Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 21.01.2020 10:14
  Jó paní Mülerová kéž byste měla pravdu. Komunismus je chobotnice.

  Read more...

   
 • 03.01.2020 20:21
  Souhlasím s Vámi, že je u nás přepohádkováno. K tomu by se ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 14:46
  Putin prohlásil: „Rusko musí kromě Avangardu vyvinout ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 12:10
  Právě jsem si přečetl Vaši novou zásilku, ze které je ...

  Read more...

   
 • 28.12.2019 12:55
  Pane Jerry, takhle si to vykládat, to je typický příklad ...

  Read more...

   
 • 27.12.2019 14:21
  Také za totality nebyla nouze o pohádky vznikající z bratrského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Altner TK Manes 1 160610Obdržel jsem několik obsahem závažných dokumentů z aktuální kauzy JUDr. Zdeňka Altnera. Byl zatčen na základě mezinárodního zatykače, vystaveného Interpolem na žádost policie Slovenské republiky. Přikládám jeden z nich – dopis dr. Altnera prezidentu České republiky Miloši Zemanovi ze dne 1.10.2013. Tak jak jsem osobně dr. Altnera v posledních letech poznal, je pro mne nepředstavitelné, že by se vědomě dopustil podvodu. Popřel by tím sám sebe a svoji mnohaletou činnost. Nikde se nehovoří, že by zpronevěřil nějaké peníze? Že by zapomněl odevzdat nějaké dokumenty je také v rozporu s tím, jak jsem ho poznal? Nabízí se i možná osobní msta premiéra Roberta Fica? Vždy se dá něco „najít“, když je třeba.

Je zajímavé, že mé hromadné Bulletiny na e-mail dr. Altnera docházejí, ale soukromé e-maily už nikoliv, jak jsem si sám ověřil? Nemohu proto vyloučit, že mne oslovil a jeho e-maily jsem neobdržel? Kauzu budu v rámci možností sledovat. Je smutné, že pro závažnost obsahu této kauze nevěnují žádnou pozornost ani česká, ani slovenská média, o zahraničních nemluvě?

K aktuální politické situaci mi byl zaslán i tento názor: Neprosadí-li se zdravý rozum a bude hrozit opět neefektivní vládnutí, nechť ANO nevstoupí do žádné vlády, dá možnost menšinové vládě ČSSD a KSČM za předpokladu zlomení KDÚ-ČSL. Tím by se vytvořily podmínky směřující k tomu, že by se obě tyto strany v očích voličů definitivně znemožnily a stejně jako ODS, by šly rychle „od válu“.

Zajímavý postřeh, ale jistě ne bez rizika. V příštích volbách by tak ale mohla být mnohem větší šance jasného mandátu pro ANO. Změna volebního zákona ve smyslu přímé volby poslanců, kde by se nevolila strana, ale přímo její kandidáti, by kvalitě kandidátů u všech politických stran jen prospěla. Byli by tak nuceni sami ukázat svoji kvalitu a ne, aby u mnohých jejich „kvality“ nahrazovala strana, díky které jsou voleni. V Parlamentu by tak bylo mnohem více osobností s potřebnými znalostmi, charakterem a schopnostmi. Navíc by to omezilo manipulaci a ovlivňování stran mocnými a vlivnými v pozadí. Míru úspěšnosti politika určuje stupeň jeho vnitřního mravního zákona a schopnost se jím řídit i pod tlaky, kterým je vystaven.

Kdo nic nezkusí a neriskuje, nic nezkazí, ale také přijde o možnost něco získat a dokázat.

 

Jan Šinágl, 11.11.2013

 

Po Altnerovi, ktorý v Česku takmer zlikvidoval ČSSD, pátra slovenská polícia

Právníka Altnera, „nepřítele“ ČSSD, zatkli v Německu

Právníka Altnera, který se soudil s ČSSD, zadržel v Německu Interpol

Ohlušující mlčení prezidenta?! Dohoní Zemana minulost ČSSD…?!

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.33 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)