás postupně vytěsňuje z vašeho příbytku.”

Článek Petra Havlíka Nová doba, nový modus vivendi“ to analyticky vhodně doplňuje. Vzpomínáte na ty nedávné naděje vkládané do VV a Radka Johna…?! Divíte se, že už 55% účastníků ankety na mém webu považuje volby do Sněmovny za nedemokratické a zmanipulované?

Divíte se, že KSM s podporou postkomunistické justice stále „vystrkuje růžky“. NSS nechce KSM rozpustit, přitom šíří lži, jednají v rozporu Ústavou. Podle stávající logiky by NSS zřejmě nezakázal ani NSDAP, když upřednostňuje právo na názor bez ohledu na jeho obsah. Skutečně demokratický, nezávislý soud, by už dávno nechal rozpustit jak KSM, tak KSČM  a nově i VV za to vše, co tyto subjekty předváděly či předvádějí. Skutečné demokracii jsou na hony vzdáleny – využívat a zneužívat její výhody zato umí dokonale. Budou-li opět u moci, demokracie nám velmi rychle ztrpkne a zanikne.

Včerejší vystoupení prezidenta Václava Klause ve Sněmovně bylo dost šokující. Nejenom tím, že jsem nebyl „vpuštěn“ ani jako občan, ani jako novinář, ale i díky tomu, co z úst prezidenta zaznělo. Prezident v podstatě zneužil svoji funkci a své postavení k vyřizování svých osobních účtů s Ústavním soudem. Je snad v naší zemi Ústavní soud Václav Klaus? I kdyby byl US sebezločinnější, musí být respektován, nechceme-li riskovat chaos a bezpráví ještě větší. Ve vyspělých demokraciích, by něco takového žádného ústavního činitele a politika ani ve snu nenapadlo - okamžitě by skončil. Ostatně je pan prezident tak bezúhonný, aby mohl vynášet takové soudy a které mu navíc nepřísluší? Chce snad občany vyzývat k anarchii a nerespektovat představitele Ústavního soudu, které navíc z velké části sám jmenoval?!

Mezi „postiženými“ občany byl i Ing. Jiří Šatava, jeden ze signatářů PETICE předsedovi vlády ČR ze dne 27.11.2001, který se vyjádřil jasně. Tato petice je stále aktuální a nechala by se jistě dnes ještě rozšířit. Odpověď prezidenta Václava Klause je typická jako pro jakéhokoliv úředníka, který se chce co nejrychleji zbavit nepříjemné věci a osobní odpovědnosti.

Odpoledne jsem opět nebyl „vpuštěn“ do Sněmovny na volbu ombudsmana – jen proto, že jsem odmítl odevzdat tužku, pár papírků na poznámky a tři kopie parte Milana Paumera, které jsem měl připraveny pro případné zájemce na galerii. Ostatní byli vpuštěni – i s tužkami a „papírky“. Vzpomenu-li si na slova předsedkyně Sněmovny v Poděbradech na posledním rozloučení s Milanem Paumerem, nejímá mne smutek, ale docela obyčejný lidský vztek! Díky Johnu Bokovi, že se několika občanů ve svém projevu zastal, kterým byl vstup odepřen. Obávám se, že měli smůlu, že stáli za mnou. Potěšili mne zástupci MO, kteří stáli vedle mne a kteří vyzvali pracovníky recepce Sněmovny, aby mne vpustili, jinak  že budou mít problémyJ Zdá se, že i na MO sledují úředníci pozorně mé webové stránky – ostatně nejenom na MO. Pomocí Google analytics se dá snadno zjistit kdo, odkud, jaké stránky a jak dlouho na mém webu čte resp. co čte. Pro mne je narůstající zájem o mé zpravodajství z řad občanů, firem a státních institucí potěšující – a zavazující. Vnímám to jako ocenění kvality mé práce, činnosti a mého zpravodajství.

Náhodně jsem potkal před Sněmovnou předsedu KSČM Vojtěcha Filipa. Odmítl parte Milana Paumera podle očekávání převzít, zato si stěžoval jak jsou poměry špatné. Když jsem mu připomněl, že to jsou stále následky toho, co komunisté zaseli, odmítl s tím, že celý život pracoval poctivě. Tak jsem mu hned připomněl TK bývalého senátora Martina Mejstříka v Senátu. Zmlknul. A pak chtějte diskutovat s komunistou.

Už 58 známých osobností podepsalo veřejný dopis Heleně Vondráčkové, která stále viditelně povyšuje peníze nad slušnost. Její reakce"Na jakoukoliv snahu o smírné a přátelské řešení nám bylo odpovědí jen arogantní chování a šíření lží v médiích. Jakéhokoliv pokusu o nápravu vzniklé situace jsme se nedočkali nikdy. Zcela veřejně se zde zastáváte člověka, který nedodržuje dohody, nechová se korektně a úmyslně šíří nepravdivé informace. I to svědčí o morálním stavu naší země", dodal bych spíše o morálním stavu paní Vondráčkové a jejího povedeného manžela.

Slova Jiřího Suchého a Jitky Molavcové: "Chceme věřit, že Helena Vondráčková jedná spíš pod jakýmsi vlivem, než že by rozvinula proti Martě Kubišové tuhle akci z vlastní iniciativy. Je nám líto, že k tomu dochází, a je nám líto i toho, že Helena Vondráčková se připravuje o sympatie citlivějších diváků, a to kvůli penězům."

Nekonečný kolotoč trapných žalob za kterými stojí nepochybně Martin Michal, pokračuje 10. září u KS Praha a 13. září u VS Praha. Podrobnosti naleznete na www.sinagl.cz. Nepochybně budou obě soudní jednání opět zajímavá,  poučná a dalším potvrzením potřebnosti morálního apelu, který tak skvěle ve svém otevřeném dopise Heleně Vondráčkové vyjádřili významné osobnosti veřejného života. Peníze a nemravnost mohou dočasně vítězit nad dobrými mravy, ale nikdy zvítězit!

Opět jsem po čase neodolal a zapojil se do diskuse, tentokrát v Lubníku - a nestačil se divit. Jako by se čas zastavil v květnu 1945 a někteří občané byli připraveni páchat zvěrstva na nevinných i dnes…?!

Zítra, 9.9.2010, bude slavnostně zahájen 4. Mezinárodní krajanský folklorní festival v Senátu od 10:00 hodin. Program ZDE – nenechte si ujít vystoupení 10.září od 16:00 ve Valdštejnské zahradě u Senátu a 11.září od 19:00 hodin ve velkém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Nefalšovaná radost, hrdost na rodnou zemi svých předků a jejich kulturu, kterou si po generace předávají a uchovávají je obdivuhodná a „nakazí“ každého diváka. Pro mne jsou mnohdy posledními dědici skutečného, nezkaženého, čistého češství, které totalitní doba málem zlikvidovala. To, že často vydají poslední úspory jen aby mohli přijet je tím nejlepším důkazem jejich opravdovosti. Sledovat jejich spontánní, radostná vystoupení, je ten nejlepší lék na nemoci dnešní doby, nehledě k tomu, že skutečně léčí a vyjde mnohem laciněji – navíc podpoříte dobrou věc, kde ani koruna nebude zneužita. Tak se nenechme zahanbit, ať jsou všechna sedadla obsazena a naši krajané si mohou také dovolit koupit něco hezkého na památku. Oni si to zaslouží – jsme jim toho pořád hodně dlužni!

Tělesně postižený, ale vůbec ne duchovně a duševně, Nick Vujicic navštíví v září ČR a Slovensko – krátké video s jeho myšlenkami oslovuje dnešního člověka! Mohu doporučit každému, kdo je ještě v podobných rozměrech schopen uvažovat, myslet a jednat.

Postoje takovýchto lidí jsou ukázkou a příkladem cesty, jak začít řešit nahromaděné problémy světa, kdy přestáváme mít schopnost je řešit a kdy oni začínají řešit nás – stále více, razantněji, citelněji a stále více viditelněji.

Dnes večer ve 20:00 hodin, v pořadu na ČT 2 „Ta naše povaha česká“, bude hovořeno o Pavlu Wonkovi, posledním zavražděném komunistickým režimem v dubnu 1988. Na jeho smrti nese nesmazatelný a rozhodný podíl stále aktivní soudkyně OS Turnov JUDr. Marcela Horváthová. Více o Pavlu Wonkovi v rubrice Pavel Wonka v mém archivu.


Jan Šinágl, 8.9.2010

 

Multikulturalismus je zdvořilé ustupování roztahovačnému hostu, který vás postupně vytěsňuje z vašeho příbytku,”Theo van Gogh, zavražděný nizozemský režisér

* * *

„Člověk není souhrnem toho, co má, ale souhrnem všeho toho,

co ještě nemá, čeho ještě může dosáhnout.“

J.P.Satre

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)