Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lech_KaczynskiMinulý týden došlo k záhadné nevysvětlené sebevraždě vysokého činitele FSB/KGB, odpovědného za vedení ruské  zpravodajské služby v Polsku. Vyvolává to řadu spekulací: Dokonce i takového druhu, zda nyní neodpravují v Rusku ty, kteří měli na starosti přípravu a provedení atentátu na polské prezidentské letadlo.

 

Generálové NATO si přejí pomoci vyšetřovatelům

Generálové NATO poprvé vyjadřují rozčarování nad způsobem provádění šetření ve věci katastrofy TU-154M u Smolenska. Velmi hořká slova na adresu osob odpovědných za toto vyšetřování padla na největší vojenské základně NATO Ramstein v Německu. Pět měsíců po katastrofě jsou Američané stále připraveni odpovědět pozitivně na žádost Polska o vyjasnění okolností  události, ve které zahynul nejvyšší velitel  ozbrojených sil Polska prezident Lech Kaczyński a také velitelé všech druhů  ozbrojených sil jednoho ze strategických států Atlantické Aliance. Jasná deklarace podpory Polska   byla vyslovena při interním setkání, doprovázejícím odhalení tabulky, kterou Američané včera (8. září) poctili vynikajícího velitele Vzdušných Sil Polské Řečpospolity generála Błasika. "Nasz Dziennik" 9. září 2010

POLSKO - co bude dále, přihořívá?

Kdo především žádal USA o pomoc ve vyšetřování byla dnešní polská parlamentní opozice, vedená Jarosławem Kaczynskim, bratrem zesnulého prezidenta. Formálně pak také dnešní vláda Občanské Platformy. V Polsku však se rozhořívá politický boj, jehož finále si lze stěží představit, totiž nelze v něm vyloučit ani dalekosáhlá politická a nevylučujme ani soudní rozhodnutí. Fakt, že dodnes ruská strana nezabezpečila trosky letadla ani neprovedla výzkum zeminy pod místem katastrofy - nehovoře o mnoha jiných evidentních úkazech - zakládá velice důvodné podezření, že ruská strana "něco kryje". Ano, kryje až křečovitě, a je vidět, že kryje.. Minulý týden došlo k záhadné nevysvětlené sebevraždě vysokého činitele FSB/KGB, odpovědného za vedení ruské  zpravodajské služby v Polsku. Vyvolává to řadu spekulací: Dokonce i takového druhu, zda nyní neodpravují v Rusku ty, kteří měli na starosti přípravu a provedení atentátu na polské prezidentské letadlo.

Pokud jde o onu zeminu a trosky letadla: Snímky amerického vojenského satelitu totiž ukazují, že celý kokpit byl hozen daleko dopředu, a také celá záď s kormidlem, a celý střed trupu byl rozsekán na tisíce kusů. To vypadalo jak katastrofa u Lockerbie - čili následek výbuchu, nálož připravená v letadle byla údajně detonována na dálku. Že se jednalo o typ bomby, používané Rusy v minulosti v Afghánistánu a nyní v Čečensku. A zajímavým gestem USA je, že tento snímek v prvních fázích nevydaly premiéru Tuskovi. To jinak nehovoře o dalších  technikáliích, ukazujících na svedení letadla na nesprávnou dráhu tzv. zahlcujícím  signálem, "meaconingem". Toho si všímají v Polsku i v zahraničí především odborníci, a také vojenské kruhy. Zkrátka Rusko "je v tom až po uši..

To, že  USA a NATO vzdaly čest generálovi Blasikovi, samozřejmě media sloužící vládní Občanské Platformě zamlčují. Ale nejde jen o gesto: Původně liberální až ultraliberální  Občanská Platorma se posouvá stále více doleva a vytváří už i jednotnou koalici s SLD, levicí, která nepokrytě hlásá potřebu něčeho, co se dle španělského ultralevičáka Zapatera nazývá v Polsku slovem "zapaterizace Polska". Zrušení výuky náboženství ve školách, negace úlohy rodiny ve výchově dětí, cenzura - tedy likvidace medií nepohodlných dnešní vládní garnituře.

Do slepé uličky se nakonec dostává Rusy vynucovaná smlouva s Gazpromem na fakticky monopolní dodávky plynu do roku 2037, jenž dokonce i přes podporu levicového Barosa v evropské komisi neprošla, neboť by znamenala prohloubení  jednostrannosti energetické závislosti na Rusku nejen Polska, ale EU. Jak se ozývají stále více a zřetelněji vojenské kruhy USA - Bohu díky - i také nebezpečí vytržení strategického státu NATO z NATO - a pozor: Dokonce i to ve své volební kampani hlásal prezident Komorowski, přezdívaný polským vlastenci "KomoRUSKI". Rétorika a snahy vládní Občanské Platformy i dalších jejich mimoparlamentních spojenců pro budoucí, jasně levicovou koalici, českému pamětníkovi událostí kolem r.1968 musí připomínat  formování a nástup normalizačních sil po ruské okupaci. Neméně to, že na odpovědná místa premiér Tusk otevřeně jmenuje osoby z bývalých Wojskowych Služb Informacyjnych", jejichž 40 důstojníků, včetně šéfa Dukaczewského, byli za vlády bratrů Kaczynských usvědčeni z účasti na dlouhodobém školení a spolupráci s GRU. Reaktivován je dokonce i sám Dukaczewski! Stále více se rozhořívá boj proti parlamentní opozici, straně Právo a Spravedlnost, a dokonce v IPN, čili polské obdobě českého ÚSTR, si pan (soudruh?) Tusk dokonce vymiňuje uzákonit, že v ní nesmí pracovat členové nezávislých odborů Solidarita!

Jenže Polsko není Československo. Není proto divu, že napětí v Polsku se zvyšuje - a olej do ohně přilévá i to, že také všechny vážné chyby v ekonomické politice padají dnes na hlavu Platformě - ta má dnes svého i prezidenta, který nebude nesmyslným či demagogickým krokům této fakticky vlády jedné strany, klást do cesty veta jak činil svaté paměti prezident Lech Kaczynski (pokud vláda jedné strany dnes: Jedinou koaliční stranou je "Stronictwo Ludowe", PSL, to však v dnešní "koalici" zaujímá doslova takové procento a takové postavení, jako např. za totality v Československu lidovci). To, že levice se dnes svými cíli nejspíše zviditelnila předčasně, ji v očích stále více lidí diskredituje, a diskredituje to i vládnoucí Platformu. Blíží se parlamentní volby, ač se sice  budou konat příští rok,  kampaň už dávno fakticky začala, a je na každém kroku cítit.

A finále, ona eventuální  dalekosáhlá politická a nevylučujme ani soudní rozhodnutí. Ač nejsem přítelem senzací, jde tu o hodně, a nejen o Polsko. Nejkrajnější možností je, že - pokud by vyšel najevo atentát, a podíl na jěho přípravě na polské straně WSI a osoby kolaborující s cizí mocností, mohl by následovat tak zvaný "tribunal stanu", neboli zvláštní státní tribunál, určený k souzení vysokých státních představitelů, dopustivších se vlastizrady.

Připustit lze leccos, i to, že systematicky prováděli postupná státní převrat s cizí mocností. Volání "Tusk či KomoRUSKI przed trybunal stanu"  se ozývá stále častěji. Ostatně již bývalému prezidentovi Kwaśniewskému a jeho bývalému premiérovi Millerovi hrozil za vlády bratrů Kaczynských soud za narušení bezpečnosti Polska, které se dopustili tím, že neinformovali parlament ani veřejnost o krocích, zavádějících Polsko do jednostranné energetické závislosti na Rusku. Kdyby ovšem vyhrála Plaforma s levicí - znamenalo by to nejen východisko k pomstě všem demokratickým silám, ale nebezpečnou změnou poměru sil ve prospěch Ruska a v neprospěch západní civilizace, byť upadající, neboť si svoje postavení, poslání a především nebezpečí neuvědomuje.

VL.K 9.9.2010

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)