Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vážení příjemci mého zpravodajství,

budu postupně omezovat hromadné rozesílání e-mailem až do jeho zrušení v krátkém čase. Závažných zpráv a informací přibývá, obsah mého webu bude brzy aktualizován denně, dost možná i několikrát. Hromadné rozesílání zpráv a mých komentářů, by tak ztrácelo na aktuálnosti, nemluvě o zátěži a ztrátě času. Můžete využít možnosti přihlásit se k odběru aktualit na mém webu, kdy na Váši e-mailovou adresu budou automaticky chodit ukázky z novinek. Bude jen na Vás, zda-li si je přečtete celé na mém webu. Alarmující je dnešní závažná aktualita z Polska a postoj NATO, těžko o tom budou česká média informovat…?

Jinak včerejší pořad o postkomunistické justici byl dost otřesný. Vypovídal o naší neschopnosti se s naší totalitní minulostí vyrovnat. Autoři výstavy MALÍK URVI a JUDr. Milan Hulík argumentovali skvěle. Trapné bylo vystoupení Tomáše Hradílka, mluvčího CH77, který málem tyto zločince v talárech litoval. Smutné bylo poslouchat vyprávění Jiřího Wonky o jeho bratru Pavlovi. ZDE si poslechněte můj rozhovor, který jsem natočil s JUDr. Marcelou Horváthovou v den jejích 50.narozenin 20.8.2007. Texty o Pavlu Wonkovi jsou už i v angličtině.

Kdo sledoval dnes večer ve zprávách TV NOVA reportáž o návštěvě žen politiků v Lánech a chování první dámy – hostitelky, dostal lekci o nenoblesním a nekultivovaném chování první dámy, připomínajícím mateřskou školku. Očividně to zřejmě většině pozvaných dam vyhovovalo. Nelze se jim divit – těžko kdy se mohly se skutečnou noblesou, kultivovaností a důstojným vystupováním v životě setkat. Nemohou mít proto ani tušení, co se za těmito pojmy skrývá. Kam jen se to naše kdysi kulturní země řítí…?!

Shrnuji s došlých komentářů na téma otevřeného dopisu Heleně Vondráčkové:

„Je škoda, že dopis vyzývá pouze k tomu, aby se Helena přestala soudit s Martou, postrádá širší rovinu, která by zahrnula nejen spor s ikonou, ale i desetileté nemravné chování Heleny. Ona platí veškeré soudní spory s kolegy, nechává je dehonestovat v bulváru, nechává pomlouvat kamarády, svoji rodinu, přátele ...“

„Je mi líto, že z toho jaksi vyplývá - přestaň se soudit s Kubišovou a bude to OK. Bude ti odpuštěno, je to ruka ke smíru... S dalšími můžeš. Třeba s Brožovou, Hrycovou, Šináglem, Trpákem, otcem, nebo bratrem... Tady je celkem jedno, že za tím stojí podvodný podnikatel, který měl dávno sedět a naopak sedí jiní, ale ochota Zpěvačky ve jménu lásky a sobectví kohokoli nechat třeba zmlátit, nebo veřejně zostudit, pomluvit, kdy prostředkem je lež a psychopatická pominutost falešného Judra...“

„Hezké, takové smířlivé, všichni máme dojem, že to není možné, že se chová tak neeticky, nekolegiálně a nestoudně ke svému nejbližšímu okolí. A kdyby stáhla žalobu na Martu, zůstala by stále nóblesní, i když vláčí po soudech další kolegy, nechává je v tisku pomlouvat, vydírá nekorektními smlouvami agentury a deset let vláčí vlastní rodinu bulvárem. Ubližuje s klidem i své neteři, svému bratrovi, svým rodičům? Ale je prima, že se umělci trochu pochlapili a že se osmělil i Karel Gott…“

Z různých zdrojů jsem opakovaně zaslechl tyto neověřené názory - jejich množství a negativnost zaráží: Pan MM má přes půl miliardy dluhů u bank, byly mu prokázány úvěrové podvody, machinace, má na krku exekutory - Přesto si žije očividně spokojeně a bez obav, že by mohl být trestně stíhán, zatímco jeho společníci ze stejných kauz jsou ve vězení - Hraje si na spravedlivého - Studoval střední vojenskou dopravní školu v Nitře spolu s Kovarčíkem s odřenýma ušima - Sloužil ve vojenském útvaru v Karlíne s Tvrdíkem - Pohyboval se v okolí Grosse - První Terrex založil z jakýmsi podnikatelem z Moskvy - Cosi společného měl s Františkem Rigem, který byl odhalen a sedí - Není přece možné, aby tento muž útočil bez zázemí - O jeho násilných praktikách by mohli mnozí podnikatelé vyprávět, pod pohrůžkami násilí se stáhli…??? Poněkud mnoho negativních zpráv na muže, který se soudí s kdekým a spolu s manželkou neustále deklaruje jak mu záleží na právu a spravedlnosti…?!

Dokument Davida Vondráčka „Zabíjení po česku“, bude vysílán na německé TV v pořadu Dokumenty o roku 1945: v neděli 12. září ve 23:35 na ZDF – v pátek 17. září v 17:45 na 3SAT a v sobotu 18. září na Phoenixu.

 

Jan Šinágl, 9.9.2010

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)